KAPPIE T.V.-TOESTEL VOOR ZUSTERS GASTHUIS MIDDELBURG DE DUIF KRIEK WALCHEREN BIJNA HALF MILJOEN GEVRAAGD VOOR BOUW 30 WONINGEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 19 NOVEMBER 1957 PttOVINUlALE Z E U W.8 E C' O U ti A N T 5 GESCHENK VAN SPECIALISTEN Wetenschappelijke werkers bezochten nieuwbouw. Nadat begin november de leden van de Middelburgse gemeenteraad een bezoek aan het vernieuwde gasthuis brachten, heeft het bestuur der Gods huizen zaterdag de hoofdstedelijke artsen, tandartsen en apothekers voor een bezichtiging uitgenodigd. Velen hebben vergezeld van hun dames, van deze uitnodiging gebruik gemaakt. De voorzitter van het bestuur der Godshuizen, de heer \V. Berdenis van Berlekom, wees er in een begroetings toespraak op dat men de plannen voor een symbolische opening op „hoog niveau" heeft moeten opgeven, om dat de Intussen aangezegde beste dingsbeperking dusdanige financiële consequenties met zich bracht, dat onder meer rigoureuze tariefsverho gingen moeten worden ingevoerd. Deze voor velen onaangename si tuatie werkte remmend op de ope ningsplannen. Daarom werd deze feestelijkheid geannuleerd en beperk te men zich tot uitnodiging der raadsleden, alsmede de categorie dei- wetenschappelijke werkers in het gasthuis, zoals thans is geschied. Ver volgens wees de voorzitter er op, dat het oude gasthuis sinds 1860, na slui ting van het middeleeuwse zieken huis in de Lange Delft, op de huidige plaats, het Noordpoortplein, geves tigd is. tjlet voor die tijd moderne ge bouw, tevens klinische school voor opleiding van plattelands-geneeskun digen, heeft vele jaren aan zijn be stemming beantwoord. Eerst na 1900 met de opkomst van het specialisme, werden herhaaldelijk vernieuwingen ingevoerd, waarbij echter de impo sante voorgevel met de twee toren tjes steeds gespaard bleef. Maar in 1935, toen de interdepartementale commies Frederiks de ziekenhuizen onder de loep nam, viel ook dit ge deelte in handen van de sloper. Niemand kon toen denken dat slechts ca. 10 jaar later in 1947 een nieuwe uitbreiding, belangrijker dan alle vorige verbouwingen, nood zakelijk zou zijn. Het is deze ver nieuwing met een indrukwekkend ZEEUWSCH-VLAANDEREN Coöperatieve vruchtenveiling krijgt modern koelhuis De coöperatieve vruchtenveiling „Zeeuwsch Vlaanderen" te Terneuzen, die zich de laatste jaren steeds meer in opwaartse lijn beweegt en onlangs een recordomzet bereikte, zal nog in de loop van dit jaar de beschikking krijgen over een modern ingericht koelhuis, dat thans reeds voor een ge deelte in exploitatie is. Voor het .zo ver was, dat tot de bouw van dit koel huis werd besloten, moesten vele moeilijkheden, in het bijzonder van fi nanciële aard worden overwonnen, doch het actieve bestuur zette door en toen het besluit eenmaal genomen was, werd met grote voortvarendheid begonnen. Het koelhuis, waaraan thans de laat ste hand wordt gelegd, werd gebouwd naast het bestaande veilinggebouw en is daarvan gescheiden door overdekte perrons, waartussen zich een verzin king ter diepte van 1.10 meter bevindt waarop een 6 meter brede rijbaan werd aangelegd. Het laden en lossen van de vrachtau to's via de perrons geschiedt door middel van z.g. bruggen, die dit werk zeer vergemakkelijken. Bovendien vormen twee aaneengesloten bruggen een verbinding van perron tot perron, zodat het vervoer van fruit e.d. van het koelhuis naar de veiling en omge keerd, wel zeer eenvoudig wordt. De totale lengte van het nieuwe koel huis bedraagt 40.60 m., breedte 11.20 m. en de hoogte 5.80 m. Het bevat twee cellen met een capaciteit van elk 100 ton fruit en 2 cellen met een capa citeit van ieder 50 ton. Van deze totale capaciteit van 300 ton is 200 ton bestemd voor luchtkoeling en 100 ton voor mechanische koeling. Een der cellen van 50 ton is onderver deeld in twee kleinere cellen met een capaciteit van 25 ton elk. In de enkel luchtgekoelde cellen is de ondergrond, zulks in verband met het vochtgehalte, zg. open grond; in de automatisch gekoelde cellen, die een vloer met kurkisolatie hebben, wordt het vochtgehalte automatisch inge bracht. Verder zorgen automatische schakelingen voor de noodzakelijke evenwichtigheid in de temperatuur. Het koelhuis bevat voorts een ruime machinekamer, waar onder meer een drietal koelmachines en verder de elektrische apparatuur is onderge bracht. Vanzelfsprekend beschikt het koelhuis, waarvan de bouw in de zo mer van dit jaar werd begonnen, over moderne apparatuur, waaronder een kistenheffer welke de kisen met fruit e.d. „14 kisten hoog" brengt, de nieuwste laadborden enz. Bij de douw van deze inrichting, die voor de Ter- neuzense veiling van groot belang is, werd rekening gehouden met een eventuele toekomstige uitbreiding. Verwacht wordt, dat deze uitbreiding van het koelhuis reeds binnen enkele jaren noodzakelijk zal zijn. Demonstratieavond voor schilders Voor de leden van de Zeews- Vlaamse schilderstudieclub „Van d'Ee tot Hontenisse" organiseerde in „Grandhotel Rotterdam" te Terneuzen een Groningse firma, die schildersge reedschappen fabriceert, een lezing met demonstratie, waarvoor veel be langstelling bestond. Tijdens de lezing werd in het bijzonder aandacht be steed aan de geschiedenis en de fabri cage van de kwast, waarbij duidelijk bleek welke bewerkingen en welk vakmanschap nodig zijn om tot een goed eindprodukt. te komen. Bij de daarop volgende demonstratie werden verder nog de modernste schilders- gereedschappen onder de aandacht gebracht. Aan het einde van de zeer geslaagde middag sprak de voorzitter -an de S.S.C., de heer A. de Waard, onder wiens leiding de bijeenkomst stond, een dankwoord. vleugelgebouw en interne uitbreiding die dit jaar tot stand gekomen is. De heer Berdenis van Berlekom bracht in verband hiermee hulde aan het gemeentebestuur voor zijn financiële steun. Helaas heeft de bestedingsbe perking het slot van het bouwpro gramma zwaar getroffen: de zo genaamde derde fase is geschrapt. Hieronder vallen het zusterhuis, laboratoria, en diverse utiliteitsge bouwen. Deze gebouwen blijven echter op de urgentielijst staan om er zonder aarzeling telkens weer de aandacht voor te vragen, aldus de voorzitter. Tenslotte maakte het gezelschap een rondgang door het nieuwe com plex. Vooraf voerde dr. J. J. Okker namens de specialisten het woord. Hij vroeg het bestuur toestemming om aan de zusters van het gasthuis een geschenk te mogen aanbieden in de vorm van een televisietoestel. De heer Berdenis van Berlekom verleende de ze toestemming uiteraard gaarne en dankte namens de zusters en het ver dere personeel voor dit geschenk. A rtvertenUeJ Zaterdag 9 november j.l. verlaagden wij onze prijzen, omdat de grondstoffen op de wereldmarkt dalende zijn. De reacties zijn verbluffend. Geen wonder onze prijsverlagingen van 10 tot 25 geven U reële besparingen. Enkele voorbeelden. Een japon van 93,50 kost nu 79,50. Een mantel van 159,75 kost nu 143,75. L. Noordstr. 40 L. Delft 20 Tel. 2518 Tel. 2092 Middelburg. „Juliana" gaf voorproefje van 25-jarig jubileum Tijdens een extra uitvoering van het tamboers- en pijperskorps „Ju liana" te Middelburg, een uitvoering als voorproefje op het 25-jarig ju bileum van dit korps, dat het vol-, gend jaar „op waarlijk grootse en indrukwekkende wijze" zal worden gevierd, deelde de heer H. B. Jozias- se, voorzitter van de jubileumcom missie, reeds één en ander mede over dit jubileum. Op 30 april zal bijvoor beeld een groot drumfestival voor de Middelburgse jeugd gehouden wor den en in deze tijd zal er tevens een mars van het korps plaatsvinden door Middelburg, waarbij dan ge speeld zal worden op nieuwe trom mels. Voorts maakte de heer Jozias- se de aanwezigen in het Schutters hof nog attent op de op Hemelvaarts dag te houden Nationale Pijperdag te Middelburg, waaraan ruim 2000 muzikanten deelnemen. De uitvoering zelf werd een voor proefje op het jubileum, dat er in ieder opzicht zijn mocht. Zowel de talloze jeugdige pijpers onder leiding van directeur J. van den Brink, als de tamboers en hoornblazers onder directie van tamboer-maitre B. Bosch, brachten de geheel gevulde zaal in enthousiaste feeststemming, die zich bijvoorbeeld uitte in het on gedwongen meezingen en -neuriën van bekende wijsjes en melodièën. De heer H. B. Joziasse praatte met de flair van een beroepsconferencier de korte pauze's vol en een zevental jongelui, bekend onder de naam „Ri- cardo's", zorgde voor geslaagde mu zikale intermezzi. Ook het toneelstuk van deze avond, het bekende blijspel „De tante van Charlie", van Rosita Peters, werd vlot, zij het op bepaalde momenten enigszins geforceerd, over het voet- Ilicht gebracht. De regie was in han den van de heer E. Vooijs, die tevens één der belangrijkste rollen speelde. Mevr. C. VooijsMarinissen speel de de „echte tante van Charlie" op charmante wijze. De grime was zeer treffend aangebracht door de heer Iz. A. Lorier. In de pauze werd een verloting gehouden. Herv. mannenvereniging „In dienst der kerk" Onder goede belangstelling sprak ds. J. F. Wagener jr., hervormd predikant te Zoutelande, voor de afdeling Mid delburg van de hervormde mannen- vereniging „In dienst der kerk", over het onderwerp: „Het moderne levens gevoel". Ds. Wagener wees er aller eerst op dat dit moderne levens gevoel zich niet beperkt tot de fcafé's van de existentialisten in Parijs, maar dat ook wij in Zeeland hier mee te maken hebben. Zeker zal né de uit voering van het Deltaplan ook ons nu nog vrij rustige bestaan nog veel meer met deze moderne levensinstel ling te maken krijgen. Bovenal is de wijze waarop wij deze tijd van atoom splitsing en interplanetair verkeer be leven, op zichzelf al een stuk modern levensgevoel. Voor de Kerk is 't ver staan van deze tijd van levensbelang, omdat zij een goede strategie dient te voeren tegen de vijanden van het Evangelie rondom ons. Spreker be schreef de betekenis van het woord „existeren", zoals de moderne wijsbe geerte dit gebruikt. Kan Kerk en Evangelie nog iets voor deze moderne mens betekenen Ds. Wage ner beantwoordde deze vraag beves tigend, door erop te wijzen, -dat de moderne mens zich in zijn wanhoop en pessimisme toch dicht bij Golgotha bevindt. Ook Gethsemané en Golgotha waren plaatsen waar de wanhoop en de zinloosheid het schenen te winnen. Door het offer van Christus zijn deze Slaatsen „heilsplaatsen" geworden. Ta de pauze kreeg ds. Wagener een groot aantal vragen te beantwoorden. Ongetwijfeld kan de mannenvereni ging terugzien op een vergadering van bijzonder goed gehalte. Nederlandse Blindenbond De Nederlandse Blindenbond pre senteert woensdagavond (aanvang 8 uur) in de Schouwburg te Middel burg een avond, waarop de bekende propagandist van deze bond, de heer Joh. van den Berg, die reeds 31 jaar zijn organisatie en de belangen van zijn lotgenoten dient, een toelichting zal geven op het streven van de N.B. B., waarna hij tevens gedichten van Annie M. G. Schmidt zal declame ren. Verder wordt de nieuwe film „De stoute schoenen" vertoond, waar voor het scenario is geschreven door de blinde predikant en dichter ds. Jan Wit. De avond wordt muzikaal omlijst door „The Scarecrows skiffle group", onder leiding van Robert Robin. O.- EN W.-SOUBURG „De jonge zangers" vierden twintigjarig bestaan In verband met het 20-jarig be staan van het kinderkoor „De jonge zangers" te Souburg, gaf de vereni ging zaterdagavond een geslaagde jubileum-uitvoering. Na 'n openings woord van de voorzitter, de heer J. Passenier, zong de jongste klas van het koor, onder leiding van dirigent Ab Lichtendaal, enkele speelliedjes. Na de pauze voerden de oudere zan gertjes de kinderoperette „De fee van de bron", van J. Wilson on E. Koning, op. Aan het bestuur werden ter ge legenheid van het jubileum enkele geschenken aangeboden. Het slotge deelte van de goedgeslaagde avond werd gevuld met muziek van „The Flamingo's", en een gezellig samen zijn. ZUID-BEVELAND GOES Jaarvergadering Openbare Leeszaal De Vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Goes houdt donderdag 21 november a.s. des avonds om acht uur een algemene ledenvergadering in het gebouw van de leeszaal. De agen da vermeldt o.m. behandeling begro ting 1958, voorstel tot verhoging van de contributie en bestuursverkiezing. Wijziging uitbreidingsplan Voor het noordwestelijk gedeelte van de gemeente Goes moet 'n gedeeltelij ke herziening van het huidige uitbrei dingsplan worden voorbereid, tenein de te kunnen geraken tot een logische en doeltreffende planning van de ver bindingen en ontsluitingen tussen het noordwestelijk gebied buiten en bin nen de bebouwde kom. In verband met het feit, dat de voorbereidingen van zulk een gecompliceerde herziening waarbij grote gedeelten in onderdelen uitgewerkt moeten worden veel tijd zal vergen, hebben B. en W. dit punt reeds nu op de agenda gezet. Het col lege acht het noodzakelijk, dat de raad bepaalt, dat de vaststelling van de herziening van het huidige uitbrei dingsplan voor het noord-westelijk deel der gemeente wordt voorbereid. Plan voor wegverbeiering Voor verbetering van de hoek Buys- Ballotstraat, Kloetingseweg en 's-Gra- venpolderseweg is thans een plan op gesteld, dat rekening houdt met de nieuwe eisen voor wegbebakening van wegen, waarbij dit hoekpunt als voor rangssplitsing'is opgenomen en dien tengevolge aan het verkeer op de Kloetingseweg en 's Gravenpolderse- weg voorrang moet worden verleend. Teneinde het plan te kunnen realise ren moeten enige perceeltjes grond worden aangekocht voor totaal j 1765 B. en W. van Goes stellen de raad thans voor te besluiten tot aankoop van de in de toelichting nader genoem de gedeelten van deze percelen. Laatste aansluitingen op waterleiding Het aantal zogenaamde onrenda bele gebieden, dat nog niet is aan gesloten op het waterleidingnet, be draagt in geheel Zuid-Beveland 1290, maar voor Goes betreft dit aantal slechts zeven stuks. Het onrendabele bedrag is voor 1957 voor Goes vast gesteld op 7.70 per woning, waar in de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" een bijdrage ver leent van 1.81 per aansluiting. De maatschappij heeft de gemeente Goes een subsidie verzocht voor deze on rendabele woningen, die voor 1957 in totaal 41.23 bedraagt. Deze bijdra ge zal ieder jaar opnieuw moeten worden vastgesteld, maar het toch al lage bedrag zal van jaar tot jaar wéinig uiteenlopen. Daar het wense lijk is, dat de onrendabele percelen in de gemeente Goes een waterlei- :"Clihgaansluiting krijgen, Stellen B. en W. de raad voor de gevraagde sub sidie te verlenen. Verkiezing ambtsdragers Ned. Herv. Kerk. Tot ambtsdrager van de Neder lands hervormde kerk in Goes werden gekozen de heren A. Engelse, A. J. Wisse, A. C. v. d. Peijl, J. M. Schipper, J. H. Valk, L. Nieuwenhuijse. J. J. A. Kik, J. Kwekkeboom en mr. L'. G. Wolf. Herkozen werden de heren A. Oudkerk, dr. R. Vermeer. H. Joosse, J. A. J. Dekker, G. M. Windhorst. Chr. Sinke en C. J. Buurman. VOORSTELLEN AAN RAAD GOES. B. en W. van de gemeente Goes stel len de raad voor In de woensdagavond te houden vergadering te besluiten een krediet van 498.800 uit te trek ken voor de bouw van 30 woningen in plan zuid-oost. In zijn toelichting op het voorstel wijst het college er op, dat op 19 de cember 1956 werd besloten tot de bouw van 202 woningwetwoningen, uit te voeren in fasen. Het eerste ge deelte hiervan, namelijk 52 woningen in bouwplan west, is momenteel in uitvoering. In de raadsvergadering van 8 augustus j.l. besloot de raad tot het doen uitvoeren van het tweede ge deelte van deze continubouw, te we ten 30 woningen, eveneens in bouw plan west. Thans resteren van dit pro ject nog 120 woningen in bouwplan zuid-oost, tussen de spoorbaan en de Kloetingseweg. Teneinde de bestaan de woningnood zoveel en zo spoedig mogelijk te lenigen is gezocht naar mogelijkheden om geheel los van het plan van 202 woningen nog een aantal woningwetwoningen te bou wen. Van de aan de gemeente toege zegde geldleningen voor nieuwbouw ad 750.000 en 200.000 is thans nog een bedrag beschikbaar van 450.000. B. en W. stellen de raad voor deze gel den te bestemmen voor de bouw van deze 30 woningen. Er is een plan ont worpen bestaande uit 12 woningen in 3 woonlagen met zeven slaapplaatsen per woning en 18 woningen in 3 woon lagen met zes slaapplaatsen per wo ning. De huur zal volgens de thans geldende normen 11.50 a 13.50 per woning per week bedragen, naar ge lang het kleinste of het grootste type. De totale bouw- en grondkosten wor den geraamd op 498.800. B. en W. komen thans met twee voorstellen, namelijk voor de bouw van de 30 wo ningen 498.800 beschikbaar te stel len en het aanvragen van rijkssteun voor de bouw van deze woningen. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 18 nov. Klel-aard&ppelen 35 mm opw. Eigenheimers t 10—19, BLntjes f 9—12. Bevelanders 13—14, Furore f 15—16, Meerlanders f 13—14, IJsselster f 11—12. Zandaardappelcn 35 mm opw. Libertas f 8.50—9.50, G4eneke f 7—3. Noor derling I 9—10. Voeraardappelen 1 2.—, prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Bejaarden vergaderden Vrijdagavond hield de afdeling Yer- seke van de bond van ouden van da gen de jaarvergadering in de boven zaal van de „Oesterbeurs". De voor zitter, de heer L. van Stee, verwel komde in het bijzonder het hoofdbe stuurslid, de heer De Köning uit Vlis- sïngan. Er volgde een bespreking over de wenselijkheid van een conversatie- zaal voor de ouden van dagen, waar zij met verschillende bezigheden hun vrije tijd kunnen besteden. Hierna kreeg de heer De Köning het woordj die de belangen der ouden van dagen breedvoerig uiteenzette. Uit het verslag van de penningmees ter bleek dat er een batig saldo is van f 93,—. De voorzitter deed een beroep op allen om propaganda te maken voor de bond en te trachten nieuwe leden te winnen. Jaarvergadering „Neptunes" In de jaarvergadering van de s.v. „Neptunes" te Yerseke, betreurde de voorzitter, de heer H. J. Lacor, het, da£ „Neptunes" zo te kampen heeft met een tekort aan damesleden, waar door het onmogeltfk is met een da mesteam aan de competitie deel te nemen. Er zal getracht worden hierin zo spoedig mogelijk verandering te brengen. Uit het jaarverslag van de penningmeeser bleek dat er een batig saldo was van 157,Het bestuur werd als volgt samengesteld H. J. Lacor, voorzitter P. Louwerse, le secretaris A. de Rooy, 2e secreta ris; F. Cornellsse, le penningmeester; Ph. Schipper, 2e penningmeester. Besloten werd wederom deel te nemen aan de zaalhandbalcompetitie 1957/'58 in de veilinghal te Middelburg. Ge tracht zal worden om zaterdagsmid dags weer met zaalhandbaltrai ning te beginnen. Bij de verkiezing van een keuzecom missie werden gekozen voor hand bal de heren P. Rottier en Ph. Schip per voor volleybal de heren L. Min- naard en F. Cornelisse en voor hand en volleybal de heer P. Louwerse. Competitie „De Pion" De uitslagen van de gespeelde partijen voor de onderlinge competitie van de schaakclub „De Pion" te Yerseke luiden P. van Anrooy - J. Nolet 0-1; J. Zuidweg - M. de Koeijer 1-0:; L. Grimm - C. van Stee %-% M. C. Polderman - A.C. Willemsen 0-1 N P. Oele - A. Beerens 0-1; A. Beerens A. den Hoed 0-1. KLOETINGE Raad komt bijeen Dinsdag 19 november heden komt de raad van de gemeente Kat- tendijke in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: de gunning van de bouw van vier woningwetwoningen te Katten- dijke, het verhogen van het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten van f 50.000 tot f 100.000, de wijziging van de bouwverordening en de behande ling van de begroting voor 1958. Buurtvereniging ontbonden Op de onlangs gehouden ledenver gadering van de buurtvereniging „Schoolstraat" te Kloetinge werd bï- sloten tot ontbinding van de vereni ging in verband met het sterk ver minderde ledenaantal. Uitbreidingsplan noodzaakt verbouwing van smederij In verband met het uitbreidingsplan van de gemeente Kloetinge dient de „Opril" in deze gemeente als verbin ding van de kom met de Koningin Wilhelminastraat verbreed te wor den. Hierdoor is de afbraak van de smederij van de heer G. L. Slabbe- koorn noodzakelijk geworden. Daar deze smederij voor het zich uitbrei dende bedrijf toch reeds te klein ge worden was hebben de gemeente en de heer Slabbekóorn nu een oplossing gevonden. De gemeente kreeg name lijk de beschikking over de vroegere onderwijzerswoning, die nu door de heer Slabbekoorn is aangekocht. Hier door kon deze zijn eigen, naast de smederij gelegen woonhuis en het woonhuis, gelegen tussen de onder wijzerswoning en zijn eigen woning bestemmen voor de smederij. Met de bouw ervan is inmiddels begonnen. 44. De Kraak voer op top snelheid achter het jacht aan. De Maat stond somber aan het roer; Kapple tuur de met een grimmige trek op het gezicht de verte in; Professor Jodelahlti liep ongeduldig heen en weer I in de stuurhut. „We halen in. heer kapl- talnl" Jubelde de geleerde na een blik vooruit. „Zolang ze in open zee blijven, hebben ze geen schijn van kans", antwoord de de gezagvoerder verbe ten. „Wij zijn snellerl" ,Wat moet hiermee ge uren, kap'teln7" klonk eensklaps de stem van Ok- ki. De scheepsjongen kwam de stuurhut Inrennen. zwaaiend met het logboek van De Groene Draeck dut Kapple, ondanks alle con sternatie, had meegebracht. „Dit heeft U beneden la ten liggen!" „Geef hlerl" beval Kap ple. Haastig griste hij het oude document uit de handen gen en legde het te drogen op een warm plekje in de zon. Enige tijd was het stil in de stuurhut; een Ieders aandnchi was gevestigd op het Jacht voor hen u.t, waarop de Kraak duidelijk zichtbaar inliep. Reeds Eenkiaps veerde de Maat met een ruk overeind. Zijn bevende vinger schoot vooruit. „Z....zien Jullie d....dat7" stamelde hij ontdaan. GRAANBEURS ROTTERDAM. 18 nov. Binnenlandse granen, ochtend- beurs (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe rode op voehtcondltie met minder ruim aanbod, voor de prima tot f 28.80, doorsnee kwaliteit f 28.50. Voedergranen zomergerst - goed prijshoudend, naar kwaliteit van f 25.50— 27.—, extra tot 27.75. Haver nauwelijks prijshoudend - naar kleur en droogte van 1 22.50—23.75, extra blanke tot f 24.50. Rogge goed prijshoudend - door snee kwaliteit f 18.75—19.50. bakrogge f 20.50. Peulvruchten groene erwten tot ca f 37.—, schokkers tot ca f 55.—, bruine bonen in de prima kwaliteit droog en blank ca 1 62.50, mindere kwaliteit moei lijk te plaatsen. VEEMARKT ROTTERDAM. 18 nov. Aanvoer in totaal I860. Vette koelen 1227: Varkens 642. Vette koeien le kw. 290—305. 2e kw. 250 —280, 3e kw. 250—260: Varkens (lev. gew le kw. 169, 2e kw. 162, 3e kw. 160. Alles in centen per kg. Vette koeien: Aanvoer als vorige week, handel zeer kalm, prijzen le kw. stabiel, prima's boven notering. Varkens Oev. gew.) aanvoer korter, handel goed, prij zen prima exemplaren. VEILING BERGEN OP ZOOM. 18 nov. Andijvie 825. Bloemkool 10 80. Rode kool 3>/=—S'i. Witte kool 3—10. Savoole kool 7—15. Kroten 5%. Waspeen 10—19. Spruiten 15—91. Boerenkool 9—15. Schorseneren 1730. Tomaten 2095. Ap pelen: Jonathan 45—72. Golden Delicious 6994. Goudrelnette 58—60. Zoete Erm- gaard 75 Peren: Saint Remy 66—69. Com- tesse de Paris 75—92. VLASMARKT ROTTERDAM, 18 hovember. Waterroot vlas: lage soor ten van f 1.20 tot f 1.40, middensoorten tut f 1.65, best vlas tot f 2.10. Dauwmot vlas: lage soorten van 0.95 tot f 1.20, middensoorten tot 1.45, best vlas tot f 1.75. Breekvlas: van 0.75 tot 1.25 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van t 0.45 tot f 0.75. De produktle blijft beneden normaal peil. Ofschoon de belangstelling wat be ter was dan 5n vorige weken, kon het aanbod niet geheel verkocht worden. De goede middensoorten en betere partijen blijven gevraagd, voor lage kwaliteiten ls minder-vraag. De prijzen waren onver anderd. voor goede soorten dauwrootvlas is de vraag groter, vooral van Belgische zijde. De noteringen waren van 5 tot 10 cent per kg hoger, middensoorten en laag vlas minder gevraagd en prijzen onveranderd. Het aanbod van breekvlas blijft klein, goede soorten turbine-afloop blijven goed ln de markt, prijzen onveranderd. Ge zwingelde lokken, worden weinig ge vraagd, de prijzen zijn Iets lager. VEILING MIDDELBURG. 18 november. Aardappels: Bintje bon ken 12.30, grote 6—8.10. Furore grote 10. Koopm. blauwe grote 10.30—13.40. Fruit: Cox Orange Pippin, F 69—72. Jo nathan, K 66-68 Gieser Wildeman, K 75. Kastomaten, A 53, C 42. Groenten: Andijvie 7—15. Bospeen 35— 37. Savooiekool 13—15. -Rodekool 5—13. Prei 1327. Blauwkoprapen 3—5. Boeren kool 8—12. Sla B 6—18. Boskroten 9—11. Spruiten schoon 73—79. Spruiten onge- schoond 55—64. Bloemkool, A 57—83, B 23 —58. C 15—37, D 17. Spinazie 56—66. Wir- lof 6983. Kassnljbonen 1.87. Waspeen 13 -34. Breekpeen 10—17. uien 15—23. Middelburg en Goes wonnen van eigen reserves Zeeuwse schaakcompetitie. Voor de Zeeuwse schaakcompetitie werden de eerste wedstrijden in de eerste klasse gespeeld. Goes en Mid delburg begonnen met een wedstrijd tegen hun eigen tweede tientallen, welke vanzelfsprekend overwinningen opleverden. Voor de Goesenaren met 8-2 en voor de Middelburgers met 2%-7J,a. De gedetailleerde uitslagen waren Goes I-Goes II F. Facee Schaeffer - J. Bakker 1-0 J. de Lange - IJ. W. Steenhuis 1-0 A. J. C. Nordlohne - A. N. Bonder 1-0; K. Flipse - J. W. F. de Bruin 0-1 A. Foudraine - G. Windhorst 1-0 N. Quakkelaar - R. van Hemert 1-0 H. Verbeek - G. Driessen 1-0 J. Keg ge - W. van Dulleman 1-0.; H. Olie mans - C. Paauwe 1-0 J. van Zweden - P. Duvekot 0-1. Middelburg II - Middelburg I K. van Belzen - J. de Baare 0-1 dr W. Stevens - A. J. Niemarkt L. J. Woudstra - H. Strooband 1-5 K. J. Holster - drs J. Scheltens 0-1 M. Geerse - P. de Zeeuw 0-1 P. San- derse - C. Jansen 0-1 mevrouw Woudstra-Roodenburg - P. M. de Kleyn 0-1 J. C. Louws - P. C. Mey- link 0-1 J. A. Verdonk - H. J. Kraak 0-1 C. A. v.d. Koorde - J. M. de Ko ning 1-0. Bij overvallen van bandieten op drie plaatsen ln de Boliviaanse provincie Hui- la, zijn zesendertig mensen. merendeet3 vrouwen en kinderen, gedooa. 0 Een Italiaan. ö!e zichzelf „zeer arm" noemt, heeft 230.000 Ure U.400 noo gulden) ln een voetbalpool gewonnen. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Aangenomen naar Papendrecht H. C. Bultman te Dassen (N.-Br.). die bedankte oor Meerkerk. Bedankt voor Oosterwolde (Gld.) C. Graafland te Ameijde. GEREF. KERKEN Beroepen te Gorredljk H. Altlnk te Wljckel. Bedankt voor Exeter (Ontario. Canada) L. Timmers te St.-Pancras. GEREF. KERKEN ART. 31 Tweetal te Rotterdam-Kralingen Z. G van Oene te Sliedrecht en G. Spijker te Bedum. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Tholen—Oud-Vosse- meer J. van Doorn te Ermeio. GEREF. GEMEENTE Beroepen te Slikkerveer J. B. Bel te Krab ben dij ke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3