Telefoon op Schouwen-Duiveland is nu automatisch namest ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN VEERSE GAT EN ZANDKREEK itvin <3.ijfpe Zeeuwse Almanak VERKEER MOET BIJ DICHTE MIST GROOT LICHT VOEREN WATERSPORT IN YERSEKE Agenda s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 5 DECEMBER 1957 JHR. DE CASEMBROOT VOERDE EERSTE GESPREK Toestel met zwengel en bellen naar museum van Zierikzee Met 'n simpele handeling' op de zgn. wek- en signaalinstallatie heeft de commissaris der koningin in Zeeland,jhr. mr. A. F. C. de Casembroot woensdagmiddag om precies één uur de automatisering van de telefoon in de knooppuntcentrale te Zierikzee in werking gesteld. Om enkele minuten later het eerste gesprek te voeren via de geautoma tiseerde installatie en wel met zijn echtgenote. Veertien jaar later dan de bedoeling was geweest'. Reeds in 1943 was de automatisering van de sector Schouwen-Duiveland aan de orde, maar oorlog en watersnood veroorzaakten grote vertraging. Dit vertelde de directeur-generaal ven de P.T.T., if. J. D. H. van der Toorn, tijdens een bijeenkomst in de sociëteit van hotel Concordia te Zie rikzee. „Wanneer oorlog en ramp niet waren gekomen," aldus de heer Van der Toorn, „dan zou ons land reeds in 1945 geheel geautomatiseerd zijn geweest. Thans zijn er nog steeds werken die onze aandacht vragen, maar de interne planning is erop ge richt, dat de volledige automatise ring- rond 1961 klaar zal zijn. Uit ervaringen tijdens de ramp heeft men overigens geleerd. Er zijn nu bepaalde voorzorgsmaatregelen genomen, waardoor de mogelijkheid bestaat om bij een eventueel voorko mende ramp toch verbinding met het eiland te houden. De verbinding zal dan gebeuren via een radiokanaal van Zierikzee naar Goes. Binnen en kele maanden hoopt men een straal zender gereed te hebben. Op enkele sectoren na kan men thans in de gehele provincie Zeeland automatisch telefoneren. De sector Oostburg zal waarschijnlijk in 1958 gereed komen. De eindcentrales zijn hier reeds gereed. Thans is men be zig aan het monteren van de knoop puntcentrale. Ook de sector Hulst zal waarschijnlijk het volgend jaar gereed komen. Tholen en Sint PKllipsland, die res sorteren onder de knooppuntcentrale in Steenbergen, zijn de laatste delen van de provincie 'die nog niet auto matisch te bereiken zijn. Dit zal ech ter in 1959 of 1960 zijn beslag krij gen, aldus ir. Van der Toorn. Wie goed kiest „Wie goed kiest krijgt antwoord, wie fout kiest bezet", was de variatie op een bekend Sint-Nicolaasliedje van de waarnemend hoofddirecteur vande Telegrafie en Telefonie, de heer .H. J. Uges die Schouwen Duiye- land complimenteerde met de nieuwe installatie. Ir, R. Diks, directeur van het te- lef oondistrict Breda, waaronder de sector Schouwen-Duiveland ressor teert, gaf hierna een kort overzicht van de werkzaamheden bij de auto matisering op het eiland. Indertijd is begonnen met het installeren van de eindcentrales in zeven verschillen de bedrijfsgebieden op het eiland. Zierikzee was het laatste grote werk. De heer Diks gaf verder een uiteen zetting aan <je hand van een aantal grafieken, waaruit bleek, dat Schou wen Duiveland ongeveer 2200 aan sluitingen heeft, die per etmaal ge- t AAwtrtpniie HAMEA-GELElI inden of schraal ÏHAMEA-GELEIEEH3 middeld twee keer gebruik maken van hun toestel. De centrale die te Zierikzee is gebouwd heeft nog een aantal reserve aansluitingen over, zodat de mogelijkheid bestaat, om nog een aantal nieuwe abonnees op te nemen in het telefoonnet. Tijdens de lunch die eveneens in hotel Concordia werd gehouden wees de commissaris der koningin op het belang van deze dag voor Schouwen Duiveland. Ondanks de voordelen zijn er echter ook nadelen, aldus jhr. De Casembroot. Zo gaat onder meer de „plattelandse gemoedelijkheid" verloren. De service die de telefonis tes in de kleinere gemeenten bewe zen, vervalt geheel. Hoewel geheim houding tijdens de handbediende centrales niet altijd mogelijk was, (hetgeen echter werd bestreden dooi de directeur-generaal van de P.T.T. gaat met de automatisering een be paalde bekoorlijkheid verloren, aldus spreker. Een voordeel was volgens de com missaris der koningin, dat het vlak ke van Schouwen niet meer wordt ontsierddoor de grote palen van de P.T.T. De ondergrondse leidingen ko men ongetwijfeld het panorama van Schouwen ten goede. Burgemeester F. Th. Dijckmëes- ter, van Zierikzee sprekend na mens de collega's op het eiland, wees erop, dat het isolement door de automatisering Verminderd is waardoor een morele steun is ont staan voor de voortgang van de totale opheffing van het isole ment. Zijn verzoek aan de direc teur-generaal van de P.T.T. om een van de oude toestellen met zwengel en bellen aan 't gemeen temuseum te Zierikzee te schen ken werd gaarne ingewilligd. Verder werd nog gesproken door de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden, de heer C. A. Gammeraad, die sprak namens het bedrijfsleven, dat met de automati sering van de telefoon ten zeerste is gebaat; de heer K. van Everdingen, voorzitter van de P.T.T .-kamer en de heer W. Kwant, directeur van het P.T.T.-kantoor te Zierilczee. Promotie F. Steenmeijer Eén dezer dagen promoveerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer F. Steenmeijer, apotheker. De heer Steenmeijer heeft van 1940 tot 1943 in Vlissingëh gewoond en hier als tweede apotheker gewerkt bij wijlen de heer A. J. van Ocken*- burg. Direct na de oorlog in 1945 is de heer Steenmeijer naar Arub'a ver trokken, waar hij tot 1956 heeft ge woond. Het onderwerp van zijn proef schrift heeft betrekking op de voe ding en het voedsel van de Arubanen. Auto vloog na botsing op provinciale weg in brand Op de provinciale weg Terneuzen- Axel ter hoogte van de hofstede van de heer M. de Bruyue ontstond woensdagmiddag omstreeks een uur een botsing tussen twee personenau to's, tengevolge waarvan een der voertuigen vrijwel totaal werd ver nield. De bestuurder van een der auto, J. G. A. U uit Hontenisse, wilde links af de Ferlemanstraat in slaan, maar juist op dat' ogenblik werd hij inge haald door de auto van de landbou wer Li. de R. uit Axel-Sassing, waar in éveneens diens echtgenote en doch ter waren gezeten. De auto van de heer De R. ging tengevolge van de botsing aan het slippen en kwam vijftig meter verder tegen een boom tot stilstand. Niet alleen werd deze wagen, waarvan een wiel werd afge rukt, zwaar beschadigd maar boven dien brak door kortsluiting brand uit. Met. een blusapparaat en zand werd het vuur enige mate bedwongen, maar de Terneuz'ense brandweer moest er nog'aan te pas komen om de brand definitief te blussen. De grotendeels uitgebrande auto werd later door een kraanwagen naar Sas van Gent gesleept. Bij de .botsing liepen de heer De R. en diens vrouW én dochter enige verwondin gen op', die zich niet ernstig lieten aanziên. Op advies van dokter Schilt- man uit Axel werd de familie De R. echter per auto naar het ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. De wagen van de heer U. werd bij de botsing licht beschadigd. NATUURBESCHERMING IN DELTAGEBIED De Contactcommissie voor Natuur- en Landschapsbéscherming heeft, zo wordt in het zojuist gepubliceerde jaarverslag van deze commissie ver klaard, niet de indruk, dat, ondanks de aandacht, tijdens de parlementaire discussie over het ontwerp Deltawet besteed aan. de belangen van natuur bescherming en recreatie, de redactie van de Deltawet vele mogelijkheden biedt voor het „op adequate wijze behartigen" van deze belangen. Het gebied van Veerse Gat en. Zandkreek beschouwt de commissie als een proefgebied voor hetgeen in het Deltagebied kan worden verwacht. De Deltawerkgroep van de Contactcommissie heeft Voor dit gebied een ont- werp-bestemmingsplan gemaakt, waarin de natuurwetenschappelijke en de recreatiebelangen tegen elkaar en, voor zóver mogelijk tegen die van de landbouw en van andere maatschappelijke functies zijn afgewogen. Dit ontwerpplanis aan de organen, die bij de bestemming,sregölirig voor, dit gebied betrokken zijn, 'aangebo den. In 1958 zal een regionale verga dering worden gehouden vóór- het Deltagebied. VAN TOT DENK OM ONZE GEVLEUGELDE VRIENDEN. Met kou en lichte vorst, met gladde wegen en lange nachten heeft dc win ter nu écht zijn intrede gedaan. Vooral de eerste dagen van december waren typisch Nederlandse winterda gen. De mensen vinden dat allemaal niet zo leuk, maaT enfin, zij duiken in dikke jassen en verschansen zich in heelgestookte kamers en 's nachts kruipen zij onder de warme wol enzo voort. Maar onze gevleugelde vrien den? Met deze kou en vorst en straks komt er misschien nog sneeuw ook hebben de vogeltjes het HANDEL 7n de gemeente Burgh op Schou wen-Duiveland bestaat al jaren de goede gewoonte om de perebomen, die „zo maar" in de kom van de ge meente, groeien en bloeienpubliek te verkopen. Die peren zijn min of meer gemeenschappelijk eigendom en ge stolen worden ze dan ook nooit. Het zijn zogenaamde roodkokertjesof tewel stoofperen. Dezer dagen was het weer zo .ver. De perebomen werden publiek ver kocht en als gegadigde had zich ook een nieuwe inwoner van de gemeente gemeld. Hij nam echter het zekere voor hetonzekere en vroeg een inge burgerde Burghenaar om voor hem op drie bepaalde bomen tot tien gul den te bieden. 't Ging prima. Bij tien gulden pre cies staakte het, bieden en liet de af slager zijn Eenmaalanderemaal" weerklinken, gevolgd door het ge bruikelijke „Niemand meert".... „Ja. tien gulden vijftig", riep de nieuweling enthousiast en daarmee overtrof hij z'n eigen, door z'n vriend uitgebrachte bod van een tientje.... Handel is moeilijk! allerminst gemakkelijk. Denk dus wel om hen! Een apart woord willen wij ditmaal wijden aan de eenden in de „kom", de spuiboezem, in Vlissingen. Er zitten zeker meer dan 100 van die diertjes en 's nachts kan men ze horen kwa ken, want zij hebben het zo koud en zijn hongerig.De kom is dichtge vroren en onder een bruggetje heeft men een klein gat in het ijs uitge houwen en daarin zitten alle spui- boezem-bewoners zielig bij elkaar, 's Zomers kunnen ze hun eten zelf wel pakken krijgen, maar nu in de winter zijn het maar een paar grote dierenvrienden, die voor ze zorgen. Dus U moet wel even aan ze denken, voor U slapen gaat ZWAARGEWICHT. „De biet van boer Bolle uit Sir- jansland, onlangs in „Van Zwin tot Zijpè" genoemd, is nog niets vergeleken bij die pee van 3900 gram, die de landbouwer L. J. van Oeveren te Ouwerkerk heeft ge oogst", zo ongeveer schrijft onze Ouwerkerkse correspondent. Dus het Sirjanslandse record is dus gebroken. Onze correspondent op pert, of Ouwerkerk nu niet in aan merking zou kunnen komen voor een titel zoiets als „kampioen zwaargewicht bieten?" EEN KWIJNEND BESTAAN leed de Koestraatse toneelclub („KTC") in de laatste maanden. Dit succesvolle groepje amateurtonelisten uit Axel zou bijna verdwijnen en de geruchten, die reeds enige tijd de ronde deden, als zou het win terprogramma dit jaar niet doorgaan, werkten er niet aan mee, dat de Koestraatse toneelmensen er nog veel moed in hadden. En dan ineens wordt bekendge maakt. dat „KTC" woensdag 11 de cember weer op de planken zal ver schijnen. Zij zullen dan op de hen eigen soepele wijze het stuk „Vraag niet waarom" over het voetlicht bren gen. Adri Klijssen schreef dit spel en J. v. Meir regisseerde het voor „KTC". De commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, stelde woensdag in Zierikzee de automatisering van de telefoon in werking. (Foto P.Z.C.), Kring 4 Gezondheidsdienst voor dieren achter bestuur Inzake kwestie-Grootenhuis Kring 4 (Oostelijk Zuid-Beveland) van de Provinciale Gezondheidsdienst, voor Dieren in Zeeland heeft zich ach ter het stichtingsbestuur geschaard inzake de kwestie ontslag-dr. G. Groo tenhuis. Over deze kwestie werd uit voerig gediscussieerd, waarby duide lijk bleek, dat de meningen verdeeld waren. Na een toelichting door tlé' voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer Jac. P. Llndenbergh uit 's- Heer Arendskerke, werd gestemd over het voorstel om een onpartijdige commissie van onderzoek In te stel len. Met 1 tegen 9 stemmen werd dit voorstel verworpen. De heer Lindenbergh deelde voorts mede, dat hij tijdens de algemene ver gadering van de Gezondheidsdienst op vrijdag 13 december aanstaande te Goes de zaak-Grootenhuis nader zal toelichten. Dokter Teesing, de direc teur van de Gezondheidsdienst, gaf een verslag over het afgelopen jaar- Hij deelde o.a. mede, dat ln 1958 slechts de helft van de Zeeuwse rund veestapel, namelijk op Schouwen- Duiveland, Tholen, Walcheren' en Oost Zceuwsch-Vlaanderen tegen t.b. c. zal worden ingeënt. Dit by wijze van proef. In 1959 zullen de dieren in de overige delén van Zeeland worden ingeënt. Tot nu toe was het zo, dat dé rund veestapel in Zeeland ieder jaar werd ingeënt. Het bestuurslid, cle heer A. Sinke uit Kloetinge, werd herkozen. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester over het afge lopen jaar bleek, dat er een batig sal do was van 1319,94, De vergadering die in „De Prins van Or knie te" Goes werd gehouden stond onder leiding1 van de heer D. W. Rouw te Goes. Van -groot belang acht de commis sie verder de samenwerking met België in verband met het schorren- gebied van de Westerscheldev Ir. W. G. Beeftink te Goes, lid van de Deltawerkgroep van de Contactcommissie heeft een uit voerig rapport opgesteld, waarin hij de natuurwetenschappelijke betekenis van het buitendijkse terrein van de Westerschelde en de „Zeeschelde" uiteenzet. Daar ..overeenkomstige gebieden in Zee land door uitvoering van het Del taplan zullen verdwijnen,worden deze gebieden langs de Scljplde .yah steeds groter belang. De commissie geeft verder, lucht aan zijn ernstige ontstemming over de bouw van een kernreactor in het duingebied van Petten, waardoor een grootrecreatiegebied verloren gaat. De commissie twijfelt hierbij aan de noodzakelijkheid van vestiging in het duingebied, daar lozing der radio-ac tieve afvalstoffen hoogstwaarschijn lijk toch niet in zee zal kunnen ge schieden. Ongerustheid bestaat ook over het natuurreservaat „De Beer", dit in verband met de plannen van de gemeente Rotterdam voor haven en industrie-aanleg op de kop van Rozenburg, Ook voor het behoud van de Biesbosch als recreatiegebied stond de commissie in het afgelopen jaar op de bres. Overleg met de rijkswaterstaat heeft tot goede resultaten geleid, toen dit. jaar het bestaan van de Katsèplaat werd bedreigd. Bij het begin van de werkzaamheden aan de afsluitdam in de Zandkreek Wilde men namelijk het materiaal voor deze dam van de Katsèplaat halen. Door dit overleg werd de Katsèplaat, een belangrijk vógel- gebied, echter behouden. Wat betreft de financiën wordt in h.et jaarverslag gemeld dat de rijks- sübsidie over 1958 10.000 zal be dragen. De A.N.W.B. en de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonu menten in Nederland stelden hun jaarlijkse subsidie reeds in 1957 op 6000.—. Het aantal begunstigers van de commissie steeg van 184 tot 191, Zij betaalden een contributie van 1129,50 in totaal. De 93 leden organisaties betalen een minimum contributie van 10.per jaar, de meeste dragen evenwel meer bij, zodat van deze zijde 14.680.werd ontvangen. KANTONRECHTER MIDDELBURG j Te lang brandend stoplicht bij Vlissingse Keersluisbrug zou oponthoud veroorzaken „By dichte mist, groot licht". Van 's morgens vroeg tot 's avonds Iaat ryden de wegenwachters over de wegen, terwijl hun voertuigen deze op schriften sieren. De dagbladen staan vol met aanwyzingen, dat automobi listen ey motoristen bij dichte mist hu* groot licht moeten ontsteken, zo wel overdag als 's avonds, zowel op de „grote" weg als in de stad. Maar niet meer op de vingers af te tellen zijn de weggebruikers, die met stads licht ryden of helemaal geen licht voeren. Dat bleek woensdag weer tydens de zitting van de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, die drie overtreders van het „mistgebod" voor de groene tafel zag verschynen. De chauffeur J. J. T. uit Krabben- djjke had op de rijksweg bij Kruinin- gen zijn zeswieler bestuurd zonder groot licht. Dat was op de 18de no vember j.l., een echte Zeeuwse „mist- dag". De officier van. justitie, mr. T. Lebret, eiste een boete van 25.of 5 dagen, die de kantonrechter redu ceerde tot 20.of 6 dagen. De Vlissingse chauffeur A. W. werd in de Paul Krugerstraat in zijn per sonenauto voör hetzelfde feit geverba liseerd, evenals de bedrijfsleider J. D., woonachtig in de Scheldestad. Con form de eis van de officier veroordeel de de kantonrechter beide overtre ders tot een geldboete van 20.of 4 dagen. De journalist J. K. uit Middelburg reed op 13 november op de Prins Hen- drlkweg te Vlissingen met.zijn motor door een „brandend rood stoplicht", van de Keersluis. Volmondig erkende K. dit feit. Hij doet het altijd, ver klaarde hij, omdat hij de wettelijk heid van dit stoplicht betwist. Het was de journalist opgevallen, dat het, stoplicht bij de Stationsbrug te Mid delburg na het open- en dichtdraaien van deze brug blijft branden, maar dat de verkeersstroom zich daaraan in het geheel niet stoort en zich in beweging zet. Onnodig oponthoud „De brug in Vlissingen gaat dik wijls open en evenzovele malen Franse ambassadeur zette zijn werkbezoek voort Tydens (le 2e dag van 't werkbezoek dat de ambassadeur van Frankryk, de heer E. Petit de Beauverger met zyn echtgenote aan de Franse indus trieën in Zeeuwsch-Vlaanderen bracht, werd 's morgens eerst de N.V. Tapijtfabriek „Clinge" te Ka- pellebrug bezocht. Het, gezelschap werd hier ontvangen door de eige naar, de heer A. Tiberghin en de di recteur de heer E. Leforf. Vervolgens reed het gezelschap naar de textielfabriek „Clitex" te Clinge, waar ter verwelkoming onder ande ren aanwezig waren de heren P. Ti berghin en J. Deltour, respectievelijk eigenaar en- directeur van .déze fa briek. Bij het beZoek aan de textiel fabriek werd aan mevrouw De Beau verger en aan de echtgenoten van de Franse consul-generaa., de heer A. Bernard' en van de consulair agent, de heer A. Thomaes een toepasselijk aandenken aan dezè fabriek aange boden. Bij het bezoek aan deze bedrijven, waarbij telkenmale een overzicht van het ontstaan en de ontwikkeling er van werd gegeven, waren oók de burgemeesters van Hulst en Clinge, de heren A. L. S. Lockefeer en P, V. M. Vercauteren aanwezig. Tèn huiZe van de heer. Deltour aan le Tivoliweg' te Hulst werd vervolgens een ont vangst gehouden waarna in hotel „De Graanbeurs'1 te Hulst de lunch werd gebruikt. De ambassadeur sprak daarby waar-, derend over de Franse industrieën in Zeeuwsch-Vlaanderen. Omstreeks vier uur in de middag werd. hierna de terugreis naar Den Haag via Perk- polder aanvaard. Aanvoer vismijn Breskens Dc afgelopen week, van 24 tot en. met 30 november, was wel. een bijzondere week, wat.de aanvoer van haring be-i treft. Slecht was de aanvoer van gar nalen der Breskense vissers, die nog geen 2000 kilo aan de markt konden brengen. In totaal werd aangevoerd; 42 kg. bot; 124 kg. schar; 1142 kg. schol; 174 kg. makreel; 2 kg. zalm; 2 kg, tarbot; 2 kg. tóng;; 146 kg. .rog'; 6583 kg. kabeljauw; 7752 kg. wijting.; 1.430.510 kg. haring; 1378 kg.haring onverkocht!196 kg. wijting (on verkocht); 204 kg. schardyn (onver kocht); 356 kg. schardyn; 1996 kg. garnalen. De onverkochte vis ging naar de vis- meelfabrieken, waar er veevoeder van wordt gemaakt. (Slot van pag. 1) op een afstand van 3,20 meter zal een lagere liavendam van ongeveer 3 meter N.A.P. worden gelegd, die aan zeezijde haaks is omgebogen. De belde dammen houden een doorgang van 25 meter vrij. De nuttige ha- venlengtè en -breedte zullen respec tievelijk 200 en 120 meter bedragen, waar'döor de haven een oppervlakte krijgt van 2,4 ha. Aangenomen wordt,, dat circa 100 grote en kleine jachten een ligplaats kunnen vinden aan de in de haven te bouwen stei gers. De haven is gunstig gelegen en biedt de nodige bescherming tegen de .-noord-westelijke winden, terwijl zij ten allc tijde bereikbaar is. Ook wanneer het Deltaplan zal zijn vol tooid, blijft er water genoeg om in en uit te varen. Waai' thans de zee dijk loopt, is over een lengte van 200 meter een boulevard geprojec teerd. Onmiddellijk daarachter 'zal een hotel met een terras worden ge bouwd en autoboxen worden inge richt, terwijl daar tevens een speel tuin is ontworpen. Uiteraard vergt dc Inrichting van een dergelijke haven een grote finan ciële,, uitgave. Om aan de benodigde gelden te komen denken de initiatief nemers aan de oprichting van ccn Naamloze Vennootschap. Enkele in dustriëlen uit de randstad Holland en een Belgische jachtclub zouden niet ongenegen zijn, gelden in dit veel om vattende project te steken. Voorlo pig zijn de plannen nog niet aan de betrokken instanties voorgelegd. Voorshands valt dus nog weinig te zeggen pver de stichtyig van deze haven te Yerseke, doch wanneer de plannen inderdaad verwezenlijkt zul len worden, zal de oester- en mossel- gemeente in de toekomst, een nieuwe bron van welvaart kunnen aanbo ren. staan er veel auto's en fietsen te wachten", vervolgde K. Hy had zich afgevraagd of de man, die het stoplicht bedient, verkeerstech nisch wel onderlegd is. Bovendien had K. opgemerkt dat aan de zyde, waar het meeste verkeer staat te wachten, het stoplicht het langst blyft branden. „Hierdoor wordt on nodig oponthoud veroorzaakt", meende K., die dit alles maar een merkwaardige toestand vond. De officier van justitie merkte op, dat geen gemotiveerde klachten inge bracht waren zodat een boete geëist werd van lo.K. merkte nog op, dat de Middelburgse politie in tegen stelling tot de Vlissingse, geen bekeu ringen uitdeelt wanneer de ver keersstroom zich ondanks het rode stoplicht in beweging zet. De kanton rechter legde K. tenslotte eenboete van 10.— op. De loonspuitersknecht B. de V, uit Oostkapelle reed in Grijpskerke met een tractor, waarachter een aanhang wagen gekoppeld was door middel van éen bout, waarin een splitpen was be vestigd. Vermoedelijk doordat de splitpen uit de bout -was getrild, raak te de aanhangwagen los en reed par does door de deur van een pand, be woond door De B,, waardoor een schade ontstond van 45.—. Tydens de vorige behandeling van deze zaak in begin november had De V. verklaard, dat de ver balisant de verbinding gecontro leerd had en' alles ln orde bevon den had. De politieman, die giste ren als getuige gehoord was, ver klaarde, dat hij de vérbinding in 'het geheel niet gecontroleerd nad. De officier was niet te spreken over De V.'s leugen en eiste een boete van 75.De kantonrech ter volstond met een boete van 40.—. De zeevaartscholier A. V. uit Sou burg reed in de -Paul Krugerstraat in Vlissingen op zijn motor zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. De officier eiste een boete vaii -ƒ 25. de kantonrechter vonniste met 15. De grondwerker A. K. uit Middelburg kreeg 3.of 2 dagen omdat het achterlicht van zijn fiets niet brand de, Geen voor rem nodig De 70-jarige P. W,- uit Meiiskerke reed'op.6-, november op een brem-fiets, •waarvan de voorrem met werkte; Te- fen de politie, had W. verklaard, dat ij de voorrem nooit nodig had. Con-, form de eis van de officier veroordeel de mr. Moolenburgh W. tot een boete van 10.of 2 dagen. De chauffeür A. J. L. G. had in de bocht op de veerbocht bij Krulningen een auto gepasseerd juist op het mo ment, dat er uit tegenovergestelde richting een politte-auto naderde „Het was een uitstekende chauffeur", vertelde de chauffeur van de politie wagen, want G. had met grote tegen woordigheid van geest nog' kans ge zien om weer achter de voor hem ra dende wagen te komen. De politiewa gen had evenwel heftig moeten rem men en de officier was er van over tuigd, dat G. zeker een botsing ver oorzaakt zou hebben, als er een an dere tegenligger was aangekomen. Mr. Lebret eiste dan ook 50.of 10 dagen. Mr. Moolenburgh volstond met 35.— of 7 dagen. Aanhangwagen met vlas op op rijksweg gekanteld Bij het viaduct in dc rijksweg on der 's-Heer Hendrikskinderen is dinsdagmiddag omstreeks half een de eerste aanhangwagen van een trac tor met twee aanhangwagens gekan teld. De wagens warengeladen met elk 3500 kilogram vlas. De tractor werd bestuurd door N. te St.-Jan- steen. Het verkeer werd ter plaatse enige tijd gestremd en moest worden omgelegd over ,de Tcrfucbtsedtjk. La ter op dc middag is het vlas weer op de aanhangwagen geladen. Zeeuws folkloristisch programma voor T.V. Bij ingebruikneming Goese zender Ter gelegenheid van de officiële ingebruikstelling van de televisiezen der te Goes op dinsdag 10 december a.s. zal dc Ncdcrlhndsc Televisie- stichting een Zeeuws programma uit zenden. „Bus,sum" konit om 8 uur 's. avonds in de lucht met een korle reportage over de plechtigheid in de televisietoren te Goes, waarna gedu rende een half uur een Zeeuws folk loristisch programma wordt ver zorgd. In de „Prins van Oranje" te Goes zullen -namelijk enkele groepen op Zuid-Beveland voor het voetlicht tre den, van welkeopvoering de N.T.S. een rechtstreekse reportage geeft. Allereerst treedt op het „Zuid-Beve- lands Dameskoor" onder leiding van de heer J. H. Tamminga, Evenals dit koor zal vervolgens de muziekvereni ging „Con Afezzione" te Kwaden- damme in Zeeuws kostuum in de huiskamers van de televisiebezitters verschijnen. De volksdansgroep van de Gocsc gymnastiekvereniging „Kasporgo" komt met een geheel ei gen repertoire, waarna de presidente van de afdeling Zuid-Beveland West van de Nederlandse. Bond van Plat telandsvrouwen mevrouw Van Wil- legen-Everse, zal voordragen. VANDAAG MUldellnirg Electro: „Frou-Frou", 7 i 9.15 uur, 18 jaar. VlissIuKen Alhambra: „Kleren maken cjc man", .7 en 9 uyr, a.l. Luxor: „De royerS van de Sierras", 0 uur, 11 jaar. Goes.1-- Grand: „De. waterprinses", 8 uur, a.l.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2