Kamer van Koophandel stelde begroting 1958 vast f 1.- J0 FIBBE BRYLCREEM Zeeuwse Almanak BRYLCREEM GERESTAUREERD ORGEL IN GOESE OOSTERKERK E.V.O. HEEFT IN ZEELAND NU 1250 AANGESLOTEN BEDRIJVEN YERSEKE VOELT NIETS MEER VOOR 0ESTERPR0EF.... Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE' COURANT WOENSDAG 6 NOVEMBER 1957 BIJEENKOMST IN „KORENBEURS" TE GOES Drs. B. J. Udink sprak over de Europese economische samenwerking De Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden vergaderde woens dag onder voorzitterschap van de heer C. A. Kanimeraad in hotel De Ko renbeurs te Goes. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord het aanvaarden van de Deltawet door de Tweede Kamer. Deze wet, aldus spr., is van grote betekenis voor onze provincie. Een compliment moet gemaakt worden aan de Zeeuwse Kamerleden voor de wijze, waarop zij gepleit hebben voor de Zeeuwse belangen. De uitvoering van de wet zal voortdurend de -aandacht van onze provincie vragen. Spr. verklaarde het grootste ver trouwen te hebben in de wijze, waarop de Zeeuwse colleges de Delta-za ken zullen behandelen. Als nieuw lid van de Kamer van Koophandel werd geïnstalleerd de heer M. J. Bakker. In de vacature C. Bruins werd met algemene stemmen tot lid van de Ka mer gekozen de heer J. P. L. van Maanen, directeur van de Stoom tram Walcheren. Behandeld werd de begroting 1958 van de Kamer. Zij vermeldt een be drag van 115.600 aan uitgaven en zij sluit met een batig saldo van 26.000!Alleen het punt subsidies en contributies lokte enige discussie uit. De heer J. P. Berdenis van Berle- kom stelde voor een donatie te geven aan het departement Zeeland van de Mij. voor Nijverheid en Handel, die Jo.a. het Deltaplan op nationaal ni veau heeft aangesneden. Binnenkort zal waarschijnlijk door het hoofdbestuur een nationale stu diedag over industriespreiding wor den georganiseerd, waarbij ook Zee- land belang heeft. A avert entte) De heer J. H. Roose vreesde voor een precedent en hij wilde de indus triespreiding door het E.T.I. laten bekijken, maar hij had tenslotte geen bezwaar tegen een donatie, die op 100.per jaar werd vastge steld. Prov. V.V.V, De voorzitter deelde mede, dat de subsidie voor de Prov. V.V.V. op 2500.wordt gebracht. De heer C. P. v. d. Peyl, die het organiserend vermogen van de huidige V.V.V.-di- recteur waardeerde, informeerde hoe het stond met de bijdragen van be langhebbende middenstanders aan de V.V.V. De secretaris van de Kamer, de heer A. S. de Jonge, kon mededelen, dat belanghebbenden aanzienlijk meer offeren. De heer J. H. Roose moest mede delen, dat er bij de Goese V.V.V. eni ge ontstemming bestaat over onat- tentheid bij de Prov. V.V.V., waarop de voorzitter toezegde, dat het be stuur van de Kamer deze kwestie zal bekijken, opdat de gerezen misver standen uit de weg geruimd kunnen worden. De begroting 1958 werd tenslotte goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde de heer Baars in hoeverre het E.T.I. reeds ge vorderd is met de prognose van de structuurwijziging in deze provincie bij de uitvoering van het Deltaplan. De secretaris van de Kamer, de heer A. S. de Jonge deelde mede, dat het E.T.I. voorlopig nog slechts bezig is aan een onderzoek in Veere. waar men de huidige bedrijfstoestand tot m details wil vastleggen. Later kan dan worden nagegaan of bedrijven scha de dan wel voordeel hebben van het Deltaplan. Dit met het oog op een eventuele schadeloosstelling. Het on derzoek val vermoedelijk in januari a.s. gereed zijn. Rede Udink Vervolgens was het woord aan drs B. J. Udink, adj. secretaris van de Rotterdamse Kamer van Koophandel, die sprak over de „Europese Econo mische Gemeenschap". Wij stippen uit zijn belangwekkende rede slechts enkele punten aan. De heer Udink ging de wording van de E.E.G. en het E.E.G.-verdrag na en besp'rak de 4 hoofdelementen, namelijk de douane-unie, de gemeen schappelijke handelspolitiek, de on derlinge hulpverlening en de band met de overze.ese gebiedsdelen. Spr. verklaarde zich tegenstander van het E.E.G.-verdrag. Het staat echter zo goed als vast, dat Nederland het ver drag zal ratificeren. De heer Udink gaf enkele punten aan, waarop Ne derland bij onderhandelingen in het kader van het E.E.G.-verdrag attent zal moeten zijn. Voor landbouwpro- dukten is er in het verdrag een zeer onbevredigende regeling opgenomen, welke in geen enkel opzicht garan deert, dat een vrije markt zal ont staan. Daarnaast is er het verlies van de Nederlandse voorkeurspositie op de Belgische markt, de kostenverhoging van onze produktie door verhoogd douane-tarief en hogere kosten van levensonderhoud. Het is onzeker of onze politiek van lage woninghuren en lage grondpachten kan worden volgehouden. Tenslotte is er de afslui- tingsdentens, waardoor zaken doen bijvoorbeeld met Zuid-Amerika of Indonesië wordt bemoeilijkt. Spr. wees er op dat de E.E.G. dient te worden vervolgd door totstandko ming van het bredere verband ener Europese vrijhandelszone. De beoor deling van het E.E.G.-verdrag hangt in laatste instantie ervan af öf het verdrag een eindpunt van éen bepaal de ontwikkeling en daardoor een af sluiting van het Eurppa van de rest van de wereld is geweest, dan wel of het is geweest een fase en een doorgangshuis voor een grotere eco nomische eenheid van West-Europa. Als dat laatste het geval is, dan is de E.E.G. goed, als het eerste het ge- Advertentie MUS druk op de knop*., klaar! Speciaal voor Sinterklaas 1957 per „stoomboot uit Engeland" aangekomen de wereld beroemde Brylcreem in de nieuwe automatische Brylcreem-pomp. Gezond, glanzend, correct faaar nu bereikbaar door een druk op de knopKan het gemakkelijker, hygiënischer, zuiniger? Haast u! Do voorraad is beperkt! Tfic perfect hairdressirvj j Bcecham (Nederland) NJV. Voor engros: Jacq. Mot N. V-, Amsterdam Prijs compleet 5.95 nieuwe vullingen altijd voorradig a 3.95 Andere Brylcreem geschenken: Potten 1.40 en 2.05 Tuben I.-, .50en 1.85 Drie mensen te Sluiskil door rioolgas bedwelmd Drie employés van de A.C.Z. te Sluiskil zijn woensdag door gassen, die uit de kelder onder het hoofd kantoor opstegen, bedwelmd. De drie slachtoffers moesten naar het zieken huis te Sluiskil worden overgebracht. Twee van hen konden na te zijn be handeld echter al weer naar huis te rugkeren. De derde liep toen hij be wusteloos ineenzakte een hersen schudding op. Men bespeurde de onwelriekende gassen het eerst in het hoofdkantoor boven de kelder, waaruit de „lucht\ opsteeg, en waarschuwde daar de heer R. de Graeve, onderchef van de werk plaats. Ook de heer Brakman van de technische dienst had de vieze lucht inmiddels opgemerkt en stelde even eens een onderzoek in. Beiden keer den niet uit de kelder terug. Steeds dichter werd de damp en een derde lid van het personeel, de heer De Wolf maakte aanstalten om in de kelder af te dalen. Hij bereikte die echter niet, maar verloor, terwijl hij nog in de gang was, reeds het bewust zijn. Het wegblijven wekte argwaan en men waarschuwde de directie, die Onmiddellijk de ramen het openen. Verbandmeester Baard verleende eer ste hulp, waarna de slachtoffers met de directiewagen naar het ziekenhuis werden vervoerd. Later op de dag heeft de bedrijfs brandweer water in de riolering ge spoten om de gassen te verdrijven. V\\WVWWVWNWWWW val Is, d.an zou tenslotte wel eens kunnen blijken, dat de Europese Eco nomische Gemeenschap meer kwaad dan goed. zal stichten. Na de aandachtig beluisterde reds van drs. Udink, stelden verscheidene leden vragen, die door spreker op duidelijke wijze werden beantwoord. Nadat de voorzitter de inleider nog dank had gebracht voor zijn gede gen uiteenzetting, verenigde het ge zelschap zich aan een gezamenlijke lunch. PARIJS GEZIEN. Hoewel Frankrijk als „groot cul tuurland" vallende is, biedt Parijs voor kunstlievenden en minnaars van oud steden- en ander schoon nog veel. Vooral de plattelandsjeugd, die vaak maar weinig gelegenheid heeft met het stadsleven en wat daaraan vast zit, in aanraking te komen, klinkt de naam „Parijs" als muziek in de orden. De 4e en 5e klas van het Koningin Wilhelmina Lyceum in PET Een politieman zonder pet is als een sinterklaas zonder mijter. Dat hoofddeksel maakt een zo integre rend onderdeel van hun onderling foch zo verschillende persoonlijkhe den uit, dat zowel politiemannen als sinterklazen er eigenlijk altijd mee getooid zouden moeten zijn. Dag en ..■■nacht.. '- Dit moge enigszins belachelijk klinken; sinds gisteren staat het al- thans voor ons vast. Hetgeen de .politie aan eichstélf te wijten heeft. Gisteren namelijk zagen tgij er im mers maar liefst elf zonder pet. Een eomplect elftal petloze politieman nen.' Huiselijk gezeten aan kleine tafeltjes in een gerenommeerd kof- ...fiehuis in Philippine, alwaar zij precies als gewone stervelingen rond twaalf uur boterhammen aten uit papieren zakjes. De hoofden ge hoorzaam ontbloot. Een ontluisterende aanblik. Een politieman dwingt gezag af; a) door zijn persoonlijkheid en b) door zijn uniform. Wanneer nu een deel van dit uniform ontbreekt is tegelijker tijd 'n groot deel van het gezag zoek. Dat zoals reeds opgemerkt 'geldt zowel voor een politieman als voor sinterklaas. In dat Philippijnse koffiehuis zagen wij deze theorie onomstotelijk bevestigd. Daar zaten van hun hoofddeksel ontdane, poli tiemannen te midden van handelsrei zigers en andere zeer aardse ster velingen brood te eten. Dat kunt ge beter niet zien. Daar moet de politie ook iets op vinden. Zij ondermijnt er willens en wetens haar gezag mee, want nimmer zul len v.kj om maar een voorbeeld te noemen enig respect meer kunnen opbrengen voor die wacht- meester, die na de maaltijd (nog Hteeds met een ontbloot en boven dien dunbehaa. rd) hoofd, een kaartje legde. Dat mag hij best doen, maar j tlan in 'de stille beslotenheid van een 'politioneel loachtlokaal. Zonder bur- aers. Sinterklaas speelt in het bijzijn van kinderen ook geen klaverjas. En zeker niet blootshoofds.... Oostburg zijn onlangs teruggekeerd van een zesdaagse studiereis naar de Lichtstad. Zij zagen er de veelbe sproken cultuurmonumenten al3 de Sacré Coeur, de „Are de Triomphe", het graf van de onbekende soldaat met de „eeuwige vlam", de „Dóme" met het graf van Napoléon Bona parte en andere zaken, die men bij een bezoek aan Parijs nu eenmaal bezocht móet hebben. De Zeeuwsch- Vlamingen brachten ook nog een be- zok aan Versailles, keken hun ogen uit in de métro en bewonderden de boekenstalletjes fangs de Seine. Men keerde tevreden huiswaarts. En met een „hoofd vol Parijs"... ALLE DAGEN FEEST. Het Is heus niet „alle dagen feest" in Westdorpe, maar de bezigheid van het feestvieren is er toch niet onbe langrijk of onbemind. Het feestcomi té, dat reeds vele knalfeesten op zijn naam heeft staan, heeft maandag avond in een vergadering besloten op 14 december zélf te gaan feesten I PRIJS: KIJKDOOS... Redenen tot vreugde, nee niet di rect tot feesten, heeft mejuff. R. de Maertelaere in Westdorpe, die zondagmiddag bericht kreeg, dat zij een televisietoestel had gewonnen in de loterij ten bate van de paters van Wernhoutsburg. En ook ten bate dus van juffrouw De Maertelaere... NIET ONTEVREDEN? Niet ontevreden zulleD zij zijn, de Bruinisser mosselkwekers. Door een goede verzending in 't begin van ok tober was hun aanvoer 15,775 ton nen mosselen van de percelen op de Waddenzee. De Zeeuwse percelen op zichzelf geven nu niet bepaald reden tot vreugde: daarvan werden slechts 280 tonnen afgeleverd! de haarcrème voor vrouwen en mannen, koopt U bij de BRYLCREEM- SPECIALIST reeds voor slechts Overdracht en ingebruikneming Het nieuwe moderne kerkgebouw, dat de Gereformeerde Iverk van Goes aan de Bergweg In het oostelijk deel der stad deed verrijzen en dat eon jaar geleden In gebruik werd genomen, is woensdagavond pa* recht tot leven gekomen. In de ruime stijlvolle kerkzaal, zijn enkele honderden gemeente leden, genodigden en belangstellenden getuige geweest van de overdracht en ingebruikneming van het nieuwe orgel. Dit In 1865 gebouwde orgel, waarvan het front is aangepast aan het moderne interieur van het bedehuis, strooide voor het eerst een waterval van klanken over de hoofden van de talrijke kerkgangers en allen toonden hun dankbaarheid over de ingebruik neming. Nadat de heer J. J. van Antwerpen, voorzitter van de commissie van be heer, had medegedeeld, dat dr. C. Stam wegens ziekte niet tegenwoor dig kon zijn by de overdracht werd gezamenlijk gezongen Psalm 138 vers 1 met begeleiding van het zaalharmo nium. Vervolgens uitte de heer Van Antwerpen zijn grote tevredenheid, omdat men thans een jaar na open stelling van de kerk het orgel in ge bruik kon nemen. Het is een kostbaar instrument, dat verscheidene genera ties mee zal dienen te gaan, aldus spreker. Het orgel is in 1865 gebouwd door de bekende en kundige orgelma kers Flaes en Brtlnjes te Amsterdam voor de Oudezijdskapel aldaar. In 1918 werd deze kerk bulten gebruik gesteld en werd het orgel door de heer A. Bik te Amsterdam overgeplaatst naar de Overtoomkerk in Amsterdam-Z. Na afbraak van deze kerk zou het orgel een bestemming krijgen in een der nieuwe kerken in de hoofdstad, maar de gemeenteleden zagen het oude or gel liever niet in hun nieuwe kerk. De Gereformeerde Kerk in Goes be greep dat hier een kans was om over een goed orgel de beschikking te krijgen, zodat besloten werd; tot aankoop. Het orgel ls thans volgens het plan van de orgeldeskundige-mr. A. Bouman te Amsterdam geres taureerd en orgelbouwer A. Bik, eveneens te Amsterdam heeft het voor de tweede maal overgeplaatst. By de restauratie werden verschillen de vernieuwingen aangebracht, terwyl de frontpijpen meer geordend en van een moderne betimmering werden voorzien. Dispositie en intonatie zyn aan de tegenwoordige behoeften aan gepast. Thans heeft het orgel 19 stem men (voorheen 17) en 1314 sprekende pijpen (1071). Het huidige front is ontworpen door achitect Trappenburg te Hilversum eveneens de ontwer per van het kerkgebouw die het wist aan te passen aan het moderne interieur van de Goese Oosterkerk. De aankoop van het orgel, de overplaat sing en de restauratie kwamen deze kerkelijke gemeente op ongeveer f 25.000,hetgeen de helft minder is dan men voor een nieuw orgel moet betalen. DANKBAAR Nadat de heer Van Antwerpen gewag had gemaakt van zijn grote dank baarheid droeg hy het nieuwe orgel over aan de vice-president, de heer J. Versee. Hij wees er tenslotte nog op, dat met de ingebruikneming van het orgel de kerkbouw nu definitief ten einde is. Voor het eerst met begelei ding van het kerkorgel, dat werd be speeld door mr. Bouman, zong de ge meente Psalm 150 vers 2 en 3. Na le zing door de heer Van Antwerpen van Psalm 116 vers 17 t. m. 19, verkreeg de heer Versee het woord, die zijn waardering ulttp voor het werk van de heer Van Antwerpen. Eveneens richtte hij woorden van dank tot mr. Bouman en de heer Bik, waarna hy het orgel op zijn beurt overdroeg aan de orgelcommissie. De heer Bouman, die hierna het woord verkreeg, wees erop, dat een orgel, niet „zomaar" een muziekin strument ls. Het is niet. alleen een produkt van mensenhanden, doch er zit ook iets van God in, aldus spre ker. „De heldere en diepe klanken spre ken rechtstreeks tot het hart en het is dan ook onze wens in de muziek iets van de genade van God te ho ren". Spr. prees de Goeso gemeen te gelukkig met dit orgel, dat vol gens hem hier byzonder goed by de sfeer van de mensen past. Namens de hervormde gemeente van Am sterdam bracht. hy voorts zjjn ge lukwensen over. waarna hy de vice- praeses een foto van het orgel-in- zyn-eerste-jaren overhandigde. Vervolgens bracht mr. Bouman ten fehore Psalm 42 van Jan Pietersz. weelinck, Noëll van Louis Claude Daquln en Fuga In C van Johann Se- bnstlaan Bach. Voor het gezamenlijk zingen van lied 155 vers 1, 2 en 3 (Stemmen des Hells), gaf de Amster damse orgelbouwdeskundige nog een JAARVERGADERING IN GOES Besprekingen bodehuis Goes zonder resultaat Het ledental van de Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Or ganisatie (E.V.O.) groeit gestaag en bedroeg op 1 augustus ruim 20.000, wat een stijging betekent van meer dan 1500 leden. In Zeeland zijn er thans 1250 bedrijven aangesloten, waardoor deze provincie kwantita tief gezien goed voor de dag komt. Deze mededelingen deed de secreta ris van de district Zeeland van de E.V.O. de heer A. Drost, tijdens de woensdag gehouden algemene jaar vergadering in hotel „Centraal" te Goes. Uit zijn overzicht bleek voorts, dat de in 1953 opgerichte club van ex peditiechefs weer enige ledenwinst boekte; verscheidene sprekers wer den uitgenodigd om de verladerspro blemen te behandelen. De voorlich tingsavonden welke in'centraal gele- Baron Van der Feltz niet herkiesbaar voor Prov. Staten Mr. W. F. E. baron van der Feltz zal zich niet meer herkiesbaar stel len als lid van Provinciale Staten. Sedert 1935 is mr. Van der Feltz lid van de Statenvoor de Christe- lijk-Ristorische Unie. Gezien zijn hoge leeftijd (baron Van der Feltz is thans 75 jaar) zal hij zich niet opnieuw kandidaat laten stellen. demonstratie van het orgel. Ook speelde hij op het orgel Adagio van Fransz Liszt, „Lof zy den Heer, den Almachtigen Koning der eere" van Hans Friedrlch Micheelsen en impro visatie over: „Van U z(jn alle dingen" en „Halleluja", eeuwig dank en ere". Na dankgebed door de heer Versee werd tot slot gezongen Psalm 135 vers 12. (Slot var> oae I' onze beslissing is pas zaterdag in de namiddag genomen en toen was een gesprek niet mogelijk. Maar ik geef toe, dat het jammer is..." Bij deze opmerking dient er evenwel op te worden gewezen dat de Kamerdebatten pas dins dagmiddag werden hervat! Er was dus tijd van zaterdagavond tot dinsdagmorgen. Al met al is deze gang van zake.i op zijn minst bevreemdend. Want de Zeeuwse Kamerleden, die zich bij zonder veel moeite hebben gegeven, de belangen van de oesterteelt, naar voren te brengen, voelen zich min of meer voW de mal gehouden, terwijl ook het provinciaal bestuur, dat met kracht en ijver voor de zaak heeft gepleit bij regering en Kamer, aldus op een merkwaardige wijze in de wielen wordt gereden- Er is namelijk evenmin sprake geweest van vooroverleg met het provinciaal bestuur, hetgeen toch wel van een zekere hoffelijkheid zou hebben getuigd. Toen wij gis termiddag de commissaris der ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, vroegen of hij van de jongste ontwikkeling op de hoog te was gebracht, verklaarde hij, dat „hem een gerucht had bereikt". Officieel wist hij dus van niets. „Ik kan alleen dit zeggen: Gedepu teerde Staten van Zeeland zijn er kentelijk voor de mededelingen van minister Mansholt, voorts hoopt het college niet alleen, dat de proef door gaat, maar ook dat liet experiment een groot succes wordt!" Ook dr. P. Korringa, de directeur van het Rijksinstituut voor Visserij- onderzoek, die de leiding heeft van de oester-experimenten, toonde zich verbaasd over de jongste ontwikke ling. 1-Iij meende, dat het nog altijd een Nederlands belang is na te gaari of de oësterteelt. te redden is. Overigens dient er hier op te wor den gewezen, dat de proef niet alleen dienstbaar wordt gemaakt aan de oes- terteelt, maar ook aan het onderzoek naar het kunstmatig verwateren van mosselen. En voor zover wij konden nagaan, was men gisteren in kringen van de mosselkwekers bepaald niet verheugd over de houding van de Yersekse oesterwereld. Want de mos selkwekers stellen het experiment wel degelijk op prijs! Nogmaals: het blijft een verwon derlijke en laakbare houding. Hope lijk keert de oesterwereld van Yer- seke haastig op haar schreden terug. gen plaatsen van Zeeland werden ge houden, trokken ruim 500 bezoe kers. Met nadruk wees de secretaris er op, dat men bij aankoop van een tweedehands automobiel van de ex pertise het onderzoek door de E.V.O. gebruik dient te maken. Op aahdringen van de organisatie werkt de rijksdienst voor wegver keer momenteel aan een regeling, welke de afgifte van kentekenbewij zen voor vracht- en bestelauto's moet bespoedigen. Men overweegt toepassing van hetzelfde systeem als voor personenauto's, aldus de heer Drost. Spreker deelde voorts mede, dat de ehauffeurscursus weer veel belangstelling heeft getrokken. Van de in het studiejaar 1956 1957 geëxamineerde kandidaten slaagden er van de 477 totaal 230, hetgeen neerkomt op 48,6 procent. Van de 8 Zeeuwse kandidaten, die aan het examen deelnamen, slaagden er 5. Met betrekking tot- het Bodehuls in Goes wees de heer Drost er op, dat de toestand rond de Grote Kerk onvoldoende is voor de verladers. Men heeft contact opgenomen met het ge meentebestuur, do Kamer van Koophandel en dc Organisatie voor Beroepsvervoer, maar de besprekingen hebben nog niet tot succes geleid. Het blijkt namelijk erg moeilijk te zijn in Goes een geschikte, voor het Bodehuis aan vaardbare, plaats te vinden. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heien J. Moll te Vlissin- gen, P. de Jongh te Goes, P. J. de Leeuw te Ycrseke en drs. H; J. P. Verschaffcl te Sas van Gent. Tevoren had de voorzitter, de heer J. Duvekot te Goes, een kort over zicht gegeven -yan de door het hoofd bestuur verrichte werkzaamheden. Hij herinnerde er aan, dat door de bestedingsbeperking de wegenbouw voor een deel is stopgezet. Het hoofdbestuur zal echter met kracht blijven aandringen op een voortzet ting van de wegenbouw, omdat dit gezien wordt als een van de midde len om straks in de Europese Eco nomische Gemeenschap (Euro- markt) een goede basis te vinden voor een uiterst snel contact met de ons omringende landen. Tijdens de bespreking die hierop volgde kwam het rijtijdenbesluit met betrekking tot de wachttijden bij de provinciale bootdiensten ter sprake. Medegedeeld werd, dat een wachttijd van langer dan 30 minu ten als rusttijd moet worden ge boekt. Advertentie) j SPECIALIST IN DAMES mode SCHOENEN VANDAAG Mlddelburg-Electro: „Kinderleed", 7 en B.15 uur. 14 j. Schouwburg: Toneelgroep „Puck", 8 Schuttershof: Ontspanningsavond C. O.A.K., 8 uur. Gouden Poorte: Filmavond A.N.M.B., 8 uur. Vllssingen-Alhambra: „Vrouwen ln de nacht", 7 en 9 uur, 18 j. Luxor: „De stad der desperado's", 8 uur, 14 J. Goes-Grand: „De glorie van het leven", 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2