KAPPIE SINT NAAR VLISSINGEN MET ELFTAL ZWARTE PIETEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND uit de ETHER DONDERDAG 21 NOVEMBER 1057 ftCUVlCiUlJLLilH /i £i ti J W O, O L> U l\- t*. v, i AANKOMST IN KOOPMANSHAVEN Officiële ontvangst ten stadhuize. Zaterdagmiddag a.s. zal St. Nico- laas, vergezeld van maar liefst een compleet elftal Zwarte Pieten om half drie per boot arriveren aan de Koopmanshaven in Vlissingen, waar het muziekkorps „Ons Genoegen" plus een ontvangstcomité en naar ruwe schatting enige duizenden kin deren gereed zullen staan om de hog® gast een spontaan en passend welkom te bereiden. Bovendien zal de sint ook dit jaar weer officieel ten stadhuize door het gemeentebestuur ontvangen worden. De intocht belooft wederom een kleurrijke en feestelijke gebeurtenis te worden. Na de aankomst en ver welkoming aan de Koopmanshaven zal een korte stoet worden gefor meerd, bestaande uit motorpolitie (met Zwarte Pieten in de zijspan nen), de sint te paard, vergezeld van een zwarte knecht, eveneens te paard, een open Tijtuig met de le den van het ontvangstcomité en een open rijtuig met Zwarte Pieten. Het geheel voorafgegaan door „Ons Ge- Diefstal van fuiken. Voor de politierechter te Middel burg stond terecht F. W. uit Wemel- dinge, die zich schuldig gemaakt had aan diefstal van fuiken uit open wa ter. Vervolgens gebruikte hij de ge stolen fuiken ten eigen nutte. Con form de eis van de officier veroor deelde de politierechter W. tot een boete van 20 of 4 dagen. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: M. Wissev. d. Heijden, M. M. Jansen-d. Outer, d.: M. M. Ensinck op Kemna-Knaap, z.; W. I. M. Verbart- Tilburg, z.; J. U. Jetses—Cox, z.; M. P. VerhageHeijstek, z.; S. M. Pitton—Schu bert, d.: C. E. v. Weert—Marlon, d.; R. J. Dooms—Vereecke, z.: L. w. Verhelst— De Vroom, d.; N. M. v. Loon—Jonge- pier, d. Ondertrouwd: H. J. Hubregtse, 21 J. en M. E, A. Prince, 21 j.; C. Meerman, 21 j. en E. Stouthamer, 17 Jr.; D. v. Diepen, 22 j. en C. G. E. Kaat, 23 j.; C. C v. d. Molen. 22 j. en E. de Vries, 23 J. Getrouwd: J. de Bruljne, 68 J. en C. J. Hintzen, 59 J.; J. de Nooijer, 21 J. en E. Wielhouwer, 23 J.; H. J. Knegt, 19 j. en M. E. Lute, 18 j. Overleden: J. de Keizer, 42 j., e. van M. Marijs; R. J. G. de Waal, 68 J., e. van L. J. Mollemans; D. van Dilst, 65 j., e. van J. C. de Muijnck; M. Izeboud, 85 J., wedn. van I. J. Hutchison. noegen", welk muziekkorps halver wege de route zal worden afgelost door „St. Caecilia". Via Nieuwendijk, Zeilmarkt, Gra venstraat, Paardenstraat en Houtka de trekt men naar het stadhuis, waar burgemeester en wethouders plus de voltallige raad ter verwel koming aanwezig zullen zijn. Na de ontvangst in het raadhuis volgt een tocht door de stad. De route De route is dan als volgt: Droog dok, Steenenbeer, Wilhelminastraat, Zeilmarkt, Walstraat, Betje Wolf- plein, Badhuisstraat, Glacisstraat tussen Hobeinstraat en Schelde- straat wordt „Ons Genoegen" ver vangen door „St. Caecilia"), Schel- destraat, Singel, Brug Goed Wonen, Bonedijkestraat, Hogeweg, via zij ingang in de Hogeweg over terrein van Bethesda naar zij-ingang in de Sottegemstraat, Sottegemstraat, Koudekerkseweg, Badhuisstraat, Coósje Buskenstraat, Spuistraat, Bellamypark en Beursplein, alwaar St. Nicolaas zijn intrek zal nemen in hotel Noordzee-Boulevard. Bij eventueel minder gunstige weersomstandigheden zal de sint niet aan de Koopmanshaven, maar aan de Houtkade, direct tegenover het stadhuis, arriveren. Deze kleine wijziging in het programma zal dan zaterdagmorgen per geluidswagen in de stad bekend worden gemaakt. Verrassingen Collecten De collecte voor de stichting Chr. Blindenhulp „De fakkels bijeen" heeft te Ovezande 10 opgebracht. De collecte voor de Kinderbescher ming bracht te Borssele 24,76 op. Te Wolfaartsdijk bracht de collecte voor de Kinderbescherming 115.10 op. ZEEÜWSCH-VLAANDEREN Fietsers met elkaar in botsing: een gewonde. De heer O. D. uit Overslag kwam, toen hij per rijwiel van zijn werk op de fabriek in Sluiskil naar huis terugkeerde, in botsing met een hem tegemoetkomende wielrijder. De heer D. kwam te vallen .Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en geconstateerd werd dat het slachtof fer een hersenschudding en een sche delbreuk had opgelopen. In ernstige toestand werd D. in het ziekenhuis opgenomen. Visser raakte met enkel tussen kabel bekneld. Tijdens het vissen op zee is een be manningslid van de tijdelijk vanuit Breskens varende UK 79, de 17-jari- ge Arie van Urk, met de voet tussen een kabel gekomen. Met een gebro ken enkel moest de jonge visser in het ziekenhuis te Oostende worden opgenomen, dat hij naar men hoopt binnen enkele tijd weer zal kunnen verlaten. TERNEUZEN Ontspanningsavond r.-k. jeugd. In het Parochiehuis te Terneuzen werd voor de ouders der leden van de K.A.J, en V.K.A.J. een druk bezochte ontspanningsavond gegeven, bestaan de uit voordracht, muziek en zang door de leden. Bovendien werd ge sproken over het belang dezer jeugd organisaties, gaf een der deelneem sters een beschrijving van de Rome reis en liet kapelaan A. Janssen fraaie foto's van de Eeuwige Stad zien. De geslaagde avond, waal-voor kringleidster E. Hamerlinck het slot woord sprak, stond onder leiding van de heer J. Verstraaten. BIERVLIET Raadsvergadering De gemeenteraad van Biervliet ver gadert vrijdagavond 22 november. Op de veertien punten tellende agenda prijkt o.m. een voorstel tot vaststel ling van de begroting voor het dienst jaar 1958, De vergadering begint om half zeven. AARDENBURG „De Surprise" De toneelafdeling van de Aarden- burgse Korfbalclub heeft in studie genomen het blijspel ln drie bedrijven ,.Dp Surorlse" door Stlen de Bruijn en Brni Heuer. Het spel wordt opge voerd op 1-1 en 15 december a.s, in het gebouw van de Sociëteitsvereniging, Aardenburg. Zoals het St.-Nicolaas betaamt zal hij de burgers èn burgeressen ook in 1957 weer verrassingen bereiden, in samenwerking met middenstand en grootwinkelbedrijf. Op 30 november, 2, 3 en 4 december kan het namelijk gebeuren, dat men in de stad eèn mysterieus man ontmoet, die waar debonnen uitdeelt. De gelukkige be zitters van dergelijke bonnen zullen op de avond van de vierde december tussen half acht en half negen op de Kleine Markt van sint per soonlijk geschenken in ontvangst kunnen nemen. Aanbesteding De N.V. Grontmij heeft dinsdag in Brouwershaven namens de her verkavelingscommissie Zeeland aan besteed het verbreden, aanleggen en verharden van de wegen no. 35, ge deeltelijk, 82 gedeeltelijk, 37 en 37 a over een totale lengte van ongeveer 4,2 kilometer met bijkomende wer ken, gelegen in de herverkaveling Schouwen-Duiveland, onderdeel van het waterschap Schouwen. De ra ming was 355.000. Er werd inge schreven door de firma De Oude en de Jonge te Zierikzee voor 274.390, firma Blok te Rotterdam voor 3 in schrijvingen: respectievelijk 293.100 299.100, 315.100, P. van Dongen en De Voogd, Haamstede voor 294.000, firma Wandel te Nieu- werkerk voor 296.350, D. Rentier te Noordgouwe voor 299.340, Maat schappij Zeeland te Middelburg voor 300.500, G. van Herk te Nieu- werkerk aan de IJsel voor 302.590, P. C. Volker te Sliedrecht, 303.100, firma J. van 't Verlaat, 305.600, gebr. Van den Heuvel te Zierikzee voor 307.350, firma J. D. Jansen te Middelburg voor 307.400, firma Hillen en Roose te Amsterdam voor 330.400, firma Offringa te Har- dinxveld voor 334.500 en firma Moerland te Sint-Annaland voor 337.000. Aanbesteding In café „Jacob Cats" te Brouwersha ven hèeft de n.v. Grontmij. te De Bilt namens de herverkavelingscommissie Zeeland aanbesteed het aanleggen en verharden van weg no. 53, totale lengte 850 m., met bijkomende wer ken, gelegen in de Hei-verkaveling Schouwen-Duiveland, onderdeel Wa terschap „Schouwen". De raming was 118.000,Er werd ingeschreven door firma Blok, Rotterdam, drie inschrij vingen 99.850,95.390,en 93.390,P. van Dongen en Van der Voogd, Haamstede 99.900. fa. Wandel. Nieuwerkerk: 100.900,-; G. van der Herk, Nieuwerkerk a'd IJssel 101.690,fa. De Oude en De Jonge, Zierikzee 102.840, firma J. D. Jansen, Middelburg 103.140,-D. Rentier, Noordgou we 103.460,firma Wandel, Nieuwerkerk: 104.000,P. C. Vol ker, Sliedrecht 105.400,— Gebr. v. d. Heuvel. Zierikzee: 105.540. Jasper van 't Verlaat, Hardinxveld 111.300,Mij. Zeeland. Middel burg 111.590.Hillen en Roose, Amsterdam 120.600,fa. Offrin ga, Hardinxveld 126.350, „Nederlandse Blindenbond" gaf propaganda-avond In de Schouwburg te Middelburg werd woensdag een propaganda-avond fehouden van de „Nederlandse Blln- enbond", waarvan de voorbereiding ln handen was van het plaatselijk co mité, samengesteld uit dames van de „Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers". Waarnemend burgemeester J. W. Kögeler sprak een openingswoord, waarin hij opriep om het werk van de blindenbond zoveel mogelijk te steu nen. Ilij hoopte, dat de blindenbond zijn zegenrijk werk nog lang zou mo gen voortzetten. De propagandist van deze bond, de heer Joh. v. d. Berg, gaf in het kort een toelichting op het streven van de N.B.B. Hij stipte aan, dat de blinde mensen zich gedragen moeten weten door de solidariteit van hun ziende medemensen. „Help de blinden zichzelf helpen", zei de heer Van den Berg, die met en kele voorbeelden aantoonde dat de blinde volledig in het maatschappelijk leven kan worden opgenomen. Voorts declameerde deze propagandist enke le gedichten van Annie M. G. Schmidt, waarna hij de aanwezigen tevens een Inzicht gaf in het braille schrift. Na de pauze presenteerde de „N.B. B." de nieuwe film „De stoute schoe nen", waarvoor het scenario geschre ven is door de blinde predikant ds- Jan Wit. Deze film laat op treffende wijze zien, hoe ook in de blinde mens het verlangen naar geluk en liefde leeft en hoe bij een goede opleiding het geestelijk element verkregen wordt. Voorts werd medewerking verleend door de „The scarecrows skiffle- group", een enthousiast groepje musi cerende en zingende jongelui, dat een regen van vrolijke en moderne liedjes over zijn publiek uitstrooide. Het vijf tal stond onder leiding van Robert Robin, die de heer Van aen Berg na het eerste optreden verraste met een bijdrage voor het werk van de blin denbond. „T esselschade"-bazaar bracht ca. 1200 op De vereniging „Tesselschade-Arbeid Adelt", afdeling Walcheren hield dins dagmorgen en -middag in hotel „De Burg" te Middelburg weer haar ba zaar. Het doel van de vereniging is verbetering van het lot der on- en minvermogende beschaafde Neder landse vrouw, door haar te steunen in haar pogingen om in eigen onderhoud te voorzien. De vereniging doet dit door haar een geldelijke tegemoetko ming te verschaffen, door het ver schaffen van arbeid en het in de han del brengen van de werkprodukten, door de weg te wijzen tot het verkrij gen van de opleiding voor een vak of een beroep en door hét verlenen van morele of materiële steun. Dit laatste geschiedt door middel van speciale fondsen, buiten de niiddelen van de vereniging om. Behalve de artikelen van de vereni gingen uit Haarlem en Amsterdam,- waren er weer vele werkstukken uit Walcheren gezonden onder meer hand werken, kleedjes en aardige beschil derde plastic en glazen voorwerpen. De gehele dag was het geanimeerd druk, hetgeen Zeer zeker tot uiting; gekomen is in de opbrengst van de verkochte artikelen. Voor niet minder' dan 1200 brachten de artikelen op, hetgeen circa 400 meer is dan de op brengst van de bazaar van vorig jaar. VLISSINGEN Christelijke middenstand De Christelijke Middenstandsver eniging te Vlissingen vergaderde, dinsdagavond in het verenigingsge bouw Noordstraat 34, waar mr. P. J. van der Hout, secretaris van de Christelijke Kruideniersbond, sprak over het onderwerp „Middenstand en consument". Tenslotte werd van gedachten ge wisseld over de muurvitrines in de Walstraat en over de detailhandels vakschool, waarbij zich geen nieuwe aspecten voordeden. De vergadering werd geopend door de voofzitter, de heer J. Ph. Ventevogel en door de heer Van der Hout met dankgebed gesloten. SEROOSKERKE (W.) Afloop verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Middelburg, heeft dinsdagmiddag in café „Westdorp" te Serooskerke pu bliek verkocht het woonhuis met schuurtje, erf en tuin Zoetendaalse- weg 1 te Serooskerke, groot 2.83 are. Koper werd J. Zwemer te Se rooskerke, voor 5600. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 19 Nov.: Dui vel and van zee; Adara van Harwich; Pro- cydon van Gent; Piet Schipper van Hans- weert; Flardinga van Hansweert. Vlissingen vertrokken op 19 nov.: Mar- garetha naar Cardiff; Adara naar Ant werpen; Flardinga naar Oostende; Piet Schipper naar Rochester; Gepasseerd naar Antwerpen op 19 nov.: Applngedam van zee; Import van Lissa bon; Steenbergen van Liverpool; Donge- dijk van Hamburg; Nautlc van Berro; Al- cor van Hambui-g; Bllliton van Hamburg; Oosterburgh van Rotterdam; Tiba van Hamburg; Mulderkerk van Port Said: Eemdijk van New Orleans; Prins Willem V van Rouaan; Martini van Londen; Mi- das van Napels: Lubox van Amsterdam: Purfina Hellas v. Mena al Ahmadl; op 20 nov.: Bloemfontein van Southampton; Hado van Rotterdam: Zonnekerk van In dia; Prins Willem III van Quebec; Cetas van zee. Gepasseerd van Antwerpen op 19 nov. Aaltje naar Boston; Fragum naar zee; Soestdijk naar Rotterdam; Dalerdljk naar Rotterdam: Thuban naar zee; Mudo naar Stettin; Ria naar Londen; Ruby naar Londen; Heemskerk naar Safi; Hado naar New Ross; Rlni naar Dublin; Carpe Diem naar Rotterdam; Elisabeth Roorda naar Goole; Minerva naar Londeil; Helvetia naar Londen; op 20 nov.: Amerskern naar Amsterdam; Beninkust naar Free town. VEILING TERNEUZEN. Groente: Sla 6—15. Bloemkool 13—77, afw. 10—44. Knol seder ij 5—12. Peen 23— 28. Bintjes 11. Andijvie 17—25. Rode kool 312—11. Sav. kool 7—12. Witte kool 5—6 Waspeen 15—17. Prei 16—24. Spinazie S5 Spruiten 30—40. Uien 7—11. Witlof 39—70. Boerenkool 12—18. Breekpeen 9—15. Fu rore 12.30. Fruit: Golden Delicious, H 1 55-60 70, H II 60—62, keuken 70—86, fabriek 57—68, kroet 37—45. Goudrelnette. H II 6064, keuken 04—73, fabriek 60—64, kroet 45—57. GROENTEN- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 20 nov. Andijvie 7—17. Rode kool VA— 10. Witte kool 37. Savoole kool 7—12. Kroten 4Vi—11. Waspeen 11—27. Prei 10— 14. Sla 3—7. Spruiten 15—72. Boerenkool 7 —12. Radijs 10. Tomaten 22—27. Appelen. Goudreinette 61—78. Jonathan 50—78. Gol den Delicious 57—1.08. Cox Orange, K 8a. L. Calville, K 42-62. Zoete Ermgaard SC —63. Peren: Saint Remy 69—72. Comtesse de Paris 90—91. VISMIJN TE VEERE. 20 november. Aangevoerd: 1588. kg han delsgarnalen 79—120; 404 kg schar 31—44: 66 kg bot 36—40; 210 kg wijting 16—25; 30 kg rog 29—55. RAAD KATTENDIJKE Begroting 1958 goedgekeurd en woningbouw gegund Aan de aannemer F. J. Weststrate te Katlendijke lieeft de raad van Katten- dijke, die dinsdagavond onder voorzit terschap van burgemeester P. J. Evers in vergadering bijeen was, de bouw van vier woningwetwoningen gegund. De begroting van het Burger lijk Armbestuur voor 1958 werd goed gekeurd. De gemeentelijke bijdrage is groot 8350. De gemeentebegroting voor 1958 werd vastgesteld met een post voor onvoorzien van 2308,35. Do kapitaaldienst toont een nadelig saldo van 158.032,34. Het krediet in rekening-courant bij de Bank van Nederlandse Gemeenten werd verhoogd van 50.000 tot 100.000. Per 1 januari 1958 werd de afhandeling van de verdere aanvra gen inzake oorlogsschade overgedra gen aan de Provinciale Directie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid te Middelburg. Aan mejuffrouw C. H. de. Korte, onderwijzeres aan de open bare lagere school te Wilhelminadorp wérd met ingang van 1 januari eervol ontslag verleend, in verband met haar benoeming aan de Jan Ligthartschool te Goes. De bouwverordening der ge meente werd gewijzigd. De heer N% J. Meijer is herbenoemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur. De heren L. A. de Bree, J. Smit, N. J. Meijer, J. van Sabbe en J. van Leeuwen werden benoemd tot leden van de woonruim tecommissie 1958. De raad heeft de tarieven van het gemeentelijk badhuis verhoogd met 5 cent per bad. Op een verzoek om subsidie van de kerkvoog dij der Nederlands Hervormde Kerk te Kattendijke voor hét geven van eodsdienstóhdèrwijs, moest de raad afwijzend beschikken. Ten behoeve van elektrificatie van een hofstede be sloot men 200 beschikbaar te stel len. Aan de maatschap „De Wilhel- minapolder" werd een premie toege kend voor verbetering van 7 woning wetwoningen in de Hankenstraat. Getuigschriften cursus Jeugd-EHBO uitgereikt In het Blokhuis te Kattendijke wer den ih tegenwoordigheid van vele ou ders. het onderwijzend personeel, wet houder P. van Waarde en de secreta ris van het district Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Vereniging „Eerste Hulp Bij Ongelukken", de heer M. J. C. Huissoon, de getuig schriften van de cursus Jeugd-E.H.B. O. uitgereikt. De voorzitter van de af deling Kattendijke van de E.H.B.O dé heer M. Dalebout, zei in zijn openingswoord dat het hem ten zeer ste verheugde, dat de afdeling Kat tendijke met 39 jeugdleden, verdeeld over 2 jeugdgroepen, te weten Katten dijke en Wilhelminadorp, was uitge breid en hij wekte de jeugdleden op om trouw te blijven oefenen. Hierna zette de secretaris van de afdeling, de heer P. W. A. Kranendonk uiteen, waarom het bestuur tot de opleiding van de jeugd-E.H.B.O.-ers was over gegaan. Dit heeft men gedaan dóór het gebrek aan belangstelling voor een E.H.B.O.-cursus bij de vol wassenen. Wethouder van Waarde sprak vervolgens een dankwoord tot het bestuur van de afdeling Katten dijke voor het verrichten van deze HOOG EN LAAG WATER U.+N A.P. U.+N A.P. U.- -N.A.P. U.— N.A.P. 22 november Vlissingen 1.46 2.46 14.02 2.32 8.14 2.10 20.40 2.15 Terneuzen 2.17 2.60 14.33 2.66 8.48 2.23 21.14 2.28 Hansweert 3.08 2.70 15.22 2.54 9.24 2.40 21.48 2.45 Zierikzee 3.29 1.76 15.45 1.63 8.45 1.45 21.10 1.57 Wemeldinge 3.41 2.02 15.58 1.90 9.13 1.72 21.30 1.86 daad van gemeenschapszin, zoals hij deze opleiding van jeugdige E.H.B.O.- ers wilde zien, waarna hij de getuig schriften aan de jongens en meisjes van de jeugdgroep Kattendijke uit reikte. Zuster Luteijn reikte hierna de getuigschriften uit aan de jeugdgroep Wilhelminadorp. De voorzitster van de jeugdgroep Wil helminadorp, Dineke Dalebout, en de voorzitter van de jeugdgroep Katten dijke, Kees Hundersmarck spraken een woord van dank tot de cursuslei der, de heer P. W. A. Kranendonk, .welke dank zij vergezeld lieten gaan van een geschenk. Het verdere deel van de avond werd gevuld met enke le films, zang, mandoline- en accor- deonspel. HANSWEERT Ernstige val op dek van schip. De ambtenaar van de dienst In voerrechten en Accijnzen te Hans- weert, de heer A. A. Koens, die spe ciaal is belast met het opsporen van belastingschuldige schippers, kwam bij het aan boord gaan van een schip zodanig te vallen, dat hij een lichte hersenschudding en kneuzingen aan de schouder opliep. Het ongeluk ont stond, doordat plotseling de ladder, waarover K. zich aan boord van het schip wilde begeven, tfegon te schui ven. De man viel met een harde slag op het dek. Dokter Arends verleende eerste hulp, waarna het slachtoffer per brancard naar zijn woning werd vervoerd. KRUININGEN Schaken De schaakclub „De Zwarte Dame" te Kruiningen speelde een vriendschap pelijke wedstrijd tegen S.V. „Sealto" uit Wemeldinge in het dorpshuis te Kruiningen. De uitslagen waren als volgt P. Valk - A. Jeremiasse 0-1 J. Ka- relse - H. J. de Vos 1-0 J. W. Has- man - P. Ruisaard %-% C. Goede- gebuure - C. Hamelink V2-V2 I M. Schrijver - A. J. de Schipper 1-0 B. Cok - C. P. Phemambucq Vz-Vz C. W. Saaman - P. Vogelaar C. Engelen - C. Westveer 0-1 ;W. A. Ver beek - A. op 't Hof 0-1 J. Quakke- laar - C. Veerhoek 1-0 H. Volbeda - L. de Best 1-0 A. J. Dek S. West- strate 1-0. De einduitslag was derhalve een 7-5 overwinning voor de Zwarte Dame" Raadsvergadering De gemeenteraad van Kruiningen zal vrijdag 22 november a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. de aanbieding van de gemeentebegroting voor 1958. BORSSELE Aanbesteding te Borssele. Het bestuur van de waterkering van de calamiteuze polder Borssele heeft woensdagmiddag aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het on derhoud tot 31 december 1958 van de aarde-,kram-, rijs- en steenglooiings- werken aan de waterkering van de calamiteuze polder Borssele. De ra ming was f 26.778. De inschrijvers warenA. de Leeuw te Nieuwdorp voor f 28.500; P. de Regt te Terneu zen voor f 28.200; M. van de Velde te Bruinisse voor f 27.280; C. Lucas- se te Walsoorden voor f 27.250; J. la Gasse te Koudekerke vóór f 26.900; J. F. Warren te Ossenisse voor f 26 640; G. F. A. Sponselee te Kloos- terzande voor f 26.530 en L. van der Klippe te Vlissingen voor f 26.500. Één der inschrijvingen is ongeldig verklaard. E IERNOTERINGEN. Eiernotering van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. In gaande donderdag 21 november 1957. Prijsklasse 0: 22 cent; prijsklasse I: 21 cent; prijsklasse II: 19 cent; prijsklasse IH: 18 cent; prijsklasse IV: 16 cent; prijs klasse V: 15 cent. V.V.Z.B. GOES. 20 nov. Groenten: Tomaten. A 25—61. Bloemkool. A I 66—70. B II 50—57. afw. 11—56. Spruiten, A II 41—52. B I 20—31. witlof, A I 81, A n 52—71, B I 56—62. Prei 22—27. Andijvie 7—17. Groene sav. kool 7 —17. Rode kool 4—10. V/ltte kool 3—10. Boerenkool 13—16. Veldsla 76-81. Was peen 18. Uien 5. Knolselderij 12—16. VEILING KAPELLE. 20 november. Jonathan, H 75-80 87, H 65-70 78, H 70-75 88. H 60-65 71, II 57. K 65-67. Idem minder gekleurd. H 70-75 86. H 65-70 75—76, H 60-65 69, IX 54. K 64. Goudreinette. H 85-95 85—91, H 75-85 92- 93, H 65-75 83, II 66. Br. Bellefleur, H G3- 75 68, H 55-65 61—63, II 51. Saint Remy, H 75-85 78, H 65-75 76, II 67. Golden Deli cious, ST 75-80 115—116, ST 70-75 116, ST 65-70 106—108, ST 60-65 85—86. H 75-80 102 —116, H 70-75 98—116, H 65-70 93—105, H 60- 65 74—84, H 56—67, K 70—83, fabriek 58-67. Lombard Calville, H 8p-95 74—78, H 70-80 75—77, H 60-70 68—72, H 40—57, K 53—67, fa briek 4859. Winston, H 75-35 81, H 65-75 76, H 55-60 58—63, K 51—63. Zoete Erm gaard, H 65-75 73—75, H 55-65 65—70, II 54— 56, K 64—65, fabriek 47—53, kroet 26—37. Cox Orange Pippin, H 75-80 88, H 70-75 91. H 65-70 87. H 60-65 87, II 55—58, K 74—78, fabriek 54—59. Gieser Wildeman, H 60-70 81—82, H 50-60 76—78, II 59—60. K 56—71. fabriek 56. Klelpeer, I gr. 70. II 53. Hol lands Zoet, I 53—54 fabriek 43. kroet 27. Brederode, I gr. 72, I 72. Jonathan, fa briek 50—58. Goudreinette, K 72—76, fa briek 64—67. Saint Remy, K 68—70, fa briek 61—67, Pomrae de Orange, I 65, fa briek 38. Laxton Superbe, I 73. Comtesse de Paris, K 75. H 55-65 74, H 65-75 95—100. Sterappel, K 57. fabriek 43. Campagne- zoet. fabriek 45. Wintersuikerlj, I 61, II 41. Notarisappel, I 64, n 54. Kroetappelen 43. Verpakt fruit: Goudrelnette, ST 90-95 108, ST 85-90 107, ST 80-85 106, ST 75-80 103. Doyenne du Cornice, H 70-75 162. Con ference, H 65-70 125. Noten 4 per stuk. Aardappelen, I 1011, II VA. Groenten: Bloemkool 1069. Sprultkool 20—68. Sav. kool 12—17. Andijvie 7—9. Prei 26—29. Uien, I 11—13, II 6—7. Boeren kool 11—13. Breekpeen 12. Knolselderij 7. Coöp. VEILINGVERENIGING .WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 20 november. Aardappelen: Alpha's bonken 5.20—8.80. Bintjes groot 4—6.60, bonken 10.50—13.20. Furore groot 7—10. Koopmans Blauwe grote 10—11.70. Groenten: Sla B 3—15, C 11—15. Veldsla 29-62. Andijvie 7—17. Boerenkool 14—12. Dubbele Prlnc. bonen 2.07—2.16. Bloem kool, A 60—91, B 35—70, C 13—45. Waspeen 12—31. Kroten 11—12. Rode kool 4—12. Sav. kool 5—17. Witte kool 7—10. Bos- peen 11—39. Prei 20—29. Spruiten schoon 53—69. Spinazie 36. Spruiten 2344. Rapen 6. Uien 17—21. Witlof 52—69. Breekpeen 9—15. Kroten 13. Fruit: Golden Delicious K 87-88. F 62. Goudrelnette K 73—74. Jonathan II 61—71. Lane's Prince Albert K 70—73. Comtesse K 81—85. Kastomaten, A 70—84, C 55, VRIJDAG 22 NOVEMBER. 46. De achtervolging die de Kraak had Ingezet, bleek nu eerst recht moeilijk te worden. Het jacht waar Kappie en de zijnen ach ter heen zaten miste dui delijk de forse knulsten van Wimple, zijn stuurman; het stuurloze vaartuig be gon vreemde capriolen te maken: het beschreef ab surde bochten en danste wispelturig op de golven heen en weer Na verloop van tijd begon het ook vaart te minderen. Dit laatste ontging Kap pie. die het vaartuigje ge spannen volgde, geenszins. „Halve krachtl" riep hij ln de telegraaf. „Ziet ,:U dat, professor? Dat schuitje verliest snelheid!" „Wonderbaar, heer kapl- taln!" riep de kleine ge leerde opgewonden. „Wel licht komt het stil te val len! Alzo krijgen wU toch nog de schatkistl!" Welnu, het zag er naar uit dat de professor, overigens op her gebied ric scheepvaart geen groot deskundige, ditmaal ge lijk ging krijgen. Het jacht minderde hoe langer hoe meer snelheid en lag weldra bijna geheel stil. Kappie net nu ook de Kraak stoppen ..Scheepsjongen", commandeerde hij ..Strijk de sloep!" HIJ wendde zich tot de Maat en Professor Jodelahitl. „Kom mee! WIJ gaan naar dat Jacht. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.50 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Water, st. 9.40 Omr. ork. en sol. 10,30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.30 De Jeugd op eigen wieken, hoorsp. 12.00 Pianorecital. 12.39 Land- en tumbouwmeded. 12.33 Meisjes koor. 1253 Gram. en act. 13 00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Lichte muz. 14.25 Kamèrork. en soliste. 15.15 Voordr. 13.35 Instr. Trio. 16.00 Welke frultsoorten zullen we ln eigen tuin planten?, caus. 16.15 Vocaal kwint. 16.30 Kamermuz. 17.00 Voordr. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Lichte muz. 18.20 Stem men van overzee. 18.35 Voor de Jeugd. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Regerlngsuitz.: Rubriek verkla ring en toelichting: Het 10-jarenplan Su riname, door mr. Th. J. van der Pijl. hoofdambtenaar ministerie van zaken overzee. 19,25 Regerlngsuitz.: Emlgratis- rubrlek. Het emigratiepraatje van H. A, van Luyk. 19,35 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.30 De jeugd op eigen wie- kenv hoorspel. 21.00 Apocalyps, orato rium. 22.40 Clavedmbelrecital 23.00 Nws. 23.15 Langs wegen van kunst en schoon heid. 2355 Gram. 2355—24.00 Dagsluiting. HILVERSUM n 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Gltaarrecital. 10.35 Voor de zieken. 11.05 Voor de kleu ters. 11.20 Plantaardig en mineraal. AVRO: 12.00 Promenade-ork. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prog nose. 1250 Pianospel. 13,00 Nws. 13.15 Me ded. of gram. 1325 Amus. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kinderkoor. 14.20 Boek- bespr. 14.40 Blaaskwnit. 14.55 Ge var. progr. VARA: 16.00 Orgel en zang. 1630 Muziekrevue. 17.10 Voor de Jeugd. 17.40 Lichte muz. 18.00 Nws 18.15 Act. 18.20 Dansmuz, 18.50 De puntjes op de 1, caus, 19.00 Voor de kinderen, 19.10 Musette-ork. en solist. VPRO: 19.30 Leven in Neder land, caus. 19.45 De Ploeg, caus. 19.59 VPRO.nws. 20.00 Nws. 20.05 Levend uit de kracht Gods. caus. 2020 Boekbespr. 20.25 Toneelkritiek, 20.35 N.O.V.I.B., caus. 20.45 Zuid-Afrikaanse volksliedjes. VARA: 21.00 Muzikaal kolderjournaal. 2120 De lange weg, radiodocumentaire. 21,45 Gram. 2155 Leert uw landgenoten kennen, klankb. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. Hierna avond wijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Kamerork. EXAMEN I Mej. S. de Bruijne te Waterlandkerkje j slaagde te Arnhem voor het examen kinderverzorgster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3