Met overname van de haven zal nog wel een jaar gemoeid zijn WALCHEREN SLUIT U AAN BIJ DE B.B. VRIJDAG 15 NOVEMBER 1957 P K O V I AF U I A L Ei ZtSÜUWtilB OO U KANT BEGROTING TERNEUZEN ONGEWIJZIGD VASTGESTELD Bijzonder grote moeilijkheden door de bestedingsbeperking De behandeling; door de raad van Terneuzen van de gemeentebegroting voor 1958 leverde geen bijzondere moeilijkheden op en na slechts weinig discussie over enkele punten van ondergeschikt belang by de artlkelsge- wyze behandeling, werd de begroting ongewijzigd en zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Tevoren waren algemene beschouwingen, gehouden door de fractievoorzitters, de heren H. Rlbbens (a.r.), R. Hol (p.v.d.a.), J. A. de Feyter (c.h.u.), dr. M. E. H. Camps (k.v.p.) en P. Fijn van Draat (v. v.d.). Do verschillende sprekers waren daarby algemeen van mening, dat de bestedingsbeperking in het byzonder grote moeilijkheden brengt In snel groeiende gemeenten als Terneuzen, en met name de vraag, hoe in de toe komst de zeer noodzakeiyke woningbouw moet worden gefinancierd ge noot byzondere aandacht. Dr. Camps wees er op, dat de Ter- neuzense gemeentebegroting geen ruimte meer biedt voor noodzakeiyke Investeringen in economische objec ten, wat als gevolg zou kunnen heb ben, dat de toekomst van Terneuzen als zeehaven op het spel staat. Om dit noodlottig verloop tegen te gaan, dient zijns inziens de reeds te lang be sproken naamloze vennootschap „Ha ven van Terneuzen" zo spoedig mo gelijk haar beslag te krijgen, zii het dan ook met een gering startkapi taal. Men zou daarbij moeten kunnen beschikken over een officieel orgaan waarin een actief directeur zitting heeft, die In samenwerking met 'de gemeenteiyke autoriteiten de huidige atmosfeer van machtloosheid tenge volge van Internationale afspraken, waardoor het lot van Terneuzen prak tisch bezegeld is, weet te doorbreken. De vennootschap zal op zeer korte termijn het Rijk kunnen verzoeken om voorlopig reeds belast te worden met het beheer en de exploitatie van de bestaande installaties en terreinen In de haven van Terneuzen. De n.v. „Haven Terneuzen" zou dan het aan gewezen lichaam zijn om een concreet werkplan op te stellen, hetgeen met de steun van de commissie van sa menwerkende gemeenten ln de ka naalzone zou kunnen worden inge diend bij de regeringsinstanties, ten einde de in dit plan voorziene projec ten in onderlinge samenwerking te realiseren. Bovendien houdt de op richting van deze n.v. de mogelijkheid in om op korte termijn voorlopig al leen in de dokken bescheiden haven- felden te heffen, waarmede de rente etalingen en aflossingen zal kunnen geschieden van een door de n.v. af te sluiten lening ten behoeve van de ver wezenlijking van de meest urgente werken. Burgemeester Teilegen, die de spre ker beantwoordde, wees er o.m. op dat men bij herhaling tracht bij de centra le overheid begrip te krijgen voor de behoeften van de gemeente, die snel groeiende is. Het college houdt zich bezig met plannen voor uitbreiding van de terreinen voor klein- en groot industrie- Ook de krotopruiming heeft sterk de aandacht en een herziening van het saneringsplan- zal misschien daarbij nodig zijn. Het nieuwe lyceum is weer een punt van gesprek, over het Rijkskantoren gebouw daarente gen wordt thans weer gezwegen. Min der praten en meer bouwen is hier wenselijk, vooral omdat het bestaan de lyceum met de noodlokalen spoedig te klein zal zijn. De bijdrage in de on- houdskosten der bijzondere scholen zal worden herzien] ofschoon deze zaak niet eenvoudig is. Voor de hand having der orde heeft de politie aan dacht, doch deze staat hierbij voor geen eenvoudige taak. Directe resul taten voor de gemeente van het Eco nomisch Technologisch Instituut zijn vaak niet gemakkelijk aanwijsbaar. Er bestaat echter regelmatig contact met deze instelling, ook voor wat be treft industrievestiging. Het ETI is eveneens vertegenwoordigd in de commissie der kanaalgemeenten en dit is ook van belang, ofschoon men het niet altijd eens kan zijn over de wijze van behartiging der belangen van de gemeenten. Met de heer Hol waa de voorzitter het eens dat het ver keerd is de moeilijkheden der overbe- steding te wijten aan de gemeenten. Deze hangen bij het uitgeven der gel den grotendeels af van wettelijke be palingen. De moeilijkheden van de financiering liggen in hetzelfde vlak, doch de heer Tellegen had persoonlijk goede hoop, dat Terneuzen bij een volgende verde ling van gelden voor de woningbouw beier af zal z.i.jn dan bi j epn vorige ge legenheid. De mogeli jkheden tot uit breiding van de visserij zijn nog niet bezien, doch dit zal alsnog worden ge daan. Inzake het rapport-Oud voor de ge meenten meende spreker, dat daarme- Inwoner van Zierikzee spitte op brisantbom In de Zeikepolder te Zierikzee stootte de heer J. Buyse Jr. by het spitten van 7.\|n tuin óp een brisantbom, een zg. blindganger uit de laatste wereld oorlog. De bom is daar waarschijn lijk terecht gekomen tijdens een bom bardement op dit deel van de stad. De hoofdagent, van politie J. Renshof heeft de hom uit de grond verwyderd. De mynopruimingsdlenst hpeft het projectiel onschadeiyk gemaakt. Van de zyde van de politie wordt er op gewezen, dat op Schouwen Duive- land de laatste tijd nog geregeld pro jectielen worden aangetroffen. On langs heeft men t.e Bruinisse aan de buitenkant van de dijk nog enkele granaten gevonden. In Zierikzee werd op 26 maart 11. een granaat ge vonden. De volgende maand, op 3 mei werd aangifte gedaan van de vondst van maar liefst 17 brlsantgranaten. In juli en oktober werden eveneens enkele oorlogsherinneringen vernie tigd. Voor de bevolking van Schouwen Duiveland is het zaak bij het vinden van projectielen of bommen de poli tie hiervan zo spoedig mogeljjk op de hoogte te stellen. de zeker niet de steen der wijzen is gevonden. Men zal in een andere rich ting een oplossing moeten dienen te zoeken. De besteding der gelden zal aan de plaatselijke overheden, die tot oordelen bevoegd zijn, dienen te wor den overgelaten. Kostenberekeningen vooraf bij uit breidingsplannen zijn niet altijd nauwkeurig te maken. Zo ook niet voor de nieuwe riolering welke nood zakelijk wordt voor de oeververdedi ging. Deze kosten zullen enorm zijn en kan de gemeente zelf niet dragen. Voor wat de overname van de haven door de gemeente betreft merkte mr. Teilegen op, dat hier vele factoren een rol spelen en daarmede zal zeker nog wel een jaar gemoeid zijn. Wel werd door middel van de haven- deskundige een nuttig contact met de Rijkswaterstaat verkregen. De 168 woningen van „Werkmans- belang" met de bouw waarvan reeds is begonnen, kunnen worden afge bouwd en getracht wordt de conti nuïteit vast te houden bij de verdere bouw der in totaal ruim 500 wonin gen. Momenteel is ruw geschat nog 5 hectare bouwgrond beschikbaar. Naar de mening van burgemeester Tellegen wordt door architect Gou wetor regelmatig aan het uitbrei dingsplan der gemeente gewerkt. Of dit vlugger kan valt zijns inziens moeilijk te beoordelen. Men heeft voorts vaak te maken met partieele wijzigingen van het uitbreidingsplan. Bij het college is in studie een plan tot het scheppen van meer parkeerruimte op de Sche- pendijk. Met de heer Fijn van Draat hoopte de voorzitter dat het particu lier initiatief zich zal gaan bezig houden met de zo nodige kinder speelplaatsen. De heer Tellegen verklaarde ten slotte nog weinig aanleiding te vin den on in te gaan op de suggesties van dr. Camps. Met een uitbreiding van de N.V. „Haven Terneuzen", zo als de heer Camps voorstelt kon hij het niet helemaal eens zijn en ove rigens achtte hij deze aangelegen heid beter geschikt om in de N.V. naar voren te brengen. Tijdens deze raadszitting werd voorts nog beëdigd het nieuw be noemde lid, de heer C. J. Compiet en verder werden vastgesteld de begro tingen van het grondbedrijf, het wo ningbedrijf en de dienst van maat schappelijke zorg. MIDDELBURG N.C.V.B. bood bejaarden gezellige middag aan. Bejaarden boven de 65 jaar wa ren deze week naar de Bogardzaai te Middelburg gekomen, waar zij een gezellige middag kregen aangebo den door de afdeling van de NCVB. De presidente, mevrouw R. Blaauw- Mulder, opende deze bijeenkomst met gebed en sprak ln haar ope ningswoord over de verantwoording van Paulus tegenover koning Agrip- pa. Mevrouw Van den Engel-Ha genbeek luisterde deze middag op met declamatie, beslaande uit ernstige stukjes voor de pauze en humoristische bijdragen na de pauze. Voor de pauze werd nog een mooie kleurenfilm gedraaid. Tijdens de pauze werden allen getrakteerd op chocolademelk met beschuitjes. Na de pauze kregen de aanwezigen nog enkele films te zien, ondermeer over de haringvangst te Scheveningen. Aan het einde van deze gezellige middag sprak de vice-presidente, mevrouw G. Verboon-Van Dorp, een hartelijk slotwoord, waarna zij de vergadering met dankgebed sloot. Geref. vrouwenverenigingen vierden eerste lustrum. In een druk bezochte vergadering vierde de „Kring Walcheren" van de gereformeerde vrouwenverenigingen haar eerste lustrum in de Bogard zaai te Middelburg. Mevrouw Bax- Horjus, de bondspresidente, sprak over het onderwerp. „De vrouwen van Luther en Calvijn en wij nu". Na de pauze verzorgden de dames van do afdeling Vlissingen een humo ristische bijdrage. Cursus plakkaatschilderen. Woensdagavond heeft de voorzitter van de chr. middenstandsvereniging te Middelburg, de heer J. Allewijn jr. in het C.J.V.F.-clubhuis in de Span- jaardstraatde cursus plakkaatschilde ren geopend. Deze cursus, die door genoemde vereniging wordt georga niseerd ten dienste van de zakenlie den en hun peroneel om zich te be kwamen in het maken van show- en prijskaartjes e.d., wordt geleid door de heer Klyn. leraar te Middelburg. Hoewel er nog enkele cursisten ge plaatst kunnen worden heeft de ver eniging gemeend deze cursus toch te moeten laten doorgaan vanwege het grote belang dat deze cursus heeft voor de betrokkenen. Nadat de heer Allew|jn jr. de curisten had welkom geheten en aan de leraar had voorgesteld, begon deze met hen in te leiden in de kunst van het schrij ven met de rondschrijfpen. Lezing Paul de Vries voor Middelburgse Besturenbond In het gebouw „De Gouden Poor- te" te Middelburg werd de eerste cur susavond gehouden van de Middel burgse Besturenbond. De heer Paul de Vries, hoofdbestuurslid van het N. V. V., hield deze avond een inleiding over het onderwerp „Plaats en taak van de vakbeweging". Spreker begon met het groeiproces van het N. V. V. in do afgelopen 50 jaar te beschrijven, waarna hij de toegenomen verant woordelijkheid van het vakverbond schetste. Voorts wees do heer De Vries op het verschil in het enthousi asme en waardering tussen vroeger en nu van de bevolking voor een wil lekeurige sociale verbetering, bereikt door toedoen van het N. V. V. Uitvoe rig behandelde hij de sociale verbete ringen van de laatste drie jaar. Als taak van de vakvereniging zag het hoofdbestuurslid in de eerste plaats 't zorgen voor een zo gunstig mogelijke verdeling van het nationaal inkomen voor de werknemer en in de tweede plaats bescherming van de positie der economisch zwakkeren. De plaats van de vakbeweging wordt tegen woordig meer en meer bepaald dooi solidariteit en verantwoordelijkheid, aldus de heer De Vries, die sterker dan ooit stelling wenste te nemen vóór de geleide loonpolitiek. De ver gadering werd geopend door de voor zitter van de Middelburgse Besturen bond, de heer J. Goosen. Na de pauze volgde discussie. Boeiende lezing door de heer Gols voor „Barbus". De heer A.'A. Gols is voor de leden en belangstellenden van de Middel burgse aquariumvereniging „Barbus Conchonius" lang geen onbekende meer. Dat bleek woensdagavond wel toen deze bekende bondsspreker uit Ryswijk naar de Zeeuwse hoofdstad gekomen was om in café-restaurant „Wöhler" een lezing te houden. iEen groot aantal leden eu belang- •stellenden heeft genoten van de lezing- van de heer Gols, die „Kleurenpracht rondom het zoet en zout water" als veelbelovende titel droeg. De heer Gols heeft zijn lezing, omlijst met kleu rendia's. kleurenfilm en muzikale il lustratie, werkelijk tot een boeiend geheel gemaakt, die de goedkeuring der kijkers ten volle kon wegdragen. De heer Gols nam zijn gehoor deze avond mee langs zeeën en rivieren zowel in Europa als in tropische ge bieden van Azië, Amerika en Afrika. Vissen in allerlei prachtige kleuren en vormen vormden hier vanzelfspre kend de hoofdschotel, maar ook het geen rondom de wateren leeft kreeg volop de aandacht. Interessant waren de geluiden van verschillende dieren, die de heer Gols op de band had vast- let was met film en bijzondere kleu rendia's slechts een kleine stap van de neon tetra uit hot ontoegankelijke oerwoud van Zuid-Amerika naar de koraalvissen van dc riffen in Noord- Australië. Verder waren er prachtige (en dure) orchideeën, alsmede water planten, slakken, zeeanemonen en schelpdieren te zien. De voorzitter van „Barbus", de heer M. Minderhout, sprak een openings- en slotwoord, waarin hy de heer Gols dank bracht voor het gebodene. Prof. Veldkamp sprak over het „Geofysisch Jaar" Voor het Natuurkundig Gezelschap te Middelburg hield prof. dr. J. Veld kamp te De Bilt een lezing over „Het Geofysische Jaar". In het „Pooljaar" 1882/'8S kwam het schip, waarmede de Nederlandse expeditie naar Port Dickson zou gaan in het ijs vast te zitten. In liet „Tweede Pooljaar" 1932/'33 deden vier Nederlandse stu denten waarnemingen in Angmagssa- lik op het gebied van de meteorologie, het aardmagnetisme en het noorder licht, terwyl tevens gegevens verza meld werden omtrent de ionosfeer. Nu heeft Nederland drie stations in gericht resp. in Paramaribo, Hollan- dia en op Curasao. Het programma van het Geofysische Jaar is in twaalf onderdelen verdeeld. Ruim twaalfhonderd stations, ver spreid over de gehele aarde, uitgerust door een zestig tal landen zullen waarnemingen doen. Stations voor het observeren van de zonneactiviteit zullen de andere posten waarschuwen bij erupties van de zon, opdat men meer en betere gegevens kan verza melen omtrent de kosmische straling, hei poollicht. de ionosfeer, het aard magnetisme en de invloed on het weer. Van de omstandigheden gvbruiJuna- kend zal men graviroetrische en 's- mologlsche waarnemingen doen, ter wijl men herhaalde opmetingen zal uitvoeren omtrent het teruglopen van de ijsmassa's. In Curasao beoaalt men de schommeling van de aardas terwijl men tevens de kleine variaties in de draaiing van de aarde vaststelt, dit in verband met het aardmagnetisme. Op. voorstel van Nederland zal men de radioactiviteit in de stratosfeer, tengevolge van de Kernproeven, in hot onderzoek betrekken. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Marktberichten VISMIJN VEERE 578 kg. handelsgarnalen 1.07—1.10. 24 kg. bot 25—26 47 kg. Wijting 20—22. 12 kg. middeltong 2.50—2.79. 46 kg. rog 38—41. 6 kg. kabeljauw 6989. VEILING ST. ANN AL AND Uien, middel 15.00—15.02, bonken 12.73. drielingen 21.61, picklers 27.98, stek 3.25, Aanvoer 41 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK Middeluien 40-60 15.90. middeiuien 60- 70 14.80—14,50, bonken 12.92, drielingen 20,80, picklers 29.20. stek 3.20. Aanvoer 35 ton. Peen B 11.20, peen C 7.50. Aan voer 6 ton. GRAANPRIJZEN Tarwe 26—27. Gerst 23—28. Haver 20— 23. Schokkers 40—60. Kleine erwten 30— 37. Bruine bonen 50—60. Koolzaad 40—15. Maanzaad 1—1.33. EIERVEILING BARNEVELD. Elerveiling Banneveldi aanvoer 508.760 stuks, handel kalm, prijzen: ei-ren van 52—53 gram f 13.40—14.10, eieren van 55— 30 gram: f 14.30—14.85, eiren van 60—63 gram: van f 15—15.66, eieren van 68—69 gram: f 16.27—1679, alles per 100 stuks. Coöperatieve elerveiling Barneveld— Ede: weekaanvoer van 1.200.000 stuks waarvan er thans 428.500 geveild werden. Handel kalm, prijzen: eieren van 49—53 gram: f 12.91—13.70, eieren van 53—60 gr., t 13.95—15.03, eieren van 60—63 gr. f 15,26 —15.85, eieren van 63—70 gram: f 13.03— 14.60. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer 1.900.000 stuks, handel redelijk. Prijzen: eieren van 50—55 gram: f 13—14.35 per 10O stuks, prijs f 2.62 (kllogramprijs), eieren van 55—61 gram f 14.35—15.90, kllogramprijs f 2.59, eieren van 61G9 gram: van t 15.90 —17, kilogramprijs f 2.62, algemene prijs: f 16.50, basis 63 gram. Overijselse vereniging van eierhande- laren^ Grote eieren van t 16.25—16.75, ge wicht van 62—68 gram, kleine eieren van f 14.50—15.50, gewicht 56—61 gram, hen eieren van f 12.50—13.50, gewicht 40—53 gram. ZUID-BEVELAND Belgische demonstratie voor Goese huisvrouwen. Voor de afdeling Goes en omstreken van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen hield de heer Van Olst uit Hoboken b|j Antwerpen een de monstratie met de produkten van een Belgische fabriek. Op onderhoudende wijze vertelde hy over de fabricage van tafelzuren, mayonaise enz. terwijl een vrouwelijke employé van de fa briek smakelijke hapjes klaarmaakte en de aanwezige dames van haar pro dukten liet proeven. Een hartelijk applaus onderstreepte de dank van de presidente, mevrouw Griep-Duinker, en het bewees tevens, dat een en ander zeer op prijs werd gesteld. Collecte De Klaprooscollecte heeft te Borsse'.c Opgebracht f 34.84. De Klaprooscollecte heeft te Waarde f 35.73 opgebracht. LEZERS SCHRIJVEN Collecte. De klaprooscollecte heeft te Mid delburg in totaal 957,21 opgebracht. VLISSINGEN Oogst van de straat. De commissaris van politie te Vlis singen maakt bekend, dat in het tijd vak van 6 tot 13 november gevonden zijn: Zwarte baret, sleutels, portemonnee, met inhoud. kerkboekjes, fles met bruine vloeistof, lederen hand schoen, stofbril, damestas met in houd, padvindersportemonnee, vulpot lood. speelgoedbrandwecrauto. poe derdoos, gouden damesring, polshorlo ge, tas voor fototoestel, passerdoos, kinderringetje met steentje, schild pad. uitlaat van bromfiets, kinder- want, plastic kindertasje, hoofddoek, oranje poes, regenbroek, doosje met vreemde postzegels, kinderportemon nee met inhoud en een gestreept overhemd. „Jeugd en Evangelie" hield contactavond. De Vlissingse werkgroep van de be weging „Jeugd en Evangelie" hield woensdag in, het „Maarten Luther- •huis" een contactavond. Een koortje van „Youth for Christ" zong ter ope ning enkele liederen, waarna een film liet zien hoe het toegaat in een „Jeugd en Evangelie"-weekendkamp. Ds van der Schoot leidde een discus sie over „De kern van het Evangelie" en andere onderworpen. Besloten werd om gezamenlijk hot in terkerkelijk avondgebed dat zaterdag in de Engelse kerk zal worden gehou den, bij te wonen. „Jeugd en Evange lie" is namelijk een interkerkelijke beweging, waarin jongeren van ver schillende protestantse stromingen samenwerken om met elkaar de Bybel te bestuderen en anderen tot een nau wer contact met het Evangelie te brengen. WESTKAPELLE Christelijke noodschoot in gebruik genomen Do nieuwe christelijke noodschool te YVestkapelle is dezer dagen in ge- brui kgenomen. Het toenemend aantal leerlingen, voornamelgk afkomstig uit het Ambonezenkamp, maakte uit breiding noodzakelijk. Vergeleken met de lokalen, waarin men tot op heden onderdak vond. is de houten noodschool een verbetering, die zo hoopt men echter, spoedig weer zrI kunnen worden verwisseld voor een permanent schoolgebouw. Moge de gevoerde actie succes hebben (Van redactiewege bekort) In de P.Z.C. van donderdag 31 oktober j.l. las ik onder het hoofd „Tweehonderd te weinig en daarom B.B. houdt ln Vlissingen grote pro paganda-actie": „De B.B. is in Vlis singen kerngezond en er is zeker veel enthousiasme voor. Maar de vlottende bevolking van Vlissingen maakt, dat ook het aantal nood- wachters van de B.B. een vlot ver loop heeft. De cursussen worden door velen gevolgd maar men heeft 1200 leden en er zijn er hier 1400 nodig. Vlissingen heeft meer B.B.-ers geteld, maar juist door die beweeg lijkheid van de bevolking, is het aan tal nu weer wat minder. Aan be langstelling en materiaal geen ge brek". Uit hoofde van mijn gewezen functie bij de B.B. plv.: H.B.B. van af 1 juli 1955 tot 1 februari 1957 zou ik gaarne constateren, dat uw ver slaggever een vergissing heeft be gaan. Uit de hieronder volgende gege vens kunt U zelf de conclusie trek ken hoe de werkelijkheid er uit ziet. Bij het begin van het jaar waarin ik in dienst trad (zie hierboven) bedroeg het aantal ingeschreven noodwachters nog geen 300. Het aantal ingeschreven nood- wachters bedroeg op 1 juli 1955 596 en thans 775. Wat het cursusbezoek betreft moge worden opgemerkt, dat dit steeds te wensen heeft overgelaten. Bij de aanvang van het cursusjaar 1956 1957 werd begonnen met een cur sus voor de zelfbescherming, welke cursus na zeer korte tijd moest wor den beëindigd wegens te geringe be langstelling. Hetzelfde geschiedde met de reddingsdienst in het voor gaande cursusjaar. Van de aan het begin van het cursusjaar 130 opgeroepen inge schreven EHBO-noodwachters, heb ben slechts 50 de cursus beëin digd. Als vierde voorbeeld mag ik noemen de dienst sociale verzorging, waarvoor de belangstelling gering was. Wat de zelfbescherming betreft, ls het te betreuren, dat nog een groot aantal blokken geen blokhoofd of plaatsvervangend hoofd heeft. Uit het vorenstaande moge blijken, dat de belangstelling van de ingezete nen van Vlissingen voor de B.B. nog te wensen overlaat. De trouwe opkomst van de Poolse noodwachters moge ten voorbeeld gesteld worden. Een uitzondering zou ik willen maken voor de „Ver bindingsdienst en de brandweer wel ke beide diensten goed bezet zijn en waar de cursussen met animo wor den gevolgd. Ik hoop, dat gezien de ernst der tijden de grote propaganda actie veel succes moge opleveren. Vlissingen, P. Slnke, Bonedijkestraat 205 Noot van de redactie. Het hoofd van de B.B. te Vlissingen deelde ons ln antwoord op het bovenstaande het volgende mede: Tijdens een bespreking met verte genwoordigers van de pers zijn de zerzijds het juiste aantal aanwezige noodwachters genoemd, evenals het aantal, dat voor een volle bezettinj nodig is. Door een misverstand publiceerde de P.Z.G. een onjuist aantal, dat echter daarna is herroepen. Doordat in 1955 over een drietal krachten speciaal voor de werving kon worden beschikt, was het moge lijk het aantal noodwachters belang rijk op te voeren. In 1956 en 1957 waren deze krachten gedurende lan- Officiële publikaties MIDDELBURG. TOEPASSING BOUWVERORDENING. B. en W. van Middelburg; brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden tot en met 25 november 1957, een verzoek van het aannemersbedrijf De Rijk en Minderhout namens mevrouw H. v. d. Heuvel om vergunning tot het uitbrei den van een magazijnruimte aan de Lan ge Noordstraat 14. kadastraal bekend sectie L, no. 121-160, ter gemeentesecre tarie (kamer 14) ter inzage ligt, zulks ter voldoening adti art. 26 van de bouw verordening dier gemeente (overschrij ding achtergevelrooilijn). Schriftelijke bezwaren tegen inwilli ging van dit verzoek dienen vóór 26 no vember 1957 te worden ingediend. Middelburg, 1>1 november 1957. VLISSINGEN. Onttrekking aan het openbaar verkeer van gedeelten van de Aagje Dekenstraat, Glacisstraat en Van Dishoeckslraat. B. en W. van Vlissingen; gelet op arti kel 10 der Wegen wet; brengen ter open bare kennis, dat het ten behoeve van de .verkoop van gedeelten van de Aagje De kenstraat, Glacisstraat en Van Dishoeck- straat, aan de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde", alhier, noodzake lijk ls,"3at deze straatgedeelten aan het openbaar verkeer worden onttrokken; dat het in hun voornemen ligt een daartoe strekkend voorstel bij de raad dezer gemeente in te dienen; dat belanghebbenden gedurende het tijdvak van 18 tot en met 23 november a.s. in de gelegenheid worden gesteld ter gemeentesecretarie, afdeling 2, kamer 1, kennis te nemen van de tekening, waar op de aan het openbaar verkeer te ont trekken straatgedeeiten zijn aangegeven: dat belanghebbenden eventuele bezwa ren tegen bovenbedoeld voornemen, ge- durefide bovengenoemd tijdvak bij de raad dezer gemeente kunnen indienen. Vlissingen, 12 november 1957. 16 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N-A.P. U.+N.A.P. U.N.A.P. U.—N.A.P. 8.18 1.49 8.46 1.67 9.08 1.8Q 9.24 1.09 9.46 1.26 21.10 21.34 22.03 22.17 1.64 1.82 1.95 1.39 2.06 2.30 2.59 3.03 3.07 1.39 1.52 15.00 15.25 15.51 1582 15.48 ge tijd niet beschikbaar. Zoals ln elke andere organisatie ef vereniging is er bij de B.B. enig ver loop, tengevolge van verhuizing, hu welijk, leeftijd enz. Bovendien werd een aantal af gevoerd wegens te geringe belang stelling. Het bezoek aan de cursus sen en oefeningen is doorgaans zeer goed en bepaald niet slechter dan in welke andere gemeente ook. Tengevolge van ziekte, ploegen dienst en andere factoren is er uiter aard verzuim, doch dit is normaal. De z.g. „Zelfbescherming", dus de blokploegen zijn inderdaad lang niet volledig bezet, maar dat is prak tisch ln elke gemeente het geval. De opperste leiding van de organisatie Bescherming Bevolking zoekt dan ook al naar een andere oplossing. Met voldoening kan worden vast gesteld, dat de B.B. in deze gemeen te over een grote groep opgeleide noodwachters beschikt, waarop in tijden van gevaar kan worden gere kend en die er op vertrouwen, dat nog velen zich als noodwachter zul len melden, opdat alle diensten en blokken spoedig volledig bemand zullen zijn. (Nagekomen advertenties). Heden werd na een kortstondige ziekte van mijn zyde weggenomen, mijn innig geliefde en zorgzame man. de heer CORNELIS LEUNIS, op de leeftyd van 58 jaar. Zij, die hem gekend hebben zullen besef fen, hoe zwaar m|j dit verlies valt. Zijn diepbedroefde vrouw, N. LEUNIS— FRAANJE. Terneuzen. 14 november 1957. Tramstraat 20. De teraardebestelling zal plaatshebben aan staande maandag te 's namiddags 3 uur vanaf het jeugagebouw Kerk hoflaan. Geen bloemen. Geen toespraken. Op 14 november 1957 ontviel het C.J.M.V, in Zeeland haar zeer ge achte voorzitter, de weledele heer C. LEUNIS. Zijn trouwe toewij ding en grote werk kracht waren ons steeds ten voor beeld. Namens het Zeeuwse C.J.M.V., M. ALLEWIJN. wnd. voorzitter. L. EVERTSE. secretaris. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, m|jn geliefde vrouw, onze moeder behuwd- en grootmoeder, CATHARINA HAASDONK, geboren MOL, op de leeftijd van ruim 84 jaar. Uit aller naam, G. HAASDONK. Hansweert, 14 november 1957. 7. wstraat 28. Heden is na een lang durige ziekte nog on verwachts van ons heengegaan, onze lieve man, vader, behuwd-, 3 root- en overgrootva der. MACH1EL BOONE, *n de ouderdom van ruim 84 jaar. Souburg: J. BOONE— JOZIASSE Rutten (N.O.P.): P. J. BOONE J. M. BOONE— DUKE Souburg: J. BuONE M. C. BOONE— v. d. KLOOSTER M. BOONE W. BOONE— BURGERHOFF o.iiard: J. VAN DLLs SELAAR BOONE G. VAN DONSELAAR ouuourg: M. LENSELINK— BOONE W. F LENSELINK Sitiard: L. BOONE M. J. W. BOONE— VAN VUGT Klein- en achterkleinkinderen Oost- en West-Souburg, 14 november 1957. Vrijburgstraat 23. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 18 november a.s. Vertrek van Vr|j- burgstraat 23. des voor middags om 11.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3