fiieuwf Jbjiypkl 2 BANKROOF W. LEVÈVRE WERD ONGESLAGEN BILJARTKAMPIOEN 2e KLAS RUITERS OVER HINDERNISSEN IN STROMENDE REGEN Kruidenkracht! ZIERIKZEE AL IN VERLOREN STELLING TEGEN BRABANDERS De vreemde 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 DECEMBER 1957 VAN DISTRICT WALCHEREN-ZD.-BEVEL AND eveneens 150. Levèvre won toen van Burgers, zodat de laatste wed strijd de beslissing moest brengen. Levèvre speelde deze uitmuntende slotparty het meest constant, zo dat hij volkomen verdiend de titel in zijn bezit kreeg. Hoogste serie De hoogste serie van het toernooi was 35, gemaakt door Witte en Wisse, :erwijl eerstgenoemde ook nog een roede 31 "en 30 op het groene laken legde. Van Luyk en Levèvre speelden de beste partijen met een gemiddelde van 6 rond. Na enerverende strijd tot laatste ronde met J. Witte WANNEER DE veelbeschreven speld zondagavond in het Nederlands Kof fiehuis te Middelburg gevallen was men had haar ongetwijfeld gehoord. Ademloos keken de bezoekers naar de twee figuren, die zich rustig rond de helverlichte biljarttafel bewogen. De inzet was het districtskampioen schap (WalcherenZuid-Beveland) 2e klas libre en de strijd ging tussen de sypathieke Middelburger W. Le vèvre van „De Hoek" en zijn stad genoot J. Witte van „K.O.T.". Deze laatste moest winnen, wilde hij kam pioen worden; hij had 11 punten tegen Levevre 12. In de tiende beurt was de stand 2927 voor Levèvre en tot de negentiende beurt gaven zU elkaar weinig toe. Toen liep Levèvre met een sterke serie van 19 van zijn tegen stander weg en de voorsprong by de twintigste beurt (8150) liet hy niet meer Tos. Hjj won de party met 150 tegen 85 en werd daarmee ongeslagen kampioen van liet district. Acht spelers hadden zich in de finale geplaatst; behalve de twee genoemde spelers waren dat J. Wisse van ALM uit Middelburg, J. van Luyk van ABV Vlissingen, W. Burgers van ABV, P. Oostdyk van DOS uit Ovezande, zyn plaatsgenoot A. Witkam van OHGL en J. Simons van KOT, Middelburg. Zy hebben een sportieve strijd gele verd met vooral de tweede wedstrijd dag, zaterdag, en zondag, goed spel. De twee titelfinalisten slaagden er in naar de eerste klas te promoveren. Bijna waren dat er drie geweest, maar Wisse, die tot in de zesde ronde nog een gemiddelde van 4,59 had, kelder de in de laatste party beneden de 4^ tot 4.84. Vanaf de aanvang heeft kampioen Levèvre de leiding gehad, op de voet gevolgd door Witte en deze twee spelers beslisten eigenlijk dit kampioenschap. In de vijfde ronde behaalden beiden de tien punten. Witte won toen van Burgers en Levèvre van Oostdyk. In de zesde ronde speelde Witte echter gelijk tegen Van Luijk. Na 147129 voor de Vlisslnger maakte Witte in de laatste beurt de 150 vol, maar Van Luyk had de nastoot en haalde Nederlandse belangstelling voor Giro-1958 Twee Nederlandse wielerploeglei ders, Kees Pellenaars en Klaas Buch- Iv, hebben vorige week te Milaan be sprekingen gevoerd met de organisa toren van de Ronde van Italië over een (eventuele) deelneming van een ploeg Nederlandse wielrenners aan de „Giro"-1958. Het is de bedoeling van Buchly om niet te starten met een. ploeg van de rijwielfabriek, waaraan hij verbonden Is, doch met een équipe, samengesteld uit Tenners van meerdere firma's. Hij meent daarvoor in principe reeds de medewerking te hebben verkregen van de betrokken directies en van enke le Italiaanse industriëlen. Pellenaars werkt op het ogenblik «en project uit voor een buitenlands, extra-sportief merk. Dit zal mogelijk een ploeg Nederlanders contracteren. In verband met de gewijzigde bepalin gen ten aanzien van de verhouding tussen renners en firma's, is het ech ter noodzakelijk dat de renners gedu rende het gehele jaar het betrokken merk blijven rijden. Pellenaars heeft vrijdag zijn conclusies opgestuurd en wacht nu op antwoord. De beslissing over de Nederlandse deelneming berust uiteraard bij de or ganisatoren van de Giro. Zij zullen dus hun keuze bepalen uit de voor stellen van beide ploegleiders, mis schien zelfs het lijkt niet geheel uitgesloten die van beiden accep teren. De heer G. Schutte reikte na afloop aan de kampioen, namens het district, de K.N.B.B.-bondsmedaille uit en na mens „De Hoek", de organiserende vereniging, een Dek er. Alle spelers kregen vervolgens nog een prys» De einduitslag luidt: W. Levèvre J. Witte J. Wisse P, Oostdyk A. Witkam J. van Lujjk W. Burgers J. Simons 14 1050 203 B,1T 11 985 216 4,56 8 977 225 4,34 0 966 255 8.778 6 872 228 8,770 5 966 236 4,09 4 888 257 8,45 2 799 255 8,18 (Advertentie) KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Warmond H. I* Boonstra te Wissekerke. Aangenomen naar Lexmond J. Kruflt te Neder-Langebroek, die bedankte voor Polsbroek en VIM. Bedankt voor Ter Aa: A. de H&rtogh te Amersfoort, GEREF. KERKEN Aangenomen naar 's-Gravenhage- Loosduinen (vac. J. B. Vogelaar) P. O. de Vries te IJselmonde, die bedank te voor Middelburg (vac. W. J. Melj- ster). GEREF. KERKEN ART. 31 Aangenomen naar Krallngen in sa menwerking met Bergsehoek G. Spij ker te Bedum. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Middelburg: ds. P. G. de Vries te IJselmonde. N.O.C. doet beroep op Tweede Kamer. Het Nederlands Olympisch Comité waarin vrijwel alle Nederlandse sportbonden verenigd zijn heeft een telegram gestuurd aan de Tweede Kanier, waarin wordt verzocht minis ter Cal» uit te nodigen de nota be treffende de lichamelijke opvoeding en de sport ten spoedigste in te die nen. Het N.O.C. vestigt er de aan dacht op, dat dit comité meer dan anderhalf miljoen sportbeoefenaren vertegenwoordigt. Borussia (Dorlmund) leed nederlaag in Boekarest Beslissing In Rome Voor de achtste finales van het toer nooi om de Europa-beker werd in Boe karest de tweede wedstrijd tussen C. C.A. Boekarest en Borussia (Dort mund) gespeeld. De Roemenen won nen met 3-1 (rust 3-1) door doelpun ten van Tartaru, Constantin en Alexandrescu. Schmidt scoorde voor Borussia. De eerste ontmoeting ein- dgide destijds in Dortmund in een 4-2 zege voor Borussia, zodat beide clubs vijf doelpunten voor en vijf te gen hebben. De hierdoor noodzakelijke beslissingswedstrijd zal hoogstwaar schijnlijk in Rome worden gespeeld. CROSS-COUNTRY BIJ ORANJEZON Geen belangstelling, maar burgemeester was er. I Advertentie Herstel de schade die de moderne, onnatuur lijke leefwijze ln Uw lichaam aanricht. Wio de samenhang begrijpt tussen gestoorde «pijsvertering, onzuiver bloed, vale huid. verstopping, enz., zal onverwijld zijn lichaam de natuurlijke zuiverheid teruggeven me» HERBESAN Kruidenthee. Bevat H ver schillende Kruiden met elk een eigen werking. Drink Herbesan Kruidenthee en word weer een gezond, dus jeugdig mens I Verkrllgbaar bij apotheker of drogist f 1.80 per groot pak. (voldoende voor maanden.) Felle regenvlagen striemden over het duinlandschap bij Oranjezon op Wal cheren, toen daar zaterdagmiddag veertig ruiters deelnamen aan een zware cross-country. Maar ondanks het slechte weer streden de ruiters en de paarden op het circa 2 kilometer lange parkoers een spannende en sportieve kamp. Vijftien hindernissen moesten genomen worden, maar door de regenbuien en de felle wind werd de wedstrijd extra zwaar. Vooral de deelnemers aan de „zware wedstrijd" hadden het moeilijk. Zij moesten sloten, hekken en omgevallen bomen passeren en vrijwel niemand kwam er zonder strafpunten af. En onder deze weersomstandigheden werd ook de „lichte klas", waarin de deelnemers alleen maar lichte terrein- moeilijkheden moesten verwerken, een zware onderneming. Vanzelfsprekend was er met dit weer praktisch geen belangstelling, maar de burgemeester van Veere, jhr. I. den Beer Poortugael, liet zich door de re gen niet weerhouden. Hij zag een be langrijk deel van de wedstrijd. Later kwamen de deelnemers in de gelagkamer van de uitspanning „Oranjezon" bijeen om de uitslag te horen. De doordrenkte kleding van de deelnemers, die zich de hete koffie goed lieten smaken, dampte, omdat het kacheltje in de gelagkamer rood gloeiend stond. De uitslag was: zware wedstrijd (11 deelnemers): 1 A. Maljaars op „Pe ter", Vrouwenpolder landelijk rijver eniging „Oranjezon"; 2 D. van Dis op „Portia", Vrouwenpolder, Oranje- zonruiters; S W. van Nieuwenhuyzen op „Imlto", Vrouwenpolder, Oranje- zonruiters; 4 A. Crucq op „Orma", landelijke rijvereniging „Walcheren". Lichte wedstrijd (29 deelnemers): 1 Wim van Nieuwenhuyzen (12 jaar) op „Max", Nieuw- en Sint Joosland, „Walcheren"; 2 De Quist, Nieuwland, „Walcheren"; 3 Bram van Nieuwen huyzen (14 Jaar), „Walcheren"; 4 Hulb Brand, „Oranjezon". Behalve van de rijverenigingen „Oran jezon" en „Walcheren", waren er ook deelnemers van de „Dijkruiters" uit Veere en de landelijke rijvereniging Noord-Beveland". Mevrouw N. Bosch uit Goes vertegenwoordigde de federa tie van landelijke rijverenigingen. Albert Thomas verbeterde record rail John Landy. Drie mijl in 13 minuten 25.9 sec. Tijdens atletiekwedstrijden in het Olympisch Stadion te Melbourne ver beterde de jonge Australische atleet Albert Thomas het nationale record op de drie mijl, dat met 13 min. 27.4 sec. op naam stond van John Landy. De 22-jarige Australiër liep de 4827 meter in 13 min. 25.9 sec. en bleef daarmee 1.5 sec. onder het record van zijn landgenoot. Zware straf voor Haagse speelclubleider. (Van onze correspondent) De Bredase rechtbank heeft gis teren de voormalige leider van de speelclub Woodside in Baarle-Nas- sau, de Haagse aannemer A. de L., veroordeeld tot een straf, die ver uit gaat boven de eis door. de officier van justitie veertien dagen geleden gesteld. De officier van justitie had zes weken gevangenisstraf geëist en ver beurdverklaring van het in beslag genomen spelmateriaal. Daarbil was de officier niet ingegaan op de twist vraag, of de speelclub op Belgisch dan wel op Nederlands gebied stond. In beide gevallen werd de verdach te strafbaar geacht. Deze mening blijkt nu ook de rechtbank te zijn toegedaan. A. de L. werd veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaarde lijk met aftrek van voorarrest en verbeurdverklaring van het spelma teriaal. Hoger beroep in deze zaak is wel te verwachten. Maandagochtend hebben de zwem ster» Cockie Gastelaars en Corrie Schimmel hun visa voor Australië ontvangen, zodat zij eerstdaags kun nen vertrekken voor hun toernee door Zuld-Australië op uitnodiging van de Australische zwembond. V.l.n. mevrouw A. VlothuizenFours- soff, die meegaat als verzorgster, Cor rie Schimmel en Cockie Gastelaars die hun visa ontvangen uit handen van de „chief migration officer" F. Rob- son op het Australische migratiebu reau in Den Haag. versloegen HTCCII met 1-0 De Middelburgse hockeyers hebben in eigen huis een benauwde, maar ver diende 1-0 zege behaald op HTCC IL Het was goea te zien, dat de Eindho- venaren enige versterking hadden ge kregen ln hun team, daar deze wed strijd van groot belang was voor her om van de onderste plaats af te ko men. Zij speelden zeer enthousiast, maar ook vrij fors. Menigmaal werd fse spelers igint doelpunten te voorkomen, waarvoor ng gevloerd om terecht enkele strafcorners uitgedeeld wei'den. Zelfs een straf bully in de tweede helft van de wedstrijd, die door Van Heel onberispelijk benut werd en de enige en winnende goal tot gevolg had. De eerste helft had Mid delburg het beste van het spel.Er werd veel op de HTCC-helft gespeeld, maar talloze mooie scoringskansen werden niet benut, zodat met blanke stand gerust werd. Na de thee waren de be zoekers beter ingespeeld en gooiden zij alles op de aanval, maar het Mid- delburg-backstelDerckx-Kakebeeke was in prima vorm en wist van g wijken. Gezien 't veldoverwicht heeft Middelburg de zege ruimschoots ver diend, hoewel de voorhoede niet tot doelpunten kwam. Het was voor het overige een wedstrijd om snel te ver geten. Duitse dames versloegen onze zaalhandbalsters De zaalhandbalwedstrijd, die zater dagavond in Eindhoven tussen het Duitse en Nederlandse damesteam is gespeeld is een royale 16-7 overwin ning voor de Duitse dames geworden. Reeds bij de rust hadden de laatsten een 8-4 voorsprong. Het is voor onze dames, die over het algemeen te veel veldhandbal speelden, geen revanche geworden voor de nederlaag, die zij verleden jaar in Frankfort leden. De Berlijnse Inge Walther die haar twin tigste landenwedstrijd speelde, vierde dit met negen doelpunten. Het Duitse zaalhandbal was verder over de gehe le linie beter dan dat van onze dames. ZEEUWSE SCHAAKCOMPETITIE Geen hoopvolle start van Sluiskil Voor de tweede klas D van de lande lijke schaakcompetitie ging de S.V. „Zierikzee" op bezoek by „Philips' Schaakclub". Hoewel er twee party- en moesten worden afgebroken en er daardoor nog geen beslissing viel, wordt het toch vrijwel zeker een ne derlaag voor Zierikzee. Philips heeft nainelyk een 5-3 voorsprong en dus in ieder geval reeds één puntje bin nen. Indien ook maar één van de bei de partyen remise wordt verklaard, heeft Zierikzee dus verloren. De ge detailleerde uitslagen waren: Dr. J. L. Meyering (Philips)J. J. v.d. Ende (Zierikzee) Vj-/i J A. Oost- ryok—-dr. J. J. Westendorp Boerma afg.j dr. K.C.W. BerghoutIr. J. J. Elzerman afg.; F.A. de BoerM.J. Enzlin 1-0; P.O. den Boer—ds. C. J. van Royen 0-1C. L. KwakJ. S. J. M. Haring 1-0; Ch. HaneveerC. J. M. Nolet 1/2-1/2J. B(jvankL. M. Si- liakns 0-1 ;"J. SchobbersA. J. Hen- drikse 1-0; J. SuurlandP. O. Tak 1-0. In de eerste klag van de Zeeuwse competitie kwamen alleen V.S.V, en Middelburg tegen elkaar uit. Het was de eerste wedstryd van het tiental uit Sluiskil en het werd geen hoopvolle start, want de hoofdstedelingen na men na een stevige 2^-7^ overwin ning de belde punten mee'over de Schelde. De stand ls nu als volgt: Goes 24; Middelburg 24; Middel burg II 22; V.S.V. 10; Vlissingen 10; Goes IX 20. De gedetailleerde uitslagen waren: H. Dierick (V.S.V.)— A. J. NIemarkt (Middelburg) C. SchrooffH. Strooband 0-1; E. TacqJ. Scheltens 0-1; J. de KrakerP. M. de Kleyn 0-1; W. HardemanC. Jansen 1-0; A. DielemanK. van Belzen 0-1; A. DourleynH. Verdam 0-1; J. Dubbel damdr. W. W. Stevens V2-V2; F. v.d. Hooft—L. J. Woudstra *&-%; J. de JongW. Flissebaalje 0-1. Ook In de tweede klas O (Zeeuws Vlaanderen) werd slechts één wed strijd gespeeld. Cadzand speelde haar 'eerste wedstrijd en kwam in eigen zaal met slechts acht spelers uit tegen Hulst, dat mede daardoor een royale 1 '/j-8 /2 overwinning kon behalen en de tweede plaats veroverde. De stand is hier: Landau 24; Hulst 23; Landau II 22; Terneuzen II 21; Breskens 10; Cadzand 10. De gedetailleerde uitslagen waren: H. Steffens (Cadzand)J. Hofman (Hulst) 0-1; F. de PutterR. van Waterschoot 0-1; A. CapponTh. de Mast 0-1; H. EleveldM. Picavet y2- V2; L. M. van Li ereG. Arons 0-1; I. B. de GrooteA. de Smit 1-0; A. VaseurR. Bockstael 0-1; P. de BruynJ. Mens 0-1; n o.— J. F. As- selman 0-1; n.o.J. v.d. Walle 0-3, Stimulans voor iedere vrouw LADYGOLD is een nieuw, stimulerend middel op wijnbasis, speciaal voor de vrouw. Voor élke vrouw die futloos en neerslachtig is, nergens zin in heeft en er moe en flets uitziet... Die vervelende stemmingen, die ellendige moe heid - óók in de „nare dagen" - behoren tot het verleden. LADYGOLD geeft innerlijke kracht van binnen uit en verhoogt Uw vitaliteit en zelfvertrouwen. „Drink elke dag Ladygold en overwin Uw moeilijkheden!' Verdiende zege van Swift op Achilles Voorsprong van 40 werd nu opgevoerd tot 50! IN DE RETURNWEDSTRIJD tegen het Haagse Achilles heeft Swift ofschoon niet geheel volledig zich volkomen gerehabiliteerd van het ge- Hagenaars hen In dertijd op eigen veld afkaapten. Toen Immers werd een veilig lijkende 4-0 voorsprong nog maar net op 4-4 ge- hjk gehouden. Dat was er zaterdag echter niet bij. Ook nu kreeg Swift een 4-0 voorsprong, maar inplaats van het genoeg te vinden gooiden de Mid delburgers er nog een schepje op, zo dat het niet 4-4, maar 5-0 werd. Van begin tot einde heeft Swift het tempo volgehouden en de zege was dan ook volkomen verdiend. In het begin moesten beide partijen even wennen aan het gladde veld en de spekgladde bal. Swift was tech nisch iets beter dan de Hagenaars en spoedig golfde aanval op aanval op de vijandelijke korf af, die echter door slecht schieten voorlopig „schoon" bleef. Na ca. 10 min. speelde Mop de Voogd zich keurig vrij en haar schot betekende de .openingstreffer. Achilles zag het gevaar van een nederlaag en Krobeerde door het tempo op te voeren et spel van de Middelburgers te ver zwakken. De combinaties in de Haag se aanval werden echter te ver door gevoerd om de hoofdstedelijke defensie uit elkaar te rukken. Boven dien was het schieten van de Hage naars onverzorgd, zodat hun aanval als ongevaarlijk kon worden aange merkt. SwSft, dat tegen de straffe wind en de regen inspeelde, moest het van doorbraakattaques hebben en het was Jan Mondccl. die op deze wijze de stand opvoerde tot 2-0. De tweede aanval van beide partijen liep niet zo best zodat met deze stand gerust werd. Na de rust had Swift het windvoordeel en sehot op schot suisde naar de Aehilles-korf. Na verschillende ma len juist iets te vlak gericht te hebben, draaide Bert de Vries het vizier wat hoger en nu schoot hij wel raak. Tot twee maal toe (0-4). Achilles gaf'zich nog niet gewonnen, zijn aanvallen werden gevaarliiker. maar onverzorgd schieten stond doclnunten in de weg. Swift verhoogde het tempo en de Ha genaars konden geen kracht meer op brengen om tering te slaan. En toen Nel Bouwmeester zich handig vrij speelde werd het 5-0 In verband met de vroeg 'nval'endc duisternis kortte de scheidsrechter v. d. Re- horst. in overleg met heide partijen de speeltijd in tot 2 maal 35 minuten. FEUILLETON door ALLAN PENNING „Ja", zei Winter, „en dan nog wat. Die kluisslulterij, hoe gaat dat in de praktijk? Dat wordt routine; een dreun. Franks, een goede huisva der..., moeder en de kinders die thuis met het eten wachtenZes uur... rits rats in zijn jas en met de bus naar huisIn vijftig jaar is er nooit wat gebeurd. Moet die man nu ineens gaan denken: ligt dat goud nog wel in de kluisAch kom, die man denkt alleen; wat zal de pot schaffen en zou Pietje weer zo'n ge meen rapport hebben. Daar zit wat in", zei Pilchard, „maar daarmee is het goud de kluis nog niet uit". „Wacht nu 's even", zei Bowers, „laat hem eens doorgaan". „Hoe gaat het in de praktijk. Het zijn allebei gewone mensen. Geen van beiden heeft tot dusver ooit een cent gejat, dusze vertrouwen elkaar volkomen. Logisch zou nu zijn, dat HlHborn zijn kas opmaakt, da duiten opbergt en, wanneer alles voor elkaar is, Franks roept en zegt: kom je even sluiten. De deur is al dicht; ze draaien allebei hun sleutel om en klaar is Kees. En wie mij durft te vertellen, dat het in de prak tijk anders gaat, durf ik in zijn ge zicht te zeggen, dat hij een leugenaar is of een misdadige optimist". „Dat komt, omdat je niettegen staande je leeftijd nog zo'n jongens achtig lef hebt. Maarje kon wel eens gelijk hebben". „En in dat geval", vulde Winter aan, ,?zou die mynheer Hillborn er wel eens lelijk op kunnen komen te staan". „Waarbij wij de naam zouden ver dienen van een stel kortzichtige po- litiejongens", zei Pilchard. Bowers sprong uit zijn stoel op. Nij dig slingerde hij hen naar het hoofd: ,,Ik geloof dat jullie allebei gek zijn geworden. Het lijkt wel een „cross-talk" voor de radio.. Waarom lig ik niet in bed, wanneer jullie toch j niets concreets hebben 1 „Ik heb iets zeer concreets", zei Pilchard, terwijl hij een verfomfaaid papiertje uit zijn zak opdiepte. „Wat is er meer concreet dan een rekening? Zoudt U die even willen aftekenen, chef... Aan het eind van de maand kan ik zo'n akelige achttien gulden slecht missen". Omzichtig zette Bowers zyn bril op. Het sein dat hy gewichtig ging doen, want zijn ogen waren best en het ven sterglas in zijn bril ook. Met een on smakelijke uitdrukking op zyn gezicht pakte hy het papiertje tussen düim en wijsvinger. Zijn wenkbrauwen fronsten zich. „Wat betekent dat...? Huur rok- kostuum en bijbehoren... twintig shil ling. Wat gaat my dat aan?" „Wel, U kunt toch niet verwachten, dat ik zo'n ding koop. Is mijn salaris daarnaar?" „Uitgaven en entrée Flower Club..? Zeg, aap wat denk je eigenlyk wel. Dat we hier op koeten van de dienst de banjer uit gaan hangen... Je bent krankzinnig, geloof ik". „Waarschijnlijk kent U de Flower Club niet, anders zou U weten, dat je daar met zestien shillng machtig wei nig kunt banjeren... Maar er zijn van die mannetjes, die me interesseren en wél schynen te kunnen banjeren". „Klets niet en vertel. Wat heb Ik met die kerels uit een nachtclub te maken, als ze willen banjeren... Daar zijn die tenten voor en zolang als ze zich aan de politievoorschriften I houden, is het mij goed". I „Verordening 346 sub 2a", smaalde Pilchard. „Dat heb ik ook van buiten moeten leren. Maar chef..., ik had een soort van tip gekregen en ik ge loof, dat die wel zesendertig pegels waard is. Tenslotte we hebben toch een geheim budget, dat wel tegen dat sommetje bestand is. Weet U, er zijn daar van die klantjes die zó banjeren, dat ze misschien best een paar blok jes goud zouden kunnen gebruiken... Kom chef, misscien ben ik er glad naast, maar laten we vanavond eens samen gaan kijken... Het wordt nu net zo wat de goede tyd..." HOOFDSTUK 7 Rechercheur Bowers dateerde nog uit de tyd, toen een jongmaatje ge acht werd zyn hersens te gebruiken, de gerijpte vrucht onder zijn schedel te bewaren en er verder niet over te spreken. Hy had zich in zijn jeugd f Advertentie Nog 15 dagen dan hebben wij weer heerlUke feest dagen. Natuurlijk haalt U voor Uw feestschotels mayonnaise ln huls. Wtlt U verse mayonnaise, let dan op het achteretiket mei datumstempeL Wilt U lekkere mayonnaise, let dan op het vooretiket, want de fijnste mayonnaise komt van HlcTm&a». geërgerd aan zyn superieuren, die, volgens hem, geen idee hadden, hoe achterlijk en verouderd hun methoden waren. Dat zij stekeblind bleken voor het speurtalent van Bowers sprak vanzelf. Hy had zich voorgenomen nimmer in die fout te vervallen, wanneer de dag kwam dat Bowers op de troon zou zitten. Niets is zo moeliyk als een gezwo ren eed gestand te doen. Vaak werd Bowers gekweld door de eed, waar aan hij door dik en dun getrouw wil de blijven. Och, zo dacht hij telkens, de tegen woordige jeugd is stomverwaand en feitelyk moest je ze de mond snoeren met hun eigenwijze kletspraat. Maar dan weer sprak het goede hart van de jeugdige Bowers: je moet ze een behoorlyke kans geven... Je kunt nooit weten! Toch maar aanhoren; misschien kan er wat in zitten. En zo was het vanavond weer het zelfde. Moest hij nu voor dat joch van Pilchard zijn avondrust opofferen en zich in het zwarte dwangbuis hysen Enfin..., als het apekool bleek was die knaap nog niet gelukkig. En die zesendertig shilling gingen onver biddelijk van zijn salaris af... Geeu wend zei hij: „Goed, laat jij opa dan vanavond maar eens de geheimen van de nacht stad zien. Opa is nog nooit na tienen op straat geweest zie je... Vanwege zyn kuch... Maar vertel me eerst eens wat ben je van die mynheer Hill born te weten gekomen? Die man is pas hier... Natuurlijk kan hij de deur sluiten en Franks roepen om de twee de sleutel om te draaien. Dat klinkt heel aannemeiyk, maar... wat voor concrete dingen weet je. Wie. wat en hoe is die mijnheer Hillbom?" „Tja", antwoordde Pilchard en hy ging op de hoek van de schrijftafel zitten, „wie is Hillborn? Links en rechts heb ik geïnformeerd. Bij zijn kostjuffrouw, bij de vorige kostjuf- frouw en bij de koster en de dominee van de kerk, waar hy gedoopt is en wanneer ik nu een ton kreeg voor elke ondeugd, die mynheer Bradwell en James Hillborn bezit, was ik net zo armlastig als nu. Hij was al vroeg zindelijk. School afgelopen en niet één keertje blijven zitten. Toen bij de bank als klerk, assistentdtassier. Kas sier en tenslotte hoofdkassier. Drinkt niet, rookt niet, heeft geen meisje, gaat 's avonds half elf naar bed, zon dags naar de kerk en zaterdags in bad. Waaróm hij leeft is me niet dui- delijlcgeworden en wat een man met zoveel vreugde in zyn hofjesbestaan met twintigduizend pond moet doen, ls een raadsel. Neen chef, die Hill born zou zelfs geen- moed hebben om een penny uit de pet van de blindeman te gappen. Haal daar maar gerust een streep door..." „En mynheer Franks...? Wat is dat voor een snuiter?" „Daar heeft Winter achteraan ge zeten", (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12