A ïbinderhoest1 STALIN LEEFT NOG VOLGENS VREEMD HOLLYWOODVERHAAL FRIESE GRASKALVEREN OP TIENDE JAARMARKT TE HULST VERRASSENDE 4-2-ZEGE VAN L0NGA TEGEN MARATHON GEWEST ZEELAND K.N.S.B. IN AFGELOPEN IJSL0ZE WINTER 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 19 NOVEMBER 1957 FILMS IN ZEELAND Zweeds huwelijksdrama in donderdagcyclus Stalin is niet alleen de zondebok van de Russische heersers van het ogenblik, ook Hollywood heeft een dankbaar gebruik gemaakt van zijn val en in een film, genaamd „Vrou wen in het Kremlin" Luxor (Vlissin- gen) is Stalin de lugubere hoofdper soon gemaakt van 'n wonderlijk ver haal, waarvan men niet weet wat de bedoeling was. Tarzan-figuur Lex Barker heeft in deze rolprent zyn sta len spieren in dienst gesteld van de Amerikaanse inlichtingendienst en wanneer hij deze dienst heeft verla ten, duurt het niet lang of een Rus sisch meisje komt in Berlijn zijn hulp inroepen. Want wat is het geval? Lilï is bezorgd over haar tweelingzusje, dat volgens de laatste berichten als verpleegster in liet Kremlin verbleef. De filmt toont wat in werkelijk heid met het zustertje is gebeurd: Stalin is geopereerd, door middel van plastische chirurgie is zijn gelaat ver anderd en met de verpleegster, die bij de operatie assisteerde is hij naar het buitenland gevlucht. Het verhaal wordt steeds onwaarschijnlijker naar mate de ontknoping nadert. Zsa Zsa Gabor speelt de rollen van de twee lingzusjes, waardoor die inderdaad heel veel op elkaar lijken. Er komt aan deze historie ook nog een zoon van Stalin te pas/ een rol die wordt fespeeld door een zekere William challert. In een enkele scène weet ook Lex Barker door uiterlijk ver toon wel eens de aandacht op zich te vestigen. Niet iedere thriller is een Hitchcock en dat blijkt ook weer uit „Zy kunnen my niet hangen". Electro (Middelburg). Hetgeen niet betekent, dat dit werk van regisseur Val Guest niet geslaagd is. Het begin is sfeervol. Een on bekende ziet door een venster in een eenzame straat in Soho, dé internationale wijk van Londen, hoe een vrouw wordt vermoord. De moordenaar, die wordt gepakt wordt ter dood veroordeeld, maar schreeuwt na het uitspreken van het vonnis in de rechtszaal uit: ,,Ze kun nen mij niet hangen." André Morell speelt de rol van moordenaar Pitt, ArP nrtfmttoy er zijn geen betere Provinciale kadervergadering van de A.N.A.B. in Goes De Algemene Nederlandse Agra rische Bedrijfsbond hield zaterdag middag een provinciale kaderbijeen komst in het „Schuttershof" te Goes, welke werd bezocht door 67 afde lingsbestuurders uit 70 van de 80 in Zeeland bij de A.N.A.B. aangesloten afdelingen. De vergadering stond onder leiding van de hoofdbestuur der, de heer J. L. Lukaart te Goes, die in zijn openingswoord de acti viteiten van de A.N.A.B. in het af gelopen jaar memoreerde. Hij wees er op, dat het een ge rechtvaardigde eis is, dat er een Joon regeling komt voor arbeiders in dienst van commissionairs. Ondanks herhaalde pogingen kon dit tot dus verre niet worden bereikt. Hij noem de het onjuist, dat dc werkloosheids wet niet van toepassing is op pluk kers van zilveruien en dat van laatstgenoemden geen loonbelasting wordt ingehouden. Volgens spreker baart de seizoenwerkloosheid in Zeeland steeds meer zorgen. In verband met de bestedings beperking zal het moeilijk zijn de seizoenwerklozen in alle delen van Zeeland in de aanstaande winter aanvullend werk te verschaffen. Voorts ging spreker uitvoerig in op de perspectieven die voor de landbouw ontstaan door de uit voering van het Deltaplan. INLEIDING Hierna hield de voorzitter van de A.N.A.B., de heer D. Tiggelaar, een inleiding over de A.N.A.B. in deze tijd. Hij besprak onder meer het ont staan en het werk van de Stichting voor de Landbouw en de vorming en het werk van de PJ3.0., waaronder het Landbouwschap. In de middag bijeenkomst werd een forum gehou den, dat een groot succes bleek te zijn. Stavenisse vóór Z.L.M.- landbouwhuishoudschool. De raad van de gemeente Stave nisse besloot in een maandagavond gehouden spoedeisende vergadering adhesie te betuigen aan het verzoek van de Z.L.M. te Goes aan de Kroon om een protestants-christelijke land- bouwhulshoudschool te mogen oprich ten in Sint Maartensdijk. Vóór stemden de heren C. .T. Moer land (arbeidersparty). J. Hage (s.g.), N. M. Klippel (s.g.), C. L. Potappel (c.h.) en A. J. J. Tazelaar (vrije lijst i. Afwezig waren met kennisge ving de heren D. P. Moerland 'ar beiderspartij) en C. W. Eerland la. r.) zijn tegenstander is rechercheur Brown, een goede vertolking van Terence Morgan. „Anastasia" Alhambra (Vlissingen) de film waarin Ingrid Bergmann de rol vervult die door Lilli Palmer in de Duitse versie met meer succes werd gespeeld, bespraken we reeds enige tijd geleden, evenals „De zoon van Sinbad die deze week in Grand (Goes) op het witte doek verschynt. DONDERDAGCYCLUS. Het gegeven van „Carnival Story" doet denken aan andere circusfilms, waarin opzienbarender sterren op traden dan in deze rolprent die in Grand, 'Goes) wordt vertoond. De wijze echter waarop Ann Baxter op duizelingwekkende hoogten salto's uitvoert is even adembenemend als die van Gina Lollobrigida en wat het spel betreft doet zij voor La Lollo niet onder. Een aardige geschiedenis wanneer men zo langzamerhand niet op circusfilms is uitgekeken. „Al het geluk op aarde", Electro, (Middelburg) is de verfilming van een roman van Margit Söderholm. Het is een huwelijksdrama, dat met Zweeds gevoel voor realiteit is uit gebeeld met een zeer overtuigend spelende Ulla Jacobsson in de hoofd rol. (Advertentie) afdoend middel tegen: Abdijsiroop! Dat afmattende 'geblaf* verdwijnt en ze slapen weer rustig. Een ware geruststelling voor elke moeder: Abdijsiroop in huis! De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. BIJZONDER DRUKKE HANDEL.. Kijkers en kopers uit binnen- en buitenland. Voor de tiende achtereenvolgende maal "Wérd in Hulst de jaarlijkse gro te veemarkt van paarden, rundvee en varkens gehouden. De markt ken merkte zich ditmaal door een bijzon der drukke handel en verheugde zich in een grote belangstelling. Niet alleen Zeeuws-Vlaamse boeren waren naar Hulst getogen, maar uit geheel Zeeland, ja zelfs uit België en Fries land, kwamen de kijkers en kopers zien naar de fraaie collectie vee, die ditmaal werd getoond. De Friezen waren bovendien op de markt aanwezig met een 35;tal gras kalveren, een bewijs van de belang- rykheid, die aan de Hulsterse jaar markt wordt toegekend. Over de aanvoer waren de organi satoren zeer tevreden. Er waren 244 stuks rundvee, 110 varkens en 12 paarden op het marktplein. Wethouder -J. D. J. Martens, die de jaarmarkt opende, verklaarde dat. de financiële steun van de ge meente volgend jaar beter zal zyn. De vroede vaderen van Hulst wa ren niet op de hoogte geweest van de grote bedragen, waarmee hier wordt gewerkt. Zeeuwse C.B.T.B. gaat 40-jarig bestaan vieren. Besturenvergadering te Goes gehouden. Op 28 februari 1958 bestaat de Zeeuwse C.B.T.B. 40 jaar. Dit jubi leum zal gevierd worden in de zomer- jaarvergadering, die wellicht in juni van dat jaar wordt gehouden. Dit besluit werd genomen door het be stuur van de C.B.T.B., na afloop van de besturenvergadering in het „Slot Ostende" te Goes. Tijdens deze vergadering, die on der leiding stond van de neer C. dé Putter, werden verschillende organi satorische aangelegenheden bespro ken. De secretaris, de heer S. Baar. gaf een korte inleiding op de bespre king, waarin hij o.m. wees op de noodzaak van een goed contact tus sen de bestuurders onderling. Vervolgens stond spreker stil bij de principiële betekenis van de C. B. T. B. „Onze organisatie stelt zich po sitief in op de grondslag van Gods Woord en mag daarom met recht een christelyke organisatie worden ge noemd", zo zeide de heer Baar. Ver volgens gaf spreker een toelichting op de voorgenomen activiteiten in provinciaal verband. De besturen van de gewestelyke af delingen werden geadviseerd in het komende vergaderseizoen een praat middag of -avond te organiseren. Op deze bijeenkomst zal een deputatie van het provinciaal bestuur aanwezig zijn om vragen betreffende diverse aangelegenheden te beantwoorden. In samenwerking met de Zeeuwse C. J. T. B. zullen in Zierikzee, Oost burg en Goes kadercursussen worden gehouden. Evenals vorig jaar zal ook thans weer 'n eendaagse conferentie worden belegd. De winterledenverga- dering werd bepaald op 18 december a.s. te Goes. In de middagbijeenkom9t zal het onderwerp: ..De landbouw en de Enromarkt" worden behandeld. Tijdens de discussie, die na de pau ze volgde, kwamen nog diverse aan gelegenheden ter sprake. Tenslotte werd de aardappel- en bietensituatie belicht. St. Annalandse schoolzaak In het voorlopig verslag op de onder wijsbegroting 1958 wezen enkele tweede kamerleden op een geval, dat zich voordoet in St. Annaland, waar een school van ruim 200 leerlingen het zal moeten stellen met vier leer krachten, wanneer de vyfde niet als nog vrijgesteld wordt van militaire dienst. In het andere geval zal het gevolg zijn, dat. er geen deugdelijk onderwijs kan worden gegeven en de leerlingen uit school moeten worden gestuurd. Waar dit geval niet op zich zelf staat, achtten ook deze kamer leden het noodzakelijk, dat te dezer zake maatregelen worden getroffen in het belang van het onderwys. 's Middags sprak burgemeester A. D. S. Lockefeer nog een kort woord, waarbij hy het initiatief van liet jaarmarktcomité prees. De jury be loonde de volgende eigenaren met de kampioensprijs: Fókvee: B. Plas- schaert en zoon uit Graauw; vetvee: H. B. Picavet en zoon uit Hulst; stieren: J. Pieters uit Sint Jansteen; dikbillen: L. van Dorselaar uit Sint Jansteen; paarden: C. de Maat uit Hulst; beste vleesvarken: A. Ingels uit Koewacht; beste vetvarken: ge broeders Vergauwen uit Sint Jan steen; beste toom biggen: J. Gelder land uit Stoppeldijk. Op de gedetail leerde uitslagen komen wij nader te rug- Vergadering Zeeuwse smeden te Goes Zaterdagochtend en -middag was er in „De Prins van Oranje" te Goes een algemene vergadering van <le „Combinatie ZeelandWest-Brabant van de Bond van smeden, construc tie- en machinebedrijven (B.S.C. M.)", onder voorzitterschap van de heer A. Schieman uit Axel. De vergadering discussieerde lang durig over de combinatie vakantie- en pensioenzegel. Omdat elke afge vaardigde dit nog niet met zijn lo kale afdeling, had besproken, be sloot men hierover nog geen positief antwoord aan het hoofdbestuur te geven. De heer G. van Damme werd her kozen als provinciaal bestuurslid van de landelijke sectie landbouw werktuigen. De heer A. Schieman werd herkozen als bondsraadslid. Na de koffietafel hield de landelijk voorzitter en lid van het dage lijks bestuur de heer Sander - man, een inleiding over de stand van zaken betreffende de sectie „Land bouwwerktuigen". Hij gaf een over zicht van de werkzaamheden en drong er op aan, dat de smederijen deze sectie zouden uitbreiden. Hier na sprak het hoofdbestuurslid, de heer S. Hillebrand, over „Veko"-aan- gelegenheden. Auto's kwamen door mist in sloot terecht Zondagavond omstreeks acht uur ls op het kruispunt nabij de Wouwse Plantage onder de gemeente Huijber- gen een auto-ongeluk gebeurd, waar bij twee auto's in de sloot reden cjoch geen der inzittenden ernstig werd ver wond. Over de nieuwe Huijbergseweg van Bergen op Zoom reed de heer Van Z. uit Bergen op Zoom met een gehuurde wagen in de richting Huijbergen. Door de mist werd hij misleid, hij ge raakte van de weg af, kwam in cTe' zachte berm terecht, waarbij de wa gen tenslotte in de sloot duikelde. De bestuurder wilde juist uit de auto kruipen toen een tweede wagen kwam aangereden en broederlijk naast zijn wagen de sloot in dook. De bestuurder hiervan, de heer G. S. uit St.-Jansteen had het rode achterlicht van Van Z. gevolgd en was daardoor prompt ook in de berm terecht gekomen en kan telde eveneens de sloot in. Ook hier werd van de vier inzittenden niemand gewond. Later konden de beide veron gelukte auto's door een kraanwag'eri op de weg worden getakeld. ."ondsen voor mosselexport ingesteld. Besluiten van Produktschap. Het bestuur van het Produktschap voor vis en vlsprodukten heeft In «Un maandag gehouden openbare verga dering een verordening vastgesteld tot regeling van het ïnosselbedryi 1957. Daarvoor wordt een fonds voor de export van mosselen naar België en een voor de export van mosselen naar Frankrijk ingesteld. Voorts werd een uitvoeringsbesluit basisperiode mosselexporteurs 1957 vastgesteld, welke basisperiode wordt aangewezen ter uitvoering van de re geling mosselbedrijf 1957. Daarna werd nog een aantal ver ordeningen vastgesteld me' betrek king tot de regeling van bet oesterbe- drijf 1957, voorts een uitvoeringsbe sluit betreffende nieuw toe te laten garnalenvisserg gedurende 1958. Doelman Leijsen naar België teruggekeerd. Louis Leijsen, de Belgische doel- verdediger die zondag tijdens de in terland-voetbalwedstrijd Nederland België het veld moest verlaten na een botsing met Van der Kuil en die met een lichte hersenschudding in een zie kenhuis te Rotterdam werd opgeno men, is maandagmorgen in gezel schap van dr. Van de Weyen per zie kenauto naar België teruggekeerd. Hij had een goede nacht gehad en had geen klachten, alleen kon hij zich niets herinneren van de omstandig heden, waaronder hij gewond was. Er zijn enkele röntgenfoto's gemaakt, met het oog op mogelijke complica ties, maar maandagmorgen achtte men zijn terugreis naar België vol komen verantwoord. Protest van Goes tegen Hulst-doelpunt afgewezen Enkele weken geleden heeft de twee de klas voetbalclub een protest aan getekend tegen een doelpunt gemaakt door Hulst in de wedstrijd Hulst-Goes. Het betrof het eerste doelpunt, waar bij volgens Góes de bal de lijn niet gepasseerd zou zijn. De protestcom missie heeft dit protest thans afge wezen. De uitslag van deze wedstrijd blijft dus 3-3. Nog 4 Zeeuwse voetballers voor training geselecteerd. Vier Zeeuwse spelers, t.w. de beide Hulst-spelers H. J. Neefs en W. v. d. Poel en de beide Vlissingers H. van Wezel en K. Dingemanse, die zater dag in het Zeeuws elftal tegen een bondsamateurploeg zijn uitgekomen, zijn door de Technische Commissie van de sectie amateurvoetbal van de K.N.V.B. toegevoegd aan 't zestal, dat reeds eerder werd uitgenodigd om aan de gedecentraliseerde training in Roosendaal deel te nemen. Dammer Anderson (Goes) in Nederlandse ploeg. Zondag a.s. zal te Luik een dam- wedstrijd BelgiëNederland worden gespeeld. Het Nederlandse tiental sa mengesteld uit de provinciale kam pioenen of hun vervangers, ziet er als volgt uit 1. J. J. de Vries (Z.-Holland), 2. P. Bergsma (Friesland), 3. D. J. Jurc- ka (Gelderland), 4. A. Grooteman <N.-Holland), 5. L. Anderson (Zee land), 6. O. Drenth (Drente), 7. H. Meyer (Overijsel), 8. J. Hobbelen (N.-Brabant), 9. J. Wagter (Gronin gen), 10. Meesters (Limburg). Reserve: M. L. Vos (Utrecht). Het Belgische tiental is nog niet officieel samengesteld. Kandidaten zijn Oscar en Hugo Verpoest, Prijs, Van der Meersch, Verleene, Debus- schere, Vaessen, Demesmaecker, Slabby en Goyaerts. HANDBALCOMPETITIES Hellas-teams werkelijk te sterk voor afdeling. De nederlaag, die het damesteam van Marathon zondag in de hand- balcompetitie Zuid B le klas tegen Longa moest incasseren, kan wel eens beslissend zijn. Want weliswaar be houdt Marathon de leiding, maar Zee land Sport, dat tot nu toe slechts vier wedstryden speelde, is nog i tyd ongeslagen. Vanaf het begin v de competitie leek het er op, dat de wedstrijden tussen Marathon en Zee land Sport de beslissing zullen bren gen, maar nu heeft Zeeland Sport een theoretische voorsprong geno men. Overigens zal ook Zee land Sport het tegen Longa niet gemakkeiyk krygen. Wel enigszins volgens verwachting verloor Tonido van EBHV (13) en Walcheren van Were di (25). De stand luidt hier: Marathon 6—10; EBHV 8—10; Zee land Sport 48; Were di 58; Longa Tegenstander van Israël nog niet bekend. Wales en Ierse Vrijstaat gaan akkoord met loting, maar Spanje wil competitie. Zoals bekend heeft het dagelijks bestuur van het organisatiecomité voor het wereldkampioenschap voet bal 1958 bepaald dat, nu Israël om redenen van politieke aard geen en kele voorwedstrijd heeft kunnen spe len, uit de negen landen, die in de groepen van de Europese zone op de tweede plaats eindigen bij loting een tegenstander voor Israël zal worden aangewezen. Verscheidene landen hebben hierte gen geprotesteerd. Brazilië heeft ge vraagd Uruguay aan te wijzen en motiveert dit met het feit, dat Uru guay tweemaal Olympisch en twee maal wereldkampioen is geweest. Ook de Spaanse voetbalbond heeft een formeel protest ingediend bij de F.I.F.A. en het voorstel gedaan, dat de negen landen een competitie zul len spelen om de tegenstander van Israël aan te wijzen. Een meer positief geluid hebben nu Wales, tweede in groep vier, en de Ierse Vrijstaat, tweede in groep een, laten horen. Beide landen gaan ak koord met het voorstel van het orga nisatiecomité. Vlissingen II lijstaanvoerder door zege op Middelburg II. De competitiewedstrijd tussen Mid delburg II en Vlissingen n, die zon dag in de reserve eerste klas van de K.N.V.B. werd gespeeld, ia geëindigd in een zwaar bevochten 10 zege voor de rood-witten, die nu de leiding hebben genomen. JAARVERGADERING TE VLISSINGEN Kampioenschappen weer in Heinkenszand en Oostburg Het gewest Zeeland van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijders- bond hield in Vlissingen haar eerste jaarvergadering na de oprichting van het gewest in januari 1957. De voorz., de heer H. J. J. Derckx heette de ver tegenwoordigers van de negen vereni gingen in Zeeland, die momenteel bij de K.N.S.M. zijn aangesloten welkom, waarbij hij zich In het bijzonder richt te tot de voorzitter van de K.N.S.B., de heer Vlieger. Het jaarverslag van de secretaris, de heer F. A. Kolijn, maakte ondanks het feit, dat er het afgelopen jaar geen ijs is gewéest, toen melding van vele activiteiten. De kas bevat f 100.55 vol gens het verslag van de penningmees ter, de heer M. H. van Prooijen. Het tijdelijk bestuur, dat tot nu toe uit een voorzitter, secretaris en penningmees ter bestond, werd vervangen door een definitief bestuur bestaande uit de he ren H. J. J. Derckx, voorzitter (Noord De heer C. Leunis te Terneuzen begraven. Op de algemene begraafplaats te Terneuzen werd maandagmiddag on der zeer grote belangstelling ter aarde besteld het stoffelyk overschot van de heer C. Leunis, in leven voor zitter van de provinciale commissie van het christelijk jongemannenver- hond. Onder de vele aanwezigen op de begraafplaats waren o.m. verte genwoordigers van het verbond der C.J.M.V., van de Nederlands Her vormde Gemeente te Terneuzen, de Vlaamse C.J.M.V.. het Provinciaal Meisjesverbond, de christelijke reis- vereniging „Voorwaarts" en de Zeeuwsch Vlaamse Tramweg Maat- schappy bij welke instelling de over ledene werkzaam was. Het stoffelijk overschot werd ten grave gedragen door vertegenwoordigers van de Ne derlands Hervormde Gemeente en de Christelyke Jongemannenvereni- ging te Terneuzen, waarna aan de groeve als enige spreker het woord voerde, de voorzitter van het C. J. M. V.-verbond in Nederland, ds. Van Heerden uit Scheveningen, die in ge voelvolle woorden de grote verdien sten van de heer Leunis schetste. De .plechtigheid op de begraafplaats werd geleid door ds. P. van der Vlugt. hervormd predikant ter plaat se. die tevoren eveneens een korte rouwdienst in het hervormde jeugd- gebouw had geleid. De heer M. Fraanje, een zwager van de overle dene, dankte voor de belangstelling. Beveland), F. A. Kolijn, secretaris (Z. Vlaanderen), A. Groosman pen ningmeester (Z. Vlaanderen), P. de Bruijne (Noord-Beveland). A. Haag (Walcheren), L. van de Hlele (Wal cheren) en B. J. Franke (Schouwen). Eventueel zal het bestuur worden uit gebreid met twee vertegenwoordi gers uit Tholen en Oost-Zeeuwsch Vlaanderen, wanneer in die gebieden verenigingen zullen worden opgericht. De technische commissie schoonrijden bestaat uit mevrouw Louisse en de heren J. A. Tavenier en M. Kuzee; twee leden uit Schouwen en Zeeuwsch Vlaanderen zullen nog worden geko zen. Tot leden van de technische com missie hardrijden werden benoemd de lieren G. de Jager, voorzitter; A. Haag, secretaris; P. I. Simpelaar en W. S. Mynheer. Schouwen zal nog een lid in deze commissie aanwijzen. zand een tweede kans te geven om de Zeeuwse kampioenschappen hardrijden te organiseren. Oost burg zal de wedstrijden in het schoonrijden dit jaar voor zijn re kening nemen. Bij het organiseren van extra wedstrijden zal het in schrijfgeld met 0.15 worden ver hoogd. Tien cent hiervan komt ten goede aan het gewest en vijf cent zal aan de bond worden afgedra gen. Tot vertegenwoordigers naar de algemene vergadering van de K.N.S.B. werden gekozen de heren Derckx en Kolijn. De contributie, die de verenigingen verschuldigd zijn aan het gewest werd verhoogd van 0.20 tot 0.30. De voorzitter van de K.N.S.B. lichtte de achtergronden van deze verhoging nader toe. „De training in het buiten land kost veel geld. Willen wij het groepje rijders, dat ieder jaar de Ne derlandse naam hoog houdt regelma tig aanvullen met veelbelovende jon ge krachten, dan moeten we die jon gelui de kans geven om een goede training in het buitenland, gedurende de tijd, dat hier geen geschikte kunst- rybanen geopend zyn, te volgen. De rijkssubsidie voor de sport is bo vendien van 370.000 verlaagd tot 250.000. Hiervan ondervindt ook de K.N.S.B. de nadelige gevolgen. Tij dens de rondvraag informeerde de heer B. J. Franke uit Zierikzee naar de voordelen van koninklijke goed keuring der verenigingen. De voorzit ter der K.N.S.B. zette de voordelen hiervan In verband met. de wettelijke aansprakelijkheid bij ongevallen uit een en vestigde de aandacht van de vergadering op de verzekering tegen ongevallen, die in samenwerking met andere verenigingen is te regelen. Tenslotte werd besloten een serie voorlichtingsavonden te organiseren over zowel schoon- als hardrijden. 5—7; Volt 5—6; Tonido 6—5; Hon- tenisse 5—2; .Walcheren 72; SOA 7—0. Ook in de heren le klas struikelde de koploper, want Tonido, dat nog geen punt had verspeeld, werd door EBHV in toom gehouden (66). Door deze puntenverdeling kreeg EM M gelegenheid in te lopen en de Mid delburgei's deden dat door een 165 zege op Taxandria. Marathon verbe terde de positie enigszins door Lon ga met 135 te verslaan. Stand: To nido 7—13; EMM 6—10: Volt 6—8; Marathon 67; EBHV 76; Longa 74; SOA 74; Taxandria 60. In de heren 2e klas is Olympus er in feite beter voor komen te staan dan leider Fortuna door deze leider met 95 te verslaan. Tonido II deed het uitstekend door Be Fair met 101 te klop pen. SIOS versloeg Volt II met 8-4. De strijd om de titel is in deze klas spannend: Fortuna 7 9; SIOS 7—9: Marathon II 5—8; Olympus 57; Be Fair 54; To nido II 5—3; Volt II 6—0. Het komt ons voor, dat het voor Hellas, dat zich vorig jaar terugtrok en dat nu in de le klas van de af deling Zeeland speelt hoog tyd wordt naar een hogere klas te verdwijnen. Het klasseverscliil is werkelijk te groot. Aan het eind van dit seizoen zullen de Gocsenaren zeker promove ren, want zij winnen iedere wedstrijd weer met grote cijfers. By de heren versloeg Hellas Marathon III met 151 en deze uitslag verraadt dat 't een wedstrijd was, die noch voor Hellas, noch voor Marathon plezierig was. Walcheren maakte 'n sprong om hoog door de 124-zege op Fortuna II. En ook tegen SIOS II kon Tonido Hl de eerste puntjen niet veroveren (10—6). De stand: Hellas 6—12; SI OS II 6—6; EMM II 4—5; Walche ren 55; Volharding 34; Fortuna II 64; Marathon III 32; Tonido in 5—0. By de dames le klas bleek, dat van de twee staartploegen Luctor en Ma rathon II Luctor inderdaad de zwak ste was (13), terwijl EMM de twee de positie versterkte door met 70 van Zeeland Sport te winnen. Stand: Hellas 4—8; EMM 4—6; Zeeland Sport H 5—4; SIOS 3—3; Marathon H 43; Luctor 44). In de 2e klas dames is de stryd tussen Olympus en De Meeuwen om de leiding bijzonder spannend. Deze ploegen speelden tegen elkaar gelijk (22). Olympus staat met twee pun ten voor, maar heeft één wedstrijd minder gespeeld. ODI haalde de eer ste punten binnen door Hontenisse II op eigen veld met 21 te verslaan. Stand: Olvmpus 47; De Meeuwen 3—5; Volharding 2—2; ODI 3—2; Hontenisse II 4—2; HVO 2—0. Bij de damesjunioren zijn To nido en Zeeland Sport beide nog ongeslagen. Tonido won nu weer van SIOS (311) en heeft nu vier punten voorsprong op Zee land Sport, dat twee wedstryden minder speelde. Hellas versloeg Marathon met 31. Stand: Toni do 510; Zeeland Sport 36; Hellas 1 1; Luctor 32; Mara thon 4—1; SIOS 4—1. Doordat Walcheren niet speelde, kon Olympus door een 21-zege op De Meeuwen wat dichter bij leider Walcheren komen bij de dames junio- ren B. ODI bleef ook tegen Honte nisse zonder winst 31. Stand: Wal cheren 48; Olympus 45; Volhar ding 33; De Meeuwen 3—2; Hon tenisse 53; ODI 30. By de herenjunioren won Hellas maar ternauwernood van Marathon (76), terwijl ook hier voor SIOS tegen Tonido geen winst lag wegge legd. Stand: Hellas 58; Olympus 4 —6; Tonido 45; Marathon 41; SIOS 3—0. Bij de jongensadspiranten blijft de nek-aan-nek-race tussen EMM en Hellas voortduren. EMM versloeg Olympus met 54 en Hellas zege vierde met 51 over Marathon. Olympus werd hierdoor uit de kop groep teruggeslagen. Stand: EMM 5 8; Hellas 58; Olympus 56; E MM II 54; Tonido 32; Walcheren 42; Marathon 40. (Nagekomen advertentie). Enige en algemene kennisgeving. Heden is plotseling van ons heengegaan, onze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader PIETER VAN DER LEYÉ, weduwnaar van Suzanna Anthonia Tielrooy, in de ouderdom van 93 jaar. Vlissingen, 18 nov. '57 Lambrechtsenstr. 2. Middelburg: W. F. GOERGEN- v. d. LEYÊ. G. P. GOERGEN. Amsterdam: A. P. VAN MARION- v. d. LEYÊ. C. A. VAN MARION. Goes: J. W. VAN DER LEYE. J. M. VAN DER LEYÊ- KOOLS. Vlissingen: F. C, JANSEN- v. d. LEYE. J. JANSEN. Klein- en achter kleinkinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 8