Middelburgs raad besloot alsnog tot verhoging topsalarissen Zeeuwse Almanak Een nacl 1zonderj hoest te {3. tuin SPOEDIG BEGIN VERSTERKING ZEEWERING TE Z0UTELANDE Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 DECEMBER 1957 MET 17 TEGEN 3 STEMMEN Bezwaren onvoldoende voorzieningen lagere ambtenaren gehandhaafd De gemeenteraad van Middelburg is maandagmiddag teruggekomen op zijn beslissing van de vergadering van 5 augustus over de verhoging van de topsalarissen en heeft het nogmaals ingediende voorstel van B. en W. aangenomen met 14 tegen 3 stemmen. Zoals bekend bleken tijdens de au- gustus-vergadering tlusdanige bezwaren bij de raadsleden te' bestaan te gen het voorstel, dat het met meerderheid (11 tegen 6) van stemmen werd verworpen. De grond voor deze bezwaren vormde de slechte financiële po sitie van de gemeente en de onvoldoende voorzieningen voor de middelba re en lagere ambtenaren. Hoewel de voorstemmers met name het laatst genoemde bezwaar wensten te handhaven, waren zij van oordeel, dat ge zien het gegroeide salarispeil van de topfunctionarissen in Nederland het praktisch onmogelijk zou zijn om de oude toestand voor Middelburg te handhaven. Tegen het voorstel stemden de heren J. S. Hoek (a.r.)f J. Me- llefste (a.r.) en A. J. Kaland (c.h.). Om de meningen van de raadsfrac ties te peilen, was enkele dagen aan de vergadering vooraf een „senioren convent'' gehouden; een vergadering van B. en W. met de fractieleiders. De heer Kaland betreurde het, dat B. en W. er vooraf nog min of meer een „onder-ons van gemaakt had den, temeer dor:- d t punt al zo vaak en uitvoerig besproken was. Waarne mend burgemeester J. W. Kögeler maakte de heer Kaland er in zijn antwoord op opmerkzaam, dat het zeker niet in de bedoeling gelegen heeft om dit punt aan de openbare mening te onttrekken. „Met het oog op deze belangrijke zaak was het een f A aver tent tn fk beb zelfj in s mijn slaap niet gekucht, zegt m man. Dat was eerst j anders! Bijtende prikkelhoest urenlang wakker, rechtop In bed - Maar gisteren ben Ik met Abdijsiroop begonnen had ik het maar eerder gedaan! De 23 genezende bestanddelen lossen hel slijm op en verjagen de ziektekiemen. behoefte om in nader contact te tre den met de woordvoerder van de fracties", aldus de burgemeester. Voorts vond de heer Kaland het onjuist, dat Vlissingen waar de ver hoging van de topsalarissen wel aan genomen werd, eenzijdig wijziging bracht in de salariëring van de direc teur van de slachthuiskeuringsdienst, die bepaald wordt krachtens een ge meenschappelijke regeling tussen beide gemeenten. Dra, Th. J. Wester hout (p.v.d.a.) memoreerde vervol gens in het kort de gang van zaken, die landelijk gevoerd is bij de wijzi ging van de topsalarissen. Daarbij betoogde spreker, dat zijn raadsfrac tie niet tegen een verhoging van de topsalarissen was, maar in het alge meen tegen een eenzijdige verhoging van deze salarissen alleen. Voorts verklaarde drs. Westerhout dat het bijeenroepen van een „senio ren-convent" zeer terecht geschieden kan. „Dat kan do zaak alleen maar ten goede komen", meende hij. Van de motieven van B. en W. de ge meenschappelijke regeling met Vlis singen betreffende de salariëring van de directeur van de slachthuis-keu ringsdienst en de moeilijkheden bij de vervulling van de vacature voor de directeur van gemeentebedrijven om het voorstel weer in behande ling te brengen, was de heer Wes terhout overigens niet onder de in druk gekomen, omdat deze moeilijk heden er voorheen ook al waren. „Nu de regeling in een groot aan tal gemeenten in Nederland is aan genomen wij konden niet vóór zien, dat deze zaak zich zo zou ont wikkelen zullen wij met de rege ling akkoord gaan, hoewel de P.v.d.A. langs alle wegen zal proberen om ook een betere regeling voor de mid delbare en lagere ambtenaren te krij gen", besloot de heer Westerhout. Niet verbreken De heer Hoek achtte het niet juist, dat er een groep uit de salarisveror dening gelicht is, terwijl er voor de andere groepen geen-verhoging mo gelijk was. De heer Hoek kon daar om de principiële bezwaren van de heer Westerhout delen. Spreker wil de zich echter niet bij de geschapen VAN TOT LICHT. Dit is denkelyk wel het enige hoekje in de krant, waarin de naam van een zekere goedheiligman van daag pertinent niet wordt genoemd. Wel noemen wij de naam van de heer R. Saman uit Haamstede. Volgaar ne Want deze jeugdige figuur houdt de naam van Zeeland hoog op het Sebied van de lichtwachterij. On- ings vertrok hij naar Schiermonnik oog. Daar is Saman hoofd van de llcntwacht van de kustwacht gewor den. En bh is daarmee het jongste „hoofd lichtwacht" van Nederland geworden SMID. We willen nog de naam noe men van een andere Zeeuw, die dat door-en-door heeft verdiend: de heer Mars. J. van Beek jr. uit Sint-An- naland. Deze heer is een (rijksgedi plomeerd) hoefsmid en heeft al heel wat medailles. Eén dezer dagen had de heer Van Beek jr. weer reden tot glimlachen: de vereniging „Het Ne derlandse Trekpaard" verleende hem de tiende medaille voor hoefbeslag. MOSSELMINEURNiet meer!! Ons maandelijks mosselbabbeltje. Ditmaal weer wat plezieriger dan TOESTAND In een Bevelandse gemeente is dezer dagen de toestand ontstaan, die al sinds vele jaren het schrik beeld vormt, van alle organisatoren van St.-Nicolaasjeesten. Er waren er tvjee. Twee goedheilige mannen, in vol or naatj kruisten elkaar in de straten van het dorpBeiden minzaam wui vend en knikkend naar de dorps jeugd, die zo mag men aanne men dit schouwspel met stomme verbazing Heeft gadegeslagen. De historie vermeldt niet of beide sinten ook elkaar beleefd gegroet hebben, maar waarschijnlijk is dit niet. Want goed beschouwd waren ze concurrenten. Ze vertegenwoordig den elk namelijk een winkeliersvere niging en zaaiden zo twijfel in de harten van vele kleuters, die nu 's avonds vermoedelijk met belang rijk minder overtuiging hun sinter klaasliederen de schoorsteen inzen den.... vorige malen, toen slechts gecon stateerd kon worden dat liet hele maal niet best ging. Maar, zo bericht men ons vanuit de mossel wereld, vorige week zette Frankrijk plotseling zijn poorten weer wat wijder open, zodat er eni ge opleving in Bruinisse en Yerseke enzovoort was te bespeuren. Men meent zelfs te kunnen zeggen, dat, als de vorst geen spaak in het wiel steekt, er kans is, dat de grote somberheid nog plaats maakt "voor vreugde! DOOR SLIB SLIPGEVAAR, En nu dan, tot slot, nog even naar Sluiskil. Alles draait daar nog steeds best, alleende wegen zjjn een beetje glibberig. De betonnen muur van een fabriek moest het daar vorige week al behóórlyk ontgelden: een auto, die slipte. Rijkswaterstaat waakt en gaf de fa briek toestemming de sliblaag oorzaak van de gladheid waarschijn lijk weer veroorzaakt door nijvere bieten aanvoer wég te spuiten. De rijkspolitie plaatste in verband hier mede snel enige borden met alarme rende opschriften (slipgevaar!!). Toen kwam er een Belgische auto. De wagen reed met „verkeerde lampen", de, bestuurder zag één dier borden niet én reed bet bord dan ook finaal „aan diggelen". er. zijn geen betere toestand neerleggen, omdat de minis ter met de vakbonden geen nader overleg wenste te plegen. Hij meende, dat het beter zou zijn, indien B. en W. nog even gewacht hadden met hun voorstel, temeer daar hij het verband met hogere en lagere ambtenaren niet verbroken wilde zien. De heer L. A. Schenk (v.v.d.) verklaarde, dat hij het na goed overleg met de motieven van B. en W. eens kon worden. Wel was dit raadslid het eens met de heer Westerhout: handhaven van de principiële fyezwaren. Mr. P. van Empel (c.h.) merkte op, dat het voorstel van B. en W. alleszins verdiende aangenomen te worden. „Middelburg kan zich niet per mitteren een afwijkende houding aan te nemen. Bovendien zou het onbillijk zijn tegenover de mensen die thans in dienst zijn", aldus mr. Van Empel. De heer A. J. Schot (s.g.) had ook liever ge wacht totdat er beslist zou zijn wat er voor de lagere ambtenaren gedaan zal worden, hoewel hij aan de andere kant het voorstel van B. en W. zou steunen. In zijn antwoord zei wethouder A.. J. Berenpas, dat hij niet kon begrij pen, dat de heer Kaland de figuur van Vlissingen onjuist a'chtte. Er is eerst overleg gepleegd tussen beide gemeente-colleges, waarna Vlissin gen het voorstel aangenomen heeft en Middelburg niet. Voorts zijn de vakorganisaties er stilzwijgend mee akkoord gegaan, betoogde de heer Berenpas onder meer nog, waarna het voorstel in stemming kwa met de reeds eerder gememoreerde uitslag. Levering van oesters Het Produktschap voor vis en vls- produkten heeft aan de oesterkwekers bekendgemaakt, dat tot 7 december aanstaande de gelegenheid Is open gesteld om op te geven of zy gebruik willen maken van hun recht om oes ters te leveren aan de Stichting Aan koop oesters- Deze aankoop is vast gelegd in de Oesterverordening, waar bij als peildatum 15 november was aangewezen. Iedere kweker heeft een leverings- cijfer gekregen, gebaseerd op de ver koop van het vorig seizoen. Per peil datum kan een derde van genoemd cijfer in oesters geleverd worden. Op 15 november was de kwekersgroep ruim 190.000 te kort gekomen op hun aandeel in de export. De aange boden oesters moeten aan zekere ei sen, wat betreft kwaliteit, voldoen. Als niet marktwaardig worden aan gemerkt oesters, waarvan de afwij king hoger is dan 30 en ook wan neer er meer dan 10 magere en/of zogenaamde watervissen in voorko men. Ten opzichte van de verplichte inle vering heeft de Oester-Adviescom missie besloten deze nog even uit te stellen. De verplichte inlevering kan echter altijd nog worden opgelegd, aangezien hiervoor in de verordening een percentage van 0 t.ot 25 is ge steld. Ook het Produktschap voelde nog niet veel voor de verplichte inleve ring, gezien de grote walverkoop en de openstelling van het Fonds voor de vrijwillige Inlevering. Over een en ander zal de Adviescommissie later een beslissing nemen. Forumavond over Zeeuwse visserij Op woensdag 4 december te Yerseke Het gewestelijk bestuur van de Partij van Arbeid in Zeeland, zal in samenwerking met de Dr. Wiardi Beekman Stichting, het wetenschap pelijk bureau der partij, en de afd. Yerseke, een openbare vergadering- houden te Yerseke op woensdag' 4 december in de zaal-Nolet. Spreker js.de heer C. Egas, lid van dé Twee de Kamer der Staten Generaal, met als onderwerp: Problemen van de Zeeuwse visserij. Na de spreker zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen aan een forum, bestaan de uit de heren: C. Egas, dr. W. Ver- mooten en drs. Th. H. Westerhout, leden van de Tweede Kamer; M. J. van Poelje; lid van Ged. Staten in Zeeland en L. P. van Oorschot, voor zitter der fractie van de P. v. d. A. in de Prov. Staten van Zeeland. Aan gezien het visserijx-apport van de Dr. Wiardi Beekman Stichting in Zee land in het algemeen zeer gunstig wei'd ontvangen en hierbij ook een aantal punten worden behandeld wel ke voor Yerseke van het grootste belang zijn, verwacht men grote be langstelling. KERKNIEUWS GEREP. KERKEN. Tweetal te Rotterdam—Kralingen (vac. 'lerde pred.pl.) C. L. Timmers te St.-PAn- ras en H. Vollenhove te Maassluis. Te 's-Gravenhage-Z. (vac. derde precl.- plaats) J. H. Baas te Hlllegersberg—Ter bregge en P. Visser te Tilburg. Bedankt: voor Souburg B. Scholten te Berg; voor Harltngen G. W. H. Pedde- mors te Dirkshom; voor Leerdam G. Hengeveld te Woubrugge; voor Delft (vac. E. de Vries) II. D. Bakker te Tholen —Poortvliet. CHR. GEREF. KERKEN. Aangenomen: naar Leeuwarden A. HU- bers te Ensehede-W. Bedankt voor Delft H. D. Bakker te Tholen. GEREP. GEMEENTEN. Beroepen: te Wolfaartsdijk J. B. Bel te Krabbendijke. MITS GELDEN VOORHANDEN ZIJN Bakker blijft; deze week begint bouw nieuw bedrijf De Polder Walcheren zal binnen en kele maanden een begin maken met de versterking van de zeewering op de „hoek" van Zoutelande naby de Willebrordusput. Vermoedelijk zullen volgende maand, januari 1958 acht panden ln de omgeving van Wil lebrordusput worden gesloopt. Hier van staat al een aantal leeg. Men zal zich dus ln Zoutelande moeten reali seren, dat op korte termyn de nog be woonde panden ontruimd moeten zijn. Twee vervangende woningwet woningen z(jn byna gereed. Deze zul len in de loop van januari a.s. betrok ken kannen worden. Zoalsv> reeds eerder werd gemeld, valt onder de panden, die in verband met deze zeeweringsversterking zul len moeten verdwynen, ook de bakke rij van de heer Van de Vreugde aan het Kerkplein. Reeds in mei van dit jaar werd de nieuwe bakkerij van de neer Van de Vreugde die eveneens aan het Kerkplein zal verrijzen aanbesteed. Door allerlei moeilijkhe den zal het eerst thans deze week mo gelijk zijn, de opstallen af te breken, die nu nog op het aan bakker Van de A.N.V.V.-informatrices Brussel '58 naar Zeeland. Drie informatricès, die op de Wereld tentoonstelling J 958 te Brussel in de stand van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenver keer zullen staan, zullen m de week van 8 to-t 15 december oen bezoek aan Zeeland brengen. De taak van deze informatricès zal op de Wereld tentoonstelling bestaan uit het ver strekken van informaties over Neder land. De ï-ondleiding van de informatricès zal worden Verzorgd door de Provin ciale Zeeuwse V.V.V. Het is de be doeling de dames een totale indruk te geven van Zeeland ook zal hen een aantal logiesverstrekkende be drijven worden getoond. Maandag 9 december zal een bezoek worden gebracht a&n Schouwen-Dul- veland voor dinsdag stfian de Be- velanden op het pi'ogrammavoor woensdag en donderdagmorgen Wal cheren, voor donderdagmiddag en vrijdagmorgen Wcst-Zeeuwsch-Vlaan- deren en voor vrijdagmiddag en za terdagmorgen Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Dokter Snoek in gasthuis te Goes overleden In het gasthuis t.e Goes is maandag middag op (M-jarige leeftijd overle den dokter H. Snoek. De thans over ledene vestigde zich in 1920 als huis arts tc Goës; Enkele jaren geleden legde hil zijn praktijk neer. Hij was tevens gemeente-arts. Dokter Snoek was voorts tal van jaren bestuurslid van het. „Gi-oene Kruis", terwijl hij ook actief deelnam aan het vereni gingsleven van de Goese bad- en zwemciub-..Het Sits". Tijdens de be zettingsjaren werd dokter Snoek door de Duitsers gevangen genomen. Schip vast en weer vlot Het Belgische motorschip t,Sals 9" is zondagmiddag in de. Schaar van de Noord op de Westerschelde omhoog gevaren en blijven zitten. Het schip, dat geladen was met ijzererts, was opvvcg van -Duitsland naar Antwer pen. De sleepboten ;,En Avant 5" én ..Holland" uit Terneuzen hebben de Belg nog dezelfde avond vlotgetrok- ken, waarna het schip door de „Hol land" naar Antwerpen Is gesleept. Recordomzet Goese veiling De veilingvereniging „Zuid-Beve land" zal wellicht vanmiddag dinsdag tussen één uur en half twee een recordomzet bereiken. Voor de eerste maal ln de geschiedenis van de vereniging zal gerekend vanaf 1 april 1957 de omzet de tien miljoen gulden overschrijden op een datum, die vroeger ligt dan In andere jaren ooit het geval ls geweest. Kerken in W. Z.-VIaanderen vragen „vrije avond" Voor catechetisch onderwijs De Ned. Herv. Kerk, de Gerefor meerde Kerken, de Chr. Gerefor meerde Kerken, de Gereformeerde Gemeenten in Nederland, de Geref. Gemeente en de Oud-Gereformeer de Gemeente, hebben zich met het navolgende verzoek tot „de kerken, overhëids- en maatschappelijke Instanties In West Zeeuwsch- Vlaanderen" gericht. „Een levenseis voor vele jonge mensen In onze tijd is, dat zij deelne men aan cursussen, of lessen volgen voor hun algemene vorming of maat schappelijke positie. Evenzeer is het levenseis, dat jonge mensen het onderwijs van de kerk volgen voor hun geestelijke, gods dienstige vorming. Het wordt echter steeds moeilijker om voor dit catechetisch onderwijs een avond te vinden, waarop alle jon ge mensen bijeen kunnen komen. Daarom besloten de kerken om voortaan de woensdagavond te be stemmen voor het onderricht der kerk m voor kerkelijke activiteiten. Door het vasthouden aan één avond hopen zij enige orde en regel te kun nen brengen in de bestaande chaos. Met klem verzoeken daarom de ker ken aan alle instanties, die hiermee te maken hebben, aan alle onderwijs instellingen en organisatoren van cur sussen, aan werkgevers enz., met het bovenstaande te willen rekenen bij 't opstellen van hun plannen en van hun roosters". Franse ambassadeur brengt werkbezoek aan kanaalzone De Franse ambassadeur in Neder land, de heer E. Petit do Beauverger, brengt heden en morgen een twee daags werkbezoek aan de Franse in dustrieën in Zeeuwsch-Vlaanderen. De ambassadeur wordt vanmorgen om half elf in de Spiegelglasfabriek te Sas van Gent ontvangen, waarna dit bedrijf en de fosfaatfabriek wor den bezocht. In de namiddag brengt de heer de Beauverger in wiens gezelschap zich onder meer de Franse consul-gene raal te Rotterdam, de heer A. Ber nard bevindt, een bezoek aan de Co- kesfabriek te Sluiskil, Hierna wordt van 17.30 uur tot 19.30 uur ten hui ze van de heer en mevrouw Horst- mann te Sas van Gent een prlvé-re- ceptie gehouden, onder meer voor de in Zeeuwsch-Vlaanderen wonende Fransen. Op deze receptie zal even eens aanwezig zijn de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. 's Avonds zal het gezelschap in Grandhotel Rotter- dam tc Terneuzen aan een diner aan zitten. Morgen, woensdag, brengt de ambassadeur een bezoek aan de textielfabriek „Clitex" te Clinge en aan een tapijtfabriek te Kapellebrug. Jubileumrevue in Goes van Leger des Heils Onder auspiciën van het divisie- hoofdkwartier Zuid-Nederland (divi sie-officier: brigadier L. Nijman), besluit het Leger des Heils de her denking van zijn zeventigjarig be staan in Nederland met de opvoering van de jubileumi-evue „Soldaten der j Dwaasheid", op teksten van Jan Fi lms en H. Smallegange. Op zaterdag, 7 december a.s., des avonds om 7 uur zal in de „Prins van Oranje", te Goes deze revue worden opgevoerd. Naast een veertigtal leden van het divisie-lekespelteam werken mede 't Rotterdam-Congreszaal-Muziek korps en de verenigde Zeeuwse zang- brigades. De muzikale leiding berust bij kapelmeester Johan K. B. Voorn. Do revue, die zijn titel ontleent aan hot woord in 1 Cor. 4 „Wij zijn dwaas om Christus' wil", geeft in eèn aantal scènes en sketches beelden uit vei-leden en heden van het Leger des Heils en van zijn werkwijze en doelstelling, Vreugde voor de nieuwe bakkerij toe gewezen perceel staan. Met de bouw van de nieuwe bakke rij zal zo mogelijk nog eind van deze week worden begonnen. In juni 1958 zal het nieuwe pand van de heer Van de Vreugde gereed zijn. Het staat dus thans vast, dat Zoutelan de de enige bakker, die in de ge meente zelf bakt. behoudt. WELWILLENDHEID Zolang de oude bakkerij naast de Willebrordusput op het Kerkplein nog niet is afgebroken, zal het werk aan de zeeweringsversterking moeilijk doorgang kunnen vinden. Dat echter met de sloop van de bakkerij zo lang als maar mogelijk is zal worden ge wacht, staat thans wel vast. In begin sel moet echter het Polderbestuur er van uitgaan, dat de ontruimingsda tum 1 januari a.s. over vrijwel de gehele linie gehandhaafd zal blij ven. De Polder Walcheren zal overigens pas niet deze werkzaamheden aan de versterking van de zeewering kunnen beginnen, indien hiervoor voldoende financiële middelen voorhanden zijn. Smokkelaars slaken auto na ongeluk in brand 'ïn de omgeving van het Belgische grensplaatsje Middelburg reed zon dag een smokkelauto, die Nederland se boter vervoerde tegen een boom. De boter werd snel overgeladen in een auto, die dicht achter de veron gelukte wagen had gereden en ook de gewonde chauffeur werd in deze auto gelegd. Met vereende krachten probeerde men hierna de vernielde wagen in liet Leopoldkanaal te du wen. De auto bleef echter op de berm hangen en om toch alle sporen van dit smokkelincldenf te vernietigen, stak men de resten in brand. Toen de douane en rijkswacht ter plaatse ver scheen, 'hadden de "smokkelaars zich reeds uit de voeten gemaakt. Men hoopt echter de gewonde chauffeur te kunnen opsporen. Geen telefooncentrale in Oostburg in 1958 Stagnatie in automatisering door bestedingsbeperking Tydens de laatste vergadering van de PTT-Kanier voor Zeeland heeft de stagnatie in de automatisering van de telefoondienst in W. Zeeuwsch- Vlaanderen een punt van bespreking uitgemaakt. Op de begroting voor het jaar 1958 zijn nl. tengevolge van de investeringsbeperking de benodig de gelden geschrapt voor bet bouwen van een knooppuntcentrale te Oost burg, die moet dienen voor de auto matisering van de interlokale verbin dingen. Besloten werd met het oog op de be groting 1959 de speciale aandacht van de P.T.T.-raad voor dit automa tiseringsproject te vragen. Ook is van gedachten gewisseld over de postale verbindingen tussen Oost en. W-Zeeuwsch-Vlaanderen, waar over veel onjuiste opvattingen be staan. Van de zijde van de P.T.T. werd ter zake door' de directeur van het post- district Zeeland en W.-Brabant een uiteenzetting gegeven. Gebleken is daarbij dat de over deze verbindin gen verzonden correspondentie, mits op het voor dag- en nacht-net aange geven tydstip ter post bezorgd, nor maal in de eerstvolgende bestelling komt. Het huidige vervoerschema had dan ook de volle instemming van alle leden. Nieuwe geref. kerk Gapinge 10 december in gebruik Dinsdag 10 december aanstaande zal het nxeuwe kerkgebouw te Gapin ge officieel in gebruik worden geno men. Op die datum is dan de bestaan de kerk juist 55 jaar in gebruik. De kerk biedt ruimte aan 240 personen- Zondag 8 december aanstaande zal de consulent, ds. S. van Wouwe te Serooskerke. de laatste dienst in het oude kerkgebouw leiden. Dinsdag 10 december, 's avonds om 7 uur, zal de eerste kerkdienst gehouden worden ïn de nieuwe kerk onder leiding van de laatste'oud-predikant, ds. J. Spoel- stra. Advertentie Een fijne-keuken gereclik Geurige SPINAZIE (uil blik) mei gevulde of Ixarde eieren en nootmuskaat. VANDAAG Middelburg Electro: „Klei'en maken de man", 8 uur, alle leeftijden; Schouw burg: „De parel ven de Stille Zuid zee", 8 uur, 14 jaar, Vlissingen Alhambra: „Kleren maken de man", 7 en 8 uur, alle leeftijden; Luxor: „De rovers van de Sierras" 8 uur, 14 Jaa^v Goes Grand: „Het brandmerk der zon- de". 8 uur, 18 Jaar; Beestenmarkt: St.-Nlcolaas-veemarkt,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2