PREDIKBEURTEN VERKEERSPROBLEMEN HIELDEN VLISSINGSE RAAD BEZIG WALCHEREN HERZIENING EN GEDEELTELIJKE WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN ZATERDAG 21 DECEMBER 1957 P HO V IN Cl ALE ZEE U W 8 Js COURANT 1 ZEBRA-STREPEN BIJ BETJE WOLFFPLEIN Massale verkeersstroom bij uitgaan „Schelde" HET VLISSINGSE VERKEER Is zo langzamerhand op verschillende punten althans een gecompliceerd Srobleem gewordenDat bleek vrij- agmiddag in de gemeenteraad van Vlissingen nog weer eens bij de be handeling van twee onderwerpen. De eerste „verkeers-discussie" ont stond naar aanleiding van het voor stel om het gedeelte van de Aagje Dekenstraat tussen de Scheldestraat en de Lampsinstraat en gedeelten van de Van Dishoeckstraat en van de Glacisstraat voor vijf gulden per vierkante, meter aan de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" te verkopen. Tegen dit voorstel hadden de raadsleden niet het minste be zwaar. Men noemde het zelfs „het logische gevolg van een aantal vroe- fere maatregelen". Maar verschillen- e raadsleden zagen hierin focli wel aanleiding om nog weer eens de aan dacht' te brengen op de „massale stroom fietsers en bromfietsers" bij het uitgaan van „De Schelde". De heer H. van Rooijen bracht naar voren, dat deze grote verkeersstroom nog meer geconcentreerd wordt. „Meer dan tot nu toe moet de ver keerspolitie in actie komen", zei hij De heer J. H. Krietemeijer (a.r.), in genieur aan de Schelde, vertelde, dat dit verkeersprobleem ook een be langrijk onderwerp is geweest tij dens de interne besprekingen op de Schelde. Er is zelfs een kleine werk groep in het leven geroepen. In de ze werkgroep heeft de heer Kriete meijer zitting en daar hij eveneens deel uitmaakt van de verkeerscom- missie, zal getracht worden tot sa menwerking te komen. De heer Krietemeijer vertelde, dat het ook nog de vraag is of het Schel- depersoneel van twee uitgangen bij de Aagjedekenstraat gebruik kan maken. „Dit is nog in studie", zo zei hij. Burgemeester mr. B. Kolff toon de zich verheugd, dat ook intern op de Schelde aandacht aan dit pro bleem wordt besteed. Hij zou graag deze moeilijke zaak nog eens met de commissaris van politie bespreken. „Ondertussen komt de sociale werkplaats", zo vond de heer F. G. Smit (pvda), „nu wel in een afgesloten hoek te liggen, want als straks ook de Singel nog af gesloten wordt, kan men de werk plaats slechts via de Paul Kruger- straat en de Koningsweg berei ken". Vooral voor de mensen, die slecht ter been waren, achtte hij dit moeilijk. Wethouder J. Post antwoordde, dat er momenteel weinig aan te doen is. En op de vraag of de werkplaats niet naar een centraler punt ver plaatst kan worden, zei hij: „De ge meente heeft al een stukje grond ge reserveerd, maar het geld Zebra-strepen Het tweede verkeersprobleem werd door de heer P. Bikker (c.h.) tijdens de rondvraag aangesneden, toen hij informeerde naar de voorzieningen, die getroffen worden voor het Betje Wolffplein. „Wanneer komen er knip perlicnten?", vroeg hij en hij voegde er aan toe: „Het duurt allemaal te lang!". „De eerste voorziening zal getroffen worden", kon burgemeester Kolff Domburg krijgt ijsbaan Nu de raad van Domburg zijn goed keuring hechtte aan het voorstel van B. en W. om een gedeelte van het voor speelterrein aangewezen terrein aan de ijsclub te verhuren voor de aanleg van een ijsbaan zal Domburg spoedig over een prachtig gelegen baan de beschikking krij gen. Het terrein is zeer gunstig gelegen, vlak bij de kom van de gemeente, oostelijk van het sportterrein. De baan zal ruim 300 meter lang en 9 meter breed worden. Zij komt rond het terrein te liggen. Het is de bedoe ling dat het daarbinnen gelegen ter rein door de gemeente ingericht zal worden voor speelweide. De ijsclub welke deze week verga derde, vernam van het bestuur, dat reeds veel maatregelen getroffen wa ren. Er moet plm. 2500 bijeengebracht worden om uitvoering aan de plan nen te kunnen geven. Spontaan werd staande de vergade ring door enkele leden een bedrag van 1500 ter leen toegezegd. Een actiecomité bestaande uit de he ren A. Wisse Jz„ W. de Voogd, P. Hoefkens en W. Brand, door de ver gadering benoemd om te trachten het resterende bedrag bijeen te krij gen, kon reeds na drie dagen de ver heugende mededeling doen daarin ruimschoots te zijn geslaagd. Het ligt in de bedoeling bij gunstig weer begin januari met het graaf werk te beginnen. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Kerstfeest N.C.V.B. De afdeling Nieuw- en Sint-Joosland van de N.C.V.B. hield dezer dagen haar kerstavond in het verenigingsge bouw, onder leiding van haar vice-pre- sidente mevrouw Davidse-Meijers. Deze las de kerst liturgie en de ver zen uit deze liturgie werden voorge dragen door mevrouw Van Zwcden- Riemcns, terwijl mevrouw Boone-"v. d. Weele de kerstmeditatie en het kerst verhaal verzorgde. Verder werden door het koortje kerstliederen gezongen. Na het zingen van het „Ere zij God" werd deze goed bezochte vergadering met dankgebed door ds. A. van Haar lem gesloten, O.- EN W.-SOUBURG „d'Oprechte Amateur" Ten bate van het Prinses Beatrix Poliofonds geeft een 15-tal groepen van de stichting ,d" Oprechte Ama teur" heden, zaterdagavond, cm 8 uur een uitvoering m zaal „De Zwaan" te Souburg. vertellen: >,Er komen namelijk ze bra-strepen op de oversteekplaats op de Coosje Buskenstraat van de hoek Walstraat naar de hoek Badhuis straat". Een definiteve oplossing is dat nog niet! Deze mededeling verbaasde de heer Krietemeijer, als lid van de verkeers- commissie. „De commissie weet hier nog niets van", voerde hij aan. En hij bracht deze grief onder de aan dacht van B. en W.j „Wij horen te weinig van de adviezen, die de ver- keerscommissie aan B. en W. geven. En als er adviezen slechts gedeelte lijk in de praktijk gebracht worden, zou het goed zijn nogmaals overleg te plegen met de commissie, want een ten dele uitgevoerd advies kan vaak ernstiger zijn dan de kwaal", aldus de heer Krietemeijer. Nogmaals wees burgemeester Kolff er op, dat het hier min of meer om een proef ging en dat de oplossing zeker niet definitief is. „De adviezen kunnen niet uitgevoerd worden om dat er geen geld is", zo zei hij. „maar dat wil niet zeggen dat we het oneens zouden zijn met deze ad viezen" Op de mededeling, dat de binnen- bocht in de Prins Hendrikweg bij zonder slecht Is, gedaan door de heer Krietemeijer, antwoordde bur gemeester Kolff, dat het wachten ia op het realiseren van de nieuwe weg. RAAD BIERVLIET: Godsdienstonderricht op o.I. scholen moet worden gesubsidieerd De raad der gemeente Biervliet be handelde tijdens de donderdag gehou den vergadering het aangehouden ver zoek van de kerkvoogdy der Neder lands Hervormde Kerk om subsidie voor het godsdienstonderwijs op de o.I. scholen. Het verzoek werd nu met zes stemmen tegen één Ingewilligd. Wethouder A. Dijk (p.v.d.a.) bleef bij zijn standpunt in deze en stemde tegen. De dominee, die het godsdienst onderwijs geeft had vóér de vergade ring van de raad begon een toelichting op net verzoek van de kerkvoogdij ge geven. Wethouder Dijk sprak zijn afkeu ring uit over een in een dagblad dat op zijn voorpagina de spreuk „voor God, koningin en vaderland" vermeld, fgeschreven artikel over deze aange- egenheid. De correspondent aldus de heer Dijk was niet van de zaken op de hoogte, daar hij de betreffende verga dering niet had bijgewoond. De heer Dijk sprak in dit verband van „vuil spuiterij en verdraaiing van feiten". Middelburgs Kamerkoor zingt in Boechout (B.) Het Middelburgs Kamerkoor onder leiding van de heer B. Leijnse heeft een uitnodiging ontvangen om tweede kerstdag in de Belgische meente Bouchout bij Antwerpen voor de protestanten in België een kerst programma te komen zingen. MIDDELBURG Kerstmiddag voor leden UW en bejaardensociëteit De leden van de bejaardensociëteit van de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers te Middelburg hebben teza men met de dames van de U.V.V. in „De Gouden Poorte" hun jaarlijkse kerstmiddag gehouden. De grote zaal was stemmig versierd met denne- groen en enkele kerstbomen, terwijl op de gezellig in de zaal gerangschik te tafeltjes tientallen kaarsen de kerststemming volledig maakten. He: U.V.V.-bestuur had voor deze middag een aantrekkelijk programma samen gesteld, dat door ouderen en jongeren buitengewoon op prijs gesteld werd. De voorzitster van de U.V.V., me vrouw A. Koning-Groenendaal, heette aan het begm van de middag de aan wezigen welkom, onder wie zich ver scheidene afgevaardigden van zuster verenigingen bevonden. Vorig jaar be paalde mevrouw Koning in haar ope ningswoord de gedachten tot Honga rije; thans tot de landgenoten in In donesië. Zij was ervan overtuigd, dat allen spontaan hulp zullen verlenen wanneer dit nodig mocht zijn. Mevrouw M. Scherft-Van Andel ver telde vervolgens het oude kerstver haal. Negen dames, die de sociëteit bezoeken, hadden een koortje ge vormd en brachten op heel verdienste lijke wijze enkele liederen ten ge hore. Verder was er vanzelfspre kend samenzang van kerstliederen, terwijl tussen de bedrijven de onver moeide U.V.V.-dames voor diverse traktaties zorg droegen. Tot slot van deze middag vertelde mevrouw F. GlerumBoelenhuender op boeiende wijze een kerstverhaal, dat met grote aandacht beluisterd werd. Mevrouw Koning sprak een dankwoord tot de dames en de heer Van Herwijnen, die zich verdienstelijk gemaakt had den bij de organisatie en de versie ring van de zaal. De rotaryclub speelde deze middag voor kerstman, want namens de ro tary kwamen ds. F. Dijckmeester en ir. R. Froyen een prachtig tafelbiljart aanbieden, waarbij ds. Dijckmeester een bijzonder aardig speechje „af stak". Junius Ingermann sprak voor personeelsvereniging P.Z.E.M. Voor de personeelsvereniging der P. Z.E.M. te Middelburg hield in de kof fiekamer van het P.Z.E.M.-gebouw aan de Poeledaelesingel de schrijver Ju- mus Ingermann een lezing over de tocht naar- en het bezoek Bij dr. Al- bert Schweitzer, die in Lambarene in de Franse Congo zijn menslievend werk verricht. De heer Ingermann illustreerde zijn causerie met lichtbeel den, terwijl enkele grammofoonplaten van door dr. Schweitzer gespeelde or gelmuziek werden gedraaid. Deze in teressante lezing, waarvoor goede be langstelling bestond, werd door de toehoorders met zeer veel aandacht gevolgd. De personeelsvereniging kan terugzien op een avond, die op een hoog peil stond. Een inzameling voor het dr. Schweitzer-fonds bracht ruim f 44.— op. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel- delburg maakt bekend, dat aan zijn bu reau inlichtingen zijn te bekomen over in het tijdvak van II tot en met 18 decem ber 1957 verloren voorwerpen. Indien verloren voorwerpen bij parti culieren worden afgehaald, gelieve dan hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. Cevonden zijn: bruin lede- herenhandschoen: bruine kam: zwar te zijden lange dameshandschoenen; bos sleutels; grijze paraplu; groene gebreide rechter handschoen; geel kinderwantje, groene linker glacé hansdchoen; paar bruine wanten, wit wollen sjaal; kope ren sleuteltje; houten duimstok; broche met zw. steen; polshorloge; knipDorte- monnee zonder inhoud; rood schooletul: hondepenning no. 70; plastic broekje, pak Nexol inh. 1 glazen pot met schuur middel; rode kinderschoen; portemonnee met Inhoud; brandweerpet; broche; ro de portemonnee met Inhoud; parelsnoer; bruin gevlamde vulpen; lederen porte monnee; sponzen zadeldek; oorbel; munt biljet: jongenspet; paar gebreide witte handschoenen; beige klnderwant; bruin gevoerde herenhandschoen; bruine kin derportemonnee; rode portemonnee met Inhoud; paar donkerblauwe kinderwan ten; paar schoenen; witte want; fiets; alc- tentas; jonge poes, witte vlekken aan po en neus; ballpoint; bruine portemon- met Inhoud; sponsveren zadeldekje; rijwielsleuteltje; rechter dameswant grys met visgraat; vulpotlood; kwast. Kerstwijdingsavond wijk IV De wijkkerkeraad van wijk IV van de hervormde gemeente van Middel burg had een kerstwijdingsavond ge organiseerd, die druk bezocht was. De leiding van de avond berustte bij de heer L. M. Naaktgeboren, die in zijn openingswoord het overlijden van de wijkpredikant, ds. F. Don, her dacht. De spreker sprak de wens uit, dat mevr. Don-Verboon haar mede werking aan het wijkwerk en aan de wijkavonden zou willen blijven ge ven. Vervolgens werd, goeddeels door de leden van de „Jonge Kerk" in wijk IV, een afwisselend program uitge voerd. Zij voerden een kerstliturgie uit, ?aven filmstroken van het hervormd ilmcentrum, musiceerden en droegen een kerstverhaal voor. Voorts musi ceerden de leden van de wijkkerke raad de heren J. P. Ie Clerq en E. A. van Selms. De heer Naaktgeboren dankte de le den van „Jonge Kerk" hartelijk voor het gebodene, in welke dank hij in het bijzonder mej. Tini Wondergem be trok. Ds. P. F. Th. Aalders, die in ver band met het overlijden van ds. Don als consulent optreedt, sprak een pak kend slotwoord en sloot met dankzeg ging. Kerstboom op Pottenmarkt Traditiegetrouw prijkt op de Pot tenmarkt te Middelburg weer een grote kerstboom, versierd met een groot aantal lichtjes in allerlei kleu ren. Deze boom is geplaatst door de zorgen van de winkeliers uit de Lan- geviele en de Pottenmarkt. Middelburgse zangschool gaf kerstmuziekavond Honderd door elkaar babbelende kin- ren in een zaal kunnen een „levendig" gegons veroorzaken. De ongeveer 100 Jongens en meisjes van de Middel burgse Zangschool van de koninklijke vereniging „Uit het Volk-Voor het Volk" maken daar uiteraard geen uit zondering; op. Dat bleek wel tijdens de kerstmuziekavond, die zy vrijdag avond ln de Concert- en Gehoorzaal onder leiding van de heer en mevrouw Kuiler-Puijpe gaven. Voor de aanvang van de diverse zangstukjes en er na was het een „gekakel" van jewelste. Het plezierige van deze avond was echter, dat de zangschool bewees evengoed te kunnen zingen als babbe len. En daarom willen wij hun „geka kel" gaarne vergeven. Het programma voor deze kerst- muziekavond bestond uit oud-Neder landse en oud-Franse en Duitse kerst liederen. die door de zangschool, door enkele solistische uitvoerenden of te zamen met de orkestklasse goed en met overtuiging gezongen werden en door de honderden vaders, moeders en kennissen, getuige het applaus, bijzon der gewaardeerd werden. Voor de pauze werden enkele oud- Nederlandse kerstliederen uitgevoerd met daar tussendoor keurig gezongen duetten en een bijdrage voor Dlokfïuit en piano. Bijzonder goed van toon klonken na de pauze het „Tochter Zion" van G. F. HSndel en „Salvum Fac Regem" van A. Sacchini. Ook een drietal oud-Franse kerstliederen en Mendelssohn's „O wie selig 1st das Kind" konden de toest der kritiek ten volle doorstaan. Traditiegetrouw vormde het geza menlijk optreden van koor en orlcest- avond. Zowel in de oud-Nedelandse avond. Zowel in de oud-Nederlandse kerstliederen „In 't stalleke van Beth lehem" en .Er is een kindeke geboren op aard" voor de pauze en in „Herders hy is geboren" en „Stille Nacht" er na, alle vier bewerkt door Jan Kuiler wa ren zangschool en orkest uitstekend op elkaar Ingesteld, waarbij met name in het eerste lied de blokfluitisten zich van hun beste zijde lieten horen. Buitengewone vergadering Middelburgs Ziekenfonds Het Algemeen Middelburgs Zieken fonds kwam in een buitengewone al gemene vergadering bijeen t,er behan deling en vaststelling van de begro ting voor de afdeling vrijwillige ver zekering. Vooraf werd door de secre taris, de heer L. Onderdijk, medege deeld dat na ovyleg met de Zieken fondsraad belangrijke wijzigingen wa> ren aangebracht in het pensioen regle ment van het personeel welke ener zijds waren aangepast aan de Algeme ne Ouderdomswet, anderzijds aan de rijksregeling wat de eigen bijdrage betreft. Het gewijzigd pensioenréglement zal 1 januari 1958 van kracht worden. Voorts werd mededgedeeld dat het be stuur en nu ook de federatie waar bij het ziekenfonds is aangesloten, w heel staan achter terugbetaling van door verzekerden betaalde gelden aan tanöartsen tijdens het tandartsencon flict. Echte?, is voor terugbetaling toe stemming nodig van de Ziekenfonds raad. Voorts zal het bestuur een afwach tende houding aannemen ten opzichte van het uitkeren van kraamgeld aan vrijwilligverzekerden. Men denk; daarover in ziekenfondskringen zeer verschillend en het zou nog een ho gere premie vorderen van 3 k 4 ct. per betalend lid. Hierna kwam de begroting aan de orde, nadat aan de vergadering een verkort schema daarvan was ter hand RAAD VROUWENPOLDER Gemeentebegroting gaf een sober beeld te zien In de onder voorzitterschap van burgemeester A. de Kam gehouden vergadering van de raad der gemeen te Vrouwenpolder werd een wijziging aangebracht in de algemene kinderbij slagverordening voor het gemeente- personeel; tevens werd de legesveror dening en de bezoldigingsverordening op ondergeschikte punten gewijzigd. Besloten werd om voor het winter seizoen 19571958 aan de houders van een vergunning tot het plaatsen van een kampeerhut, een tijdelijke ver gunning te verlenen voor het tijdvak 1 november 195731 oktober 1958, om deze kampeerhutten te laten staan. Het ligt in de bedoeling van het ge meentebestuur om aan de eigenaren van deze kampeerhutten een perma nente verblijfplaats aan te wijzen in het nieuwe uitbreidingsplan. Walcheren ZATERDAG 21 DECEMBER. Interkerkelijk Avondgebed. Vlis singen (Engelse kerk) 7.308; Mid delburg (Koorkerk) 88.30. Adventisten. Middelburg 10 Bij belstudie, 11 ds. Smit; Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 Bijbeltudie. ZONDAG 22 DECEMBER. Ned, Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Richard, 2.30 ds. Theunisse; Ar- nemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Big- gekerke 9.30 ds. Durkstra, 2 ds. Ab- bing; Domburg 10 en 7 dienst; Ga- pinge 2 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. Wisse, 2.30 ds. v. d. Wind: Kle- verskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Roscam Abbing, 2.30 ds. Hofman (H.D.), Vliss. straat 7 ds. Hofman; 't Zandt 10 ds. Hofman, 10.15 jeugd- kerk. 7 ds. Lam; Meliskerke 2.30 ds. Kwast; Middelburg Nieuwe kerk 9 ds. Dijckmeester, 10.30 ds. van Woer den, 7 ds. v. d. Linde; Engelse kerk 10 ds. Aalders; Koorkerk 8 ds. van Houte; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. van Haarlem, 7 kerstdienst; Oost en West-Souburg 9.30 en 11 vic. Du- vekot; Concordia 9.30 jeugdkerk; Oostkapelle 10 ds. Theunisse, 2.30 ds. Ricnard; Ritthem 10 ds. van 'V Hof, 2.30 gemeente middag; Seroos- kerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Wis se; St. Laurens 10 ds. Kalkman, 7 ds. Kalkman; Véere 10 ds. Otte; 7 Oecum. dienst; Vlissingen St. ,Ja- cobskerk 10 ds. Kloosterman, 5 ds. v. d. Schoot; Engelse kerk 9.30 kerk voor jongeren; Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot (H.D.); Havendorp 10 ds. Kwast; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oost hoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wa- gener. Evangelisaetie op G.G. Vlissingen (Willem III kazerne) 10 en 5 de heer Melisse. G.G.N. Middelburg (cantine veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman (bed. H.A. en dankz.);. Domburg 10 ds. Dondorp. 2.30 leesd Gapinge 9.30 en 2 drs, Vlaardinger- brock; Grijpskerke 10 leesd., 2.30 ds. de Boer; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout: Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Heesen: Middelburg Hofplein- kerk 9.30 ds. de Boer, 2 en 5 ds. van Til; Noorderkerk 9.30 ds. van Til, 5 ds. de Boer; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 drs. Verschoor; Oostka pelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Seroos- kerke 10 en 2.30 ds van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Vee- re 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissin gen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwen polder 10 en 2.30 ds v. d. Wal; West kapelle 10 dienst. 2.30 ds Dnodorp. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lees- dienst;. Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.: Middelburg 9.30, 2 en 6.30 lces- dienst; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. v. Vrijz. Herv. en Remonstr. kring. Middelburg 8 n.m. ds. van Hou te: Vlissingen 10.45 ds. de Kieviet. Evang. Luth. Gem. Middelburg 5 ds. Kloosterman; Vlissingen 10115 ds. Kloosterman. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 7.30 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heilssamenk., 4 openl. samenk., 7.30 verl. samenk.; Vlissingen 10 Heils samenk., 7.30 verlossingssamenk. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter J. C. B. Simons, Vlissingse Singel 38, tel. 2191; Vlissingen: dokter C. C. Sluijter, Julianalaan 9, tel. 2225; Zoutelande, Koudekerke en West kapelle; dokter M. Huijghens, De Caseni- brootstraat 26, tel. 0 1187—234; Seroosker- ke, Veere en Oostkapelle: dokter P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 0 1188 —276. Apotheek Vlissingen: J. H. Tan—Meijer, Singel 60. tel. 2025; Middelburg: Nonhe bei, Lange Delft 133, tel. 2538. Zondagsdienst taxi's Middelburg TRIO TAX, tel. 2800. BLANKER tel. 2*85. gesteld. De directeur, de heer W. J. Heiliger, lichtte uitvoerig deze begro ting toe welke bereids reeds door de Ziekenfondsraad was goedgekeurd. Om een sluitende exploitatie te ver krijgen zal een premieverhoging van 10 cent per week en per betalend ver zekerde noodzakelijk zijn, ingaande 1 'januari 1958. De inleiding gaf aanlei ding tot een geanimeerde discussie waardoor wegens tijdsgebrek een uit eenzetting van de reorganisatieplan nen van de federatie door de secreta ris moest worden uitgesteld. VLISSINGEN Kerstspel openbare ulo Onder de bezielende leiding van ds. Kwast en zijn vrouw hebben vrijdag jl. twintig leerlingen van de openb. ulo-school te Vlissingen het kerst spel: „Op zoek naar het Kind" op gevoerd. Ademloos luisterden meer dan 200 leerlingen naar de vertol king van het kerstgebeuren door hun klasgenoten. In een eerlijk en een voudig spel, dat omlijst werd door kerstliederen, werden de hoogtepun ten uit het Bijbelverhaal uitgebeeld. Hoewel van allerlei gezindten, luis terde de ulo-jeugd zeer aandachtig naar wat anderen over het kerstfeest te zeggen hadden. Aan het slot van de opvoering dankte het hoofd der school de heer H. W. Zwagerman, leiding, speelsters en spelers voor het brengen van dit kerstspel en de luis terende zaal voor de eerbied, waar mee deze het spel gevolgd had. Examens. t scheepswerktuigkundig diplo- l behaalden de heren: J. Th. Pel, Het ma A r J. den Boer, J. W. A. Matthijssen; het scheepswerktk. diploma B I: J. v. d. Hoek, G. .Tolsma (met lof); het scheepswerktk. diploma B n: de he ren F. J. P. Kalkman (met lof), J. Vernimmen, N. Kloet; voor scheeps werktk. diploma CI: J. de Lange (met lof); voor scheepswerktk. diplo ma C II: R. Wolterbeek; voor radio telegrafist 2de klasse: J. M. J. M. v. d. Vorst, allen leerlingen van de „De Ruyterschool" in Vlissingen. VROUWENPOLDER Kerstfeest hervormde vrouwenvereniging De hervormde vrouwenvereniging te Vrouwenpolder hield onder leiding van mevrouw De Boer haar kerstfeest met genodigden. Na de liturgie afge werkt te hebben, las mevr. De Boer een prachtig verhaal voor. wat met grote aandacht beluisterd werd. Officiële publikaties weekmarkt middelburg. B. en w. van Middelburg maken be kend. dat in de week waarin de beide kerstdagen vallen de weekmarkt zal ge houden worden op vrijdag 27 december 1957. De weekmarkt op donderdag 2 januari 1958 gaat normaal door. Middelburg, 20 december 1957. middelburg. ophalen huisvuil. De wijk van woensdag 25 december 1957 (le kerstdag) zal worden opgehaald op dinsdag 24 december 1957. De wijk van donderdag 26 december 1957 (2e kerstdag) zal worden opgehaald op vrijdag 27 december 1*57. De wijk van woensdag 1 januari 1953 zal worden opgehaald op donderdag 2 januari 1958. middelburg. Het woningbureau (Stadhuis) te Mid delburg is gesloten op 24, 27, 30 en 31 de cember 1957. Marktberichten vismijn veere. Export garnalen, aanvoer 392 kg, 3.32. veiling goes. 3 december. Spruiten AI 65, A n 65—69. I 36, afw. 27-5». Witlof afw. 82. Knol selderij 14. Bo'sseldery 18, Groene sav. kool 12. Rode kool 6—11. Witte kool 5—6. Boerekool 14. Andijvie 22. Waspeen 10— 13. Peen 6. Uien 2. Prei 24—29. Kropsla 4—12. Kroten 6. De algemene politieverordening werd gewijzigd in aier voege dat het sluitingsuur voor cafés en dergelijke inrichtingen in het vervolg gesteld wordt op des avonds 11.00 uur. Op zijn verzoek werd aan de heer M. van der Sluijs, arts te Veere, met ingang van 1 januari 1958, eervol ont slag verleend als gemeente-genees heer en gemeentelijk lijkschouwer. Als zijn opvolger in heide functies werd benoemd de heer J. W. Ooster- hoff, eveneens arts te Veere. In verband met de toenemende ont wikkeling als badplaats en de gevol gen van de uitvoering van 't Drie-ei landenplan en 't Delta-plan werd be sloten om 'n algehele herzieing van het uitbreidingsplan voor. te bereiden. Tevens werd voor enkele drin gende aangelegenheden besloten over te gaan tot een partiële wijzi ging van het uitbreidingsplan. Het ontwerpen van deze plannen werd opgedragen aan A. 1*. J. 't Hooft, stedebouwkundige te Goes. Vervolgens werd behandel'd de ge meentebegroting voor het jaar 1958. Het college van B. en W. heeft bij de aanbieding van deze begroting uit gesproken, dat deze van een sobere opzet is. In deze begroting komen vooral naar voren de hoge kapitaallasten voor de in de laatste jaren uitgevoerde wer ken. In verband met de moeilijkheden ln de kapitaalvoorziening werden geen nieuwe kapitaaluitgaven geraamd, alhoewel er nog diverse objecten zijn die in de naastbije toekomst verwe zenlijkt zullen moeten worden. Er is echter naar gestreefd om ln deze tijd van bestedingsbeperking geen beroep te moeten doen op de centrale overheid voor een hogere uit kering uit het gemeentefonds ten be hoeve van het sluitend maken van de ze primaire begroting. In de algemene beschouwing, die de heer Janse hierover gaf, kwam goed naar voren het sterke financiële ver antwoordelijkheidsbesef dat aan deze begroting ten grondslag ligt. Hij vergeleek dit met een huishoud boekje uit de crisisjaren omstreeks 1930. Bij de artikelsgewijze behandeling werden o.m. de navolgende punten on der de loep genomen: het onderhoud van de rioolwaterzuiveringsinstallatie, het onderhoud van de begraafplaat sen. de bijdrage aan het wegschap Walcheren, voor onderhoud van de wegen, de exploitatie van het zomer woningenterrein, de uitgaven voor deelname aan de Stichting Zeeuwse Muziekschool, de gang van zaken met de verenigingsgebouwen, maaatschap- pelijke en sociale zorg en de op brengst van de algemene belastinguit keringen. Verder werd van gedachten gewis seld over de bouw van woningwetwo ningen. Men vreesde dat de kleine ge meenten bij een nieuwe regeling we derom in de hoek gedrukt zullen wor den. Hierdoor komt een steeds sterke re ontvolking van het platteland naar voren, wat voor een gezonde opbouw van ons land niet bevorderlijk is. In de rondvraag werd nog de aan dacht gevestigd op de noodzaak tot een verbetering van het brandweerwe zen op Gapinge. Hieraan zal de volle aandacht wor den geschonken en zo mogelijk binnen kortp tijd verandering in worden ge bracht. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 19 dec.: Corsica van Oostende: 20 dec.: Nautilus van Oostende; Koh I Noor van Rouen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 19 dec.: Vianna van Boston; Geertruid Margaretha van Londen. Hulst van Leixoes; Gele Zee met sleep van zee: Minerva van Londen; Santa Lucia van zee-Gent; Albatros van Londen; Hermes van Bremen; Goeree van Oostende; Ida Pieter van Rotterdam; Sarpedon van Hamburg; 20 dec.: Kinderdijk van zee; Alge van Londen; Morag van Londen; Prins Willem v. Oranje van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 19 dec.: Geert Bodev.es naar zee; Isis naar Duinkerken; Muntc naar Londen, Aspera naar New Ross; Fram naar Lon den: Hoogkerk naar Amsterdam; Gretha naar Delfzijl; Gronitas naar Amsterdam; 20 dec.: Tinny Tim naar Huil-Gent; Mees Cremer naar Berwick; Jean E 'naar Bo- ness-Gent; Wiema naar Gnmsbey; Aar- dijk naar Rotterdam. HOOG EN LAAG WATER U.+ N.A.P U.+ N A.P. U.— N.A.P. U.—N A.P 22 december. Vlissingen 2.26 2.27 14.44 -1.21 8.55 2.10 21.05 1.94 Terneuzen 2.58 2.41 15.13 2.35 9.26 2.23 21.36 2.07 Hansweert 3.36 2.50 15.50 2.44 9.58 2.40 22.12 2.24 Zierlkzee 4.01 1.52 16.18 1.52 9.29 1.65 21.43 1.52 Wemeldinge 4.14 1.78 16.29 1.78 9.51 1.89 22.04 1.76 23 december. Vlissingen 3.05 2.25 15.23 2.20 9.36 2.13 21.43 1.88 Terneuzen 3.36 2.39 15.52 2.34 10.07 2.26 22.14 2.01 Hansweert 4.15 2.48 16.32 2.43 10.40 2.43 22.49 2.18 Zierlkzee 4.*0 1.47 16.57 1.55 10.07 1.69 22.22 1.46 Wemeldinge 4.54 1.73 17.08 1.81 10.31 1.94 22.42 1.70 ZUID-BEVELAND RAAD WAARDE Geen optimisme voor toewijzing woningbouw. De raad van de gemeente Waarde vergaderde. Naar aanleiding van een. schryven van de stichting protestants- christelyk rusthuis „O. Z.-Beveland", werd besloten om als afgevaardigde in het stichtingsbestuur aan te stellen de heren A. Lokker en A. Dek. Goedkeuringwerd verleend op voor stel van B. en W. om grond- en bouw- voorschotten aan te vragen voor de bouw van twaalf woningwetwoningen in het uitbreidingsplan. Over eventue le toewijzing voor woningbouw voor 1958. was de raad niet "optimistisch gestemd. Voor verschillende kredieten bij de Bank van Nederlandse Gemeenten werd verlenging aangevraagd, onder meer om een krediet van 40.000 te verhogen tot 135.000 per jaar. Be sloten werd een hogere uitkering aan te vragen uit het gemeentefonds voor 1958. in verband met het ten laste ko men voor de gemeente van scholen bouw. hogere salarissen enzovoort. Herhenoemd werden de leden van de woningwetadviescommissie woon- ruimtewet. alsmede de leden tot we ring van schoolverzuim Bij de rond vraag werd door wethouder Van Fraassen gevraagd naar het uitblijven van de aanslagen rioolbelasting 1956. De voorzitter merkte op. dat deze spoedig zijn te verwachten! B. en W. werden gemachtigd twee zo goed als nieuwe schoolkachels te verkopen De brandverzekering van gemeentege bouwen werd verhoogd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15