Kroesjtsjew: Raket van Spoetnik in Amerika terechtgekomen Vraagstuk van de vrouw in nog niet het ambt opgelost KLA WW INDONESIËRS MOETEN UIT NEDERLAND VERTREKKEN MmS'. ZATERDAG 7 DECEMBER 1957. PRO /I NCI ALE ZHB-UW SU COURANT 3 VERKLARINGEN OP FINSE RECEPTIE verklaarde later WashingtonWij willen inlichtingen verschaffenmaar weten nog niets Kroesjtsjew, de eerste secretaris van de Russische communistische par tij, heeft vrijdagavond in Moskou meegedeeld, dat de raket van de eerste Russische kunstmaan op 1 december op het grondgebied van de Verenigde Staten is terechtgekomen. Correspondenten van westelijke bladen vroegen Kroesjtsjew of hij dit werkelijk meende, hetgeen hij bevestigde, „Wij zullen dit spoedig bekend maken en wij zullen de Amerikanen verzoeken, ons de raket terug te ge ven aldus Kroesjtsjew. De Russische partijleider zei met nadruk: „Wij weten zeker dat de raket op het grondgebied van de V.S. is terechtgeko men. Zij de Amerikanen willen de raket niet teruggeven. Wij reke- den op teruggave, daar wij vertrouwen hadden in hun fatsoen, maar zij hebben dit vertrouwen beschaamd". Kroesjtsjew legde deze verklaring af op een receptie van de Finse am bassade in Moskou, gegeven ter gelegenheid van de Finse nationale feest dag. dergenen, die betrokken zijn bij het „Vanguard"-programma voor het afschieten van een Amerikaanse kunstmaan, heeft verklaard dat er „geen enkele aanwijzing bestaat", dat het derde raketgedeelte, dat met de eerste Russische kunstmaan om de aaide draaide, op Amerikaans gebied is neergestort. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken verklaarde: „Voor zover in Washington bekend hebben de Russi sche autoriteiten de Amerikaanse re gering niets gevraagd over een op Amerikaans gebied neerstorten van het derde raketgedeelte van de eer-1 ste Russische kunstmaan. Mogelijk hebben zij daaromtrent inlichtingen ingewonnen bij de Ame rikaanse ambassade te Moskou, doch daar hebben wij nog niets over ver nomen. Indien do Sowjct-Unie om inlichtin gen zou vragen, zou het ons een ge noegen zijn deze te verschaffen, in dien wij er zelf over zouden beschik ken. Thans weten wij nog niets. Wat betreft een eventueel terugge ven van het raketgedeelte aan de Sowjet-Unie: Dit vraagstuk komt niet aan de orde, voordat wij weten of wij het hebben". Kroesjtsjew dat uc iwoeii Kdau„c nuikovuiutul up imflu-iiui giunu^vju.cu ïwu tei eujitKonieu, ue ze ttc.i ue -ttjuenitaiieu zuuueti te- rug6uveii. vu.6uiis berichten uit de VS. zou uo xaiceu van ,jpuei.u«K X neei- gesiui l z.ju op net nimuure ter rein „i'uu orieeiy o^g^veer Xul» km ten zuiuoosten van vanoanKa in AiasKa. xjuzc Deiicnten zou den uukciea van x ueuuniuer. van de Zijue van net Dineau voor on- detz^oK door ue marine uat ae baan van ue xtus&isuiie Kunstma nen coauoieert, is in Wasuington meegeüeeiu, uat net bureau ei van in acinus was gesteiu, aat een gloeiend voorwerp uit de nemei was neergevallen. Men had het vooiweip waargenomen binnen circa een minuut nadat men ge meld had, dat de raket boven FairbanKs zou doorkomen, aldus het bureau. Maar in dezelfde periode kwa men verscheidene berichten uit di- i verse delen van de wereld bin- nen, waarin gesproken werd van geheimzinnige voorwerpen, die neergekomen zouden zijn. Men heeft echter niet kunnen bevesti gen dat deze voorwerpen in be trekking stonden tot de Russische kunstmanen, aldus het bureau. „Reuter meldde gisteravond uit Washington, dat een woordvoerder Vier Belgische militairen bij ongeluk om 't leven gekomen By oen ongeluk dat gisteren op de Klmpterberg in Duitsland is gebeurd met twee legerauto's zyn vier Belgi sche soldaten om het leven gekomen, twee zwaar en acht lichtgewond. De doden en gewonden zyn allen over gebracht naar een ziekenhuis te Roermond. Het ongeluk is gebeurd nabij het Ne derlandse grenskantoor op ongeveer tweehonderd meter over de grens tus sen Nederland en Duitsland op Duits gebied. Op de vry sterke helling van de Elmpterberg daalde een aantal legerauto's, die Belgische soldaten vervoerden uit Keulen, af in de rich ting Nederland. Tengevolge van de gladheid van de weg is dc eerste vrachtauto gaan slippen, de bestuurder heeft de auto niet meer in zijn macht kunnen hou den en het voertuig schoot rechts van de weg in de ruim vier meter lager gelegen struiken en bomen, waar het op de kop terechtkwam. Vier mili tairen bleken onder deze vrachtauto beklemd te zijn geraakt. Zij waren allen om het leven gekomen. Met zeer veel moeite is men er in geslaagd de stoffeiyke overschotten te bevrijden. Een tweede vrachtauto met mili tairen probeerde, toen de eerste auto aan het slippen ging, te rem men, maar ook deze wagen was niet te houden. Deze auto schoot echter naar bnks. Omdat het ge vaar bestond dat de uit de omge slagen vrachtauto stromende ben zine zou gaan branden, moest deze wagen met schuimblussers nat ge houden worden. Levenslang geëist wegens moord on postbode De officier van justitie bij de rechtbank te Zutphen heeft gisteren levenslange gevangenisstraf geëist tegen de 28-jarige bakker J. P. uit Miste (gem Winterswijk) die be kend heeft op 11 januari van dit jaar de postbode G. H. van het leven te hebben beroofd en hem driehon derd gulden te.hebben ontstolen. WAT ZE ZEGGEN. De Russische partijleider Kroesjtsjew gisteravond op de Finse ambassade te Moskou: ..We hebben al enige tijd op de lan cering van een Amerikaanse spoet- nik gewacht, en stellig zal die vroe ger of later afgeschoten worden. Het wordt tijd, dat de Amerikanen hun satelliet lanceren". PECH. Mej. Inga Nilsson uit Stock holm ontdekte tot haar grote blijd schap, dat zij 10.996 kronen in de Zweedse voetbalpool had gewonnen. Maar thans heeft zij vernomen, dat zij slechts 2.80 kronen van de door de staat georganiseerde pool krijgt. Dit bedrag is haar inzet. De reden dat zij die terugkrijgt en niet meer is dat de enveloppe met de coupon van mej. Nilsson op weg naar het kan toor van de pool verdwenen is en het reglement zegt, dat de wedder de verliezer is in zulk een geval. |jlllllll!l!llll!lllllllll!llll!lllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllll!llllllllllllllll| Veel zachter tijdens het weekeinde M (Van onze weerkundige ij medewerker Het hoge drukgebied, dat reeds ruim een week lang voor rustig en enigszins win ters weer heeft gezorgd is in de afgelopen vierentwintig uur over Duitsland naar het oos- ten getrokken. Dit had tot ge volg, dat de wind naar zuide lijke richting draaide en vrij dag nog koude lucht uit Frank rijk afkomstig naar ons land transporteerde, waarbij op tal van plaatsen mist voorkwam. De temperatuur kwam in de middag niet veel hoger dan drie a vier graden Celsius bij overigens zwaar bewolkt weer. Inmiddels is er een zwak sto ringsfront over onze omgeving naar het oosten getrokken, waarbij vooral in het noord- westen van ons land vrijdag- middag en -avond wat lichte p motregen viel. Een belangrijk p ee zachtere luchtstroming baant p zich met grote snelheid een ee weg over de oceaan en de Brit- V se eilanden in de richting van ons land. s Deze zachtere lucht zal ver- p gezeld van enige regen nog p voor zaterdagnacht ons land M kunnen bereiken. Wij verwach- p p ten daarom, dat de tempera- p p tuur zondag al enkele graden p p hoger zal zijn dan vandaag, p p Verder ontwikkelt zich boven p p de oceaan een grotere depres- p p sie-activiteit. Het is daarom p p waarschijnlijk, dat na zondag p M het weer belangrijk onbesten- p p diger wordt en ook de regen- p p kansen zullen hierbij ook voor p p Zeeland geleidelijk groter gaan p worden. p Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Op last van regering in Djakarta (Slot van pag. 1> wat in haar vermogen ligt om de doorgang van Nederlandse uitgewe kenen uit Indonesië te vergemakke lijken. Van andere zijde vernam A.F. P., dat de Nederlandse autoriteiten contact hebben opgenomen met de Royal Air Force in Singapore voor het verkrygen van vliegtuigen voor het vervoer van Nederlandse onder danen. zo hun evacuatie uit Indone sië noodzakeiyk mocht zijn. De En gelse militaire autoriteiten hebben hun medewerking toegezegd voor de ontvangst van de Nederlandse „vluch telingen", die te Singapore zullen worden ondergebracht in legerkam pen. Functionarissen van het Amerikaan se departement van buitenlandse za ken hebben vrydag meegedeeld, dat de Amerikaanse ambassadeur in Dja karta. John M. Allison, gemachtigd was die stappen te doen die hij nodig achtte om tot matiging in Indonesië aan te moedigen. Functionarissen zei den. naar Reuter en United Press melden, dat men te Washington de ontwikkelingen nauwkeurig volgt, teneinde te zien of acties werden on dernomen door de communisten in Indonesië. Japan De Japanse minister van buiten landse zaken, Fujiyama, heeft vlijdag volgens Reuter verklaard, dat de Japanse regering er geen bezwaar tegen zal hebben, dat Ja panse handelsondernemingen tech nici en schepen naar Indonesië zenden. De minister zeide in Indo nesië een tekort aan deskundigen en schepen te verwachten als ge volg van de massale uitwijzing van Nederlandse onderdanen. Gastvrijheid in Singapore Op de rede van Singapore liggen thans negentien schepen van de K P. M., in afwachting van instructies uit Nederland. Vijfentwintig vaartuigen van de K.P.M.-vloot zün in Indonesi sche havens in beslag genomen. Vol gens een bericht van Antara zyn po gingen van twee K.P.M.-schepen. die in de lyndienst op weg waren naar Soerabaja. om naar Singapore uit te wyken, door de Indonesische passa giers verydeld. De Indonesische mi nister van voorlichting, Soedibjo. heeft meegedeeld dat de regering ge wapende machten zal plaatsen aan boord van de schepen, die de diensten tussen de eilanden onderhouden. De Indonesische minister van Voor lichting Soedibjo heeft gisteren ge zegd dat de Indonesische diplomatie ke missie in Nederland opdracht heeft gekregen om voorbereidingen te treffen voor het vertrek van de In donesiërs in Nederland, hetzy terug naar Indonesië, hetzy naar andere landen. Voorts maakte hy bekend, dat de regering plannen maakt voor het verbreken van alle handelsbe trekkingen met Nederland, en reeds de mogeiykheden heeft bestudeerd van overbrenging van deze activitei ten naar andere landen. Alle roerende en onroerende goede- dom zyn van andere Nederlandse scheepvaartondernemingen dan de K. P.M., met inbegrip van de dokken kranen, loodsen, rollend materieel, lichters en sleepboten zijn volgens Soedibjo genationaliseerd of „onder beheer van de Indonesische regering gesteld". Besnrekingen over even tuele schadevergoeding kunnen slechts worden gehouden na regeling van het geschil over westelijk Nieuw- Guinea. In Bandoeng is een aantal Nederlandse ondernemingen, waar onder drukkeryen. door arbeiders overgenomen. Volgens krantenbe richten waren ook firma's in Sema- rang en Oost-Java overgenomen. Luchtlijn Kopenhagen- Moskou geopend Vrijdag is de regelmatige lijndienst met straalvliegtuigen tussen Kopen hagen en Moskou geopend. Een Toe- Dolew 104 van de Russische lucht vaartmaatschappij „Aeroflot" daalde te Kopenhagen. Aan boord van het toestel bevond zich het hoofd van de Aeroflot, maar schalk Pawel Zjigarew, die zal door reizen naar Londen om te onderhan delen over een lijndienst tussen En geland en Rusland. Verder is, naar verluidt, de Aeroflot van plan dien sten te openen op Parijs en Amster dam. Sumatra rustig Uit verscheidene steden op Suma tra wordt gemeld dat de toestand daar „rustig" is. Het werk op de Nederlandse rubber-, tabak- en thee-ondernemingen vond op nor male wjjze voortgang, aldus de be richten. De militaire commandant in Zuid-Sumatra, luitenant-kolo nel Barl'an. heeft een order uitge vaardigd. waarbïi overneming van Nederlandse ondernemingen ver boden wordt. Arrestaties Twee employé's van de onder beheer van de Indonesische regering ge plaatste Nederlandse im- en export firma Jacobson en Van den Berg, zijn gisteren te Djakarta gearresteerd wegens „het onteren van de Indone sische vlag". De beide Nederlanders, door United Prèss aangeduid als de heer W. M. Biena. en gijn assistent de heer Munting. hadden dè Indonesi sche en de rode vlag.' die op hun ge bouw waren gehesen, neergehaald. De vergunningen voor het K.L.M.- oersoneel om het vliegveld van Dja karta te betreden, zijn naar het A.N. P. meldt, ingetrokken. Als gevolg daarvan heeft het personeel van de K.L.M. niet langer toegang tot de uitrusting ter waarde van duizenden guldens, die in de eigen hangars van de K.L.M. ligt opgeslagen. Uit Djakarta werd voorts bericht, dat de NedTla"dse advocaten, die werken aan het landgerecht aldaar met ingang van gisteren van hun 'uncties werden ontheven en bevel kregen zo snoedir mogelyk het land te verlaten. De militaire commandant van Bandoeng, luitenant-kolonel Soe- pranto, gaf opdracht dat de boycot actie tegen Nederlanders aldaar moet worden beëindigd. Op een scheepswerf in Lenin- grad is de eerste ijsbreker met H atooraaandrijving ter wereld, ee de 'Russische ,rLeninte wa- ter gelaten. Deze radiofoto laat zien hoe het schip van stapel H liep. Het weegt 16.000 ton en H heeft drie schroeven, xcelke worden aangedreven door een met atoom-energie gevoerde motor met een vermogen van ee lflf.000 pk. Het schip kan ijs H van twee meter dikte breken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Doorvaartcapaclteit van Suez-kanaal wordt vergroot Mahmoud Younes, directeur van de Egypt'sche Suez-kanaal maatschap pij, heeft donderdag een program van 750 miljoen gulden uiteengezet voor de verbreding en uitdieping van het kanaal met of zonder buitenland se hulp. Hij verklaarde, dat de ton nage-capaciteit van het kanaal ver groot zal worden om het de nieuwe super-tankboten, die de olie van het Midden-Oosten naar Europa zullen brengen, mogelijk te maken door het kanaal te varen. In een toespraak zei Younes, dat de standaard-tonnage van de tankers verhoogd wordt van 45.000 tot op 65.000 ton. Hij zei, dat Egypte bij wilde blijven door de doorvaart-capa- citeit van het Suez-kanaal van 11 meter de huidige diepte tot iets meer dan 14 meter te verhogen. Bij Barneveld viswagen door trein vernield (Van onze correspondent) De sneltrein Amsterdam-Enschede, is gisteren om 6 uur bij Bameveld op een onbewaakte overweg met een gro te viswagen in botsing gekomen. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. hoewel de vrachtwagen er de trein zwaar werden beschadigd Beide snoren werden versperd, zodat de reizigers via Zwolle en Deventer verder moesten. Om 8 uur had men een spoor vrij Tussen Amersfoort en Barneveld werd een busdienst ingelegd. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot vice-president van het gerechtshof te "s Gravenhage prof. :nr. H. Schuttevaer, thans raadsheer in dat gerechtshof. STEMMEN UIT DE KERKEN Voorstellen tot verandering kerkorde schijnen kans van slagen te hebben Predikanten en kerkeraadsleden vinden tegenwoordig telkens weer een stuk in hun bus van een comité „tegen de vrouw in het ambt" of een andere instantie, die hier eveneens tegen is. De kerkeraad van de Hert', gemeente van Veenendaal heeft een kanselboodschap over dit onderwerp rondgezonden. De classicale vergadering van Harderwijk verzocht de kerkeraden dringend om bijzonder kennis te nemen van de schriftuurlijke argumenten, die zouden verhinderen dat de vrouw in de kerk ambtsdrager kan worden. Twee Rotterdamse predikanten, dr. H. Schroten en ds. H. Goedhart hebben een „toelichting op de voorstellen inzake de openstel ling der ambten voor de vrouw" geschreven, waarin zij zich ook tegen verklaren. Iet comité „tegen de vrouw in hel ambt" heeft handtekenin gen verzameld van hen, „die een eventueel besluit, de ambten ook voor de vrouw open te stellen, catastrofaal achten voor de kerk, die hen lief is". Deze lijsten met handtekeningen zijn naar de Gen. Synode der Ned. Herv. Kerk gezonden „als een getuigennis van de krenking van het geweten van velen". In dit schrijven worden gedreigd dat „het volk dat het Woord van God liefheeft", geruisloos zich zal „losmaken van een kerk, die de ambten van Christus aantast". Bij invoering van de besluiten van de Gen. Synode, zal een grote groep van leden van de Ned. Herv. Kerk „voor een niet te onderschatten gewetensconflict" worden geplaatst. Dat alles is nog al zware taal, waarin voornoemd comité verzoekt „de invoering van deze heilloze besluiten af te wijzen en te bewerken dat op dit punt de vrede weerkere op hervormd kerkelijk erf'. Wat is er nu weer gaande?, zo vragen wij ons af na het trommel vuur waarvan we hier en daar iets hebben aangehaald. Het is al een kleine 10 jaar lang dat er in de Ned. Herv. Kerk wordt gesproken over de mogelijkheid de ambten der kerk ook voor vrouwen open te stellen. Tot nu toe is dit hier een zaak van mannen. ren in de havengebieden, die eigen- Er zijn in ons land enkele kleine ker ken, die de ambten ook voor de vrou wen hebben opengesteld. In 1954 is deze zaak in de synode der Ned. Herv. Kerk aan de orde geweest, na dat gebleken was „dat een meerder heid van de classicale vergaderingen van mening was, dat de totale uit sluiting van de vrouw uit alle kerke lijke ambten niet langer gehand haafd kon blijven". Toen zijn er voorstellen aan de classicale verga deringen geformuleerd om de kerk orde te wijzigen, zodat alle ambten voor de vrouw werden opengesteld. Daarop is het gesprek hierover eerst recht begonnen. De classicale vergaderingen heb ben echter in meerderheid het aanhangige voorstel verworpen Maar uit de binnengekomen ad viezen bleek dat menige classicale vergadering, zo zij dan niet alle ambten voor de vrouw wilde open stellen, er toch niet afkerig van was om in de toekomst vrouwelij ke diakenen te kunnen krijgen. Tegenwoordig ligt een heel stuk diaconaal werk, dat van de wijk- Vervolg op nag 4i I Het Wereldgebeuren Oppositie-zin G' uy Mollet is nu alweer de voor- voorlaatste premier van Frank rijk... het gaat daar vlug met de opvolging der kabinetten. Maar i al neemt hij dan niet meer de eerste plaats in onder de politici die Ma rianne dienen, hij is toch blijven be horen tot de meest vooraanstaanden. Geen wonder overigens, want hij be zit enkele kenmerken, welke hem bijzonder geschikt maken voor de functie van secretaris-generaal der I socialistische partij, die hij vóór zijn ministerschap al bekleedde en die hij na gewipt te zijn weer heeft op- I gevat. Hij heeft een heldere betoog- trant, die hem niet alleen in een vroegere periode toen hij als leraar i Engels optrad, goed van pas kwam, maar die hem ook in staat stelt om „vleugels" van de partij te winnen voor stellingen, die men gaarne met grote meerderheid aanvaard zou zien. Als burgemeester van het over wegend rooms-katholieke Arras heeft hij zich bovendien een grote plooibaarheid moeten aanmeten. De anders denkende burgers van Arras zeggen dan ook, dat zij bezwaar hebben tegen zijn politieke gezind heid, maar dat hij overigens „een chic type" is. Men begrijpt, dat hij bij uitstek de man is, om verhitte gemoederen te kalmeren en te zoe ken naar een of ander compromis. Felix Gaillard, de tegenwoordige premier, oud-minister van finan ciën, is druk doende om orde te brengen in de financiële noodtoe stand die nu in Frankrijk heerst. Hij heeft donderdag het voortbe staan van zijn pasgeboren regering geriskeerd om een soberheidswet, die in nieuwe belastingen en bezuinigin gen voorziet, „erdoor te krijgen". Bij die gelegenheid heeft de radicale premier zowel in het kabinet als in de Nationale Vergadering nogal wat moeite gehad, om de socialisten voor het overigens uitermate noodzake lijke plan te winnen. Parijzenaars die het weten kunnen, zeggen, dat vooral Mollet er steeds meer voor zou voelen, om in de oppositie te gaan. Vanzelfsprekend zijn ook de soci alisten ervan overtuigd, dat het land en de franc alleen gered kunnen worden, wanneer fiks wordt opgetreden. Maar zij voelen het klaarblijkelijk als een bezwaar, dat zij zich in het zeer gemengde gezel schap. dat nu regeert, meer moeten „plooien" dan hun eigenlijk wel lief is. De doeleinden, die zij zelf na streven, „een rechtvaardiger verde ling van het nationale inkomen en een doeltreffender organisatie van 't Franse economische leven", komen niet of nauwelijks aan bod. Daar komt bij, dat tot het overheidsper soneel, een der groeperingen die zich getroffen voelen door de „bestedings beperking". zeer veel mensen beho ren die op Mollet en de zijnen plegen te stemmen. Men zou die gewoonte graag handhaven, en neemt daar voor de verwijten, dat men de par tijbelangen niet wil opofferen voor de nationale noodzaak, „op de koop toe". Voor Mollet zijn er ook nog per soonlijke redenen om een beetje afstand te nemen van de rege- ringspolitiek. Het wordt hem steeds meer duidelijk dat er zich binnen de partij een sterke oppositie tegen zijn secretarisschap ontwikkelt. Die oppositie is van links allooi. Zij wordt geleid door Daniel Mayer (zijn tegenstander bij de bestuursverkiezing in 1947), en door Gaston Deferre, de actieve burge meester van Marseille, auteur van het plan voor zelfbestuur in de Afri kaanse. bezittingen (aan de west kust). Men schrijft het aan Deferre's plan toe, dat in die Westafrikaanse bezittingen geen verzet tegen het Franse gezag is uitgebroken. De kri tiek richt zich vooral tegen het Al gerijnse beleid van Guy Mollet. Men verwijt hem, dat hij indertijd een campagne voerde voor een liberale politiek in Algerije en desniettemin in januari 1956, toen hij premier was geworden, besloot om de oude poli tiek tegen de rebellen voort te zet ten. Men vergeet daarbij te vermel den, dat Mollet indertijd wel oprech te pogingen heeft gedaan, maar dat generaal Catroux. die hij als „pro gressief" minister-resident naar Al gerije stuurde, door de Europeanen daar werd uitgejouwd en met alles wat los of vast was werd bekogeld. En dat pas daarna werd besloten om in Catroux' plaats te benoemen Ro bert Lacoste. De nieuwe minister-resident be gon met vast te stellen, dat hij wei gerde, om tegen mohammedaanse en blanke extremisten tegelijk te vech ten. Sedertdien kwam het huidige be leid tot stand, dat niet veel afwijkt van wat men daar tot dusver gewend was. Omdat hij nu gevaar loopt, zijn positie van de grote bemiddelaar in de partij te verliezen, keert Mollet echter langzaam terug tot zijn in zichten van links. En het is mede daarom, dat hij nu minder bereid is, om in staatszaken de middenweg te bewandelen. Maastrichtenaar lichtte postorderbedrijven op De Maastrichtse recherche heeft aangehouden de 31-jarige ongehuwde G. C., zonder beroep, die bij een groot aantal postorderadressen in Neder- and allerlei goederen heeft betrok ken zonder te beta'en. By die goede ren waren fietsen en stofzuigers, meu- bels en tafelzeil. C. heeft deze goede ren. zonder zelfs een termijn erop te betalen direct doorverkocht. De ver duisteringen lopen in de tienduizen den guldens en er zijn zeker een 90 100 postorderbedrijven gedupeerd De recherche is nog druk bezig met het onderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3