Vlissingse raad stelde gelden beschikbaar voor 328 woningen Hoogte schoorstenen N.V. Boddaert 20 m Zeeuwse Almanak GRATIS iAAMBEIENi „VRIJE VAN SLUIS" ZOND TELEGRAM AAN MINISTER 3QNPER KOKEN DIJKGESCHOTTEN VOOR 1958 ONGEWIJZIGD VASTGESTELD ZWA1RDEMAKER Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 DECEMBER 1957 VASTE FINANCIERING VERZEKERD Dankzij gunstige aanbesteding spoedig begin van de bouw VLISSINGEN KRIJGT ER 328 WONINGEN BIJ! AI in april van d'it jaar betuigde de gemeenteraad zijn instemming met de bouw van deze woning wetwoningen, die zullen verrijzen ten zuiden en ten noorden van de Pres. Rooseveltlaan. Maar inmiddels zijn de plannen zover gevorderd, dat donderdagmiddag de aanbesteding reeds kon worden gehouden. En vrij dagmiddag kreeg de raad een voorstel om de gelden een totaalbedrag van f 4.979.000. beschikbaar te stellen in behandeling. Dit voorstel werd vanzelfsprekend na overwegend enthousiaste speeches van enkele raadsleden aanvaard. Het oorspronkelijke plan kon zelfs nog verbeterd worden. Aanvankelijk was de bedoeling, dat 160 woningen voor rekening van de gemeente ge bouwd zouden worden, terwijl nog maals 160 woningen voor rekening van de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting zouden ko men. Maar de gemeente kan thans zelfs 168 woningen laten bouwen. Ook andere berichten zijn optimis tisch. Zo zal de toewijzing van deze woningen in vier étappës geschie den: 80 woningen ten laste van het contingent 1957; tweemaal 80 wo ningen ten laste van het contingent 1958 en 88 woningen ten laste van het contingent 1959. B. en W. ver wachten, dat voor de stichtingskos- ten van de woningen voor 1957 een vaste financiering verzekerd is. ter wijl voor de stichtingskosten van de woningen voor 1958 en 1959 gere kend mag worden op verstrekking van voorschotten door het rijk. Bovendien zeggen B. en W.: „De uitslag van de aanbesteding wet tigt de verwachting, dat binnen kort met de bouw van deze wo ningen kan worden begonnen". De laagste inschrijvingen lagen namelijk aanmerkelijk beneden de ramingen Ook is al bekend, dat de voorlo pig berekende huurprijzen redelijk zijn in vergelijking met de overige (Advertentie) 1 SCHROMPELEN WEG i P'jn fen jeuk verdwijnen 2 a v bloeden houdt op g EX> wetenschap tieeft thans een S j» nieuws helende substantie ont- nekt met de verbazingwekkende ,t 3 eigenschap de aambeien een- voudig te doen wegdrogen - pijn verdwijnt, bloeden houdt op. i Ze»" >n de meest hardnekkige J 3 gevallen schrompelen de aam- jj beien ineen, zó afdoend dat ze l< ffans geen probleem meer zijn. '4 Het geheim zit in het weefsel- a' P vernieuwende Blo-Dyne. Deze 2 etof wordt thans toegepast in de ft nieuwe SPERTI-zalf. zacht en M desinfecterend. Voor veilige, i J rechtstreekse behandeling van aambeien, zonder verdovende (5 3 gQ11* een tube SPERTI 3 W'ji 2 na 1945 gebouwde woningwetwonin gen. „Hoe redelijk?", vroeg de heer J. Marijs (a.r.). Maar wethouder M. A. Popering noemde deze zaak te in gewikkeld om nu al zuivere cijfers bekend te maken. „Misschien straks in het onderhoud met de woning bouwverenigingen", beloofde hij. Het is namelijk de bedoeling de 168 door de gemeente te bouwen woningen toe te wijzen aan de woningbouwvereni gingen. Na de lovende toespraken, waarin de voortvarendheid van B. en W. geprezen werd, ging men vlot met dit belangrijke voorstel akkoord. Voor de bouw van de 168 door de ge meente te bouwen woningen werd 'n bedrag van I 2.661.000 beschikbaar gesteld, terwijl de Vereniging tot Verbetering van Volkshuisvesting 'n voorschot van f 2.318.000 kreeg. Het verzoek om verhoging van de algemene uitkering per inwoner uit het gemeentefonds had uiteraard al ler instemming. Maar vele raadsle den vonden, dat de noden van Vlis- singen in de brief, die het verzoek vergezelt, nog niet eens voldoende belicht zijn. B. en W. hadden ge steld, dat cUt verzoek gegrond is op grond van het feit, dat Vlissingen in een structurele groeiperiode is. Daar bij werd een opsomming gegeven van werken, die nodig zijn. De heer F. G. Smit (p.v.d.a») wil de eerst vaststellen, dat Vlissingen geen schuld heeft aan de overbeste- dingen. Ook wilde hij in de brief nog vermeld hebben de bouw van. de 2 (gecombineerde) uloscholen en de verwezenlijking van het gymnastiek lokaal voor de Johan Ligthardschool noodzakelijk zijn. En de heer H. van Rooijen (c.h.) vond de restauratie van de Sint Jacobstoren belangrijk genoeg. Wethouder W. Poppe voerde aan, dat er nog voor 8 lokalen voor het ulo-gebouw een toewijzing moet ko men. „Voordat alles in kannen en kruiken is, zijn we minstens in 1959 en deze verhoging geldt voor 1958..." stelde hij vast. Wat de gymnastiek zaal betreft zei hij, dat gezien de huidige financiële politiek van de re gering een raad alleen maar met oogkleppen voor" zo'n werk op de lijst zou zetten.... De restauratie van de Sint Jacobstoren moest vallen, omdat het herstel van de Gevangen- toren noodzakelijker is en bovendien past in het talud-plan voor de De Ruyterboulevard. Bij het voorstel om de tarief- verhoging voor gebruik van het slachthuis te verhogen, wilde de heer De Smit nog eens nadrukke lijk naar voren brengen, dat de ze verhoging voor de slagers'gëen aanleiding kan zijn om hun prij zen te verhogen. Wethouder W. Poppe zette echter uiteen, dat het hier in feite niet om een verhoging, maar om een com pensatie gaat. Ingevoerd vlees is in het vervolg namelijk vrij, maar voor slachtingen moet nu iets meer be taald worden. VERGADERING TE OOSTBURG Ongerustheid over zwakke plaatsen in Zwindijk Met handgeklap en voetgetrappel hebben de hoofdingelanden en hoofd ingelanden-plaatsvervangers van het Waterschap „Het VrUe van Sluis" vrijdag in algemene \ergadering In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg bij een de door de dijkgraaf, de heer J. B. Becu ln zyn openingswoord ge dane suggestie bekrachtigd, een tele gram te sturen naar de minister van verkeer en waterstaat, waarin het waterschap zijn ongerustheid uit spreekt over de zwakke plaatsen ln de internationale Zwindijk op de grens met België. Het waterschap is teleur gesteld, dat deze dijksverbeterlng nog niet ls aanbesteed en vraagt ln het VAN 'jvw TOT zS.ijpc FEESTELIJK 81uis krijgt tijdens de kerstdagen een extra feestelijk aanzien, dank zij de organisate „Sluis Presenteert". Op diverse punten in de gemeente wer den kerstbomen geplaatst met ver lichting uiteraard - en ook op andere manieren werd het pittoreske stadje geïllumineerd. Zodat Sluis zelfs bui ten het toeristensczoen bijzonder at tractief zal zijn. „ALARMKLOK" Een minder feestelijk bericht uit Dreischor: daar zullen voortaan de klokken niet meer luiden ,omdat zelfs in deze rustige gemeente de techniek in zijn opmars niet te stui ten is. Gelukkig gaat het alleen maar om de „alarmlok". In geval TUNNELTJE.... Dwars tegen alle uitdrukkelijke voorschriften in kregen wij donder dagavond van een spoorman op dracht om Qvgr de rails te lopen. Dut was in Goes, alwaar de Ned. Spoor wegen beschikken over een vrij mo dern station, dat echter geen.... in- en uitgang heeft. Ge kunt dat ten minste nauwelijks zo noemen. Om op de perons te komen moet ge een spoorbaan oversteken en uit veilig heidsoverwegingen is die overgang vanzelfsprekend afgesloten met bo men. Kwart voor elf stonden wij voor de boompjes, in afwachting van de trein die om 22.51 uur moest ver trekken uit Goes. Om tien voor elf reed het voertuig binnen en het was een lang voertuig. Zó lang, dat het achterste gedeelte van de trein pre cies voor die boompjes bleef staan, die dus gesloten moesten blijven. „Wat nuf",' spraken wij tot een spoorman en toen volgde het gebod om ons tussen de rails te begeven, een eindweegs in het halfdonker door het grove grint te waden en vervol gens tegen het peron op te klaute ren. Achter ons zwoegde nog een passagier. Géén situatie voor de spoormen- sen om trots over naar huis te schrij ven, meenden wij. Zou een heel klein tunneltje, want groot hoeft het hele maal niet te zijn, hier niet dé oplos sing eijnt van brand of andere calamiteiten zal voortaan namelijk 'n sirene loeien, die geplaatst is op de slangendroog- toren van de brandweer. Het „loei- apparaat" zal elke zaterdag om 12 uur beproefd worden en dit weke lijks geloei komt dan in de plaats van het klokgelui, dat tot dusver ge bruikelijk was. MET DE TIJD MEE Dreischor gaat trouwens ook op andere manieren met zijn tijd mee. Zo arriveerde deze week het door de gemeente aangekochte, moderne schoolmeubilar, dat in de plaats komt van de oude school banken in de openbare lagere school. Het zijn fraaie, in licht grijs gespoten meubeltjes; in to taal 93 tafels en stoelen. De jeugd van Dreischor kan voortaan com fortabel zittend wijsheid verga ren. OOK NIEUW Ook nieuw zijn enkele verkeers- en richtingsborden in St. Annaland, die het de vreemdeling gemakkelijker maken de weg van en naar St.-An- naland te vinden. Bovendien bevor deren deze nieuwe borden de toepas sing van de zo belangrijke verkeers regelen. AFGELOPEN Ook in St-Annaland is het, evenals in vrijwel alle andere gemeenten, af gelopen met de bietencampagne. Op de weegbrug „De Waarborg" heeft men nauwkeurig alle verwerkte sui kerbieten nagewogen en bij het op maken van de balans bleken de vol gende resultaten: Puttershoek 3.258.229 kg; Roo sendaal 2.565.819 kg; Dinteloord 2..411.366 kg en voor de C.S.M. 2.334.892 kg. In totaal woog men daar in St. Annaland niet minder dan 10.570.396 kg bieten! telegram de minister spoedig maatre gelen te nemen om vóórdat het storm seizoen 19581959 begint, beveiligd te zyn. De heer Becu deelde mee, dat op' 6 januari a.s. In verband met de alge hele vereniging van de polders in West Zeeuwsch-Vlaanderen een clas sificatiecommissie zal worden geïn stalleerd. In deze commissie zullen vier leden van het dagelijks bestuur van „Het Vrije van Sluis' (gezwore nen zitting hebben, de voorzitter, de griffier en vier hoofdingelanden uit de vier districten van het waterschap. In deze algemene vergadering werd de begroting voor 1958 waarvan reeds melding werd gemaakt on veranderd vastgesteld. Het dijkge- schot werd gehandhaafd op 56. per hectare voor de ongebouwde eigendommen en elf procent van de belastbare opbrengst volgens de grondbelasting voor de gebouwde eigendommen. Het werkprogramma vermeldt o.m. 20 km nieuwe weg en de verbetering van de weg OostburgSt.-Margnct (België) waarmee een miljoen gulden gemoeid zal zijn, waarvan een bedrag van 350.000,voor rekening van 't Vrije komt. Tevens zal een bijdrage van 15 pet. worden verleend in de kos ten van de verbetering van de terti aire weg BreskensNummer Een. In zijn openingswoord zei de heer Becu. dat het waterschap dit seizoen tot op heden voor belangrijke storm schade gespaard is. Tengevolge van de hevige regenval in september is het schonen van de sloten vertraagd. De liquiditeit van het waterschap noemde de voorzitter „volkomen gezond". Dat het dijkgeschot op hetzelfde niveau kon worden gehandhaafd, is mede te danken aan net batig slot van 1956, 88.000,Allerminst staat echter vast, dat men volgend jaar wederom een verhoging zal kunnen voorkomen. Wegen „Het Vrije van Sluis" heeft thans 580 km weg in beheer. In de begro ting voor 1958 is een respectabel bedrag uitgetrokken voor het onder houd. Daarbij hoopt het waterschap het wegenstelsel in zo kort moge lijke tijd aan te passen aan de eisen des tijds. Het tempo wordt hierbij bepaald door de beschikbare finan ciën. Als gezworene werd de heer P. L. de Meijer te IJzendijke herkozen. De vergadering hechtte voorts zijn goed keuring aan de bestuursvoorstellen tot verkoop van stroken grond aan de Provincie Zeeland voor de aanleg van rijwielpaden langs de provinciale weg SchoondijkeIJzendijke; de aan- en verkoop van grond voor verbetering van de weg Kruisdijk; het verbeteren van de Erasmusweg te Cadzand; het verbeteren van 'n gedeelte Platteweg te Groede en het verlenen van een bij drage ln de kosten van verbetering van de Ringdijk te Cadzand. A tvertentie r bij2 pakjes 45c.pt een prachtig schaaltje imrnTW?775> Bedrijfsongeval op fabriek in Sas van Gent Op de superfosfaatfabriek te Sa» van Gènt viel, door een verkeerde ma noeuvre, een bak met pyriet open. De inhoud stortte zich uit over de arbei der E. de B. uit Sas van Gent, die met een wervclfractuur in het zieken huis te Sluiskil moest worden opge nomen. Ir. Aangenendt benoemd in vaste dienst bij R.W. Met ingang van 1 januari 1958 is ir. C. A. Aangenendt benoemd in vaste dienst bij de directie Zeeland van Rijkswaterstaat. Ir. Aangenendt is rechtstreeks werkzaam onder het hoofd van het arrondissement Goes. „Yerseke 156" liep omhoog bij Hoek van Holland Door marinevliegtuig opgemerkt Het mosselvaartuig „Ye 156", op weg van Yerseke naar de Waddenzee dat om tijd te besparen de reis over zee wilde maken, is vrijdagmorgen op een afstand van 5 mijl ten zui den van Hoek van Holland bij slecht zicht op een zandplaat voor 't strand gelopen. Enkele uren later is het scheepje, dat lekkage had gekregen en door een defect aan het roer stuurloos was geworden, vlotgesleept en behouden binnengebracht. Schip- per-eigenaar H. Bom Clzn, de stuur man Frans van Stee en de knecht Jo Verbeek, allen uit Yerseke, bleven ongedeerd. De eerste melding van de stranding kwam van een marinevliegtug van het vliegkamp Valkenburg dat het scheepje ongeveer half elf waarnam, toen met een seinlamp s.o.s.-seinen werden gegeven. Direct voer de red dingboot „President Jan Leis" van Hoek van Holland ter assistenttie uit. Intussen bleef het vliegtuig boven het vaartuig cirkelen. Er werd ook gemeld, dat brand aan boord van het vissersvaartuig zou zijn uitgebroken, doch dit bleek later niet het geval te zijn. Om de aandacht te trekken had schipper Bom slechts een bus met in olie gedrenkte lappen in brand gesto ken. Toen de reddingboot het schip we gens te laagwater niet kon bereiken voer deze naar Hoek van Holland te rug, waar rond twaalf uur enkele be manningsleden op de reddingvlet werden overgezet. Hierop voeren red dingboot en vlet opnieuw uit, waar na om 10 over één 'n lijn werd vast gemaakt aan de „Yerseke 156". Even later was het mosselvaartuig vlot iolland binnenliep. De „Yerseke „konvooi" veilig en wel in Hoek van 156" is daar overgenomen door het bergingsvaartuig „Dolfijn" van Van der Tak, die het scheepje dat water maakte, al pompende naar Maassluis heeft gebracht. Universitaire examens Te Nijmegen slaagde aan de r.-k. universiteit voor het doctoraal examen psychologie de heer P. A. Cornelis te IJzendijke. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het kandidaats examen wis- en natuurkunde de heer D. W. Traas te Kapelle-Biezelinge. VERGADERING POLDER WALCHEREN Voor „ongebouwd" 60,- en voor „gebouwd" 8,50 De algemene vergadering van de Polder Walcheren, die vrijdagmor gen in spoedeisende zitting in het polderhuis te Middelburg bijeen kwam, heeft zonder hoofdelijke stemming haar goedkeuring gehecht aan het voorstel van het dagelijks bestuur om het dijkgeschot voor '58 ongewijzigd vast te stellen. Voor de ongebouwde eigendommen komt dit dus op 60 per ha en voor de ge bouwde 'eigendommen op 8,50 per 100 belastbare opbrengst, overeen komstig het voorstel van 28 septem ber. Zoals bekend besloot de algemene vergadering op die datum het dijk geschot voor het ongebouwd te hand haven op 60 en voor het gebouwd te verhogen van 8 óp 8,50, daar het gebouwd zich bereid verklaard had een eenmalige bijdrage van 30.000 te verlenen wegens algeme ne kosten van vorige dienstjaren. Betreffende de heffing van de ge bouwde eigendommen hadden Ged. Staten echter bezwaren daar dan ge- schot geheven zou worden in strijd met de bepalingen van het Bijzon der Reglement op het bestuur van de Polder Walcheren. Daar het niet mogelijk was de post van 30.000 te schrappen achtte het dagelijks bestuur het als de meest aanvaard bare oplossing om het dijkgeschot voor het gebouwd te verlagen tot 8 en dat voor het ongebouwd te verhogen tot 61 per ha. Het batig slot van de begroting der gebouwde eigendommen zou dan niet hoger zijn dan de post onvoorzien- van de gewone begroting. Na langdurige besprekingen met dé financiële com missie was het dagelijks bestuur de ze week echter tot de conclusie ge komen, Bat het mógelijk was de post onvoorzien der gewone begro ting aanzienlijk te verhogen. In de ramingen der gewone werken waren eveneens bedragen voor onvoorzien opgenomen, die afgerond op 100 ten bedrage van 22.100 overge- MIDDELBURG CONTRA N.V. Advies Raad van Stale in „Vliegasplaag" De Raad van State heeft advies aan de Kroon uitgebracht over de zogenaamde „vliegasplaag", Wtoarbij de N.V. Ijzergieterij Boddaert en Co te Middelburg in beroep is ge gaan bij de Kroon tegen een beslis sing van het hoofdstedelijk colle ge van B. en W., die aanzegging ge daan had, dat de schoorstenen van de ovens in het bedrijf tot minstens 25 meter boven het straatpeil ver hoogd moesten worden. De Raad van State heeft geadviseerd het gemeen tebestuur in het gelijk te stellen en te, bepalen, dat de uitmondingen van ovenschoorstenen tenminste 20 me ter boven het straatpeil gelegen moeten zijn. Het geschil tussen de directie van de N.V. Boddaert en Co en het col lege van B. en W. van de Zeeuw se hoofdstad was eigenlijk simpel. De directie van de onderneming was vanoordeel, dat haar bedrijf door de opvolging van de aanwijzingen van B. en W. op zo grote kosten zou worden gejaagd, dat het bedrijf deze niet zou kon opbrengen. Het dagelijks bestuur van Middelburg stond op het standpunt, dat er inge grepen moest worden, omdat de om wonenden van de Blauwedijk en de Stationsstraat veel hinder ondervon den van de „vliegas", kleine deeltjes metaal. Het gemeentebestuur had gemeend met deze voorschriften te moeten komen na ontvangst van een schrij ven van een 17-tal bewoners van de omliggende straten, die daarin klaagden onder meer last te hebben van rook, roet en zwarte afvaldeel- tjes uit de schoorstenen, van op een terrein van het bedrijf opgeslagen afvalprodukten en van vlammen, die af en toe uit de schoorstenen sloe gen. De N.V. achtte de uitvoering van de voorschriften van B. en W. van Middelburg noch uit technisch oogpunt, noch uit bedrijfs-ecouo- misrh oogpunt mogelijk. Tijdens de behandeling van deze zaak voor de Raad van State merkte de raadsman van de N.V. Bod daert, mr. M. A. Terwoert op, dat liet hier gaat om de vraag of de N.V. wel een hindervergunning heeft. Hij betwijfelde dit, omdat het bedrijf al 100 jaar oud is cn in dertijd geen vergunning is uitge reikt. Zo die vergunning is uitge reikt, dan zou dit gebeurd moe ten zijn door Ged. Staten. Niet het college van B. en W., al dus mr. Terwoert, maar G.S. zullen dus, indien wel een vergunning uit gereikt is, nieuwe voorwaarden aan deze vergunning kunnen verbinden. Behalve de hoogtebepaling van de schoorstenen heeft de Raad van Sta te in zijn advies naar voren ge bracht, dat. alvorens de rookgassen in de buitenlucht afgevoerd worden, deze moeten worden geleid door een natte stofvanginrichting. De uitmon ding van elke schoorsteen moet ein digen in een verwijding, waarin een geheel dicht kegelvormig deksel moet worden aangebracht, waarop watersproeiers gericht zijn. Advertentie) voor de feestdagen Bisschopwijn (van Bordeauxwijn bracht konden worden naar de ge wone post onvoorzien. Zodoende be hoefde dus geen wijziging aange bracht te worden in de heffing van het dijkgeschot voor 1958. De voorzitter van het polderbe stuur, jhr. mr. G. C. D. Ruter- gers van Rozenburg, deelde mee, dat 't dagelijks bestuur aan G.S. verzocht heeft nu het Bijzon der Reglement toch op korte ter mijn gewijzigd zal worden voor Walcheren ook de regeling van toepassing te verklaren, die thans reeds is bepaald voor Schouwen-Duiveiand, Noord-Be veland en Tholen. Deze regelin gen komen hierop neer, dat zo wel de gebouwde ais de onge bouwde eigendommen aan alle uitgaven bijdragen. De heffing van het ongebouwd wordt aan een bepaald maximum gebon den, hetgeen in de praktijk hier op neerkomt, dat bij een dijk geschot van 60 per ha voor het ongebouwd, ten hoogste 12 per 100 belastbare opbrengst van het gebouwd geheven mag worden. Voorts bepaalde de vergadering op voorstel van het dagelijks bestuur, dat het bestliiit van de vorige ver gadering ten aanzien van de termij nen voor het dijkgeschot zal worden herzien en dat termijnen nu vastge steld worden op 1 juni, 1 juli, 1 oktober en 31 december. Aanleg puinwegen Voor de aanleg van puinwegen te Zoutelande cn Westkapelle voteerde de vergadering een bedrag van 11.000. Het puin van de bunker opruiming zal hiervoor gebruikt worden. De kosten van opruiming van deze bunkers, die het rijk ver goed, werden hierdoor gebracht op 600.000, hoewel de aanleg van de wegen voor rekening van de polder blijft. In de rondvraag vroeg de heer J. C. Blaupot ten Cate of het mo gelijk is bij de afdamming van uit te diepen sloten gebruik te maken van nylonzakken. Ir. H. Visser, de ingenieur van de polder, meende echter, dat dit niet veel kosten zou besparen, omdat men hierbij ook ge bruik moet maken van draglines. Besluursleden stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland" Bij besluit van de laatste vergade ring van het algemeen bestuur van de stichting „Verpleeg- cn Rusthuizen Midden-Zeeland" zijn na overleg met de groeperingen waaruit zij werden verkozen of de burgerlijke gemeenten welke zij vertegenwoordigen, ter voor ziening in de vacatures ontstaan door periodieke aftreding van 5 leden, per 1 januari 1958 verkozen tot leden van het algemeen bestuur mej. dr. A. H. A. Bakker te Middelburg: en de heren W. J. Dominicus te Goes: J. van Halst te Wissekerke; J. van der Meulen te Vlissingen; F. G. Sprenger te Oostka- pelle. Versterking zeewering aanbesteed Namens het bestuur van de water kering der calamiteuze polders Oost- Beveland en Wilhelmina (Z B.) werd donderdagmorgen aanbesteed: A. het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot en met 31 december 1958 van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooiing en andere werken aan do waterkering van het dijk vak „Wilhelmina" en idem: B. aan de waterkering van het dijk vak „Oost-Beveland". Ingeschreven werd als volgt: L. v.d. Klippe, Vliss., A 30.700. B 37.700,J. F. Warrens, Ossenis- se, 35 100,— en 35 800,—K. Lu- casse. Walsoorden, 34 900.en 35.100,G. en A. Sponcelee, Kloosterzande, 33.575,(voorlopig gegund) en 34.500.A. de Bour- graaff, Wilhelminadorp, 33.820, en 34.540,B. Remeeus, Kats, 33.795,en 34.373, - (behoudens goedkeuring G.S. gegund). De raming voor de beide werken bedroeg resp. 37 642.80 en 37.560,- VANDAAG. Middelburg - Electro: „Du bist muslk". 7 en 9.15 uur, a.l.; Schouwburg: „Bloe dig conflict", 8 uur, 14 J. Vlissingen Alhambra: ..Attack", 7 en 9 uur, 18 J. Luxor: „De held der Apa chen", 7 en 9 uur, 14 J. Middelburg 7 en 9.15 dag, 2.30 MORGEN - Electro: als zaterdag, 3.30, lur; Schouwburg: als zater- n 0 uur. Vlissingen Alhambra: als zaterdag, 7. 7 en 9 uur. Luxor: als zaterdag, 3, 7 en 9 uur. Goes Grand: als zaterdag, 3, 7 en 9 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2