JEUGD VAN WESTKAPELLE NAM IN HET OPENBAAR MUZIEKLES WALCHEREN KREDIET VOOR .MEERDERWERK' EN GEISERS IN ,STR0MENWIJK' SPORT EN WEDSTRIJDEN DINSDAG 3 DECEMBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN VERENIGINGSGEBOUW Goede prestaties op oude instrumenten Het muzikale deel van Westkapel- les jeugd heeft zich zaterdagavond gepresenteerd ïn een in het vereni gingsgebouw „Westkapelle herrijst" gehouden openbare les, waarin liet jeugdorkest van de fanfare „O.K.K." cn leerlingen van de heer P. de Rooy uit Vlissingen te beluisteren waren. En dit beluisteren 'was een (genoe gen! De avond werd geopend door een optreden van een viertal jeugdige tamboers, die waarlijk „model" en kele model-marsen sloegen. De in structeur, de heer M. Ventevogel uit Vlissingen gaf hierbij een interessan te explicatie. Vervolgens liet de eer ste klas van het jeugdorkest in fanfarebezetting zich horen met een speelliedje, een alleraardigst ar rangement van „De Klokken" (bei den in een bewerking van Elsenaar) en met „Ik bid U aan O Macht der Diefde" in een bewerking van P. de Rooy. Hierna zorgcle Arie Starrenburg na drie maanden les voor een accordeon-intermezo, een oefening en een bekende wals, waarvoor hij van een dankbaar publiek een klate rend applaus in optvangst mocht ne men. Kees Lous, Lou Roelse en Dinge- man Lievense lieten zich achter eenvolgens horen op piston,- so praansaxofoon en altsax. De laat ste moest na „Sancta Lucia" zelf nog een toegift geven, een toegift bestaande uit de snelle vlie, aan welks oever men is ge zeten... Ans Dieleman, een jeugdige pia- niste-in-de-dop, speelde overtuigd cn gevoelig een „Sonatina" van James Hook. De tweede klas van het jeugd orkest liet zich horen in een mars, een menuet en een bezield en met verve gespeelde „Westkapelle Mars" van P. de Rooy, waarmee het deel voor de pauze waardig werd beslo ten. Na de pauze was er naast het optreden van de eerste en tweede klas van het jeugdorkest pianospel van Ciska Volkers te beluisteren, die gaaf een „Tarantella" van Burg- müllcr ten gehore bracht en een luchtig en goed gespeelde „Tiroler LSndlers" van E. Lorenz. Het gedeelte na de tweede pauze kwam geheel voor rekening van de „Boerenkapel" van „O.KJK.", een vlot en vaardig musicerende fanfare-in-dracht, die voor een prachtig besluit van de avond zorgde. De avond was geopend door de voorzitter van „O.K.K.", de heer W. K. J. Dieleman, die memoreerde, dat dc leerlingen twee jaar geleden voor het eerst muzlekonderricht kregen. Dank zij de inwoners van Westka pelle, dank zij het gemeentebestuur cn dank zij de hulp van de Zeeuwse Muziekschool hoewel het hier, omdat de gemeente niet is toegetre den, geen afdeling van de Zeeuwse Muziekschool betreft is hier veel bereikt. De heer Dieleman prees „O.KJC." gelukkig, dat men de heer P. de Rooy bereid vond, de deskun dige leiding van het muziekonder- richt op zich te nemen. Wensen van „O.K.K." zijn uitbreiding van het instrumentarium als leden van dc jeugdklassen worden opge nomen in het „grote korps" diep- trommen en uniformen. Tevens zou, zo zei de heer Diele man, dc muziekvereniging het ten zeerste op prijs stellen als het ge meentebestuur zou overgaan tot het weder instellen van een nieuwe cur sus voor algemeen vormend muziek onderwijs op de beide scholen. De heer l'. de Rooy, die eveneens een inleidend woord sprak, noemde de prestaties van de leerlingen op de oude eigenlijk door „O.K.K." af gedankte instrumenten „fenome naal". Nogmaals: verhoging van algemene uitkering. B. en w. Middelburg stellen voor aanvraag in te dienen B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om te besluiten aan dc ministers van Binnenlandse Zaken enz. en van Financiën te verzoeken om met Ingang van 1 januari 1958 bet basisbedrag per inwoner van de algemene uitkering die Middelburg uit het gemeentefonds ontvangt, zo danig te verhogen, dat de gemeente in staat Is een redelijk voorzieningen- peil te voeren. Zoals B. en W. reeds meedeelden voorziet het ontwerp van wet met be trekking tot de financiële verhouding tussen rijk en gemeente voor 1958 in de mogelijkheid tot herziening van het basisbedrag der algemene uitkering. De ontwerp-begrotig voor 1958 ver toont na de le nota van wijzigingen, waarbij ingrijpende wijzigingen wer den aangebracht, nog een tekort aan middelen van rond 200.000, De centrum-functie van Middelburg, aldus B. en W. in hun schrijven aan de raad. de sociaal-maatschappelijke taak, alsmede de financiële gevolgen van de herbouw en het herstel van door de oorlog verloren gegane of be schadigde gemeente-eigendommen doen een zodanig beroep op de alge mene middelen, dat het restant be slist onvoldoende is om behoorlijk te voorzien in de redelijke behoeften van de overige taken, die Middelburg te verzorgen heeft. RAAD ST. LAURENS Verhoging van algemene uitkering aangevraagd. De gemeenteraad van Sint Laurens die vrijdagmiddag onder voorzitter schap van burgemeester \v. Baas vergaderde, heeft op voorstel van B. en W. besloten om met ingang 1958 een subjectieve verhoging van de algemene uitkering aan te vragen. Reeds voor 1957 werd het bedrag per inwoner met f 3.53 verhoogd, hetgeen een bijdrage betekende van f 7258. Het nadelig slot van de begroting '57 kon hiermee echter niet weggewerkt worden. Dit kon alleen gebeuren door het opleggen van verschillende beper kingen cn het bijtrekken van enkele snldi-reserves. Hoewel de aanleg van een centrale riolering met zuiveringsinstallatie nog urgent gebleven is en daarbij voor dc begroting 1958 eveneens verschillende beperkingen opgelegd zijn, geeft deze begroting een nog slechter beeld. De saldl-reserves, groot 6600. moesten deze begroting sluitend maken, het geen uiteindelijk niet bevorderlijk is voor een goed financieel beleid. Daar om deden B. en W. het voorstel om een subjectieve verhoging aan te vra gen. Voorts hebben B. en W. het stede- bouwkundig adviesbureau Schat en Schut te Middelburg opdracht gege ven tot 't maken van een herziening van het uitbreidingsplan. De werk zaamheden zijn inmiddels ter hand genomen de raad trok er reeds op de begroting een bedrag van 7000 voor uit en thans moesten de ge meenteraadsleden bepalen, dat de her zlening van dit plan in voorbereiding was. Hetgeen dan ook geschiedde. Voor verbetering van een woning, eigendom van de heer C. de Kam te Wissekerkc, gelegen aan de Gaping- scweg 6 te St. Laurens, voteerde de raad 50 premie. Het rijk stelt 100 ter beschikking. De voorstellen tot intrekking van de wijziging van de algemene politieverordening, tot aan koop van een strook grond te Brlg- damme en tot wijziging van de ge meentebegroting 1957 en 1958, wer den goedgekeurd. In de rondvraag vestigde de heer Joh. Marinissen (a.r.) nog de, aan dacht op de van gemeentewege ver strekte bmndblusapparaten, die nog niet op de vastgestelde tijd zijn gecontroleerd. De burgemeester zeg de toe, dat de commandant van de brandweer binnenkort de blussers zal controleren. GAPINGE Bijeenkomst N.C.V.B. De N.C.V.B, te Capirige hield haar maandelijkse vergadering. Spreker was ds. Aalders uil Middelburg over het onderwerp: „De vrouw in het ambt, waar met aandacht naar lulsterd werd. Marktberichten VISMIJN VEERJE 2 december. R3S kg, exportgarnalen 2.i -2.58. 247 kg. schar 55-68. 13 kg. bot.45 58. 63 kg. Wijting 38—48. 1 kg. middel tong 2.79. 14 kg. rog 18—36. 118 kg. schard'Jn 49—56. 10 kg. ongesorteerde vis 51. „Juliana" opende zijn jubileumwinkel. De jubileum-commissie van het volgend jaar 25-jarige tamboers- en pijperskorps „Juliana" te Middelburg is ernstig van plan om de nationale pijpersdag in Middelburg tot in de puntjes te verzorgen en daarbij het korps zelf zo goed mogelijk voor de dag te laten komen. Om de Middel burgse inwoners op de hoogte te hou den van de activiteiten in de komen de maanden voor en tijdens het ju bileum en de pijpersdag. heeft de j'i- bileumcommissie zaterdag in het pand Korte Delft 13 (voormalig pand Lido) een jubileümwinkel geopend. Waar vroeger chocolaatjes enz. la gen, prijken nu de attributen van een tamboers- en pijperskorps. Ter ver sterking van de jubileumkas zullen vanuit dit pand verschillende acties gevoerd worden, die dan in de etalage bekendgemaakt worden. Daar de „Ju- liana'-mensen moeilijk een etalage konden openen, is deze jubileumwin kel gestart met een oliebollenactie. De start was meteen al goed, want ruim 1200 bollen verdwenen in de magen van de met Juliana sympathiserende hoofdstedelingen. Deze oliebollenactie duurt tot het einde van de maand. De ouders en meisjes van de leden zullen de „bakkerij" in ploegendienst verzor gen. N „Juliana" onderstreepte de opening met een muzikale serenade vóór het pand. Als dank kregen de met zwarte gezichten vanwege deelneming aan de Sint-Nicolaasoptocht getooide muzikanten een knappende oliebol. Brand weef voetbalclub bestond tien jaar Tien jaar geleden besloten enige sportminnende leden van Middelburgs brandweer tot oprichting van een brandweer-voetbalvereniging. Thans is het. aantal \eden gestegen tot ruim dertig. Zij waren zaterdagavond in de Schouwburg bijeen met vrienden en verwanten ter viering van het tweede lustrum. De voorzitter van de vereni ging, de heer H. M. Huiszoon sprak een kort openingswoord, waarin hij de belangrijkste gebeurtenissen uit de at- eelonen tien jaar releveerde en tevens leelde, dat een van de leden de vereniging ter gelegenheid van het tienjarig bestaan een fraaie medaille- kast geschonken had voor de vele be kers, penningen en medailles, die reeds zjjn verworven. Tevens deelde de heer Huiszoon mee, dat de commandant van de brandweer de heer A. J. W. Matthijsse verhinderd was en zich liet vervangen door de heer R. de Roo. Deze bood na de pauze namens de brandwachters een voetbal aan. Het- feestelijk gedeelte van deze avond was voor rekening van de buurtvereniging ,Nieuw-Middelburg", die met enthousiasme haar- feestpro- framma van enkele weken geleden op e planken toverde. De regie berustte bij de heer J. H. Bostelaar, die het pu bliek er op wees, dat het programma eigenlijk berekend was op een groter toneel, zodat aan het element show niet geheel tegemoet gekomen kon worden. Ondanks de toneelmoellijk- heden evenwel werd een vlot program ma geboden van sketches, solo- en duo-zang. De feestavond werd beslo ten met een geslaagd bal, waarbij het ensemble Jo den Hollander voor de dansmuziek zorgde. Extra krediet voor geysers en meerderwerk in „Stromenwijk" B. en w. van Middelburg stellen de gemeenteraad voor om voor het eer ste deel van de 336 woningen van het plan „Stroinenwijk", groot 76 wonin gen. een extra krediet toe te staan voor: uitvoering van meerderwerk ten bedrage van 17.480,en voor liet plaatsen van geysers ten bedrage van 11.248,—, tezamen dus 2S.?2S,— Uit deze voorzieningen vloeit een to tale huurverhoging voort van 0,95 per v(cek. Deze 76 woningen zyrv, thans zover gevorderd, dat oplevering van een 20- tal nog dit jaar geschieden zal. Inmid dels is enige tijd geleden een aanvraag ingediend voor de bouw van 74 wo ningen, Het is b. en w. gebleken, dat thans aan de afwerking der woningen grotere eisen gesteld worden. Sint-Nicolaas te gast in Segeersstraat Sinds zaterdagmiddag is Sint-Ni colaas elke dag een paar uurtjes te vinden geweest in de Segeersstraat i to Middelburg. De uitnodiging van de gezamenlijke winkeliers in deze straat kon de Spaanse bisschop moei lijk afwijzen, en zo kan men hem op bepaalde uren van de dag tegenko men. De winkeliers hebben enkele attracties in het „programma" opge nomen en er wordt ook voor peper- bollen gezorgd. Woensdag komt de Sint speciaal voor de kinderen van 's rpiddags 3 tot 6 uur, waarna hij nog 's avonds van 7 tot 9 uur komt. Examen. In Den Haag slaagde de heer J. Pieterse te Middelburg voor het exa men gcmcente-finaneiën le deel. VLISSINGEN Geslaagde opvoering van „Flat te huur" Een ovationeel applaus beloonde zaterdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen de acht spelers van de „Spoorweg toneelvereniging", nadat zij met veel vaart en verve de thril ler „Flat te huur", gebaseerd op een verhaal van Agatha Christie, over het voetlicht hadden gebracht. Onder regie van Anton Gilissen is de toneelvereniging er ten volle in ge slaagd, dit verhaal van de half-krank- zirvnige vrouwenmoordenaar Bruce Lovell verantwoord op het toneel le bengen. Het ging alle spelers vlot af, in het bijzonder Gé van Kortenhof, die van moordenaar Bruce een uitstekende creatie maakte. Mieke van Meule zet te daarnaast een levensechte „ver liefde verloof de" op. de .planken. Cpr- van KortenhofF-ntimk was een goede tarote Loo-Loo en ook Rie Wije- Dingemanse verdient als Mavis Wil son zeker vermelding. Het spel van Jaap van Willigen was af en toe wat stijfjes, dat van Gerard Telleman, Bep van Gemst en Willy Wijnen heel ver dienstelijk. Geen wonder dus, dat het stuk bij het in grote getale opgeko men publiek ten zeerste in de smaak viel en met een langdurig applaus werd beloond. De avond werd geopend en gesloten door de tweede voorzitter van „Spoorwegtoneelvereniging", de heer W. Minderhoud. Na afloop bleven velen nog geruime tijd dansen op mu ziek van Jan Groenewoud's „Ham mond-kwartet". Schoorsteenbrandje Zondag moest de Vlissingse brand weer uitrukken voor een schoorsteen brandje in de Bouwen Ewoutstraat. Met een emmer water kon het vuur worden gedoofd. EXAMENS Geslaagd voor 1ste stuurman G.H. V. de heren J. Roose en M. Romijn (theoretisch gedeelte)voor scheeps- werktuigkunaige, diploma A, de he ren W. A. M. v. d. Brande, P. Zimmer, N. P. Dekker, P. Bakker, S. Sies en voor radiotelegrafist 2e klasse de heer R. Rumaklewang allen leerlingen der „De Ruyterschool". RAAD MIDDELBURG De heer B. A. Hesselink voorzitter bestuur Godshuizen De gemeenteraad van Middelburg heeft tijdens zijn vergadering van maandagmiddag een krediet verleend van f 28.728 voor de uitvoering van „meerderwerk" en het plaatsen van geisers in de eerste 76 woningen in het plan „Stromenwijk". Dit gebeur de echter niet eerder, dan nadat het aan het einde der bespreking ge splitste voorstel uitvoerig was be sproken. Verschillende raadsleden waren namelijk van mening, dat de uitvoering van dit meerderwerk (be- tonemaille in keuken; w.c. optrekken van 1.20 m. tot 1.50 m.) en vloerte gels in gang, w.c. en keuken in plaats van betonvloer in kleur) en 't plaatsen van een geiser de huur van de woningen te duur zouden maken. Voor het meerderwerk werd de huur met f 0.25 en voor de geiser met f 0.70 verhoogd. „Iemand, die een geiser wil plaatsen, die doet het en die het niet wil, laat het", meen de do heer I. van Loo (p.v.d.a.) en daarmee waren verschillende leden het eens. Op een vraag van de heer P. H. Geers (p.v.d.a.) deelde waarnemend burgemeester J. W. Kögeler mee, dat deze meerdere werken van hoger hand worden voorgeschreven. Overi gens kon de burgemeester niet zeg gen hoe hoog de huren zullen wor den, daar dit afhankelijk is van de bepaling van de rentevoet. Tenslot te werd het voorstel gesplitst: le het voorstel om het meerderwerk uit te voeren met f 0.25 huurverhoging en 2e het plaatsen van een geiser met f 0.70 huurverhoging. Het eerste deel werd met algemene stemmen aangenomen, het tweede deel met 8 stemmen vóór en 6 tegen. Voorts ging de raad akkoord met Propaganda-avond C.M.B. De afdeling Vlissingen van de Chris- telijke Metaaibedryfsbond in Neder land hield vrqdagavond in Britannia te Vlissingen een propaganda-avond, waarop het woord werd gevoerd door de bondsbestuurder, de heer J. Lod der. Na de causerie van de heer Lod der, die was getiteld: „Met de C.M.B. in het voorste gelid", werden een aan tal jubilarissen gehuldigd. De heren I. J. Geldof, A. W. de Keyzer, C. H. Lagendijk, C. Leinse, N. A. van de Want en M. Vader waren de vetera nen, die reeds veertig jaar lid van de C.M.B. zijn. Voor zover zij aanwezig waren, kregen zij een wandbord met opschrift en hun echtgenoten een boe ket bloemen. „Nog maar" 25 jaar lid van de bond zijn de heren C. J. van Belzen, M. C. Kroon, J. Meyers, M. Swennen en J. de Witte. Zij kregen een speldje en een aandenken. Voor de pauze werd een interessan te film vertoond over de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal, na de pauze draaide men een natuurfilmpje genaamd „Tischka kwam terug". Sinterklaas bij „De Posthoorn" Zaterdagmiddag werd in het Con certgebouw te Vlissingen een groots St.-Nicolaasfeest gehouden door de buurtvereniging „De Posthoorn", waaraan het „Fako ster" cabaret on der leiding van de heer Fritz Koster meewerkte. Van twee tot drie uur werd er een „receptie" gehouden voor kinderen van de leeftijd van 2 tot 5 jaar, tijdens welke de kinderen op een traktatie werden onthaald. Orn drie uur kwamen de kinderen aan de beurt vanaf 5 jaar tot en met 12 jaar. Het programma van het „Fako ster" ca baret en het bezoek van St.-Nicolaas hield de kinderen bijna drie uur in spanning. Uit volle borst werden uiteraard de St.-Nicolaasliederen ge zongen, begeleid door een accordeon- duo. De muzikale clowns van 't caba ret en de kinderwedstrijd „trek aan de bel" oogstten veel succes. Na de voor stellingen werden alle kinderen aan, de uitgang verrast met een flinke zak snoep. Een middag voor de kinderen, „om nooit te vergeten". het voorstel van B. en W. om de heer W. Berdenis van Berlekom eervol ontslag te verlenen als voorzitter van het bestuur der Godshuizen. De heer J. S. Hoek (a.r.) uitte daarbij zijn grote waardering voor de be langrijke diensten, die de heer Ber denis van Berlekom gedurende 26 jaar aan de Godshuizen en aan de Middelburgse bevolking in zijn func tie bewezen heeft. Eurgemeester Kö geler verklaarde, dat B. en W. zich hierbij gaarne aansloten. Onder het beleid van de heer Ber- denis van Berlekom, aldus de heer Kögeler, heeft het gasthuis vele ver anderingen ondergaan. „Met grote voortvarendheid is hij er in geslaagd om in samenwerking met bestuur en medische staf een modelzieken huis te scheppen", aldus de burge meester, die de heer Berdenis van Berlekom hiervoor openlijk dankte. Met algemene stemmen werd uit een voordracht van twee de heer B. A. Hesselink tot opvolger van de heer Berdenis van Berlekom als voorzitter gekozen. De burgemeester vertrouwde, dat de heer Hesselink de voetsporen van de per 1 januari a.s. aftredende voorzitter zal willen druk ken. Voorts vergaderde de raad ruim één uur in besloten zitting over de toekenning van een persoonlijke toe lage aan een technisch ambtenaar van de gemeente. Na heropening van de zitting werd dit voorstel aanvaard met algemene stemmen. VLOERBEDEKKING en do GORDIJNEN in het nieuwe pand van dc N.V. WED. AHREND werden ver zorgd door de Woninginrichting Gabriëlse MIDDELBURG ZEELANDI—TERNEUZEN 0—3 Reeds onmiddellijk na de aftrap trok Temeuzen van leer en vooral de rech tervleugel zette de Zeelandia- defensie waarin Baljeu minder sterk speelde, onder druk. De Zeelandia-uitvallen waren in deze periode overigens niet van gevaar ontbloot, maar de stug verdedigende Temeuzen-achterhoede gaf heel weinig kansen weg. Toen Van der Weel een steekje liet vallen, moest doelman Mondeel door een snelle rè- actlo een doelpunt voorkomen. Terneuzen kwam er steeds beter in en toen Sandrini na 25 minuten een hard schot loste, kon de lat het onheil voor de thuisclub keren. Vlak hierna kreeg De Kam een opgelegde kans, maar hij faalde hopeloos. Weer kwam Terneuzen los en na een fraaie combi natie tussen Sandrini en Van der Hooft schoof dc bal juist enkele cen timeters langs de buitenkant van do paal. Jan dc Ruyter kreeg uit een hoekschop de bal op zijn schoen, nui-n Doorns stond op de goede plaats. Nadat De Iiam van zeer korte al stand onbesuisd had naast gpschu ten In een situatie, waarbij een tikje voldoende zou zyn geweest om te scoren, strafte v. d. Hooft vlak hier. na een foutje in de Zeelandia ach terhoede, af (01)- Na dc rust, na een periode van Zeelan- dia-overwtcht, waaruit echter heel weinig kansen en in het geheel geen doelpunten ontstonden, kon v. d. Hooft na 25 min. met 'n strak maar niet on houdbaar schot nummer twee in het net jagen. Dc bezoekers gingen na dit doelpunt vee] rustiger spelen en de zege kwam geen moment meer in ge vaar. Toen Leunis zich handig had vrijgespeeld kon hij door een derde treffer de Zeelandianen de genadeslag toedienen (03). Terneuzen verdien de deze zege volkomen. DIO—RCS 3—1 Op een slecht en moeilijk bespeel baar veld heeft RCS, dat minder agressief speelde dan vorige week, te gen Odio een S1 nederlaag geleden. Reeds spoedig na het begin nam Odio de leiding toen Van Dyk ln vrije posi tie de bal kreeg toegespeeld en doel man Beun geen schyn van kans bood. RCS reageerde met enkele goede aan vallen, waarbij wij een schot van Van Eenenuaam noteerden, dat rakelings naast ging. Toch kwam nog voor de rust de gelijkmaker tot stand toen Pleters een pass aan Van Roseveldt gaf, wiens goede voorzet door Van Kencnnaam op fraaie wijze werd in gekopt (11). Nadat Wanjon een zek^er schijnend doelpunt had voorkomen en aan de andere kant Leeman juist naast de paal had geschoten was het rusten. RCS kreeg de eerste serieuze kans maar liet harde schot van Maipouw vond de Odio-doelman op zyn plaats- Toen bn een hoekschop linksbinnen Van Dyk van Odio de bal goed op zijn schoen kreeg, ontstond de tweede Odto-treffer waarbij doelman Beun, wiens uitzicht was belemmerd, weder om kansloos was. RCS gooide er nu een schepje op maar verder dan een buitenspeldoelpunt van Leeman kwam men niet. Toen kort voor het einde de Souburgers alles op alles gingen zet ten kreeg linksbuiten Wouters, na pingelen op het middenveld van een der RCS'ers, plotseling een niet te missen kans die hij kundig beputte (31). Hiermede was RCS een ge slagen ploeg. Noodwoningen blijven voor Vlissingen een probleem. Houten woningen Van Nispenplein en Singel nog lang niet gesloopt DE NOODWONINGEN aan het Van Nispenplein en langs de .Singel ontsieren Vlissingen! Dat is nog weer eens gezegd in de gemeenteraad die vrijdagmiddag werd gehouden. Tij dens de rondvraag werden over deze kwestie vragen gesteld door de heer F. v. Sabben (cJi.). Dit raadslid, dat zijn vragen schriftelijk had inge diend, vroeg of er reeds stappen on dernomen zijn om deze noodwonin gen af te breken. Wethouder M. A. van Popering zetje uiteen ,dat er thans in Tuin stad voor dc woningbouwvereniging „Gemeenschappelijk Belang" woning wetwoningen in aanbouw zijn van de laagste huurklasse. Aanvankelijk was fedacht dat deze woning benut kon en worden voor de bewoners van de noodwoningen aan het Van Nis penplein en langs de Singel. Later deed zich de noodzaak voor om 21 noodwoningen aan de Paul Kruger- straat te slopen, alsmede 18 noodwo ningen aan de Singel tussen de Van Disnoeckstraat en de Koningsweg. Voor de bewoners van deze noodwo ningen moesten huizen gezocht wor den en hiervoor dienen onder meer de woningen van „Gemeenschappe lijk Belang". Aan de ontruiming van de 21 nood woningen aan de Paul Krugerstraat moest voorrang worden verleend, om dat hierdoor grond vrij komt voor de bouw van 60 woningen voor Schelde- personeel. De grond .waarop de 18 noodwoningen aan de Singel staan is van de n.v. Kon. Mij. „De Schelde' die de grond nu dringend nodig heeft. Evenals de heer Van Sabben drong ook de hoer J. Marijs (a.r.) er op aan, bij het vrij komen van de noodwoningen, die niet meer te verhuren .De heer Van Popering was van mening, dat ieder geval apart beoordeeld moet worden. B. en W. brachten hierbij nog naar voren, dat vijf jaar lang jaarlijks 316 woningen gebouwd moeten worden alleen al om uit de miseré van de duplex- en noodwoningen te geraken. De bouw van de 328 woningwetwo ningen op het terrein tussen de Pre sident Rooseveltlaan en de Vincent van Goghlaan zal zeker uitkomst kunpen bieden. Maar dat duurt zeker nog twee jaar .„En nog veel langer als de zaak een beetje tegenzit, al dus de heer Van Popering. Onder het motto „Is er dan geen profeet in eigen land vroeg de heer J. Marijs (a.r.) nog, waarom voor de uitvoering: van het complex van 328 woningwetwoningen een niet- Vlissingse architect aangewezen moest worden. „Ook in Vlissingen zijn wel architecten, die dit kun nen doen", zo stelde de heer Marijs vast. „Daar streven ook wij naar", antwoordde wethouder Van Pope ring, „maar af en toe is het goed ook eens een andere architect aan te trek ken om frisheid en variatie te ver krijgen". ZOUTELANDE Geslaagde uilvoering „Hosanna" Zaterdagavond gaf de christelijke gemengde zangvereniging „Hosan na" een geslaagde uitvoering in het Verenigingsgebouw „Middendorp" te Zoutelande. Na een openingswoord vari de presidente mevrouw Schoen maker, werd een dertiental num mers op heel verdienstelijke wijze gezongen. De dirigent, de heer Thon de Vries, mocht met zijn koor hier ook een welverdiend applaus in ont vangst nemen. Ter afwisseling werd het toneelstuk „Jodocus op glad ijs" opgevoerd, dat eveneens zéér in de smaak viel. O.- EN W.-SOUBURG Vergadering „N.C.V.B." De afdeling Souburg van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering in gebouw „Rehoboth". Spreker was dr. Kraan met het onderwerp „de in vloed van het godsdienstig en geeste lijk leven op ziekte en gezondheid". vicaris Duvekot te Souburg heeft toez. van beroep aangenomen naar Zonne- malre. VAN ONZE ADVERTEERDERS Nieuwe Ahrend-vestiging aan Nieuwe Burg geopend Maandagmorgen is de nieuwe ves tiging van de N.V. Wed. J. Ahrend en Zn., aan de Nieuwe Burg 31 te Middelburg geopend. Dit fraaie pand mag zeker een aanwinst genoemd worden voor het winkelcentrum van de Zeeuwse hoofdstad. Ahrend-Mid- delburg is een voortzetting van kan- toormachine- en kantoormeubelhan- del F. W. de Vries, terwijl tevens een fusie aangegaan is met Tim's pa pier- en kantoorboekhandel en met H. J. Lijnbach kantoormaehine-repa- ratie, beiden te Vlissingen. De lei ding van de vestiging Middelburg is in handen van de heer G. J. Timmer man, die een personeelsstaf heeft van 12 man. Deze nieuwe vestiging zal de fa. Ahrend in staat stellen haar Zeeuw se relaties in eigen omgeving te ont vangen. Op de begane grond is een show room voor kantoorbehoeften te vin den met een uitgebreide sortering, alsmede van technische tekenmate rialen. Voorts is hier uiteraard de winkel ingericht. Op de bovenverdieping is een showroom ingericht van schrijf machines en van stalen kantoormeu belen. Daarachter zijn een spreekka mer en een montagewerkplaats voor schrijfmachines onderhoud en re paratie). Op de bovenverdieping is het magazijn. Beneden is een apart vertrek aangebouwd, waar de moder ne lichtdrukkerij een plaats gevon den heeft. Men beschikt hier over twee reproduktie-inrichtingen. Op 't gebied van instrumenten kan :oen er o.a. terecht voor die voor luchtkar- tering, meteorologie, hydrometrie, la boratorium gebruik (w.o. miscrosco- pen) en diverse andere metingen. Aannemer G. Geschiere uit Mid delburg heeft onder leiding van architect P. Götzen het pand een volledige metamorfose doen onder gaan. In zes weken is het pand ver bouwd, hetgeen als een knappe pres tatie aangemerkt mag worden. Voor Middelburg geheel nieuw, is het pand ingericht met een securit-pui met on breekbaar staalglas, gezet in een ijzerconstructie, bekleed met geano- diseerd alluminium in goud en zwart. De wanden zijn van Zweeds groen en zwart diabas, een soort natuursteen, hetgeen aan het interieur een bijzon der cachet geeft. Verder zijn de trap treden vrij uitgestoken uit de muur, terwijl 't plafond bestaat uit blauw- getint zachtboard met gefigureerd roosterwerk. De verkoopruimte be slaat 170 vierkante meter, de maga zijnruimte 70 en de lichtdrukkerij 40 vierkante meter. De heer Timmerman en de directeur van de vestiging Rotterdam, de heer J. Vrijmoet, mochten een groot aan tal gelukwensen van relaties en clientèle in ontvangst nemen. WESTKAPELLE Mevrouw De Casembróot sprak over Palestina Voor de beide vrouwenverenigingen van Westkapelle sprak vorige week in het hervormd jêugdgebouw mevr. S. C. de Casembroot-v.d. Feltz over haar reis naar Palestina. Het Ned. herv. kerkkoor verleende medewerking. Het was een interes sante en leerzame avond, waarvoor ds. W. J. Borsthoek een dankwoord sprak. Examen Tc Amsterdam slaagde voor het docto raal examen rechten de heer W, Ren», vroeger te Westkapelle. Collecte De najaarszendingscolleete ln de Neder lands hervormde kerk te Souburg heeft ruim f 700— opgebracht Middelburg won met 40 van Oranje Zwart Tijdens de hockey-wedstrijd Middel burg—Oranje Zwart speelde de thuis club vooral in de eerste helft een goe de party. Zeer snel. enthousiast en tij dens de eerste vijfentwintig minuten ook produktief Op de linkervleugel speelden Sandberg en Bakker, daar Franke en Van der Post niet beschik baar waren. De wedstrijd was nog geen drie minuten oud toen Rutten vanaf de rechtervleugel met een hard en scherp schot de Eindhovense doel man verraste. 1 —0. Enkele minuten later ondernam Kalkman een soloren, waarin hij dc doelman passeerde, 2—0. Oranje Zwart liet zich ook niet onbe tuigd, maar de Middelburgse verdedi ging wist niet van wijken In de drie ëntwintigste minuut was het Sand- berg. die er 30 van maakte en even later werd het 4—0 dank zy Tuijt. Het leek alsof de overwinning nog groter zou worden, maar de voorhoede liep te veel in de buitenspel-val, terwijl men te veel individualistisch ging spelen. In de tweede helft keek Oranje Zwart al tegen een 4-0 achterstand op, maar zij gaven alle krachten om de eer te redden. Eenmaal bracht de lat red ding maar meestal was het Derckx, die met subliem spel resoluut ingreep en het terrein zuiverde. Door te ge makkelijk opnemen en te individuafis- tlsch spel werd in de stand geen ver andering meer gebracht. De wedstrijd leiding was goed by deze snelle en uiterst sportieve wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3