KAPPIE VLISSINGEN HERDACHT DE BEVRIJDING VAN DE STAD WALC KEREN OFFICIËLE PUBLIKATIES ZUID-BEVELAND ut de ETHER MAANDAG 4 NOVEMBER 1957 PROVINCIAL E ZEEUWSE COURANT EENVOUDIGE PLECHTIGHEID Kranslegging bij monument op de Marinedam Zaterdagavond werd tijdens een korte plechtigheid bij het landings- monument aan de Marinedam te Vlis- singen de dag herdacht waarop deze stad in 1944 door de geallieerde strijdkrachten werd bevryd. Inwoners der stad en tal van burgerlijke en mi. litaire autoriteiten hadden zich om kwart over zeven bij het monument verzameld, waar een erewacht be staande uit een peleton van de land macht en een peleton matrozen was opgesteld. In een toespraak herinnerde burge meester mr. B. Kolff van Vlissingen behalve aan de dagen der bevrijding, ook aan de Hongaarse opstand. „Als er uit deze gebeurtenis", zo zeide burgemeester Kolff, „nog iets goeds kan voortvloeien, dan is het de moge lijkheid dat des te sterker het besef by de vrye volken is gegroeid, dat zrj het hoge goed van de vrijheid in ere hebben te houden. Wie iets waarde vols bezit en zich. daarvan bewust is, moet ook de wil hebben het te verde digen en zich daarvoor offers te ge- toosten. Een plechtigheid als deze is er als voor aangewezen om dit weer in de herinnering te brengen." Na de toespraak van de burgemees ter van Vlissingen hesen padvinders achtereenvolgens de Engelse, Franse Teraeuzense postdirecteur jubileerde. De heer B. J. Bierhoff, directeur van het P.T.T.-kantoor te Terneuzen, vierde onder grote belangstelling zjjn 40-jarig ambtsjubileum. Tydens een drukbezochte receptie In „Grandhotel Rotterdam", die onder meer werd bygewoond door verschei dene functionarissen uit het. P.T.T.- distrlct Middelburg, waaronder de di recteur van dit district en de adjunct inspecteur, respectievelijk de heren P. J. Waale en L.~ L. Woltèrs, de direc teuren van de kantoren te Goes, Hulst, .Axel, Breskens en Sas van Gent, kantoorhouders uit omliggende ge meenten en vele leden van het kan toorpersoneel en de technische dienst, sprak de heer Waale de jubilaris toe. De heer Waale noemde daarbij de heer Bierhoff, die zyn loopbaan in Amsterdam begon, een voortreffelijk directeur, die zowel by zijn personeel als bij de centrale directie in hoog aanzien staat. Door de wijze waarop hij op zjin kantoor leiding geeft en door de belangstelling welke hy voor het wel en wee van zyn personeel toont, heeft de jubilaris een aparte sfeer geschapen. Namens de centrale directie bood de heer Waale tenslotte de jubilaris de oorkonde en het insig ne voor 40-jarige dienst en mevrouw Bierhoff bloemen aan. Ook de volgen de spreker, de chef van het kantoor te Terneuzen, de heer Uytdewilligeri, richtte zich in zeer waarderende bewoordingen tot de heer Bierhoff, die hij een vitaal, eerlijk en rechtvaardig mens noemde, met hart voor zijn per soneel en hun gezinnen. Namens dit personeel bood deze spreker vervol gens een schilderij aan. Verder voerden nog het woord de heer J. Kolijn namens de bestellers, de heer J. Cornells uit Philippine namens de kantoorhouders en de heer J. de Vries uit Hulst namens de directeu ren. Laatstgenoemde deed zijn woor- r den vergezeld gaan van een boek werk. De heer Bierhoff sprak tenslotte, mede namens zijn gezin, een dank woord. waarbij hij onder meer ver klaarde, steeds te hebben getracht niet als ambtenaar bekend te staan. Hij gaf de verzekering tot het einde van zijn diensttijd in Terneuzen te zullen blijven. Het gezelschap bleef hierna nog enige tyd gezellig bijeen. Examens. Op donderdag 31 oktober werd het examen gehouden voor de derde groep B.B.-ers ter verkrijging van de aantekening Eerste Hulp in Oorlogs tijd (E.H.I.O). Van de 16 kandidaten slaagden: de heren F. B. Meijers, P. P. de Noojjer, M. F. Rouw, A. van Splunder, L. den Boer, R. G. van Dalen. P. H. Hame link, R. J. Klijn, C. J. W. de Keijser, W. A. J. Phil ipse, W. Stroo en de da mes P. J. C. Vos—Tax, D. v. d. Grijp- Meulenberg en M. A. Sanderse. Twee kandidaten werden afgewezen. Van de eerste E.H.I.O.-opleiding in Vlissingen hebben thans 54 cursisten examen gedaan. Hiervan slaagden 46 kandidaten en 8 werden afgewezen. Vergadering Middeiburgsche Schouwburg. Tijdens de vorige week in de bo venzaal van de Middelburgse Schouw burg gehouden jaarlijkse algemene vergadering der NV. „De Middei burgsche Schouwburg" werden de balans en de winst- en verliesrekening over het 18e boekjaar vastgesteld en goedgekeurd. De winst- en verliesre kening sluit met een batig saldo-ex- ploitatieoverschot van f 3057.95 vo rig jaar f 2628,79). De vergadering besloot dit overschot geheel voor af schrijving te bestemmen. De aftredende commissaris, mr. F. W. Adriaanse, werd als zodanig her kozen. Vrijdagse fruitveiling vervalt te Kapelle De aanvoer op de veiling van Ka pelle is van dien aard geworden dat met Ingang van vrijdag ook de fruit veiling van vrijdagmiddag komt te vervallen. Er zal in 't vervólg slechts eenmaal fruit geveild worden en wel op woensdagmiddag om 1 uur. De groenteveiling op vrijdagmiddag om 1 uur blijft gehandhaafd. Collecten Gedurende het derde kwartaal van 1957 werd in Retranchement ten bate van Kinderzorg te Middelburg f 45,21 bijeengebracht. en de Nederlandse vlag, terwyl de muziekgezelschappen „St. Caecilia" en „Ons Genoegen" de respectievelijke volksliederen speelden. Na het half stok hijsen der vlaggen bracht „St. Caecilia" de „Last Post" ten gehore waarop twee minuten stilte in acht werd genomen. Burgemeester Kolff legde kransen namens „The Kings Own Scottish Borderers" en namens de gemeente Vlissingen. De heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland legde een krans namens de provin cie Zeeland. Hierna geschiedde dit nog door vertegenwoordigers van de Vereniging van Poolse Verzetsstrij ders en verschillende Vlissingse ver enigingen, organisaties, instellingen en particulieren. Nieuwe Ulo-scholen te Zierikzee In het overzicht naar aanleiding van de gemeentebegroting van Zierikzee, dat vrijdag werd gepubliceerd, is abu sievelijk vermeld, dat de bouw van twee nieuwe ulo-scholen in 1958 geen doorgang zou vinden. De gemeente zou hiervoor geen urgentieverklaring hebben verkregen. Het blijkt nu, dat de gemeente de ze verklaringen wel heeft ontvangen. Reeds gedane pogingen om de bouw te bespoedigen hebben echter nog niet het gewenste resultaat gehad. Men hoopt toch in 1958 met de bouw te kunnen beginnen. MIDDELBURG Nog steeds „gevonden" fietsen in graanbeurs. In de Graanbeurs te Middelburg vlak naast het politiebureaukp- men nog elke dag fietsen terecht, die door de "eigenaars onbeheerd (zonder slot) op de openbare weg of op de trottoirs gepland zijn. Uit vrees voor een boete verschijnen deze personen niet op het bureau om hun rechtmatig eigendom weer in bezit te nemen. Het komt de laatste tijd herhaalde lijk voor, dat jongelui, die des zater dags met de trein naar Holland ver trekken en des maandags pas terug keren, hun voertuig tegen een boom in de Stationsstraat plaatsen, terwijl er een ruime fietsenstalling naast het station is. De gehele nacht staan deze fietsen buiten. Ze zijn wel op slot, maar van zonsondergang af mag geen enkele fiets meer onbeheerd buiten staan, ook al is er een slot op. Over dag moet elk onbeheerd staande fiets van een deugdelijk slot voorzien zijn. Wanneer de Middelburgers zich daar aan houden, kan men de Graanbeurs weer voor iets anders gebruiken. -•... Herdenking Kerkhervorming In de Chr. geref. kerk, de Gast- huiskerk aan de Korte Delft te Mid- delburg werd een herdenking gehou den van de kerkhervorming. Als spre kers traden op ds. W. Dijckmeester, hervormd predikant en ds. S. van der Molen, chr. geref. predikant. Mede werking werd verleend door een ko perkwartet. VÜSSINGEN Toon Hermans trad op in Britannia Voor een uitverkocht huis trad za terdagavond in Britannia de kleine- muze-man Toon Hermans op. Hij heeft met steun van zijn 4-mans-band en zijn vrouwelyke assistente drie uur lang de honderden aanwezigen in de ban van zijn humor gehouden. Wat Toon Hermans doet is behalve dan het zingen van liedjes niet voor ontleding en nauwelijks voor beschrij ving vatbaar. Hij laat de mensen la chen en hij gebruikt daarvoor een mengsel van uiterst eenvoudige en zeer geraffineerde middelen. Daarmee bezorgt hrj aan zijn publiek een genoeglyke avond en behalve dat het publiek hem betaalt is het hem nog dankbaar ook. Dat bleek uit het welhaast luidruchtige applaus, waarmee hem aan het slot van de voorstelling dank werd gebracht en aa.n het vaste voornemen, dat vele be. zoekers van het gelaat afstraalde: „wij zullen de zaken van nu af aan wat humoristischer opvatten". Her mans kan rustig wat vaker naar Vlissingen komen. Hij zal er steeds volle zalen vinden. Collecten De In Kapelle en in Biezelinge ge houden collecte voor het P I.T. (Pro testants Interkerkelijk Thuisfront) heeft 151,74 opgebracht. Voorlichting op Vrederust De afdeling „Vrederust" van de Ne derlandse Christelijke Bond van Over heidspersoneel hield een voorlichtings avond in het ontspanningsgebouw van de inrichting te Bergen op Zoom. Spreker was de heer C. de Bruijn uit Den Haag. die als onderwerp had ge kozen „Vraagstukken inzake de chris telijke sociale actie voor het personeel in dienst van de particuliere gezond heidszorg". In grote trekken behan delde de heer De Bruijn de ontstaans- achtergronden van het voorlichtings- besluit en de kadervorming, waarbij' hij wees op het grote verschil, dat hier ligt tussen de bedrijfsvakgroepen en de vakgroep gezondheidszorg. Voorts verduidelijkte spreker het doel van de Stichting voor de Arbeid en sprak hij over de waarde van de sociale verzekeringsraad. Ook de plaats van het verplegend personeel in het C.N.V. had zijn aandacht. Hier is bundeling van krachten nodig. Nog te veel mensen staan aan de kant, aldus de heer De Bruijn. De Christe lijke Bond van Verplegenden telde bij haar oprichting in 1919 slechts een gering aantal leden; na de fusie met de ambtenaren in 1946 echter is het beter geworden. Vervolgens liet de heer De Bruijn zijn licht schijnen over de opleiding van h.et verplegend per soneel, nadat hij eerst een lans had gebroken voor het georganiseerd over leg. Wat de opleiding betreft, was spreker van mening, dat slechts wan neer deze goed is tenslotte in het pér- soneelstekort, dat op het moment heerst kan worden voorzien Op een vraag van enkele leden naar de P.B.O. in de Noordhollandse in richtingen antwoordde de heer De Bruijn uitvoerig, pleitend voor opna me van alle bijzondere inrichtingen in de P.B.O. Tijdens deze bHeenkomst ontving de heer C. Buitendijk het gouden speldje voor vijfentwintig jaar trouw lid maatschap. Fikcyclus geopend in de Johanneskerk. In de Vlissingse Johanneskerk klonken vrijdagavond serene klanken, van een harp; het is immers harpmu ziek waarmee Robert Juillerds' came rawerk samengaat in de door Réne Clément geregisseerde film „Verboden spel" (,;Jeux interdits"). Met dit aan grijpende filmverhaal, waarin twee kinderen de hoofdrollen spelen en dat de toeschouwers verplaatst naar de oorlogsdagen van 1940 in Frankrijk, werd namelijk de Filmcyclus geopend, die is georganiseerd door de Culturele Commissie Bijzonder Kerkewérk van de Nederlands hervormde gemeente te Vlissingen. Het bleek dat voor deze reeks van zes voorstellingen grote be langstelling bestaat; het kerkgebouw was goed gevuld. Zoals bekend is het de bedoeling om de Filmcyclus in vol gende seizoenen te houden in de bo venzaal van het binnenkort bij de kerk te bouwen wijkcentrum. Ds. Y. van der Schoot heeft deze cyclus vrijdag avond met een kort woord geopend, waarbij hij de nadruk erop legde dat het de ..bedoeling is met elkaar het medium-, "frlrrp nader te bestuderen en te bespreken. RAAD MELISKERKE School Beukelman zal gerestaureerd worden Sluitende begroting aangeboden. B. en W. van Meliskerke hebben de gemeenteraad, die byecn kwani onder voorzitterschap van burgemeester G. A. A. Adelaar, de gemeentebegroting voor 1958 aangeboden. Het college had deze begroting sluitend gekregen, omdat er wegens de bestedingsbeper king geen gelden waren uitgetrokken voor kapitaalswerken, ofschoon deze hoog nodig zijn. De gewone dienst omvat aan Inkomsten en uitgaven een bedrag van 148.816,15. Dè inkom sten van de kapitaalsdlenst belopen 363.171.42 tegen een uitgaaf van f 540.145,83, alzo een nadelig saldo van 176.974,14. De christelijke schoolvereniging die de school Beukelman beheert had de raad om financiële medewer king verzocht voor de restauratie van het schoolgebouw inclusief het opma ken van een plan door de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht. Dit verzoek werd zonder hoofdelijke stemming ingewilligd. De directie Zeeland voor bouwnijver heid en volkshuisvesting zal voortaan met ingang van 1 januari 1958 de we deropbouw werkzaamheden verzor gen. inplaats van de gemeente. Be sloten werd om een nieuwe huisnum mering in te voeren, wanneer de nieu- vhs nummerplaatjes van gemeentewe ge aangebracht zullen worden. De straatverlichting in de nieuwe woon wijk aan de Corn. Jaspersestraat zal grondig worden uitgebreid. Het bur gerlijk armbestuur kreeg voor de tweede maal in 1957 een subsidie toe gezegd van 500 voor ondersteuning. Voor de v.g.l.o.-barak zal een nieuwe verwarmingsketel worden aange schaft. De woonruimtecommissie werd weer in de oude samenstelling herbenoemd. Diverse besluiten gingen tijdens de ze vergadering onder de hamer door. Mevrouw Stroo-Bommeljé kreeg een benoeming in vaste dienst als schoon- houdster van de gemeentegebouwen. De heer J. Davidse kreeg vergun ning tot het plaatsen van een benzine- tank.op gemeentegrond voor het pand Nooirdstraat 4. Vastgesteld werd een studie-toelageverordening voor het gemeentepersoneel. De verordening voor de begraafrechten (vergoeding voor het onderhoud van graven) werd gewijzigd, terwijl de algemene politie verordening eveneens werd gewijzigd en aangevuld, ten aanzien van de strafbepaling, die verouderd was (reeds van 21 januari 1889). Frambozenaanvoer te Kapelle Op de veiling te Kapelle werd vrij dagmiddag een produkt verkocht dat in dit jaargetijde wel tot een zeld zaamheid gerekend mag worden. Het betrof hier namelijk een krat met acht doosjes frambozen, elk van twee ons. De vruchten waren afkomstig van de fruitkweekster, mevrouw P. W. Philips te Schore. Er werd een prijs afgedrukt van 62 cent per doos- GOES Op dinsdag 3 december a.s. wordt op de Beestenmarkt te Goes de jaar lijkse St. Nicolaasveemarkt gehou den. Er zijn drie afdelingen, namelijk vetvee. vette varkens en vette scha pen die weer onderverdeeld worden in 22 rubrieken. In iedere rubriek zal voor zover de dieren een dergelij ke bekroning waard zijn een eerste, tweede, derde prijs of een „eervolle vermelding" worden toegekend. Voor alle eerste prijswinnaars is er een me daille. Voor de kampioenen en reserve kampioenen van elite afdeling zyn extra prijzen beschikbaar. Burgerlijke stand RITT1IEM Bevallen: A. M. S. Bot—Cornelis. d. Ondertrouwd: M. Fllius, 26 jaar en J. Tlssink, 21 jaar: D. J. Flipse. 26 jaar en C. Baas, 24 jaar. Getrouwd: £j. Filius. 26 jaar en J. Tls sink, 21 jaar- RIGGFKERKE. Overleden: M. J. Marijs, 72 j., echtge note van G. Schout. ARNEMUIDEN. Bevallen: J. C. van de Ketterij—Poort vliet, d.; G. van Bcl7.cn—Schroeversy ft;- C. Koppejan—Van de Ketterij,,, d.; C, FL de Ridder—Mannid. Getrouwd: C. P. Dleleman, 27 'j. en P Meulmeester, 27 j.; J. W. Lij rise; 22 j.'en M. Boone, 22 j. Overleden: T. Klap, 75 j„ weduwe van C. Kraamer; J. Dijke, 42 j., echtgenoot van C. de Klerk: R. de Nooijer, 62 j., echtgenoot van P. van Belzen. KAPELLE Verslag Nutsspaarbank Het bijkantoor van de Vlissingse Nutsspaarbank tc Kapelle boekte over de maand oktober een inleg van 15.806,90. Er werd terugbetaald f 11.663.54, zodat met een netto inleg- overschot het totale tegoed steeg tot 99.539,06. Er werden 10 nieuwe re keningen geopend. Het aantal reke ningen steeg hiermede tot 106. Damwedstrijden De leden van de damclub „Kapelle" speelde vorige week weer enkele par tijen om het persoonlijk damkam pioenschap. De uitslagen zijn: C. van LiereL. Schipper 2—0; M. de Jager C. de Blaey 2—0; L. SchipperJ. Lindhout 0—2; C. van LiereG. J. Lepoeter 2—0; J. C. van LiereC. Blankenburgh 11; Iz. op 't HofC. v. d. Schraaf 20; H. A. v. d. Vrie C. Sulsters 02. Postduivententoonstelling De postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best", te Kapelle zal ook dit jaar weer een postdui vententoonstelling houden. Deze zal plaats vinden op 29 en 30 november in de ontspanningszaal van hotel „De Zwaan". Het ligt ook in de bedoeling aan de tentoonstelling enkele attrac ties te verbinden. MIDDELBURG. TOEPASSING BOUWVERORDENING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden tot 15 november 1957 een verzoek van A, P. Walraven om vergunning tot het bou wen van een rijwielbergplaats aan de Konlnglnnelaan 2, ter gemeente-secreta rie (kamer 14) ter inzage ligt, zulks ter voldoening aan art. 26 van de bouwver ordening dier gemeente (overschrijding achtergevelrooilijn). Schriftelijke bezwaren tegen Inwilliging van dit verzoek dienen vóór 16 novem ber 1957 te worden Ingediend. Middelburg, 1 november 1957. VLISSINGEN. B. en w. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op donderdag november 1957 alsnog gelegenheid be staat kinderen, die ln het jaar 1955 werden geboren en woonachtig zijn te Vlissingen, een eerste injectie van de Inenting tegen poliomyelitis te doen toe dienen. De ouders van de voor deze eerste Injectie ln aanmerking komende kin deren, worden verzocht zich op genoem de datum des morgens tussen 11 en 12 uur te vervoegen in het Inentingslokaal ln het Medisch Centrum, Jullanalaan 4 (toegang door de zijingang). WEMELDINGE Badhuis in oktober In het badhuis van het Groene Kruisgebouw te Wemeldinge zijn ih de maand oktober, 1336 douchebaden genomen. Verslag Rijkspostspaarbank Op het hulppostkantoor te Wemel dinge zijn in de maand oktober aan spaargelden ingelegd 14.871,03 en terugbetaald 12.604,76 terwijl in hetzelfde tijdvak 5 nieuwe spaarboek jes zijn uitgereikt. Burgerlijke stand KAPELLE Bevallen: A. Wisse—de Witte, z.; J. de Meel—Komejan, d.; T. van Oeffelen— Hoogésteger, d. Getrouwd: B. Boone, 27 jaar en M Paauwe, 25 jaar; C. van Langevelde, 27 jaar en J. J. Rottier, 30 jaar; I. A. Min- naard, 19 jaar en J. J. Schipper, 18 jaar; L. G. Molegraaf, 25 jaar en J. M. Steene- poorte, 21 jaar. Overleden: I. A. Keim, 74 Jaar, echt genoot van J. v. d. Berge; C. van Over loop, 75 Jaar, echtgenote var» N. Evers- dijk. KLOETINGE. Bevallen: C. J. van MindeKniest, z.: K. J. Schrler—Vermeulen, z.; G. Holle- stelle—Bal, z.; A. M. Dhuijvetter— Jans- sens, d.; J. F. de LangeDe Kok, z.; E. P. Buljze—De Bruijne, z.; M. H. A. Kort —Los, z. Ondertrouwd: C. P. Hermes, 29 J. en M. M. Hoogesteger, 22 j. Getrouwd: J. Polderman, 28 j. en C. M Beekman, 21 j.; C.'J. Kloosterman, 25 j. en P. J. de Witte, 19 j. Overleden: M. Slabbekoorn, echtgenoot van K. Kloosterman, 80 j. RILLAND-BATH. Bevallen: M. N. Schrijver—Korstanje, z.; W._ StoffelsMolier, z.; M. van Zwe den—Hoogesteger, z.; C. Moerland—Mat- thijs, z. Getrouwd: P. J. M. Wagenaars, 26 J. en M. J. Engelaar, 23 j.; c. J. Lobbezoo, 54 J. en J. Lobbezoo, 38 j. Overleden: T. Otte, 86 J„ echtgenote van C. Luteljn. „Nacht in de middag" te Oostburg De sedert korte tijd opgerichte Ar beiderskunstkring West Zeeuwsch- Vlaanderen gaf vrijdag zijn eerste culturele avond in het bijna tot de laatste plaats bezette Ledeltheater te Oostburg. Het Zuidelijk Toneel bracht een zeer goede opvoering van het door Sidney Kinsley geschreven „Nacht in de middag", met de regis seur Lo van Hensbergen in de hoofd rol. Districtsbestuurder C. Hoek uit Goes sprak aan het begin van de avond een kort openingswoord. HOOG EN LAAG WATER 5 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. 0.31 0.57 1.28 1.51 2.05 1.97 2.13 2.32 1.50 1.72 12.45 13.13 13.38 1406 14.23 1.85 2.01 2.18 1.30 1.53 6.45 7.12 7.44 7 31 7.48 1.58 1.70 1.88 1.30 1.52 19.14 19.42 20.13 19.53 20.07 2.01 2.13 2.31 1.58 1.82 HINDERIVET. B. en W. van Vlissingen: brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage, om vergunning tot het uitbreiden van een garage door het bijplaatsen van een aftappomp aange dreven door een elektromotor met een vermogen van V2 p.k. bij het perceel Paul Krugerstraat-hoek Scheldestraat 120, kadastraal bekend gemeente Vlis singen, sectie A nr. 3791. Gedurende Wen dagen, te rekenen van 26 oktober 1957 af. bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijke bezwa ren tegen het verlenen der vergunning ln te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 12 novem ber a.s., des voormiddags 10.— uur, ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling be zwaren tegen de Inwilliging van dit ver zoek kunnen worden Ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting ls verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hl] niet woonachtig ls ln deze gemeente of ln een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 26 oktober 1957. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van 2 jaar gelegenheid bestaat tot kosteloos inenten tegen pok ken en voor personen boven die leef tijd tot her-inenten op woensdag 6 no vember 1957 om vier uur n.m., ln het gebouw van het Medisch Centrum, Ju- Lianalaan 4. KERKNIEUWS Intrede en bevestiging ds. M. C. Don Ds. M. C. Don, hervormd predi kant te Kuinre (O.), vroeger in Mid delburg woonachtig, zal op zondag 15 december a.s. zijn intrede doen bij de hervormde gemeente van IJsselmon- de, na des morgens te zij'n bevestigd door zijn vader. ds. F. Don, hervormd predikant te Middelburg. NED. HERV. KERK Beroepen te Haaften (toezegging): A. Vroegindewey te Veenenaaal: te Lunteren: K. van de Pool te Veenen- daal; te Meerkerk: H. C. Bultman te Dussen. GEREF. KERKEN ART. 31 Beroepen te Enumatil: D. Nieuwen- huis te Bunschoten-Spakenburg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Driebergen H. van Leeuwen te Arnhem. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veenendaal: L. Kie- boom te Lisse; te Zeist: H. Rijksen te Vlaardingen. 31. De kleine chef en zijn snode makkers beschikten niet. zoal3 Kappie en (ie zijnen, over de Jodelahiti- diepzee-ultrustlng, com pleet met ingebouwde zen der-ontvanger: onderlinge conversatie was er dus niet bij. Maar in een jarenlange samenwerking op velerlei gebied had het drietal oe ploeggeest gebracht op een peil waar men zich ook zonder woorden verstaan baar weet te maken. Toen de leider dan ook de schat kist had ontdekt begon nij zijji maats ln niet mis te verstane gebaren te vertel len wat er diende te ge beuren: de krachtig ge bouwde Wimple en de tan. ge gestalte van de Schrau- moesten met de kist naai de oppervlakte zwemmen de chef zou onderwijl een oogje ln het zeil houden en bij eventueel onraad waarschuwen Nu. dit onraad liet mei iang op zich wachten. Wimp» s>> -'ch'aie nad- den de schatkist nauwelijks >pgelitnt toen hun baas met haastige gebaren op hen kwam toezwem- men. Gejaagd keek hy om zich heen; ln een dar wanden van het vertrek bevond zich een deur. met een grendel afgesloten. Haastig stapte het drietal erop af en verdween. De deur was nog maar net achter hen dicht ge gaan, of Kappie verscheen ln de deuropening van de hut. Verrast staarde de kleine gezagvoerder naar de kist, die daar midden op de vloer stond. „Professor!" riep hij verheugd. „Professor! Kom eens gauw hle»! Ik heb de schatkist ontdekt!" DINSDAG 5 NOVEMBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 kcJS. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.55 Hoogmis. 10.15 Voor de kinderen. 10.30 Schoolradio. 10.50 Wa ters*. 10.55 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Gram. 12.00 Mid dagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.32 Gram. 12.55 Zonnewyzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Gram. 13.25 Amus. muz. 14.00 Schoolradio. 14.30 Vopr de vrouwen van het land. 14.40 Gram. 15.00 Kamerkoor. 15.30 Metropole ork. en solist. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Nederland en de wereld: De bete kenis voor Nederland van de nieuwste wijziging ln de Amerikaanse immigratie wetgeving. door mr. J. A. U M. van Gre- vensteln. 18.00 Lichte muz 18.20 Sport- praatje. 18.30 R.V.U.: Onverwachte gasten het flrmanent. door dr H Groot. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op he' nws. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Catechis mus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 En Gy zult het aanschijn der aarde ver nieuwen. klankb 22.05 Gram. 22.30 Sport. 22.35 De radiodokter. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gr. HILVERSUM I. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. -.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw 9,10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen- wyding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. li.oo Hollands allerlei. ïuo Gram. 12.00 Metropole ork. 12.30 Land- en tuin bouwmeded. 12.33 Mil. ork. 13 00 Nws. 13.15 Meaed. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.35 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Cello en piano. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Voor de 1eugd. 17.20 De dierenwe reld en wy. caus. 17.30 Promenade-ork, en solist. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Ama- teursuitz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gram. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Volksmuz. 22.35 Planorecital. 22.53 Ik geloof, datcaus. 23 00 Nws. 23,15 Beursber. van New York. 23.16 New York calling. 28.21—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 12.00—13.00 Eurovisie: rep. openlngs- byeenkomst van de Assemble van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap. 20.30 Journ. en weerbericht. NCRV: 20.45 Documentaire film. 21.00 Speelfilm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7