Zeeuwse „Groene Kruis" nam in vijftig jaar een grote vlucht NIET HIER MAAR DAAR! Zeeuwse Almanak MR. P. LOEFF TREKT ZICH TERUG UIT NOTARIAAT Chefarine 4 Agen a PROVINCIALE) ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 28 NOVEMBER 1957 NU MEER DAN 45.000 LEDEN In 4 jaar werd aantal wijkgebouwen van 20 tot 62 uitgebreid DE PROVINCIALE ZEEUWSE VERENIGING „HET GROENE KRUIS", die op 12 december a.s. haar 50-jarig jubileum gaat vieren, heeft in de loop van de laatste halve eeuw een grote vlucht genomen. Aanvankelijk bestaan de uit acht plaatselijke afdelingen, ls de Provinciale Vereniging gegroeid tot een organisatie van 76 afdelingen met meer dan 45.000 leden. Vooral in de laatste jaren Is het aantal wijkgebouwen kraamcentra en consultatiebu- reuas voor praenatale zorg, kleuters en zuigelingen sterk toegenomen, zodat de vereniging thans niet meer weg te denken Is ln Zeeland. Er is een grote activiteit ontwikkeld op heg ebied van de volksgezondheid. De Groene Kruisverenigingen te Oost. en West-Souburg en Nieuw- en St-Joosland komt de eer toe, dat zij het initiatief hebben genomen tot op richting van de Provinciale Vereni- fing. Dgze oprichting werd een feit op 1 december 1907. Spoedig traden zes nieuwe verenigingen toe. namelijk Vlisslngen, Arnemuiden, Westkapelle, Veere, Oostburg en Zuidzande. Hoewel de Provinciale Vereniging was gevestigd in Middelburg, duurde het nog vijf jaar alvorens het Groene Kruis in de hoofdstad toetrad. Het praktische werk vroeg reeds direct de aandacht. In het eerste jaar werd in Vlissingen begonnen met een beschei den centraal magazijn ten dienste van de aangesloten verenigingen. De ontsmetting vormde In het be gin een van de belangrijkste taken. In een woning te Westkapelle strooide men echter wel wat al te kwistig met ontsmettingsmiddelen rond hetgeen niet bepaald bevorde- lljk was voor een lange levensduur van het meubilair! De t.b.c.-bestrjjding werd eveneens krachtig ter hand genomen, tot in 1912 de bestrijding van deze ge vreesde ziekte in handen werd ge geven van een zelfstandige corpo ratie. In 1913 werd de Provinciale Zeeuwse Vereniging tot bestrijding der tuberculose opgericht, waarme de het Groene Kruis steeds ten nauwste heeft samengewerkt. Zeven april 1915 was een belangrijke dag voor het Groene Kruis, want de Provinciale Vereniging met 14 afde- Advertentie) VAN :mn „VOOR EEN BETERE KOE NAAR IJZENDIJKE TOE", dat is het reeds bekende motto waaronder de vee marktcommissie in die Zeeuws- VI aam se markt al zes maal een vee markt heeft gehouden. Deze markt is dit jaar een najaarsmarkt, want hij wordt gehouden op zaterdag 30 no vember. Er zijn talloze prijzen voor inzenders geen kampioensbekers als altijd, maar fraaie wandborden. Er wordt ook een verloting gehouden, terecht,' want de kosten aan deze markt verbonden, schijnen wel heel hoog te zijn. RUITEN RINKELDEN. Nog even melden dat wij zojuist uit Stavenisse vernemen, dat ook daar de ruiten zaterdagmorgen rinkelderv „Een ieder vloog verschrikt naar bui ten" schrijft men ons. Dat wil zeggen, dat ze zich daar ook helemaal niet op hun gemak voelen als een straaljager de geluidsbarrière doorbreekt. PLEIDOOI... lingen ging toen een fusie aan met de Zuid-Bevefandse Vereniging van 15 afdelingen. Het Groene Kruis in Zee land was daardoor in één organisatie samengesmolten en niets stond een grote groei en bloei van de vereniging meer in de weg. Groei Bij het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog telde de Provinciale Vereniging 58 afdelingen met 27.967 leden. In 1952 bedroeg dit aantal 42.614 en op 31 december 1956 waren er 45-185 leden Ingeschreven. Het aan tal wijkgebouwen, dat ln 1952 nog 20 bedroeg, nam toe tot 62 in 1956 ver spreid over de gehele provincie. Dank zjj vele buitenlandse gif tem die na de ramp de kas binnenstroomden, zjjn er thans nog 11 wijkgebouwen in aan bouw. Voorts zijn er momenteel vyf kraamcentra, te weten in Middelburg, Goes, Groede, Axel en Zierikzee. Het aantal consultatiebureaus voor zuigelingen steeg van 58 in 1952 tot 90 in 1956 en voor kleuters bedroegen deze cijfers respectievelijk 16 en 50. Ook de consultatiebureaus voor praenatale zorg werden uitgebreid van z in 1952 tot 8 in 1956. Cijfers dus, waaruit de enorme groei van het Zeeuwse Groene Kruis overduidelijk blijkt. Ander karakter Ook het karakter van het Groene Kruis heeft zich in de loop van een halve eeuw belangryk gewijzigd. Het Groene Kruis zorgt nog altijd voor de „potten en pannen", doch het beweegt zich op een veel breder terrein van ae gezondheidsdienst dan in de eerste jaren van het bestaan. Ook de men taliteit van de bevolking is radicaal veranderd. De wijkverpleegster mo menteel zijn er ongeveer 90 in de pro vincie Zeeland werkzaam werd eerst schuw ontvangen. Aanvankelijk een „vreemd mens" voor de bevolking, is zij thans een vertrouwensfiguur in tal van gezinnen op wie vaak en nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan. Ook wel voor andere gevallen dan ziekte wordt zy tegenwoordig te hulp geroepen. In een groot aantal wijkgebouwen vindt men een goed ingericht maga zijn van verplegingsartikelen, een consultatiebureau, meestal een woning voor de wijkverpleegster en vaak ftog een badinrichting. In dit medisch cen trum worden lezingen en cursussen gehouden en wordt al het mogelijke -edaan om de volksgezondheid te ver iet eren. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Provinciale •-Vereni ging ls een jubileumnummer van het contactorgaan uitgegeven, waarin de secretaris van de vereniging, de heer A. de Lange te Goes, hulde brengt aan de initiatiefnemers van de plaat selijke vereniging, ln de meeste geval len doktoren. Er wordt ln dit artikel herinnerd aan de plotseling onderbro- activiteit van de vereniging door stormramp van 1953. Vele afdelin gen werden toen zwaar getroffen doch met nimmer aflatende ijver heeft men weer aan de opbouw gewerkt. De resultaten mogen thans alleszins ge-- Hoewel de vereniging aanvankelijk zien worden! alles uit eigen middelen bekostigde, heeft het provinciaal bestuur van Zee land vooral na de Tweede Wereldoor log ruime financiële steun verleend- De provinciale vereniging heeft reeds drie voorzitters gehad, namelijk dok ter C. E. Plugge van 19071935 (een der initiatiefnemers), dr. C. Orbaan van 1935 tot 1937 en dokter L G. Gel derman van 1937—1945. Sinds 1945 zwaait Jhr. R. J. H. Roëll. burgemees- TOT Vandaag een kleine oratio pro do mo oftewel een pleidooi voor het ei gen standje, geïnspireerd door het zetfoutenduiveltje, dat boven de al manak van gisteren „heden" deed staan, in plaats van „reden". Een dagblad is een produkt-van- de-haast en de stadia, die het door loopt voor en aleer het bij de lezer in de brievenbus of op de deurmat rolt zijn vele. Teveel om daar in deze enkele regelen diep op in te gaan; genoeg zij dat er elke dag (en nacht) opnieuw weer legio mogelijk heden zijn om het foutenduiveltjc ju welen van kansen te bieden. Per soonlijk hebben wij in dit niet zo lievig gewichtige hoekje de strijd tegen dat duiveltje min Of meer op gegeven en wanneer er, zoals on langs gebeurde, „experiment" in plaats van „exponent" lcomt te staan, ach, dan beschouwen wij dat inder daad maar als een experiment. Het daarbij gaarne aan de lezer overla- tend om te ontdekken wat er bedoeld I wordt. De ervaring leerde ons, dat i ge dat in de meeste gevallen ook rustig aan de lezer kunt overlaten. Maar toch vandaag dit klei ne pleidooi voor het eigen standje, in de hoop dat het dienen mag om zo mogelijk nóg meer begrip te kweken voor fouten en foutjes in het verle den, voor die van heden en voor de toekomst.„.~ SLECHTS ZAGEN Het bekende grapje van de man die zich kort haar laat knippen en dan tegen de kapper zegt „dat er een stukje bij moet", is zijdelings van toe passing op dat gevalletje met die tran, die in het verenigingsgebouw te Westdorpe moest worden geplaatst. Dé trap was twee treden te lang.... Toch was de aannemer tevreden, want de trap kon ook te klein ge weest zijn.... Nu was het een kwestie van zagen. „DE AANHOUDER WINT", de gymnastiekvereniging in 's-Graven- polder, heeft reeds van september af eens of zelfs soms tweemaal per week gerepeteerd. Zonder regisseur ploeterden de nijvere gymnasten om het blijspel „De firma Avezaath en De Kei zer" er „in" te krijgen en het op de jaarlijkse uitvoeringen met vaart en verve over het voetlicht te kunnen brengen. Zonder twijfel zal hen dat gelukken. Vandaag én zaterdagavond zijn de opvoerin gen van „De aanhouder wint". „Romantiek en Rhythme", 'n Be- velands bandje, maakt op die avond muziek. WIE KOMEN DAAR Wie komen daar. met gulzige blikken en gretige handen, gewapend met zakjes en busjes van de veerboot uit Vlissingen, als er it Breskens haring wordt gelost 1 Dat zijn de lieden, die een ha rinkje willen wegpikken. Die er de meest-halsbrekende toeren voor over hebben, om de zakjes en busjes te vullen. Want er valt altijd wel een „plukje visvan de wagens of uit de manden. Als een haring juist op het randje van de kade ligt, moet men met „de moed van de kaper" handelen in verband met de zak jes en busjes. Om deze Vlissingse invasie van mannen, vrouwen en uiteraard vooral van kinderen stóp te zetten liefst vóór er ongelukken gaan ge beuren zal de Breskense politie deze linke lieden voortaan rechts omkeert doen maken. Men houdt thans toezicht bij het haringlossen. NEEM f NEUROTONIC zen uw kal meren NIET VERDOVEND.. MAAR GENEZEND ,'V^v^ ID I J (Advertentie) Gevaarlijk weer Y voor keel en lucht wegen In een ver standig gezin staat nu een fles ABDIJSIHOOPmS' ter van Haamstede, de voorzittersha mer. De huidige secretaris, de heer A. de Lange te Goes, heeft vier voorgan- éers gehad, namelijk de heer C. F. atz van 19071910, dr. B. Vaandra ger van 19101917, M. Nieuwenhuijse van 19171935 en C. Dieleman van 1935—1947. De heren A. J. van Oc- kenburg van 19071913, mr. F. G. Witteveen van 1913—1916,1. ScheltUs van 19161917, M. Nieuwenhuijse van 19171935 en P. L. Abrhamse van 1935 tot heden hebben de financiële aangelegenheden van de vereniging behartigd. Jubileumprogramma De jubileumviering wordt gehouden in de plaats, waar de provinciale ver eniging sedert haar oprichting is ge vestigd, namelijk in Middelburg. Deze viering is bepaald op donderdag 12 dècember a.s. Het programma daar voor luidt: 1.303.30 Officiële herdenkingsbij eenkomst in het „Schuttershof", waar. voor de agenda luidt als volgt: ope ning. herdenkingsrede en toespraken. 3.45-4 45 Receptie in Burgerzaal van het Stadhuis. 5.006.00 Officiële ontvangst in de Statenzaal door Provinciaal Bestuur. 6.157.45 Gemeenschappelijk diner lin „Schuttershof".. 8.1511.00 Feestavond in „Schut tershof". Met eervol ontslag op 1 maart 1958 Bjj K.B. is aan mr. P. Loeff te Mid delburg met ingang van 1 maart 1958 op zyn verzoek eervol ontslag ver leend als notaris in de Zeeuwse hoofd stad. In tal van functies in en buiten Zeeland heeft mr. Loeff zich zeer ver dienstelijk gemaakt en maakt zich dat thans nog. De heer Loeff, die 5 okto ber 1893 te Epe, waar zyn vader dok ter was, geboren werd, stamt uit een geslacht dat reeds in het begin van de .9e eeuw een belangrijke plaats in Walcheren Innam, met name in Kou- dekerke, waar de overgrootvader van mr. Loeff in 1809 als eerste notaris benoemd werd. De heer Loeff ontving zijn opleiding aan het gymnasium te Zwolle en stu deerde vervolgens rechten in Gronin gen, waar hij 4 oktober 1918 promo veerde. Toen volgde er een studie-voór het notariaat, terwijl hij werkzaam was op een notariskantoor te Zwolle. In 1923 werd mr. Loeff kandidaat-no taris, alsmede advocaat en procureur bij de rechtbank te Zwolle. In 1925 werd de heer Löeff kandidaat-notaris te Koudekerke, waar zijn oom toen notaris was. In 1929 werd hij benoemd tot notaris op dit oude familie-notaris kantoor, als vierde van de fam. Loeff. De oorlogsjaren gingen verre van onopgemerkt aan mr. Loeff voorbij; in mei 1942 werd hij als gijzelaar ge vangen genomen. Op 15 februari 1944 keerde hy terug en gfng toen in Mid delburg wonen, daar hij niet naar Koudekerke terug kon. Na velé moei lijkheden met kantoorruimten over- wonnerf te hebben, vroeg mr. Loeff overbrenging van de notariële stand plaats naar Middelburg aan, hetgeen eind 1949 geschiedde. Op velerlei gebied heeft mr. Loeff zien voorts nuttig gemaakt. Vanaf 1938 was hij commissaris van de Pol»- der Walcheren en vanaf 1952 is hij raad en plaatsvervangend voorzitter van het polderbestuur. Tot 1947 was mr. Loeff 15 jaar lang penningmees ter en later secretaris van de ring Middelburg van de broederschap van notarissen. Ook was hij lid van de kamer van toezicht op de nota rissen en kandidaat-notarissen, het geen echter thans zal eindigen. Mr. Loeff is tevens plaatsvervangend voorzitter van het waterschap Weg schap Walcheren. Enkele jaren na de oorlog was hy voorzitter van het Tribunaal te Mid delburg. Voorts is mr. Loeff districts commissaris voor Zeeland van de stichting „Noveo" en voorzitter van het „Panorama Mesdag" in Den Haag. Gereformeerde Kerk Bergen op Zoom bestaat 100 jaar Ter gelegenheid van het honderd- iarig bestaan van de gereformeerde ;erk te Bergen op Zoom werd een herdenkingsdienst gehouden, waarbij Feike Asma liet nieuwe kerkorgel be speelde. Ds. Koning uit Oud-Vosse- meer bood namens de classis Tholen gelukwensen aan. burgemeester ir. L. A. H. Peters deed hetzelfde namens het gemeentebestuur en ds. O. Else- man namens de Nederlands hervorm de gemeente. Amerikaanse kreeften voor firma in Yerseke Woensdagmiddag kwam op een der Brusselse vliegvelden ecu vlieg tuig uit Amerika aan, dat zes ton levende kreeft vervoerde voor een combinatie van Hollandse en Bel gische firma's, waaronder ook een firma uit Yerseke. Hiermede was een experiment tot een goed eind gebracht. Want tot nog toe betrok men slechts kreeften uit Noorwegen en Ierland, maar de Noorse zijn momenteel zeer duur, terwijl de Ierse moeilijk zijn te ver krijgen. Thans kan men overgaan tot het betrekken van kreeften uit Amerika, omdat de proefzending ze ker geslaagd is. Ondanks het feit, dat het vliegtuig met zijn levende have vijf uur te laat in Brussel arri veerde, waren slechts weinig kreef ten gestorven. Bouwplannen voor 328 woningen te Vlissingen. Binnenkort aanbesteding Op het terrein tussen de President Rooseveltlaan en de Vincent van Goghlaan te Vlissingen, dat momen teel geëgaliseerd wordt, willen de Vereniging, tot Verbetering van de Volkshuisvesting en het gemeentebe stuur twee complexen van resp. 160 en 168 woningwetwoningen doen bouwen. Op dinsdag 17 december a.s. zal deze bouw in percelen en in mas sa worden aanbesteed. Het ligt in de bedoeling, dat de door het gemeen tebestuur te bouwen woningen later aan de woningbouwverenigingen zul len worden overgedragen. Van de vierenzestig woningen, welke in aanbouw zyn op het in Tuinstad door afbraak van oude woningen vrygekomen terrein, zyn thans de eerste twee complexen van elk acht woningen voor bewoning vrijgegeven. Naar verwacht wordt, zullen om streeks januari al deze woningen ge reed zyn. Het is de bedoeling dat deze vierenzestig nieuwe woningen in hoofdzaak zullen worden toegewezen aan gezinnen, die momenteel nog de houten noodwoningen aan de ver lengde Paul Kmgerstraat en aan het gedeelte Singel tussen Van Dishoeck- straat en Koningsweg bewonen. „Diemerdijk" heeft geen schuld aan aanvaring De aanvaring tussen het Nederland se stoomschip „Diemerdfjk" en het Engelse motorschip „Lanrick" op 10 augustus op de Schelde nabij Antwer pen moet worden geweten aan ver keerde navigatie aan boord van de ..Lanrick", zo luidt de uitspraak van de Raad voor de Scheepvaart, die een onderzoek naar deze aanvaring heeft ingesteld. De „Diemerdijk" gaat ge heel vrijuit. De raad acht het onjuist, dat de „Lanrick" blykens de verklaring van de loods Van D. in het bochtige ge deelte van de Schelde tdr hoogte van het fort Parel het voor hem uit varen de Frahse motorschip „Cerons" heeft willen oplopen en voorbijvaren, hoe wel beide schepen, volle kracht va rend, ieder een snelheid van ongeveer 12 mijl per uur hadden. Indien de „Lanrick" hiermede had ge wacht totdat voorbij de Kruisschans breder vaarwater zou zijn bereikt en de ..Lanrick" evenals de „Cerons", beide betrekkelijk kleine schepen van respectievelijk 500 en 1000 ton, ach ter de „Cerons" varend ook de s.b.- zijde van haar vaarwater had gehou den, dan zou de „Lanrick", evenals óe ..Cerons", de „Diemerdijk" zonder enig bezwaar hebben kunnen pas seren. In plaats daarvan is de „Lanrick" de ..Cerons" te veel opgelopen en toen aan boord van de „Lanrick" werd in gezien. dat het verder oplopen en voorbijvaren van de „Cerons" met het oog op de naderende „Diemerdijk" niet verantwoord was, heeft de „Lan rick" door stoppen, getracht een ge vaarlijke situatie, die dreigde te ont staan, af te wenden. Dit is de „Lan rick" noodlottig geworden, aangezien de „Lanrick" in verband met de bouw van dit schip en de harde ZAV.-wind hierop ging oploeven. Het is niet mo gen gelukken dit oploeven door het geven van s.b.-roer tijdig te corrige ren. ...uw fiets... KUNST Concert „Instrumentale" Solist: Carlos Moerdijk Dirigent: Henk Stam INDIEN er een „wetboek voor amateur-orkesten" zou bestaan, dan zou daarin een artikel dienen voor te komen, dat aan deze ensembles verbood een concert te beginnen uit sluitend in strijkers-bezetting, bij voorbeeld op straffe van één dag toonladders spelen. Maar aangezien dit wetboek niet bestaat, kon gister avond de Middelburgse „Instrumen tale" onder leiding van Henk Stam onvervaard en ongehinderd het acht ste Concerto gjosso van Corelii („fatto per la notte di natale") als opening van haar programma kie zen. Jammerl Het werd een vertol king, waarover weliswaar geen „ach-en-wee" behoeft te worden ge roepen, maar waarvan toch aller minst kan worden medegedeeld, dat zij briljant was. Wat wel duidelijk werd, was de intentie van Henk Stam: hij wilde de frasen van dit concert (vooral in de langzame de len) zo goed mogelijk doen' uitko men in een soepel en fraai legato- spel, maar het lukte helaas slechts hier en daar deze intentie te ver wezenlijken. Trouwens, menig be roepsorkest heeft daaraan de handen meer dan vol, laat staan dus een groep, waarin de vakmensen een uiterst kleine minderheid vormen;. Het begin van dit concert door de Instrumentale was derhalve niet zo hoopvol. Maar gelukkig was er een „kerend getij", waarvoor ia dit ge val Mozart eu Carlos Moerdijk zorg den. Deze twaalfjarige pianist uit Zuiddorpe speelde namelijk met het orkest het pianoconcert in A groot van Mozart (K.V. 414) en hij-deed dit op zulk een hartveroverenae ma nier, dat het een genot was om naar deze jongen te luisteren. Zijn spel getuigde niet alleen van een grote muzikaliteit, maar boeide vooral door een speelse onbevangenheid. Dit musiceren was misschien nog wat kinderrijk (overigens in de beste zin van het woord), doch had daardoor ook niets van routine-foefjes en aan verwante zaken. Men hoordehet spel van een jongen, die graag en veel achter de piano zit, waarvoor hij bovendien een natuurlijke •dispo sitie lieert meegekregen. Het orkest begeleidde verdienste lijk, maar leed aan een euvel, dat men het evenwel allerminst kwalijk kon nemen: net was een orkest van „grote -mensen", het was onmogelijk die onbevangenneid op te brengen, die fcij de jonge Carlos zo opvallend was. Nu aan clit concert naar Mo- zarts eigen voorschrift in een uiterst kleine bezetting worden uitgevoerd. Welnu, de aard van het spel, dat deze jonge pianist liet horen, vroeg eigenlijk om deze kleine bezetting. Maar nogmaals, hierover mag men het orkest geen verwijt maken: het zorgde in eik geval voor een „Mo- zartiaans-kli nkende" begeleiding. Vanzelfsprekend was het succes voor Carlos bijzonder groot, waarna hij voor de bijval met een hechte',' toe gift dankte. Na de pauze vermeldde fict'.pro- gramma „Fünf Stücke" vanjHÏnde- niith, waarvan evenwel ééiidoor omstandigheden moest vervallen, zoals werd medegedeeld. Wat die omstandigheden precies waren, werd er niet bij verteld, maar het leek er op, dat de op het piogramma af gedrukte toelichting hierover licht verschafte. Zij sprak namelijk in verband met het vervallen stuk van „geraffineerde ritmische complica ties"... In elk geval bleven er nog vier, een toch nog uiterst zware op gave! Henk Stam en de „Instrumen tale" hebben zich van deze taak met leeuwenmoed gekweten en het resul taat was zeker niet.gering. Er werd met deze vertolking getoond, dat dit amateur-orkest tot knappe dingen in staat is. Een woord van grote waar dering voor concertmeester Tavenier voor zijn soli in het laatste deel is hier eveneens op zijn plaats. De avond werd besloten met een i symfonie van de Londense Bach, licht en vrolijk gespeeld, zoals mag worden verwacht bij deze galante muziek. Er was een behoorlijke be langstelling en veel applaus. De K. „VERBODEN" rijwielen te plaatsen „Gratis fietsenstalling op het plein". zeker niet nodig geweest, I u Wal- w .-int op het Walplein achter het pand van Vroom en Dreesmann, on der meer te bereiken door de Stroo- puurigang heeft het gemeentebe stuur een fietsenbergplaats ingericht, .vaarin ongeveer een 100 fietsen ge plaatst kunnen worden. En de weg naar deze fietsenstalling wordt in de nabijheid van het pand heel duidelijk angegeven. Voor de stalling behoeft Deze woorden sieren vier verkeers- bordjes en talloze grote cn kleine aanwijzingsbordjes van in- en uil gang en het midden van de Stroo poortgang te Middelburg, de straat naast het pand van Vroom en Drees mann. En duidriijker kan de hoofd stedelijke politie toch niet duidelijk I men niets te betalen, maken, dat er thans geen enkele fiets Die bekeuringen waren evenmin nu- meer tegen de muren van deze Stroo- 1 dig geweest, omdat van welhaast iede- poortgang mag staanStaan ze er wel. I re fietsende hoofdstedeling(e) ver- dan volgt een bekeuring, die de Mid- wacht mag worden dat hij zij lezen delhurgse politiemannen gisteren kar. De bordjes spreken duidelijke reeds herhaalde malen moesten uit-1 taal. Vóórdat het verbód in werking delen- trad, heeft de gemeentepolitie tien dagen lang, met name de fietsende dames er op gewezen, dat zij in de Stroopoortgang geen fietsen mochten neerplanten. Nu geven wij onmiddellijk toe, dat er tijdens de a.s. Sint-Nicolaas en kerstdagen op het Walplein ongetwij feld geen plaats is voor 100 fietsen. Maar de vele huisvrouwen kunnen hun voertuigen ook zolang bergen m de diverse fietsenstallingen in de stad. Voor vijftien cent bent U hem een hele dag kwijt. En in het hoognodige geval kunt U de fiets ook thuislaten. Winkelen zonder fiets is des te ge zelliger. Maar bovenal: Zet uw fiets nooit meer in de Stroopoortgang. An ders kost het uw pórtemonnaie. Overleden na val in diepe kelder De ruim 85-jarige E. Lammens uit Philippine is na een val in de kelder van zijn woning overleden. De dok-, ter, die werd gewaarschuwd, nadat men de man had gevonden, kon slechts dc dood constateren. Advertentie Vier betrouwbare middelen doen wonderen De 4 middelen verenigd in Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruik! en hebben hun betrouwbaarheid wel afdoende bewezen. Tezamen werken zij nóg beter dan elk afzonderlijk. Zij helpen vaak waar andere middelen falen en doen werkelijk wonderen I JL cl VANDAAG. Middelburg Electro: „De dam", 7 en 9.15 uur, 18 Jr. Vlissingen Alhambra: „Cavallerla Rus- tlcana", 7 en 8 uur; Luxor: „Het ge- helm van dêf zwarte pater", 8 uur. 18 J.; Britannia: Rotterdnms Toneel. 3 uur; Concertgebouw: Uitvoering douane, 8 uur. Goes - Grand: „Rlgoletto, de gebochel- 8 uur, 14 jr,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2