KAPPIE NIEUWS UIT DE KERKEN 0^ PROEFNEMING IN ZEELAND MET MEERJARIGE CONTRACTEN WALCHEREN Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN KL.ME.\ uit de ETHER MAANDAG 9 DECEMBER 1957 PK O VIN C'IALB Z B ti U W 8 B O U K A N T 1 CULTUURTECHNISCHE WERKEN Grote werken zoveel mogelijk aanbesteden In de herverkaveling Zeeland wordt momenteel een eerste proef object voorbereid voor het aanbe steden van grote cultuurtechnische werken onder meerjarige contrac ten, zo deelt minister Mansholt in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de landbouwbe groting mede. Overeenkomstige proeven in de bouwnijverheid hebben betrekking op de bouw van grote woningcom plexen. Het is denkbaar dat meerja rige contracten voor grote cultuur technische objecten de rationalisatie en mechanisatie van de uitvoering zullen kunnen bevorderen. Immers naarmate omvang en duur van het werk groter zijn, zal het voor een aannemer beter mogelijk zijn nieu we machines te importeren, eventueel te laten ontwerpen en construeren. Risico's afschrijvingen en dergelijke kunnen dan tot aanvaardbare pro porties worden teruggebracht. De minister is van mening, dat her de moeite loont op enkele proef objecten ervaringen op te doen en ook de aannemerswereld gelegenheid te geven tot ontwikkeling van nieu we uitvoeringsmethoden. Immers ten opzichte van deze nemen licha men als de Ned. Heide Mij. en de Grontmij. een bevoorrrechte positie in, daar zij in tegenstelling tot de afzonderlijke aannemersbedrijven kunnen rekenen op de uitvoering van een zeker jaarlijks volume aan cultuurtechnisch werk, waarop zij Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN. MEDEWERKING ART. 72 L.O. WET 1920. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 29 no vember 1957 aan het bestuur der Vereni ging voor christelijk uitgebreid lager on derwijs alhier, medewerking is ver leend voor de aanschaffing van 2 klas meubels met stoel, 20 tweepersoonssets. overgordijnen en leerboeken ten behoeve van de onder het bestuur staande schoei aan de Coosje Buskenstraat. Vllssingen, 2 december 1957. OOSTKAPELLE Sint in Oostkapelle Vijf december was het de hele dag feest op het zeehospitium „Zonne veld" te Oostkapelle. Het was voor deze gelegenheid geadopteerd door het personeel van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Een deputatie hiervan arriveerde met de Sint en twee zwarte pieten en bracht vele mooie cadeautjes mee voor de patiëntjes, 's Middags werd een film voor de kinderen vertoond. De patiëntjes zélf zongen vele liedjes en voerden een poppenspel voor de Sint en de andere gasten op. Voorts brachten Sinterklaas en zwarte Piet woensdag een bezoek aan de christelijke bewaarschool in Oost kapelle. Er werden liedjes gezongen, cadeautjes uitgedeeld en spelletjes ge speeld. „Ipenoord" heeft óók Sinterklaaj- feest gevierd. Ook hier kwam Sint- Nicolaas in eigen persoon op bezoek, terwijl een deputatie van de vrouwen afdeling van het N.V.V. uit Goes even eens aanwezig was. Deze afdeling had via een inzameling voor bijzonder fraaie cadeautjes gezorgd voor alle kinderen. De directeur en de voor zitter van de stichting „Rusthuizen Midden-Zeeland". RITTHEM Jaarlijkse uitvoering van „Oefening na den Arbeid". De muziekvereniging „Oefening na den Arbeid" te Ritthem geeft woens dag 11 en 18 december haar jaarlijkse uitvoering. Voor de pauze wordt een negental muzieknummers ten gehore bracht; na de pauze wordt het blijspel opgevoerd „Ik zal het je betaald zet ten" van Niek Stam. Na afloop is ei- een gezellig samenzijn. VLISSINGEN Avond Oostpriesterhulp. Zondagavond is in het Concertge bouw te Vlissmgcn het werk van de r.-k. actie „Oost-Priesterhulp Ne derland" belicht met de vertoning van de film „Verjaagde kudde" handelend over het vluchtelingenpro bleem en een boeiende voordracht van pater R. Stoffers S.J., de geeste lijk leider van genoemde actie. Pa ter Stoffels belichtte daarbg vooral de taak van christelijk Europa te genover het communisme. Oosterpriesterhulp is een internatio naal charitatief werk, dat beoogt materi lc hulp te verlenen aan Euro pese vluchtelingen, ongeacht hun po litieke of religieuse gezindheid en geestelijke verzorging voor alle ka tholieken onder hen. Voor de r.-k. kerk te Vlissingen stond zondag de kapelwagen van de Oost-Priesterhulp opgesteld, waar zij, die het werk van deze organisa tie wilden steunen, voedsel- en kle- dingpaketten en geldelijke bijdragen konden afgeven. Er werd boven ver wachting gegeven, zowel kleding en schoeisel als levensmiddelen. Deze rijdende kapelwagen, die deze week nog een vijftal andere plaatsen in Zeeland bezoekt, zul vandaag, maan dag, tot 's middags 12 uur voor de r.-k. kerk opgesteld blijven. Voor de gaven, die na dit tijdstip binnenko men, heeft de Oostpriesterhulp als verzameladres het St. Jozefzieken- huis aangewezen. zich met een bepaalde outillage, planning etc. zullen kunnen baseren. In verband met de arbeidssituatie worden thans maatregelen getroffen om bij de sterk gemechaniseerde uit voering van de herverkavelingswer- ken in Zeeland gedurende de herfst- en wintermaanden een groot aantal landarbeiders in te schakelen. Op deze wijze wordt echter geen blijven de oplossing verkregen. Minister Mansholt verklaart verder voorshands geen aanleiding te zien om het streefpercentage van 7080 procent aanbestede werken, van het volume aan ruil en herverkavelingen, waterbe- heersings- en ontsluitingswerken te wijzigen. De minister wijst hierbij ook op het feit, da^ de Ned. Heide Mij. en de Grontmij. van het hun in regie opgedragen werkaandeel herhaalde lijk op eigen initiatief gedeelten aan aannemers aanbesteden. In het algemeen geschiedt in het buitenland uitvoering van grote wer ken met overheidsgelden op basis van aanneming met openbare in schrijving. De regering is van me ning dat in het algemeen belang ook in ons land deze regel zoveel mo gelijk moet worden toegepast. J ubileumrevue Leger des Heils. Het 70-jarig bestaan van het Leger des Heils in Nederland gaat niet on opgemerkt voorbij. Ter gelegenheid van dit jubileum is onder de titel „Soldaten der dwaasheid" een revue samengesteld, die zaterdagavond in de „Prins van Oranje" te Goes werd op gevoerd door het lekespelteam der Zuid-Nederlandse divisie. Er bestond veel belangstelling voor deze opvoe ring, die een uitstekende indruk gaf van het werk der Heilsoldaten. Na de proloog: ballade bij de kerst- pot...., werden enkele facetten van het veelomvattende werk van het Le ger aanschouwelijk voorgesteld, zo als evangelieverkondiging, zondags schoolwerk. zorg voor de jeugd, lang durige zieken en invaliden, kinderbe scherming en reclassering. Voorts kreeg men te zien, hoe men 70 jaar geleden over het Leger des Heils dacht. Voor de pauze speelde het gecombineerde muziekkorps tus sen de bedrijven door enkele composi ties van kolonel A. Jakeway en ook de verenigde zangbrigades brachten enkele liederen ten gehore. Onder de titel „Andere tijden, an dere mensengaf het lekespel vervolgens een uitbeelding van de wij ze waarop het Leger zich aan de mo derne tijd weet aan te passen. De boodschap is echter steeds dezelfde gebleven, hetgeen in de finale „Het onveranderde evangelie" tot uitdruk king kwam. De regie van deze veel omvattende jubileumrevue was in handen van Jan Filius, terwijl de mu zikale leiding berustte bij Johan Voorn, die eveneens de arrangemen ten verzorgde. De fleurige décors wa ren van Gerrit Verschoor. Al met a: is het Leger des Heils er m geslaagd een vlotte en aantrekkelijke jubileum- revue te brengen, die velen iets meer heeft verteld over het veelomvatten de en nuttige werk van het Leger. MIDDELBURG Sint op bezoek bij kinderen 't Zand en Nieuw Middelburg. In de grote veilïnghal te Middel burg, die het bestuur van de coóp- veilingsvereniging „Walcheren" GA welwillend afgestaan had, heeft de jeugd van de buurtvereniging ,,'t Zand" zaterdagmiddag zijn Sint-Ni- colaasfeest gevierd. De voorzitter van de buurtvereniging, de heer E. J. Gle- rum, heette aan het begin van de mid dag ruim 200 kinderen welkom, die hij onder meer vertelde, dat de Sint wa gens zijn vele bezoeken niet eerder tijd gevonden had om hen te bezoe ken. De komst van de goedheiligman was uiteraard het hoogtepunt van de middag. Verschillende kinderen moes ten bij hem „op het matje" komen en tot slot kregen allen een presentje. Verder werden enkele natuurfilms vertoond door een der leden, de heer Groenenberg. Rest nog te vermelden, dat de opzichter van de speeltuin, de heer Jansen, een waarderende woord ontving van de Sint voor zijn vele zorgen voor de kinderen en dat Sin: en Piet ook een bezoek brachten aan de kinderen, die in het kindertehuis „Vijvervreugd" verplteegd worden. Vervolgens zette Sint-Nicolaas zijn tocht voort naar de gymnastiekzaal van „Kunderzorg", waar de jeugd van 2 tot 9 jaar van de buurtvereniging „Nieuw Middelburg" dit jaarlijkse feest vierde. Ook hier vond de Sint vele van zijn jeugdige vriendjes en vriendinnetjes bijeen, waarvan er en kele bij hem moesten komen om een waarderend woord of een standje (want dat was ook wel eens nodig) in ontvangst te nemen. Er waren trak taties en allen kregen een geschenk. Voorts vermeldde het programma een film over „Repelsteeltje" en enkele muzikale bijdragen van de mondorgel club van de buurtvereniging. Middelburgse jeugd zag „De bende van Jan Ketoen". Tot driemaal toe was de grote Schut tershofzaal te Middelburg zaterdag middag afgeladen met een enthousias te kinderschare. En dat was ook geen wonder, want die middag waren er in deze zaal de wederwaardigheden te zien van „De bende van Jan Ketoen", het toneelstuk, waarmee het gezel schap van Wim de Graaff uit Middel burg een P.Z.C.-toernee maakt door de drie grote Zeeuwse steden. Drie grandioze opvoeringen zijn het gewor den, waarvan ruim 1800 kinderen met volle teugen van de eerste tot de laat ste minuut genoten hebben. Evenals ln Vlissingen, waar de jeugd het'stuk woensdag j.l. reeds drie maal zag en waarvan in de P.Z.C. van donderdag een verslag stond, straal den de gezichtjes van de hoofdstedelij ke jeugd wanneer het goed ging, hie ven ze de vuisten op wanneer de ro vers de kleine blonde Esmiralda en haar vader meenemen naar hun hoofdkwartier en juichten ze oorver dovend wanneer de dappere Valentino, geholpen door zijn beer hen weer weet te bevrijden en de rovers zelfs gevan gen neemt. Tussen de bedrijven door werd de verveling verdreven met hersengym nastiek, waarbij vier jongens en even veel meisjes tegen elkaar in het strijd perk traden. Dit programma-onder deel werd geleid door de heren J. Bak ker en K. Rijkse. vandaag. Ter neuzen Luxor: „The vagabond king", 8 uur, 14 Jr. Oostburg Ledel theater: „De familie Trapp", 8 uur, a.l. ZUID-BEVELAND GOES Toneeluitvoering Kunst naar kracht". De Goese toneelvereniging „Kunst naar Kracht" heeft zaterdagavond in het „Schuttershof" een opvoering ge geven van het vissersspel in drie be drijven „Het lied der zee." De ama teurs van „Kunst naar Kracht" heb ben met de vertolking van dit spel be wezen, dat zij de capaciteiten hebben om een dergelijk toneelstuk over het voetlicht te brengen. De talrijke aan wezigen hebben dan ook volop geno ten van „Het lied van de zee", van stuurman Giel Poot (G. Kaaijsteker) en zijn verloofde Door (mej. J. van Beveren). „Kunst naar Kracht" heeft met deze vertolking veel eer Ingelegd. Er werd vlot en met veel verve ge speeld, hetgeen tot een verdienste van de tonelisten gerekend mag worden. De heer G. Kraaijsteker en mej. J. v. Beveren, resp. als stuurman Giel en zijn verloofde, bleken berekend voor hun taak. Mevrouw Gunst als de moe der van Giel toonde zich een bekwaam actrice. Mevrouw Leijnse schitterde in haar rol van Sien Slons, aan wier hulp het mede te danken is, dat het tussen beide jongelui weer in orde komt. Verdienstelijk was ook het op treden van de heren K., J. en Jo Snoep als resp. een oom, de* schipper van de „Vrouwe Maria" en een matroos. Ook de heren C. Sonke als Aai Poot, J. v. Dalen, de waard van café ,,'t Anker" en Verboom" als agent, alsmede mej. Kraaijsteker kweten zich naar beho ren van hun taak. Kader N.C.L.B. Het district Zuid-Beveland van de N.C.L.B. hield zaterdagmiddag 'n ka dervergadering in de „Opril" te Goes De leiding van deze bijeenkomst be rustte bij de heer C. Maas uit Krab- bendijke. Gesproken werd o.m. over de bouw van landarbeiderswoningen en over de werkgelegenheid in Zuid- Beveland. De vergadering was van mening, dat de overheid pogingen in het werk moet stellen om aanvullen de werkgelegenheid te verkrijgen. Het hoofdbestuurslid, de heer M. D. den Hollander te Goes, sprak ver volgens over de arbeids- en rusttij denverordening in de landbouw. Spr. concludeerde daarbij, dat het goed is beschermende bepalingen in de land bouw te hebben, doch aan het vak onderwijs zal meer aandacht moeten worden besteed. Medegedeeld werd voorts, dat dinsdag 10 december a.s. in „Het Schuttershof" te Goes een familie-avond wordt gehouden. WOLPHAARTSDIJK Aantal baden in november. Gedurende de maand november 1957 werden in het gemeentelijk badhuis te Wolphaartsdyk 1088 baden ge nomen. TERNEUZEN Sint bij buurtvereniging „Oranjekwartier" Ruim tweehonderd kinderen van de leden der buurtvereniging „Oranje kwartier" te Terngyzen ontvingen in het jeugdgebouw bezoek van S:nt-Ni colaas en zijn knecht. De Sint, die in een nieuw fraai ge waad was gestoken, dat hem was aan geboden door „Oranjekwartier" deel de met milde hand versnaperingen uit, terwijl alle kinderen verder nog een presentje in ontvangst mochten nemen. Vanzelfsprekend werd de hoge bezoe ker, die ook een vermanend woord liet horen, toegezongen en de heer D. van Es zorgde daarbij voor de begeleiding op de piano. SCHOONDIJKE Damescomité organiseerde eerste bejaardenmiddag Het te Schoondijke in dit najaar op gerichte damescomité voor vrije tijds besteding voor ouden van dagen, zien noemende „Schoondijkse vrouwelijke vrijwillige hulpverlening" organiseer de vorige week een Sint-Nicolaasmid- dag waarvoor 69 oudjes naar het ge reformeerd jeugdgebouw waren geko men. Na een welkomstwoord van me vrouw Van Rosevelt werden enige filmpjes vertoond door de heer De Rijk, hoofd van de lagere landbouw school. Deze filmvoorstelling en trak tatie hebben deze middag tot een suc ces gemaakt. Vóór het donker werd keerden de oudjes, waarvan enkelen gratis wer den afgehaald en wëer terugge bracht door enkele autobezitters, op getogen weer huiswaarts. Het is de bedoeling deze winter nog enkele ge zellige middagen te organiseren. Een kerstmiddag staat het eerst op het programma. ZAAMSLAG Sint in Zaamslag. De leerlingen van de openbare la gere school in Zaamslag hebben in de bovenzaal van hotel „Wapen van Zeeland" Sinterklaas en zijn knecht heel enthousiast begroet. Er werden spelletjes gespeeld en cadeautjes uit gedeeld en het werd een uiterst ple zierige middag. AXEL Sint-Nicolaas op bezoek bij schoolkinderen De Sint bracht een bezoek aan de la gere scholen van Axel. Niet alleen de kinderen ontvingen een versnapering, op de verschillende scholeh werden ook de onderwijzers met milde hand (en grote pakken) bedacht. Burgerlijke stand schooNdijke. Bevallen: E, S. J. Boeckhout—Van Gljs z.; M. L. J. Sijnesael—De Schipper, E. Wisse—Temmerman, z. Bevestigingsintrede kand. C. Bijl Kand. C. Bijl van Pernis zal zon dagmiddag 22 december a.s. om drie uur, na 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door ds. P. Wulffraat van Amsterdam, zijn intree doen als predikant van de Gereformeerde Kerk (onderh. art. 31 K.O.) van Hoek in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar hij de opvolger wordt van ds. K. Deddens, die in januari 1955 naar Leerdam is vertrokken. Kand. Bijl werd op 21 januari 1931 te Pernis geboren, bezocht eerst de h.b.s. en daarna het avond-lyceum te Rotterdam en studeerde vervolgens aan de theologische hogeschool te Kampen, waar hij op 26 juni van dit jaar zijn kandidaatsexamen deed. HOEDEKENSKERKE Verplaatsing poststation Het post, telegraaf en telefoonstation te Hoedekenskerke wordt met Ingang van maandag 9 december 1957 verplaatst naar perceel Molenstraat A 135. WEMELDINGE Aantal baden in november. In het badhuis van het tiroene Kruis- gebouw te Wemeldinge zijn in de maand november 161: genomen. douchebaden OOSTBURG Sint-Nicolaasfeest met een goochelaar N'adta St. Nirolaas en Zwarte Piet donderdagmorgen een bezoek had den gebracht aan de openbare kleu terschool „Prinses Marijke" en de openbare lagere school te Oostburg, kwamen de ruim 300 leerlingen van beide scholen 's middags bijeen in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school. Hier trad de Middelburgse gooche laar „Mystic Marco" op, die zijn jeug dige toehoorders buitengewoon wist te boeien. Na afloop van elk nummer mocht hij dan ook een spontaan ap plaus in ontvangst nemen. Vooral de leerlingen die de goochelaar bjj enkele trucs behulpzaam mochten zijn. waren verbluft door de manier, waarop zij om de tuin werden geleid. Sint-Nicolaasfeest van Partij van de Arbeid In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg hield de Partij van de Arbeid donder dagavond een St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden uit de gehele streek. Ruim 50 kinderen werden door de Sint getrakterd, terwijl allen een de Sint getrakteerd, terwijl allen een cadeautje in ontvangst mochten ne men. BRESKENS De winkeliersyereniging „Ons Be lang" te Bféskehs gaf'de kinderen der derde en verdere klassen van de lage re scholen een gezellige St. Nicolaas- morgen door Ali ben Lux's jeugd- cabaret op te laten treden. Nadat „Ome Theo" de jongelui uit volle borst een „welkomstlied" had laten zingen, waren het de „Volen- dammertjes" die de mooiste wijsjes uit hun accordeons haalden. Ook „Doppie Domoor" liet de kin deren lachen met zijn domme streken. Baby den Toonder haalde ook telken male mooie muziek uit zijn instrument en Ali ben Lux liet de kinderen ge nieten van zijn gooehelshow; vooral toen uit een lege pan zo maar een levend konijntje kwam was de schate enthousiast. WESTDORPE Filmvoorstelling. Op 15 december zullen de paters Capucijnen van Tilburg in Westdor- pe de film „Eeuwig Golgotha" draai en. De opbrengst van deze voorstel ling, die om zeven uur in de r.-k. kerk zal beginnen, komt de missie ten goede. Sint in Westdorpe. Sinterklaas bracht ook een bezoek aan de lagere school en de kleuter school en daarna nog aan de ouden van dagen in Westdorpe. De bis schop werd heel hartelijk ontvangen en „ridderde" de meest bejaarde van alle Westdorpse ouden van dagen met een chocolade-medaille. 10 december. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.4-N.A.P. U.+NA.P, U.—N.A.P. 3.34 4.06 4.45 5.08 5.24 2.14 2.28 2.38 1.53 1.79 15.57 16.27 17.08 17.29 17.42 2.17 2.31 2.41 10.12 10.39 11.13 10.46 11.04 2.18 2.29 2.48 1.62 22.22 22.50 23.24 22.53 23.19 61. „Der salamandrus was niet echt!" kreet Profes sor Jodelahiti nu veront waardigd. Met een boze oe- weglng graaide hij in de rubberachtige stof, die nu als een zielig hoopje in de kist lag. „Der onweten schappelijke waanzin1" Hj draaide zich om naar Kap- pie „Maar hoe wist U dat dan toch?" „Herinnert U zich nog dal logboek van De Groene Draeck, dat ik heb gevon den?" vroeg Kappie. En, op het bevestigende knikje van de geleerde: .Daar stond alles in. De kapitein had destijds geen vertrou wen in zijn bemanning, die wist dat er een schatkist vervoerd zou worden. Hij was bang voor plundering onderweg en voor zijn eigen leven. Vandaar dat hijeen handig knutselaar, dit mirnaak-monster bouw de; een soort Groene Draeck ln levende lijve. He: ls hem gelukt; toen de bemanning hem had opge sloten en de kist opende kwam de zeeslang te voorschijn en de hele troep sprong in paniek over boord. Helaas is het galjoen kort daaiop in een storm omgeslagen en vergaan. De kapitein kon dit alleen niet voorkomen". „Heel handig", sprak nu Prof. Dr. A. B. C. Dln- nemer van Wijsdom. „Maar, als U dit alles wist, sc/\Affcist Kapitein, waarom heeft U er dan niet over ge sproken?" „Uit voorzichtigheid", antwoordde Kappie. „Uw geheim was ook geen geheim meer, professor. Een bende heeft onderweg de kist voor onze neuzen weggehaald. Gelukkig wisten zij niets van het na- ma a k-monster. Hun reactie was dezelfde als die van de bemanning van De Groene Draeck. Zij sprongen overboord toen de kist werd geopend. Maar lk wilde niet het risico lopen, dat het geheim van het monster zou uitlekken. Daarom heb ik gewoonweg tegen niemand iets gezegd". „Niet onverstandig", moest de geleerde toegeven. „Maarmet dit alles hebben we dus de schat niet gevonden1" Afscheid ds. Hamers te Wemeldinge. In de dienst van zondagavond heeft ds. J. A. Hamers afscheid ge nomen van de Vrije Evangelische Gemeente te Wemeldinge. Zijn af- scheidsprediking was n.a.v. Openba ringen 22 17. Ds. Hamers zei o.m., dat de verhoudingen goed waren en hij een goede tijd heeft gehad in We meldinge. Na de prediking sprak ds heer C. de Schipper namens de kerkeraad. Hij bracht ds. Hamers dank voor al het werk, dat hij heeft gedaan. Ook dankte hij mevrouw Hamers voor hetgeen zij deed als dirigente van zangkoren. Vervolgens spraken de afgevaardigden van de Zeeuwse Vrije Evangelische Gemeenten dank woorden voor de goede samenwer king. Namens het comité van de Bond van Vrije Evangelische Ge meenten in Nederland sprak de heer C. Duvekot. Daarna voerden het woord de afgevaardigden van de Hervormde Kerk, Gereformeerde Kerk, B. en W. Tenslotte sprak de toekomstige consulent, ds. Timmer man als collega en vriend. De schei dende predikant dankte tenslotte de sprekers. Onderhoud Commissie van Dertien met bedrijfs verenigingen. De Commissië van Dertien heeft een onderhoud aangevraagd met de be sturen van de diverse visserij vereni gingen in Zeeland. Op deze bespre king zal aanwezig zijn ds. C. van der Zaal, lid van de vaste visserijcommi«- sie in de Tweede Kamer. Vorige week had de Commissie van Dertien bovendien nog een onder houd met het Zeeuwse Tweede Ka merlid, de heer J. M. A. C. van Don gen, eveneens lid van de vaste visse- xijcommissie- In tegenstelling met eerstgenoemde bespreking waren hier bij de besturen der verschillende be drijfsverenigingen niet uitgenodigd. België speelde in Ankara gelijk tegen Turkije De voetbalwedstrijd tussen België en Turkije, die zondag in Ankara is gespeeld en waarbij öo.OOO toeschou wers aanwezig waren, is met een 11 gelijk spel geëindigd. Het was koud en somber weer en het veld was modderig van de overvloedige regen val. De Belgen mogen blij zijn dat ze er zo voorspoedig van af zijn ge komen, want de Turken hadden in het algemeen een lichte veldmeerder- heid en ze hadden meer en betere scoringskansen. De Turken verkregen reeds spoe dig een licht overwicht. Dat leidde na 12 minuten "tot èen doelpunt van rechtshalf Can Bartu 1—UOok daarna was Turkije veelal sterker, maar de Belgische achterhoede ver dedigde zich zeer bekwaam. België kreeg zelfs in deze periode door ge vaarlijke tegenaanvallen meer goede scoringskansen. De eindscore (11) werd onmid dellijk na de rust bereikt. Jurion scoorde het doelpunt namelijk 35 se- cqnden na de aftrap. Turkije rea geerde bijzonder fel op deze treffer, maar de Belgen weerstonden de druk en forceerden langzamerhand weer een evenwichtige strijd. Linksbuiten Paeschen liet daarin een goede kans op een Belgische zege ongebruikt. De Turkse doelman ontnam hem na melijk in vrije positie de bal door een katachtige sprong naar zijn voeten. DINSDAG 10 DECEMBER. LVERSUM I. 402 m. 746 Uc s. 7.00— KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Lichtbaken, cans. 10 00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 School radio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luis tert, caus. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Platennlèuws. 13.30 Dansmuz. 14.00 Sopr. en piano. 14.25 Gram 14-30 V. d. plattelandsvrouwen. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Ziekenlof. 17.00 V. d. kind. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz Rijksdelen overzee: W Jo seph: Suriname en zijn districten. 13-00 Lichte muz 18.20 Sporfpraatje. 18.30 Lich te muz. 18.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. «9-35 Gram. 20.20 Catechismus. 2030 Act. 20.45 Sopr. en piano. 21.20 In het hart van een be weging, kiankb. 21 35 Orar. ork. en so list. 22.35 Gezondheidspraatje 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 —24.00 Nouveauté's. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc S. 7.00 AVRO. 7 50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7 00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 750 Dagopening. AVRO 8.00 Nws. 8.15 Gram 9.00 Gym. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 G am. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Amus. muz. 1^.30 Saxofoonkwartet. 12.00 Lichte muz. !2."0 Land- en tuinb.meded. 12.33 Promcnacle-ork. 13.00 Nws 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13 55 Beursber ït.oo Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Planoduo. 1530 V. d. zieken. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Journ. 18,30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gram. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Opera facetten, 22.55 Ik geloof, dat.. 23,00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.1G New York calling. 23.21—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.t5 Fanfare-ork., dameskoor en volksdans groep. 21.20—22.45 Herhaling v. h. pro gramma ter introductie van het intern. Geophysische Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3