DISCUSSIE OVER „APARTE FUNCTIE" VAN AMBTENAREN WALCHEREN MARKTBERICHTEN ,DE FRANSE KERK" TE QROEDE ALS JEUGDGEBOUW GEOPEND VRIJDAG 13 DECEMBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE OOURANT 6 RAAD SOUBURG Pachtovereenkomst bracht gemeente nadeel Een voorstel tot wijziging van de verordening, die de bezoldiging van het gcmeentepersoneel regelt, woensdagmiddag in de raad van Souburg aanleiding geweest tot een discussie over de „aparte betrek kingen" van de gemeente-ambtena ren. Het ging hier om de extra-be zoldiging voor de aparte functies, die verschillende ambtenaren be kleden. Voor Souburg zag de heer G. J. Janse hier een „zieke plek". „Op een gegeven ogenblik is mis schien wel een operatie nodig,, om dat het hier de gehele administra tieve huishouding van de gemeente betreft", zo zei spreker, die verder vreesde, dat de goede verstandhou ding onder het gemeentepersoneel aangetast kon worden. Ook de heren C. Potter en A. W. Bouff (beiden p.v.d.a.) hadden be zwaren. Burgemeester Stemerding stelde echter, dat deze „bijbetrek kingen" veel duurder betaald moe ten worden als men deze baantjes niet door het gemeentepersoneel zou laten verrichten. Daarna ging de raad met de verordening ak koord. Het grondbedrijf werd als tak van dienst aangewezen en een verordening op het beheer van dit bedrijf werd vastgesteld. De heer F. van Weel, hoofdcommies ter secretarie werd benoemd tot boekhouder voor het grondbedrijf. Voordat het voorstel tot pachtsver- goeding aan de heer L. Barentsen werd aangenomen, ontspon zich nog een discussie over dit onder werp. De heer Bouff had weinig waardering voor de verlenging van de pachtovereenkomst met zes jaar, één jaar voordat de oude pacht overeenkomst afliep. De heer J. Sinke (c.h.) stelde dat dit alleen was gedaan om de gemeente meer te laten betalen. Burgemeester Ste merding wees er op, dat de gemeen- RAAD RITTHEM Sportterrein kost de gemeente 13.700, De raad der gemeente Ritthem ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester P. Daniëlse. Een rekening-courantovereenkomst tot50.000 voor 1958 werd aange gaan met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. Het bedrag per leerling voor het bijzonder lager on derwijs werd voor 1958 vastgesteld op 42.per leerling. Een voorge stelde regeling van de gemeente Oost- en West-Souburg om de kos ten van de brandweer te verdelen overeenkomstig het zielental van bei de gemeenten, werd goedgekeurd. Over 1957 zullen deze kosten 649,41 bedragen. De totale kosten van de aanleg van het sportterrein bedragen 24.097. De gemeente be taalt hierin 13.700, terwijl het rijk een subsidie verleent van 10.397. Verder werd medegedeeld, dat de hoogspanningslijn van de P.Z.E.M.- centrale te Vlissingen naar Goes tot in de Schorepolder ondergronds zal worden aangelegd; daarna zal deze tot Goes boven gronds worden. De afwikkeling van de oorlogs schade werd beëindigd geacht, met uitzondering van één geval» De Ritthemsestraat in Oost-Sou burg Is voor ƒ1.aan die gemeen te verkocht. Voordien was deze in onderhoud bij de gemeente Ritthem. Besloten werd 30.000 als kasgeld uit te lenen aan de gemeente Utin- geradeel a 5 Va por jaar. De ge meenschappelijke I.Z.A. - regeling werd gewijzigd. De raad besloot niet tot de bouw van premiewoningen over te gaan; wel zullen 8 of 9 woning wetwoningen worden gebouwd in dien een bouwvoorschot van het rijk of een geldlening beschikbaar zal zijn. Daartoe zal het perceel boom gaard van de heer J. D. Koppejan worden aangekocht. Aan de muziekvereniging O.N.D. A. zal de rente en aflossing worden gegarandeerd van een lening van 9000.gedurende 20 jaar a 3 hetgeen neerkomt op een jaarlijkse subsidie van ruim 600.Verschil lende inwoners schreven tot een ge zamenlijk bedrag van 11.000 in, om het voor O.N.D.A. mogelijk te maken nieuwe instrumenten aan te schaffen. De bedragen van de brandverze kering betreffende de gebouwen en inventarissen zullen worden ver hoogd in verband met de verdere ont waarding van de gulden. GEVONDEN VOORWERPEN Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de in het tijdvak van 4 tot en met 10 december 1957 gevonden voorwer pen: enkele rijwielen, autopeds, zak doek, schepje, portemonnee, kinder wantjes, diverse sleutels, sportbroek- je, handschoenen, en dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: gebrei de sjaal, jongenspet, portemonnees, kinderwanten en handschoenen, sleu tels. broche, zakmes, muntbiljetten, polshorloge, pijp, bankbiljet, spons, regencape, boek, regenbroek. pop. oorknop, kinderjasje, springtouw en aktentas met inhoud. te zich tegen deze gang van zaken niet kon verzetten. „Juridisch is er geen speld tussen te krijgen", zo zei hij. „Maar moreel wel", interrum peerde de heer Bouff. Overigens kon burgemeester Stemerding aan tonen, dat het financiële nadeel voor de gemeente minder is, omdat er vervangende grond is voor deze pachter. De heren L. Ch. Janssen en J. J. Pas- senier werden benoemd tot lid van het bestuur van de gemeentelijke in stelling voor Sociale Zaken. Ook ging de raad akkoord met een voorstel tol wijziging van de verordening op de heffing van reinigingsrechten. Hier voor nam het college van B. en W. echter de formulering van de heer Janse over: „Die bedrijven, die naar het oordeel van B. en W. daarvoor in aanmerking komen betalen tien gul den reinigingsrechten". De raad had geen bezwaar tegen de aankoop van een keet voor 1300 en tegen verhuur van dit houten gebouw tje voor 200 per jaar aan de Sou- burgse zwemvereniging. Nu dc gemeente de beschikking heeft over een verplaatsbare mu ziektent, kan de oude tent worden verkocht. De raad ging akkoord met het voorstel de tent te verko pen aan de hoogste bieder, de fa. Westdorp uit Goes, voor 240. De begroting voor het gemeentelijk woningbedrijf werd vastgesteld en de begroting voor de gemeentelijke in stelling voor sociale zaken werd goed gekeurd. Er zal een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeente fonds voor 1958 worden aangevraagd. Advertentie) CIGARETTES „Jan Ketoen" nu ook voor Vlissingse volwassenen. Ook in het Concertgebouw te Vlis singen hebben Wim de Graaf en zijn medewerkers een verrassende en sprankelende „opvoering-voor-vol wassenen" gegeven van de kinder voorstelling „De Bende van Jan Ke toen". En weer lukte het experiment: een kindervoorstelling al improvise rend geschikt te maken voor „grote mensen". Wim bereikte dit resultaat door vele politieke grapjes natuur lijk ook over Indonesië en humo ristische uitlatingen, die op Vlissin gen sloegen, in de tekst te lassen. Al les werd met zoveel vaart en raffine ment gebracht, dat de toeschouwers volkomen vergaten, dat het hier in feite ging om een stuk voor kinderen. Maar griezelen om het stuk, zoals de kinderen dat. gedaan hebben, deed men niet. Wel was er keer op keer een daverend gelach om de luidruch tige gebeurtenissen op het toneel. Ook beleefden de toeschouwers veel ple zier aan het cabaretprogramma „Tussen wieg en werkelijkheid", dat na de pauze opgevoerd werd. De heer J. E. Witte uit Middelburg sprak na mens de P.Z.C. voor deze avond een welkomstwoord. Verzamelaars waren weer bijeen op ruilbeurs De verzamelaars in Middelburg zijn thans hard op weg om te komen tot een plaatselijke afdeling van de Ne derlandse vereniging „De Verzame laar", welke instantie thans ln alle delen van het land ruilbeurzen houdt. Woensdagavond werd er weer een gehouden in^le Zeeuwse hoofdstad en wel in cafe-restaurant „De Een dracht". De initiatiefnemer voor deze avond, de heer J. Braan, kon enkele thans rond de twintig zyn. Om een nieuwe afdeling op te richten, moe ten er minstens 25 zijn, zodat er een goede kans bestaat, dat tijdens de volgende bijeenkomsten in januari of februari een afdeling opgericht kan worden. Verzamelaars zijn er in Middelburg genoeg, verzekerde ons de heer Braan, „maar je ziet hun collecties nooit". Wanneer er echter een afdeling is, ko men de leden maandelijks bijeen en dan bestaat de kans om intensief te ruilen. Ook met collecties, die bijna nooit onder ogen van het publiek ko men. Voorts zullen dan op geregelde tijden lezingen en dergelijke gehou den worden, alsmede tentoonstellingen van de Middelburgse „verzamelwoe de". Ook kan er geruild worden met verzamelaars in andere gemeenten in Nederland. Voor de jeugdige leden wordt een reductie op de contributie toegepast. Ongeveer 40 verzamelaars kwamen woensdagavond een kijkje nemen, on der wie verschillende jeugdige adspi- rant-leden. Hoewel de nuiaige belang stelling voor suikerzakjes niet hele maal vreemd is aan dit verzoek, blijkt de interesse voor de meer con ventionele artikelen, zoals postzegels, lucifermerken, sigarenbandjes, al bumplaatjes, munten, bierviltjes enz. toch allerminst geluwd. Ook het deel van de verzameling van de heer Braan dat op deze avond te zien was, deed vele verzamelaarsharten een tikje sneller kloppen. Op 5 januari van het volgend jaar wordt in Amsterdam de grote nationale nieuwjaarsruilbeurs- dag in de Koopmansbeurs gehouden en ongetwijfeld zal men daar wel en kele Middelburgers aantreffen. Vereniging B. en S. op Walcheren vergaderde. De vereniging van burgemeesters en secretarissen op Walcheren hield donderdagmiddag in hotel „De Burg" te Middelburg onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans uit Koudekerke haar maandelijkse ver gadering. Tijdens deze bijeenkomst werd onder meer gesproken over de bouwmogelijkheden voor het volgen de jaar. De vergadering kwam tot de conclusie, dat de toestand er weinig rooskleurig uitziet. Burge meester Dregmans achtte het maar 't beste om de zaak rustig af te wach ten. De districtscommandant van de rijkspolitie in Zeeland, de majoor ,V. H. van Ballegoijen de Jong, hield deze middag een causerie over de toepassing van de nieuwe politiewet, die per 1 januari a s. in werking zal treden. De heer Van Ballego|jen de Jong besprak hierbij speciaal het ar tikel, dat de politie in contact zal brengen mot de burgemeesters. Het werd overigens duidelijk, dat de wet in deze verhouding praktisch geen verschil zal brengen met vroeger, omdat er nu eenmaal een goede sa menwerking bestaat tussen burge meester en politie. Uitvoerig ging de districtscommandant in op de be voegdheden van de burgemeesl e; en de taak van de politie, De volgende vergadering werd be- iald op 9 januari 1958. De heer .T R. Kapitz, het kringhoofd voor Walcheren van de Bescnerming Be volking. zal dan een causerie hou den over de ABC-opleidingscursus. De heer Muller sprak voor ABVA over „Salaris- politiek" De afdeling Middelburg van de Alge mene Bond van Ambtenaren hield deze week in de „Gouden Poorte" een vergadering, waarop een groot aan- leden aanwezig waren. De leiding tall van deze bijeenkomst berustte bij de afdelingsvoorzitter, de heer J. M. Gel- jon. Na de afwerking van het huishou delijk gedeelte, hechte de vergade ring tevens haar akkoord aan enkele door het bestuur besloten subsidietoe kenningen. De heer Mulder, bestuur der, hield vervolgens een causerie over het onderwerp „De salarispolitiek van de regering". Spreker stipte hier bij aan, dat'het hoofdbezwaar van de ambtenarenbeweging is, dat de lagere en middelbare ambtenaren in hoofd zaak de last van de bestedingsbeper king moeten dragen. Een redelijker beloning van de ambtenaren, vooral van de laagst bezoldigden wordt dooi de regering afgewezen, omdat de be- stedingsbepèrkingpolitiek, die nu te recht wordt gevoerd, een verhoging niet mogelijk maakt. Eigenaardig noemde de heer Mulder het, dat de lo nen van de hoogst bezoldigden, begin nende met de rang van referendaris, wel werden verhoogd, terwijl de rege ring al in het bezit was van het advies van de SER, waarin werd aangedron gen op een beperking van de bestedin gen. Voorts merkte spreker op, dat redelij ke voorstellen van bonafide vakorga nisaties niet door de regering in over weging worden genomen, terwijl zelfs het overleg met de organisaties niet naar wens gaat. De ABVA is van me ning, dat zijn voorstellen wel aan vaardbaar zijn, ondanks de slechte toestand van 's rijks kas. Er zijn ze ker bronnen te vinden, zo meende de heer Muller, waaruit de kosten van een redelijke verhoging voor lagere en middelbare ambtenarensalarissen kunnen worden geput. „De ambtena rensalarissen zijn, evenals vroeger weer een sluitpost van de begroting", aldus de heer Muller. Hij merkte ten slotte op, dat de ABVA hoopt, dat de regering alsnog op haar eenmaal in genomen standpunt „onaanvaard baar" zal terugkomen. „Er is onrust onder de ambtenaren, omdat hun reëel inkomen aanwijsbaar is gedaald. Zij verrichten hun werk met toewijding en behoren dus redelijk te worden be loond", besloot hij. Na deze causerie volgde een „stevige" discussie. VLISSINGEN Bestrijding Boktor-kever In Vlissingen werd een lezing gehou den over de ruïneuze gevolgen van de aanwezigheid van de „Boktor kever" in bouwwerken. In een prettige ver teltrant zette de heer J. van Hilten uiteen, welke soorten houtvernielende insecten er zijn en deelde mede, dat de kwaadaardigste daarvan wel de „Bok tor kever" is. Voorts gaf spreker een overzicht van de bestrijdingsmiddelen en methoden tegen deze insecten. Na deze uiteenzetting werd een film vc toond, waarin op suggestieve wijze werd uitgebeeld, welke geweldige ver nielingen deze „Boktor kever" aan kostbare gebouwen en houtsoorten aanbrengt. Voorts werd eveneens dooi de film aangetoond, dat het mogelijk is deze insect met daartoe bestaande middelen doeltreffend te bestrijden. De zeer vele aanwezigen uit de over heidssector, zowel als uit de particu liere sector toonden zich zeer geïnte resseerd voor deze lezing pn maakten tijdens de pauze van de gelegenheid gebruik om deze insect en anderen, alsmede de tastbare bewijzen van de vernielingen, die aanwezig waren van nabij te aanschouwen. Aan het slot van de avond dankte de heer J. Moll, directeur van gemeente werken te Vlissingen voor de moge lijkheid, die de fa. Degens geboden had om op ondubbelzinnige wijze met dit gevaar voor de bouwwerken ge confronteerd te worden. Plaquettes en penningen voor donors van Rode Kruis te Middelburg. Do voorzitter van de afdeling Mid delburg van het Nederlandse Rode Kruis, mr. W. Vermaas kon donder dagavond tOdens een bijeenkomst van de afdeling in het P.Z.E.M.-gebouw aan de Poelendaelesingel te Middel burg de verheugende mededeling doen, dat drie ledenr namelijk de heren G. Budde, J. Hulbrëgtse en H. Verstra ten, de bekende plaquette van de bloedtransfusiedienst hebben ver diend, die door het Rode Kruis al» be wijs van dankbaarheid wordt verleend aan donors, die voor de vijftiende maai bloed hebben afgestaan. Bovendien ontvingen 51 donors, die voor de vijfde maal een deel van hun bloed aan het Rode Kruis schonken, de Landsteinerpenning. Plaquettes en penningen werden door dokter L. P. Roegholt, medisch leider van de bloed transfusiedienst uitgereikt. Het min der officiële gedeelte van de avond werd opgeluisterd door de mondhar- monikaclub „Nieuw Middelburg", die onder leiding van de heer F. Smit be langeloos medewerking verleende aan deze avond, die mede dank zij de ver bluffende staaltjes van goochelkunst getoond door de heer J. M. Jellema zeer gezellig was. Na de pauze werd een tweetal films vertoond, die de heer Roegholt toelichtte. De.eerste film gaf een algemeen beeld van het hulpverle- ningswerk van het Rode Kruis, de tweede handelde over de transplanta tie van hoornvlies bij blinden. Tot slot dankte de heer Vermaas, de admini strateur van de afdeling, de heer S- Paauwe voor het werkzame aandeel, dat deze heeft gehad in het vormen van de bloedplasma-voorraad. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Middel burg zijn over het tijdvak van 27 no vember tot en met 10 december verloren voorwerpen inlichtingen te bekomen. In dien verloren voorwerpen worden afge haald bij particulieren, gelieve men hier van kennis te geven ten burele van po litie. Gevonden zijn: lederen aktentas; twee licht blauwe overhemden, B. V. P. te Vlissingen; paar grijze wanten; rechter bruine glacé handschoen; Lipssleutel 15460; geldstuk: groen plastic kinder- schortjo» streng touw; twee Lipssleutels aan ring no. B 11; vulpen in étui: dop- sleutel: portemonnee inh. enig geld en ziekenfondskaart; twee zilveren geldstuk, ken: paar groene wollen wanten; wit wantje; kinderportemonnee; gabardine mouwbeleg; köffersleutel; klnderwant en knotje wol; poederdoos souvenir uit We nen; grijze kinderwant; paar slofjes; oor bel; beige rechter dameshandschoen; rechter glacé herenhandschoen: oranje poes; leskaart; paar rode glacé dames handschoenen; grote sleutel; groene kin derhandschoen blauwe linkerwant; schroevedraaier; blauw kinderwantje; blauwe want; gele want; rode kinder portemonnee inh. P.Z.C. bonnen; blauwe jongenspet en linker zwarte glacé da meshandschoen: zwarte glacé hand schoen; speelgoedauto; damesportemon nee met inhoud; bruine kinderpet: rood bruine damesportemonnee met inhoud:' beige regenjas; driehoekige schrabber; -sakkammetje in-'rood grijs étui; blauw wit wollen kindermutsje; broche met steen; hulssleutel; ballpoint; bruin lede ren damesportemonnee met Inhoud: wol len want; aktentas Inh. fles en broodtrom mel; theelepeltje; paar blauwe wanten; itte want; snoer houten kralen; rechter grijze handschoen; padvindersriem en portemonnee; bruine want; grijze deken; paar gele wanten; blauwe kinderwant; bruine herenportemonnee geen inhoud; wit kinderwantje; bankbiljet; kinderpor temonnee met inhoud; grijze want; ktn- derbrll licht montuur; rood met gele want: müntblljet; bruine kinderporte monnee met inhoud; rode want; oorbel: witte wollen das; een speldje gemerkt W en een speldje gemerkt met vogeltje; kentekenplaat UK-73-12; lederen riempje met gesp; grijze herdershond asiel Indus trieweg: beige parapluihoes; bruine jon gensdas; zwarte baret; dop van benzine tank en twee sleuteltjes; 'grijze heren hoed; leesboekje; grijze want met witte randen; zwarte damesknip met inhoud; donkerblauwe pet; hondenpenning no. 226-1957; paar bruine herenhandschoenen; vulpen merk Merlin; pantoffel; rode sjaal; bruine motorhandschoen; spaniel- hond wit met zwarte oren; lederen schoolétul; donkergrijze deken; rood kin derjasje; gele kinderhandschoen; blauw gebreide sjaal; bruine portemonnee met inhoud. Kerstfeest vrijz. zondagsschool De kerstfeesten van de Vrijzinnige Zondagsschool te Middelburg zullen evenals vorige jaren in de Koorkerk worden gehouden en wel voor de gro te kinderen op donderdag 19 decem ber te 19 uur en voor de kleinere kinderen op vrijdag 20 december om 18.30 uur. VEILING ST. ANNALAND Uien, middelsoort 13.51—13.30, bonken 12.40, drielingen 21.88—21.51, picklers 30.90 —30.09. Aanvoer 44 ton. VEILING SCHERPEXISSE Uien, middelsoort 13.31—13.30, bonken 12.40. Aanvoer 12*4 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK Middelulen 40-60 14.60—13.82, idem 60-70 12.88, Idem bonken 13.10, idem drielingen 22. Aanvoer 45 ton. GRAANVEILING ST. MAARTENSDIJK Tarwe 26—27.50. Gerat 25—30. Haver 21— 24. Kleine erwten 3038. Schokkers 40— 57. Bruine bonen 40—50. Koolzaad 40—43. Maanzaad 110-7-133. MARKTEN BARNEVELD. Eiermarkt Barneveld. Eierveillng S.B.E. Aanvoer 507.640 eieren. Handel kalm, prijzen: eieren van 54—60 gr. 15—16.29, 80— 63 gr. 16.32—16.91, 64—70 gram 17.35—18.05, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse eierveillng: week- aanvoer circa 1.100.000. Handel kalm, prij- Interessante reis door de Belgische Kongo De Kon. Ned. Mil. voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Walcheren, hield woensdagavond in de bovenzaal van café-restaurant „Wöhler" te Middel burg haar decemberbijeenkomst. Voor deze druk bezochte avond was een aantrekkelijk filmprogramma samen gesteld, waarvan de films ter beschik- ,king gesteld waren door de Belgische Ambassade. Onder leiding van „film operateur" D. P. Cornelisse maakten de bezoekers van deze avond namelijk een prachtige reis door de Belgische Kongo, die een handjevol Belgen bin nen de betrekkelijk korte tijd tot een zo welvarend gebied heeft gemaakt en nog maakt. In de eerste rolprent waren de lenzen gericht op de modern gebouwde stad Leopoldville, het industriële centrum van de Kongo. Het is gebleken, dat de inboorlingen hier gemakkelijk in het produktieproces in te schakelen zijn. De schoonheid van het KIVU- district met zijn machtige ongenaak bare bergen en levendige bergme ren, deed gelukkig de erbamelijke mu ziek vergeten, die de film over dit district begeleidde. Als landbouwge bied is dit district in de Belgische Kongo uiterst belangrijk, met name voor koffie en kinine. Aan het eind van deze film ging de reis naar Cos- termansstad, een plaats, die eveneens uitgroeide van vijftien hutten tot een stad van blinkend witte huizen en vil la's. Na een documentaire over het le ven van Bapenda's, werd deze reis door de Kongo besloten met een in teressante film over olifanten in de vrije natuur en hun omscholing tot werkers in dienst van de mensen. De voorzitter van de afdeling Walcheren de heer C. Sanderse, sprak een openings- en slotwoord. RAAD WESTKAPELLE Uübreidingsplan-Zuid is thans in voorbereiding. Voor bouw van kampeercentrum. Woensdagavond vergaderde de raa,d van Westkapelle voltallig onder voor zitterschap van burgemeester M. M. Tydeman. Een verzoek van het be stuur van de chr. lagere landbouw school te Oostkapelle om het subsidie bedrag per leerling te verhogen van 15 tot 25 in verband met een tekort van 1956 en een geraamd te kort over 1957, werd ingewilligd. Een verzoek van J. Faasse, molenaar, tol aankoop van een stukje grand langs zijn pand werd afgewezen in ver band met de inrijbreedte van de Boekhoudstraat. De gemeentelijke wederopbouwtaak werd ais geëindigd beschouwd. Vastgesteld werd de 3de wijziging van de gemeentebegroting 1957 en een nieuwe verordening op de algemene begraafplaats. De voorbereiding van het uitbrei dingsplan zuid, gelegen tussen Joos- jesweg en Bucksweg ten behoeve van de bouw van zomerwoningen, kampeerhutten en de inrichting van kampeerterreinen is, naar de voor zitter mededeelde, in volle gang. Nog dit jaar zal het ontwerp van het plan in hoofdzaak en onderdelen met de bebouwingsvoorschriften aan de raad worden voorgelegd. De raad heeft in verband hiermede een besluit genomen, dat dit uitbrei dingsplan wordt voorbereid. De uit gifteprijs van de bouwgrond gele gen in het uitbreidingsplan noord werd vastgesteld op 10 per m2. De Vroonrekening 1957 werd vastgesteld op 4.476,50 aan ontvangsten en 4.566,17 aan uitgaven. Verenigingen verzorgden aantrekkelijk programma. Ken groot deel van de verenigin gen en clubs, die van Groede's nieu we jeugd- en verenigingsgebouw ge bruik maken, heeft donderdagavond meegewerkt aan bet programma, dat ter gelegenheid van de officiële ope ning van het gebouw ten tonele werd gebracht. Onmiddellijk na de officiële opening traden de kinderen van de Hervorm- de-Lutherse Zondagsschool voor het voetlicht met het tableau „Vriend schap over de Wereld", waarin zij de band, die er tussen alle volken dient te zijn, uitbeeldden. Daarom trof men in dit tabelau allerlei „landslieden" aan en zorgden ballons voor een vriendschappelijke vrolijke noot. Vóór de officiële opening ilet do minee M. de Jong, Hervormd pre dikant te Groede, bij wie de lei ding van de avond berustte, een ge luidsband afdraaien, waarop een klankbeeld over de historie van het kerkgebouw, waarin het jeugdge- bouw is ingericht, was opgenomen. Zoals gemeld is de zuiderbeuk van de Ned. Herv. Kerk te Groede in de middeleeuwen naar het model van een Romeinse basiliek gebouwd en waarin thans het jeugdgebouw is ondergebracht, vroeger bij de Huge noten als kerk in gebruik geweest. „De Franse Kerk" nu, is op bij zondere wijze officieel geopend. Ds. de Jong knipte geen lint door en draaide geen sleutel om, maar hij verzocht de vele belangstellenden staande Gezang 293 te zingen. Hierna traden de Verschillende clubs en verenigingen voor het voet licht, zoals de meisjesclubs „De Lijs ters" en „De Merels", de jongensclub „De Apachen" en de „Instuivers" met een aantal volksdansen. Na de pauze waren nog te beluisteren de Chr. Muziekvereniging „Hozanna" en het Chr. Gemengd koor „Excelsior" en werd de film „De Vluchteling" vertoond. Zo werd met een aantrekkelijk programma deze opening luister bij gezet. Een opening van een jeugd- en verenigingsgebouw, dat werkelijk met vereende krachten tot stand werd ge bracht zen eieren van 52—54 gram 14.71—14.99, 54 —60 gram 15.22—16,45. 60—63 gram 16.60— 17.07, 63—70 gram 17.22—18.21, alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer circa 1.700.000. Han del redelijk, prijzen eieren van 52—62 gr. 15—17, 62—66 gram 17—17.75, algemene ki loprijs 2.77. Prijsnotering Gelders-Overijselse ver eniging van eierhandelaren: grote eieren 17—18, gewicht 62—68 gram. Kleine eieren 15.50—16.50, gewicht 56—61 gram. Herme- eieren 13—14, gewicht 50—53 gram, VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 1336 kg exportgarnalen 314—389; 429 kg schar 37—59; 102 kg Wij ting 29—42; 197 kg bot 39—61; 96 kg onge sorteerde vis 32—48; 5930 kg sardijn 24—45. O.- EN W.-SOUBURG Jubileumviering Souburgse Chr. Besturenbond. Nadat zaterdagmiddag een recep tie werd gehouden ter gelegenheid van het feit, dat de Souburgse Chris telijke Besturenbond zijn 40-jarig ju bileum vierde, werd woensdagavond in de grote zaal van „Rehoboth" de eerste van een drietal feestvergade- ringen gehouden. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer A. Tis- slnk, die na samenzang, Schriftle zing en gebed, een openingswoord sprak. Spreker gaf in het kort een overzicht van de 40 jaren arbeid van de C.B.B., die zich op velerlei terrein heeft bewogen. Eén der zwartste bladzijden uit de geschiedenis vorm den de bezettingsjaren, toen de chris telijke vakbonden werden geliqui deerd. Na het zingen van het C.N.V.- bondslied trad als spreker op de heer C. van Nierop, alg. secretaris van het C.N.V. Zijn toespraak was geti teld: „Het C.N.V. roept U". Spreker deed een beroep op de aanwezigen om in deze wereld van materialisme en egoïsme een eigen geluid te la ten horen en de boodschap van de christelijke sociale beweging met overtuiging uit te dragen. Hij spoor de de vrouwen aan de mannen in deze strijd bij te staan. Na de met grote aandacht gevolg de rede werd het toneelstuk in drie bedrijven „Een geheim... tussen jou en mij", onder regie van de heer B. Reyerse, opgevoerd. De dames in het bijzonder hebben een pluim ver diend. Hun spel was verdienstelijk en de rollen zaten er goed in, wat bij enkele heren niet altijd het geval was. Een spontaan applaus vertolkte de dank van de vele bezoekers. Ds. Haitjema sloot de bijeenkomst. Burgemeester en mevrouw Stemer ding woonden deze bijeenkomst bij. SEROOSKERKE IW.) Raad vergadert Vanmiddag om half vier komt de raad der gemeente Serooskerke in vergaderihg bijeen ondermeer ter behandeling van de gemeentebegro ting 1958. B. en W. stellen voor een subjectieve verhoging van de alge mene uitkering uit het gemeente fonds aan te vragen met ingang van 1958. Tevens zal net krediet ln reke ning-courant voor 1958 worden vast gesteld. ZUID-BEVELAND Goese tafelfenniscompetitie Voor de Goese tafeltenniscompetitie zijn de volgende wedstrijden gespeeld: Klas A. P.Z.E.M.—Goes I 1—9; Goes I—Astra 10—0; V.V.Z.B. I— P.Z.E.M. 9—1. Klas B. P.T.T.— V.V.Z.B. II 46; Goes IIIGoes da mes 82. Klas C. Haringman I B.V.A.B. 9—1; N.S. II—Goes IV 5—5; Gemeente WerkenHaringman I 6 4; Haringman IIB.V.A.B. 19. Verlenging ontruimingstermijn Met betrekking tot 7 onbewoonbaar verklaarde woningen te Goes zal met toepassing van artikel 25 der woning wet wederom een besluit moeten wor den genomen tot verlenging van de gestelde ontruimingstermijn. B. en W. van Goes verzoeken thans de raad te besluiten de ontruimingstermijn met 1 jaar te verlengen. Het betreft hier de woningen 's Heer Hendriks- kinderendijk 10 en 12, Keizersdijk 24, M. Smallegangesbuurt 28 en 49 en Molendijk 19 en 25. (Nagekomen advertentie). Algemene kennisgeving. Heden ls nog plotse ling van ons heenge gaan, mijn innig ge liefde man, en der kin deren zorgzame vader, behuwd- en grootvader CORXELIS SMIT op de leeftijd van 57 Jaar. Vlissingen: E. SMIT- VAN DER SLUIS St. Maartensdijk: A. P. SMIT. W. SMIT—LOOISE en kind. Vlissingen: P. A. SMIT. Vlissingen, 12 december 1957. Spuistraat 70. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 16 december a.s. Vertrek van Spui straat 70 des n.m. om 2 uur. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7