H DE SINT BEZOEKT VOLGENDE WEEK ZATERDAG MIDDELBURG (intié/ WALCHEREN DE BENDE VAN JAN KETOEN IN P.Z.C.-KINDERVOORSTELLING MARKTBERICHTEN 7/mrw vit&jnóïiejv' nerttutfoêy&.f ActifraMO uit de ETHER VRIJDAG 22 NOVEMBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 ONTVANGST IN BURGERZAAL Aankomst 2 uur bij flat Rouaanse kaai. Vol verwachting zullen de harten van de Middelburgse jeugd in de ko mende dagen al weer beginnen te kloppen, want dank zij het actieve Sint Nicolaascomité komt de Sint vol gende week zaterdag 30 november een bezoek aan de Zeeuwse hoofd stad brengen. Het comité kon deze ontvangst weer voorbereiden, omdat het onder meer financiële steun ont ving van de vereniging „Handelsbe lang", de Middelburgse Midden- stahdscentrale, de vereniging „Uit het VolkVoor het Volk", de winkel straten en een aantal winkeliers, 's- Middags omstreeks twee uur zal het schip bij het flatgebouw aan de Rou aanse kaai afmeren. Het laatste deel van zijn tocht maakt Sint Nicolaas met een der passagiers schepen van de „Yacht Holidays Ltd.", dat de eigenaar, de heer D. Child, weer ter beschikking heeft ge steld. Dat het comité deze geste naar waarde weet te schatten, behoeft geen betoog. De Sint heeft vijf zwar te pieten bij zich alsmede een aantal herauten èn tamboers, „geleverd" door het tamboers- en pijperkorps „Juliana." Voordat de héren van het corriité de Sint zullen begroeten, zal 't Middelburgs Muziekkorps 't wach ten korten met een serie toepasselijke sinterklaasliedjes. Na de aankomst van Sinterklaas en zyn gevolg, volgt een rijtoer door de stad in een open rijtuig (één voor de goedheiligman en één voor het co mité), terwyl de zwarte pieten ge deeltelijk te paard en te voet zullen volgen. De stoet wordt geopend door de tamboers en hoornblazers in tradi tioneel kostuum, terwijl voorts het Middelburgs Muziekkorps en „Julia na" het geheel muzikaal omlijsten. Eerste route De route naar de Markt Is als volgt: Rouaanse kaai, Beatrix- brug, Rotterdamse kaai, Dam N. Z., Lange Giststraat, St. Pieter- straat, Balans, Wagenaarstraat, Korte Noordstraat, Noordpoort- plein, Klein Vlaanderen, Seisplein, Seisstraat, Kromme Weele, Vlas- markt, Markt. Op het Noordplein, zal halt gehou den worden voor het ziekenhuis, om versnaperingen af te geven voor de kinderen, die daar verpleegd worden. Na een kort oponthoud zal hetzelfde geschieden voor de ouden van dagen in het tehuis voor oudelieden, ingang Klein Vlaanderen. Omstreeks kwart voor drie komt de Sint in het stad huis aan, waar het gemeentebestuur hem, alsmede zijn gevolg en genodig den Ixi de burgerzaal officieel zal ontvangen. Het Middelburgs Muziek korps zal in die tussentijd enkele nummers tengehore brengen. Bij aankomst op de Markt zullen de zwarte pieten pepernoten strooien. (Advertentie) moe van het winkelen... ..geef die voeten rust! Origineel lamsvachl damespantof fel. Summum van warmte en comfort I Het klassieke, ongeëve naarde Pantolux produkt. 18,90 Pantolux vachtpantoffels vanaf 16,90 pantoffelspecialist wel beterniet duurder l PANTOLUX verkrijgbaar bij Fa. L. B. VAN HOUTE ZN., Nieuwe Burg 18 Middelburg De van de pui van het stadhuis of eventueel in de burgerzaal te hou den toespraken zullen door middel van luidsprekers over het gehele Marktterrein te volgen zijn. Tweede route Om kwart over drie vertrekt de stoet weer van de Markt langs de volgende route: Markt, Graven straat, Gortstraat, Plein 1940, Pottenmarkt, Langevieje, Houttui nen, Seisdam, PenninghQekslngel, St. AnthëunJsstraat, Lange Noord straat, Markt, Nieuwe Burg, Groenmarkt, Korte Burg, Balans, St. Pieterstraat, Lange Giststraat, Dam, Korte Delft, Lange Delft, Markt, die wordt rondgereden, Lange Delft, aegeersstraat naar Loskade, waar de stoet wordt ontbonden. Het comité heeft er ook dit jaar naar gestreefd de ontvangst en rij toer vóór 4 uur te doen eindigen, zo dat er voor het publiek ruimschoots gelegenheid zal zijn om daarna nog gezellig te winkelen. Het comité ver zoekt de Middelburgs» inwoners, die langs de routes wonen, dé vlag uit te steken, zodat de binnenstad weer zijn bekende feestelijke aanblik zal bie den. Nog te weinig belangstelling voor B.B. Men schrijft ons: Een groot aantal vrouwelijke en mannelijke noodwachters van de B.B, is de vorige week avond aan avond op stap geweest om ruim vierduizend in woners nader te informeren over de taak van de B.B. teneinde aldus meer leden voor deze organisatie aan te trekken. Hoewel deze actie nog in vol le gang is, kan intussen toch reeds worden vastgesteld, dat nog velen de dringende noodzakelijkheid van deze hulpverlenings-organisatie niet inzien. Weliswaar heeft de actie tot op heden bevredigende resultaten opgeleverd, doch het kon aanmerkelijk béter zijn. Nog te veel burgers tonen te weinig belangstelling, terwijl meerderen „geen tijd" voorgeven. Nog te weinig wordt beseft, dat het in kritieke tijden om de belangen van hun eigen gezin, hun-eigen huis, hun eigen woonplaats kan gaan. Voor het blussen van branden, voor het verlenen van medische hulp, voor het assisteren bij instortingen, voor. het waarnemen van besmettingsgé- vaar en radio-actieve neerslag kunnen alleen geoefende mensen worden ge- bruikt. Het argument, dat velen ge bruiken, nl. „als de nood aan de man is" kunt U op mij rekenen, kan dan ook bezwaarlijk als steekhoudend worden aanvaard. Nog te veel mensen verkeren in de waan, dat het niet zo'n vaart zal lopen, dat een nieuwe oorlog ondenkbaar is. En zo deze onverhoopt toch zou komen, dan kan er in ver band met de moderne aanvalsmidde len toch geen sprake zijn van enige hulpverlening. Zij, die aldus redene ren of denken, doen de werkelijkheid geweld aan of zijn ziende blind. MIDDELBURG Christelijke kruideniers Walcheren vergaderden Tijdens de lédenvergadering van de afdeling Wacheren van de Chris telijke Kruideniersbond, die in Mid delburg gehouden werd onder voor zitterschap van de heer J. Blanken burg uit Vlissingen hééft de secreta ris van de landelijke bond, mr. P. J. van den Hout, gesproken over „Prij zen en Marges". Bij de samenstelling van de jongste indexcijfers was het cijfer voor de kruideniersartikelen gedaald, merkte de heer Van den Hout op, waardoor prijsstabiliSatie voor de kruideniers eigenlijk niet noodzakelijk is. Het indexcijfer zou momenteel veel lager zijn, wanneer de beslissing maar aan de kruide niers lag, betoogde, spreker. Ook de winstpercentages zijn con stant in dalende richting, terwijl de concurrentie in dit bedrijf voldoende waarborg is, dat de lagere prijzen op de wereldmarkt in de consumenten prijzen tot uiting komen. Voorts ging dhr. Van den Hout nader in op de „koffieoorlog" tussen de textielhan delaren en de kruideniers en merkte hierbij op, dat deze „oorlog" door de kruideniers sportief opgevat wordt. Da kruideniers kunnen zelfs koffie leveren voor 87 cent, wanneer dit moet tenrpinste, maar dan zou de kwaliteit er ook naar zijn, aldus mr. Van den Hout, die voorts aanstipte, dat het niet de kruideniers zijn, die de textlelgoederen verkopen of ca deau geven, maar in veel sterker mate de fabrikanten. Vérder be sprak mr. Van den Hout het optre den van het consumenten-contactor gaan, waarbij hij er op wees, dat dit de verantwoordelijkheid van detail list en consument dreigt te verzwak ken. Het groeiende materialisme vorm de een der voornaamste punten uit het betoog van mr. Van den Hout. In de strijd daartegen zal Zeeland steeds een belangrijke plaats blijven inne men zei spréker. Na de pauze beantwoordde de heer v. d. Hout verschillende vragen, die de aanwezigen gesteld hadden Kleuterschool Schuitylofstraai heeft thans een oudercommissie Tijdons een ouderavond van de gemeentelijke kleuterschool in de Schuitvlotstraat te Middelburg is een oudercotnmissie, bestaande uit vijf personen, gekozen. Bij de uit voering van de kleuteronderwijswet wordt namelijk bepaald, dat aan iedere openbare kleuterschool een oudercommissie wordt verbonden. De kleuterschool in de Schuitvlot straat is thans, voor wat Middel burg betreft, de eerste openbare kleuterschool, waaraan een ouder commissie is verbonden. Deze commissie heeft zich onder meer ten doel gesteld om bepaalde werkzaamheden van de leidsters van de school over te nemen, bijvoorbeeld het organiseren van Sint-Nicolaas- en andere festiviteiten. Voorts wordt tezijnertijd tweemaal per jaar een contactavond gehouden, waarop bij voorbeeld over het kleuteronderwijs gesproken zou kunnen worden. Voorts is het de bedoeling om een ouderfonds te vormen. Zoals bekend, krijgt deze kleu terschool een nieuw gebouw nabij het Veerse bolwerk. In deze nieuwe school zal de oudercommissie stel lig meer activiteiten kunnen ont plooien dan in de oude rchool.. Signaalafdeling „Achilles" sprak met het bestuur. In dc bovenzaal van' het Neder lands Koffiehuis te Middelburg hield de signaalafdeling van de gymna stiekvereniging „Achilles" donder dagavond een bespreking met het be stuur van de vereniging.' Gebleken was namelijk, dat er moeilijkheden waren geweest in de onderlinge ver houdingen in deze afdeling, terwijl de leden voorts nog andere redenen hadden voor een bespreking met het bestuur. Op de vergadering evenwel bleek, dat er van moeilijkheden wei nig sprake was, aangezien geen der aanwezige leden aanmerkingen had op de algemene leiding, terwijl voorts duidelijk werd, dat de samen werking tussen leden en contactcom missie uitstekend was. De'vergade ring, die onder leiding van de heer C. J. Nieuwenhurg stond, besloot ten slotte nog. de heer Hans Florusse als tamboer-maitre te handhaven en de heer Nico Baljeu als reserveleider te benoemen, wélke benoeming gê'QUd- tamboer-maïtre gaarne aannam. Het bestuur zal zich voorts beraden over een eventuele aanschaf van koffer tjes voor de muziekinstrumenten. Kerk-telefoon-uitzendingen voor patiënten gasthuis Op initiatief van de kerkeraden van do Ned. Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk is in het gast huis te Middelburg een bijzondere draadomroep-installatie aangelegd voor de doorgifte van kerk-telefoon- uitzendingen. De patiënten van het gasthuis kunnen thans via de draadomroep de kerk diensten van de beide kerkgenoot schappen beluisteren. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te bekomen over in het tijdvak van 14 tot 21 no vember 1957 gevonden voorwerpen: di verse rijwielen, huissleutels, handschoe nen en wanten, oorbel, zilveren broche, koffergrammofoon, driehoekreflector, vulpen, maandkaart van de Ned. Spoor wegen, kinderbril, rol I touw op hout, zwarte bontkraag, grijze parapluhoes. bruine wollen muts met klep, boekje (verhalen uit het Nieuwe Testament), zwarte alpino, hondenpenning no. 135, sigarettenaansteker, 1 pr. kinderkousen, muntbiljet, gele. sjaal, wit baby wantje, zwarte vulpen. „St. Paulus" gaf opvoering van „En toen kwam oma". HET verging de medespelenden van de rooms-kathoJieke toneelgroep „St. Paulus" te Middelburg in het begin net zo als de aanvang van het blijspel „En toen kwam oma" van Hendrik Ferd. Maltby en Frans Wyn ne, dat deze groep donderdagavond in de „Schouwburg" ten tonele voerde. Er zat geen vaart in en het was toneelspel-op-de-plaats. Nu moet hier onmiddellijk aan toegevoegd worden, dat er in het begin ook weinig ge legenheid geboden werd om vaart in het spel te brengen, want het heeft nogal enige voeten in de aarde alvo rens de beide schrijvers de toeschou wer duidelijk gemaakt hebben, hoe de zaken in het gezin-Hartley Mer rick er. voor staan. Maar wanneer dan tegen het einde van 't eerste bedrijf de „eeuwig jeug dige oma" ra het strijdperk treedt, spatten de lachvonken in een buiten gewoon humoristisch tweede en der de bedrijf uiteen. Toen de echte oma •eindelijk kwam, had de pseudo-oma, die na 26 lentes niet meer verder tel de, reeds vele merkwaardige dingen laten gebeurep ten huize van Hartley Merrick. Gelukkig ten goede. „St. Paulus" heeft van dit blijspel behoudens een tekststrubbeling in het derde bedrijf een bijzonder ge slaagde voorstelling gemaakt. Vooral in het tweede bedrijf zat er vaart in het spel, waarbij het tiental tonelisten keer op keer een gulle lach in de zaal veroorzaakte. Zonder de anderen ook maar iets tekort te doen, kwam dit zeker door het inspirerende spel van mejuffrouw R. JelCema, die met veel flair een charmante „oma" op de planken zet te. Vlot en ongedwongen werd zij hierbij terzijde gestaan door de heer F. Meijer als de vriend des huizes. De heer J. Wever gaf op keurige wijze mister Hartley Merrick de juiste toets, waarbij mevrouw A. van Hecke zich als de vrouw des huizes goed aanpaste. De heer B. van Dijk speelde een aanvaardbare stiefzoon, die in mejuf frouw T. Pöuleyn een juiste tegen speelster vond, pittig' en charmant. Mejuffrouw W. van Dijk had soms wat moeite met de dochter, maar evenals de heer L. van Hecke (als haar echtgenoot) speelde zy haar rol toch aannemelijk. Mevrouw G. Borst had als de echte oma weinig te zeg gen, maar zij deed dit goed, terwijl de heer H. Loontjes een keurige, klassieke vertolking van de butler gaf. Tegen fleurige décors en een stijl volle toneelaankleding heeft „St. Pau lus" dit blijspel alle recht doen we dervaren. De regie was in handen van de heer Elzinga. Kunstavond voor vereniging van slechthorenden De november-bijeenkomst van de afdeling Middelburg der vereniging van slechthorenden was een kunst avond, die weer druk bezocht was. Mevrouw Loeff en mevrouw Schel- tgns zongen ondermeer liederen van Schubert en Mendelssohn, aan de piano begeleid door mevrouw Mey- link- Zangeressen en pianiste waren DUBBELTJES VOOR LIEFDADIG DOEL 99 H Alleen voor kinderen van 1 6 tot en met 14 jaar DE RAAMBILJETTEN by de H winkeliers hebben hef gisteren in Vlissingen onthuld en zullen het morgen, zaterdag, in Middelburg en Goes onthullen: de spannende H geschiedenis, die dit jaar in de kindervoorstellingen van de P.Z.C. yvordt opgevoerd, draagt do illus- jÜ tere naam: „De bende van Jan Ketoen". H De winkeliers, by wie het raam- biljet verschenen is of morgen H verschijnt, maken daarmee ken- baar, dat zij deelnemers zyn aan §j de St. Xicolaasactie van de P.Z.C. en dat by hen, telkens by aankoop van één gulden tot een maxi-, mum van 20 een bon wordt ver- li strekt. Voor tien gulden aan bon- nen kan tegen betaling van een dubbeltje op nader bekend te ma ls ken tydstippen een toegangsbe- wy's voor een kindervoorstelling worden verkregen. Die bekende dubbeltjes zijn als vanouds weer bestemd voor een Zeeuws liefda- dig doel. H Met het hangen van de raam- m biljetten wordt tevens de periode ingeluid, waarin de bonnen worden verstrekt. Vlissingen was er dus twee dagen eerder mee, maar men moet zich hier ook haasten, want de kindervoorstelling is hier al op s 4 december! Tot en met 2 decern- ber zijn de bonnen in Vlissingen H verkrijgbaar. In Middelburg en H Goes worden de bonnen van zater- dag 23 november tot en met 5 de ll cember uitgereikt. M Bij de winkeliers dus, die het „Jan Ketoen-aanplakbiljet" hebben opgehangen. Nu is het vorige jaren wel eens voorge- s komen, dat jongelui bij deze deelnemers aan de P.Z.C.-actie zonder dat zij iets kochten, om H bonnen vroegen. Bonnen wor den uitsluitend aan kopers af gegeven en de ouders doen er dus goed aan, hun kinderen er op te wijzen, dat dit vragen voor de betrokken winkelier minder prettig is. Duizenden kinderen hebben vo rig jaar genoten van „De rover van Makkedam". „De bende van Jan Ketoen" is van dezelfde auteur, de heer W. de Graaf te Middelburg en belooft minstens zo spannend te worden De figuren, sinistere rovers en H mensen-van-goeden-wille, bewe- s- yen zich in het stuk tussen de herberg ,JJet Zwarte Schaap" en i§ het hoofdkwartier van de rover- Aan dit biljet zijn de winkeliers kenbaar, die aan de St.-Nicolaas- M actie van de P.Z.C. deelnemen en ■Waar telkens bij aankoop van 1.- tot een maximum van 20.een bon voor de kinder voorstellingen xoordt. verstrekt. Gisteren zijn de biljetten in Vlis singen opgehangen; morgen, za- terdag, volgen Middelburg en hoofdman Jan Ketoen in het spar- rebos. In de herberg ,fict Zwarte Schaap" pookt de waard het vuur nog eens op, als Esmiralda en Valentino, de kinderen, die in het stuk een rol spélen, na een tocht M door het besneeuwde bos hier ver- kleumd een onderkomen zoeken. Buiten huilt de wind, maar bij het haardvuur in ,j3et Zwarte Schaap" is alles goed. Totdat Jan Ketoen de klopper van de her- berg laat overgaan i| Om weer zoveel mogelijk kinde- ren van de voorstellingen tc laten genieten, is er een .„bégeleidings- M vérbod" uitgevaardigd. De voor- stellingen kunnen alleen maar worden bezocht door kinderen voor wie het spel immers ge- schreven is! van 6 tot en met 14 jaar. Om dezelfde reden ,is be- paald. dat ieder kind slechts één s voorstelling mag bezoeken. Men zal aan deze regelen strikt de hand houden. Data i De data der voorstellingen zijn M als volgt vastgesteld: Vlissingen: f§ woensdag 4 december in liet „Con- M certgebouw"Middelburg: zater- dag 7 december in het „Schutters- ior" en Goes: zaterdag 14 decern- ber in de „Prins van Oranje" :ÏF[iUUUllillllillllliUliUUIIlUlllllUllUJIiUllJiillIIiliWIIHIIIllUIIUil!jlllUIUiWilHlllUiUUlflllUUIIilil<IUiiUIIIIHIIilUilUiiIlIIIUliUlllHIUIilllUHIIlIllllllin VISMIJN TE VEERE. 21 november. Aangevoerd: 1166 kg han delsgarnalen 99—123! 214 kg schar 34—46; 22 kg bot 36—41; 147 kg wijting 19—24; 2 kg middel tong 101-299; 8 kg rog 31-40: 6 kg kabeljouw 33. VEILING ST.-ANNALAND. 21 november. Uien, middel 15.25—15.50. bonken 13.18, drielingen 21.20, picklers 29.54. Aanvoer 38 ton. VEILING ST.-MAARTENDIJK. yiën, middel 40-60 16 30—16.40. 60-70 14.80. Bonken 13.54. Drielingen 21.50. Picklers 30 Stek 3.50, Aanvoer 65 ton.. Graanmarkt: Tarwe 23—27. Gerst 23—28 Haver 23—23.50. Kleine erwten 30—35. Schokkers 4560. Bruine bonen 40—60 Koolzaad 40—44. Maanzaad 110—135. goed op elkaar ingesteld en door de microfoon kwam alles prachtig en harmonisch door. Mevrouw Meylink gaf nog een piano-solo „Valse sentimentale", die bijzonder in de smaak viel bij haar aandachtig toeluisterend publiek. De laatste bijeenkomst voor dit jaar is de kerstavond op woensdag 18 de cember a.s. Van onze adverteerders. Autorijschool Jasperse hield verkeersvragenwedstrijd. Tijdens een gezellige bijeenkomst in de zaal van café-restaurant „De Eendracht" te Middelburg werden donderdagavond de prijzen uitgereikt van de jaarlijkse verkeersvragenwed strijd, die georganiseerd was door de Autorijschool Jasperse te Koudeker- kë. Het bleek de aanwezigen, dat in totaal slechts zes inzenders van d£ oplossingen der verkeersproblemen, die de afgelopen weken in de ver schillende dagbladen gepublfceerd zijn, in aanmerking kwamen voor de hoofdprijs. Vijf van deze zes mensen bekampten elkaar om de hoofdprijs, zijnde tien uur gratis autorijles. Na een spannende onderlinge wedstrijd werd mejuffrouw M. F. Kousemaker uit Middelburg de gelukkige winna res van deze prijs. Naast deze zes „verkeersdeskundigen" kwamen ze ven minder goede oplossingen in aan merking voor een tweede prijs, te we ten een instructieboekwerk voor de autoliefhebber. Deze boeken kwamen uiteindelijk in handen van mejuf frouw F. C. M. Smits uit Vlissingen en de heer A. Kodde uit Biggekerke. Voordat de prijsuitreiking een feit was. gaf de heer J. P. Jasperse een toelichting op de gepubliceerde ver keersproblemen. VLISSINGEN Ds. Middag sprak over „Nieuw-Guinea". Ds. A. M. Middag, in oktober in Ne derland teruggekeerd, heeft in een zeer goed gevuld v„Hervormd Vereni gingsgebouw" te Vlissingen voor wijk I van de hervormde gemeente in de Scheldestad een boeiende, doch bo venal verhelderende causerie gehou den over „Nieuw-Guinea", daarbij vooral de gang van religieuze zaken in dat gebied belichtend. De religieuze facetten immers stemmen tot grote vreugde. Ds. Middag, die tweemaal vijf jaar in Nieuw-Guinea zendings werk verrichtte, vertelde hoe de zen dingsdiensten in 1854 begonnen en voortduurden tot 1900, vrijwel zonder vruchten af te werpen. In die tijd be gon er echter iets te dagen, vooral aan de Noordkust en later mede doordat de tweede wereldoorlog de Papoea's behoorlijk uit hun isolement losrukte ging het al spoedig zo snel, dat de Papoease kerk verleden jaar zelfstandig kon worden ver klaard. De westerse zendelingen zijn nu slechts een „adviserende stem" vóór de nieuwe kerkgemeenschap. Spreker illustreerde zijn woorden met lichtbeelden. Ds. J. Kwast, die dc avond opende en sloot, kondigde de kerstsamenkomst van de wijk aan, die fehouden zal worden op donderdag 19 ecember, met een gezamenlijke broodmaaltijd. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlis singen zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende, in het tijdvak van 13 tot 20 november 1957 ge vonden voorwerpen: diverse rijwielen en autosteppen, diverse portemon- naie's, handschoenen, sleutels, hoog drukslang, kinderwantjes, babysok je, hoofddoek, mapje postzegels en gele want, en dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voor werpen zijn te bevragen: spring touw, handschoenen, regenbroek en alpinomuts, lederen motorkap, da meshoed, knipmes,zwarte alpino muts, stoffen boekomslag, sjaal, ba ret, oorbel, ballpoint, kindertruitje, pak margarine, spaarkaart, bood- schappenmandje, huissleutel, vulpen, jongensjasje. Boerenleenbanken op Walcheren Uit het overzicht van de totaal in gelegde en terugbetaalde spaargelden van de gezamenlijke boerenleenban ken op Walcheren over oktober 1957 blijkt, dat ingelegd werd een bedrag van 718.741,81, terwyl terugbetaald werd een bedrag van f 911.451,39. Derhalve werd meer terugbetaald een bedrag van 192.270,58. Officiële publikaties MIDDELBURG. Kaarten on- en minvermogenden concert Verj voor lustrum. Muziek. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op woensdag 27 november 1957, des namiddags tussen 3 en 4 uur, in het gebouw van de Gem. dienst voor de Maatschappelijke Zorg (kamer 1). Stadhuisstraat 5, alhier, kaar- 0.10 verkrijgbaar zijn voor on- en minvermogenden voor een concert van de vereniging voor Instrumentale Mu ziek, dat op woensdag 27 november 1957 des avonds om 8 uur, ln de Concert- en Gehoorzaal alhier, zal worden gehouden Middelburg, 20 november 1957. MARKTEN BARNEVELD. Elervelllng S.V.E. Aangevoerd 509.160 stuks. Handel kalm. Eieren 52—55 gram f 13.41—13.91, 55—60 gram f 14.01—14 76, HO —65 gr. 1 14.94—16.24, 65—67 gram t 16.52 16.80, 80—65 gram f 19.30—20.06, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse elervelllng Bar- neveld—Ede: Weekaanvoer ongeveer 1.150.000 stuks. Handel kalm. Eieren 50—55 gram f 13.11—14.14, 55-60 gram t 14.83— 15.08. 60-65 gram f 15 20—16.38. 65—70 gr. t 16.6417.54. Eendeëieren 70—76 gram t 10.70—11.42. alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aenvoer 1.850.000 stuks schatting. Handel vlot. Kleine hennc- eleren 50—55 gram 1 13.00—14.50. grote henene-eieren 55—61 gram t 1450—16.00: kippe-eieren 61—66 gr. f 16—17. Algemene prijs f 16.40. Basis 63 gram. Algemene kiloprijs henne- en kippe-eieren door elkaar f 2.60. Aflnerfantte) von PHILIPS -ROXANE Niet alleen A en D maar alle vitaminen die U nodig hebt. Een flacon van 100 dragees f2.88 Nu óók voordelige gezins verpakking van 150 dragees f3.75 Phltlps-Ronne H«6«fl»nd k V. - Amsterdam ZATERDAG 23 NOVEMBER. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en Ut. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. ÏQDO Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? ll.oo Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Melropole ork. en solist. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Gr. 12.45 Opening Congres Europese Cultuur te Amsterdam. 13-00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Amateursprogr. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.50 Ama teursprogr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.20 Ballroomork. 17.40 Lichte muz. 18.00 Jour nalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18 15 Pari. overz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Re- geringsuitz.: Atlantisch Allerlei: Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact, 19.00 Nws. 19.10 Com mentaar op het nieu-vs. 19.15 Radio Philh. ork. en solist. 20 10 Ltchtbaken. caus. 20.25 Act. 20.40 Gevar, progr. 22 10 Amus. muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aanslui tend: Avondgebed en liturg, kal. 23.no Nws. 23.15 Nws. in Esperanto, 23.22—24.00 Gram. HILVERSUM TL 293 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym 7.20 Gram. 7.23 Idem. 8 00 Nws. 8 18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitge schakeld. caus. 10.05 Morgenwijding VARA: 10.20 Dansm. 10.50 Buitenl. week overz. 11.05 De familie Doorsnee. 11.35 Alt viool en piano. 12 00 Orgelspel. 12.30 Land en tulnbouwmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Politickapel. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.16 Vers van de pers. 14.55 Boekenwijsheid. 15.15 Koorzang. 15.30 Bijeenkomst van de Fondation Européenne de ia culture. 16.45 Is de maat vol?, caus. 16.55 Lichte muz. 17.10 De ^microfoon voor D. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Bel canto. 18-55 Wia klopt daar?, caus. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA 20.00 Nws. 20.05 Waar gaan wij heencaus. 20.13 Gevar. progr. 21.45 Klaver vier. 22.15 Soc. comm. 22.30 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15— 24 00 De laatste beetjes. KOUDEKERKE K.B.V. sloot viering 10-jarig bestaan af met feestavond. De Koudekerksê biljartvereniging hield ter afsluiting van de viering van het 10-jarig bestaan in het gemeente lijk verenigingsgebouw een feest avond, die druk bezocht was. In zijn openingswoord dankte dc heer D. de Grauw de inwoners van Koudekerke voor de medewerking en de belang stelling. die de K.B.V. tijdens het ju bileum ondervond. Uit de opbrengst van de verloting werd de vereniging onder meer verrijkt met een keuen- rek en drie biljartballen. Het verdere programma van deze avond werd verzorgd door het caba retgezelschap van Wim de Graaf uit Middelburg, dat zich op bijzonder hu moristische wijze van zijn taak kweet en daarvoor vele malen een hartelijk applaus verdiende. Baby den Toonder verzorgde het muzikale gedeelte: me vrouw Loekemeier droeg op voortref felijke wyze voor (onder meer „Veilig Verkeer") en Rinus Pluijmers oogstte veel succes met zyn goed voorgedra gen „De brjna laatste koetsier". Aan het einde van dit programma dankte de heer De Grauw het gezel schap voor het gebodene. waarna ook Wim de Graaf een dankwoord sprak. Hierna werd een verloting gehouden, waarin 30 mooie prijzen te winnen wa ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15