Imn rS.ijpc FOCKINK Raad Souburg: „Zoutschade aan huizen voor Walcheren 'n ramp" Zeeuwse Almanak BESSEN VAN SMOKKELAAR WILDE MET 1000 KG BOTER OVER DE GRENS KEURING VAN MERRIES OP BEDRIJVEN VERLIEP GOED HAVERMOUT Agenda PROVINCIALE ZEJ3 U W SE COURANT WOENSDAG 30 OKTOBDR 1957. SNELLE MAATREGELEN ZIJN NODIG Kreeg woning-advies-commissie een politiek tintje"? NOG ALTIJD moet op Walcheren, maar ook in andere delen van Zeeland, een bijzondere woningnood bestreden worden: de verregaande zoutschade aan de woningen, die onder (zee)water gestaan hebben. Dit sombere on derwerp is tijdens de rondvraag van de gemeenteraad van Souburg dins dagmiddag weer eens aan de orde gekomen. De raad maakte heel duide lijk, dat deze „woningnood" nog altijd als een ramp beschouwd kan wor den en burgemeester A. H. S. Stemerding zei het zo: „Het is een vorm van na-oorlogsscliade, die tenminste zo groot is als de directe oorlogs schade". Niet minder dan 1500 van de circa 2000 Souburgse woningen hebben in de eb- en vloedstroom gestaan en in vele huizen teert het zout de muren steeds verder weg. En niet alleen de muren: ook elektriciteits- en gasbuizen worden aangetast. Er is in vele gevallen hierdoor een on houdbare toestand ontstaan Het was de heer C. W. de Visser, die dit Walcherse woningprobleem aansneed. „De wederopbouwwerk zaamheden zijn in de meeste geval len nu wel beëindigd, maar er is nog altijd de naschade, veroorzaakt door het zout". Hij bracht in herinnering, dat het al weer lang geleden is, dat er van rijkswege proeven zijn geno men, maar dat vrijwel niets over de resultaten van die proeven bekend „En ondertussen blijft het zout zijn vernielende werking verrichten", al dus de heer De Visser, die met vuur „snelle maatregelen" en „besprekin gen met desbetreffende instanties" bepleitte, „want steeds weer moeten er woningen ontruimd worden door deze zoutschade". In dit verband herinnerde hij er ook nog aan, dat onlangs twee oude mensen aan de Nieuwe Vlissiftgse- weg nog maar juist van de dood door gasverstikking konden worden gered. De gasbuis was op een plaats wegge- roest Tenslotte had de heer Visser ernstige kritiek op enkele huiseige naren: „Het is ergerlijk hoe sommi ge woningen worden geëxploiteerd". Alle huizen Deze oproep om iets te doen aan de zoutscnade was de burgemeester, Advertentie a gentleman's perfection! de heer A. H. S. Stemerding, kenne lijk uit het hart gegrepen. „We heb ben hier inderdaad te doen met een ramp", zo zei hij. „In een onlangs in Souburg gehouden vergadering van de centrale dienst voor bouw- en wo ningtoezicht, waarbij alle Walcherse gemeenten vertegenwoordigd waren, is ook nog een schreeuw opgegaan om deze naschade te bestrijden", al dus de burgemeester, die vaststelde, dat dit probleem op heel Walcheren speelt. Maar vooral Souburg is getrof fen, omdat er geen verhoogde ge deelten in de gemeenten zijn en alle huizen onder water hebben gestaan. Bovendien is de eb- en vloedstroom anderhalf jaar door Souburg getrokken, terwijl de meeste andere gemeenten een Jaar onder water stonden. Onder stroom.. De burgemeester vertelde verder, dat er inwoners van Souburg zijn, die de gasleiding hebben laten afsnij den en overgegaan zijn op butagas, omdat ook de gasbuizen waren aan getast en men het risico niet meer aandurfde. Bovendien komt het voor, dat bij vochtig weer muren onder stroom staan. De centrale dienst voor bouw- en woningdienst zal een actie op touw zetten. Zo zal een adres worden ge stuurd aan de Eerste en Tweede Ka mer en ook aan het departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting. „Een verheugend bericht is", aldus de burgemeester, „dat ambtenaren van rijk en provincie, dezer dagen weer een onderzoek instellen naar de zoutschade en naar de resultaten van dé proeven, die destijds in ver schillende woningen met bepaalde preparaten genomen zijn". „Maar", zo voegde hij er aan toe, „een feit VAN TOT MOSSELMINEUR. Oktober. Herfstmaand. Mosselmaand. Altyd een drukke maand voor de mosselexport, de kwekers zijn meest al uiterst tevreden. Maar dit jaar is oktober uitsluitend herfstmaand ge weest want mossel-technisch be zien was het een sof. De oorzaak? Men denkt de monetaire moeilijkhe den met Frankrijk; in september en begin oktober verzonden de expor teurs nog wel belangrijke hoeveelhe den mosselen naar dat land, maar zy moesten véél te lang op hun centjes wachten. Dit als gevolg van de devïe- zenlast met Frankrijk. Dit was weer vreselijk moeilijk voor de mosselex- Sorteurs, want dat zÜn hier in Ne erland individuele zakenlieden, die misschien wel over grote mossel-, maar niet over onuitputtelijke geld bronnen beschikken. Als men daar bijrekent de concurrentie van Dene marken en Duitsland op de Parijse markt, kan men zich levendig voor- DRINGEND Het is een oud verhaal, maar daarom niet minder mooi. 't Ge beurde in de voor-oorlgse jaren, dat er in een kleine Zeeuwse gemeen te een ambtenaar van een Rijks dienst op bezoek kwam, die- drin gend de burgemeester moest spre ken. Direct na aankomst in het dorp wendde hij zich tot een wandelaar; een bedaard mannetje, om naar de burgemeester te vragen. „Dat ben ik", antwoordde het mannetje een voudig, waarop de ambtenaar opge wonden verklaarde, dat zulks goed uitkwam omdat hij de burgemeester onmiddellijk moest spreken over een dringende en gewichtige aangelegen heid. Maar burgemeester begon al „nee" te schudden voor en aleer de ambtenaar was uitgesproken: „Nee man, 't is nou vijf uur geweest en burgemeester maakt z'n kuiertje", zo sprak hij, er echter goedmoedig aan toevoegend: „Jlaar morgenoch tend om negen uur ben jij de eer ste?'! De ambtenaar liep rood aan en woedend viel hij uit: ,J)at zal je geen 'goed doen in je promotiekan sen, man"! Die bedreiging had weinig effect. De burgemeester schudde z'n hoofd nog eens en verklaarde vervolgens: „Nou ja; 'k heb eigenlijk alleen maar belangstelling voor Amster dam en dat is niet vakant op het ogenblik...." Of de ambtenaar die volgende morgen om negen uur terug is ge komen, vermeldt de historie niet. stellen, waarom de „mosselmannen" in Bruinisse, Yerseke en vele andere Zeeuwse plaatsen een beetje tegen slag hebben. „HOSANNA!" „Hosanna", de welbekende Goese mu ziekvereniging, bestond deze zomer achtenzestig jaar. Dan kan men zich voorsbellen dat de instrumenten, waar de leden van het gezelschap hun oorstrelende klanken op voortbren gen, zo zoetjes aan eens vernieuwd moeten worden. Niet dat dat af en toe niet gebeurde, maar nu moeten er verschillende nieuwe instrumenten worden aangeschaft, en dat daar moet behoorlijk wat geld voor zijn. Dus houdt „Hosanna 'n bazaar en wel op vrijdag en zaterdag aanstaande in haar repetitielokaal aan de Brou wersgang. De dames hebben gehaakt, gebreid en geborduurd, de heren geschilderd, ge timmerd en geschaafd. Men is van zins ook enige hobo's en klarinetten aan te schaffenSucces maar weer! BEJAARDE .JEUGDLEIDER! Deze week is de jeugdleider, de heer D. Vergers uit Koudekerke, 70 jaar geworden. Een jeugdleider, die de leeftijd der sterken bereikt.... Een normale reactie zou zijn: „Hoe kan iemand op die leeftijd nog leiding ge ven aan jeugdwerk...." Wie de heer Vergers echter kent. denkt daar an ders over. Als „geboren verteller" weet hij de jeugd met zijn verhalen en toespraken te boeien en de in houd van zijn vertelsels leyert tel kens weer het bewijs, dat hij „jong van hart" is en ondanks dit passeren van de zeven kruisjes nog vlakbij de jeugdproblemen van deze tijd staat. In de consistorie van de Ned. herv. kerk te Kondekerke heeft men de ja rige een passende hulde gebracht. Ne gen sprekers hebben de vitale heer Vergers hier dank gebracht voor het werk, dat hij gedaan heeft en nog doet. Deze dank, uitgesproken door vertegenwoordigers van kerkeraden, jeugdkerkkringen, C.J.M.V-jongens- clubs, het rusthuis „Ter Hooge" en het bondsbestuur van het CJ.M.V.,, ging vergezeld van een aantal stoffe lijke zaken, zoals een enveloppe met inhoud en een kistje sigaren. is, dat Den Haag in deze aangelegen heid te langzaam werkt". Ook wees de heer Stemerding nog met nadruk op dit feit: In de rampschadewet is (financieel) wel rekening gehouden met de zout schade, maar de oorlogsschade- wet kende deze financiële regeling niet. Men wist toen nog niet hoe ingrijpend de zoutschade zou zijn! De heer G. J. Janse (c.h.) bracht nog in de aandacht, dat het gas bedrijf al enige tijd bezig isAd< leiding van de hoofdhuis naar at meters in de woningen te vernieu wen. Hier zal echter op spoed moeten worden aangedrongen. Politiek tintje Zoals gewoonlijk gingen vrijwel al le agendapunten in vlot tempo onder de hamer door. Alleen over de be noeming van leden voor de woning adviescommissie kwamen de tongen even in beweging. Aanvankelijk zou de heer J. Sinke (c.h.) de vacature, ontstaan, doordat de heer F. Leen- houts (p.v.d.a.) in verband met zijn functies moest bedanken, vervullen. In de vorige raadsvergadering maak te de P.v.d.A.-fractie daartegen ech ter bezwaar, omdat er dan geen fractievoorlichting meer was en de heer Sinke trok zich daarna terug. Het bevreemdde de heer B. Koole (a. r.) nu, dat B. en W. de heer C. Pot ter (p.v.d.a.) afwezig door ziekt© voor -benoeming hadden voorge steld. Hij maakte er bezwaar tegen, dat aan deze commissie een „politiek tintje" werd gegeven. Daartegen kwam de heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) in 't geweer. „Wij wilden alleen een raadslid in de commissie. Bij voor keur, de heer Potter, die dan ook de P.v.d.A. zou kunnen inlichten en ook de heer Sinke, die de A.R. en de C.H. U. van voorlichting zou kunnen voor zien". De heer Stemerding wees er op, dat het naar voren schuiven van de heer Potter voor B. en W. logisch was, toen de heer Sinke zich had te ruggetrokken. De heer Sinke merkte nog op, dat hij zo sportief was ge weest om de „moderne vakbeweging, de P.v.d.A. dus" een plaats in de commissie te geven, „maar als er een plaats vrijkomt in deze commissie verwacht ik deze sportiviteit ook van de andere kant", aldus spreker. Daar na ging de raad akkoord met het voorstel. De commissie bestaat nu uit de "heren C. Potter. 'J. S. Bloos, J. D. P. de Smit, Pi Verhüil en J. Versluis. leermiddelen en inrichten van een Voor de aankoop van gordijnen en spreekkamer voor de Julianaschool werden gelden beschikbaar gesteld. Ook de Marnixkleuterschool kreeg medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen. Het raadsbesluit van 28 juni 1.1. inzake vaststelling van verschillen de uitbreidingsplannen in onderdelen werd ingetrokke.n. Hierdoor verval len vijf verschillende plannen, waar na binnenkort voorstellen zullen ge daan worden over twee uitbreidings plannen, één voor Oost- en één voor West-Souburg. Een voorstel om de huidige Stufirt Makkersstraat te noemen Jan de Priesterstraat naar de in het voor jaar overleden wethouder van Sou burg werd aangenomen. De nieuwe straat achter de Padweg kreeg nu de naam Stuart Makkersstraat. Enkele voorstellen tot aan- en ver koop van gronden werden zonder meer aanvaard. Zaak IJzendijke voor rechtbank Middelburg. Op 15 november a.s. Vrydag 15 nov. a.s. zal de recht bank te Middelburg de zaak behande len tegen de 25-jarige E. C. uit IJzen dijke, van Belgische nationaliteit, die op zaterdagavond 12 januari j.l. een moordaanslag zou hebben gepleegd, op de 40-jarige wethouder van IJ/.en- dyke, de landbouwer C. Doens. O., die gedetineerd is in het Huis van Bewa ring te Middelburg, wordt ten laste gelegd een poging tot moord, subs, poging tot doodslag, subs, zware mis. handeling. Op die zaterdagavond werd de heer Doens, die met zijn echtgenote een boerderij bewoont in de eenzame Klei ne Oudemansplder, tijdens een rond gang over zijn bedry'f omstreeks acht uur aangevallen door iemand, die hem van achteren neerschoot. On danks zijn zware verwondingen, wist hij een naburige woning te bereiken. Hier verloor de wethouder het be wustzijn en werd in vrij ernstige toe stand in het ziekenhuis opgenomen. Dank zn snel en actief optreden van de rijkspolitie ter plaatse kon reeds enkele uren later de vermoede lijke dader, de Belg C. in een café worden aangehouden. Tot dusver heeft hij het hem ten laste gelegde ten stelligste ontkend. Over mo tief tot het misdrijf vernamen wij destijds, dat er een vete zou bestaan tussen een zekere P. van H. de stiefvader van C. en de landbou wer Doens, over land. De beste bessen f 7.15 per literkruik Duits matroos verdronken in de Westerschelde. De 36-iarige matroos Jacob Klinz uit Keulen, die behoorde tot de be manning van het Duitse motorschip „Rhenus 42" is dinsdagmorgen om streeks vier uur overboord gevallen en verdronken in de Westerschelde. De „Rhenus 42" was met stukgoede ren op weg van Duitsland naar Ant werpen en passeerde in de nacht van maandag op dinsdag het Kanaal door Zuid-Bcveland. Klinz is naar men aanneemt tussen Hansweert en Saef- tinge overboord geslagen. Hij is als vermist opgegeven. Er stond gister ochtend vrij veel wind. Kapitein Riemens veertig jaar bij stoombootdiensten. Jubilaris ontving gouden medaille in Orde van O.N. In het kantoor van de Provinciale Stoombootd. in Zeeland te Vlissin- gen is dinsdagmorgen gehuldigd de kapitein eerste klasse, de heer J. A. Riemens, die deze dag zijn 40-jarig ambtsjubileum vierde. De jubilaris is onderscheiden met de gouden eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. De commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, die als eerste de jubilaris toe sprak, speldde liem de versierselen van deze onderscheiding op. Tweede spreker was de burgemees ter van Vlissingen, mr. B. Kolff. Ver volgens werd het woord gevoerd door de directeur van de Provinciale Stoombootdiensten, mr. J. L. Nieu- wenhuis, die de capaciteiten en werk kracht van de jubilerende walkapi tein prees. Namens het „Jubileum spaarfonds personeel" sprak de heer A. C. van der Velde, die de echtgenote van de heer Riemens bloemen aanbood. Ka pitein P. Moens sprak daarna na mens het werkplaats- en binnenlig- gend personeel. Namens de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" voerde de heer J. M. Jansen het woord, die de jubilaris een geschenk aanbood. De heer Riemens tenslotte sprak een dankwoord. De heer Riemens begon op 29 oktober 1917 zijn loopbaan bij de Provinciale Stoombootdiensten als matroos. Zo klom hij op, tot hii in januari 1942 tot kapitein wera benoemd. Sedert februari 1953 is de heer Riemens „walkapitein" in Vlissingen. Bij deze huldiging was tevens tegenwoordig de gedeputeerde, de heer M. A. van Poelje. Zeeuw tot onderdirecteur van „Effatha" benoemd In verband met de benoeming van de heer J. L. van de Have tot direc teur van het chr. instituut voor doof stomme kinderen „Effatha" te Voor burg. is als zijn opvolger tot adjunct directeur benoemd de heer A. Goe- nian, geboortig uit Heinkenszand. De heer Goeman, die reeds hoofd van school III op deze inrichting was, is thans hoofd van school I geworden. Kenneth Goodman geeft concert in Axel Binenkort zal te Axel een concert worden gegeven door de beroemde ne ger-organist Kenneth Goodman. Axel werd opgenomen in een serie Euro pese tourneeplaatsen van deze orga nist. Tijd en plaats van dit unieke con cert zuilen nader worden bekend ge- Grondkamer voor Zeeland Bij Koninklijk Besluit is wegens het bereiken van de leeftijdsgrens .eervol ECONOMISCHE POLITIERECHTER Betaling van ziektegeld duurde te lang. Voor de economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, moest zich dinsdagmorgen verantwoorden de schilder-tekenaar G. G. M. uit het Belgische grensplaatsje Stekene, die verdachte was in een boter- smokkelzaak. M. was reeds geruime tijd in de ziektewet. Hij vond het echter wat lang duren eer hij zijn geld kreeg en toen hem iemand kwam vragen of hij er wat wilde bij verdienen, aarzelde jilj geen moment. De „behulpzame" persoon kwam M. in Stekene halen en nam hem mee naar het Belgische Sint Niklaas. Daar stapte M. over in een gereedstaande personenauto, die hij voor er mee naar Zeeuwsch-VIaanderen te rijden eerst ontdeed van de kentekenen, zoals het chassis- en autonummer. Dit alles gebeurde op de 16e okto ber j.l. M. reed de grens over een stuurde op Koewacht aan. Terwijl hij daar in de omgeving zijn „zaken" afhandelde, verschenen de ambtena ren van de centrale veldpostdienst der douane uit Axel op het toneel. Zij sloegen een goede slag, want de Belg wilde zich met een hoeveelheid van 1000 kg koelhuisboter uit de voeten maken. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, hield er rekening mee, dat deze smokkelaf- faire voor verdachte de eerste was en eiste een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van zes weken. Mr. van Empel veroordeelde M. tot een gevangenisstraf van vier weken. Meer dan vijf jaar lang had de landbouwer P. R. uit 'sHeer-Arends- kerke zijn stuk land voor een aan zienlijk te hoge som veniacht. Van zijn schoonvader verpachtte R. de grond voor 350 per jaar. Hij ver pachtte het land onder aan een land bouwer, die hij echter een pachtsom bedong van 1250, dus 900 zuive re winst. De eerste drie jaar waren even wel reeds verjaard, zodat hem deze overtredingen niet meer ten laste gelegd konden worden. Voor de jaren 1956 en 1957 eiste de of ficier echter twee onvoorwaarde lijke geldboetes van 500. De po litierechter veroordeelde verdach te tot het betalen van twee maal 400, waarvan tweemaal 150 onvoorwaardelijk en twee maal 250 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Zeeuwse verpleegster slachtoffer van verkeersongeval In de nacht van maandag op dins dag is de 41-jarige verpleegster H. J. Lindenbergh, afkomstig uit Krabben- dijke en sinds enkele jaren werkzaam in de psychiatrische inrichting „En degeest" te Oegstgeest, aan de gevol gen van een verkeersongeval overle den. Toen zuster Lindenbergh op 21 september jl. met haar bromfiets in Rijnsburg reed. werd zij door een ontslag verleend aan H. C. van de vrachtauto aangereden. Zij werd Zande te Nieuwerkerk, als lid van de daarbij zodanig verwond, dat zij Grondkamer voor Zeeland. hieraan thans is bezweken. „HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD" Vergadering te Goes Het bestuur van de afdeling Zee land van de Kon. Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" vergaderde onder leiding van de heer J. Q. C. Lenshoek, in hotel „De Korenbeurs" te Goes. Uit d« mededelingen bleek, dat de ze zomer 30 premie-merries van 5- tot jaar bij de gehouden verrichting»- proeven, uitgaande van het Rijkscon sulentschap voor de paardenfokkerij te 's-Gravenhage. het gebruikswaar decertificaat A behaalden en 4 het B-certificaat. Voor de thans nog aan de gang zijnde verrichtingsproeven is nog een groot aantal merries aange geven. Voor de A-merries wordt bij prime- ring jaarlijks de behaalde premie met f 30.— verhoogd, voor de B-mernes met f 20.en voor de C-merries me: f 10.voor 1957 nog met terugwer kende kracht. Uit een door de hoofdinspecteur, de heer P. J. Lako, ingediend rapport bleek, dat de door hem uitgevoerde keuringen op de bedrijven voor opna me van merriën in het keurstamboek of het hulpboek succesvol zijn verlo pen. De betrokken merrie-houders waren zeer tevreden, dat ze nu niet meer naar een centraal gelegen keu- nngsplaatsen met hun merries moes ten, wat in de laatste jaren in ver band vooral met het grote personeels- Advertentie! 'f beste ontbijt In de kortste tijd tekort zeer moeilijk viel en de aan voer zeer ongunstig beïnvloedde. Door de keuring op de bedrijven is een aan merkelijk groter aantal merries inge schreven- Hoewel het inschrijfgeld voor een bedrijf-keuring werd ver dubbeld, zagen de betrokkenen hierin toch naast een groot gemak, een gel delijk voordeel. Een uitzondering geldt In, deze voor Walcheren, waar men dé keu ring op de gewone centrale plaats. Middelburg, wenste te handhaven. Besloten werd de jury voor de merrie-premiekeuringen, bestaande uit twee leden en twee plaatsver vangende leden met twee plaats vervangers uit te breiden. Als zo danig werd gekozen de heren A. L. C. Rrooijmans te Tholen en Iz. dc Buck te Grijpskerke. Aan de K.V.N.T. zal naar aan leiding van het ontvangen ont- werp-programma voor de verplich te h"ngstkeuringen 1958 verzocht worden de keuringen in Zeeland te houden op woensdag 22 januari te Goes, op donderdag 23 januari te Axel en op vrijdag 24 januari te Oostburg. De centrale hengsten-premiekeu* ring te Goes is vastgesteld op woens dag 5 februari 1958. Hiermede wordt afgeweken van de gebruikelijke don derdag, om tegemoet te komen aan de wens van de zuster-rffdeling Noord- Brabant, die haar centrale keuring wil houden op 6 Februari in combinatie met een belangrijke paardenmarkt te 's-Hertogenboseh. De jaarlijkse algemeene vergadering vain de afdeling werd vastgesteld op dinsdag 28 januari 1958 te Goes. De algemene kringvergadering zijn vastgesteld op 2 januari 1958 te Kort- gene en Middelburg, op 3 januari te Axel, op 4 januari te Tholen en St.- Philipsland, te Goes op 7 januari, te Oostiburg op 8 januari en te Zierikzee op 9 januari. Geen vergunningen De brandstoffenhandelaar F. C. J. uit Clinge oefende nog steeds deze handel uit zonder in het bezit te zijn van de vereiste vergunningen. Op 14 mei was J. reeds veroordeeld tot het betalen van een boete van 150. In zijn voordeel pleitte, dat J. thans druk aan het studeren is. De politie rechter besloot deze zaak drie maan den aan te houden om te onderzoe ken wat er voor de kolenhandelaar te bereiken is. De drukker P. A. van R. te Hulst had zich toegelegd op de uitoefening van de kleinhandel in sportartikelen, zonder dat hij hiervoor de vereiste vergunningen had. Hij had 't gedaan om zijn zoon alvast wat in te wer ken. Het ging hier om diverse spelen, zoals schaak-, dam-, ganzebord- en tafeltennisspelen. „Dat kan nog al lemaal wel", meende de politierech ter. Via het tafeltennis was van R. echter gekomen tot de verkoop van rackets, tennisschoenen enz. De officier merkte op, dat Van R. op lichtzinnige wijze met de uitoefe ning van deze nevenhandel was be gonnen. Bovendien was er geen nood zaak voor aanwezig, merkte de of ficier op, die een geldboete van 75 eiste. De raadsvrouwe van Van R., mr, J. M. van der Maas uit Den Haag. merkte op, dat lang niet. alle artikelen als sportartikelen beschouwd kunnen worden. Reeds voor de oorlog verkocht Van R. o.m. dam- en schaakspelen, die hij betrok van een grossier, die geen sportartikelen leverde. Bad minton dat ook door kleine kin deren beoefend wordt tafelten nis en tennisschoenen, die ook in de schoenenzaken verkocht wor den, zag mr. Van der Maas niet als specifieke sportartikelen, zo als hier bedoeld werd. Mr. Van Empel rangschikte echter „gezelschapsspelen en schoenen on der de sportartikelen in de kleinhan del en meende, dat Van R. er maar een jaar mee moest stoppen tot zijn zoon examen gedaan had. De politie rechter veroordeelde verdachte tot een boete van 75. De rijwielhandelaar J. B. uit Ter- neuzen was doorgegaan met de ver koop en het repareren van bromfiet sen, hoewel hij er de papieren niet voor had. De eis van dc officier, zijn de 50 of 10 dagen, reduceerde de politierechter tot 40 of 8 dagen. De schoenhersteller J. A. M. uit Groede stond terecht, omdat hij ook schoe nen verkocht zonder papieren. M. had de zaak plus de schoenen over genomen van zijn vader. De aanwe zige voorraad was evenwel nog niet uitverkocht. Conform de eis van de officier veroordeelde de politierech ter hem tot 35 of 7 dagen. De landbouwer G. J. P. de D. had vee ingeschaard (vee van een an dere landbouwer bij eigen vee laten grazen) van een zekere S. Deze overeenkomst was avenwel niet schriftelijk aangegaan, terwijl ook de toestemming van de grondkamer niet was verkregen. Mr. Schenken berg van Mierop eiste een boete van 30. De politierechter volstond met 10. Vrouwen Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pynverdrijver. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en drogist 0,95, 2,40 en 8,88. VANDAAG Middelburg Electro: „Pionic", 7 en 9.15 uur, 14 jaar; Concertzaal! Z.V.U., Cora Canne Meijer en Liesbeth Rüm- ke Hoppen, 8 uur; Restaurant Wöh- ler: Jaarvergadering Plantkunde en Tuinbouw, B uur. Vlissingen Alhambra: „ArvnJe get your gun", 7 en 9 uur. alle leeftijden; Luxor: „Haaien van Marseille", 8 u.. 18 Jaar. Grand: „Vader tegen 8 uur, 14 Jaar, /II en

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2