Zuiveringsinstallatie Philippine nog steeds niet in bedrijf 3 KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN <3.14) lh Zeeuwse Almanak SNELLE HULP AAN VLASSERS IS DRINGEND GEBODEN VEERBOOT „ZUIDVLIET" LIEP IN VEERSEGAT OP ZANDPLAAT Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 MONUMENT VOOR HARDNEKKIGHEID Langdurig meningsverschil met Rijkswaterstaat over exploitatie Het gemeentebestuur van Philippine heeft goede hoop, dat 1 januari 1958 de rioolzuiveringsinstallatie in gebruik genomen zal kunnen worden, d'e'n 1955 gereed kwam.. Enkele jaren besehikt de gemeente nu reeds over een gloednieuwe installatie voor de zuivering van het afvalwater, maar enkele jaren ook staat deze installatie al renteloos en werkeloos, als een merkwaardig monument aan de straatweg, nabij de grens van de gemeente. Een monument voor de hardnekkigheid, die het gemeente bestuur betoond heeft in een met Rijkswaterstaat gerezen conflict over onderhoud en exploitatie van de installatie Onlangs is er echter uitzicht ge komen op een oplossing in het ge schil. Rijkswaterstaat zou in principe bereid zijn tot het beta len van een afkoopsom, groot 30.000, waarna de installatie inderdaad in onderhoud en exploi tatie bij de gemeente zoii komen. Want dét was het geschilpunt. Reeds bij de bedijking van de Braakman, waardoor zoals be kend de tijhaven van Philippine ten dóde was opgeschreven kreeg de gemeente van de minister de toe zegging, dat gezorgd zou worden voor een oplossing voor de afvoer van het rioolwater, die tot dan toe via de tijhaven was geschied. Hoe die oplossing zou worden zou tijdens de uitvoering van de werkzaamhe den blijken. Het Rijksinstituut voor de Zuive ring van Afvalwater (Riza) besliste, dat er een zuiveringsinstallatie ge bouwd moest worden. De gemeente Philippine kreeg vervolgens van Rijkswaterstaat het verzoek bouw-, grond aan te wijzen en de (schrifte lijke) mededeling, dat Rijkswater staat die grond zou kopen, de in stallatie zou bouwen en dat. die in stallatie Rijkseigendom zou blijven en door Rijkswaterstaat in onder houd zou worden genomen. Ander standpunt De installatie werd gebouwd en in 1955 bedrijfsklaar opgeleverd. Maar van in bedrijf stellen zou voorals nog geen sprake zijn... De gemeente Philippine kreeg van Rijkswaterstaat wederom een brief en wel met de mededeling, datvan de oorspronkelijke opzet moest wor den afgeweken. Het Rijk zou de in- Technische Hogeschool. Bij Kon. Besluit van 23 ókt. is aan ir. N. L. Prak te Vlissingen op: dracht verleend om met ingang van heden t.m. 31 aug. 1958 in de afde ling der bouwkunde aan de T.H. te Delft onderwijs te geven in de al gemene vormgeving, met bepaling dat hij gedurende die tijd de be voegdheid tot het afnemen van exa mens zal bezitten. Advertentie) Gfafak FISHBITS stallatie niet zelf in beheer en onder houd nemen, maar dit overlaten aan de plaatselijke instanties, in casu aan de Braakmanpolder (als ontvan ger van het water) en aan de ge meente Philippine als „vervuiler". De raad ging hier niet mee ak koord en dat was het begin van een uitvoerige, schriftelijke strijd met tal van instanties over de vraag, of Waterstaat dan wel gemeente voor de exploitatie zou moeten zorgen. Rijkswaterstaat weigerde en de ge meente weigerde. De schermutselingen duurden ge ruime tijd, maar de gemeente Phi lippine hield voet bij stuk; „de in stallatie is en blijft Rijkseigendom, destijds is toegezegd dat het Rijk voor een oplossing zou zorgen en het is dus niet aan ons om de ex ploitatie op ons te nemen". Er kwam weinig schot in de zaak en enkele maanden geleden besloot de gemeen te zelfs een request tot de Tweede Kamer te richten. Zo ver is het niet gekomen. Intus sen is met Rijkswaterstaat dan toch nog een soort compromis bereikt en het wachten voor Philippine is nu op de definitieve voorstellen, zoals die in principe nu gedaan zijn en waar bij de normale onderhoudskosten (gesteld op rond 1500 per jaar) gekapitaliseerd zijn tot een bedrag van 30.000, door Rijkswaterstaat aan de gemeente Philippine te beta len, waarna de gemeente de zuive ringsinstallatie in exploitatie zal riSS men. Na ruim twee jaar zou deze in stallatie dan in bedrijf gesteld kun nen worden. Een installatie, die de gemeente Philippine dus met recht kan zien als een monument Voor betoonde hardnekkigheid l|lllilllllllllllllllllllllllllllllllll||llillllllllllllllllllllllllllllll!li!llilllllHIII| §j De gloednieuwe rioolzuive- ringsinstallatie in Philippine, die nu ruim twee jaar rente- |jj loos en werkeloos staat. Als een merkwaardig monument H voor de hardnekkigheid, die de f| H gemeente betoonde.... 1 (Foto P.Z.C.) 1 (Slot van oag. 1) na haar uitspraak dat dit vraagstuk de hoogste prioriteit heeft, nog niet eens is kunnen komen tot het Benoe men van een commissie. Maar ook wanneer deze commissie er eenmaal zal zijn, beschouwt het bestuur het als de belangrijkste taak van het college van Gedeputeerde Staten om de nood zakelijkheid van een redelijke verbin ding voor Zeeuwsch-Vlaanderen naar voren te brengen en alles te doen wat de oplossing van dit vraagstuk kan bevorderen. VAN TOT ZATERDAG: GROTE B.B.- OEFEMNG. De propagand a-actie van de „Be scherming Bevolking"» in Vlissingen is nu dus in volle gang! Zoals bekend wordt er met antwoordkaarten ge werkt, er worden 4600 mensen bezoent en spandoeken zowel als vlaggen ves tigen opnieuw de aandacht op Je groeiende organisatie. Dat alle werk bij de B B. niet alleen „achter de schermen" gèschiedt, zal de grootste troef in de propaganda-actie bewijzen- De grootste troef, dat is „de oefening" die zaterdag aanstaande wordt gehou den op het terrein bij de gasfabriek in de Scheldestad. Niet in het minst met deze oefening hopen de Vlissingse B.B.-bestuurders in het tekort van meer dan 600 plaatselijke leden te voorzien. TAART Als ik de taart win, dan hebben we morgen op het gemeentehuis kof fie met gebak", zo sprak de burge meester van een Zuidbevelandse ge meente in een overmoedige bui. Dat was op een bazaar, waar hij van een van zijn ambtenaressen een lot kocht voor het rad van avontuur. De burgemeester won de taart. Zijn ambtenaresse bezorgde hem het gebak de volgende morgen ter secretarie en tegen koffietijd zat de hele staf likkebaardend achter schrijf- en telmachines. De koffie kwam keurig op tijd, maar gebak was er niét bij. En heel de secretarie van die Bevelandse ge meente vraagt zich nu af of de bur gemeester op eigen initiatief de taart heeft soldaat gemaakt, of dat mis schien mevrouw de burgemeester het niet helemaal eens is geweest met het besluit van haar echtgenoot om dat kostelijke gebak zo maar weg te schenken FILMS EN JOURNALIST IN OUWERKERK. Te Ouwerkerk is een bloeiende „Culturele Vereniging", die reeds ver schillende malen voor attractieve mid dagen en avonden zorgde. Zo was er laafcst weer een filmavond. Toen alle aanwezigen gezeten waren om de rol prent „Puntje en Anton" te zien, moest voorzitter Kuyper melden, dat deze film nog niet te Ouwerkerk was gearriveerd. Er werden toen maar andere Amerikaanse rolprenten vertoond, beschikbaar gesteld door de Amerikaanse Informatiedienst, Bij na alle films waren documentaires. Voorzitter Kuyper sprak zijn spijt erover uit, dat er zo weinig belang stelling was voor sprekers. Daarom wekte hij nu de aanwezigen op. toch vooral naar de eerstvolgende avond van de „Culturele Vereniging" te ko men. Want op 13 november zal voor de vereniging optreden de bekende journalist M. Reckman. EEN ZWAAR VARKEN. November slachtmaand. Op vele plaatsen in Zeeland ziet men de boe ren toebereidselen maken ,om het var ken in de ton te krijgen", zoals onze correspondent dat vakkundig stelt. De heer L. Kloet te Haamstede, slachttè deze week een krulstaart van niet minder dan 608 pond't Spek was op de vetste plaatsen van het „ge vaarte" minstens 12 centimeter dik! Wij vermoedden dat de heer Kloet nu wel voor de hele winter binnen is.t DELTA-PLAN IN' ETHER. „Het Deltaplan, een kijkje in de Waterstaatskeuken", dat is de titel van een causerie, die de VARA woensdag aanstaande de ether inzendt. Deze populair-wetenschappelijke uiteenzet ting zal gehouden worden door de heer W. Metzelaar, waterstaatkundig hoofdambtenaar van de Deltadienst- Literaard zal de inleiding handelen over de problemen, die zich bij het gigantische werk voor 't Delta-plan zullen voordoen I Het bestuur moest tot zijn spijt con stateren, dat hiervan In het afgelo pen jaar ondanks de hoopgevende uitspraak van G.S. weinig te be merken viel. Het zou daarom gaar ne van G.S. vernemen of het vraag stuk van een verbinding van Z. Vlaanderen met overig Nederland naar het oordeel van het college nog steeds de hoogste prioriteit heeft en of het college nog steeds van me ning is dat een speciale commissie dit probleem dient te bestuderen. Daarnaast zou het bestuur het op prijs stellen te vernemen, wanneer G. S. het voornemen hebben de hea ring. welke was voorzien voor maart 1957, te doen houden. Bij de op deze mededeling volgende discussie bleken de meningen over de verwachtingen die men in Zeeuwsch- Vlaanderen koestert enigszins ver deeld. Zo merkte de heer E. A. van Dorsselaar op, dat men. nu de Delta wet is aangenomen, niet veel actie kan verwachten. Ir. J. P. Denie meende dat men een buitengewoon resultaat heeft bereikt omdat werd toegezegd dat men inza ke de verbindingen contact zal opne men met het provinciaal bestuur, of schoon oko hij weinig bewondering kon hebben voor de gang van zaken. De heer H. A. M. A. de Meyer ver onderstelde, dat de prioriteit op de achtergrond was geraakt door de allerhoogste prioriteit welke aan het Sloeplan werd toegekend, het geen de heer J. F. de Klerk de op merking ontlokte, dat het koppelen van het Sloeplan aan het plan der verbindingen niet erg hoopvol lykt.' De voorzitter, ir. C. A. L. Horstmann meende, dat als het provinciaal be stuur vlotter was geweest men ten aanzien van de verbindingen niet ach ter was geraakt. Het had de heer Horstmann pijnlyk getroffen, dat bij het bezoek van de Kamerleden, de commissaris der koningin speciaal de aandacht had gevestigd op het Sloe plan en in het geheel niet op de Wes- terschelde. Besloten werd tenslotte, dat getracht zal worden de kwestie der verbinding met Zeeuwsch-Vlaan- deren zo spoedig mogelijk weer in de aandacht te brengen. Raad Zeeland Nationale Vrouwenraad komt bijeen De plaatselijke raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad houdt dinsdag 19 november a.s. des mid dags om half drie een bijeenkomst In het Nederlands Koffiehuis te Mid delburg. De spreekster van deze middag is mej. ir. M. Beekman uit Goes, die een lezing zal houden over het onderwerp „De warenwet en de keuringsdienst voor waren". NEEM BLIKGROENTEN in 4 minuten klaar op tafel I 4 Aardappelsfoominstallatie voor het eerst in Zeeland Voor het eerst is dit jaar in Zee land werkzaam een aardappelstoom- installatïe, een Limburgse vinding die twee jaar geleden het lïeht zag van Nico Voncken uit Becl. Aardappelen in silo's en grondputten, die voor con sumptie en export zijn bestemd, maar die, doordat zij door z.g.n. „kwaad" zijn aangetast, volkomen waardeloos dreigen te worden, kunnen door dit apparaat nog worden geconserveerd tot veevoeder. Woensdag werd het apparaat, dat geheel door de uitvinder zelf werJ geconstrueerd en dat op een vracht auto wordt vervoerd, te Oostkapelle gebruikt op het bedrijf van de heer K. de Buck. Deze rijdende aardappelstoominstal- latie heeft een aantal geperforeerde buizen, die door het dek heen, tot op de bodem van de aardappelput wor den gestoken. Deze stalen buizen zijn met canvasrubberslangen verbonden met de stoomketel. Door het stomingsproces wordt ver der rotten van de aardappelen voor komen. Later ondergaan zij een ver- zuringsproces, waardoor zij als vee- voed.er zeer lang houdbaar blijven. Besluit tot deelneming aan E.T.I. Kamer van Koophandel Zeeuwsch-Vlaanderen De Kamer van Koophandel en fa brieken in Zeeuwsch-Vlaandcren die donderdag in Grand Hotel „Rotter dam" te Terneuzcn vergaderde, be sloot met algemene stemming tot deelneming aan het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland Daarbij werden tot leden van het algemeen bestuur van dit instituut gekozen de heren H. A. M. A. de Meijer te Terneuzen, A. J, Cambier te Breskens en I». Blommaert te St. Jansteen. Eerstgenoemde wordt daarbij aanbevolen voor liet lidmaat schap van het dagelijks bestuur van het E.T.I. Verder werd besloten dat de sub sidie voor het E.T.I. thans even gróót'zal zijn als 'die van de Kanxer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden. Bij de voorafgaande dis cussie merkte de voorzitter, ir. C. A. L. Horstmann op, verwonderd te zijn in de agenda van de Kamer te Middelburg te hebben gelezen, dat de Zeeuws-Vlaamse Kamer zou hebben verzocht aan het E.T.I. te mogen deelnemen. Het omgekeerde is het geval. De heer R. F. van Acker vroeg of het E.T.I. wel vol doende aandacht besteedt aan de be staande industrieën, met name de vlasindustrie, terwijl de heer J. F. de Klerk opmerkte, dat men niet zozeer uit dankbaarheid, dan wel omdat men daartoe enigszins ver plicht is, aan het E.T.I. deelneemt. De Kamer stelde verder de be groting voor 1958 vast, die sluit met een bedrag aan ontvangsten en uit gaven van 88.205. Eveneens werd besloten tot vaststelling van diverse pensioengrondslagen en tot vaststel ling van het reglement voor de Ver eniging van Taxateurs. Bij de rondvraag bracht de heer A. J. Cambier nog wensen naar vo ren inzake het verstrekken van ver gunningen bij het vervoer van nieu we haring terwijl de heer J. J. Brug ge de aandacht vestigde op de bevei liging van de wegen langs het ka naal. Het bleek dat hier mettertijd een bredere weg zal komen. De Ka mer ging vervolgens over in een besloten zitting. LEZING VOOR K.v.K. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ook grote bedrijven komen in moeilijkheden. Indien de vlasteelt in Nederland behouden moet blijven, dan zal ln de eerste plaats op korte termijn in het bijzonder voor wat de verwerking van het vlas betreft, van regerings wege iets moeten worden gedaan. Daarna zal men in het kader van de Europese markt bereid moeten zijn maatregelen te treffen tegen een onbeperkte invoer van Russisch vlas en verder zal het voor Nederland van belang zijn, dat men hjer de menging met de vlasvezel, waarvoor de grondstof aanwezig is, bevordert. Aldus verklaarde de heer R. F. van Acker, lid van de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophandel tijdens een donderdag voor de leden dezer Ka mer gegeven uiteenzetting over de vlasindustrie in Nederland. Als gevolg van de Russische leve- Studiebeurzen voor ,Schelde'-personeel. Griekse gelden kregen bestemming De Griekse reder John C. Carras, die vorig jaar bij de n.v. Koninklijke Maatschappij „de Schelde te Vlissin gen een order plaatste van tien vrachtschepen waarvan er een reeds werd opgeleverd heeft zoals bekend, destijds toegezegd, dat hij bij de tewaterlating van elk scnip een bedrag van 500 pond sterling beschik baar zou stellen om aan jonge, veel belovende personeelsleden van - „de Schelde" studiebeurzen toe te kennen. Na de tewaterlating van de „Argo Oliandia" en de „Argo Ellas" heeft hij beide malen reeds een bedrag van pdst 500.-.- overhandigd, en in totaal zal 5000 pond of 50.000 beschikbaar' komen. De directie van „De .Schelde" heeft na overleg met de ondernemingsraad, besloten, dat het totale bedrag zal worden besteed voor de opleiding van 1 ingenieur, 2 h.t.s'ers scheepsbouw en 2 h.t.s.'ers machinebouw. Voorzo ver betreft de h.t.s.-opleiding kan de te verlenen financiële hulp eveneens betrekking hebben op de voor de h.t.s. benodigde vooropleiding. Om een deskundig en verantwoord advies te krijgen over de aanwijzing van de personeelsleden, die uit dit fonds hun technische opleiding zullen ont vangen, is een commissie van advies ingesteld, waarin o.m. vier leden zyn aangewezen door de ondernemings raad. Oktober in geheel Zeeland droger dan normaal (Van onze weerkundige §j medewerker) Oktober is geen bijzonder s droge maand geworden, maar s wel bleef de regenval overal beneden normaal, want ner- p gens werd meer dan 72 mm. gemeten. Gadzand en Sas van Gent kwamen er met 63 mm. nog het dichtste bij. In Goes viel 60, in Sint-Maartensdijk 59, in Biezelinge 56, in Kats en Borssele 54, in Aardenburg 52, in Vlissingen en Middel burg 50, in Renesse 42 en in Aagtekerke 34 mm. Oktober telde dit jaar veel mooie zachte herfstdagen. Vooral de tweede helft van de p maand was echter erg som- p ber, zodat er in De Bilt to- p taal slechts 77 tegen normaal 105 uren zonneschijn werden gemeten. Negen dagen bleef j= H de zon de gehele dag achter p de wolken. De gemiddelde tem- p peratuur was 's nachts aan de p hoge kant. Het etmaalgemid- delde lag juist een graad boven normaal. November maakte p aan al dit zachte weer snel p een einde. Er werd in oktober op 6 tegen normaal op 8 da- p p gen onweer waargenomen. p iiiiiiiiHiiiiiiiiiiniutiiiniiiiüit llllllüllllllllllllllllllllllllllllllllll Passagiers (33) met roeiboot aan wal gebracht. DONDERDAGAVOND omstreeks zes uur is de „Zuidvliet" van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, die de verbinding tussen Walcheren en Noord-Beveland (Vce- reKamperland) onderhoudt, in het Veersegat op een zandplaat aan de grond gelopen. De „Zuidvliet" was met 33 passa giers aan boord om vijf voor zes uit Veere vertrokken. Even over de helft van de vaarroute liep het schip omhoog. De passagiers zijn door twee bemanningsleden van de te Veere gestationeerde reddingsboot, de „Maria Carolina Blanckemheym" met behulp van een roeiboot alle be houden naar de Noordbevelandse wal gebracht. Onder de passagiers bevonden zich acht vrouwen en een kind. De vier koppen tellende beman ning van de circa 40 ton metende „Zuidvliet" is aan boord geble ven. Het schip is bij ebbend tij vastgelopen. Gisteravond om ne gen uur was het laag water; van nacht zou men proberen op eigen' kracht los te komen. De schipper van de Veerse red dingsboot, de heer J. A. Minneboo werd telefonisch gewaarschuwd door de rijkspolitiepost Kamperland. Om half zeven zette de roeiboot koers in de richting van de vastgelopen „Zuidvliet"; om kwart voor zeven begon men reeds met het vervoer van de passagiers naar de Noord- bevelandsse wal, waarvoor men, ge zien de grootte van de roeiboot vier keer moest varen. Om half acht was men hiermee klaar. Bromfietsen en fietsen bleven op één na aan boord achter. Conferentie over Kerk en Deltaplan Woensdag 6 en donderdag 7 novem ber is op een vergadering van ambts dragers der Nederlands Hervormde Kerk, die in Woudschoten bij Zeist is. gehouden, gesproken over cie veran deringen, die cle uitvoering van het Deltaplan ook voor de kerk met zich mee zal brengen. De eerste avond werd het woord ge voerd door drs. P. de Jong van het Sociologisch Instituut over het onder werp .Jntroductie van het sociolo gisch rapport". Donderdag sprak de heer A. de Bruin, secretaris van de commissie voor Deltazaken in de Ne derlands Hervormde Kerk over „On ze taak in de naaste toekomst". Ver schillende gemeenten in „Zeeland ho ven de Westerschelde" hadden afge vaardigden naar deze conferéntie ge zonden. ringen kwam deze industrie in het gedrang. Vele kleinere vlassers heb ben hun bedrijven moeten verlaten en zijn thans elders werkzaam. Nu echter dreigen ook de grotere be drijven, die zich hebben aangepast en daarvoor belangrijk kapitaal in vesteerden, in moeilijkheden te ko men. Eigenlijk is de vlasindustrie een landbouwaangelegenheid, doch de landbouw geniet bijvoorbeeld voor wat betreft de verbouw van gerst enz. bescherming, in tegenstelling tot het vlas. Minister Mansholt aldus spreker, wil alles voor het vlas doen, maar men mag niet om geld vragen. Toch zal de minister zich moeten be raden wat te doen, indien hij de vlascultuur niet verdreven wil zien. De heer Van Acker wees er voorts op, dat het- vlas bij de bewerking zeer veel arbeidsloon vraagt^ Alleen in Frankrijk heeft men door mecha nisering een belangrijke besparing kunnen bewerkstelligen. De heer Van Acker merkte verder nog op, dat de in Cannes gesloten overeenkomst voor wat betr.eft de vlasspinnerijen nietszeggend is. Bij enige stijging van de prijzen blijven de spinnerijen vrij onbeperkt Russisch vlas in te voeren. Tenslotte vestigde hij nog de aan dacht op de proeven, die thans door een Amerikaanse firma in België ge nomen worden om het vlas te men gen met nylon, waarbij de daardoor verkregen stoffen te Parijs niet slecht zijn ontvangen. De heer Van Acker legde de Kamer de vraag voor of van daaruit getracht kan worden iets te bereiken, opdat de vlasindustrie hier behouden kan blij ven. Na enige discussie ging de Ka mer tenslotte akkoord niet een voor stel van de voorzitter om deze zaak voor te leggen aan het ministerie van economische zaken. Sleepbootkapitein door kolendamp bedwelmd. De 34-jarige sleepbootkapitein L. van Overseem te Rotterdam, die in de nacht van woensdag op donderdag zyn sleepboot „Trio" met sleep ln Hansweert had gemeerd, is In zUn hut door kolendamp bedwelmd. Van O., werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis Oostwal te Goes ver voerd. Gisteravond laat was er nog geen verandering in zyn toestand ge komen. De kapitein had zicli 's avonds ter ruste hegeven in zijn hut, waarin zich een brandende Icolenkachel' bevond, 's Nachts zijn er vergiftige gassep uit de kachel ontsnapt, want toen dc ka pitein 's morgens niet aan' dek ver scheen, vonden de stuurman en schip per hem bewusteloos op bed liggen. Op advies van dokter Arends werd de be wusteloze man naar het ziekenhuis Oostwal in Goes vervoerd. Geslaagde feestavond van Thoolse plattelandsvrouwen. Het zilveren jubileum van het ge west Tholen van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen is don derdagavond in het „Hollands-Huis" te Scherpenisse op waardige wijze gevierd met toespraken en felicita ties, met bloemen en zang en met als hoofdschotel de revue „Ons eiland schots en scheef". Mevrouw C. KooymanKrijger, presidente van de „jubileumcommissie", opende de avond met een welkomstwoord. Zij wenste de talrijke aanwezigen, onder wie de voorzitter van de „Zeeuwse Landbouw Maatschappij", ir. M. A. Geuze, de afgevaardigden van het provinciaal plattelandsvrou- wenbestuur, de burgemeesters van verschillende plaatsen op het eiland Tholen, de directrice van de land- bouwhuishoudschool uit Tholen, me juffrouw C. Hartog en de directeur- van de lagere landbouwschool te Scherpenisse. de heer A. C. van Heusden een prettige avond toe. Na mevrouw Kooyman's begroe ting, memoreerde mevrouw D. Ku- gelSwarts, presidente van de ge westelijke afdeling, de 25-jarige bondsgeschiedenis. Na dit historisch overzicht werd het jubilerende gewest van verschil lende zijden gecomplimenteerd. Het zou teveel zijn om alle sprekers hier te noemen. Bijzonder aardig was de felicitatie van het hoofdbestuur van de Z.L.M., die door de heer M. A. Geuze op rijm was gezet. Na het officiële gedeelte van deze feestelij ke bijeenkomst werd de revue „Ons eiland schots en scheef" opgevoerd. Woorden van lof komen hiervoor toe aan mevrouw Renes, die de algehe le leiding had en aan de heer Oomes de dirigent van het L.J.G.-orkest, dat het geheel muzikaal opluisterde. De revue werd verzorgd door de ver schillende plaatselijke afdelingen van het gewest Tholen. Al met al was het een zeer geslaagde viering vn het zilveren jubileum. VANDAAG. Middelburg Electro: „Het brandmerk der zonde". 7 en 9.15 uur, 18 Jr.; Schouwburg: „Helden zonder moed" 8 uiir, 14 jr. Vlissingen - Alhambra: „Het rljstmels- Je". 7 en 9 uur, 18 jr.; Luxor: „De bestorming var. de Alamo", 7 en 9 uur, 14 Jr.; concertgebouw: Leden vergadering A ,3.".A., 8 uur; Britan nia: „Cabare' Wlm <je G>raaf", 8 uur (Zeeland Sport). Goes Grand: „Schandaal in Sorren to", 8 uur, a.l.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2