Procureur-generaal eist twintig jaar tegen taxichauffeur H. uit Nieuwland Vaststelling richtlijnen voor ombouw van elektriciteitsnet Zeeuwse Almanak DUITSE KUSTVAARDER „PLAN" IN ZIJN GEHEEL GEBORGEN P. V. d. A. OVER KANDIDATEN VOOR STATENVERKIEZING Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 25 NOVEMBER 1957 WEGENS MOORD EN DIEFSTAL (Van een speciale verslaggever) De Nieuwlandse taxichauffeur Lourens H. heeft zater dagmiddag voor het Haagse Hof twintig jaar tegen zich horen eisen, een zelfde straf dus als de Middel burgse rechtbank hem in juni had opgelegd. De procu reur-generaal kwam tot deze eis na een vrij kort requi sitoir, waarin hij bewezen achtte, dat H. de moord op de jonge weduwe Sien K. had gepleegd en voorts, dat de taxichauffeur tenminste drie duizend gulden van Sien K. had gestolen. Het Hof zal in deze geruchtma kende zaak op zaterdag 6 december des morgens tien uur arrest wijzen. De tweede dag van deze openbare zitting werd een dag van verrassingen, waarbij het met name ging om de figuur van Willem G., die vrijdag onverwacht door H. was genoemd als de man, die met hem en Adriaan Besuijen uit Veere de mysterieuze nachtelijke tocht naar Vlissingen en Veere zou hebben gemaakt. Over deze rit werd zaterdagmorgen eerst Adriaan Besuijen aan de tand gevoeld, waarop de procureur-generaal plotseling een proces-verbaal overlegde, dat de nacht tevoren door majoor Baliegoyen De Jong en de adju danten Van der Werf en Van der Ster was opgemaakt van een verhoor, waaraan, na de zitting van vrijdag, de gedetineerde Willem G. was onderworpen. Uit dit proces-verbaal bleek, dat deze Willem ontkende, dat hij ook maar iéts met deze zaak te maken zou hebben. Hij was tijdens de bewuste nacht „gewoon" thuis ge weest en toen het Hof te kennen gaf Willem toch wel eens te willen horen, bleek de man in het gebouw aan wezig, zodat hij onmiddellijk kon worden binnenge leid. Kleedpartij voor het Hof - reed Willem G. mee met verdachte of niet Toen begon een merkwaardige episode van deze zitting, een episode name lijk, waarin min of meer werd getracht een reconstructie te geven van de al dan niet lugubere nachtelijke rit. Hoofdpersoon in deze reconstructie was de Veerse landarbeider Adriaan Besuijen, die echter hoewel hij gedeci- deerder optrad dan voor de Middelburgse rechtbanktoch niet veel ver der kwam dan wat vage verklaringen. „Ik had tenslotte zes flesjes bier op, edelachtbare", mompelde de man. „Dan ben je niet helemaal meer by je po sitieven. Ik dacht eigenlijk, dat je dan helemaal niet verhoord mocht worden, omdat je toch niet helemaal in orde bent...." Maar dat bleek een verkeerde gedachte van Adriaan. Besuijen had dus in de nacht-van- de-moord verdachte H. doen opbellen om een rit naar Vlissingen te maken voor het bezoek van een „relaSic". Toen H. hem afhaalde zat er in de taxi nog iemand, die niets zei en niet bewoog. „Hoe laat kwam Lou U in Veere halen?", vroeg de president, mr. L. van Lookeren Campagne aan Be suijen. „Ongeveer half twee". „Zat er nog iemand in de auto". „Ja. Ik geloof een man in een leren jas. Hij nad blond achterover ge kamd haar". „Bewoog die man naast U?" „D'r zat niet veel beweging in". „Hing zijn mond open?" „Daar heb ik niet naar gekeken. Het was donker in de taxi". „En wat zei Lou ervan?" „Die-rijdt ook eens mee, zei hij". „Zware jongen De gang van zaken speelde zich za terdagmorgen ter zitting als volgt af: Willem G- kwam binnen en bleek let terlijk een zware jongen van 27 jaren, die nog vóórdat hij de eed had afge legd, zei: „Ik heb niks met deze zaak te maken". En na de eed bleef hij bij deze verklaring. „Ik ben niet bij Lou geweest die nacht, ik heb geen kapot te bromfiets gehad, ik heb zelfs geen bromfiets, ik ben die nacht niet in Veere geweest, want ik was thuis. Het zijn allemaal pertinente leugens van Lou H". De president tegen verdachte: „Wat zegt L' daarvan?". Verdachte: ,.Hü liegt het allemaal. Hy weet pertinent, dat hij b\j mü is geweest. Ik ga zelfs denken, dat hy zélf met de zaak heeft te ma ken". Adriaan Besuijen had dus tijdens de rit naast iemand in een leren jas geze ten. Willem G. beweerde geen leren jas te hebben maar het zou die van Lou ge weest Kunnen zijn. „Trek hem maar eens aan", zei de president, want dat kledingstuk was in beslag genomen en dus ter zitting aanwezig. Willem G. perste zich met hulp van de deur waarder in de jas. maar zijn omvang was zo enorm, dat de jas halverwege de rug bleef hangen. „Dan maar je colbertje uit", besliste de president. Willem trok het jasje uit en probeer de de jas opnieuw. Met enige moeite ging het toen, hoewel alles rond hem strak stond. Willem moest vervolgens zijn bril afzetten die draagt hij nog maar pas en in de stoel gaan zitten. Toen moest Adriaan er weer bijkomen. „Die persoon, die zich naast U be vond, leek die op Willem, zoals die hier zit?", vroeg de president. „Dat kan ik niet zeggen", zei Adriaan. „Die man van toen was nogal blond, lichter dan die hier zou ik zeggen. De jas kwam ver over de benen en niet zoals hier tot de knie. Maar ik weet ook niet of het dezelfde jas is". Reconstructie Destijds had de politie met Adriaan de zaak ook eens gereconstrueerd. Men had hem weer hetzelfde aantal biertjes laten drinken, de rit was op dezelfde tyd gemaakt en zelfs by de zelfde maanstand. De jas was toen gedragen door de dochter van adju dant Van der Ster, die ongeveer de zelfde maat had als de overleden we duwe. De hypothese van de politie was immers, dat het lyk van deze vrouw in de jas had gezeten. Welnu, het bleek dat de dochter vaii de adjudant ter zitting aanwezig was. want als be- VAN &2.fVin TOT eS.ijfc IN „DE SCHELDESTROOM" de Vlissingse jeugdherberg, is zaterdag avond een plezierige èn leerzame avond geweest door de „Nederlandse jeugdbond voor Natuurstudie", geor ganiseerd. Dr. Mörzer Bruyns. van Staatsbosbeheer in Utrecht en verbon den aan het „Rijksinstituut voor Veld- biologisch Onderzoek ten behoeve van het Natuurbehoud" heeft er gespro ken over „De voor- en nadelen van het Delta-plan in biologisch opzicht". Hij besprak de diverse soorten vo gels, vissen en waterplanten, die na afsluiting van de zeearmen waar schijnlijk uit Zeeland zullen verdwij nen, Hij had het over de Oosterschei- de, die van grote betekenis is voor de biologische instituten, omdat zij prak tisch alle plant- en diersoorten van WIE Van nu af aan is het oppassen ge blazen voor de Zeeuwse jeugd en voor de jeugd niet alleen. Hij is er. Officieel. Zulerdug aangekomen en achtereenvolgens al ontvangen in GoesVlissingen en Souburg. Met overal groot vertoon, veel ceremo nieel en juichende kinderscharen, ondanks een dreigende wolkenhemel, die zich in Souburg helaas boven de sint ontlastte, 't Waren enkele hachelijke ogenblikken voor de brave bisschop, wiens van regenvjater doordrenkte mijter het bijna begaf. Maar de grote kindervriend liet zich vanzelfsprekend niet uit het veld slaan en vervolgde na een kleine restauratie van zijn uiterlijk opge wekt zijn tocht. Nog op de begane grond, maar sinds zaterdag berijdt hij in de nachtelijke uren weer de daken, op zoek naar'al die schoenen en schoentjes, die overal weer naast en onder de schoorstenen te wachten staan. Het „Sinterklaas Kapoentje" kringelt mét de rook uit al die schoorstenen omhoog en we leven allemaal weer in afwachting. Wie de koek krijgt, wie de gard. de hele Noordzee in zich bergt- Ook dit „paradijs voor biologen" zal door de uitvoering van het Delta-plan ver loren gaan. Wegens gebrek aan voe derplaatsen zullen eveneens diverse vogelsoorten uit deze streken voor goed verdwijnen. Wel zullen deze vo gels dan vermoedelijk hun voeder plaatsen zoeken in de Westerschelde, bijvoorbeeld in „Het verdronken land van Saaftinge" en net zuid-Sloe." De natuur in het Delta-gebied zal grote verandering ondergaan en rijn exclu siviteit verliezen, omdat in dit gebied verscheidene plekken voorkomen, die enig zijn in West-Europa, ja, in de hele wereld, zo zei spr. Staatkundig en economisch is het Deltaplan van grote waarde, maar door de uitvoering ervan zal een uitzonderlijk stuk na tuurschoon verloren gaan, zo besloot dr. Mörzer Bruyns. Het was een boeiende en bovemi verhelderende causerie, waarnaar de N.J N.-ers met grote aandacht luis terden. Verder werden nog drie films vertoond, die óók betrekking hadden op het Delta-plan. Het was voor de jeugdherbergvader Bert Engelse wel enigszins teleurstel lend, dat er zo weinig belangstelling was van Zeeuwse trekkerszijde, maar de vele N.J.N.-ers van boven de Moer dijk maakten veel goed. OOK IN MIDDELBURG. Morgen worden weer in vele plaat sen van ons land universitaire bij eenkomsten gehouden, ter bevorde ring van het contact tussen de Leidse universiteit en de oud-leerlingen. Ook in Middelburg. OOK IN SLUISKIL. Ook in Sluiskil is dezer dagen een neutrale bejaarden-sociëteit opgericht. Verscheidene mensen van 65 jaar en ouder hadiJen al wensen in die rich ting geuit. Enkele initiatiefnemers zetten hun schouders onder dit werk, de besturen van de christelijke vrou wenbonden en de vrouwengroep van het N.V.V. verleenden hun medewer king en nu zal het zo zijn, dat de sociëteit eens in de veertien dagen in het jeugdgebouw „De Ark" de min of meer bejaarde Sluiskillenaars een prettige bijeenkomst zal bezorgen. zoekster had zy beide dagen het ver loop gevolgd. „Laten we haar maar als getuige ho ren" zei de president. Waarop de slanke Leidse studente Andrea van der Ster (19) met behulp van de deurwaarder en van Willem G. de jas aantrok, die haar goed paste. Ook zij moest op de stoel gaan zitten. „Was het zo vroeg de president aan Adriaan Besuijen. „Dat weet ik niet", zei Adriaan hoofd schuddend. Toen vond de president het welletjes en Andrea kon de jas, waarin al dan niet de vermoorde Sientje K. is ver voerd, uittrekken. „U nog iets te vragen over dit punt?" vroeg de president aan de verdediger. „Ik weet er meer van. Myn ambtsge heim dwingt mij echter hierop niet die per in te gaan" zei mr. Adriaanse. Waar bleef het geld Hierna kwamen enkele getuigen ver klaren, waar en hoe laat zij die nacht de auto van H. hadden gehoord en werd uitvoerig gesproken met perso neelsleden van Middelburgse banken over het geld van H. Daarby kwam vast te staan, dat Sien K. enige tijd vóór het drama haar tegoed kreeg uitbetaald (ƒ4907.in tegenwoor digheid van H. en dat deze korte tijd later 3000.op zijn eigen rekening stortte. Opvallend was ook nog een verklaring van een Middelburgse ga ragehouder, aan wie H. had beloofd een schuld voor de 31e december 1956 in te lossen. Die inlossing liet op zich wachten, aldus deze verklaring, doch 10 januari (kort na het drama en voordat H. was gearresteerd) volgde de betaling wel. Maar het opvallendste evenwel \yas dat verdachte over het bezit van de weduwe plotseling weer eens met een nieuwe mededeling kwam. Sien zou niet, zoals was uitgere kend, over zes a zevenduizend gul den hebben beschikt, doch over nog geen 4000.Want haar overle den man had voor de aanschaffing van een auto 3000.van een „on bekende" geleend met bet oog op „de belastingen", aldus H. En die 3000.zou sientje kort voor haar dood hebben terugbetaald. „In elk geval" voegde Lou er aan toe, „ik heb me geen geld toege- eigend van Sien. Als ik het gesto len had, dan zou ik het beslist niet op een bank hebben gezet. Zó stom ben ik niet Nadat de lange getuigenry was afge- (Vervolg op pag. 9) (Slot van pag. 1) ia. De drie hokken, zijn inmiddels vertrokken. Het lichten van het schip is ultzonder- lyk vlot verlopen, dank zij het weer, het gunstige tij en niet in het minst dank zy het uitstekende materiaal, da voor de berging werd gebruikt. De „slag" om de „Plan" begon omstreeks acht uur 's morgens. De mannen wa ren toen druk in de weer om alles nog eens nauwgezet te controleren en de stroppen aan de drie bokken „Arend", „A-delaar" en „Condor" te bevestigen. Vooral dit laatste was een zwaar en moeilyk karwei. Eén fout zou een he leboel extra werk kunnen veroorza ken en dat had men nu juist niet no dig. Een uur later was de zaak beke ken en werden de duikers erbij ge haald. Het werk werd hier broederlijk gedeeld, want de duikers Jacob Pols uit Maassluis en Pierre Puylaert uit Antwerpen namen ieder drie stroppen voor hun rekening. Alsof het een on beduidend uitstapje gold, lieten ze zich GEWESTELIJKE VERGADERING TE GOES Verbetering veerverbinding Kortgene bepleit P.v.d.A. Voor de najaarsvergadering van het Sewest Zeeland van de Partij van de rbeid, die zaterdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes werd ge houden, bestond uit de gehele pro vincie een zéér grote belangstelling. In zijn openingswoord wierp der- voorzitter. de heer M. A. van Poelje, een terugblik op de gebeurtenissen van het afgelopen jaar, zowel in als buiten de provincie. De heer P. Lan- gerak uit Rotterdam, lid van het par tijbestuur, hield een inleiding. De vrij lange agenda was vrijwel uitsluitend gewijd '-aan dingen van interne aard, waarbij o.m. de a.s. ver kiezingen voor de provinciale staten een belangrijke rol speelden. In alle kiesdistricten, zal de partij uitkomen met eenzelfde koplijst van twaalf kandidaten. Voor dè onderscheidene kiesdistricten werden aparte kandi datenlijsten vastgesteld. Het gewestelijk bestuur werd gro tendeels herkozen. Nieuw bestuurs lid werd de heer J. Stenvert uit Ter- neuzen. Aangenomen werd o.m. een voor stel van dp afdeling Kortgene om bij Gedeputeerde Staten er op aan te dringen, geen middel onbeproefd te laten om te komen tot verbetering van het veer Kortgene-Wolphaarts- dijk, gezien de onhoudbare toestand ter plaatse. Dit voorstel werd aangenomen met de restrictie, dat deze verbetering financieel verantwoord dient te zijn, daar binnenkort dammen Noord-Be veland met het vasteland zullen ver binden. Op voorstel van de afdeling Vlis singen zal de aandacht gevraagd worden van de staten- en de kamer fracties van de partij voor de indus triële ontwikkeling in de provincie. De heer L. P. van Oorschot uit Vlissingen. lichtte aan het einde van de vergadering uitvoerig het beleid van de statenfractie toe, dat eenstem mig werd goedgekeurd. Dit geschied de ook met de jaarverslagen van de protestants-.christelijke en humanisti sche werkgemeenschappen, de vrou wenbond, de districtsbesturen en de jongerenorganisatie „Nieuwe koers". Dodelijke val te Sluis Zaterdagmiddag viel te Sluis de 64- jarige mevrouw E de B.-van V. van de trap van haar woning in de Ka- pellestraat te Sluis. Zij bekwam hier bij een schedelbasisfractuur en over leed vrijwel onmiddellijk. Vacatures in bestuur van „Verpleeg- en rusthuizen" Voor de voorziening in de vgcatuyes, die per 1 januari ais. zullen ontstaan door de periodiek aftredende bestuurs leden van de stichting „Verpleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland", zijn met instemming van de groep, waaruit moet worden verkozen, de volgende aanbevelingen gedaan: In de vacature J. van der Meulen, verkozen uit de leden van de herv. kerk van de classis Goes en Middel burg: 1. J. van der Meulen te Vlissin gen en 2. ds. J. A. van Duyne te Sou burg. In de vacature mej. dr. A. H. A. Bak ker, verkozen uit de leden van de le vensbeschouwelijke groeperingen in Midden-Zeeland, met uitzondering van die van de hèrv. kerk, geref. kerken en geref. gemeenten: mej. dr. A. H. A. Bakker te Middelburg en 2. pievrouw S. M. Postma te Middelburg- In de vacature W. J. Dominipus, verkozen uit de leden van de Herv. kerk in de classis Goes en Middelburg: 1. W. J. Dominicus te Goes en 2. wika D. E. Hiensch te Goes. In de vacature van F. G. Sprenger, verkozen als vertegenwoordiger van de burgerlijke plattelandsgemeenten van Walcheren: 1. F. G. Sprenger te Oostkapelle en 2. L. van der Hiele te Veere. In de vacature J. van Halst, verko zen als vertegenwoordiger van de burgerelijke plattelandsgemeenten van Zuid- en Noofd-Bcveland: 1. J. van Halst te Wissekerke en 2. G. P. Leendertse te Wissekerke. Voorzitter bestuur der Godshuizen neemt ontslag De heer W. Berdenis van Berlekom heeft B. en W. van Middelburg ver zocht hem per 1 januari 1958 eervol ontslag te verlenen als voorzitter van het bestuur der Godshuizen. B. en W. stellen de raad voor om dit ontslag eervol te verlenen onder dankbetui- fing voor de belangrijke diensten, die e neer Berdenis van Berlekom in die functie gedurende 26 jaar bewe zen heeft. Ter vervulling van" de vacature van voorzitter heeft het bestuur der Godshuizen de volgende aanbeveling ingediend: 1. de heer B. A. Hcsse- link, directeur van de Vitrite fabriek; 2. de heer G. H. Luijendijk, accoun tant te Middelburg. B. en W. kunnen zich met deze aanbeveling verenigen en stellen de raad voor om tot be noeming over te gaan. in het koyde water van de Wester- schelde zakken om te controleren of alles op 20 meter diepte in orde was. Dit bleek inderdaad het geval en toen stond de bergers niets meer in de weg om het schip te lichten. Het water was juist over zijn laagste punt heen en be gon weer uit de richting van de zee te vloeien. Van het gezonken schip was bij laag water alleen de fel gele mast top te zien, doch spoedig nadat do drie bokken hun lieren grommend in werking hadden gesteld, werd steeds meer van de „Plan" zicht baar. Aan boord van de drie bok ken was de spanning tastbaar. In gespannen tuurden de mannen in de grijze watermassa, waarin de contouren van het schip zich lang zaam maar zeker begonnen af te tekenen. Nauwelijks was de „Plan" van de frond los of de ankerkettingen van de okken werden ingehaald. Gedreven door de stroom en getrokken door een tweetal sleepboten, verplaatsten de bokken met de kostbare last in hun stalen omarming zich geleidelijk in de richting van de kust. Na korte tussen pozen, .die werden benut om de strop pen te controleren en vast te stellen hoe diep de „Plan" nog zat, werd het schip dichter naar de oppervlakte ge trokken. De bovenbouw verscheen net eerst boven de grauwe golven en het viel daarbij op hoe gaaf het nieuwe schip nog was. Maar naar gelang e£ meer van het kustvaartuig zichtbaar werd. kreeg men pas een mdruk van de omvang van de schade. Het schip vertoonde midscheeps aan stuur boordzijde een gapend gat van ruim vier meter lengte. Na de aanvaring was het water hier door met een zodanige snelheid en kracht naar binnen gedrongen, dat de „Plan" zich met zijn neus omlaag als een projectiel in de diepte stortte, liet Sevolg hiervan was een totaal ingé- eukte boeg, zelfs in het achterschip veroonden de huidplaten hier en daar vreemde deuken, die op rekening ge schreven kunnen worden yap de enor me druk op 40 nieter* diepte. Toen het dek na ingespannen arbeid zichtbaar werd, was de strijd vrijwel gestreden- De rest was.een kwestie van het getii, want by hoog water werd de „Plan'' op de slikken gezet om daar by iaag water te worden gedicht. VOORSTEL B. EN W. MIDDELBURG Netspanning in Stromenwijk wordt direct aan nieuw voltage aangepast B. en VV. van Middelburg stellen de gemeenteraad voor over te gaan tot vaststelling van richtlijnen voor de ombouw van het elektriciteitsnet. In maart 1957 ging de raad in principe akkoord met de wijziging van de spanning in het hoofdstedelijke laagspanningsnet van 127/220 Volt» in 220/380 Volt, waarbij het in de bedoeling lag tot de uitvoering van deze plannen over te gaan in 1959. Het is echter noodzakelijk, reeds thans richtlijnen voor de uitvoering van deze wijziging vast te stellen, in ver band met het feit, dat de netspanning in de Stromenwijk direct aan het nieuwe voltage wordt aangepast en binnenkort aldaar een aantal woningen gereed komt. Daarnaast wordt het wenselijk ge acht, aldus B. en W., dat installa ties in alle nieuw te bouwen percelen in het overige verzorgingsgebied ge schikt zijn voor een aansluiting tus sen de fasen van 220 Volt. In deze richtlijnen wordt onder meer bepaald, dat het omzetten op de hogere spanning wijksgewijze ge schieden zal. Intallaties in nieuwge bouwde percelen, voor zover liggend in nog niet omgebouwd gebied, die nen in het vervolg geschikt'te zijn voor aansluiting tussen de fasen 220 Volt. Bij verhuizing uit percelen met 127 Volt naar percelen met 220 Volt, waarvan de Installatie tus sen do fasen is aangesloten, be slissen gemeentebedrijven of de spanning van 220 Volt gehand haafd blijft, dan wel terug ge steld zal worden op 127 Volt. In dien een verbruiker verhuisd, naar een gebied, dat reeds van 127 op 220 Volt is omgezet, naar een gebied, dat nog 127 Volt heeft, zal gemeentebedrijven zorgdragen, dat toch aansluiting niet een spanning van 220 Volt wordt verkregen. Het geschikt maken van elektri sche apparaten en toestellen voor 'n spanning van 220 Volt en de ruiling van gloeilampen zal door gemeente bedrijven worden geregeld en voor haar rekening geschieden met in achtneming van de vergoedingsre geling Vooi deze vergoedingsrege ling komen In aanmerking: De verbruikers, die woonachtig zijn in een gebied, waarin de span ning van 127 op 220 Volt wordt ge bracht; verbruikers, die In Middel burg verhulzen van een gebied van 127 Volt nuar een gebied waar reeds omzetting op 220 Volt Is gebuurd; gezinnen in Middelburg, die voor het eerst zelfstandig verbruiker worden en wel in een woning, gelegen in een gebied van 220 Volt, mits zij kun nen aantonen, dat zij voor het in werking treden van deze richtlijnen als gevolg van samenwoning reeds energie van 127 Volt van de hoofd bewoner hebben betrokken, en elek trische apparaten, toestellen gloeilampen, die slechts voor een spanning van 127 Volt geschikt zijn, voor de inwerkingtreding hadden aangeschaft. Vergoedingsregeling De vergoedingsregeling betreft alle elektrische apparaten en toe stellen, die in bruikbare staat verkeren en waarvan de construc tie een veilig gebruik waarborgt. De kosten voor het geschikt ma ken van deze apparaten voor de spanning van 220/380 Volt wordt vergoed tot naar redelijkheid en billijkheid te bepalen bedragen. Verder de in bruikbare staat ver kerende gloeilampen, met dien verstande, dat het aantal lam pen niet groter zal zijn dan het aantal nieuwe lichtpunten alsme de via wandcontactdozen aan te sluiten lichtpunten, vermeerderd met 10 pet. Wanneer een elektrisch apparaat in zodanige toestand verkeert, dat het naar he„ oordeel van de directeur van gemeentebedrijven niet verant woord is het voor spanning van 220 Volt geschikt te maken, kun In de aanachafflngskosten tegemoet geko men worden tot een bedrag gelijk aan dut wat met de ombomv ge moeid zou zijn geweest. Kosten van reparaties komen voor rekening van da gebruiker, „Damco 32" wordt in Hansweert gerepareerd Het sleepschip „Damco 32", dat vo rige week voor de Haven van Hans- weert werd aangevaren door het Duit se vrachtschip „Schurbeck" en dat op de slikken in de vluchthaven van Hansweert werd gezet, zal op de werf aldaav worden gerepareerd. De la ding van 450 ton zink is inmiddels overgeslagen in het m.s. „Magda", dat reeds is afgevaren naar Duisburg. Ontslagkwestie- dr. Grootenhuis Kring Noord-Beveland achter stichtingsbestuur De Kring Hl, (Noord-Beveland) van de Provinciale Gezondheidsdiénst voor Dieren in Zeeland staat achter het standpunt van het stichtipgshe- stuur inzake de kwestie-dr. Grooten huis. In een vergadering van de Kring, die onder voorzitterschap stond van de heer J. Kallewaard te Kortgene, Jaf de stichtingsvoorzitter, de heer ac. P. Lindenbergh te 's-H. Arends- kerke een uiteenzetting. De leden van de kring schaarden zich daarop eens gezind achter het door het stichtings bestuur gevoerde beleid. Advert pvtxet BI.ANKENHEYM (met de baard! heeft de sleutel van de gezelligheid VANDAAG. Middelburg Electro; en schiep de vrouw". H uur, 18 j. Schouwburg: „Schuld en boete", 8 uur, 18 J. Vlees hal: tentoonstelling pluimvee, post duiven en konijnen. Vlissingen A'.hambra; „Het congres danst-', 7 en 3 uur, a l. Luxor: „No ra's offer", 8 uur, 14 Jaar. Goes Grand: „Het rljstmelsje", 8 uur, W J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2