Miljoenenproject redde strand van de badplaats Knokke MOEIZAME BESPREKINGEN GAILLARD-MACMILLAN ZEEUWSE VOETSTAPPEN" IN HET MARKIEZENHOF ACHTTIEN TON GLOEIEND ASFALT STROOMDE OVER STRAAT SIGARETTENINDUSTRIE RICHT ZICH TOT TWEEDE KAMER DINSDAG 26 NOVEMBER 1957 PROVJN 01 ALE Z E E O W 8 COURANT NOG DIT JAAR GEREED Bloeiend badleven onmisbaar voor hotels en speelcasino (Van een speciale verslaggever) Knokke, de badplaats aan Belgiës westkust slechts enkele kilome ters van ons West-Zeeuwsch-Vlaanderen verwijderd hoopt nog voor het einde van dit jaar gereed te komen met een uniek miljoenenpro- jeet: de voltooiing van de strijd om het behoud van zijn strand. Door allerlei oorzaken heeft de zee hier steeds een venijniger greep op de kuststrook gehad dan elders - met bezorgdheid zag men dan ook in de loop der jaren de zandplaat voortdurend kleiner worden. Door middel van lange zuig-persleidingen heeft men nu ongeveer een miljoen ku bieke meter zand opgespoten, want tenslotte willen en kunnen het ge meentelijk Speelcasino en het daarbij horende hotel „La Réserve" (het meest luxueuze en duurste van België) het badleven niet missen, aan gezien dit stellig een sterke toeristische terugslag zou veroorzaken. Thans is men doende om door mid del van enorme uit hout gevlochten zinkstukken, die met brokken natuur steen verzwaard worden, het complex van strandhoofden (kribben), die de op het strand beukende golven moeten breken, verder in zee te verlengen. En dit is dan het sluitstuk van het enorme werk: Knokke, dat straks met Kerstmis en nieuwjaar weer vele van zijn kasteelachtige hotels en moderne restaurants zal openen (de stad met zijn 30.000 inwoners kan ongeveer aan 80.000 gasten onderdak verschaf fen) kan rustig feest vieren...! Vanaf de dijk staan de bewoners van Knokke, Zoute en Albert Plage mét voldoening te kijken naar de zware laadschepen, waarop grote be drijvigheid heerst, terwijl af en toe bij opspuitend water een dof geraas hoorbaar wordt. Het spookbeeld van het verdwijnend strand is bedwongen: Knokke is en blijft badplaats en deze wetenschap zal de „captains of industry", filmsterren, vertegenwoor digers van de geldadel, maar ook vele anderen, in de ban houden van het springende kogeltje van de roulette tafels. Ook een actief en sympathiek man als de heer John Verhulst, eerste schepen (wethouder) van Knokke en tevens beheerder-directeur van het Speelcasino (een combinatie, waar wij met onze Nederlandse begrip?>en even aan moeten wennen) kon tevreden glimlachen, toen hij ons zei: „Ja, het werk is bijna klaar...." Maar men doet Knokke onrecht, in dien men de begrippen „duur" en „mondain" teveel accentueert. Sedert de comfortabele Belgische Spoorwe gen de lijn Luik-Brussel-Brugge elcktrificeerden, is ook de toeristen- stroom van mensen met een smalle beurs belangrijk toegenomen en zij kunnen hier tegen redelijke pi-ijzen van de „wonderen" en aantrekkelijk heden van Belgie's eerste badplaats genieten. Goudengasten Ja, wonderen, want is het niet een wonder, wanneer men de Italiaanse filmregisseur-acteur Vitterio de Sic ca zo maar op straat kan tegenko men? Of mensen als Franqoise Ar- noul, Rudolf Schock, Frank Sinatra, Ava Gardner, Maurice Chevalier, Gi selle Pascal, Alexander Brailowsky, Arthur Rubinstein...? Laten we eerlijk zijn: U ziet ze na tuurlijk niet allemaal tegelijk, maar ze zijn er geweest of ze komen terug. Sla het gouden gastenboek van „La Réserve" maar eens open en dan komt U ook Ima Sumac tegen, Mohamed Ben Youssef, Stijn Streuvels en Noël Noël. En is de grootste kristallen licht kroon ter wereld in de „salie du lustre" geen wonder? Wanneer daar deze winter weer de „menus gastronomiques" met bijbehorende modeshows gegeven worden, kan men genieten van een spectaculair schouwspel. De kroon van Vene- tiaans glas voor het vervoer van de 37.000 in Murano geblazen glasdelen was een hele goederen trein nodig beschijnt dan de surrealistische muurschilderingen, die rondom door de Brusselse kunstenaar René Magritte in de koepelvormige ruimte zijn aange bracht onder het motto: „Le do- maine enchanté". Beschijnt... dit is eigenlijk niet het juiste woord, want de 2000 lampen van deze 7 k 8 ton wegende mon- sterkroon (doorsnede: 8 meter) werpen een ware lichtvloed. Ieder voorjaar moet een halt dozijn vrouwen, geassisteerd door 4 elek triciens, gedurende 3 weken wer ken om het glasgevaarte schoon te maken... Winterseizoen In het gemeentelijke Casino, waar naast veel bekende sterren ook orkes ten als dat van Duke Ellington op traden want tenslotte nemen va riété, dans en theater hier ook een belangrijke plaats in-geeft 't „Théa- tre National du Belgique" dit winter seizoen weer een reeks van 9 bijzon dere voorstellingen. Dit geschiedt al les zoals gezegd stellig niet slechts voor de „haute chique'want Knokke denkt behalve aan zijn mon daine ook zeer bewust aan zijn „bur gerlijk" gezicht, al moet men hier in „La Réserve" het sprookjesachtige hotel uit 1001-nacht natuurlijk niet naar zoeken. Uniek in Europa Men mag veilig aannemen, dat „La Réserve" uniek in Europa is en de hele opzet is dan ook uit een oogpunt van hotellerie zeer interessant. Zoals de directeur, de Zwitser P. Bachin- ger, ons vertelde, kent men geen vaste dagpensionprijs en geen me nu's alles gaat a la carte. De keu ken is zeer verfijnd en de bekwame chef-kok Marcelle Parmentier uit Ostende heeft acht witte mutsendra gers onder zich staan. Dit team zal vooral met Oudejaar onder hoog spanning moeten werken, daar onge veer 500 gasten verwacht worden, die menu's van 500 francs 37,50 per persoon dus) zullen gebruiken. Het zal weer een avond worden met de schittering van vele edelstenen en sieraden, waar de heer Bëchinger ge zien zijn bijzondere gasten wel aan gewend is. Er gebeurt dus wel iets in de bad plaats Knokke en de prachtige villa wijken, de hoge moderne flatgebou wen, de indrukwekkende landhuizen vaak in een brede, zeer persoon lijke stijl gebouwd getuigen ervan, dat niet de „kleinsten" deze plaats met zijn schilderachtige omgeving, Casino en strand tot woonplaats ge kozen hebben. Zelfs de Aga Khan voelde zich destijds tot het milieu aaneetrokken, maar het schitterende landhuis, dat hij kocht, werd door hem nimmer boz"oht en ging tenslotte in andere handen over— DEMONSTRATIES IN PARIJS Wanneer op 28 november a.s. burgemeester van de Londense wijk Westminster de kerstilluminatie zal ontsteken, zullen 6'j ballons in floodlight slaan. Zij komen over de gehele lengte van de straat te han gen. De foto geeft een beeld van de voorbereidingen van de kerstver siering, die is uitgevoerd in de stijl daterende uit de dagen van koning Edward. Frankrijk heeft nu grote-hoogte-raket De eerste besprekingen die de Britse premier, MacMillan, maandag onmid dellijk na aankomst in Parijs met zijn Franse collega, Gaillard, is begonnen over de Britse wapenleveranties aan Tunesië, hebben geen resultaat opge leverd, zo is in kringen van het Fran se ministerie van buitenlandse zaken verklaard. Men voegde hieraan toe, ''.at van deze kwestie „al het andere afhangt". MacMillan verklaarde bij aankomst in Parijs, dat de kwesties waar het om gaat ernstig zijn en dat alle mis verstanden er over uit de weg moe ten worden geruimd. „Wij zitten in dezelfde boot", zei hij. „Wij mogen hem geen van allen laten schomme len". De aankomst van de Britse premier en zijn besprekingen in de Franse hoofdstad zijn verlevendigd door de monstraties van jeugdige, rechts ge oriënteerde, demonstranten en door met knnppels gewapende politieman nen, die de betoging uiteendreven. De jongelieden, veelal gehuld in le deren jasjes, hadden de omgeving van de Amerikaanse en de Engelse ambas sade uitgekozen voor hun betoging. Om zeven uur 's avonds was een me nigte van vele honderden, blijkbaar op het teken van het afsteken van drie speelgoed raketten, op de Place de la Concorde bijeengestroomd. Katholiek spoorweg personeel neem* motie aan. Het gisteren in Utrecht aangevangen tweejaarlijkse congres van de Neder- landse Katholieke Bond van Vervoer personeel St.-Raphaël heeft over de door de directie en de personeelraad noodzakelijk geoordeelde herziening van het reglement dienstvoorwaar- den 1956 een motie aangenomen. In de motie wordt vastgesteld, dat door het ingrijpen van de minister van verkeer en waterstaat :n deze, het vertrouwen van het spoorwegperso neel in de waarde van het overleg ernstig is geschokt. Op de minister wordt een dringend beroep gedaan alsnog een normale beoordeling van de in overleg tot stand gekomen voor stellen mogelijk te maken. Hammarskjöld naar Midden-Oosten? In goedingelichte kringen te New- York verklaarde men maandag, dat Dag Hammarskjöld, de secretaris-ge neraal van de Ver. Naties, mogelijk naar bet Midden-Oosten zal reizen om te proberen de spanning tussen Israël en Jordanië te verminderen. In de Jordaans hoofdstad, Amman, is maandag bekendgemaakt, dat Ham marskjöld in een telegram aan de Jor daanse minister van buitenlandse za ken, Rifai, verklaard heeft, dat nij bereid is zelf naar Jordanië te komen voor directe besprekingen Hammars kjöld vroeg om herziening van het Jordaanse besluit van zondag, nie: meer samen te werken met kolonel Leary het hoofd van de V.N. bestands commissie. Jordanië beschuldigt Lea ry ervan, dat hij niet neutraal is. Minister Rifai heeft Hammars kjöld inmiddels geantwoord, dat hij het denkbeeld van directe b- sprekingen toejuicht. Hij vroeg de secretaris-generaal een datum voor een bezoek aan Jordanië te noemen Later op de avond werd van politie zijde onofficieel gezegd, dat 200 jon gelui gearresteerd waren en dat „vijf zes" mensen waren gewond- Frankrijk heeft met succes proef nemingen gedaan met twee typen raketten voor grote hoogten en is daardoor de vierde mogendheid ge worden die lange-afstands projec- Tielen bezit. Dit onthulde het Fran se ministerie van defensie gisteren in een publikatie, die blijkbaar „getimed" was met het bezoek van MacMillain. Dze projectielen worden aange wend door geleerden voor het ex ploreren van de buiten-ruimte,, zei het 'ministerie in haar verklaring. De raketten heten resp. Monica en Veronique en kunnen een ma ximum-hoogte bereiken van 220 km, met een snelheid van 5000 km. Metaalindustrieën voor produktiviteitsaftrek. „Nu de betalingsbalans weer bete re aspecten biedt zou ik bij de rege ring met klem willen bepleiten de produktivlteit bevorderende sfeer in de Nederlandse metaalindustrie, die door de opschorting van de fiscale investeringsaftrek heeft geleden, te verbeteren door het vervangen van deze investeringsaftrek door een zo genaamde produktiviteitsaftrek, waarvan een grote stimulans zou kunnen uitgaan voor de industrie", aldus verklaarde de voorzitter van de vereniging van metaalindustrieën, dr. J. C. Hooykaas, op een zaterdag gehouden persconferentie tijdens welke hij het standpunt van de Ver eniging bekendmaakte over het be staande fiscale klimaat in de me taalindustrie. Op langere termijn beveelt de ver eniging aan te streven naar een wij ze van fiscale afschrijving welke de vervangingswaarde zo dicht moge lijk benadert, opdat zoveel mogelijk aangesloten wordt bij het bedrijfs economisch wenselijke. Voorts zou in de toekomst een vrijstelling van pri mair dividend verleend dienen te worden. Dit zou tegemoetkomen aan het bezwaar van een dubbele fiscale druk op uitgekeerde winsten van de N.V.'s. Mexicaanse schilder De la Rivera overleden. De Mexicaanse schilder Diego Maria de La Rivera is in Mexicostad over leden. Op acht december zou hij 71 jaar worden. Rivera, die vooral bekend geworden is door zijn levendige muurschilderin gen, was wegens zijn links georiënteer de politieke denkbeelden, een omstre den figuur. In het begin van het vorige jaar had hij verklaard, dat Russische medi ci in Moskou hem met behulp van een behandeling met radioactieve isotopen van kanker hadden genezen. Rivera werd in 1886 te GuanahuatJ géboren. Hij was van Indiaans-Spaan se afkomst. In 1907 kreeg hij een stu diebeurs voor Europa, nadat hij al op elfjarige leeftijd aan de academia Sac Carlos te Mexico stad zijn opleiding was begonnen. In 1910 teruggekeerd in zijn land nam hij deel aan de re volutie. Twee jaar later ging hij weer naar Europa, waar hij te Parijs de invloed van Picasso, Renoir en Ce- zacie onderging. Toen hij echter <n 1921 in Mexico terug was, werd hij (Slot van oae de man van een gemeentebedrijf, die meterstanden komt opnemen, stelt zich dan ook eerst eerbiedig in ver binding met de archivaris. Bergen op Zoom is een cultureel bezit rijker geworden en dat schept zorgen. Hoe groot die zorgen zullen zijn, valt' bij benadering nog maar nauwelijks te schatten. Het is de be doeling om van het Markiezenhof 'n cultuurcentrum voor West-Brabant te maken, maar daartoe zal het toch eerst gerestaureerd moeten worden. Men prijst zich in ieder geval ge- Leegstaande woningen kunnen worden betrokken. Nog steeds staan de 32 nieuw ge bouwde woningen aan de Generaal Spoorstraat en de Victoriestraat te Bergen op Zoom, waarvan de eerste reeds ip augustus werden opgeleverd, leeg. De daken van deze woningen vertonen golvingen, waardoor de ar chitect ze niet wenste op te leveren- Aan deze toestand zal dezer dagen een einde komen. De oorzaak van de doorzakking der daken ligt in het feit, dat niet de voor- feschreven dakelemënten zijn ge- ruikt. De gemeente zal deze week be ginnen de daken op kosten van de aan nemer in orde te brengen, terwijl deze week de woningen tevens kunnen worden betrokken, daar de noodzake lijke herstellingen kunnen worden uit gevoerd, ook al zijn de woningen be woond. geboeid door de kunst van de Azte- j iufefcjg de schepping van Keldermans j.. weef |n cigen gebruik te bebbe0i er zelf over te kunnen waken en straks gebruik te kunnen maken van de vele zalen in het gebouwencomplex, die met name zullen kunnen dienen als expositieruimten. Voorlopig echter heerst er de kil te en zelfs de machtig gemetselde schouw in de „Hofzaal" vermag niet de geringste illusie van een sprankje warmte te verwekken Zeeuws regiment Dit massale gebouw nu diende ve le jaren tot legering van 14 R.I., het „Zeeuwse regiment", dat voortgeko men is uit 3 R.I., een regiment piet een roemruchte historie, dat in zijn vaandels wapenfeiten uit de Slag bij Waterloo en uit de Tiendaagse Veld tocht kon schrijven. In de voorgevel van het Markiezenhof is een ge denksteen aangebracht, door de ge meente Bergen op Zoom in 1913 aan 3 R.I. geschonken ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het regiment, waar in datzelfde jaar 14 RJ. uit voortkwam. Van 't „Zeeuwse ken en M^ja's, dat hij een der baan brekers werd voor een eigen Mexi caanse moderne kunst. Met hulp van de autoriteiten vervaardigde hij voor openbare gebouwen grote fresco's, ge- inspireerd door de politieke en sociale geschiedenis van zijn land. Noodlanding mislukte: vier doden en een gewonde. Zaterdagavond kreeg een C-47 van de Nationale Garde van Alaska 'n verband met de duisternis opdracht neer te strijken op een vliegveld voor noodlandingen, in verband met de duisternis. De landing mislukte en vier inzitenden werden gedood en ze ven gewond. Van een der gewonden is de toestand kritiek. Kind van negen jaar gestikt In het Limburgse plaatsje Gulpen is het negenjarig zoontje van de familie Olieslager door het inslikken van een houten kegeltje van een gezelschaps spel' gestikt. Achttien ton gloeiend asfalt stroom de gisteravond in Rotterdam over de straat, toen de tank van een aanhang wagen, die aan een tankauto was ge koppeld, openbarstte na een aanrij ding. Dit gebeurde op de hoek Wol- phaertsbocht-Boergoensestraat wanr omstreeks negen uur de aanhangwa gen in botsing kwam met een locomo tief van een stoomtram van de Rot- terdamsche Tramweg Maatschappij. De locomotief liep ernstig beschadigd uit de rails en de aanhangwagen scheurde open. De brandweer heeft de gloeiende asfalt ingedampt, zodat de In een adres aan de Tweede Kamer heeft de stichting sigarettenindustrie een beroep op de Kamer gedaan, te willen medewerken aan een wijziging in het ingediende voorstel tot verho ging van de omzetbelasting op siga retten. De voorgestelde verhoging van het tarief van omzetbelasting op sigaret ten is volgens de adressante niet in overeensetmming meto de verklaring, neergelegd in dé bestedingsnota van 15 februari 1957. In deze verklaring wordt gezegd: „Indien een geringere stijging van de opbrengst van de tabaksfabrikanten zou plaats vinden dan waarmede re kening is gehouden, zou naar andere compensaties moeten worden uitge zien." Verder zien de sigarettenfabrikan- ten een vergroting van de discrimina tie in tweeërlei richting: tussen de sigarettenroker en die van sigaren en shagtabak zowel als tussen de sigarettenindustrie en de sigaren- en kerf (shag) tabakindustrie wegens 'n verzwakking van de concurrentieposi tie van de sigarettenindustrie. Men komt tot de conclusie dat, in dien het verantwoord wordt geoor deeld het sigarettenverbruik in maat regelen tot dekking van een begro tingetekort te betrekken, het niet ge rechtvaardigd is, de grotere behoefte aan middelen eenzijdig te verhalen op het sigarettenverbruik. Dan is het re delijk, aldus het adres, de lasten even redig over de verbruikscategorieën van sigaren, kerf en sigaretten te ver delen. Verzocht wordt, het wetsvoorstel zodanig te wijzigen dat zowel het fiscale als het economische aspect op een evenwichtige wijze tot zijn recht komt. De vraag hoe dit zou kunnen geschieden ware te onder zoeken, suggereren de fabrikanten, in een openhartig overleg tussen de overheid en bedrijfsleven. Journalist ontving hoge Belgische onderscheiding. De Belgische consul te Roosendaal ''e heer Th. Tiebackx, heeft gisteren de versierselen, behorende bij de on derscheiding van commandeur in de kroonorde van België, uitgereikt aan de heer W. P. G. Assmann, hoofdre dacteur van het Brabantse Nieuws blad en lid der Tweede Kamer voor de K.V.P. De consul noemde in zijn toespraak als redenen voor deze on derscheiding de verdiensten van de heer Assmann als journalist. Vooral zijn beschouwnigen en commentaren inzake de Benelux en de Waterwegen hebben in Brussel een groeiende be langstelling en waardering gekregen omdat hij daarin met de belangen van West-Brabant ook die van België heeft gediend. hete, kleverige substantie niet in de riolen kon lo~pen en deze verstoppen. De bestuurder van de tram moest met een bovenbeenbreuk in het ziekenhuis worden opgenomen. Het verkeer moest ter plaatse geruime tjjd worden omgelegd. Rotterdamse herv. jeugdraad sticht eigen gebouw. Burgemeester Van Walsum sloeg eerste paal. De burgemeester, mr, G. E. van Walsum, heeft zaterdagmiddag de eerste paal geslagen voor een eigen gebouw van de Centrale Hervormde Jeugdraad aan de St. Laurensplaats te Rotterdam. De C.HJ., o.m. bekend door jeugddiensten onder leiding van ds. M. L. W. Schoch, kampen en herfst- tournooien voor middelbare scholie ren, en de sectie jeugdzorg met de clubhuizen „De Boei" en „Piet Hein" werd In 1946 opgericht door enkele mensen die iets voor de jongeren wil den doen. Men begon met samen komsten en instuiven in een oud he renhuis in het park. Toen het werk begon te groeien en men „De Heu vel, moest verlaten, ontstond het plan 'n eigen Jeugdcentrum te stich ten. In een maand tijd brachten de jongeren zelf in 1954 ruim f 11.000 bij elkaar, welk bedrag door de ou ders aangevuld werd tot f 25.000. De benodigde bouwsom bedraagt echter ongeveer 1 miljoen. Het gebouw krijgt drie etages en er zal o.m. een jeugdsociëteit in ge vestigd worden voor jonge mensen die op kamers wonen. Verder zal er een zai l komen met plaats voor 300 personen, clubruimte en lokalen voor allerlei vormingswerk. Deze organisatie gaat uit van de gedachte dat de jeugd benaderd moet worden in een moderne stijl. „De oude boodschap van het evange lie brengt men op een wijze die in deze tijd verstaanbaar is, en het we zenlijke komt hierbij niet tekort", aldus karakteriseerde de burgemees ter in zijn toespraak het werk van de C.H.J. Hij hoopte, dat het ge bouw op de bestemde tijd, half 1955, geopend zal kunnen worden. H Een kijkje op de binnenplaats p van het Markiezenhof in Ber- p gen op Zoom, met in de lin- kerhoek de restanten van een eens achtkantige toren. Reeds ff in 1180 moest 't hele bovenge- p H deelte wegens bouwvalligheid p worden weggenomen. De „nw- derne" vensters zullen bij res- p tauratie worden vervangen p door m de stijl van het ge- bouw passende ramen. M Foto P.Z.C.) nriniinnniniinnirnniiiiiiiniiiiimimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiinnirninnï Regiment" is overigens weinig meer bekend; een korpsgeschiedenis be staat er niet van. Wel staat vast, dat er in 1939, toen 14 R.I. 900 man tel de, niet minder dan zeshonderd Zeeuwen in dienden! Zodat men veilig kan aanne men dat vele Zeeuwen het oude Markiezenhof beter hebben Ieren kennen, dan menige Brabander, die hoogstens eens een blik zal hebben geworpen op de indruk wekkende voorgevel, waarvan de vensters nog altijd afgeschermd zijn door authentiek traliewerk uit vroeger 'eeuwen en die het overigens bijzonder fraaie bouw werk een weinig gastvrij uiter lijk geven. Typerend voor deze schepping van Antonie Keldermans zo kan men van archivaris Slootmans o.m. Ieren is de horizontale architectuur en de Bourgondische decoratie in dit bouwwerk, dat voor het overige een markant voorbeeld is van Vlaamse gotiek. Dit nationale monument kan das nu een waardiger bestemming krij gen dan het tot dusver tengevolge van allerlei, in het verleden worte lende oorzaken, heeft gehad. Hoewel er aan de oorspronkelijke vorm vrij veel „gedekterd" is, bleef het als ge heel dank zij de Genie toch in redelijke staat. Exemplaren van de eerste krant in Europa geveild. Een collectie van 45 nummers van de „Nieuwe Tijdinghen", door Abra ham Verhoeven in 1618 tot 1622 uitge geven „In de guide Sonne" te Antwer pen. is op een veiling in het Paleis voor schone kunsten te Brussel zater dagnamiddag aan een liefhebber uit Nederland toegewezen voor 33.000 fr. De nummers van 4e „Tijdinghen", die in openbare bibliotehden en par ticuliere verzamelingen nog te vinden zijn, zijn uiterst zeldzaam. Abraham Verhoeven, die zijn cou rant in 1605 stichtte, dus 25 jaar voor dat theophraste Renaudot te Parijs de „Gazette de France" oprichtte, gaat terecht door voor de stichter van de eerste Europese krant. De „Tijdinghen" verschenen gere geld en waren vaak geïllustreerd met houtsneden. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllHlllllllllllllllllllllllllilillllllllllllliUlll Coaster weigerde te water te gaan (Van onze correspondent) p Door tot nu toe onbekende redenen heeft de coaster „Fok- p ke de Jong Sr." zaterdagmor- gen geweigerd na zijn doop in p p het water van de Lemsterhaven te glijden. Om elf uur stonden p publiek en officials klaar om p het schip zijn element te zien kiezen, maar het deed het niet Ook niet. toen de sleepbootjes p p het te water gaan poogden te stimuleren en het personeel van de werf „Friesland" alles op al- ff les zette om te voorkomen, dat in o'aats van de coaster de ff p plechtigheid in het water viel. Het schip gaf maar een paar meter toe en daarna weigerde p het iedere verdere concessie met 't gevolg, dat het gisteren p nog op de helling lag. De hele p zaterdag is men op de werf zon- p der resultaat in de weer ge- p weest. Een krachtige sleepboot p uit Amsterdam zal nu nroberen ee p de coaster, die 500 ton d.w. meet p en een motor van 350 nk. heeft p van de helling te trekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7