Vlissingen vergat 't vleugelspel en kwam niet verder dan 2-2.... Door Rapid-nederlaag leidt AD0 nu alleen SWIFT GAF NA RUST EEN 4-0 VOORSPRONG PRIJS MAANDAG 4 NOVEMBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 IN EERSTE HELFT: CORNERVERHOUDING 12—1! Snelle en simpele Mauritsuitvallen hadden tweemaal succes Een fatale taktlsche fout heeft Vlissingen zondagmiddag in de thuiswed strijd tegen landskampioen Maurits de overwinning gekost! In de eerste helft hadden de Zeeuwen een on\oorstelbaar overwicht en de 12-1-corner- verhouding van die eerste helft in het voordeel van Vlissingen, drukt dat overwicht nog niet eens volledig uit. En toch kon Maurits, dat voor rust slechts bü hoge uitzondering de bal op de Viissingse helft wist te brengen, een 2O-voorsprong nemen.... Die 2O-voorsprong was al na 25 minuten een feit. Vijfentwintig minuten, waarin Vlissingen negen corners had ge nomen, maar vlak voor doei steeds ongevaarlijk bleef. Wei zorgden Jan en Henk de Xooijer er voor dat het nog gelijk werd, maar het was bijna onge looflijk, dat Vlissingen met aanvallers als Pierre van der Schraaf, Clarisse en de beide De Nooijers uit de tientallen aanvalsgolven zo weinig profijt wist te trekken.... M.O.C. '17 8 5 12 11 18-12 De Spechten 7 4 2 1 10 15-7 SC Emma 7 5 0 2 10 16-10 Alliance 7 4 12 9 13-9 Heer 7 4 0 3 8 17-15 Vlissingen 8 3 2 3 8 16-11 Boxtel 7 2 2 3 6 15-17 Maurits 6 2 13 5 8-9 Valkenswaard 7 2 14 5 12-18 Brabantia 8 13 4 5 10-18 Kimbria 8 2 15 5 12-26 Roermond 6 12 3 4 10-10 Met deze schutters had Vlissingen zich zonder moeite naar een overwin ning kunnen schieten als die fatale fout niet gemaakt was: een volkomen verkeerde aanvalstaktiek. Het leek namelijk bijna of Vlissingen bewust niet wilde profiteren van de sterke, diagonaal over het veld staande wind. Lange schoten naar de aanval kreeg men zelden te zien; kort tik-tak-spel daarentegen voldoende. Tot in de aan val lukte dat allemaal vrij aardig, maar in die aanval maakte men oe onvergeeflijke fout door volkomen te vergeten, dat er ook nog zoiets als „vleugelspel" bestond. Daaraan deed men namelijk niet. Van der Schraaf en Clarisse maak ten beiden de fout keer op keer naar binnen te zwenken. Hierdoor kwam er geen snelheid en gevaar in de aanval len. En dat onder deze omstandigheden vleugelspel het beste wapen was, bleek uit de twee Limburgse doelpun ten en uit de eerste Viissingse treffer, die allen uit verre voorzetten ge scoord werden en niet uit pedterig tik tak-spel. rond en in het 16-meter-ge- bledHet frappantste was nog, dat Vlissingen na. 'n kwartier rust, waar in toch wel de nodige aanwijzingen gegeven moeten zyn, rustig doorbleef gaan met het korte spel. Nadat Jan en Henk de Nooijer en ook Dingemanse en Van der S'chraaf met korte dieptepasses vergeefs had den getracht een treffer te bewerk stelligen, zette Maurits in de dertien de minuut één van zijn eerste uitvul len op stapel. Het ging heel simpel: een ver, laag schot naar de rechter vleugel, vervolgens een klimmende voorzet en tenslotte een felle kopstoot van rechtsbinnen Donners. Baart be reikte de bal nog wel. maar via zfjn handen sprong het leer in de neten. Dat was 10 voor Maurits cn daar schrok men bij Vlissingen wel even van op. In een tijdsbestek van 12 mi nuten waren er zoveel aanvallen, dat Maurits zes corners moest toestaan. Na deze corners weer een uitval van de Limburgers nu over rechts: lange trap naar de vleugel, verre, lage voor zet en een vliegend schot van midvoor Halderidt, waar Baart tevergeefs naar sprong (02). Pas toen had Vlissingen het even door. Pierre van der Schraaf kreeg de bal op de rechtervleugel. Een klim mende voorzet en een fel koppende Jan de Noojjer waren voldoende om er 12 van te maken. Maar daarna werd het weer al dribbelen cn kort spelen wat de klok sloeg. Zo'n solo- Ongctwïjfeld komt de bal hier in de grijpgrage handen van Nel Bouw meester terecht, zodat weer een aanval van Achilles is afgeslagen. En dat gebeurde nog al eens in de eerste helft van de korfbalwedstrijd Swift—Achilles. De Middelburgse aanval had er ui die speeltijd uitste kend zicht op, zodat de tweede helft begonnen werd met een voor het oog veilige Jj0 voorsprong. Dit verschil bleek evenwel lang niet veiligwant de volkomen opgelapteHaagse ploeg hield de Zeeuwen in bedwang en presteerde het zelfs om nog een h't gelijk spel van de Nadorst- grasmat te" slepen. (Foto P.Z.C.J actie had één minuut voor rust toch nog succes, toen Henk de Nooijer een uitstekend doelpunt maakte. Eerst schoot hij tegen de lat. maar vertwij feld sprintend bereikte hij de bal weer en schoot nu raak (22). Na de rust is Vlissingen het sterkst gebleven, al kwam Maurits wel meer in de aanval. Aan beide zijden bleven treffers echter uit. Bij Vlissingen was Henny van Wezel, die als halfspeler een openbaring was, de beste man. De Spechten, SC Emma en Alliance liepen in. Doordat Alliance een voor treffelijke 30-overwinnüig op M.O. C. '17 behaalde, is de situatie aan de top van de ranglijst bijzonder span nend geworden. Want ook de Spech ten (met 10 van Roermond) en SC Emma (met 41 van Brabantia) wonnen. De Spechten, SC Emma, Al liance en ook het verrassend naar vo ren gekomen Heer, dat nu weer met 4—2 van Valkenswaard won, hebben één wedstrijd minder gespeeld dan M. O.C, Kimbria kon door met 31 van Boxtel te winnen de laatste plaats aan Roermond overdoen. Eerste klas AenB De uitslagen van de eerste klas A luiden: UVVDCG 1—1; Unitas—CV V 3—5; Quick—DUW 3—1; Zeebur- gia—OSV 2—4; Gouda—Velox 2—3: VCS—RFC 0—4. De stand luidt: DW V 8—12; Quick H 8—12; OSV 7—9; Velox 5—7; UW 6—7; DCG 7—7; C VV 5—6; Unitas 6—5; VCS 7—5; RF C 42; Zeeburgia 62; Gouda 72. De uitslagen van de eerste klas B luiden: Quick N.Sneek 41; Be Quick Z.Robur et Velocitas 40; WVC—ZAC 2—2; Achilles—Quick '20 12; WWHengelo 22; Borne Zwaagwesteinde 7—1. De stand luidt: Quick N. 712; Be Quick Z. 812; Sneek 910; WVC 910; Hengelo 8 —8; WW 8—8; Quick '20 8—8; Bor ne 8—7; ZAC 8—7; Achilles 7—5; Robur et Velocitas 85; Zwaagwest einde 84. Sterk moreel bracht Achilles op 44 Het beslissende moment is niet ge komen, zaterdagmiddag tijdens de korfbalwedstrijd Swift-Achilles. Het moment in de 2e helft, waarop de Middelburgers het enorm»: sterke moreel van de Haagse twaalf wel licht gebroken konden hebben en zo doende de wedstrijd verdiend in hun voordeel beslist hadden. Thans werd het een 44 gelijk spel. een uitslag, die de bezoekers te danken hebben aan het sterke spel van hun defen sie in de 2e helft. Wie gedacht heeft, dat de Zeeuwen een gemakkelijke zege gingen behalen, nadat ze de le helft met 40 hadden afgesloten is wel zeer bedrogen uitgekomen. Hard sloegen de Hagenaars terug in de 2e helft en zij slaagden er zelfs in het „heilige Swift-vuur" te. blussen. Toch was dat niet nodig geweest, want het is deze middag wel geble ken, dat, men zich bij een 4-0 voor sprong nog geen winnaar mag noe men! Toch heeft Swift de zege kunnen grijpen, indien het slechts de kracht en de rust had gehad om bij de stand 42 terug te slaan. De Haagse defensie bleef echter meester van het terrein en met twee verre scho ten bracht de aanval de stand zelfs op gelijke voet. De hoofdstedelingen speelden overigens één van hun bes te wedstrijden, vooral in de le helft, toen er snel gecombineerd en goed geschoten werd, behalve in het eerste - ,7y- kwartier. Maar toen Mop de Voogd 20 mIn. 3*D seic., 3. Viset Cial Fo. Arn- eenmaal het eerste schaap over de ónat;!.' f' Pnur-t'Bre" dim (yfi-ja Qp*ri hnH vol eden er reeds 20.45.4, o. De Bruin (Minerva, spoedig meer. Het tweede door Piet Bostelaar <EM Eiff, het derde met een prachtig ver Middelburg), 21.35 schot door Adrie van Moolenbroek en nummer 4 door Nel Bouwmeester uit een goede aanval. De 2e helft, welke zonder rust begon nen werd in verband met de invallen de duisternis, bracht een herboren Achilles in het veld, terwijf Swift zich daarentegen reeds zeker van de winst voelde. Er werd nog wel snel en vlot gespeeld, maar de wil om te winnen was weg, temeer, daar de Haagse defensie weinig kansen gaf. In de 14e en 17e minuut kwam Achillies op 4—2, de le Swift- aanval kon er toen niet doorkomen en had ook weinig geluk, in de 24e minuut werd het uit een verre bal 1 3 cn een kwartier voor tijd op dezelfde manier zelfs 44. In die laatste 15 minuten speelden de Mid delburgers in hun drang naar pun ten wat te onbesuisd om succes te hebben. Bovendien was het toen al zo donker geworden, dat men nau welijks zijn ploeggenoten kon onder scheiden, laat staan de korf Hans Bostelaar zesde in nationale cross Hans Bostelaar van E.M.M. uit Middelburg is zesde geworden in de nationale cross, die zondag te Breda werd gelopen en die is gewonnen door Frans Kunen van Sprint uit Breda. De tijden waren: 1. Kunen (Sprint, Bre da), 6600 meter in 20 min. 25.2 sec.; 2. Dclnoye (Kimbria, Maastricht), in Vertwijfeld grijpt Pierre van der Schraaf in de wedstrijd H van Vlissingen tegen Maurits M naar zijn hoofd. Weer heeft M de Maurits-defensie 'n Zeeuw- se aanval onschadelijk ge- maakt. Het werd tenslotte een 22 gelijk spel, waarmee bei- M de ploegen tevreden konden zijn. (Foto P.Z.C.) 1 Verlies voor gehandicapte Middelburgse hockeyplasg. Eindhoven won met 20 De Middelburgse hoekeyploeg kampt de laatste wedstrijden onophoudelijk met geblesseerden en zieke spelers en met pech. Met name dit laatste speel de weer een rol in de wedstrijd, die de hoofdstedelijke ploeg zondag tegen Eindhoven speelde en met 20 ver loor. Vooral in de tweede helft waren de Zeeuwen beduidend sterker, maar de Brabanders maakten de punten. Drie strafcorners mocht Derckx ne men en keihard suisden ziin schoten de hoek tegemoet. Maar altijd was er weer een Brabantse stick, .die de weg versperde. Kalkman was de doelman al gepasseerd, maar een Brabantse back slaagde er nog in om te redden; aanval op aanval golfde het laatste half uur op het Eindhovense doel af. maar het leverde geen doelpunt op. De Zeeuwen, die nog steeds Van Heel en Van Doornick missen, hadden hierdoor hun opstelling gewijzigd. De middenlinie was evenwel verzwakt en kon weinig steun geven aan de voor hoede. Toch was het in de le helft een gelijkopgaande strijd, waarbij beide verdedigingen meester in de slagcir kel bleven. De rust ging dan ook in met. 0^-0. De tweede helft was 5 minuten oud toen de Eindhovense rechtsbinnen van korte afstand de Middelburgse doel man passeerde en zijn ploeg de lei ding gaf (10). Tien minuten later, kreeg Derckx een strafbuily tegen zich, die door Eindhoven niet feilloos genomen werd, maar door de scheids rechter als een geldig doelpunt werd toegekend. Middelburg wijzigde de op stelling, hetgeen een grote versterking bleek. Onafgebroken bleven zij nu tot het einde toe in de aanval. Maar in de cirkel wilde het niet gelukken, terwijl daarbij de Eindhovense doelman in goede vorm was en meermalen even min over geluk te klagen had. Bleeker won 25 km-loop in Den Bosch Piet Bleeker van Lycurgus-Krom- menie heeft zondag een wedstrijd over 25 Ion gewonnen in 1 uur 27 min 18 sec. Het parcours was uitgezet door de nieuwe wijk in Den Bosch en ging over macadamwegen. Nederlandse voetbalsters verloren van Engeland. In Berlijn Viprdt dit weekeinde een voetbaltoernooi gehouden om zoals het door de organisatoren wordt ge noemd het „Europees kampioen schap voor dames". Aan het toernooi wordt deelgenomen door Engeland, Oostenrijk, Nederland .en West-Duits- land. Nederland verloor de wedstrijd tegen Engeland met 21 en speelt nu zondag tegen Oostenrijk. De wedstrijd West-DuitslandOostenrijk kon geen doorgang vinden, omdat de Oosten rijkse dames wegens mist te laat arri veerden. In de finale versloegen de Engelse dames het Westduitse team met 40. In de wedstrijd om de derde en de vierde plaats klopte het Neder landse elftal Oostenrijk met 81. De ruststand was 30/ Nederlandse turners door Bazelse ploeg verslagen. De turnwedstrijd voor heren tus sen een vertegenwoordigend team van de stad Bazel en de Nederlandse ploeg, zondag te Bazel, is gewonnen door de Zwitsers met 275.20 tegen 273.60 punten. Beide ploegen traden aan met invallers. Het vervangen van Jaap van der Sande, die A-griep had, door Gerrit Sallé is voor deze nederlaag van de Nederlandse ploeg beslissend geweest. Immers tijdens de wedstrijd tegen België vorige week behaalde Van der Sande even veel punten als Jaegers, die nu tegen Zwitserland op de vierde plaats ein digde met 54.85. dat is 2.40 punten meer dan Sallé, Van der Sandes ver vanger ditmaal behaalde. Het ver schil in punten tussen de beide teams is 1.60, zodat wanneer Jaap van der Sande van de Nederlandse ploeg zou hebben deel uitgemaakt, deze ongetwijfeld de Zwitsers zou hebben verslagen. De beste persoon lijke prestaties verrichtte Klaas Boot. Hij behaalde een totaal van 57.15 punten. De persoonlijke rang schikking luidt verder: 2. Fritz Moor (Bazel) 56,95 p.. 3. Kurt Hau- sammann (Bazel) 55.85 p., 4. Willy Jaegers (Ned.) 54,85 p., 5. Karl Huembeli (Bazel), 54,70 p., 6. Gerrit van Galen (Ned.) 54,15 p., 7. Joost Blits (Ned.) 53,90 p.. 8 Arthur Fuchs (Bazel) 53,70 p., 9. Gerrit Sallé (Ned.) 52,45 p., 10. René Zimmer- mann (Bazel) 51,95 p., 11. Ernst Schwegler en Zachy Hoggenmueller (Bazel) 51,45 p., 12. Tonny Meynen (Ned.) 49,30 p. De beste prestaties op de verschil lende onderdelen waren: paardsprin- gen: Willy Jaegers (Ned.) 9,75 p.; vrije oefeningen: Joost Blits (Ned.) 9,60 p.; brug: Fritz Moor (Bazel), 9.65 p.; rek: Moor (Bazel), 9,75 p.; paaravoltigeren: Klaas Boot (Ned.) en Frits Moor (Bazel), elk 9.50 p.; ringen: Hausammann (Bazel) 9,55 p. Enschede gelijk tegen G.V.A.V. (Van onze sportredacteur) In de schaduw van de rijzige Mar- ïnitoren in Groningen heeft ook de sterrenploeg van Enschede de kracht van G.V.A.V. ondervonden: 22. Leider A.D.O., bijzonder sterk ge start, verloor een puntje aan het aloude Sparta. Maar toch kwamen de Hagenaars alleen aan de kop van de meute, want de grote rivaal Ra pid J.C. werd op de modderige grasmat van het Olympisch Stadion door Blauw Wit een halt toegeroe pen (I0). Er werd tussen de muren van het Olympisch Stadion nog 'n wedstrijd gespeeld tussen Amsterdam en Elinkwijk en de ploeg van Kraak versloeg de trotse triomfators van landskampioen Ajax zowaar met 1 0. Imponerend was de overwinning die P.S.V. behaalde-op N.A.C., 1—6, waarbij wéér drie treffers van een herboren Coen Dillen. Overigens was het de vijfde achtereenvolgende ne derlaag van de Bredanaars. Voor Utrecht was het een goede dag. Want ook D.O.S. sleepte de vol le buit binnen door M.V.V. met 21 naar Maastricht terug te sturen en hierdoor voegden Van de Linden en zijn mannen zich bij het leidende pe loton. Fortuna, dat in drie dagen tweemaal in het veld kwam, won hieruit slechts 1 punt, 22 tegen V.V.V. Maar de strijd op allerhei ligen tegen N.O.A.D. was al een smadelijke nederlaag (10) ge worden. De Tilburgers hadden echter deze strijd nog in de benen, want tegen Feijenoord wilde het bepaald niet lukken, 40. NOVITEIT De „dubbele wedstrijd" die in het Olympisch Stadion ging, een noviteit in de annalen van de K.N.V.B., zag als ouverture de strijd tussen Am sterdam en Elinkwijk. De Zwarte Schapen, die zich na hun zege tegen Ajax, kennelijk favoriet waanden, werden uit hun zoete dromen ruw wakker geschud door Gademans, die na een half uur in de tweede helft een felle rush met een even felle kopstoot afrondde (01). Amster dam werd wakker, maar Piet Kraak die reeds enige malen zijn nog steeds zeer grote kwaliteiten had geëtaleerd aan de 22.000 toeschou wers op kogels van Smit, Feijcn en Vonhoff was onvermurwbaar en droeg een zeer waardevolle steen bij tot de zege van zijn ploeg. NOG EEN SURPRISE Nauwelijks was men bekomen van deze verrassing of de ploegen van Blauw Wit en Rapid betraden de nogal gehavende grasmat en op nieuw was er voor de met regen zeer gul bedeelde toeschouwersscha- re een surprise in petto en dat. ter wijl de Goedheilig Man uit Spanje nog niet eens op de boot is gestapt. Blauw Wit zorgde voor een fris partijtje voetbal. Van Melis en zijn mannen speelden dan wellicht wat soepeler voetbal, behandelden be paalde gevallen met meer kennis van zaken maar voor het doelpun ten maken hadden zij een man ver geten. En daar Blauw Wit toevallig wel iemand in de gelederen had. die het vizier eenmaal zeer nauwkeurig richtte, Noomen, werd het 10. SNELLE VOORSPRONG ADO met z'n produktieve aan- valslijn had een 20 voorsprong door Timmermans en Rijnvis. Spar ta dat slechts door fel verdedigen de score nog tot het redelijke kon be perken gooide het na de rust over een andere boeg. Door Van Ede en een dure fout van doelman Kok kon Sparta op gelijk niveau komen (22). WINNENDE GOAL Landskampioen Ajax moest Den Bosch heel hard vechten tegen B.V.V. om haar kostbare 01 zege te behalen. De jeugdige Guusje van Ham scoorde na 20 minuten uit een pass van de steeds beter op dreef komende Bleijenberg, naar later bleek de winnende goal. Pieters Graafland heeft daarna zijn ploeg de zege gegeven, want zijn uitzon derlijke doelmanskwaliteiten verhin derden een onstuimig B.V.V. in de tweede helft haar veldmeerderheid meer reliëf te geven. TAALVERWARRING De grote wedstrijd in de eredivi sie werd in het hoge noorden ge speeld: GVAVEnschede. Wij vragen ons wel eens af, Aan wel ke taal de zeer internationale voorhoede van Enschede zich be dient. Een Hongaarse rechtsbui ten, een Duitse middenvoor en 'n Friese linksbinnen, gemixed met enkele Twentenaren. Seeman opende na zeven minuten reeds de score, maar het stugge GVAV bleek niet in het minst intimideerd. Enkele seconden voor rust werd het gelijk. Maar nauwe lijks was de aftrap weer verricht, of Voges hergaf zijn ploeg de lei ding. Maar Fransen zorgde voor de gelijkmaker. KOSTBAAR Aanvoerder Tonnie van der Lin den. maakte in de wedstrijd tegen M.V.V. dat D.O.S. weer eens won. Het was een makke wedstrijd met specifieke D.O.S.-grillen en deze Vijftien spelers voor het voorlopig Ned. elftal. Voor het voorlopig Nederlands elf tal, dat woensdag 6 november a.s. in het Feyenoordstadion te Rotterdam tegen de London Combination in het veld komt, zijn 15 spelers aangewe zen. Het elftal zal pas woensdag voor de wedstrijd worden samengesteld. Alle vijftien spelers komen in het veld, hetzij in de eerste hetzy in de tweede helft. De vijftien spelers zijn: De Munck (DOS), Pieters Graafland (Ajax), Wiersma fPSV), Kuys (NAC), No- termans (Fortuna '54), Van Wissen (MW), Van der Hart («Fortuna '54), Klaassens (VWI, Tol (Volendam), Kruiver (PSV), Clavan (ADO), Van der Kuil (Ajax). Carlier (Fortuna '54) en Meyers (Feyenoord). Nederland heeft nog een kansje op Zweden Nederland heeft toch nog een klei ne kans om deel te nemen aan de eindronde van het wereldkampioen schap voetballen 1958 in Zweden. Om redenen van politieke aard heeft Is raël nog geen wedstrijd kunnen spe len. Besloten is nu, dat Israël zal spe len tegen een nummer twee van de groepen uit de Europese zone. Hier voor koeien negen landen in aanmer king. Van deze landen zijn er al vier bekend: Nederland, Ierse Vrijstaat, België en Wales. Bjj loting zal een nieuwe tegenstander uit de negen lan den worden aangewezen. Israël zal tegen deze tegenstander twee wed strijden spelen. Als dan.pog geen be slissing is bereikt zal een derde wed strijd de beslissing moeten brengen. grillen waren zeer goed. Van Capelle zorgde voor 1—0. Coenen maakte gelijk en zoals gezegd schonk Van der Linden Utrecht een tweede zege. VOOR EIGEN PUBLIEK Feijenoord bewaart zijn beste wedstrijden altijd voor eigen pu bliek. En dat dit door de Rotterdam mers wordt gewaardeerd bewijzen altijd weer de grote toeschouwers aantallen. Nu waren bet weer 30.000 voetbal-enthousiasten die de warme huiskamer hadden verwisseld voor de koude en vochtige tribunes. Voor N.O.A.D. was er weinig eer te behalen. Rijvers voor rust twee maal en Monlijn in de tweede helft eenmaal stelden de score vast op 4—0. 1 VIZIER OP SCHERP Coen Dillen is lange tijd uit het nieuws geweest. Maar nu hij zijn schietwerktuig blijkbaar weer ge heel heeft gereviseerd, vloeiden de doelpunten met grote snelheid uit zijn schoen. Tegen N.A.C. werden 't er weer drie en bondscoach Elek Schwarz koos hem meteen uit voor de centrale training. NA.C. was te gen dit Eindhovense geweld kenne lijk niet opgewassen. Door toedoen van Kruyver, Van Elderen en Frans- sen was het met rust 30. Vergou wen scoorde na rust. Maar dan barstte het Dillenkanon in volle he vigheid los en de strijd was snel be slist (6—1). U itslagen Blauw WitRapid JC SpartaADO DOS—MVV GVAVSC Enschede 22 NAC—PSV ig BWAjax o1 AmsterdamElinkwijk 01 Fortuna '54VVV 22 FeijenoordNOAD 4o 1—0 2—2 STAND ADO 11 7 2 2 16 37—20 Spel. Enschede 11 6 3 2 15 26—15 Rapid JC 11 7 1 3 15 23—15 DOS 11 6 3 2 15 25—21 Ajax 11 6 1 4 13 23—13 GVAV 11 5 3 3 13 24—21 Feijenoord 11 6 1 4 13 31—29 Sparta 11 5 2 4 12 24—25 MW 11 5 1 5 11 26—18 PSV 11 5 1 5 11 28—25 Fortuna '54 12 3 4 5 10 16—20 VW 11 4 1 6 9 18—16 Amsterdam 11 3 3 5 9 16—23 Blauw Wit 11 3 3 5 9 17—18 NOAD 12 4 1 7 9 16—30 NAC 11 4 0 7 8 15—28 BW 11 2 3 6 7 20—33 Elinkwijk 11 2 1 8 5 12—27 Voor a.s. zondag Voor a.s. zondag zijn voor de ere divisie de volgende wedstrijden vast gesteld: ADO—Blauw Wit; MW Sparta; SC EnschedeDOS; PSV GVAV; Ajax—NAC; Elinkwijk— BW; VWAmsterdam; Rapid JC Feijenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3