KAPPIE MIDDELBURGSE RAADSLEDEN BEZOCHTEN ZIEKENHUIS WALCHEREN MARKTBERICHTEN tuzihist DINSDAG 5 NOVEMBER 1957 PROVINCIALE ZE EOW8E COC RANT 5 „STIJLVOLLE OPENING VAN UITBREIDING Belangrijke verbetering door nieuw- en herbouw. Na afloop van de raadsvergadering hebben de leden van het gemeentebe stuur en de raad van de Zeeuwse hoofdstad een bezoek gebracht aan het gasthuis. Dit geschiedde op uitno diging van het bestuur der Godshul zen, dat In verband met de bestedings beperking de feestelijke opening van het nieuwgebouwde en herbouwde deel van het gasthuis opzij had moe ten leggen. Thans had men de raads leden en hun dames, alsmede een aan tal autoriteiten uitgenodigd, om de resultaten van deze nieuw- en her bouw in ogenschouw te nemen. Una niem was het gezelschap van oordeel, dat het hoofdstedelijk ziekenhuis in vergelijking met vorig jaar toen de raad een bezoek bracht aan de wel gereedgekomen, maar nog niet inge richte gebouwen een zeer belang rijke verbetering heeft ondergaan. De voorzitter van het bestuur der Godshuizen, de heer W. Berdenis van Berlekom, heette aan het begin van deze bijeenkomst de genodigden wel kom in de gezellig ingerichte ont vangstzaal van het gasthuis. De heer Berdenis van Berlekom bracht het ge meentebestuur en de raad zijn dank over voor de medewerking tijdens de bouwperiode. „Hierdoor is een zieken huis tot stand gekomen, dat een sieraad voor Middelburg en teveps van groot belang voor de volksge zondheid is", aldus spreker. Voor de feestelijke opening was reeds een aantrekkelijk programma opgesteld, aldus vervolgde de voor zitter. Maar door de bestedingsbeper king ging dit voorstel van ae baan. „Maar de toekomstplannen, verweven in de beroemde derde fase, zijn even wel niet geschrapt", beklemtoonde de heer Beraenis van Berlekom. Op het verlanglijstje staan namelijk nog steeds met ur gentie een zusterhuis, een laborato rium utiliteitslokalen enz. „We heb ben het ziekenhuis zover gebouwd en we zullen het afbouwen besloot de bestuursvoorzitter zijn wel komstwoord. Vervolgens maakte het gezelschap in groepen een „rondreis" door de ge bouwen. waardoor men zonder geleide heel moeilijk de weg kan vinden. Het bleek wel, dat de heren medici over moderne apparatuur beschikken. Waar zijn onze schepen? Aalsum 1 Mombasa n. Tg. Priok. Alblasserdijk 2 Hobile. Aludra 2 te Rotterdfm. Aloor 3 Antwerpen yerw. Alamak 2 Buenos Aires n. Recife. Alhena 3 te Montevideo. Ampenan 4 Port Swettonham. Anncnkerk 1 Adelaide. Arendsdljk I 3öö m. n. fenol. Axeldijk 3 te Rotterdam. Barentsz 1 Maumere n. Makassar. Boskoop 1 1300 m. zw. Fayal. Blltar 2 Marseille. Camltla 1 Stockholm. Caltex „The Hague" 1 Little Quoin ell. Caltex „Pernis" 2 Bahrein. Caltex „Delft" 1 40 m. zo. Kp. Passero. Corllla 4 te Mombasa. Caprlcornus 1 Brindisi. Congokust 1 130 m. ono. Kp. Vllano. Delfshaven 3 Marmago n. Suez. Dongedijk 2 Antwerpen. Eenhoorn 1 12 m. ono. Casquets. Eemland 3 Rio de Janeiro. Esso „Den Haag" 1 Jebal Attalr. Esso „Nederland" 1 30 m. z. Flnlsterre. Groote Beer 2 Aden n. Fremantle. Heemskerk 3 te Rotterdam. Houtman 1 Zanzibar. Jagersfontein 14 Amsterdam n. Durban. Jupiter 1 40 m. wzw. GoMta ell. Karlmota 2 Kreta. Kabylia 3 Suez n. Abadan. Kalydon 2 te Rotterdam. Kara 1 30 m. nw. Blzerta. Khaslella l Punta Cardon naar Lands End. Ken la 1 120 m. zzw. Tenerlffe. Kellla 3 te Rotterdam. Kinderdijk 3 Antwerpen n. New Vork. Korenla 1 150 m. w. Otway. Kopionella 1 Trinidad. Kota Gede 2 Semarang. Kota Baroe 3 te Rotterdam. Kieldrecht 2 Mombasa n. Tango. Kloosterdljk 1 60 m. w. Blshoproch. Langkoeas 3 Halifax n. Boston. Leersum 1 200 m. n. Manilla. Lekhaven 1 Las Palmas n. Rio de Janeiro. Loenerkerk 1 Sicilië. Lemaire 2 Hongkong. Lombok l 80 m. w. Kp. Male. Maasdam S Southampton n. Le Havre. Maashaven 1 Buenos Aires n. Las Pal- Maaslloyd 3 Colombo n. Aden. Meerkerk l 20 m. no. Algiers. Moordrecht 1 20 m. o. Muscat. Niemv-Holland l Soerabaja Sbr. Nieuw Amsterdam 21 nov, Rotterdam n. New York. Noordam 2 New York n. Rotterdam. Noordzee 1 30 m. zo. Pt. Elizabeth. Neass Commander 2 Malta. Oldekerk 2 Antwerpen verw. Ondlna l 50 m. o. Daedalus ell. Oranje-Nassau 14 Pt. Llrnon vorw, Ommenkerk 3 te Rotterdam. Ouwerkerk 3 te Rotterdam. Peperkust l Accra. Purmerend 1 360 m. w. Azoren. Rijndam 2 New York n. Rotterdam. Sehelpwijk 1 310 m. no. Sombrero ell. Scherpendrecht l 40 m. no. Socotra. Stad Arnhem 1 460 m. ono. St. Johns. Straat Singapore 1 Kaapstad naar Port Elizabeth. Tarla 3 Rotterdam n. Amsterdam. Ternate l pt. Said n.. Rotterdam. TJiluwah l Tg. Prlok. Utrecht 3 te Rotterdam. Van Heutz Wltmarsum 3 Amsterdam n. Bremen. Vasum l 60 m. o. Ras Fartah. Van Rlebeeek 2 Makassar. Vlvlpora 2 Southampton. Waterman 6 Piroeua, 13 Aden. Woen6drecht 1 Suez. waarbij het accent gelegd is op doel matigheid met terzijdelegging van al le luxe. Loco-burgemeester J. W. Kö- geler durfde zelfs bewezen, dat hier niet met geld gesmeten, maar gewoe kerd is. Stijlvol In een slotwoord bracht de burge meester de heer Berdenis van Berle kom dank voor de invitatie om de ge bouwen in ogenschouw te nemen. De heer Kögeler wilde deze bijeenkomst zien als de opening van een uitbrei ding en hij vond het een stijlvolle ope ning, overeenkomstig met de waar digheid van het ziekenhuis te Middel burg. De heer Kögeler sprak zijn be wondering uit voor wijze, waarop de ze verbouwing en nieuwbouw onder zeer moeilijke omstandigheden uitge voerd zijn. In dit verband bracht de burgemeester dank aan de heer Ber denis van Berlekom die hij in dit werk de bezielende kracht noemde. „U hebt uiteraard met steun van de medische staf en het personeel U met uw gehele persoonlijkheid aan deze uitbreiding gezet", aldus besloot de heer Kögeler zijn toespraak. Advertentie) Ik riskeer niets: Juist in deze maanden kan elk hoestje verergeren tot griep of bronchitis.' Daérom staat In ons wisselvallig klimaat de fles Abdijsiroop altijd klaar.-<W In ons gezin krijgt de hoest geen kans! De 23 generende bestanddelen VLISSINGEN De algemene leiding bij de B.B.-organisatie. Het hoofd van de B.B. te Vlissingen schrijft ons: Het is begrijpelijk dat een organisatie als de B.B. welke, in dien vol bezet in Vlissingen 1400 mannen en vrouwen telt, moet wor den geleid door een staf, welke volle dig "op alle gebieden voor zijn taak is berekend, immers de leiding van brandweer, politie, redding, genees kundige dienst, dienst sociale verzor. ging en verbindingsdienst moet van uit een centraal punt worden geleid. Dit centrale punt bevindt zich in de commandopost (een voormalige Duit se bunker) aan de Hogeweg. welke geheel voor dit doel is ingericht. Hier zetelt het zg. commando onder algemene leiding van het hoofd der Bescherming Bevolking, terwijl tech nische leiding als volgt is verdeeld: Commandant brandweer de comman dant der gem. brandweer te Vlis singen; Commandant politie de com missaris van politie te Vlissingen; Commandant reddingsdienst de direc. teur van gemeentewerken te Vlissin gen Commandant geneeskundige dienst de gemeentearts te Vlissingen; Hoofd dienst sociale verzorging de directeur van soc. zaken te Vlissingen terwijl de verbindingsdienst wordt ge. leid door een hoofd verbindingsdienst; iemand met een meer dan dertigjari- gs ervaring op dit gebied, eze functionarissen leiden dus in ge val van vredes- of oorlogsramp het bij de organisatie aangesloten perso neel op een alleszins deskundige wij ze, waardoor een onmiddellijk ingrij pen en een doelmatige hulpverlening zeer zeker afdoende zal zijn. De zelfbescherming in de B.B.-organisatie. Het hoofd van de B.B. te Vlissingen schrijft ons: In de Organisatie van de Bescherming Bevolking neemt de zelfbescherming een voorname plaats in. omdat deze is opgebouwd Vit de gedachte van de zelfbescherming van het gezin, van de burenhulp, van de straatgemeenschap en zo vervol gens, uitgebouwd tot de bescherming van een blok. Dit blok bestaat uit de bewoners van verschillende straten die bij elkaar gelegen zijn en die tot één beschermingseenheid worden sa mengebundeld. Gemiddeld zullen zoveel straten in een blok worden samengevoegd, dat ongeveer 1000 bewoners tot deze een heid behoren. Uit deze bewoners zul len 20 vrouwen of mannen moeten worden geworven om samen een blok- ploeg te vormen, welke alleen in actie komt, als hun blok of een daaraan grenzend door een ramp wordt ge troffen. Deze zg. oproep noodwach- ters zullen na afloop van hun hulp verlening naar hun werk of huis te rugkeren. Zij worden dus slechts dan ingezet, wanneer er werkelijk iets ge beurd. Voor de rest van de tyd vol brengen zij hun normale taak. Deze oproep noodwachters zullen dus in het algemeen de eerste zijn bij de hulpverlening. Dit ik ook duidelijk, omdat in het geval er iets plaatsvindt deze personen er het dichtst bü zitten. Zij worden al gewaarschuwd aoor het gebeuren zelf. De hulpverlening wordt dan snel verleend waardoor er. ger wordt voorkomen en zeer zeker mensenlevens worden gespaard. Voor iedere man of vrouw, welke lichamelijk gezond is en waarvan de man 'niet is aangewezen voor de dienstplicht of het verlenen van an dere diensten, ligt hier een taak om zich bij oorlogs- of vredesrampen in te zetten tot hulp aan zijn medemen sen. Het is van het grootste belang, dat het thuisfront krachtig is en blijft om een stimulans te vormen voor hen, die bij een onverhoopte oorlog of oor logsdreiging aan het front zijn plicht doet. „Schelde-spelers" verzorgden goed cabaretprogramma Zaterdag gaf de personeelsvereniging van de N.V. Koninklijke Mij. „De Schelde" te Vlissingen, in een geheel bezet „Scheldekwartier" een cabaret avond voor haar leden. Het program ma vermeldde een grote rij van me dewerkers. die allen behoren tot de „Schelde-spelers," een nieuwe caba retgroep, die gezien de resultaten van deze avond, veel beloften inhoudt voor de toekomst. De in een vlot tem po gebrachte nummers ontlokten aan de toeschouwers keer op keer lach en applaussalvo's. Het programma bleek goed gekozen: een bonte rij van sketches, vol van goede humor, afgewisseld door passende muziek. Deze was in velerlei vorm te beluiste ren, maar vooral het mondharmonica- spel van de heer J. Verwey blonk uit. Van „Ruby" en „Lullaby of Blrdland" gaf hij een gevoelvolle vertolking en zijn opvallende stijl kenmerkte zich 't meest door een gaafheid, die men maar bij weinig bespelers van dit in strument aantreft. Een bijzonder grappige schets bleek „De suikertan te". waarin het spel van Guusje Eek man opviel. Vermeldenswaard is ook de declamatie van Ineke Koster in het gedicht „Walcheren", met mu zikale omlijsting van een uitstekend koortje. Nog een ander nummer bleek van opmerkelijk gehalte, name lijk de „Geschiedenis van de dans", waarin verschillende dansen en de daarbij behorende kleding werden ge. toond. Deze showdans was ingestu deerd onder leiding van de heer C. de Ruyter. De décors waren verzorgd door de Vlissingse kunstschilder Frans Maas en voor de muzikale om lijsting zorgde de heer Sohier en zijn band. De algehele leiding berustte bij de heer J. Hoogerhoud, die ook een vrolijke en vlotte conference voor zijn rekening nam. In de pauze speelden „The Ricardo's" een groepje accor deonisten uit Middelburg enkele op gewekte melodietjes. Mevrouw M. J. Sandrlni—Vink te Ter- neuzen slaagde te Rotterdam voor het examen vakbekwaamheid dameskapster. HOOG EN LAAG WATER U.+ N-A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P 6 november Vlissingen 108 2.06 13.20 2.00 7.20 1.69 19.49 2.07 Terneuzen 1.34 2.21 13.45 2.15 7.48 1.81 20.18 '2.19 Hansweert 2.07 2.39 14.15 2.31 8.22 1.99 20.50 237 Zierikzee 2.34 1.56 14.46 1.38 8.05 1.36 20.24 1.62 Wemeldinge 2.46 1.80 15.00 1.63 8.25 1.57 20.43 1.86 Intocht St.-Nicolaas Zaterdagmiddag 23 november a.s. St.-Nicolaas zhn officiële Intocht in Vlissingen maken. De kindervriend arriveert 's middags half drie met de stoomboot vanuit het verre Spanje in de voorhaven nabij het Bellamy- park. Tien Zwarte Pieten zullen hem vergezellen. Tijdens de tocht waar van de, vrij lange route binnenkort bekendgemaakt zal kunnen worden zullen de zwarte knechten van de Sint allen 'n paard berijden. St.-Nico laas zal zijn schimmel berijden. De stoet zal halt houden bij het zieken huis „Bethesda", waaraan de Sint dit jaar een bezoek zal brengen. Tevens verwacht de Sint nog een uitnodiging van het gemeentebestuur voor een officiële ontvangst. Evenals vorige jaren zullen de Vlis singse middenstanders weer een ca deau-actie voeren. Tijdens de koop avonden reikt „een onbekende" weer bonnen uit aan het winkelende pu bliek dat daarvoor op 4 december op de Kleine Markt uit nanden van St.- Nicolaas een geschenk in ontvangst zal kunnen nemen. „Dode" muur in Walstraat verfraaid met vitrines Binnenkort zal een oude wens van de Vlissingse middenstanders in ver vulling gaan: men zal dan namelijk de beschikking krijgen over zestien vi trines in de „dode" muur in de Wal straat, ter hoogte van de nieuwe zuur- stoffabriek van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde", waar nu een houten omloop is aangebracht. De entree van het winkelcentrum zal daardoor aanzienlijk worden ver fraaid. Omdat „De Schelde" zo be reidwillig is geweest ruimten in de muren uit te sparen, krijgen de Vlis singse middenstanders de gelegenheid in de aan te brengen vitrines op aan trekkelijke wijze hun goederen uit te stallen. De Kon. Mij- „De Schelde" zal zelf één van de vitrines in gebruik ne men. Over de overige vijftien vitrines zal de Vlissingse middenstand dus kunnen beschikken. De vraag zal hoogstwaarschijnlijk het aanbod over treffen, zodat voor de verdeling nog een regeling gevonden zal moeten worden. De vitrines zullen ongeveer 1.20 meter hoog worden, 90 cm breed en 25 30 cm diep. Aanwinsten openbare leeszaal Het boekenbezit van de openbare leeszaal te Vlissingen werd in oktober uitgebreid met de volgende werken: Boon, De bende van Jan de Lichte; Du Maurier, De zondebok; Mees, De- meters dochter; Mons, Het kleine vrouwtje in het grijs; Van Reest, De zoon; Wouk, Herbie; Van Balen, Uru guay; Bouwman, Goedenavond dames en heren; Jacob, Mozart; Sluyterman, Huisraad en binnenhuis in Neder land in vroegere eeuwen; Stuiveling, Het korte leven van Jacques Perk; Suasso de Lima de Prado, Luipaarden en slangendansers. In de maand oktober werden uitge leend 3569 Nederlandse romans; 221 romans in vreemde talen; 1172 studie boeken en 2175 jeugdboeken (totaal 7137). De tijdschriften- en krantenleeszaal werd bezocht door 438 mannen en 115 vrouwen, de jeugdleeszaal door 98 meisjes en 41 jongens (totaal 692). O.- EN W.-SOUBURG Jubilarissen bij Rode Kruis. In een geanimeerde bijeenkomst van leden en colonneleden, kwam de afdeling Souburg-Ritthem-Nieuw- en St. Joosland van het Rode Kruis te Souburg in vergadering bijeen. De bijeenkomst, die bedoeld was als een inleidende vergadering, had een bij zonder karakter. Er waren namelijk een vijftal jubilarissen. Mevrouw J. J. Leenhouts—van Tatenhove, leid ster, mevrouw M. van den Berge, helpster 2e klas en de groepscom mandant A. F. Walraven werden ge huldigd voor 20 jaar trouwe dienst. Zuster Vermaas, en dokter G. A. van Bockel.voor 10 jaar. De voorzitter, de heer F. Leenhouts, reikte de onder scheidingen uit. Deze deelde ook nog mede, dat men begonnen was het Jeugd Rode Kruis-werk ter hand te nemen en dat de heer Thoma bereid is lessen in verbandleer te geven te Ri'tthem. De heer Constandse, gewestelijk se cretaris, wenste de jubilarissen na mens het hoofdbestuur geluk met hun onderscheidingen en prees de colonne Souburg voor haar activiteiten. Tot slot van de bijeenkomst ver toonde dokter Van Bockel een éantal dia's over zijn reis naar Spanje. Officiële publikaties MIDDELBURG Wijziging stratenlijst B. en W. van Middelburg: overwegen de. dat het noodzakelijk ls. dat de stra tenlijst c.a. wordt gewijzigd: besluiten: de omschrijving ln deze lijst te wijzigen van: Seislaan van Setssingel tot Hooge- landse wegje; Sprenckiaan van Selssingel tot Hoogelandse wegje. Middelburg, 18 september 1937. GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen, ochtendbeura (of ficieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe: Rode op vochtcondltie met zeer weinig belangstelling van de hoog- molens voor de prima tot l tk.li, door- sneekwalltelt f 28.50. Voedergranen: Zomergerst -bij wei nig aanbod, goed prijshoudend tl kwaliteit van f 25.25 tot f 28.75. Extra tot f 27.25. Haver: Gedrukt naar kleur en droog te van t 22.50f 24.—. Extra blanke tot f 24.50. Rogge: Nauwelijks prijshoudend door- sneekwallteit f 19—f 19.75. Bakrogge f 20.75. Peulvruchten prima kwaliteit goed gevraagd. Groene erwten tot ca. f 38.50. Schokkers tot circa f 54. Bruine bonen, mits droog, tot ca. f 67.—. VEILING MIDDELBURG 4 nov. Aardappels. Koopm. BI. grote 13.10—15, drielingen 3.10—5, Bintje bonken 15.30. Fruit. Tomaten A 71—82, C 48—67, CC 23 —45. Druiven: Black Alicante 1.87—1.95; Golden Delicious H II 69, K 76—83, Jona than K 58—58, F 46, Goudrelnette K 67—88, Appels kroet 43—56, Comtesse de Paris K 82-88, Kleipeer H I 50-80 54, St. Rémy K 63, Peren kroet'45-52. Groenten. Andijvie 14—20, Prei 22—29, Savooiekool 7—15, Wlttekool 12—14, Rode kool 615, Boerenkool 12—16, Spruiten vuil 51—65, schoon 81—85, Uien 5—16, Bospeen 13—29, Waspeeo 14—28, Breekpeen 6—13. Boskroten 9—12, Kroten kg. 4—19, Witlof 67—81, Pronkbonen 76, Kassnijbonen 1.92, Bloemkool A 30—53, B 12—33, C 10—18, Sla A 8—16, B 8—17. MIDDELBURG Cursus bomen en heesters vorige week gestart. Leerlingen en belangstellenden be zetten vorige week één der lokalen van zaal Montaan te Middelburg, toen de voorzitter van de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, de heer C. Sanderse, in een korte toe spraak het doel van de cursus in hees ters en bomen uiteenzette en deze ver volgens voor geopend verklaarde. Daarna stelde hij de heer Kr. Goud zwaard. die de lessen geeft, voor en wenste hem veel succes. Onder de zestien leerlingen is ook één dame. Tussen de oudset en jong ste leerling een van de oudsten volgde reeds in 1922 een cursus van de heer Goudzwaard bestaat nog verschil in jaren, maar één is hun verlangen naar meerdere kennis. De deelnemers, die bij de plantsoendienst te Vlissingen werken, krijgen niet alleen het lesgeld, maar ook de reis kosten vergoed. Een voorbeeld ter na volging. want zij, die de lessen vol gen, vermeerderen hun kennis van heesters en bomen niet alleen wat de namen betreft, maar ook leren wanneer men die moet snoeien waar ze geplant moeten worden om er het meeste genot van te hebben. Allen, die deze cursus met goed ge volg beëindigen, ontvangen het diplo ma van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, dat bij de open bare eindigs door de rijkslandbouw- consulent zal worden uitgereikt. SEROOSKERKE (W.) Sociale arbeid in havenbuurt. De Werkgroep Maassluis van de Stichting voor Evangelisatie en So ciale Arbeid in de havenbuurt van Rotterdam Katendrecht)organi seerde zaterdagavond in de gerefor meerde kerk te Serooskerke (W) een bijeenkomst, welke tot doel had, meerdere bekendheid te geven aan het zo moeilijke werk, dat deze Stich. ting verricht op Katendrecht. Ds. S. van Wouwe, geref. predikant te Se rooskerke (W) opende deze avond, waarna de heren de Bruyn en Valken burg, beiden wonende te Maassluis, spraken over de arbeid, welke deze Stichting verricht. De zangvereniging „Een in geest en streven" uit Seroos kerke alsmede de gebroeders Stoop uit Dordrecht (solo) verleenden voca le medewerking. Ds. F. H. A. v. d. Wind, herv. predikant te Seroosker ke sloot deze goed bezochte bijeen komst. De ten bate van deze stichting gehouden collecte bracht 193.50 op. Goed toneelspel van „Contact". De toneelvereniging „Contact" te Souburg gaf zaterdag voor het christelijk volksonderwijs een uitste kende vertolking van het stuk „Ach ter de wolken schijnt toch de zon", geschreven door K. Spierings en R. Feenstra. Dit spel verhaalt van een middenstander, op de rand van de afgrond gebracht, door het groot bedrijf. Financiële zorgen, ge paard gaande met huiselijke moeilijk heden brengen het gezin tot wan hoop. Totdat een kostganger, die een uitvinding doet, uitkomst brengt en de moeilijkheden ten dele opgelost kunnen worden. De spelers van ..Con tact" brachten het stuk op zeer'aan vaardbare wijze en slaagden erin alle rollen op overtuigende wijze ten to nele te brengen. De regie berustte bij de heer C. de Visser. Zaterdag zal de opvoering herhaald worden. 32. Nadat Kapple en profes sor Jodelahitl de Maat had den verzekerd dat zijn ze nuwen hem parten speel den, was het drietal op verkenning uitgegaan. Ge durende enige tijd dwaal den zij over DE GROENE DRAECK. speurend naar de kostbare lading Op Kapple's kreet, dat hij de schatkist had gevon den, haastte de kleine ge leerde zich naar de gezag voerder; de Maat. die niet alleen durfde blijven, alofte achter hem aan. Gezamen lijk staarden zij gedurende enkele ogenblikken naar de koffer. „Twijfelloos, heer kapi- taln", stemde de professor ln. „Der schatkistl ls ge vonden l" Verheugd stapte hij naar de kist en betastte naar aan alle zijden. „Zullen wij haar wellicht hier open maken?" vroég hij schalks „Niet doen" kwam nu de Maat tussenbeide. „Niet openmaken dat ding. Wie weet wat er ln zit. De bemanning van dit schip ls destijds vast niet voor niets overboord ge sprongen. Daar zat narigheid achter, Let op mijn wooroen „Als wij op Jouw woorden letten, zou het er overgehaald bekaaid uitzien, zenuwklont," sprak Kappie nu, „Maar, professor, het lijkt me beter dat we die kist openen aan de oppervlakte, ik stel voor, dat we eerst de rest van dit schip nog eens onderzoeken. Wie weet wat we nog vinden. Die kist loopt niet weg", VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer ln totaal 1706 stuks. Vette koel en en ossen 1005. Varkens 701. Prijs ln cents per kg.: vette koelen ie kW. 200-305, 2e kW. 268-280. 3e kW. 259- 260. Varkens (lev. gew.) le kw. ICO. ïe kw. 157. 3e kw. 153. Vette koelen, aanvoer korter, handel redelijk, prijzen wat vaster ln prijs, en kele prima's boven notering. Varkens (lev. gew.), aanvoer even minder, handel kalm, prijzen lager, prijzen prima's bo ven notering. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klelaardappelen 35 mm. opwaarts. Ei genheimers 1019. Bintjes 9—11. Beve landers 1415. Furore 1516 50. Meerlan- ders 13—15. IJsselster 11—12. Zandaardappelen 35 mm. opwaarts. Ei genheimers 9—11. Llbertas 8.50—10. Glenek 7—9. Noorderling 9—10. Voeraardappelen f 2.—, prijzen bere kend per 100 kg. en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN VEERE Van onze adverteerders Modelwoning in de Paul Krugerstraat. In het pand Paul Krugerstraat 302 in Vlissingen heeft de firma H. H. de Klerk eti Zn. een modelwoning ingericht, die op verschillende ge bieden iets volkomen nieuws te zien geeft. De kleine flat heeft drie slaapkamers, een huiskamer, een keuken, een toilet en een badcel. Vooral de grote slaapkamer, die aan de woonkamer grenst, is in hoge mate origineel. Het bed is volkomen met zwart-wit gestreept plastic overtrokken, op de vloer ligt con fetti-linoleum en de traditionele linnenkast ontbreekt. De huiskamer is evenals alle andere vertrekken in lichte, moderne en fleurige tinten geschilderd. Ook hier zijn de stoelen overtrokken met plastic en dit geeft een apart cachet aan de kamer. Naast de strikt-nieuwe slaapka merinrichting, die nog slechts op de jaarbeurs te zien was en die de fir ma De Klerk speciaal voor deze wo ning heeft laten komen, is er de nieuwe televisie-aansluiting, die op valt. De firma L. J. van 't Wcstende zal het voor Vlissingen geheel nieu we Hirschmann-systeem toepassen. Bij dit systeem is voor 57 huizen maar één mast nodig. Alle huizen kunnen onafhankelijk van elkaar hun televisietoestel gebruiken. Er is 'n aansluiting op Goes, een op Ant werpen en een op de F.M. De vele naargeestige masten verdwijnen op die manier dus uit het stadsbeeld! Wie deze modelwoning gaat zien en hij kan dit doen tot 16 novem ber zal zeker enthousiast zijn over de inrichting. Bloemen van de firma Dagelinckx, verwarming van de fa. Geldof, boeken van de fa. Bik ker en de keukeninrichting van de „Hefa" completeren de flatwoning. De woningen werden gebouwd voor het „Pensioenfonds uur- en weeklo nen van de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" door aanne mer Stegink, naar een ontwerp van architect Jobse. Propagandacentrale Walcheren vergadert te Koudekerke Dinsdag 12 november zal de Pro pagandacentrale Walcheren haar vierde najaarsvergadering houden in Koudekerke. De congressisten zullen door het gemeentebestuur van Kou dekerke officieel worden ontvangen. Tijdens de vergadering, die in hotel „Zeeduin" wordt gehouden zullen twee heren van de Wereldtentoonstelling 1958 het woord voeren. E.V.O. in Zeeland vergadert Het District Zeeland van de Alge mene Verladers- en Eigen Vervoer ders Organisatie (E.V.O.) houdt op woensdagmorgen 6 november a.s. in HoteJ „Centraal" te Goes haar leden vergadering. Op deze vergadering zal de voor zitter, de heer J. Duvekot uit Goes, een overzicht geven van de werk zaamheden door het hoofdbestuur verricht. Zuidzandenaar na ongeval in Frankrijk overleden De 63-jarige heer L. B. uit Zuidzan- de, die na een auto-ongeval in de om geving van Parijs was opgenomen in 'n hospitaal te Evreux is zondagmid dag aan zijn verwondingen overleden. De heer 3. had zich naar Frankrijk begeven om zijn echtgenote op te ha- Jen. die een bezoek had gebracht aan naar nabij Parijs wonende dochter. Toen de heer B. voor het vertrek nog een autotochtje maakte met zijn doch ter, schoonzoon en een kleinkind mevrouw B. maakte de rit niet mee kwam de auto in botsing met een vrachtwagen. Alle inzittenden werden gewond, waarvan de heer B. ernstig. e andere inzittenden, die eveneens in het hospitaal werden opgenomen, ma ken het thans naar omstandigHeden goed. Mr. Loef f benoemd tot raad polder Walcheren Bö koninklijk besluit is benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 1 november 1957. tot raad voor de pol der Walcheren, mr. P. Loeff te Mid delburg. (Nagekomen advertenties). J. PEL-MELLINK, ARTS MIDDELBURG woensdag 6 en donderdag 7 november GEEN SPREEKUUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3