Meneer: In december zal blijken of u uw vrouw bemint BRUID op 3{c/lf Klanken uit de ether DE VIJF RIETVINKEN MAANDAG 25 NOVEMBER 1957 H tc O V I N V I A ts h h U W ti b L' U U tC A N T iet zal niet lang meer duren, et naar mij toe sturen, mensen maar benêe rat Caballero mee! PROBLEMEN VAN DE SINTERKLAASTIJD Advertentie) Cadeautje moet duur zijn al kost het niet veel U moet ons bijvoorbeeld geen vuur vaste schaaltjes geven en geen was knijpers, geen boodschappenmandje' dat ons aan onze dienstbaarheid her innert en geen cactuspotje dat ons overduidelijk maakt dat onze plaats thuis is en nergens anders dan thuis. Elk cadeautje dat U voor ons kiest, echtgenoten, moet zo zijn dat U het ook Jayne Mansfield zoudt durven aanbieden, of Elisabeth Schwarz kopf of Helena van Troje al naar uw type. We weten zelf wel dat we niet zo schoon zijn als Helene en niet zo verleidelijk als Jayne, maar dat behoeft niet uit uw cadeautje te blij ken, integendeel. Een man die berucht is om zijn kennis van vrouwen heeft eens gezegd dat elk cadeautje aan haar duur moet zijn, al kost het niet veel geld. En zo is het; elk cadeautje aan ons vrouwen moet in z'n soort duur zijn. Als U ons een flesje parfum wilt geven, geef ons dan niet een grote fles goed kope parfum, maar een piepklein flesje peperdure parfum. In geld blijft het hetzelfde, maar zo'n heel klein .flaconnetje echte Schiaperelli of Chanel, uit Parijs geïn. jorteerd, geeft ons het ge voel dat U ons óók een bontjas zou geven als U het geld er voor had. U mag ons zelfs een stukje zeep geven, als het maar schan delijk dure zeep is, en niet het merk dat we toch al dagelijks ge bruiken. En geef ons geen nylon-kousen, uw dochtertje van vijftien, dat al een beetje nuffig wordt, mag U wel ny lons geven, waardoor ze zich een da metje zal voelen, maar uw vrouw niet, meneer. Twee miljoen Neder landse vrouwen krijgen met Sinter klaas twee miljoen paar nylonkou sen en dat is nu precies de reden waarom uw vrouw ze niet wil. An ders gezegd: nylons geef je iedere vrouw maar üw vrouw is niet elke vrouw: ze is heel bijzonder. Lingerie mag wel als U dan ook maar weer Jayne Mansfield in ge dachten wilt houden en we bedoelen dan niet de maat, doch de bewonde ring die U Jayne Mansfield niet en Het hoofdkwartier van de Chinese Nationalistische luchtirtacht heeft be kendgemaakt. dat boven acht Chinese provincies vijf miljoen vlugschriften uw vrouw wel verschuldigd bent. en honderdduizend foto's van presi- Toilet-artikelen mag ook U kunt dent Tsjiang-Kai-Tsjek zijn uitgewor- ze in elke prijs krijgen, maar laat pen. DINSDAG 26 NOVEMBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 School radio, 10.50 Gx-am. 11.00 Voor de vrouw. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12,30 Land en tulnbouwmeded.. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 19.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennieuws. 13.30 Dansmuz. 14.00 Bariton en piano. 14.25 Gram. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 ZiekenloL 17.00 Voor de kinderen. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsuitz.: Rijksdelen overzee. Het werk van de Caraibische commissie, door E. F. H. de Vrlndt. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lichte muz. 18.50 Vra- genbeantw. 19 00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Katechis- mus, 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Groot Omr. koor en -ork. en sol. 22.10 Wij Europeanen: Italië, klankb. 22.30 Gr. 22.25 De Radiodokter. 22,45 Avondgebed en üt. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Nou- veauté's. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7,50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de huisvrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleutere. 11.00 Orgelspel. 11.30 Strljk- kwart. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land. en tulnbouwmeded. 12.33 Promenade-ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Pianorecital. 15.39 Voor de zieken. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Ama teursprogramma. In de pauze: Muzikale caus. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gram. 19.50 Toneelbe schouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr, 22.15 Operamuz. met comm. 22.35 Ik ge loof, datcans. 23.00 Nws. 23.15 Beurs ber. te New York. 23.16 New York cal ling. 23.21 Zone-schaakloemool. 23.26 - 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45 Rupelmonde, TV-film. 21.15—22.50 Speel film. IViUCUl LUCLl, i Een proefrak Laat dan de Maar stuur CONSTANT 26 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 4.38 2.10 5.11 2.26 5.46 2.37 6.10 1.32 17.00 2.05 17.30 2.21 18.05 2.32 18.28 1.44 23.15 1.70 23.46 1.82 6.28 1.56 18.43 1.6 11.09 2.02 11.40 2.14 12.13 2.32 11.51 1.61 12.05 1.85 175. Terwijl Henk en Riek bezig waren met het klaar maken van de avondmaaltijd, vroeg Huub, of er nog iets bijzonders gebeurd was tijdens zijn afwezigheid. „Nee", antwoordde Riek, „alleen kwam er ongeveer een uur geleden een man voorbij, 't was eigenlijk meer een jongen, die hier ln de buurt Iets scheen te zoe ken. Een lange vent met een pet op. Niet bepaald een plezierig type". Huub, die bezig was zijn schoenen te poetsen, want die zaten dik onder de modder van het lopen door het weiland, vroeg direct: „Heeft hij jullie en de tent gezien?" „Neen", zei Riek, ik hoorde wat en toen ben ik voorzichtig gaan kijken. We zagen hem voorbij gaan. Hij keek wel links en rechts maar heeft ons vast en zeker niet opgemerkt". Huub deed nog wat smeer op de neus van zijn schoen. „En waar is-le ge bleven?", vroeg hij. „Hij is doorgegaan en wij hebben hem niet zien terugkomen", antwoordde Henk. „We moeten oppassen, dat we hier niet ontdekt worden", meende Huub. ..Nu aan ons heeft 't niet gelegen", zei Henk geraakt. Feestcomité Amersfoort bedankt en bloc (Van onze correspondent.) Het comité Viering Eeuwfeest Amersfoort 1959 heeft en bloc be dankt voor de eer de feesten te mo gen organiseren, waarmee de Kei- stad in 1959 het zevenhonderdiarig bestaan zou gaan vieren. Op instiga tie van de gemeentelijke overheid was een algemeen comité gefor meerd uiteraard omgeven door et telijke subcomité's dat op 6 juli j.l. plechtiglijk was geïnstalleerd. Bij de voorbesprekingen had de fi nanciële basis van de feestviering een voornaam agendapunt uitge maakt: officieus was sprake van een gemeentelijke subsidie van hon derdduizend gulden. Nu gebleken is dat van subsidie in dergelijke klin kende munt geen sprake zal zijn en men hooguit kan rekenen op een ze kere garantie van gemeentewege, heeft het eeuwfeestcomité er en bloc reeds bij voorbaat de brui aan gegeven. „De nadruk valt thans", aldus een communiqué van de demis sionaire commissie, „op de zelfwerk zaamheid van de bevolking, ook wat de financiering van de feeste lijkheden betreft". In Londen is een zestigjarige be roepsbedelaar en straatzanger ver moord, die dagelijks twintig tot der tig pond sterling verdiende en naar de bank bracht. uit het rijmpje dat uw presentje ver gezelt blijken dat U juist die be paalde kleur lipstick of nagellak of rouge gekozen hebt, omdat die zo mooi past bij haar teint, de kleur van heur haar en haar ogen. Geef nooit crèmes tegen rimpeltjes of kraaien- pootjes uw vrouw hééft geen rim peltjes: in uw ogen is ze nog altijd even liefelijk als toen U haar pas leerde kennen en op haar verliefd werd. Met bijouterïetjes of sjaaltjes kunt U uw vrouw ook duidelijk ma ken, dat U haar nog altijd mooi vindt zo zal U belonen doordat haar ogen stralen van dankbaarheid en dan is ze werkelijk 'mooi. Ze zal U zelfs grif vergeven dat U de ver keerde bijouterie en het verkeerde sjaaltje gekozen hebt. Eén goede raad nog: denk niet en nooit dat uw vrouw te degelijk is om haar te verrassen met dure par fum. lingerie of bijoutjes juist een degelijke vrouw vindt het heerlijk als haar man haar niet zo degelijk vindt. We zullen het niet hebben over sla- couverts, meelzeven, plantenspuiten, bloemengietertjes, rijstkommetjes, theepot of koffiepot, ofschoon er vrouwen zijn die U er echt wel blij mee kunt maken. Wij persoonlijk be horen niet tot die vrouwen. Maar wel voelen we veel voor de kaptafel of het kap taf eitje Jayne Mansfield heeft er óók een en waar om wij dan niet? Om het geld hoeft II het niet meer te laten, want er zijn al goedkope moderne kaptafel- tjes die U net als moderne boeken plankjes tegen de muur kunt schroe ven, met een spiegel er boven en een kastje, onder de deksel, waarop we onze toiletspulletjes kunnen neerzet ten. In dat kastje komen dan onze sieraden. Mocht U tot zo'n kaptafel- tjo besluiten, meneer, en U hebt nog wat geld over, geef er dan zo'n mo dern plastic niet duur maar beel derig kap-garnituur bij: een kam, een nagelborsteltje, oen haarborstel en een handspiegel. Want wij vrou wen hehhon twéé spiegels nodig als we ons haar doen, wist U dat? (Van een medewerkster) Op 5 december aanstaande, 's avonds omstreeks half negen, meneer, zal blijken of U van uw vrouw houdt. En hoe U van haar houdt. En als U geen of al grote kinderen hebt en niet meer aan Sinterklaas doet, dan zal het blijken op 25 december, als uw vrouw uw kerstcadeautje uit het zachte papiertje wikkelt. Het zal niet blijken uit de grootte van uw cadeau of cadeautje en of het wel of niet kostbaar is, niaar het zal blijken uit uw keus. Voor U uw keus doet, meneer, moet U eerst een wijle aan uw vrouw denken en haar diep en innig beminnen, anders kiest U het verkeerde. Heel het jaar rond, waarde echtgenoten, mag U van ons vrouwen hou den omdat we uw potje koken en uw sokken stoppen, omdat we net doen of we niet horen welke vreemde geluiden U 's morgens maakt bij het tandenpoetsen en omdat we U het eerst de krant laten lezen. Maar als U ons een cadeautje geeft, moet U Anders van ons houden. FEUILLETON door Margaret Malcolm 50 „O, neen, Penny heeft me een volkomen logische uitlegging gege ven waarom ze eerst loog en dit later bekende. Ik geef toe, dat Celia daar bij invloed heeft uitgeoefend maar zonder het zelf te weten. Ze behandelde het kind zo vriendelijk, dat Penny zich ging schamen" „Wat roerend!" riep Editha iro nisch. „Heus, Greg, je moet op jouw leeftijd „Een ogenblik, Editha" zei meneer Wiclcham op ernstige toon. „Greg, ik ken je al lang; ik heb je altijd geres pecteerd en je mening op prijs ge steld. Ook neb ik je nooit iemand gevonden, die iets zou beweren, zon der 't te kunnen bewijzen. Welnu, hier moet je ook het bewijs voor le veren! Welk motief kan Editha heb ben om je zulk een belangrijke me dedeling niet door te geven?" Editha hield de adem in, maar Greg nam verder geen notitie van haar en wendde zich rechtstreeks tot haar vader. „Meneer Wickham" zei hij, „ik vind dit alles evenmin prettig als U, maar het moet uit rechtvaardig heid ten opzichte van Celia nu eenmaal worden gezegd. U en Edi tha weten beiden, dat we er op Mal lards uiterst krap aan toe zijn en dat het verlies van een kostbaar dier als Heatherbell, om nog niet van haar kalfjes te spreken, een soort ramp voor ons zou hebben betekend", „Jawel maarbegon meneer Wickham, het voorhoofd fronsend. „En U weet óók", ging Greg lang zaam voort, „dat Editha reeds ge ruime tijd bezeten is door het denk beeld Mallards weer aan het land goed toe te voegen". „Hoe durf jekreet Editha, van haar stoel opspringend. „Zeg, vadei', kunt U daar zo rustig blijven zitten en hem gelegenheid geven..." „Ga zitten!" beval meneer Wick ham streng. „Hoor eens Greg, dit is een ernstige zaak, die opheldering vereist. Ik erken, dat je reden hebt om verdenking te koesteren..." „Maar, vader!" riep Editha. Zonder op de interruptie acht te slaan, ging haar vader rustig voort: „Intussen is verdenking nog geen bewijs. En dat moet ik hebben, daar ik anders genoodzaakt zal zijn tot ernstige stappen om je te belet ten „Dat begrijp ik volkomen", viel Greg hem in de rede. „Als er niets anders was dan hetgeen ik tot nu toe heb gezegd, zou ik zelf twijfelen, maar er is nog iets". Meteen stak hij de hand in zijn zak en nam er een klein, in papier gehuld pakje uit, dat hij zorgvuldig opende en op het schrijfbureau legde. „Ik geloof", zei hij, „dat U dit wel zult herkennen". Het was een klein gouden horloge, verbogen en gedeukt, maar achterop stonden duidelijk de initialen „E.W." gegraveerd. „Mijn horloge" zei Editha, nu blijk baar inderdaad verrast. „Waar lieb je dat gevonden, Greg?" „Op de grond tussen twee afge brande hooibergen", antwoordde Greg bedaard. „En daardoor ben je onmiddellijk tot de conclusie gekomen, dat ik je hooibergen in brand had gestoken"! klonk het spottend. „Heus, Greg, nu ben je te ver gegaan. Ik heb dat horloge al verleden week verloren! Wie zal zeggen, of niemand het heeft gevonden en daarna weer laten Advertentie J 2t> i». maakt U doodmoe en ondermijnt Uw gestel. U bent er het vlugst van af met ABDIJSIHOOP/aSS vallen? Een van de jongens uit het dorp bijvoorbeeld of een zwerver!" Een ogenblik aarzelde Greg. Hij wist, dat er zwervers in de buurt wa ren geweest, dus zou het mogelijk kunnen zijnEditha had hem in derdaad even doen twijfelen, maar ongelukkig voor haar had ze bij haar vaaer het tegendeel bereikt. Met een zware zucht nam hij het voorwerp, eens een mooi sieraad, in de hand en bekeek het alsof hij zijn ogen niet wilde geloven. „Neen, meisje, die vlieger gaat niet op", zei hij ernstig. „Op de avond van de brand kwam je hier binpen en vertelde ma dat je naar bed ging omdat je hoofdpijn had, iets ongewoons voor jou. Je bracht toen je nand naar je voorhoofd en ik dacht nog bij mezelf: Wat heeft ze toch een mooie polsen wat past dat horloge er uitstekend bij". Er heerste een bijna voelbare stilte in de vriendelijke kamer terwijl de twee mannen op Editha's antwoord wachtten. Beiden waren vastbesloten tot een oplossing te komen, Greg, of schoon het hem leed deed voor de man, die hij verdriet had moeten doen, meneer Wickham, om het koste wat het koste rechtvaardig tezijn. „Welnu, Editha vroeg hg droe vig toen de stilte drukkend werd. Editha sprong op. „Goed dan, ik heb het gedaan Alles, zowel die malle telefoonge schiedenis als de hooibergen En ik ben er trots op. Mallards is van ons, het had nooit verkocht mogen wor den Als jij, Greg, maar enig begrip van fatsoen had gehad, zou je dat hebben erkend. Tenslotte was ons aanbod royaal genoeg, maar jij wei gerde, de boerderij te verkopen 1 En je had geen recht..." „Hij had alle recht viel meneer Wickham haar streng in de rede. Het was een eerlijke zaak en destijds was onze familie blij genoeg met het geld. Je kunt van mensen als de Ravens- cars maar niet profiteren en dan later verwachten, dat ze naar onze pijpen zullen dansen, wanneer we van me- I ning gelieven te veranderen. „Mallards is van ons", hield Editha koppig vol. Haar vader schoof ongeduldig zijn stoel achteruit. „Lieve hemel, kind. je bent gek riep hij heftig. „Dat juist jij opzette lijk hebt geprobeerd, andermans vee en veevoeder te vernietigen Het ia gewoonweg misdadig Er veranderde iets in Editha's ge zicht, dat voor het eerst een trek van schuldbewustzijn vertoonde. „Dat weet ik, en ik was er niet op mijn gemak over", gaf ze toe, „maar er zat, ziet u. niets anders op Als mijn andere plan was geslaagd zou het veel beter zijn geweest, maar in de gegeven omstandigheden zag ik geen andere kans om Mallards terug te krijgen dan door de Ravenscars te ruïneren". „Je... andere plan vroeg Greg. Meneer Wickham maakte een snel gebaar, alsof hij haar het zwijgen wilde opleggen, maar Editha streek uitdagend naar donkere haren achter over. „Ja, ik wilde met je trouwen, Greg", zei ze koel. „En ik geloof, dat ik een goede kans zou hebben gehad, als dat ellendige vrouwspersoon niet was ko men opdagen O", riep ze wanhopig, toen hij bleef zwijgen. Je weet heel goed wie ik bedoel Celia. Toen zij eenmaal hier was, begreeo ik, dat de zaak hopeloos stond". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9