KAPPIE NEDERLANDSE INFORMATRICES VOOR BRUSSEL IN ZEELAND WALCHEREN BESLOTEN TOT VERBETERING VAN TRAGEL OOST EN WEST l\£\th\s\ dinsdag 10 December 1957 p ko v 1 w u 1 a l b> z bi m u wat uo u tt a n t WERELDTENTOONSTELLING 1958 Schouwen maakte een voortreffelijke indruk Op de wereldtentoonstelling te Brussel krijgen de dames T. Millin- ger en G. Voorstege, beiden uit Den Haag en E. Cramer uit Amsterdam in de Nederlandse afdeling een be langrijke taak. Zes maanden lang zullen deze charmante, vijf talen sprekende dames aan ieder, die in teresse toont inlichtingen over ons land verstrekken. Zy doen dat als informatrlce van de Algemene Ne derlandse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer. Op het ogenblik zyn de drie dames zich aan het voorbe reiden. Zij zwerven door Nederland Marktberichten VLASMARKT ROTTERADM. 9 december. Waterroot vlas: lage soor ten van t 120 tot f 1.40. middensoorten tot f 1.70, best vlas tot f 2.15. Dauwroot vlas: lage soorten van f 0.9.1 tot f 1.20, middensoorten tot t 1.45. best vlas tot f 1.80. Breekvlas .van f 0.75 tot f 1 20 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 035 tot f 0.68. De markt is zeer kalm, De produktte was Iets kleiner dan in vorige weken, er ls niet voldoende vraag om het aan bod op te nemen. De prijzen waren over het algemeen onveranderd tot Iets lager, er kwamen slechts enkele verkopen tot stand. Goede partijen dauwrootvlas blijven gevraagd, het aanbod Is echter kleiner geworden. Middensoorten en lage kwaliteiten weintg gevraagd, prij zen nagenoeg onveranderd. Het aanbod van breekvlas ls klein, weinig handel, prijlien iets lager. Voor gezwingelde lokken is de vraag gering, prijzen iets lager. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 2135 dieren. Vette koeien en ossen 1250; varkens 885. Vette koeien, prijs in ets per kg, le kw 298—314, 2e kw. 260—290, 3e kW. 250—260. Varkens (lev. gew.) le kw. 165, 2e kw. 163, 3e kw. 161. Vette koeien, aanvoer ruimer, handel tamelijk, eerste kwaliteit iets stijver in prijs, verder onveranderd, prima's boven notering Varkens (lev. gew.) aanvoer gro ter, handel redelijk, iets minder in prijs, prima's boven notering zware varkens van 158—160. VEILING BERGEN OP ZOOM. 9 dec. Andijvie 11—26. Rode kool 6—10. Witte kool 47. Savooie kool 8—15. Kro ten 5—7. Waspeen 10—16. Spruiten 15—83. Boerenkool 13—22. Tomaten 25—1.08 Wit lof 19—86. Appelen: Jonathan 67—90. Goudreinette 73—87. Golden Delicious 98—1.10. Peren. Alex. Lucas 78. VISMIJN VEERE. 9 december. Aangevoerd 318 kg export garnalen 2 49; 30 kg schar 60: 33 kg wij ting 39; 6 kg kabeljauw 40; 39 kg onge sorteerde Vis 47—59; 1072 kg sardijn 16— 42; 4 kg haring 40. Duivententoonstelling van „De Posthoorn" De postduivententoonstelllng „De Posthoorn" te Vlissingen. hield op za terdag en zondag 7 en 8 december haar jaarlijkse tentoonstelling, welke werd gehouden in het Ariënsgebouw. Als keurmeester fungeerde de heer Peters uit Steenbergen. De volgende prijzen werden behaald: Oude doffers: 1. P. de Nooijer, 2. T J. Lacor 3. A. Rottier. 4. en 5. N. van Hoorn. 6. E. W. Gouw. 7. P. Kramp, 8. P. Rlcteco, 9. P. Theune, 10. Jon. Kals. Oude duiven: 1. T. J. Lacor. 2. A. Rottier 3. J. Aarssens, 4. N. v. Hoorn, 5. E. W. Gauw. 6. Joh. Lens. 7. K. de Noojjer. Jarige doffers: 1. H. Ingelse, 2. L. de Ruyter, 3. Joh. Kals, 4. en 10. J. Aars sens 5. C. de Ridder, 6. J. Steyaart, 7. W. Hofman. 8. L. J. Izebout, 9. A. van de Weele. Jarige duiven: 1. 2. en 6. J. Aars sens. 3." van Dalen. 4. J. Steyaart, 5. A. de Vries, 7. J. Rottier. Jonge doffers: 1. K. de Nooijer 2- en 15. Joh. Lens. 3. L. v. Sorge. 4. 8. en 11. F. Lacor. 5. en 13. J. Aarssens, 6 H. de Vries. 7- H. Lacor. 9. J. van Peene. 10 P. de Nooijer. 12. en 14. P. Rieteco. 16. J. de Hondt. Jonge duiven: 1. J. Aarssens, 2. P. Loekemeijer, 3. P. Rieteco 4. P. de Waal. 5. T. J. Lacor. 6. en 12. N. van Hoorn. 7. H. de Vries. 8. C. Bosschaart 9 J Rottier. 10. A. A. v. d. Berge. 11. M J. Boekhout, 13. A. van Poelje. Mooiste doffer: de heer H. Ingelse. Mooiste duif: de heer J. Aarssens. en oriënteren zich overal. Maandag kwam het drietal in de provincie Zeeland aan en Schouwen-Duiveland kreeg de primeur van dit bezoek. De informatrlces waren deze dag de gasten van de Rotterdamse Tram weg Maatschappij die vertegenwoor digd werd door de heer A. J. M. Moorset, inspecteur van de hotelbe- drijven van de R.T.M. In het gezel schap was ook de hr G. W. Oskamp, directeur van de provinciale V.V.V. te Middelburg, die de dames veel we tenswaardigheden over dit eiland vertelde. Vooral Zierikzee, het rustieke, mo numentale stadje, maakte met zijn oude poorten een grote indruk op de informatrices. Vanzelfsprekend had den de dames ook alle waardering voor het fraaie natuurschoon van Westenschouwen. Overigens hadden de informatrices niet verwacht op dit eiland zoveel uitstekend geoutil leerde hotel- en restaurantbedrijven aan te treffen. Vandaag, dinsdag, brengen de da mes een bezoek aan Zuid-Beveland. Goes en Yerseke staan op het pro gramma en bovendien zal een tocht door de Zak van Zuid-Beveland ge maakt kunnen worden. Daarna vol gen nog Walcheren en Zeeuwsch- Vlaanderen. Nutsspaarbank Middelburg Het tegoed bij de Nutsspaarbank te Middelburg daalde in november van 13.394.203,27 tot 12.881.341,21. In deze maand werd ingelegd een totaal van 448.248,50 en terugbetaald 961.110,56, zodat er een nadelig verschil ontstond van 512.862,06. Het aantal rekeningen steeg van 13.970 tot 13.987. Het tegoed op het kantoor Middelburg daalde met een bedrag van 411.685.08. Ingelegd werd m deze maand een bedrag van 408.232,93 en terugbetaald 819.918,01. Het tegoed daalde zo doende van 11.263.909,63 tot 10.852.224,55. Op het bijkantoor te Oostburg werd in november ingelegd een bedrag van 39.250,67, tenvjjl er 141.057.55 werd terugbetaald, zodat er een nade lig verschil ontstond van 101.806,88. Het tegoed daalde derhalve van 2.119.827,39 tot 2.018.020,51. Hier daalde het aantal rekeningen met 8 tot 1853. Tijdens de zitdag te Oostkapelle werd ingelegd een bedrag van 7.353,31 en terugbetaald 3.130,Er kwam één nieuwe rekening bij. Op het agentschap Kruiningen werd ingelegd 764,90 en terugbetaald 135,zodat er een voordelig ver schil te zien was van 629.90. Het tegoed steeg in november zodoende van 10 466.25 tot 11.096.15. Bij het schoolsparen werd ingelegd 2.906.46 en terugbetaald j 1.609,45, hetgeen een voordelig verschil van 1.297,01 tengevolge had. Het tegoed steeg door deze uitkomsten "van 63.448.10 tot 64.745,11. Het aantal rekeningen daalde van 1715 tot 1700. In Middelburg werden 12 en in Oost burg 3 babyboekies afgegeven met een totale eerste bijstorting van 48,-. Er waren aan het begin van de maand 1.369 spaarbusjes in omloop. Er wer den er negen ingetrokken en even veel uitgegeven. Het gespaarde be drag bedroeg 2.030.07. MIDDELBURG Ruilbeurs. Na de ruilbeurs, die de Nederland se verenigiftg „De Verzamelaar" in oktober hield, wordt a.s. woensdag avond (8 uur) in café-restaurant „De Eendracht" te Middelburg voor de tweede maal een ruilbeurs gehouden. Getracht zal worden te komen tot de oprichting van een eigen afdeling. O.- EN W.-SOUBURG De heer H. K. van Duiven voorde te Souburg begraven. Maandagmiddag: is te Souburg be graven de heer H. K. van Duijven- voorde, in leven hoofd der openbare Pieter Louwerseschool aldaar. Zeer velen hebben de heer Van Duijven- voorde, die ook een grote plaats in nam in het verenigingsleven van Sou burg, de laatste eer bewezen. Vanaf de Pieter Louwerseschool, waar de be grafenisstoet even stilhield, volgden de kinderen van de hoogste klasse van deze school en het onderwijzend per soneel te voet de wagen met het stof felijk overschot. Aan de groeve sprak als eerste de burgemeester van Souburg, de heer A. H. S. Stemerding, die zeide, dat de overledene niet alleen in het gezin, maar ook in het gemeentelijke leven een lege plaats achterlaat. „Zijn over lijden heeft ons ontroerd en getrof fen", aldus burgemeester Stemerding. „wij zullen hem missen als een goed hoofonderwijzer". De burgemeester memoreerde daarbij, dat de heer Van Duijvenvoorde in 1936 als onderwijzer naar Souburg kwam, waarop reeds in 1940 zijn benoeming tot hoofd volgde, in welke functie hij dus 17 jaar werkzaam is geweest. Tevens bracht burgemeester Stemerding in herinne ring de oprichting door de heer Van Duijvenvoorde van een mannenkoor en een kinderkoor. De inspecteur van het lager onder wijs, de heer A. A. Leenhouts, sprak over de menselijkheid en de even wichtigheid, die de overleden hoofd onderwijzer in zijn loopbaan heeft ge toond. „De school werd goed geleid", aldus de heer Leenhouts, „de heer Van Duijvenvoorde was een buiten gewoon geacht schoolhoofd". Vervolgens spraken nog de heer F. Leenhouts namens de plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis", waar van de overledene tot voor kort viee- voorzitter was de heer A. de Jonge namens het hoofdbestuur van Volks onderwijs, de heer I. M. van der Zan- de voorzitter van de afdeling Walche ren van de Nederlandse Onderwijs Vereniging, de heer S. F. Alberts, hoofd van de Van Daleschool, de heer L. Janssen namens de afdeling Sou burg van Volksonderwijs en de heer A. C. van Dale, voorzitter van de oudercommissie van de Pieter Lou werseschool. Nadat hij een getuigenis had voor gelezen. bad ds. N. v. d. Wall uit Vlis singen het Onze Vader. Een zoon van de overledene dankte voor het laatste eerbetoon. Chr. Besturenbond Souburg bestaat 40 jaar. De Christelijke Besturenbond te Sou burg bestaat veertig jaar. Ter ge legenheid hiervan was zaterdag in „Rehoboth" een receptie, die door af gevaardigden van verenigingen, het gemeentebestuur en het C.N.V. werd bezocht, om gelukwensen en een bloemstuk aan te bieden. Nadat de heer A. Tissïnk, voorzitter van de C.B.B., zijn vreugde had uitgesproken over de belangstelling, voerde wet houder F. Leenhouts het woord, die met de gemeentesecrearis, de heer J. J. van Ginkel het gemeentebestuur vertegenwoordigde. De heer Leen houts feliciteerde het bestui'ir met de bereikte mijlpaal. De districtsbestuur der van het C.N.V. de heer H. Beenhakker, wees op de verant woordelijkheid van de Chris telijke Besturenbond, niet alleen voor de leden van het C.N.V., maar voor het gehele Nederlandse volk. Een enkel woord wijdde spreker ook aan mogelijkheden en gevaren verbonden aan de verwezenlijking van het Sloe- plan en het Drie-eilandenplan. Ds. Van 't Hoff, Nederlands hervormd predikant te Ritthem ging hier op door en sprak de hoop uit. dat de moeilijkheden, die bij de uitvoering van deze plannen ongetwijfeld zullen ontstaan, de aandacht zullen krijgen van C.B.B. en Kerk. Uit de woorden van de volgende spreker, de heer P. van Putte, van de woningvereniging „Platteland Walcheren", bleek dat de C.B.B. ook op het terrein van de woningbouw actief is. Verschillende sprekers voerden hierna nog namens plaatselijke organisaties en Walcher- se besturenbonden het woord. De receptie wei d ook bijgewoond door de bijna 84-jarige heer M. C. van de Putte, een der oprichters van de bond, die van 1917 tot 1945 bestuurslid was en gedurende die periode twintig jaar lang de voorzittershamer hanteerde. Woensdag, donderdag en vrijdag a.s. hoopt men het jubileum op gepaste wijze met de leden te vieren. Een be stuurslid van het C.N.V. zal dan een feestrede uitspreken. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: S. E. Sahertian—Samson, d. J. Korstanje—ïluijbreghs. cl. W. F. Koo ien—Boerop, z. E. W, de VisserSteen- dijk, v.. C. A. M. de Wlspelaere—Smol ders. z. J. F. Qrucq—Klopmeijer, z. Ondertrouwd: J Barnouw, 24 j. en K W. Verdaasdonk, 23 J. C. Louwerse. 22 J. en G J. Smits, 18 1. T. C. Hubers, 57 J. en C. P Huisson, 55 j. Z. W. Leiwa- kabessy. 26 j. en M. J. Haurissa, 23 D. de Ridder. 63 j. en E. F. Page 54 j Getrouwd: C. F. C. van den Eeden, 25 j. en J. A. Nederhand, 24 1. Overleden: J. Kaat. 91 j. R R Augus tijn, 84 J. echtg. van D M. Bongers C DaniClse.'83 j„ echtge van W. Verstraa- te. M. Krijnsen, 89 J.. wedn. van J Mieras. J. van Keulen, 37 j.. echtge van J. van Keulen. A. Jacobsc, 74 J., echtge van W. Volmer. St.-Nicolaas bezocht jeugd van de V.C. Vlissingen De V.C. Vlissingen gaf zaterdagmid dag in het Luxor-theater een St. Nico- laasfeest voor haar pupillen. Meer dan 250 jeugdige voetballers van tien tot twaalf jaar hebben genoten van een programma van kolderfilms. St. Nlcolaas en Zwarte Plet hadden juist voor hun vertrek naar Spanje nog even tijd gevonden om dit voet- baïlersfeest te bezoeken en hun aan wezigheid vormde het hoogtepunt van dit geslaagde feest. St. Nicolaas vertelde, dat hij in de af- felopen zomer Henk de Nooijer in pan je had zien spelen in het FIFA- toernooi en hij stelde hem ten voor beeld aan de jonge spelers. Enkele jongens, die zich in het afgelopen jaar bijzonder verdienstelijk hadden ge maakt voor hun vereniging stelde de Sint eveneens ten voorbeeld. Hij deel de mede, dat zij waardig bevonden waren om het club-insigne te dragen, hetgeen hen door het jeugdbestuur zal worden overhandigd. Alle jongens ontvingen een St. Nico- laas-pakket. RCS-RKFC 4-1 De hinderlijke wind maakte goed voet bal onmogelijk al heeft de thuisclub in de eerste helft zeer behoorlijk ge speeld. Reeds kort na de aftrap dach ten we Van Eenennaam te zien sco ren, maar de RKFC doelman was op de goede plaats. Toch kwam na 13 minuten ae openingstreffer van Van Eennennaam en toen een paar minu ten later de goed spelende Van Rose- veldt een fraaie voorzet lanceerde kopte Leeman beheerst nummer 2 in het doel. Het liep bij RCS even ge smeerd en weer twee minuten later zorgde Leeman voor 3-0 voorsprong. RKFC gaf de moed niet op, maar de RCS verdediging gaf heel weinig ge legenheid het heiligdom van Beun te belagen. Drie minuten voor de rust caramboleerde Maipouw de bal via de binnenkant van de paal ten vierde male in het net. Na de rust, toen RKF C de storm als bondgenoot kreeg, werd de RCS-verdediging onder hevi ge druk gezet, maar men hield het hoofd koel en de Souburgers kwamen zelfs tot legio tegenaanvallen waaruit enkele opgelegde doelkansen ontston den. die echter niet konden worden benut. Toen Kruf voor RKFC. in dui delijke buitenspelpositie, "n tegenpunt maakte, vlamde de RKFC tegenstand nog even op. maar tegen het einde kreeg RCS de teugels weer in handen en consolideerde de veilige voorsprong gemakkelijk tot het einde (4-1).. ODIO—ZEELANDIA 0—1. Een met invallers voor Huwae. De Kam en De Wit naar Oasendrecht vertrokken Zeelandia heeft een klei ne, maar zeer nuttige overwinning behaald op Odio. Het zeer slechte en toch al lastig te bespelen veld maakte goed voetbal onmogelijk, waarbij voorts de hinderlijke wind det oestand nog slechter maakte. Zeelandia's verdediging vooral heeft een uitstekende wedstrijd gespeeld al zagen de thuispelers niet vaak kans een doelrijpe situatie te scheppen. Tijdens de eerste helft dreigden nog wat onregelmatigheden door het op treden van enkele Odio-supporters tegen de Zeelandia-grensrechter, maar gelukkig is het bij een sisser gebleven. Wel diende Odio na afloop nog een protest in tegen een niet toegekende strafschop, maar dit pro test zal o.i. al heel weinig kans van slagen hebben omdat de scheidsrech ter geen overtreding had geconsta teerd. Het enige en beslissende doel punt ontstond na 25 minuten spelen toen na een goede combinatie plot seling Jan de Ruyter zijn kans schoon zag en onhoudbaar inkogelde. Hoe beide partijen daarna ook zwoegden, het bleef bij dit ene doel punt waardoor de bezoekers twee kostbare puntjes rijker werden. ZEELAND SPORT—AXEL 4-1 Zeeland Sport had over het algemeen het beste van het spel. Zy telde in vallers voor doelman Meijer en back F. Ritcco. die resp. werden vervangen door Steinhauer en L. van Rijswijk. Axel had het eerst succes, toen mid- voor Jongman van Axel doelman Steinhauer in de tiende minuut geen kans gaf (0—1). Zeeland Sport bouwde steeds aardige aanvallen op. maar nucces bleef voor- lopig uit. In de twintigste minuut ech ter werd een fout in de Axel verde diging door midvoor Schuit goed af gestraft (1-1). Na de rust had Zeeland Sport weer een licht overwicht, dit werd in de vijftiende minuut door linksbuiten A. de Bart in een doelpunt uitgedrukt (2-1). De Axelaanvallen werden nu wat gevaarlijker, maar stopper Klop meijer en linksback Dfökstra hielden het hoofd koel. In de zevenendertigste minuut maakte midvoor Schuit aan alle eventuele Axelse illusies een ein de door met een fantastische trekbal de doelman voor de derde maal het nakyken te geven (3-1). Even voor het einde was het nogmaals Schuit die een fout van een der Axelbacks goed afstrafte (41). Beste spelers waren H. Dykstra en A Klopmeijer bij Zeeland Sport en Jonckman bij Axel. RAAD SCHOONDIJKE Weinig bewondering voor houding van waterschap De raad van Schoondijke kwam ondei voorzitterschap van burgemeester I' A. van Koscvelt in openbare vergade ring bijeen. Een verzoek van G- de Wever en 60 anderen tot verbeterinz van het wegdek van de Tragel Oost erl de Tragel West werd 't onderwerp van een lange discussie. Algemeen was de raad van oordeel dat de houding van het waterschap „Het Vrije van Sluis" te laken is. Van onderhandelen met het water schap was geen sprake geweest. Het had alleen zijn eisen gesteld. Niet in willigen van deze eisen zou betekenen dat ae bewoners van de Tragelwegen nog langer in de modder zouden moe ten zitten wat de raad niet verant woord achtte. Besloten werd dan ook om de Tragel Oost te asfalteren tot ongeveer net woonwagenkamp. De aanleg van dit gedeelte zal geschieden door net waterschap „Het Vrije van Sluis". De gemeente zal van 1 januari 1959 af het onderhoud voor haar re kening nemen, hetgeen een blijvende jaarlykse last zal betekenen van onge veer 600. Het overigodeel van de ten westen van de rijksweg naar Breskens ge legen Tragehveg tot aan het K lis sen wegje zal eveneens geasfalteerd worden door „Het Vrije van Sluis". De gemeente moet hier echter 50% van do aanlegkosten betalen wat neerkomt op ongeveer f 10.000. De onderhoudskosten blijven hier voor rekening van het waterschap. Een klacht van de heer Offerman over de slechte toestand van de weg na bij zijn woning zal worden doorge stuurd naar G.S. en „Het Vrye van Sluis", Aan de gemeente Middelburg werd 100.000 kasgeld geleend tegen een rentepercentage van 5 tot uiterlijk 1 maart 1958. Op verzoek van het Sint- Nicolaas-comlté te Hoofdplaat om een subsidie voor het St.-Nicolaasfeest te 62 „Jammer!" zuchtte Prof. Dr. A. B. C. Dinncmer van Wijsdom. „Maar van dat kunstbccst wordt de schat kist van de heer Strac- teughcl helaas niet voller" „Van dat kunstbeest niet, maar hiervan wel!" nep Kapple uit. Met een krach tig gebaar rukte hij de overblijfselen van de zee slang omhoog. Nu bleek, dat de kist een dubbeie bodem had. Mei verbazing staarden de mannen naar de hoeveelheid goudstuk ken en edelstenen. die daar voor hun ogen lag te schitteren. „Wel. hier moet de schat kist het weer even mee kunnen redden", merkte Kappie droogjes op „En voor die minister zal het in leder geval wel een troost zijn". Die troost kon Z. E. Jo nas J. Stracteughel wel gebruiken. Want toen hij na vele uren zoeken dor" een der dienstauto's werd teruggebracht en van net namaak-monster hoorde, voelde hij dat zijn aanzien hierdoor wel eens een knauwtje kon krij gen. Gelukkig was daar dan de werkelijke schat, om ZUID-BEVELAND Dienstbus van A.M.Z. raakte van de weg Zaterdagmiddag omstreeks half vijf is de dienstbus van de A.M.Z. op de lijn Rilland-Bath-Goes tussen Kapelle en Kloetinge geslipt en met zijn voor wielen van de weg geraakt. Behalve de chauffeur zaten twee passagiers in de bus, die*geen verwondingen oplie pen. De bus is enige tijd later door een takelauto weer op de weg gezet. Er was geen schade. WFMELDINGE Raad vergadert.' Dinsdag.' heden, zal de gemeen teraad van Wemeldinge des avonds om acht uur in openbare verga dering bijeenkomen in het gemeente huis. De agenda vermeldt ondermeer een voorstel tot benoeming van vijf leden der commissie tot wering van schoolverzuim, een voorstel tot be noeming van een lid van het burger lijk armbestuur en verder de behan deling van de gemeente-begroting '58, Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing en invorde ring van reinigingsrechten, een voor stel tot vaststelling van een verorde ning op de heffing en invordering van straatbelasting, een voorstel tot het verhuren van woningwetwoningen voor het tijdvak van 1 januari 1958 t/m 31 december 1962 en een voorstel tot het verhuren van de woning Wil- helminastraat 7 aan het hoofd der openbare lagere school, de heer C. P. Phernambucq. OVEZANDE Collecte Kinderzorg De in Ovezande gehouden collecte ten bate van „Kinderzorg" heeft opge bracht: 14 zakken aardappelen, 2 zak ken kool, 2 zakken andijvie, enige kleding en een bedrag van f 50.75. Kerkcollecteri De dankdagcollecte in de Ned Herv. Kerk te Ovezande heeft voor de Diaco nie 33.59 opgebracht en voor de Kerkvoogdij 58. De opbrengst van de rondgang van de vrijwillige bijdra gen heeft ruim 1300 opgebracht. DOMBURG St.-Nicolaasmiddag bejaarden In de Sociëteit voor Ouden van Dagen te Domburg werd de jaarlijkse St.- Nicolaasmiddag gehouden. Deze mid dag werd hoofdzakelijk gevuld dooi de heer Rien de Jonge uit Kloetinge, die als conferencier de aanwezigen op prettige wijze wist te vermaken met Zeeuwse liedjes en schetsen. Onder de aanwezigen was ook de burgemeester van Domburg, mr. J. W. E. Crom- melin, deze bracht aan het einde van de middag dank aan de Chr. Wijkver pleging, van wie de sociëteit uitgaat. Na afloop werd aan alle bezoekers een St.-Nicolaasverrassing uitgereikt. Slijkplaat werd afwijzend beschikt. Het betrof hier een subsidie ten be hoeve van de kinderen uit Sasput. Een verzoek van de r.k.h.b.s te Schoondijke om voor 1958 een subsi die te willen toekennen van 75 per leerling uit Schoondijke werd aange houden totdat men in het kader van de begroting 1958 zal kunnen beoor delen of de gemeente zich die uitgaaf kan permiteren. Besloten werd mede te werken bij de aanstelling van een derde schoolarts. De woning 0.5 laatst bewoond door de heer A. Kornclls werd onbewoonbaar verklaard. Bij de vaststelling van het bedrag per leerling over 1956 voor het openbaar lager onderwijs en het bijzonder lager onderwijs informeerde de heer De Badts naar de uitgaven voor de open bare lagere school. Hij wees er op dat misplaatste zuinigheid bij het open baar onderwijs funest kan zijn. De aangeboden begroting 1958 ver toont wat de gewone dienst betreft een tekort van 20.038.57 dat gedekt wordt door de saldi-reserves. De post onvoorzien is groot 3021. De kapi- taaldienst geeft een tekort aan van 643.642. Besloten werd om in ver band met de ongunstige begrotings positie een uitkering uit het gemeen tefonds aan te vragen. De heer G. J. van de Waal werd beëdigd als ge meente-ontvanger. Tijdens de rondvraag informeerde do heer de Badts nog naar de verbetering van de Willemsweg. De voorzitter deelde mede dat het plan momenteel in studie is bij het Ministereie van Wederopbouw. Do gemeente zal me degedeeld worden welke vergoeding door dit ministerie wordt uitgekeerd. Eerst dan zal kunnen beslist worden over het verzoek van G.S. om een bij drage te verlenen van 25.000. Vele inschrijvingen voor festijn van „Kasporgo" Aan het internationale festijn van volksdans, gymnastiek en ballet, dat het Goese „Kasporgo" van 1 tot 9 augustus 1958 in de Ganzestad or ganiseert, zullen de volgende groe pen meewerken: „Les Hirondelles" uit Villefrance sur Saone; een Zweedse volksdans groep uit Stockholm; een Duitse volksdansgroep uit Marburg. Deze groep vertegenwoordigt van 1 tot 4 augustus West-Duitsland op de folklore-bijeenkomst op de Wereld tentoonstelling. Deze groep geniet Europese vermaardheid. Is reeds op getreden in Engeland, Italië, Neder land en de Skandinavlsche landen; een Zevenburgse groep (volksdans), vormt een onderdeel van de Salz- burgse groep van de Volkshoge school. Met deze groep komt een mu ziekgroep, waarbij een jodelaarster; „Wieden", een gymnastiekgroep uit Wenen; een Belgische gymnastiek groep uit Temse; de Nicolson Pipe Band uit Folkestone; een Luxemburg se volksdans-baüetsroep; de Baline se dansgroep. Met" een Spaanse en een Zwitserse groep is het bestuur van „Kasporgo" nog in onderhande ling. HANSWEERT Sint op school Sint-Nicolaas heeft een bezoek ge bracht aan de kleuterschool in Hans- weert. Het hoofd van de school, mej. Van Koeveringe, verwelkomde de goede sint met zijn knecht, waarna de kleuters een welkomstlied zongen. Uit de spelletjes die de kinderen de den bleek wel dat ze zich goed hadden voorbereid op het bezoek van de goe de sint. Nadat deze de kinderen had geprezen voor hun werk, ontvingen ze mooie geschenken. Reeds eerder was de goede sint per schip in Hansweert aangekomen en verwelkomd door de burgemeester. Voorafgegaan door het muziekgezel schap trok men door het dorp. <Nagekomen advertentie). Heden overleed zacht en kalm onze innig ge liefde zorgzame man, vader. behuwd- -en grootvader JOHANNIS JACOBCS RIETECO tri de ouderdom van ruim 72 jaar. De diepbedroefde fa milie Wed. E. S. RIETECO- LEENHOUTS W. A. VINKE- RIETECO en kinderen. Breskens. 7 december 1957. Leeuwebekstraat 14. Begrafenis: woensdag 11 december te Bres kens om 3 uur zall up de son lijnende /.leiewnnde van de bewinds man le smeren. De bemanning van de Kraak lelde voor de rest van die dag maar drie koppen. Eerst lang na het in vallen der duisternis kwam de Maat woei. Hei neeft geruime tijd geduurd vooraleer zyn gevoelig zenuwgestel hersteld was van de vele 6Chokkeh, die het tijdens deze reis te verduren had gekregen. EINDE. Heden overleed, na een langdurig geduldig ge dragen lijden, onze innig geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder KATHOLINA DE BROEREKT, weduwe van C. RLJN, in de ouderdom van ruim 83 Jaar. De bedroefde familie, Dinteloord: W. RIJN. L RIJN-HUNDERSMARCK. INEKE. GERARD en KEES. Goes P. GLERUM-RIJN. f C. GLERUM. Goes. 9 december 1957. De begrafenis zal plaatsvinden, a.s. donderdag 12 december te Wemeldinge, om 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3