PREDIKBEURTEN KUNSTKRING HET ZUIDEN EXPOSEERT IN VLISSINGEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 24 DECEMBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RAN C 7 99 TOT 2 JANUARI a.s. is in het gym nastieklokaal van de Bonedykescnool te Vlissingen werk te zien van leden van de kunstkring: „Het Zuiden". Een rondgang- over deze expositie, die hedenmiddag door burgemeester mr. B. Koli'f wordt geopend, leert dat er vergeleken by vorige tentoonstellin gen klaarblijkelijk met meer overleg een keuze is gemaakt uit het be schikbare werk. Dit heeft het voor deel, dat een sctfect en overzichtelijk geheel werd verkregen. J. C. den Broeder „opent" deze expo sitie met twee frisse, kleurige stille vens en drie crayons, waarvan voor al de Zeestudies" op een rustige, ge degen werkwijze duiden. Het „Kin; derportret", eveneens een crayon, bleef wat schools maar kreeg niette min expressie mee. Enigszins hard en nadrukkelijk van toon zijn de stille vens van J. C. de Kok, zulks in te- gensteling tot de aquarellen van bij voorbeeld J. H. Popma, wiens werk duidt op een gevoelig penseel en een goed gevoel voor verhoudingen. Frans Maas zond enkele tekeningen in, waarvan vooral twee portretten uitmunten door ralce experssie en waarbij voorts een vlotte, geestige schets van een zittend knaapje op valt. In het goed afgewerkte doekje „Noord-Holland" toont A. W. de Vries een speelse geest, die men merkwaardig genoeg ten enen male mist in zijn weinig fantasierijke „Winter". Ragfijn genuanceerd is het werkje „Zeegezicht" van W. Keiler, die er ook In zijn overige olieverven blijk van geeft een rijk geschakeerd palet beheerst te kunnen gebruiken. - Gedurfd van opzet en getuigend van een eigen visiè is het doek „Ringrij- den" van Louw van der Steen, waar-/ in de harmonie een enkele maal wordt verstoord door een te nadruk kelijk kleuraanduiding, maar dat vooral treft door zijn oorspron kelijkheid. Charmant van toon en gaaf van compositie is zijn „Moulin Joyeux". Talent toont Piet Bulthuis in zijn „Bloemen", zowel als in de „Veere-doeken" en in het bijzonder stemmige „Schelde". Hij beschikt over een geheel eigen palet en schept boeiend werk. Fors en recht-op-de- man-af is „Hooioppers" van H. G. J. de Mey, gaaf geschilderd maar wei nig genuanceerd. G. Verschuur ten slotte om dit overzicht in vogel vlucht te besluiten handhaafde zijn nogal grillige stijl in olieverf zo wel als gouachp. Resumerend kan men concluderen, dat er in het werk van de kunst kring „Het Zuiden" meer evenwicht is gekomen, het Is rijper en voor al les blijkt uit deze tentoonstelling, dat er hard en met overgave wordt ge werkt. Rest nog op te merken, dat deze tentoonstelling een sfeervolle 1 zeker verdiend had! v. B. RCS—GRENSWACHTERS 3-1. Ook in de thuiswedstrijd tegen Grenswachters heeft RCS weer de vol le buit in de wacht gesleept. En ver diend. De Souburgers schijnen hun inzinking nu toch wel te boven en hun energiek spel zal het nog menig te genstander moeilijk maken. Aange zien ook de Puttenaren hun laatste kampioenskans avjet zonder meer prijs wilden geven ontspon zich een aardig partijtje voetbal waarbij de bezoe kers aanvankelijk de toon aangaven. In hun snelle vleugelspelers hebben De Grenswachters scherpe wapenen en de RCS defensie had even tijd no dig om hiertegen het juiste tegenspel te vinden. Deze achterhoede echter, waarin de gebroeders De Kraker en aanvoerder Wanjon heel weinig kan sen weggaven, slaagde er steeds in de ze aanvallen lam te leggen. De nieu we formatie der RCS-voorhoede mag dan nog niet ideaal zijn, de ijver en goede wil waarmee wordt gespeeld vergoedt veel en de snelle acties van Van Eenennaam stichtten herhaalde lijk gevaar in de vijandelijke defensie. Ware het niet dat scheidsrechter Van Zimmeren een heel slechte dag bleek te hebben dan zou de ruststand (1— 1) voor de Souburgers gunstiger zijn uitgevallen. Na de rust was de zaak echter spoedig beslist en tenslotte werd het een verdiende 31 over winning. Het eerste doelpunt ontstond na 11 minuten toen Van Eenennaam door brak en onberispelijk doelman Hen- deriks passeerde. Toen kort daarop de gevaarlijke Lamberegts 'n voorzet lan ceerde verdween de scherp voorge zette bal via de paal in het doel. Pie- ters moest nog eenmaal op de lijn red ding brengen, maar aan de andere kant keurde de scheidsrechter ten on rechte een doelpunt af terwijl hij en kele serieuze doelkansen ontijdig een halt toeriep wegens vermeend buiten spel. Na de rust leverde een kort en hevig offensief RCS twee treffers op. Eerst zorgde Van Eenennaam voor een doelpunt waarna Van Roseveldt, na keurig voorbereidend werk van Keulemans en Van Eenennaam num mer drie achter de doelman schoot (3-1). ZEELAND SPORTMETO 2-1 In een aantrekkelijke wedstrijd is het Zeeland Sport gelukt een verdiende overwinning te behalen op Meto uit Hoogerheide. De thuisclub was tech nisch iets beter dan Meto, maar de bezoekers speelden enthousiaster. De thuisclub speelde aanvankelijk in de voorhoede te kort, waardoor voor lopig succes uitbleef. Zo duurde het nog 25 min. eer midvoor Schuit zijn club aan 1-0 kon helpen. Vijf minuten later kon Feeristra voor de tweede maal de Metodoelman het nakijken geven. De scheidsrechter besliste ech ter buitenspel. De druk op het Metodoel bleef aan houden, maar succes kwam aan de andere kant, toen uit een góed opge zette aanval linksbinnen Jansen acht minuten voor de rust met een keurige trekbal doelman Meyer verraste (1-1). Na de thee had aanvankelyk Meto het beste van het spel, maar de aan vallen waren te doorzichtig om tegen de betrouwbare Zeeland Sport achter hoede enige kans te hebben. Zeeland Sport had het laatste half uur het beste van het spel, en paal en lat moesten de Metodoelman ter zijde staan. Toch viel vlak voor het einde de beslissing toen een goed aan gegeven bal van F. Riteco meesterlijk door Feenstra voor het Metodoel werd geplaatst, waar Nol Schuit klaarstond om het leer onhoudbaar langs de Metodoelman te jagen (2-1). Beste spelers bij Zeeland SportFeen stra, Dunnes en Dijkstra. Bij Me_to: back Schrauwen en linksbinnen Jan sen. ZOUTELANDE Adventsdienst Donderdagavond werd in het. vere nigingsgebouw „Middendorp" te Zou telande onder leiding van ds. J. F, Wagener een aciventssanienkomst ge houden door de vrouwenvereniging, mannenvereniging en de bejaarden van Zoutelande. Verschillende leden verzorgde de liturgie. Mevr. Stroo- Huibregt.se las een kerstlegende voor. De bejaarden kregen allen een frult- mandje mee naar huis; de zieken ont vingen een fruitbakje. Vooi de N.O.V.I.B. De actie van de meisjesvereniging „Martha" te Zoutelande bracht voor de N.O.V.I.B. 51,60 op. Kustvaarder „Maartje" vlotgetrokken De Nederlandse kustvaarder „Maar- tje", die zondagmiddag op de schor ren tussen Terneuzen en Ossenisse omhoog gevaren is, in de nacht van zondag op maandag omstrseks half vier met sleepboothulp vlotgekomen. Men heeft geen schade aan het schip kunnen ontdekken. Het is de haven van Hansweert binnengelopen voor onderzoek. Kadervergadering C.J.B.T.B. De Zeeuwse C.J.B.TF. houdt op vrijdag 10 en zaterdag 11 januari haar kadervergadering in de „Jeugd herberg" te Vlissingen. Op de eerste dag zal de heer C. Philipse, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, 'n lezing houden over het onderwerp: „Polders en waterschappen". In de middaguren houdt de heer A. Vinger ling te Goes een praatje over: Crea tief spel" en de heer J. Wester te Middelburg zal het hebben over „Vormen en manieren". Zaterdag 11 januari houdt de heer C. Helj te Ede een referaat over het onderwerp: „Het kleine-boeren-vraagstuk". De kaderdagen worden gesloten door de heer M. v. d. Maas te Wlssekerke, erelid van de Zeeuwse C.J.B.TJ3. MIDDELBURG Kerstavond Gronincferdub De Groninger club te Middelburg hield zaterdagavond ln café-restau rant „Wöhler" zijn kerstavond, waarop als gasten aanwezig waren leden van de Drents-Overijsels- Gelderse vereniging, de DOG. Een zangkwartet uit eigen leden zong met piano- en blokfluitbegeleiding diverse kerstliederen. Daar mevrouw Adriaanse wegens ziekte verhinderd was moest de declamatie vervallen. Mevrouw R. Blauw-Mijlder droeg echter een prachtig kerstverhaal voor. De leden hadden de zaal met groen en kaarsen in kerstsfeer ge bracht, zodat dit ook meehielp om terug te kunnen zien op een mooie stemmingsvolle avond. Voorts werd besloten de traditionele nieuw jaarsvisite te houden op vrijdag 17 januari 1958. Kerstfeest Vrijr. Herv. Zondagsscholieren De kleinere kinderen van de vrijzin nig hervormde zondagsschool en de West Hill vierden hun kerstfeest in de Koorkerk te Middelburg. Ds. I. J. van Houte las een kerstverhaal voor, dat een groepje kinderen aanschou welijk voorstelde. Mevrouw De Steur droeg een vrij kerstverhaal voor, dat met grote aandacht door de kinde ren beluisterd werd. De verlichte kerstboom bracht hierbij de nodige sfeer. Er werden kerstliederen ge zongen en tot slot kregen alle kin deren een kalender en enkele ver rassingen mee naar huis. De grotere kinderen van de zondagsschool vier den reeds een dag tevoren hun kerst feest, eveneens in de Koorkerk. Adventsavond wijk V Wijkgemeente V van de Hervorm de Gemeente van Middelburg hield een adventsavond in het gebouw „Mereurius" aan de Koepoortstraat dat de belangstellenden nauwelijks kon bevatten. De leiding van de avond berustte bij de wijkpredikant ds. W. Dijckmeester die vóór de pauze een kerstmeditatie hield. Na de pauze werd door de „Jonge- Kerk-groep" van wijkgemeente V op voortreffelijke wijze een leke- spel van M. C. Valentin uitgevoerd. Dit" lekespel verbeeldt het kerstge beuren en brengt dit vervolgens over in onze moderne tijd en laat zien op* welke wijze dit, in dit zeer gevari eerde leven, wordt ontvangen. Ds. Dijckmeester dankte de Jonge-Kerk- groep op hartelijke wijze voor hun prestaties. De programmapunten werden afgewisseld door samenzang. Kersfwijding padvinders De Middelburgse padvindsters- en padvindersgroepen, aangesloten bij het N.P.G. en de N.P.V., hielden za terdagmiddag in de geheel bezette doopsgezinde kerk te Middelburg een kerstwijdingsdienst. Deze dienst voor kabouters en padvindsters, voor welpen en verkenners werd om half vijf geopend door oubaas J. Suur- mond, die ook enkele ouders onder zijn gehoor mocht vinden. Nadat de vlaggen waren binnengedragen, spraken twee vlaggendraagsters de padvindsters- en de padvinderswet uit, en een vlaggendrager de wet van Christus. Gezamenlijk zongen de aanwezigen Gezang 18, de verzen 1 en 4. Oubaas Suurmond hield vervol gens een toespraak naar aanleiding van het bijbelverhaal over de ge boorte van Christus. Enkele padvin ders speelden daarop het „Ere zij VLISSINGEN Geslaagde jeugdsporlmiddag De jeugdsportmiddag, welke de V. C. Vlissingen voor haar junioren en pupillen organiseerde, is weer een bijzonder succes geworden. Bijna 200 jeugdige voetballers trokken kris-kras door de stad om op ver schillende punten bepaalde proeven af te leggen. Hoewel de vragen op het gebied van spelregelkennis, al gemene sportkenais en op het gebied van sportief fatsoen niet altijd even gemakkelijk waren, werden jjij over het algefneen bijzonder goed beant woord. De vaardigheidsproeven op de sin- telbaan en het halfverharae sport veld toonden een duidelijke verbete ring aan. want vrijwel alle deelne mers vojdeden aan de minimum eisen. In de zaai van het Belgisch Loods wezen namen twee mannen van de verkeerspolitie de jongens een een voudig verkeersexamen af en ook hier bleek, dat de jeugd de geschet ste problemen vlot wist op te lossen, de meesten zelf zonder aarzelen. Alles bij alles een prachtige mid dag voor de jongens en het jeugdbe- stuur van de V.C. Vlissingen heeft haar bestuur bereids een plan voor gelegd om nog dit seizoen een soort gelijke middag te organiseren voor de jeugd van alle Vlissingse sport verenigingen. De uitslagèn waren als volgt: A-junioren: 1. Wim Bos 2555 pnt. B-junioren: 1. L. Dingemanse 2775 Ent.: 2. Joop Mulder 2625 pnt.; 3. Kouman 2615 pnt.; pupillen: 1. L. C. H. v. d. Broeke (Antilopen) 2750; 2. Rob Geylman (Tijgers) Irs) 27f" op God" sloot ouli kerstwijJ Rijn bes; blokfluit. Na gebed Suurmond deze De heer Jan t orgel. BIGGEKERKE Ouderavond Talrijke ouders van kinderen, die de school voor chr. volksonderwijs Biggekerke be/.oeken, hebben vrijdag avond gebruik gemaakt van de ge legenheid het vverlt der leerlingen te bezichtigen. Na een openingswoord van de voor zitter van het bestuur, de heer P. Wijkhuijs, hield de heer G. P. J, van \lkemade, directeur van het Gemeen- 1 elïjk Bureau voor School- en Be roepskeuze te Haarlem een boeiende en leerzame causerie over: „Het Ge zin". die met grole aandacht door de ouders werd gevolgd. Na de pauze, met he> gebruikelijke kopje thee. vertoonde het hoofd van de school een paar filmpjes, waarme de ook tijdens de lessen wordt ge werkt, zowel in de hoogste als in de laagste klas. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Het Groene Kruis hield ledenvergadering De vereniging „Het Groene Kruis" te Nieuw- en Sint Joosland hield een vrij goed bezochte algemene leden vergadering. De begroting voor 1958 werd vastgesteld, waarvan dc ont vangsten op 6580.en de uitgaven op 7456,ê5 zijn geraamd, zodat er een tekort is van 876,65. In ver band hiermede en ook met het oog op de steeds stijgende kosten van de wijkverpleging besloot de vergade ring met algemene stemmen de con tributie van 6 op 10 gulden per jaar te brengen. Bij de verkiezing van twee bestuursleden werd de heer A. M. van Zweden, voorzitter, herkozen, terwijl in de plaats van het aftreden de bestuurslid P. de Kraker, de heer J. H. Brakman, werd gekozen. Tot lid van de kascontrolecom missie werden de heren H. Lous en G. Janse Czn. gekozen. Over het voorstel van het bestuur om het boe tebedrag bij het lid worden uit nood de verhogen van 10.tot 50. ontstond enige discussie. Deze maat regel betreft hoofdzakelijk, ingezete nen, die na herhaaldelijk daartoe te zijn aangezocht, systematisch weige ren lid van de verenigin gte worden, hoewel zij financieel daartoe in staat zijn, en als zij uiteindelijk genood zaakt worden van de wijkverpleging en het Groene Kruis-materiaal ge brulk te maken, zich met weinig kos ten van deze hulp kunnen verzeke ren. Het voorstel tot verhoging van deze boete tot 50 gulden werd una niem goedgekeurd. RITTHEM Benoeming De heer J. Hoogesteger te Haarlem, vroeger te Ritthem, is met ingang van 1 januari a.s. benoemd tot technisch hoofdambtenaar bij de Provinciale Waterstaat van Noord-Holland. Verkiezing diakenen In de Ned. Herv. Kerk te Ritthem zijn tot diaken gekozen de heren W. J. Ma- chielse, J. J. Schout en J. Janse. VEILING BERGEN OP ZOOM 23 december. Andijvie 7482. Rodckoot 6—7. Wlttekool 5—7. Savoolekool 6—21 Kroten 514. Waspeen 16—14 Prei 16—20 Sla 3—14. Spruiten 15—1.23. Witlof 71—1.2» Boerenkool 47. Appelen: Jonathan 58—1.01. Golden De licious 53—1.18. Goudrelnette 1.02—1-08. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 23 december. Fruit. Goudrelnette. huls- houd 60-70 100, keuken 75—103. Glorie van Holland, keuken 77—79. Golden DellclouV keuken 75—78. fabrleks 44—61. Jonathan, huishoud 60-65 67—88, huishoud II 73. keu ken 76. Groenten. Glasandljvle 51—62. Natuur- andijvie 7—38. Savooiekool 9—12. Rode kool 5—11. Wlttekool 5—10. Prei 23—28. Uien 5—13, Idem afwijkend 2—4. Boeren kool 3—8. Witlof 99—1.13. Glassla 6—18 Spruiten, schoon 74104, Idem ongesch. 69—86. waspeen 7—22. Breekpeen 9—19. Bospeen 13—15. Boskroten 5. Glasveldsla 1.29—1.32. VEILING V.V.Z.B. GOES 23 december. Groenten: Spruiten A 11 58—70, B I 34—43, afwijkend 32—35. Witlof A n 112—117, afwijkend 81. Knolselderij 7—12. Groene savoolekool 12—16. Rode kool 7. Wlttekool 6—7. Boerenkool 9—10. Waspeen 10. Prei 23—26. Kropsla 9—12 Veldsla 1.27. VISMIJN VEERE 23 december. .1087 kg. exportgarnalen 3.50—4.65. 36 kg. schar 39—44. 159 kg. bot 34—41. 17 kg. schardljn 41—43. 37 kg. on gesorteerde vis 3442. 2730; 4. W. 3. W. Hofman' (Tijgers) "2725; Goedvolk (Tijgers) 2705; 5. C. Steketee (Antilopen) 2700. De teamprijzen konden nog niet worden berekend. Kerstconcert D.O.U. Het „Vlissingse Mannenkoor D.O.U." heeft maandagavond een concert ge geven in de Sint-Jacobskerk te Vlis singen, het eerste kerkconcert sinds de oprichting. Onder leiding van Thon de Vries werd a capella een aantal kerstliederen uitgevoerd van componisten uit verschillende perio de der muziekgeschiedenis, maar alle over hetzelfde onderwerp: Christus' geboorte. Zuiver en beheerst klonken de liederen van Schubert, Clemens von Papa en De Kerle. Mede dank zij de goede akoestiek van de Sint-Ja cobskerk was de koorklank zeer te loven. Na het eerste optreden van het Vlis- sings Mannenkoor zong het „Klein Vrouwenkoor", eveneens onder lei ding van Thon de Vries, eenstemmig een simpele cantate van kerstliede ren in een bewerking van Bernard Smilde, begeleid door een blokfluit trio. De verhinderde tekst bestond uit gedeelten uit het kerstevangelie, door een vrouwenstem uitgesproken. Op het orgel van de Sint-Jacubskerk speelde Piet Broerse als intermezzo „Noël" van Daquin en, na de cantate door het Klein Vrouwenkoor, „Caril lon de Westminster" van Vierne. Het mannenkoor vervolgde hierna met een Frans kerstlied, namelijk Gre- try's „Hymne a la nuit". De uit spraak van de Franse tekst was te loven. Als laatste stond het bekende „Stille Nacht" op het programma. Een goed gekozen slot voor dit kerst concert! KOUDEKERKE Kerstmiddag bejaarden De afdeling Koudekerke der N.C. V.B. hield een kerstmiddag voor be jaarden in het verenigingsgebouw. De zaal was geheel bezet toen de presidente, mevr. Hoekstra allen hartelijk welkom heette. Op het programma stonden een kerstliturgie, zang van een koortje en een kerstverhaal. In de pauzes werden allen getrak teerd op thee en koffie met, door de leden gebakken cake en koekjes. Het was een gezellige middag. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 21-12-'57: Tarzan van Oostende. M-nerva 2 van Ant werpen. Op 22-12-'57: Loosdreeht van Ant werpen. Op 23-12-'57: geen. Vlissingen vertrokken op 21-12-'57: geen. Op 22-12-'57: Loosdreeht naar Rot terdam: Op 23-12-'57: geen. Vlissingen gepasseerd naar .Antwerpen op 21-12-'57: Prins-Willem-George-Frede- rik van Le Havre. Banka van Stettin. Oranje van Londen., Bil-S van Le Havre. Quo-Vadis van Amsterdam. Op 22-12-57: Lotus van zee naar Gent. Aagtekerk van Hamburg. Hudson met sleep Lucia van zee naar Gent. Guineekust van Amster dam. Hunseborg van Harllngen. Helvetia van Londen. Jenjo van Lysekil naar Zee- brugge. Janny van zee naar Gent. Maar- tje van New-Castle. Peter-Swenden van Amsterdam. Alamak van Hamburg. Ina- L van Rochester. Geziena-Hendrika van Portland. Sandenburgh van Rouen. Mu- phrld-N van zee naar Terneuzen. Bin- tang van Amsterdam. Op 23-12-57: Isola van Freminton. Jabo van Cardiff. Peper kust van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 21-12-'57: Noordstad naar Waterford. Ida-Pieter naar Plymouth. Trianca naar Cumana. Hulst naar Londen. Conception naar Rotterdam. Geertruide-Margaretha naar Rouen. Albatros naar Liverpool. Ittersum naar Rotterdam. Op 22-12-'57: Frederlk-Willem van Oranje naar Ham burg, Kinderdijk naar New York. Frins- WUlem-George-Frederik naar Rotterdam. Hendrik naar Londen. Hudson naar Maassluis. Tromp naar Denemarken. Op 23-l2-'57: Gele zee met sleep naar zee. Kerstavond Stichting Walcheren De maatschappelijke werksters en de gezinsverzorgsters van dc Stich ting Walcheren hielden een bijeen komst die in het teken stond van het naderende kerstfeest, en waar als ge nodigden aanwezig waren de mode- ramenleden van de stichting met hun dames. De leiding berustte bij de maatschappelijk werkster mej. B. Bouman. Er was een kerstliturgie en er werd een kerstverhaal gelezen. De voorzitter van de stichting ds. L. H. W. Theunissen van Aagtekerke sprak een slotwoord. Namens het bestuur ontvingen de aanwezigen een kunst kalender met tekeningen van Anton Pieck, In Vlissingen en Veere luiden klokken de kerstnacht in Ter inleiding van de kerstnacht dienst in de Vlissingse Jacobskerk zullen op de beiaard van de Jacobs- toren van 2020.30 uur kerstliede ren worden gespeeld. In Veere wordt het kerstfeest om 23.57 uur tot 24 uur ingeluid met het z.g. „change- ringing". Vooraf en daarna, namelijk van 22.300.15 uur worden op beiaard eveneens kerstliederen ge speeld. Deze torenmuziek wordt ver zorgd door de stadsbeiaardier van Veere en Vlissingert, Piet Broerse. GRIJPSKERKE Ouderlingen herv. kerk In de'Ned. Herv. Kerk te Grijpsker- ke.zijn als ouderlingen herkozen de heren A. Dommese en W. Blok. De heer J. Francke werd als diaken her kozen; tot notabel werd de heer W. Davidse gekozen. Kerstmiddag voor bejaarden Te Kloetinge organiseerde het co mité vbor de sociëteit ouden van da gen een kerstmiddag in het Vereni gingsgebouw. Ds. P. Kloosterman heette een 90-tal' bezoekers welkom. Aanwezig waren ook burgemeester mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oije en zijn echtgenote, als mede afgevaardigden van de kerk voogdij. Na de kerstllturgie werd een kerst verhaal voorgelezen. Een koortje van de hervormde vrouwenvereni ging zong ter afwisseling enige lie deren. De zaal was kunstig versierd. Traktaties in de pauze droegen bij tot het slagen van deze middag. VEILING „KAPELLF.-BIKZELINGE EN OMGEVING" 23 december Golden Delicious, keuken 81-35. II 74—77. fabrleks 70. kroet 50. Jo nathan 70-75 85. huishoud 60-70 82—88, huishoud 60-65 80. keuken 75—79. fabrleks 64—69. Gleser wildeman I 105. fabrleks 77 Kleipeer I grof 91. I 89. fabrleks 67. Groenten: Spruiten 67-72. Breekpeen 8 -8V2. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, ochtendbeurs of ficieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe. rode. op vochtcondl- tte. met behoorlijke vraag tot f 29.35. Voe- dergranen, flauw, naar kwaliteit f 25—27. Extra kwaliteit tot f 27 50 Haver, prijs houdend. naar kleur en droogte van f 23 J4.25 Extra blanke tot t 25 Rogge, kalm, doorsnee kwaliteit f 19.75 Bakrogge f20.75 Peulvruchten, met weinig handel. Groe ne erwten tot f 35. Schokkers tot ca. f 50. Bruine bonen droog en blank ca. f 57. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Kiel aardappelen 35 mm opwaarts Eigen heimers f 10—19. Bintjes f 9-12. Bevelan ders f 13—14, Furore f 15—18.75. Meerlan- der f 13—14. iJsselster f 11—12. Zandaardappelen. Noorderling f 910. Llbertas f 8 50—9.50. Gteneke 7—8. Voeraardappelen f 1.50—2, prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 23 dec Aanvoer ln totaal 950. Vette koelen en ossen 559: varkens 391. Vette koeien in ct per kg le kw. 30©— 315. 2e kW. 270—290. 3e kw. 250—280; var- kens (lev. gew.) In ct. per kg. le kw. 163, 2e kw. I6L 3e kw. 158. Vette koelen aanvoer matig, handel slepend, gedrukte prijzen, enige primas boven notering: varkens (lev. gew aan voer klein, handel tamelijk, prijzen Iets lager. MARKTBERICHT VLAS 23 december. Waterrootvlas: lage soor ten van f 1.20 tot f 1.40. middensoorten tot f 1.70, best vlas tot f 2.05. Dauwroot- vlas: lage soorten van f >0.95 tot f 1.20, middensoorten tot f 1.40. best vlas tot f 1.75. Breekvlas: van f 0.75 tot f 1.20, naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.35 tot f 0.67. De markt ls weinig veranderd. De pro- duktle vermindert Iedere week, de mees te aangeboden partijen zijn van lage- en middensoorten. Er was iets meer vraag dan ln vorige weken, doen de gehele pro- duktie kon niet verkocn» worden. Prij zen over het algemeen onveranderd, en kele middensoorten (ets lager. Het aanbod van dauwrootvlas bleef op onveranderd peil. de vraag voor de beste soorten ls wat verminderd, prijzen over het algemeen onveranderd tot Iets lager. De produktie van breekvlas blijft ge ring, de meeste aangeboden partijen wer den verkocht, notering onveranderd. Voor gezwingelde lokken blijft de be langstelling matig, prijzen als vorige no tering. VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TERNEUZEN Groenten. Per 100 stuks ln centen: Sla 1170—1400. Per st. In centen: Knolselderie 11—20. Per bos ln centen: Peen 24. Per kg. in centen: Eigenheimers 1314. An dijvie 54—60. Boerenkool 1—5. Rodekool 10—13. Savoolekool 7—14. Wlttekool 2—14. Breekpeen 8—12. Prei 1631. Knolselderij 20—25. Spruiten 35—73. Uien 8—12. Witlof 70—1.15. afwijkend 24. Waspeen 21—25. Fruit Appelen: Golden Delicious, keu ken 81—37. fabrleks 75. Jonathan, huls- houd II 70. keuken 80—81. fabrleks 74—75. kroet 55. Peren: Saint Remy. keuken 8587. Walcheren DINSDAG 24 DECEMBER. Evang. Luth. kerk. Middelburg: 11 n.m. kerstnachtdienst. Ned. Herv. kerk. Vlissingen: 11 n.m. Interkerkelijke kerkdienst. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. kring. Vlissingen: 11 n.m. ds. v. d. Wall (kerstnacht). Lutherse gemeente. Middelburg: 10 n.m. ds. Johannes (kerstzang- dienst). le KERSTDAG, 25 DECEMBER. Ned. Herv. kerk. Aagtekerke: 10 en 2.30 ds. Theunisse. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Verwey. Biggekerke: 9.30 ds. Abbing. Domburg: 10 ds. van Vliet, 7 kerstzangdienst. Gapin- Êe: 10 ds. de Boer, 2 ds. v. d. Linde. rijpskerke: 10 en 2.30 ds. Wisse. Kleverskerke: 10 ds. Otte. Koude kerke: 9 ds. Hofman, 10.30 ds. Hof man. 4 kerstspel. Vliss.str. geen d. 't Zandt: 9 ds. Durkstra, 10.45 ds. Durkstra. Meliskei'ke: 2.30 ds. de Groot. Middelburg: Nieuwe kerk 10 ds. Dijckmeester, 7 ds. Aalders. En gelse kerk: 10 ds. v. d. Linde. Koor kerk 10 ds. v. Houte. Nieuw- en St. Joosland: 10 en 2.30 ds. van Haar lem. Souburg: 9.30 en 11 ds. Haitje- ma, 7 vic. Duvekot. Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Richard. Ritthem: 10 ds. van 't Hof, 2.30 ds. Kwast. Seroos- kerke: 10 ds. v. d. Wind. 7 kerst zangdienst. St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Kalkman. Veere: 10 ds. van Woerden, 7 ds. Otte. Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. de Groot; Engelse kerk geen kerk voor jongeren; Johanneskerk: 9.30 ds. Kloosterman, 7 ds. van 't Hof. Ha vendorp 10 ds. de Gi'oot. Vrouwen polder: 10 dienst, 2 ds. de Boer. Westkapelle: 9.30 en 2.30 ds. Oost hoek, 7 kerstviering. Zoutelande: 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. de Groot. Gereformeerde kerk. Arnemuiden; 10 en 2.30 ds. Poelman. Domburg: 10 ds. Dondorp, 2.30 drs. Verschoor. Gapinge: 9.30 en 2 dr. Impeta. Grfjpskerke: 9.30 en 2.30 drs. Vlaar- dingerbroek. Koudekerke: 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke: 9.30 en 2.30 ds. Van Heesen. Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. Van Til, 5 ds. de Boer. Noorderkerk: 9.30 ds. de Boer, 2.30 ds. van Til. Concertzaal: 9 ds. v. d. Wal. Souburg: 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. Oostkapelle: 10 ds. de Groot, 2.30 ds. van Wouwe. Se- rooskerke: 10 ds. van Wouwe. 2.30 ds. de Groot. SL Laurens: 10 ds. Boon. 2.30 ds. Streefkerk. Veere: 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Boon. Vlis singen; 9.30 en 5 drs. Verschoor. Vrouwenpolder; 10.30 en 2.30 ds. v. d. Wal. Westkapelle: 10.45 drs. Vlaardingerbroek, 2.30 ds. Dondorp. Geref. gemeente. Aagtekerke: 9.30 2 en 6 leesd. Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke: 9.30, 2.30 en 7 leesd. Middelburg: 9.30 en 2 leesd. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd. Vlis singen: 9.3C, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle: 9.30. 2 en 6 leesd. Chr. Geref. kerk. Vlissingen: 9.30 leesd., 5.30 ds. y. d. Molen. Ver. van Vrijz.'Herv. en Remonstr. kring. Middelburg: 10 ds. van Houte. Evang. Luth. gemeente. Vlissin gen: 10.15 ds. Johannes. Doopsgez. gemeente. Middelburg: 10.30 mej. dr. Bakker. Vlissingen: 10 ds. de Boer. Evangelisatie op G.G. Vlissingen: Willem III-kazerne: 10 en 5 dhr. Janse. 2e KERSTDAG, 26 DECEMBER. Geref. kerk. Middelburg: Hofplein- kerk 10 kerstzangdienst ds. de Boer. Geref. gemeente. Middelburg: 9.30 leesd. Oostkapelle: 10 ds. Heer schap. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. kring. Vlissingen: 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. gem. Middelburg: 10 ds. Johannes. Evangelisatie op G.G. Vlissingen: Willem Hl-kazerne: 10 dhr. Janse. Ned. Herv. kerk. Arnemuiden: 10 ds. Verwey. Domburg: 4 kerstfeest voor de zondagsschool. Middelburg: Nieuwe kerk 10 ds. v. d. Linde. Rit them: 6 kerstfeestviering. Seroos- kerke 7 kerstfeest van de zondags school. Vlissingen: Johanneskerk: 9.30 ds. v. d. Schoot. Zoutelande: 10 ds. v. Heesen en ds. Wagener (in terkerkelijke zangdienst. Eglise Wallone, Middelburg: Pasteur J. Risseeuw dans l'Eglise Mennonite 10.30 uur. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter C. F. Frumau, Groen markt 17. tel. 2685: Vlissingen: dokter J. W. F. Clercx. Paul Krugerstraat 240, tel. 3933: Westkapelle. Koudekerke en Zoute lande: dokter H. Frlma. Duinweg 59. Zou telande. tel. 01188—2»? (beide kerstoa- gen); Serooskeike. Veere en Oostkapelle geen zondagsdienst. Apotheek Middelburg: Nonhebei Lange Delft 133, tel. 2538: Vlissingen: J. H Tan- Meijer. Singel 60. tel. 2025. TWEEDE KERSTDAG. Middelburg: dokter W. Feikema. Dam 30, tel. 2993: Vlissingen* dokter G. J. M. de Greef. Jullanalaan 13, tel. 2121. Apotheek Vlissingen: als op eerste kerstdag. Waar zijn onze schepen? Alkaid 23 te Bahla. Aldabi pass. 22 St.-Pauisrock n. Rlo de Janeiro. Abbedijk 23 aankomst Panakanaal naar Cristobal. Amstelstad 22 te Amsterdam. Bengkalis 21 ook te Amsterdam. Boskoop 22 te Madeira. Corllla 22 te Singapore. Casamance 22 te Rouen verwacht. Delfland pass. 22 St.-Paulrock n. Buenos Aires. Dalerdijk 23 te Bermuda. Esso Nederland 23 Fawlëy n. Port Said. Groote Beer 22 te Mombasa. Heemskerk 23 te Djibouti. Jagersfontein 22 te East London. Kabylia 22 te Stockholm. Korenia 21 Turku n. Perzische Golf. Kota Gede 22 Port Said n. Napels. Loosdreeht 23 te Rotterdam. Moordrecht 23 te Amsterdam. Naess Commander 22 te Fawley. Overljsel 22 Aden n. Suez. Parkhaven 21 R'dam n Hamburg. Rijndam 22 te Rotterdam. Sloterdijk pas. 22 Kp Race n. New York. Straat Soenda 20 Kaapstad n. Buenos Aires. Waterman 23 te Tandjong Prlok. wonosobo 23 te Penang. Weltevreden 21 Venetië n Genua. Wltmarsum 21 Havana n Amsterdam. Kota Baroe 22 te Tj Prlok. Meerkerk 22 te P Elizabeth. Tarla 21 Pt. Said n. Abadan. Ternate 23 Pt Said naai Antwerpen. Aagtedijk 20 Port Said Algenlb 20 Kdratsji n Aden. Athene 28 Rotterdam verwacht. Aldabi 26 Rio de Janeiro Arendskei k 20 «i m zo Brothers. AxeldUk 20 95 m o rriniöad. Bloemfontein s Kaapstad verwacht. Camerounkust 535 m n.n.w. Dakar. Catlisto 20 396 ra n n w Dakar. Jupiter 20 40 m o .Malaga Kertosono 21 LourencamarQues. Kloosterdek 20 :i<i m o Bcrmoeda. Langkoeas 20 190 m n Madeira. Leopoidskerk zo Damman. Louis Lantz 20 120 m n n w Finlsterre. Maasdam 21 New York n Nassau. Maashaven p 20 Kp Ftntsterre. Maaskerk 21 Nacala Nieuw Amsterdam 20 New York n. St.- Thomas Noordam 21 Rotterdam n New York. Oranjefoniein 21 Amsterdam. Oranje-Nassau 20 Dover n Pt. of Spain. Oreste's 21 Rotteidam Senegaikust 2) Amsterdam. Stad Arnhem 20 189 m n-o. Azoren. Ta wall 20 200 m n Kp. GuardaiuL VISST 20 90 m w z.w B.shop Rock. Ciania p 20 Fayal n. Rotterdam. Esso Amsterdam p. 21 Ouesant. Esso Nederland 21 Fawley verwacht Kenia 20 33 m o Abroihos. Kelila 20 15 m nw Kp. Esplchel. Mijdrecht p. 21 Malta Ondlna 20 Nigata n. Jokohama. Ti'jla 20 600 m. o. Barbados. Vasum 21 Perim n. Lands End.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15