AUTOMOBILIST ZAG AGENTEN VOOR OVERVALLERS AAN WALCHEREN E.H.B.0.-DIPL0MA VOOR 25 MIDDELBURGSE CURSISTEN UITKERING GEMEENTEFONDS MAAKT BEGROTING SLUITEND DONDERDAG 14= NOV"- iBEci 1957 F K O V N O i A L b '6 bi U W 6 O O U K A N T 7 KANTONRECHTER MIDDELBURG Daarom durfde hij niet te dimmen Voor do kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgl stond woensdagmorgen terecht de koopman S.S. uit 's-Heer-Arendskerke, die op 24 oktober j.i. des avonds om 11 uur op de Noordweg te Ovezande niet tijdig gedimd had voor een Tegenligger. S. vertelde, dat hij op 100 meter vóór een café langs de weg geen licht gezien had. Toen hij de bocht ter plaatse gepasseerd was, zag liij voor zich wei een fietslicht, maar te vens In de koplampen van zijn auto een tweede persoon, die een paar honderd meter verder opstond. „Je kunt nooit weten, wie er staat", zei hij tegen de kantonrechter. „Het kon best een roofoverval zijn, te meer daar de wielrijder, nadat ik hem gepasseerd was, achter me aan kwam". De „overvallers" waren echter politieagenten, zodat S. meteen een bekeuring kreeg. Tot de agenten verklaarde hij, dat hij waarschijnlijk het dimlichtknop je niet kon vinden, omdat hij pan toffels aan had. Hij verklaarde ech ter nog meer en hierover was de kantonrechter helemaal niet te spre ken. „Als ik hiervoor een bekeuring krijg, dan dank ik jullie hartelijk. Jullie moeten toch wat te doen heb ben. Ik wens jullie nog veel succes, deze avond", zei S. tot de agenten en vervolgde daarna zijn weg. Iedereen weet, dat hij moet dim men en daar moet men zich dan ook aan houden, aldus de officier van justitie, mr. T. Lebret. „Als U klach ten heeft, moet U zich direct bij het openbaar ministerie vervoegen", raadde de officier verdachte nog aan. Mr. Lebret eiste een boete van f 15.die de kantonrechter redu ceerde tot f 10. De elektricien L. A. L. uit Oude- lande werd op 9 augustus te Kloetin- ge geverbaliseerd, omdat hij op de 's-Gravenpolderseweg bij het inhalen van twee wielrijdsters met zijn mo tor over de as van de weg gekomen zou zijn en daarbij een botsing ver oorzaakt zou hebben met een auto van de P.T.T., bestuurd door do chauffeur P. A. V. uit Goes. „Nee dat ls niet zo, ik ben niet op de an dere weghelft geweest", verklaarde Tegen de verbalisant had hij gezegd: „Als die andere auto maar meer naar rechts gegaan was, zou er niets gebeurd zijn". Tegen de kantonrechter beweerde hij zelfs, dat de P.T.T.-auto over de as van de weg gereden had, In elk geval met de carrosserie. De ze verklaring had tot gevolg, dat de kantonrechter de zaak aan hield om de chauffeur van de P. T.T.-auto, alsmede één der wiel rijdsters, mej. M. O. uit Elle- woutsdijk, te horen. Richtingaangeefster Wanneer de echtgenote van de scheepsmaker L. de H. uit Hoek achterop de motor van haar man zit, dan geeft zij altijd de richting aan. Toen De H. op 21 oktober in het Bellamy park te Vlissingen van richting veranderde, zat een collega achterop. De H. rekende er vast op, dat ook deze de richting aan zou ge ven, maar dat gebeurde niet. De kantonrechter vond het maar ge vaarlijk om daarop te rekenen. „Er kunnen de grootste ongelukken van komen", zei mr. Moolenburgh. De els van de officier was f 15.de kantonrechter veroordeelde De H. tot f 10.—. De commissionair J. L. J. N. uit Rilland-Bath had op 25 oktober j.l. in de Dorpsstraat het wachtverbod overtreden. Conform de eis werd het een boete van f 6.De zeevaart- scholier M. J. B. uit Vlissingen had op 26 oktober op de Boulevard Evertsen een motorfiets bereden zon der in het bezit te zijn van een rijbe wijs. De eis van de officier, namelijk f 25.betekende een flinke hap uit het zakgeld van de scholier, zodat mr. Moolenburgh f 15.wel genoeg vond. De timmerman A. A de R. uit Middelburg had op 27 oktober met zijn bromfiets op de rijweg van de provinciale weg te Oostkapelle gereden inplaats van op het fiets pad. Tussen Domburg en Oostkapel le was destijds een gedeelte opge broken. De R. had er geen erg in gehad, dat hij dit stuk reeds gepas seerd was. hetgeen hem op f kwam te staan. De eis van de offi cier was een tientje geweest. De ondernemer H. W. B. uit Ka- pelle moest voorkomen, omdat hij de beveiliging van een schaafmachine, waaraan een 18-jarige werknemer bezig was. niet in acht genomen had. Tijdens de zitting van 23 oktober had B. verklaard, dat alle machines in zijn bedrijf op de wettelijke voor geschreven wijze zijn beschermd. Soms ziet men wel eens af van de beveiliging van een schaafmachine, verklaarde hij; vooral bij de be werking van een lang stuk krom hout is het soms beter om de bevei liging niet toe te passen. Als getuige werd gisteren ge hoord de controleur bij de ar- heids-inspectie W. H. van H. uit Breda, die opmerkte, dat de be veiliging nog nooit weggelaten was. Wel was de bescherming bij de machine aanwezig, maar er werd geen gebruik van gemaakt, aldus Van H. De officier van jus titie eiste een boete van f 40. namelijk een van f 30.en een van f 10.De kantonrechter re duceerde de laatste boete tot f 6 Hand uitsteken De wielrijdster C. A. van L. uit Middelburg had op de Veerseweg tc Middelburg te laat haar hand uitge stoken bij het veranderen van rich ting, waardoor de achteropkomende motorrijder T. S. uit Vlissingen haai aanreed. Mevrouw Van L. verklaar de, dat zij haar hand wel tijdig ha< uitgestoken, terwijl zij voorts de motor niet had horen aankomen Overigens kon zij zich weinig mee: van de aanrijding herinneren, daa: zij gewom werd. Getuige S. merkte op, dat het slachtoffer in het gehee! geen richting aangegeven had, in elk geval niet vóór het moment, waarop hij haar passeerde. Conform de eb van de officier veroordeelde mr. Moolenburgh de wielrijdster tot een boete van f 20.— of 4 dagen. Op 15 augustus j.i. veroorzaak te de wielrijder N. B. uit 's-Heer-Arendskerke op het rij wielpad langs de rijksweg Mid- delburg-Goes onder 's Heer- Arendskerke een aanrijding. Toen hij namelijk gepasseerd werd door een bromfiets, bestuurd door A. D. uit Souburg, week hij plot seling uit naar links, waardoor de bromfietser kwam te vallen, evenals zijn echtgenote, die ach terop zat. B. verklaarde, dat hij opzij geduwd werd door de wind. „Er was hele maal geen wind", verklaarde me vrouw D., die als getuige gehoord werd. B. had echter een bewijsstuk bij zich in de vorm van een weerbe richt van het K.N.M.I. van die dag, waarop vermeld stond, dat de wind snelheid ongeveer 8 meter per secon de geweest was met maximum-sto ten van 12 meter. De officier achtte echter wel dege lijk bewezen, dat B. naar links uit geweken was, hetgeen niet door de wind veroorzaakt kon zijn. Deze mening was ook de kantonrechter toegedaan, zodat mr. Moolenburgh B. conform de eis veroordeelde tot een boete van f 10.of 2 dagen, als mede toewijzing van de civiele vor dering van f 19.75. Gemeente-avond Ned, Herv. Kerk in kleuterschool. Uitgaande van de kerkeraad der Ned. nerv. gemeente werd te Colijns- plaat een gemeente-avond gehouden in de zaal van de kleuterschool, die onder leiding stond van de plaatselij ke predikant, ds. F. Joh. Veldman. In ziln welkomstwoord sprak de voor zitter er zijn vreugde over uit, dat zovelen waren opgekomen naar deze eerst gemeente-avond van het winter seizoen. Na een korte uiteenzetting van de betekenis van de ambten in de kerk werd tot het verkiezen van ker- keraadsleden overgegaan. Door en kele kandidaatstelling werd herkozen verklaard als ouderling de heer J. v. Gilst; als diaken de heer D. v. d. Weele. Gekozen werd in de diaken vacature de heer H. Groenleer, terwijl de stemming voor de ouderling-vaca ture uitwees, dat de heer J.,de Smit stemming voor de ouderling-vacature uitwees, dat de heer J. de Smit ge- gekozen was. Hierna werd door ds. Veldman een korte inleiding gehouden over het onderwerp: „De Jehova's getuigen", waarnaar met veel aandacht werd geluisterd. In de daarop volgende pauze werd het restant verloot van de enige we ken geleden gehouden verkoop-avond ten bate van het Algemeen Kerke- werk onder leiding van mevrouw Veldman. Alle artikelen gingen vlot van de hand, en de telling na afloop wees uit dat deze verkoop-avond in totaal bruto heeft opgebracht f 469.85 Na aftrek van de gemaakte kosten zullen hiervoor nieuwe spelletjes voor de wekelijkse instuif worden aangeschaft, terwijl nieuwe kokos lopers in de consistorie hiermee be taald zijn. Tenslotte werd nog gele genheid gegeven tot het stellèn van vragen .waar druk gebruik van werd gemaakt. Ds. Veldman sloot daarna deze uitstekende geslaagde gemeente avond met dankgebed Collecte De jaarlijkse oogstcollecte voor ,.Ktn- derzorg" heeft ln 's-Heer Abtskerke op- gebracht: 33 zakken aardappelen, 1 zak uien, rapen, peren en erwten, 2 kisten appels en verder kleding, schoenen, zü- verpapler en f 9.50 ln contanten. MIDDELBURG Leges voor bouwvergunning moet verhoogd worden Voorstel van B. en W. By het streven van B. en W. van Mid delburg om de inkomsten van de ge meente zo hoog mogelyk op te voeren is uiteraard ook de legesverordening aan de orde gekomen. Evenals by de retributie en de precarioverordening zyn ook hier de te betalen vergoedin gen achtergebleven by de nog steeds stijgende kosten van de diensten, waarvoor die vergoedingen moeten worden betaald. Speciaal is dit het geval met de leges voor de bouwver gunningen. Hoe oud de tarieven hiervan zijn, is niet meer na te gaan. aldus B. en W. De oudste zich in het archief bevin dende verordening dateert van 20 maart 1935 en de in deze verordening genoemde tarieven gelden thans nog. weliswaar is de opbrengst hoger ge worden, tengevolge van de hogere bouwkosten, maar deze Invloed wordt ten dele weer teniet gedaan door de öegressie in het tarief. B. en W. me nen dus, dat er alle reden is om het tarief van de leges voor bouwvergun ningen drastisch te verhogen. Bij de politie komt het nog al eens voor, aldus vervolgens B. en W., dat verzekeringsmaatschappijen ten be hoeve van de afwikkeling van de schadeaangiften, in lichtingen vragen uit de processen-verbaal, die op de verkeersongevallen betrekking heb ben. Deze werden tot nu toe gratis verstrekt. Het komt het college ge wenst voor in de toekomst hiervoor leges te heffen. Ook komt het nog al eens voor, dat belanghebbenden van de politie een verklaring vragen, bij voorbeeld, dat een verloren voorwerp niet als gevonden is aangegeven, wel ke verklaring door verzekerings maatschappijen in verband met te verlenen schadevergoeding wordt ge vraagd. Ook voor andere doeleinden worden wel verklaringen gevraagd. Ook de afgiften van deze verklarin gen wensen B. en W. voortaan te be lasten met 1 leges. De hogere op brengst schat het college globaal op rond 8000, namelijk 4000 voor se cretarieleges en 4000 voor leges bouwvergunningen. Tengevolge van de loon- en prijsstij gingen dienen de tarieven voor door de gemeente verrichte diensten te worden verhoogd, menen B. en W. vervolgens, evenals de bedragen, die verschuldigd zyn voor het gebruik van gemeentegrond. B. en W. ramen de hogere opbrengst op 1000. Deze wijzigingen gaan in op 1 januari '58 Verbindingsdienst der B.B. is goed ontwikkeld. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: M. Eshuls—Rozemuller, d.; L. M. Koek—Franke, d,: L. S. Goosens— De Bree, d,; H. Drost—Prins. z.\ N. Boer Schouls, z.: R. t. Kranenburg—Loes- berg, d.J. Schoegje—Helj, z.: L. M. v Ham—Noordzij, w. K. Maas—Step, i.. M. S. Wannee—Masuka, z.; D. M. Kort- smit—v. Aert. d. Ondertrouwd: L. V. Roose, en C. P Cornellsse, 20 j.; A. w. v. d. Engel. 45 j. en P, J. Streefkerk, 30 j.; J. A. Schriet. 28 J. en O. M. Goole; A. Feenstra, 27 j. en K. L. Fillus, 25 j.; B. C. P. v. Velt- hoven, 28 j. en J. P. D. M. Jongmans 28 laar. Getrouwd: P. B. ZouteweUe, 24 J A. E. de Meulmeester, 26 J.; M. C Zalen. 23 j. en J. P. v. Aalst. 22 J.; P. Janse ?7 j. en C. W. Neetens. 27 J.: H. Pelster. J. en H. J. Atax, 23 j J. Veerman. 30 I. en J. v. Belzen, 25 1.. J. Zwagerman. 25 j. en D. Kokelaar, 23 J. Overleden: A. 1-1. Gommane, 61 J., e. v. P, v. Huiten. Het hoofd van de B.B. In Vlissingen sehryft ons Het is bcgrypelyk dat bij een grote organisatie als de B.B. de onderlinge verbinding tussen het commando en de verschillende onderdelen uitstekend moet zijn. Hiertoe is in de commando post aan de Hoge Weg een uitgebreid verbindings-apparatuur opgesteld. Op de grote centrale aldaar bevinden zich acht P.T.T.-netnnmmers. De comman dopost kan dus acht gesprekken ge- lüktydig voeren over - deze P.T.T.- lynru. Omdat de mogelijkheid niet is uitge sloten dat bij een eventuele ramp deze P.T.T.-lijnen buiten bedrijf vallen is de commando-post tevens voorzien van veertig eigen lijnen welke geheel buiten de P.T.T.-centrale omwerken. Met deze lynen kunnen worden be reikt alle opstellïngsplaatsen van het B.B. materieel, de nuts-bedrijven, de vitale bedrijven, de uitkijkposten, het kringhoofd te Middelburg en de pro vinciaal commandant in die plaats. Omdat ook deze lijnen aan kabels ge bonden zijn en ook deze aan even tuele breuk onderhevig, zijn hiernaast twee radio-netten opgebouwd. Het eerste net dient om de verbinding door middel van radio-telefonie te verzekeren met de provinciaal com mandant en het kringhoofd te Mid delburg. Het tweede om de verbinding in de stad Vlissingen zeker te stellen. Hiervoor beschikt de B.B. te Vlissin gen over vijf mobilofoonwagens die in constante radio-telefonie verbin ding met de commandopost staan. De reikwijdte is 35 kilometer dus ruim voldoende om een uitstekende ver binding te verzekeren. Bovendien heeft elke mobilofoonwagen een be zetting van acht portofonisten, B.B.- ers die voorzien zyn van een draag- GOED JAAR VOOR AFDELING Uitgereikt op feestavond in het Schuttershof Tijdens een feestelijke bijeen komst in het Schuttershof te Mid delburg werden woensdagavond aan de geslaagde cursisten van de E.H. B.O.-cursus de diploma's uitgereikt. Na de uitreiking van deze waarde volle papieren verzorgde de toneel groep van de buurtvereniging „Nieuw Middelburg" ter ere van de geslaagden een gezellig programma van toneel, muziek, zang en dans, dat geheel belangeloos werd aange boden. De voorzitter van de afdeling Mid delburg der E.H.B.O., de heer J. C. Polderman, heette aan het begin van de avond de aanwezigen welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de docenten en examina toren, alsmede verschillende dokto ren uit Middelburg en andere Wal- cherse plaatsen. De heer Polderman stipte aan, dat het voor de hoofdste delijke afdeling een goed jaar geweest is: de oefenavonden werden goed be zocht, de wedstrijdploeg behaalde 'n goede vierde plaats in de landelijke strijd, terwijl de collecte f 200 meer opbracht dan vorig jaar. Dokter C. F. Frumau, de docent, reikte vervolgens met een sympa thiek speechje aan elk der geslaag den afzonderlijk het diploma uit. Hij raadde de geslaagden aan veel te oefenen, „want U moet zoveel hulp Schaken. Uitslagen van de onderlinge wedstrij den, gespeeld door de schaakclub „De Zwarte Dame" te Kruiningen. C. Goedegebuure—J. W. Hasman 10; C. J. de Visser—A. J. Dek 0—1; C. Enge len—C. W. Saaman Vt—VzJ. Quakkelaar M. J. Kole l—o. SEROOSKERKE (W.) Benoeming Tot ouderling in de gereformeerde kerk te Serooskerke (W.) zijn be- noehid de heren G. Jobse en K. Meijers terwyl de heer VV. J. Sanderse Jr. benoemd is tot diaken. Zendingsbijeenkomst. Dinsdagavond werd een zendingsby- eenkomst, uitgaande van de Neder lands hervormde kerk, in het gemeen telijk vereniginsgebouw te Seroosker ke (W.) gehouden. Vertoond werd de mooie kleurenfilm „Hakahana". Deze film gaat over het zendingswerk, dat verricht wordt door personen en in stellingen, aangesloten bij de Rijnse zending. Ds. F. H. A. van de Wind, Neder lands hervormd predikant te Seroos- kéjrke (W.) sloot deze bijeenkomst. bare zend-ontvanger. Deze kunnen tot op een afstand van één kilometer ver binding onderhouden met de wagen. D.w.z. dat, mochten alle kabelverbin dingen uitvallen, er nog veertig pun ten van de stad verbinding hebben (via i*adio) met de commando-post. In de commandopost worden al deze verbindingen samengebracht op drie centrales welke deze weer doorver binden met berichtentafels waarvan de orders van het commando worden verzonden of mededelingen uit de stad of daarbuiten worden ontvangen. De bezetting in de commandopost, die nog niet voltallig is, bestaat uit jonge vrouwen en meisjes. De mobilofoons en portofoons, ook nog niet voltallig, •worden bediend door het sterke ge slacht. Verder beschikt de commando post over ongeveer achttien motor ordonnansen die, mochten de verbin dingslijnen te druk worden bezet, de berichten snel kunnen overbrengen. De leiding van dit zeer voorname onderdeel der B.B. berust bij het hoofd verbindingsdienst, iemand met een meer dan dertigjarige beroeps ervaring op dit gebied. RAAD OOSTKAPELLE Nieuwe boom bij „klapbank" In do dinsdag gehouden vergade ring van de raad van de gemeente Oostkapelle is de begroting voor 1958 aangeboden. De voorzitter, de heer F. G. Sprenger deelde mede dat deze slechts sluitend kon worden ge maakt niet een extra uitkering uit het gemeentefonds welke f 35.776.90 zal moeten bedragen. De kapitaals- dienst laat aan inkomsten een be drag zien van f 334.323.en aan uilgaven f 433.647.36 met een nade lig slot van f 99.324.36. Inkomsten en uitgaven gewone dienst bedra gen f 163.905,33. Dé raad besloot tot het verhuren van de semi-permanente huishoud school aan de Z.L.M., tot verhoging tot f 25.van de bijdrage ln de kosten voor leerlingen die de lagere landbouwschool bezoeken en tot be ëindiging van de wederopbouwtaak der gemeente met ingang van 1 ja nuari 1958. De door de dorpsjeugd verniel de lindeboom bij de bank in het centrum vap het dorp zal worden verwijderd en er zal een nieuwe boom geplant worden. De raad achtte dit noodzakelijk daar deze boom en bank een punt van sa menkomst zijn voor de bejaarde dorpelingen. Generaties lang is dit plekje het middelpunt van het dorp cn van het dorpsleven ge weest. Men achtte het niet mogelijk om bij de huidige financiële situatie van de gemeente gelden aan te trekken om medewerking te verlenen aan de verbouwing van de school met de Bijbel op Gereformeerde grondslag. Ook betwijfelde de raad of verbete ring van het oude schoolgebouw aan te bevelen is. BEZICHTTIGING TOREN. Het van de toren afkomstige af braakhout zal bij inschrijving wor den verkocht. De gerestaureerde to ren zal op een nader te bepalen da tum voor de inwoners van het dorp ter bezichtiging worden opengesteld. Ook zal een regeling worden vast- festeld betreffende de opening van e toren voor bezichtiging voor an dere belangstellenden. Dit zal dan op enkele vaste dagen geschieden. De stichting Verpleeg- en Rust- Viuizeu Midden Zeeland krijgt een bijdiago van i 500.voor te bou toen wachthuisjes voor autobuspas- sngiers bij „Ter Mantelinge" en bij .lepenoord". De heer A. Don (P.v.d.A.) drong er op aan dat het wachthuisje bij „Zonneveld" zo spoedig mogelijk zal worden geplaatst. De voorzitter deelde mede dat hiervoor een bedrag op de begroting 1958 is opgenomen. Verder achtte de heer Don het be ter dat de borden met dê plaatsaan-, duiding verplaatst Worden in ver band met de ingevoerde maximum snelheid. Burgemeester Sprenger wees er echter op, dat Gedeputeerde Staten indertijd de kom der gemeen te hebben vastgesteld en dat tenzij de kom gewijzigd wordt geen verplaatsing der borden mogelijk ls. kunnen verlenen, dat een mensenle ven gered wordt", aldus dokter Fru mau. Voorts bracht spreker dank aan mevrouw De Vries en aan dok ter D. N. van Gelderen, de examina tor. De heer C. Bosschaart noemde zich de tolk van de gediplomeerden, toen hij docenten en examinator, als mede het bestuur van de E.H.B.O. dank bracht voor de prettige cursus. Alle medewerkers en medewerksters aan het geheel ontvingen vervolgens uit handen van de heren Bosschaart en J. F. de Muïjnck, de E.H.B.O.-af delingssecretaris, een stroom van geschenken. Tot slot van dit officië le gedeelte sprak de heer Schipper namens het aistrictsbestuur een feli citatie- en dankwoord. Geslaagden De namen der geslaagden zijn de dames E. P. Woltman, S. Hof man-Rouw, C. Waverijn-Ver schuur, J. Mazee-de Feijter, F. Wondergem, J. L. den Hollan- der-Versluys en P. Vader en de heren J. van Belzen, M. A. Qulst, H. C. van Theijm, J. Gocdbloed, C. Bosschaart, J. G. de Maree, L. de Nooijer, J. Minnaar, J. Zwets, H. H. de Koning, H. J. van Beek, F. M. Wielemaker, P. van Eijze- ren, P. Seits, P. Cappon, G. Pol- gaart en C. Soonaard. Tot half twaalf werd het verdere gedeelte van het programma ver zorgd door „Nieuw Middelburg". Hieraan werkten mee de toneel groep, die het blijspel in een bedrijf „Het slippertje" opvoerde, het huls- vrouwenorkest, de „Chromonica's", de mondorgelclub, de „Ricardo's", als mede een dames-zangtrio en een zan ger. De heer Polderman sprak een slotwoord, waarna de aanwezigen nog enkele uurtjes gezellig samen bleven en een dansje maakten on der leiding van de heer J. Caljouw, terwijl Baby den Toonder de mu ziek verzorgde. Noad te sterk voor Wilno. Overgangsklas tafeltennis. In de tafeltenniscompetitle van de landelijke overgangsklas had Wilno tot zaterdag zeer goede resultaten geboekt waardoor de verwachting dat de Vlissingse Polen tegen NOAD uit Schiedam, dat nog geen enkue overwinning had behaald, wellicht tot winst zouden komen, niet onge rechtvaardigd was. Deze verwach ting is niet uitgekomen, de Wilno- spelers verloren zelfs met dikke cij fers, alleen E. Szoszkiewicz kon enigszins tot zijn normale vorm ko men wat hem twee overwinningen opleverde. J. Kaplon die door zijn werkzaamhe den niet meer in staat is voldoende de te trainen, was tegen de-Schiedam mers kansloos. R. Groch had zijn dag nie-1 en alleen tegen J. Vis wist hij het tot een derde game te bren gen. Bij N.O.A.D. was J. Verstegen de beste man die ook in de vorige wedstrijden nog niet veel heeft ver loren. Trouwens ook Szoszkiewicz behoort tot één der beste spelers van de overgangsklasr Hij heeft nu 12 enkelspelen gespeeld waarvan 9 partijen gewonnen. Een grote verrassing was dat U.S.V. het sterke Wtfra II een ge lijk spel heeft afgedwongen waar door Wifra n van de tweede naar de derde plaats afzakte. DO§ IH moest uit naar Wibo IV en maakte er geen vergeefse reis van door beide punten te veroveren. Roi.j kreeg Maasstad n op bezoek en leed een vierde nederlaag in successie, zij het dan met het kleinst mogelijke verschil. B.S.M. behield de leiding door een 46 zege op Wifra III hetgeen niet erg overtuigend is van de leiders. Eendracht gaat, evenals vorig jaar, steeds sterker spelen waarvan Dordrecht de dupe werd. De uitslagen zijn: Wibo IV—DOS III 3—7; U.S.V.—Wifra H 5—5; WilnoNOAD 28; RonoMaas stad H 4—6; Wifra IXLB.S.M. 4— 6; DordrechtEendracht 19. De gedetailleerde uitslagen van de wedstrijd WilnoNOAD zijn: E. SzoszkiewiczJ. Verstegen 15 —21 18—21; R. Groch—N. Almen dinger 14^-21 17—21; J. Kaplon—J. Vis 15—21 15—21; R. Groch—J. Verstegen 16—21 18—21; E. Szosz kiewiczJ. Vis 21—14 2119; J. KaplonN. Almendinger 1921 17—21; R. Groch—J. Vis 21—19 14—21 16—21; J. Kaplon—J. Ver stegen 11—21 17—21; S. Szoszkie wiczN. Almendinger 219 2112 E. Szoszkiewicz, R. GrochJ. Ver stegen, J. Vis 22—24 17—21. De stand luidt: B.S.M. Eendracht Wifra II Maasstad n DOS III Wibo IV U.S.V. Wilno Wifra m NOAD Dordrecht Rono 4 4 0 0 8 29—11 4 3 1 0 7 30—10 4 3 1 0 7 24—16 4 2 1 1 5 21—19 4 2 1 1 5 21—19 4 2 0 2 4 20—20 4 1 1 2 3 20—20 4 112 3 17—23 4 1 0 3 2 19—21 4 1 0 3 2 16—24 4 1 0 3 2 14—26 4 0 0 4 0 9—31 Zweed Ahlner leidt Nederland - België De wedstrijd NederlandBelgië, die zondag aanstaande in het Feijenoord- stadlon wordt gespeeld, zal worden geleid door de Zweedse scheidsrechter S. Ahlner. Zijn landgenoten G. Lind- berg en B. Lundcll zullen hem als grensrechters assisteren. Scheidsrechter van de wedstrijd tussen de beide jeugdteams (1820 Jaar) zaterdag aanstaande op het terrein van NAC te Breda is de heer A. Aalbrecht (Hoek van Hol land). De MW-speler Fons van Wissen is door bondscoach Elek Schwartz alsnog toegevoegd aan de groep van spelers, waaruit het Nederlands elf tal voor de wedstrijd tegen België wordt samengesteld. Van Wissen zal vandaag te Den Bosch deelnemen aan de laatste cen trale trainingsbijeenkomst. Marktberichten E IERNOTERINGEN Eiernoterlng van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. ingaan- de donderdag 14 november 1957. Prijs klasse 0 21 cent. prijsklasse I 20 cent. prijsklasse II 19 cent. prijsklasse lil 18 cent, prijsklasse IV 18 cent, prijsklam V 14 cent. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 13 november. Aardappelen: Koopmans Blauwe, grote 9.6014. drielingen 3.50. Furore, grote 11.30. Bintjes, grote 8.10— 11, bonken 12.20—12.30. Fruit. Peren: Saint Remy H I 75-86 63, 83-75 61—62, keuken 61—62. kroet 44—46. fabriek 55—56. Pondspeer H 1 65-75 63. H IX 61, keuken 62, fabriek 55. kroet 50. Comtesse de Paris H I 65-75 91—1.01, 55- 65 80, H II 62—77, keuken 67, kroet 42— 35. Beurré Alex Lucas, keuken 50. To maten A 46—39, B 30, C 20-61. Mispel» 15. Black Alicante 2.19—2.21. Appelen: Winston H I 85-70 84, 55-65 74. 70-75 78. H H 58-70. keuken 51-66. fa briek 47. kroet 29. Jonathan H I 60-65 62. H II 67. keuken 56—72, kroet 28—40. Gol den Delicious H I 80-85 98. 70-75 99. 65-70 76—96, 60-65 73, fabriek 60, kroet 62—65. Cox Orange Pippin, fabriek 62. Goudrel- netten, keuken 72. Groenten: Wlttekool 6—10. Savoolekool 7—11. Rodekool 5—14. Boerenkool 11—18. Andijvie 7—9. Witlof 43—62. Prei 10—17. Bospeen 10—34. Was peen 16—20. Breek- peen 12—14. Bloemkool A 48—76, B 26—30, C 12—26. Sla A 5—18. Boskroten 5—14. Kro ten per kg. 5. Uien 7—19. Spruiten 31—74. Dubbele princessebonen 1.14. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 13 november. Export- en lndustrlevel- ling. Appelen: Golden Delicious H I SO OS 84—94. 65-70 94—1.03, 70-75 97—1.11, 75-80 82—1.08, 80-85 99—1.11, H II 05 68, keuken 72—79. fabriek 53—62, kroet 50—66. Jona than H I 60-65 66—69, 65-70 74—76, 70-76 81—82. 75-80 81—82, H II 53—68, keuken 61, fabriek 49—54, kroét 40. Golden Delicious, verpakt ln dozen H I 65-70 93—1.-, 70-75 1.08. Jonathan, verpakt in dozen H I 70-75 83. Goudrelnetten keu ken 71, fabriek 65. Peren: Saint Remy H I 65-75 73—75, 75- 85 71—73, H n 88, keuken 84, fabriek 58. Gleser Wildeman H I 50-60 71—74 60-70 78. H II 60. Comtesse de Paris H I 55-65 1.09, 60-65 1.02, 65-75 1.15, 70-75 1.07, 75-30 1.13, H II 60, keuken 85, fabriek 64. VISMIJN VEERE 13 november. 1653 kg. handelsgarnalen 1.02—1.13. 137 kg. schar 38-61. 60 kg. bot 38—53. 125 kg. wijting 23—38. 43 kg. tong 191—389. 254 kg. rog 40—66. 1 kg. kabel jauw 79. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" 13 november. Jonathan H 75-80 83—64. K 70-75 84—88, H 65-70 75—77, H 60-65 67- 68. H 63—57. keuken 58-61. fabriek 44— 53, Idem minder kleur H 75-80 77, H 70-75 78, H 65-70 74. H 60-65 66. II 49-50. keu ken 54—55. Goudrelnette H 85-95 86—88. H 75-85 86—87, H 65-75 74, II 56, keuken 64- 67, fabriek 52—58. Br. Bellefleur H 65-75 GS—66, H 6-65 58. II 45. fabriek 44. Cox Orange Pippin H 70-75 109, H 65-70 111, H 60-55 97—103, H 55-60 80. keuken 00-86. fabriek 65. Saint Remy H 75-85 75. H 65- 75 67—73, n 64—67, keuken 60—64, fabriek 57—68. Golden Delicious 8T 75-80 101— 112. ST 70-75 103—111. ST GS-70 94—09. ST 60-63 74—84, H 80-85 93—106. H 75-80 103— 108. H 70-75 97—109, H 65-70 78—101. H 60- 65 70—78, H H 37—66, keuken 60—77, fa briek 48—60. Zoete Ermgaard H 65-75 74— 75, H 55-65 60—70. II 50—56, keuken 57-62. fabriek 48—50. kroet 2627. Winston H 65- 70 70. H 55-60 57. keuken 52-59. II 49. fa briek 47—48. Lombard Calville H 80-90 72, keuken 53. Verpakt fruit: Golden Delicious H >80-85 107,. H 70-75 104, H 65-70 95. H 75-80 108.. Gewone veiling: Gleser Wildeman H 60 -70 74—77, H 50-60 68—74. n 58—61, fabriek 50—53. Zure kroétappelen 43 Klelpeer H 60-70 67. H 50-60 62—64. II <9—54. fabriek 47. kroet 27—23. Comtesse de Parts H 65- 75 85—94, H 55-65 82—89 keuken 79—77, fabriek 62. Laxton Superbe H 70-75 71. H 65-70 70—72. H 60-65 62. II 52—53. keuken 56—57. Groninger Kroon, keuken 63, fa briek 55. sterappel H 55-65 67, H 45. kroet 34. Pondspeer H 65-75 62, keuken 60. fa briek 5. Mispels I 28—31. Dekkers Glorie H I 47—51, keuken 44. Zoete Campagne H I gr. 64, H I 60—65. II 48. fabriek 41. Baldwin H 70-80 58. H 60-70 51. II 45. keu ken 51. fabriek 45. Zwijndrechtse Wijn peer, keuken 76. Aardappelen I 7",£—12. Groenten: Bloemkool 1066. Sprultkool 29—61. Uien I 8—12, II 6—7. Koolrapen 5)4. Wlttekool .12—14. Andijvie 7—16. Wit lof 33—55. Knolselderij 8',4 Prei 25—28. Savoolekool 12—17. Rodekool 6—9. Toma ten 3745. Breekpeen 12. Kropsla 6. VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TERNEUZEN Per 100 stuks ln -enten: Sla 35. Kas- sla 10—10.90. Pér stuk !n centen Bloem kool 26—63, afwijkend 10—35. Knolselde- rie 3—13. Per bos in centen: Peen 7—18. Per kg. ln centen. Bintje9 11.40. Andijvie 7—18. Rodekool 7—9. Savoolekool 8—12. Wittekool 4—9 Breekpeen 7—11. PPel 10— 20. Spruiten 34—39. Tomaten 20—58. Uien 10—16. Witlof I 46—52. II 15—18.Boeren kool 20. Selderie 17—21. Appelen: Cox Orange Pippin, ST maat 70-75 1.20, ST 65-70 1.16, ST 60-65 1.—. ST 55—60 82. huishoud I maat 70-75 93—95, 65-70 1.05—1.09. 60-65 92—96. 55-60 78—82. huishoud II 60—62. keuken 8081. fabriek 56—62. kroet 33—40. Golden Delicious H I maat 80-85 1.05. 75-80 1.07. 70-75 1.04 65-70 93, 60-65 76—73. huishoud XI 57—58. keuken 79—31. fabriek 55—61. kroet 49—52. Goud relnette, huishoud, maat 95 85, 85-95 85. 75-85 67—85. 65-75 72—71, huishoud II maat 57 58. keuken 62—63, fabriek 55—60. kroet 43—51. Jonathan ST maat 70-75 85. 45-70 74 60-65 66. huishoud I 75-80 82. 70-75 83. 65-70 72. 60-65 56—63. 55-60 57. huishoud II 51. keuken 63—65. fabriek 54—56. kroet 22—42. VEILING VV.Z.B. GOES 13 november. Groenten: Kropsla B II 4—10. Tomaten A 78. B 87. C 62. Bloem kool A II 55—57, B II 35—41, afwijkend 16—40. Kroten 7. Uien 3. Prei 19—29. An dijvie 7—23. Groene savooiekool 6—16, af wijkend 5—7. Rodekool 4—8. Wlttekool 9 —15. Spruiten A I 39—43. A II 33—49. B I 19—21. Witlof A I 52—S4. B I 45—62. Knol selderij 4—15 veldsla 74—77 Waspeen 21. Boerenkool 9—14. Black AUcante 231— 232. VEILING BERGEN OP ZOOM 13 november. Andijvie 7—:5. Bloemkool 10—89. Rodekool 8%. Wlttekool 4—7. Savoolekool 7—16. Kroten 5>,i— 9 Bospeen 11—15. Waspeen 15—25. Prei 10—20. Sla 3—7. Spruiten 15—62. Tomaten 20—66. Boe renkool 9—13. Radijs 9. Appelen: Goudrelnette 50—75. Golden Delicious 63—1 08. Jonathan 40—80. Lorn- barts Calville 3968,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15