BRUID KAPPIE ew tie Pjelxetme Sterke defensies kunnen strijd tussen DOS en AJAX beheersen U VALDELIS DONDERDAG 28 NOVEMBER 1957 PROVINCIALE 7j E E O W 8 E COURANT 15 f Je bedoelt: Let op ]e Dobbelmann! Je draalt al de hele ochtend uit mijn pakje Ibis. Koop straks asjeblieft zelf zo'n pakje lekkere Ibis Halfzware. Dobbelmann lekker man! In cellofaan verpakt FEUILLETON door Margare! Malcolm 59 ..Neen, want met de ziekenauto kwamen twee mannen en een ver pleegster mee. Ze hebben alles prach tig geregeld". Celia aarzelde even en ging toén een beetje droefgeestig voort: „Met dat al had ik wel gewild, dat ze hier waren gebleven, maar dat was natuurlijk niet mogelijk. Ik be grijp het volkomen". Waarschijnlijk, dacht ze, beter dan hij, omdat zij wist, dat ze 'Mallards vaarwel zou moeten zeggen, wat hem nog onbe kend was. Niettemin gaf hij zonder aarzelen toe: „Ja. in de gegeven omstandighe den zat er niet anders op". Beiden zwegen, terwijl ze haar werk afmaakte, maar toen ze na een laatste blik in het rond de kamer wilde verlaten, zei hij eensklaps: „Ce lia. ik moet je iets vertellen". 't Was alsof haar hart even stil stond. maar toch vroeg ze heel kalm: „Ja, wat is er Greg?" „Ik ben naar de Wlckhams geweest en Ik kan je nu wel mededelen dat mijn verdenking juist was". „Je_ verdenking en de Wick- hams?" herhaalde ze, niet begrij- °P 3,c pend. „Ja. Editha heeft bekend, dat ze wèl dat telefoongesprek met je heeft rehad en ook, dat zij het is geweest, lie de hooibergen in brand heeft ge stoken". „O, Greg, hoe vreselijk voor je! Dat juist Editha je zoiets heeft aange daan!" riep ze als bij ingeving, op dit ogenblik haar eigen verdriet ter zijde stellend. „Juist Editha?" herhaalde hij lang zaam; „maar je denkt toch niet...?" Hij zweeg even en ging toen voort: „Je dacht zeker, dat Editna en ik sa men zouden trouwen, nietwaar? Maar hoe kwam je daarbij?" „Och, iedereen dacht het: Penny, VinZe haperde even. „Boven dien had Editha zélf me verteld Er verscheen een strenge, afwijzen de uitdrukking op Greg's gezicht. ,,'t Zou voor ons zeker erg gemak kelijk zijn geweest als we over Edl- tha's geld hadden kunnen beschik ken", zei hij met welhaast brutale openhartigheid. „En de Wlckhams hadden eventueel Mallards graag weer aan hun bezit zien toegevoegd; maar er is van een huwelijk tussen Editha en mij nooit sprake geweest". „O, juist", klonk het zacht. „Intussen", ging hij op vaste toon voort, „ziet het er naar uit, dat ze Mallards toch en heel gauw zul len hebben". Celia aarzelde, nauwelijks wetend wat te zeggen en Greg zei vrijwel toonloos: „Vin en ik zijn besloten, Mallards te verkopen en deze streek vaarwel te zeggen. Meneer Wickham zal de boer derij wel voor een behoorlijke prijs van ons kopen en het is blijkbaar 't verstandigste wat we kunnen doen". „Maar dat m&g toch niet, Greg", sprak ze kalm. „Dat is helemaal ver keerd Zijn blik zwierf even door de oude, vertrouwde kamer en Celia begreep wat er in hem moest omgaan. Toen haalde hij de schouders op. „Ik ontken niet, dat het pijnlijk zal zijn", gaf hij toe, „maar mensen zijn belangrijker dan een boerderij of an dere dingen. Dat moeten we vóór ogen houden". Hij had gelijk, maar Celia wist heel best, dat Greg niet slechts uit liefde voor een huis of een stuk land zo hard op Mallards had gewerkt. Het ging bij hem vooral oolc om de idee, die een 'en ander vertegenwoordigde. „Hoe dan ook, Greg, dit mag je niet doen", hield ze vol. ,,'t Gaat niet al leen om je liefde voor Mallards, al zou dat op zichzelf reden genoeg zijn". „Wanneer dót me niet kan terug houden, kan niets anders het", zei hij wrevelig. „Ik denk van wel. Heeft Vin van morgen, toen je hem dat voorstel deed, het met zoveel woorden aange nomen?" vroeg ze behoedzaam. „Neen", gaf hij toe. „Dat heeft hij inderdaad niet gedaan. Ik zei hem, dat het een grote stap voor ons bete kende en dat hij het zorgvuldig moest overdenken voor hij een besluit nam". „Dus is hij volkomen vrij om ja of neen te zeggen?" drong ze aan en Greg, niet begrijpend waar ze heen wilde, knikte bevestigend. „Jg, volkomen", zei hij, „maar hij zal het aannemen. Hij wilde dit im mers al lang. Heus, hij zal niet weige ren". „Dat zal hij wèl; hij moet!" riep Celia, wier hand, die op de leuning van een stoel lag, deze onwillekeurig zo vast omklemde, dat haar knokkels wit glinsterden. Dit was het beslissen de ogenblik; het moment, dat ze Greg van haar standpunt moest overtuigen, zelfs tegen zijn wil. „Waarom ?r' vroeg Greg scherp. „Bedoel je soms, dat jijHij bleef plotseling steken en wachtte op haar antwoord, alsof hem eensklaps gebleken was, dat de gebeurtenissen hem te machtig waren en hij er niets aan kon veranderen. „Vanmorgen", zei ze langzaam, „stemde Vin erin toe, zijn deel van Mallards aan mij te verkopen. Wacht even, Greg", viel ze zichzelf in de re de om zijn protest te voorkomen en haalde meteen een stukje papier uit de zak van haar boezelaar, 't Was een kasboekblaadje, waarop Vin enkele regels had gekrabbeld. Celia stopte het Greg In de hand, terwijl ze haas- ,,'t Is door getuigen gestaafd, door Sweeling en de oude Tom". 'Greg nam het van haar aan, maar maakte geen aanstalten om het te le zen. „Zoiets kun je toch niet doen", hield hij somber vol. „Ik kan het en ik héb het gedaan", verklaarde ze. „Heus, Greg, ik bezit het nodige geld en zie je dan niet in, dat op deze manier Vin kan gaan en jij blijven? Zo behoort het immers ook!" „Geld", hernam hij ongeduldig, „is in dit geval het minste. De vraag is: „Waaróm heb je het gedaan?" „Omdat het niet meer dan billijk is", antwoordde ze trouwhartig. „O, Greg, jouw aanbod was zo edelmoe dig. Jij hebt geprobeerd, veel meer te geven dan alleen maar geld! Wees nu even edelmoedig in 't aannemen als in 't geven!" Zij zag hoe Greg's mondhoeken tril den en zijn kin zich als 't ware samen trok. „Stil"., zei hij gebiedend. „Het is onmogelijk. Je begrijpt niet „Ik begrijp, dat jij, ter wille van Vin en mij, van plan was de boerderij die je zo na aan 't hart lag, te verko pen, opdat we samen een nieuw le ven konden beginnen", zei Celia vast beraden. „Als je dat denkt, ben je óf erg dom, óf heeft Vin je voorgelogen. Waarschijnlijk het laatste". „Je bedoelt, dat je nietsta melde ze. „Ik bedoel, dat ik in plaats van voor jou en Vin het leven gemakkelij ker te maken het aanbod heb ge daan op voorwaarde" hij zweeg even als om het belang van wat vol gen zou sterker te doen uitkomen op voorwaarde, dat Vin zijn verloving met jou zou afbreken!" TWAALFDE HOOFDSTUK. „Maar Greg!" riep Celia teleurge steld en onthutst, „ik begrijp niet..." „Ik dacht, dat ik me volkomen dui delijk had uitgedrukt", zei hij op vas te toon. „Ik had je immers gezegd, al les wat ik kon te zullen doen om jul lie huwelijk te beletten en dat hèb ik fedaan: ziedaar! Tenminste, ik zou et hebben gedaan, maar jij en Vin schijnen een uitweg te hebben gevon den, die ik niet kon vermoeden", be sloot hij knorrig. „Maar ik begrijp niet", herhaalde Celia aarzelend. „Ik herinner me, dat je dit gezegd hebt, maar later heb je verklaard, je in mij te hebben vergist. Ik meende ik meende uit Vin's woorden op te maken dat je de be doeling had, ongelijk te erkennen". „O, neen, helemaal niet", verzeker de hij. ,,'t Is zoals ik van het begin af aan heb gezegd: jullie tweeën passen niet bij elkaar. Hoor eens, Celia", met ingehouden adem luisterde ze naar de klank van zijn stem „ik verzoek je dringend, hier niet mee door te gaan! Je weet toch, hoe ern stig ik een stap als deze heb gemeend. Geloof me er kan voor jou geen geluk zijn weggelegd wanneer (Wordt vervolgd) DRIJFT A.D.O. OOK M.V.V. IN HET NAUW? (Advertentie) Elinkwijk nog te zwak voor GVAV A.D.O. mag dan zondag in de wed strijd tegen Rapid JC niet voorna melijk door uitstekend voetbal de overwinning hebben behaald, een feit is toch, dat de Haagse eredivi sie in deze competitie vrijwel voort durend een uitzonderlijke en con stante vorm heeft getoond. In de wedstrijd tegen Rapid stond zoveel op het spel, dat bij beide ploegen de zenuwen het goede voetbal verstoor den. De topklasse van A.D.O. is ech ter duidelijk. Een nadeel is, dat iede re club er des te meer op gebrand is de Hagenaars in het zand te laten bijten. En vooral een club als M.V.V. be zit op eigen veld de kracht dit voor nemen uit te voeren. Want in iedere wedstrijd weer wordt de Maastricht-, se aanvalslinie Coenen, Toennaer, Relnders, Rutten en Ummels naar gevaarlijke aanvallen gestuwd door de international Van Wissen. De vraag is nu maar of Van Wissen tegen A.D.O. tijd genoeg krijgt om voldoende aandacht aan de aanvalslinie te besteden. Want tegen de gevaarlijke A.D.O.-aan- val zal hij zijn defensie ook nog wel eens bij moeten springen. De Hagenaars hebben vele ster ke tegenstanders doen capituleren en ook M.V.V. zal zondag vaak genoeg in het nauw worden ge dreven. Zo vaak, dat wij winst voor A.D.O. voorspellen, al zal de uitslag niet ver van een gelijk spel liggen. Vier clubs, Ajax, SC Enschede, Ra pid JC en D.O.S., staan gezamenlijk met 17 punten uit 13 wedstrijden op de tweede plaats. Van deze clubs krijgt SC Enschede het nog het ge makkelijkst. Want tegenstander Blauw Wit is beslist van mindere klasse. (Advertentie) Maar Rapid JC zal tegen Fortuna slechts met kunst- en vliegwerk tot een redelijk resultaat kunnen ko men. En onder een redelijk resultaat verstaan we in dit geval hoogstens een gelijk spel. De twee overige clubs, Ajax en D.O.S., komen in Am sterdam tegen elkaar in het veld. Beide teams hebben sterke defensies en veel doelpunten zullen er dan ook niet vallen, maar Ajax is hier toch wel de kanshebber. P.S.V. en Sparta kan men in deze competitie tot nu toe de „gegoede middenstanders" noemen. Sparta heeft tegen SC Enschede nog weer eens bewezen, dat het dieptepunt van de Rotterdamse ploeg nu wel voor bij is, maar ook P.S.V. weet wat doelpunten maken is. In de wedstrijd P.S.V.-Sparta verschillen de krach ten niet veel. Een gelijk spel is een redelijke verwachting, maar wie geen drie wil gebruiken kan hier P. S.V. als winnaar tippen. In de lagere regionen begint de situatie bijzonder Interessant te worden. Elinkwijk is er op ge brand zich omhoog te worstelen, maar zelfs op eigen veld zullen de Utrechtenaren nog wel zwakker zijn dan G.V.A.V. Overigens is 't ook niet te verwachten, dat V.V. V. aan N.A.C. ook maar een snipper van de winst toe zal staan. Amsterdam blijft in een vrij ge vaarlijk gebied, omdat Feijenoord op eigen veld praktisch niet te verslaan is, zeker niet door de Zwarte Scha pen..» Rode Duivels spelen tegen Forluna '54 oefenwedstrijd De technische commissie van de Kon. Belg. Voetbalbond heeft beslo ten de Rode Duivels half januari en half februari oefenwedstrijden te doen spelen tegen buitenlandse club elftallen. Voor de wedstrijd van half januari heeft zij haar keus bepaald op Fortuna '54 uit Geleen als tegen stander. Juniorvoetbaluitslagen Groep A II: Nieuwdorp A IWe- meldinge A I 11. Groep A III: Axel A I—Terneuzen A I 41; Steen A IHulst A I 20. Groep B II: Domburg B INieuw- land B I 3—3. Groep B VWemeldinge B IGoes 11^2- ^5.; Yel;seke BLI—Kruiningen Groep B VHI: Burgh B I—Drei- schor B I 00; Zonnemaire B IDui- veland B I 60. Groep B IX: Philippine B ITern. Boys B I 03; Spui B IZaamslag B I 1—0. Groep B X: Clinge B IVogelwaar de B I 0—1; Hulst B in—Steen B I 06; de rest is afgelast. PROGRAMMA EREDIVISIE M.V.V.—A.D.O- 2 SC EnschedeBlauw Wit1 P.S.V.-Sparta 3 Ajax—D.O.S1 V.V.V.—N.A.C1 FeijenoordAmsterdam 1 Rapid JCFortuna '54 3 Elinkwijk—G.V.A.V2 EERSTE DIVISIE A De GraafschapRJ3.C1 VolendamV.S.V1 Excelsior—H.V.C3 S.V.V.—E.D.O1 D.F.C.—D.W.S1 HelmondAlkmaar 2 VitesseRoda Sport 1 Willem II—A.G.O.V.V1 EERSTE DIVISIE B LeeuwardenWageningen 1 HaarlemHelmondia '55 1 Xerxes—Limburgia 3 Fortuna VIRermes/D.V.S. 3 K.F.C.De Volewijckers 2 StormvogelsEindhoven 2 R.C.H.Rigtersbleek 2 SittardiaSchev. Holl. Sport 1 TWEEDE DIVISIE A U.V.S.Emma 1 Wilhelmina't Gooi 1 Baronie—Z.F C. 2 D.H.C.Longa 3 Hilversum—E.B.O.H1 O.N.A.De Valk 1 TWEEDE DIVISIE B VelocitasP.E.C3 Zwolse BoysHeracles 2 N.E.C.Enschedese Boys 2 TubantiaHeerenveen 3 OosterparkersOldenzaal 2 Go AheadRheden 1 VeendamZ war temeer 2 Derlien landen loten om wedstrijd tegen Israël Ook Amerikaanse teams hebben nog een kansje Het organisatiecomité van het we-: reldkampioenschap voetbal,. 1958 heeft een foorstel behandeld van het comitélid Lorenzo Vilizio met de strekking ook Zuid-Amerikaanse landen toe te laten tot de loting van de nummers 2 van de groepen der Europese zone teneinde een tegen stander voor Israël aan te wijzen. In afwijking van een vroeger be sluit werd bepaald, dat de nummers 2 van de groepen van de Centraal- Hé Lekkerman, let öp ]e dobber man! 52. De Kraak stoomde met een regelmatige snelheid noordwaarts, op enige af stand van het eiland Lutje- wieroog. De Maat stond als ge woonlijk aan het roer; Pro fessor Jodelahatl was bezig in zijn hut een rapport op te stellen met betrekking tot zijn jongste ontdekking, een levend exemplaar van de salamandrus aquarlus! Kappie hing peinzend over de verschansing en staarde in Öe verte. „Dit Is een sakkers zotte geschiedenis", mompelde de gezagvoerder voor zich uit „Vreemd!.... De volks mond wil dat de beman ning van die schuit destijds in zijn geheel overboord sprong, op de kapitein na.. Maar wat Is er dan met die kapitein gebeurd? Heeft het monster die kapitein.,? BrrrMaar hoe komt dat monster dan In die kist? Of Is die kapitein er met de schat vandoor gegaan destijds? En.... hé!" Kappie veerde eensklaps rechtop. „Vlak voor onze ogen sprongen vanmorgen die drie kerels van dat jacht. Maartoen wij aan boord kwamen, zat die zee slang netjes In de schatkist met het deksel erop Wie hoewatKappie schudde het hoofd Het duizelde hem. „Er Is Iets heel merkwaardigs en Noord-Amerikaanse en de Zuid- Amerikaanse zones in de loting zul len worden betrokken, met de num mers 2 van de negen groepen der Europese zone. i pe J3 Janden, die aan de loting Sdectnemen, zijn Ierse Vrijstaat, Bel gië, Bulgarije, Wales, Nederland, Po len, Roemenië, de tweede in groep 8 van de Europese zone (Noord Ier land, Portugal, Italië), Spanje, Peru, Bolivia, Uruguay en Costa Rica (verliezer in de finale van de Cen- traal-Noord-Amerikaanse zone te gen Mexico). Deze 13 landen worden uitgeno digd de vertegenwoordigers te zen den naar de loting die op 15 decem ber a.s. in de zetel van de F.I.F.A. te Zürich zal verricht worden. Israël en het land, dat bij loting wordt aangewezen, zullen 2 wedstrij den tegen elkaar moeten spelen, de tweede uiterlijk 2 februari 1958. In dien een Amerikaans land wordt aangewezen zal de ene wedstrijd in Israël en de andere in een Europese stad worden gespeeld. Het Ameri kaanse land zal de reiskosten naar Israël zelf moeten dragen. De kos ten voor de tweede wedstrijd komen voor rekening van Israël. Duitse renners naar de Tour de France Jean Garnault, de secretaris-generaal van de Tour de France, heeft aange kondigd ,dat volgend jaar vier of vijf Duitse renners zullen deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Zij zouden worden opgenomen in de (gecombi- neerde) Zwitserseploeg en worden ge leid door een Zwitserse ploegleider. De Dujtsers zouden gezamenlijk een eigen verzorger en mecanicien mogen meenemen. Vorig jaar heeft de lei ding van de tour een dergelijk voor stel gedaan. Door moeilijkheden tus sen de Duitse en Zwitserse wieler bonden kon het echter niet worden ge realiseerd. In Finland Is een nieuwe politieke par tij opgericht. de „Finse centrumpartij van arbeiders en kleine boeren", die ar beiders, kleine boeren, ambtenaren en andere burgers met kleine Inkomens bij een wil brengen. De nieuwe partij, de zevende in Finland, wil o.m. Ijveren voor een verenigde vakbeweging aan deze zaak", mompelde hij tenslotte, terwijl hij de trap naar de stuurhut beklom Binnen stond de Maat zwijgend aan het roer. Een vriendelijk zonnetje goot zijn verwarmende stralen door de brede vensters van de hut. Het be scheen ook het logboek van De Groene Draeck dat Kappie daar enige tijd geleden had neergelegd en waarop zijn oog nu viel. Kappie liep op het boek toe en betastte het. De zonnewarmte achter het glas van de stuurhut had zijn uitwerking niet gemist: het boekwerk was droog. Kappie nam het mee en zette zich op het voordek in een stoel; hij sloeg het document voor zichtig open en begon met grote interesse te ie- 'tèetk van, 2.25 Geef hem Fresh-up de enige huidversterkende staaflotion die hij na het scheren zo graag gebruikt. Ook na elektrisch scheren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 11