Verpleeghuis voor chronische zieken en bejaarden Kqü Imn tS.ijpe LEZERS SCHRIJVEN Zeeuwse Almanak G.J.L.0. IN ZEELAND HIELD EEN INSTRUCTIE-WEEKEINDE VICTORIA-WATER Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 4 NOVEMBER 1957 NOORDGOUWE'S ZIEKENHUIS WORDT: Dagelijks bestuur wil ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" liquideren Het algemeen bestuur van het ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" is voor donderdag 14 november a.s. in hotel „Mondragon" te Zierikzee bijeengeroepen om op voorstel van het dagelijks bestuur te besluiten de „Gemeenschappelijke regeling voor beheer en exploitatie van het zieken huis op Schouwen-Duiveland" te liquideren en de vaste activa en het restant van de vaste geldleningen over te dragen aan de stichting Ver pleeghuis voor chronische zieken en bejaarden" te Noordgouwe. Het dagelijks bestuur heeft overeenkomstig het principe-besluit van het algemeen bestuur zich nader beraden over de te nemen maatregelen en de vast te stellen regelen tot omzetting van het oude ziekenhuis in de nieuwe stichting. Het bestuur is er van uitgegaan, dat het oude ziekenhuis met zijn in ventaris voor zover deze niet aan het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee is beschikbaar gesteld wordt overgedragen aan het voor het verpleeghuis te vormen be stuursapparaat, dat mede de schul den van het oude orgaan overneemt. De vorm is volgens het dagelijks be stuur, de overheidsstichting, die door de deelnemende gemeenten in het le ven wordt geroepen. Bij het opmaken van een voorlo pige globale begroting voor de ex ploitatie van dit verpleeghuis heeft het dagelijks bestuur er op gerekend dat de inrichting zich geheel zelf zal moeten bedruipen, zodat geen bijdra ge van de gemeenten in het exploi tatie-tekort nodig is, omdat de ver pleegden alle exploitatie-kosten dra gen. Voor zover dit voor hen of voor hun familie niet mogelijk is, zal de hulp van het betrokken gemeentelij ke orgaan voor sociale zorg of van diaconieën e.d. onontbeerlijk zijn. Zonder verbouwing of verande ring van inrichting is het gebouw geschikt voor 82 en maximaal 50 verpleegden. Het bestuur ver wacht, dat reeds vrij spoedig 82 personen zullen worden opgeno men en heeft dharop de begro ting gebaseerd. Om de exploita tie sluitend te maken raamt het dagelijks bestuur de verpleeg- prijs op 8,50 per dag. Ongetwijfeld zal een zekere aan looptijd noodzakelijk zijn, zodat niet aanstonds op de volledige op brengst van verpleeggelden mag worden gerekend. Aangezien dit te huis eveneens een algemeen provin ciaal belang dient, hoopt 't bestuur, dat de Procinviale Staten van Zee land bereid zullen worden gevonden gedurende de eerste jaar de op brengst van de geraamde verpleeg gelden te garanderen. Naar aanleiding van het onder- pleeghuls op Schouwen-Duiveland voor bejaarden in 1951 door prof. R. zoek naar de behoefte aan een ver- vonden, dat men kon uitgaan van 2 Hornstra, werd door hem toen be- pet der bevolking. Voor Schouwen- Duiveland zou men dan met een be hoefteschatting voor verpleging van invalide en gebrekkige bejaarden van 50 personen aan de veilige kant zijn. Het bestuurslid, de heer G. A. M. Stenger, heeft gegevens verza meld van de huisartsen en daaruit is gebleken, dat er door acht artsen reeds 35 mensen opgegeven werden, die voor opname in aanmerking zou den komen. Hierdoor zijn mensen, die thans in „Der Boede" en ook el ders verpleegd worden. Een andere mogelijkheid zou zijn om mensen, die in „Vrederust" ver pleegd worden en die geen last voor de omgeving betekenen onder voor behoud op te nemen. Vlissingse Nutsspaarbank in de maand oktober Het tegoed van de spaarders bij de Vlissingse Nutsspaarbank is in ok tober verminderd van f 15.836.504,94 tot f 15.736.320,64. Er werd geduren de deze maand ingelegd f 610.276,68 en f 710.460,98 terugbetaald, een ver schil dus van f 100.184,30. Er werden 220 nieuwe rekeningen geopend en 113 rekeningen afbetaald, waardoor het aantal rekeningen kwam op 23.548. De inleg van het schoolsparen bedroeg f 2269,75; uit de spaarbüsjes kwam f 4673,74. Hoofdkantoor: inleg f 372.268.59; terugbetaald f 366.294.91; tegoed f 10.409.764,50. Souburg: inleg f 30.276,05; terug betaald f 40.281,80; tegoed f 834.838,77 Wolfaartsdijk: inleg f 7760.62; te rugbetaald f 11.795,26; tegoed f 566.850,33. Goes: inleg f 121.414,12, terugbe taald f 156.976,85; tegoed f 3.060.778,84. Terneuzen: inleg f 14.067.60, terug betaald f 35.542,56; tegoed f 463.395,61 Zaamslag: inleg f 575, terugbetaald f 6340; tegoed 91.541,33. Axel: inleg f 8.273.20, terugbetaald f 3974,62; tegoed f 118.229,23. Kortgene: inleg f 28.892,55. terugbe taald f 5029,18; tegoed f 100.341.33. Kapelle: inleg f 15.806.90, terugbe taald f 11.663,54; tegoed f 99.539,06. TE MIDDELBURG Talrijke onderwerpen werden besproken De gereformeerde jeugdleiders en -leidsters in Zeeland hebben zaterdag en zondag in het gereformeerd jeugd- gebouw te Middelburg een instructie- weekeinde gehouden, waaraan onge veer 80 leidsters en leiders deelnamen. Daar in het clubwerk van de Gerefor meerde) J(eugd) O(rganisatle) steeds meer nieuwe leidsters en leiders opge nomen worden, had het bestuur van de leidersorganisatie (de GJLO) ge meend om de najaarsvergadering in een dergelijk weekeind om te zetten. Onder leiding van de heer W. van Tel lingen uit Meppel, die de leiding van de instructies had, werden de moeilijk heden en mogelijkheden van het club werk intensief besproken en bestu deerd. De voorzitter van het GJLO-bestuur de heer J. P. Wattel te Middelburg, heette zaterdagavond de deelnemers aan dit instructie-weekeind welkom. Tijdens de behandeling van enkele organische vraagstukken wijdde de dhr. Wattel speciaal aandacht aan 't propagandawerk. In elke provincie zal een aparte commissie (in Zeeland be staande uit 3 personen) het jeugd werk stimuleren. Ook in Zeeland zijn nog wel enkere „zwakke gebieden" te VAN TOT FLANDRIA, FLAXDRIA. Er gebeurde iets bijzonders, zater dagmiddag in de omgeving van de Koninginnestraat in IJzendijke. PTT- monteurs liepen af en aan met dra den en kabels, een auto van de Ne derlandse Radio-Unie stond voor het jeugdgebouw geparkeerd. Allerlei ingewikkelde instrumenten versjouw de men naar binnen waardoor het jeugdgebouw in een studio herscha pen werd! Vervolgens werd de straat afgezet En hoe dichter men drie uur nader de, hoe verlatener )jet in IJzendijke werd. Alle inwoners van IJzendijke zaten om de radio geschaard! Want de phil- harmonicaclub „Flandia" west- Zeeuwsch-Vlaanderen speelde v*oor de radio. In het jeugdgebouw waren de dirigent en de musici-leden allesbehalve zenuwachtig, ook toen er nog maar enkele seconden waren Vinf rnfla wit U'Prri". voordat het „rode lichtje wit werd' Epn pittig mars van Wagner opende het concert, waarna ook nog een TIJD De man die in dat Goese hotel lo geerde werd die morgen moeizaam wakker. De vorige dag was nogal uitputtend geweest en de komende dag beloofde ook weer druk te wor den. Want zo gaat het in het huidige zakenleven. Voor tien uur stond er alweer een bespreking op z'n agen da. Hij keek op z'n horloge, 't Stond stil. Door de ramen van z'n hotel kamer viel het licht nog grauxo naar binnen en het straatrumoer was nog c/erin«/. „Later dan acht uur kan 't nooit zijn", peinsde de man, maar even later aan het ontbijt vroeg hij het veiligheidshalve toch maar even aan de ober. precies half, meneer" deelde deze mede. Onze zakenman zette z'n horloge prompt op half negen en nuttigde op z'n gemak en met smaak het ontbijt. Waarna hij afrekende en het hotel verliet. Toen hij naar bui ten stapte, beqon er juist ergens een torenklok te luiden. Elf slagen beier den snonoor over het stadje Maar voor het eerst sinds weken had die zakenman tenminste een rustige morgen. wals van Ziegler viel te beluisteren. Het concert was bepaald van hoog gehalte en vlak na de afloop mochten voorzitter Marteijn en dirigent An- thonisse reeds vele telefonische ge lukwensen in ontvangst nemen. JAMMER. Voor de kennelijk kleine groep van liefhebbers van zgn. culturele film opent „Van Zwin tot Zijpe" de week met een somber bericht. Want de directie van „de Concertzaal" in „hoofdstad van Noord Zeeland" heeft besloten te stoppen met de re gelmatige vertoningen van deze rol prenten op de donderdagavonden. Er was slechts kleine belangstelling voor deze films en „de Concertzaal" vindt het daarom niet financieel verantwoord meer toch nog films te laten draaien ^p donderdag Thans heeft men besloten eens per maand en wel op de laatste don derdag nog een dergelijke film te vertonen. Deze novembermaand is de maatregel reeds van kracht. In de cember wordt er helemaal geen don- derdagavondfilm vertoond: er zijn genoeg 'feesten in die maand „SAJIEN" vrouwenbonden van het N.V.V. uit Sluiskil en omstreken maakten een uitstapje naar Antwerpen. Dat is op zich niets bijzonders, maar tijdens dit reisje hebben de Zeeuws- Vlaamse d^mes een „staaltje van on derlinge saamhorigheid" getoond, dat het vermelden waard is. Want toen de dames zaten te lunchen in de artiestenkelder in de „Sinjoren stad" ontdekt één harer tot haar niet geringe ontsteltenis, dat zij tijdens een bezoek aan een warenhuis, haar portemonnee met inhoud was kwijt geraakt. Goede raad is duur en niet te betalen als je je portemonnee verloren hebt. Maar de N.V.V .-dames vonden het helemaal niet moeilijk: zii tastten allen in de beurs en stonden spon taan ieder enkele „frankskes" af. zo dat de gedupeerde tenslotte tóch geen schade meer had vinden. Voorts riep de heer Wattel de leidsters en leiders in dit verband op om te trachten de predikanten in hun gemeenten actief te maken voor dit werk. waarmee men toch immers de gereformeerde jeugd wil vormen tot christenen in woord en daad. Vervolgens stipte de heer Wattel aan, dat de landelijke subsidie in verband met de bestedingsbeper king met ongeveer f 20.000 vermin derd za.1 worden, hetgeen men dus ook in Zeeland zal voelen. Ondanks die geduchte „klap" deelde de voor zitter mee, dat het niet in de bedoe ling ligt om de contributie te ver hogen. Wel zal waar mogelijk het werk worden ingekrompen. De kern, dus het werk voor de clubs, zal echter op dezelfde voet voort gezet worden als voorheen, In de nieuwe druk van de zangbun del ,,Zing" zijn het geref. jongens- én meisjeslied niet meer opgenomen, om dat deze verouderd zijn. Het bondsbe- stuur zal thans trachten om een nieuw en in het werk passend GJO- lied samen te stellen. Maand pro gramma Na deze korte huishoudelijke verga dering werd onder leiding van de heer Van Tellingen het maandpro- gramma onder de loep genomen. Op instructieve wijze vertelde de heer Van Tellingen wat men precies met zo'n programma doen kan. Deze maandprogramma's worden door de bond opgesteld en de leiders kunnen er uithalen, wat zij gebruiken kunnen. In discussiegroepen werd dit onder werp vervolgens „stevig" besproken. Zondagmorgen bezocht men een kerkdienst te Middelburg en na -de koffie ging men in het jeugdgebouw weer met frisse moed verder met een bespreking over het onderwerp „Moeilijkheden bij h<jt leiden van de clubs", waarover de heer Van Tellin gen weer zijn mening ten beste gaf. 's Middags werd er met een Mid delburgse jongelingsclub een gewone „club" gehouden, die na afloop onder leiding van de instructeur besproken werd. 's Avonds werd het onderwerp „Spontaan spel" beoefend, waarbij de deelnemers hun beste beentje voorzet ten bij het uitbeelden van verhalen en dergelijke. (Advertentie) Opzichter-tekenaar der Z.V.T.M. geridderd. Tijdens een bijeenkomst in de te kenkamer van het Z.V.T.M.-kantoor te Axel heeft bi J. van Oeveren bonden aan de orde van Oranje Nas sau in zilver uitgereikt aan de op zichter-tekenaar, de heer Pr. Dhondt uit Zaamslag, die veertig jaar in dienst van de Z.V.T.M. is. Nadat burgemeester Van Oeveren de heer Dhondt de medaille op de borst had fespeld, werd deze namens directie oor de heer Denie uit Terneuzen toegesproken. Namens het personeel overhandigde de heer Lippens de ju bilaris een vulpen; van de directie waren er bloemen. De heer Dhondt trad in 1917 als volontair bij de Z.V.T.M. in dienst. Nog datzelfde jaar kreeg hij ziin vaste aanstelling als klerk. In 1921 kwam hij als tekenaar op de teken- bevorderd tot stationschef-contro- kanièf. In 1929 werd de heer Dhondt leur, waarna hij in november van 'vorig jaar opzichter-tekenaar werd. Dat de heer Dhondt ook bij de chauffeurs gezien is bleek wel uit de belangstelling die zij toonden tij dens de receptie 's avonds in „Het wapen van Zeeland" in Zaamslag. In een autobus waren zij naar ue woonplaats van de jubilaris getogen, waar zij met personeel van de beide kantoren in Axel en Terneuzen de heer Dhondt hun gelukwensen kwa men aanbieden. Na afloop werd het jubileum fees telijk gevierd in hotel Van den Veeke Huldiging dijkraad P. F. Lemsen. De heer P. F. Lemsen te Klooster- zande is zoals gemeld, vorige week ter gelegenheid van zijn 80e jaardag onderscheiden met do ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassnu. De burgemeester van Hontenisse, de lieer O. J. van Hoóte- gem, reikte de heer Lemsen de bij de onderscheiding behorende versierse len uit. De heer Lemsen is op 23 augustus 1917 benoemd tot gezworene van het calamiteuze waterschap Walsoorden, welke functie bij uitoefende tot 30 augustus 1924, de dag waarp hij hoogste autoriteit in hetzelfde water schap werd. Men benoemde hem tot dijkgraaf, hetgeen hij is geweest tot zijn 70e verjaardag. De heer Lemsen was van 29 sep tember 1917 tot 26 november 1927 lid van de dijkraad van de waterkering van het calamiteuze waterschap Walsoorden en van 9 december 1927 tot 1 november 1947 bestuurslid van voornoemde waterkering. Aangezien hij toen als 70-jarige moest aftre den als bestuurslid, werd hii weder om gekozen tot lid van de aijkraad, hetgeen hij thans nog is. De heer Lemsen heeft vooral op poldergebied dus oen welbesteed le ven achter de rug en ondanks zijn hoge leeftijd is hi1 nog steeds actief en mist geen enkele bijeenkomst van de dijkraad. Hij is steeds vol belang stelling voor hetgeen er omgaat in de polder en bij de waterkering. De heer H. A. A. Baron Collot d'Escury, voorzitter van de waterke ring, complimenteerde de heer Lem sen en dankte hem voor het vele en goede werk dat hij in de afgelopen 40 jaar zowel voor het waterschap als voor de waterkering had verricht. De heer van Hootegem deed dit na mens de gemeenschap voor het onge twijfeld vele goede dat de heer Lem sen in het belang daarvan in zijn lange leven heeft gedaan. De Rijksweg bij 's-Heer Arendkerke Naar aanleiding van uw berichtge ving over de botsing tussen auto en trein op de rijksweg te 's Heer Arendskerke, wil ik gaarne als mijn mening verklaren, dat de huidige si tuatie niet langer mag blijven voort duren. Juist het slechts weinig rijden op dit ringspoor maakt de overwegen dubbel gevaarlijk. Sinds verleden jaar een soortgelijke vrachtautocombinatie als die van S. uit Sluis, tegen de trein botste, zijn de veiligheidsmaatregelen wat uitgebreid. Hoe de waarschuwingen thans ge geven zijn weet ik niet voldoende. Zelf zag ik enige tijd geleden het volgende: trein komt aangereden, stopt vlak voor de straatweg, man springt met rode vlag (in donker lamp) van de locomotief en houdt het verkeer tegen voor zover hij het ziet aankomen, trein fluit, zet zich in be weging en de man met de rode vlag spnngt er nog vlug op. Mogelijk dat bij een lange trein de man met de vlag op de weg blijft staan. Echter hij kan slechts aan één kant van de trein staan. Bij voldoende zicht is dat niet zo'n bezwaar. Wel in donker eri zeker bij mist. (Advertentie) DE MEEST GEVRAAGDE TAFELDRANK In donker moet vaak met gedimde lichten worden gereden, zodat een donkere massa als een dwars overste kende trein niet op tijd gezien kan worden. Ik spreek geen oordeel uit over het jongste ongeval, doch acht het wel noodzakelijk dat afdoende maatregelen worden genomen om verdere ongevallen met het ringspoor te voorkomen. Middelburg. CHR. KARS. Aanvaring in Wemeldingse buitenhaven. In de buitenhaven van Wemeldinge ontstond zaterdagavond omstreeks kwart over zeven een aanvaring tus sen een drietal sleepsehepen, waarby zich evenwel geen persoonlijke onge lukken hebben voorgedaan. Een lege sleep, bestaande uit de „Huügens" (2145 brt.) cn de „Pieter de Hóogh" (1835 brt getrokken door de sleepboot „Rijnvaart 7", voer de Oostsluis Wemeldinge in, in de richting van de zee, toen van tegen overgestelde zijde het met zand gela den sleepachip „Hubert Marie" (1345 brt.) uit Terneuzen naderde, gesleept door de „Gerjo". Door tot nu toe nog niet opgehelderde oorzaak voer de „Huijgens". op het zandschlp, waar door de boeg van beide schepen werd beschadigd. De „Pieter de Hoogh" ramde op zijn beurt het achterschip van de „Huygens", dat zwaar werd beschadigd. Hr.Ms. „021" buiten dienst gesteld. Mei; het neerhalen van vlag, geus en wimpel is zaterdagmiddag de bij tlo onderzecdienst te Rotterdam lig gende onderzeeboot „O 21" buiten dienst gesteld. Do commandant van het schip, luitenant ter zee tweede klasse, D. Schrijvershof, had even tevoren opgemerkt het een bijzonder grote eer te vinden, dat hij de laat ste commandant is geweest van dit schip. De „O 21" heeft bewezen wat met een goed geconstrueerd schip en een goede bemanning te bereiken v.alt. Tevoren had de commandant van de onderzeedienst, kapitein-luite nant ter zee N. Gregory, herinnerd aan de staat van dienst van het schip, waarop hij met een zekere trots terugzag. Des ochtends om elf uur hadden commandant, officieren en onderof ficieren van de onderzeedienst, maar ook de commandant van het schip in de oorlogsjaren, commandeur J. van Duim, en een aantal van zijn toen malige bemanningsleden, zich ver zameld voor het monument van de gevallenen op het terrein van de on derzeedienst aan de Rotterdamse Waalhaven, waar een krans werd gelegd. Het moment was toen aangebro ken, waarop de aanwezigen voor de laatste maal voet zetten op de „O 21". Aan boord was de koffie gereed en voor de laatste maal liet men zich aan boord van de onderzeeboot de mok koffie goed smaken. Vervolgens begaven allen zich' aan dek, waar de hoofd vlootprcdikant dr. J. H. Sillevis Smitt een korte kerkdienst leidde. Na het bevel „Alle hens voor de boeg", volgde tenslotte de buiten dienststelling van het schip. Tournee Leger des Heilsfilm „in Opmars". Binnen korte tijd begint het Leger des Heils met een tournee door Zee land met de film „In Opmars", waar in de veelomvattende arbeid van het Leger des Heils uitgebeeld wordt. De ze tournee, die in niaart van het vol gende jaar zal eindigen, „doet" niet alleen de grote steden aan, maar ook de kleinste gemeenten in de provincie. Het Leger des Heils wil met deze film niet alleen de belangstelling opwekken men kan het werk zonder de steun van de bevolking niet uitvoeren maar er ook voorlichting mee geven. In de derde plaats vertoont men de film uit zendingsdrang. Het Leger des Heils wil de mensen bereiken door de echte zuivere Evan gelieboodschap. Vrijdagmiddag werd „In Opmars" in hotel „Du Commerce" te Middelburg vertoond voor de pers en een aantal plaatselijke predikan ten, Het is een boelende en suggestieve reportage geworden van het veelom vattende werk van het Leger des Heils. Bovendien Is het geluid voor treffelijk met goede en passende mu zikale omlijsting, terwijl ook het beeld uistekend is. Men krijgt door deze film een rui me indruk van het evangelisatiewerk en het werk van het Leger in de kin- der-, jongens- en meisjestehuizen (in totaal 12) en het moederhuis, de te huizen voor ouden van dagen, voor invaliden en langdurige zieken, de model-boerderij als reclasseringsge- gcmeenschap, de reclasseringsbu reaus, de jeugd-centra en de barm- hartigheidaposten. Tevens maakt de kijker een aag mee in de kweekschool voor officieren, een rusthuis en het evangelisatie-motorschip. De film werd vervaardigd in op dracht van het nationaal hoofdkwar tier van het Leger des Heils, dat met het resultaat over zijn opdracht ge heel tevreden kan zijn. Deze fotocombinatie toont boven: 'n overzicht tijdens het strijken van de vlag van de Koninklijke Marine en onder: de kranslegging bij het mo nument van de onderzeèdienst door commandeur J. F. van Duim. Commandeur J. F. van Duim, die in de oorlogsjaren commandant van de „O 21" is geweest, vertelde ons waarom de buiten dienst stelling van het schip met enige plechtigheid ge paard is gegaan. Toen namelijk in 1940, toen zij op weg gingen van oktober 1939 te water gelaten schip nog niet afgebouwd en in dienst ge steld. In de nacht van 10 op 11 mei 19400. toen. zij op weg gingen van Vlissingen naar Engeland, hebben de opvarenden het schip zelf in dienst gesteld, uiteraard zonder officieel vertoon. De enige bewapening van het schip bestond uit enige geweren en pistolen. In Engeland is het schip afgebouwd. Vergadering kamer van koophandel te Goes. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse Eilanden te Middelburg zal a.s. woensdag om half elf in hotel „De Korenbeurs" te Goes bijeenkomen onder meer ter vaststelling van de begroting der Ka mer voor 1958. De inkomsten zijn ge raamd op f 141.600,en de uitgaven op f 115.600, zodat er een voordelig saldo van f 26.000,wordt verwacht. In vergelijking met de begroting voor 1957 is de post intrest gestegen van f 4800 tot f 8000, terwijl aan de andere zijde de post onderhoud ge bouwen gestegen is van f 1000 tot f 3000. Ook de post voor verwarming, verlichting en waterleiding moest in verband met de verhoogde prijzen en tarieven hoger worden geraamd, na melijk met f 600 tot f 3000. Voorts vermeldt de agenda de in stallatie van het nieuwbenoemde lid der Kamer, de heer M J, Bakker en een voorstel tot wijziging van de sta tuten van het E.T.I. voor Zeeland in verband met een verzoek van de Ka mer van Koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen om deel te mogen nemen aan de werkzaamhed^i van de stich ting. Wegens het bedanken van de heer C. Bruins moet in deze vacature een nieuw lid gekozen worden. Na de rondvraag houdt drs. B J. Udink. adjunct-secretaris van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, een causerie over „De Europese economische samenwer king, in het bijzonder de E.E.G." Universitair examen Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaagde dezer dagen voor het arts-examen mevrouw M, A. F. Buwalda-Hermans te Kloosterzan- de. I Advert ent te) en pijn weg« wrijven met DAMPO VANDAAG. Middelburg Electro: „De duivel In zijde". 7 en 9,15 uur, 18 J.; Schouw burg: „Zarak", e uur, 14 J. Vlissingen Alharpbra: „De regenma ker", 7 en. 9 uur, 14 J.; Luxor: Bloe dig conflict", 8 uur. 14 J. Goes Grand: „Lewis en Martin in het wilde westen", 8 uur, 14 J,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2