GESLAAGDE EERSTE INSTUIF IN JAN VAN BOVENHUIS WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN DONDERDAG 24 OKTOBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HERVORMDE JEUGDRAAD VLISSINGEN Ds. Van der Schoot leidde „openingsplechtigheden" „Maar 't ambacht (lat hy feïteiyk dee, was land ontdekken ln de zee". Terwijl de liedjeszanger deze regels ln het Jan van Bovenhuis aan het Vll88ingse Bellamypark liet weerklin ken, werd hy begeleid door een drietal gitaarspelers. Aan zyn voeten op de (jrond en rondom op stoelen in de on- angs gerestaureerde zaal, zaten jon gens en meisjes, die op uitnodiging van de Hervormde Jeugdraad de eer ste „instuif" in het Jan van Boven huis meemaakten. Die Instuif, welke om de veertien dagen zal worden ge houden, wordt georganiseerd ten be hoeve van jongelui van zestien jaar en ouder. Men heeft dit samenzijn op woens dagavonden gesteld, omdat dan de zeevaartscholieren van de partij kun nen zijn. En de animo ln de kring van de toekomstige zeerobben was groot: in de propvolle zaal overheerste het donkerblauw van hun uniformen. En stoere mannenstemmen do mineerden In het koor. dat na dit „land ontdekken in de zee" het re frein „Gloria, victoria, wiedewie- dewietbombomsasa" enz. aanhief. Zeer tot genoegen van de zanger, die overigens ook zelf eigenlijk een ander „ambacht dee": het was ds. Y. van der Schoot, voorzitter van de Hervormde Jeugdraad, die ook verder een actief aandeel nam in de diverse „plechtigheden", waar mee deze eerste instuif in het Jan van Bovenhuis gepaard ging. Tot die ceremoniën behoorde het af rollen van een zes meter lange wand versiering, betrekking hebbend op de avonturen van de man die Amerika ontdekte, het doorknippen van een lint door de heer M, Eland, die zich in de toekomst speciaal met deze tak van het jeugdwerk zal belasten, en de onthulling van een zee-heldhaftig clubsymbool onder het luide zingen van het lied over de oude zeerob Do- Aanbesteding. Het bestuur van het waterschap Kruiningen heeft woensdag aanbe steed het aanleggen en verharden van een gedeelte van het „Zwarte wegje" met bijbehorende en bijko mende werken, gelegen bij het ge maal van het waterschap Kruinin gen aan de veerhaven te Kruinin gen. Het werk is gegund aan de N.V. A. van Dijck-Petiet te Bergen op Zoom voor het bedrag van 42.300. De andere inschrijvers waren: aannnemersbedrijf M. T. Hol N.V. te Hulst 43.050.Aannemersbe drijf Zeeland N.V. te Middelburg 44.800; Firma M. de Oude en K. T. de Jonge te Zierikzee 43.100; W. Hoogesteger te Wemeldinge 42.933 J. A. Leijs te Kapelle 47.800; N.V. Wegenbouwbedrijf Joh. de Kroon te Goes 40.370; J. van der Heide te Hoedekenskerke 43.800; Aanne mersbedrijf Dijkstra te Breda 45.200. Chr. Reisvereniging in Zeeland vergaderde De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Christelijke Reisvereniging hield haar jaarvergadering in „Slot Ostende" te Goes. De voorzitter, de heer H. C. van Donk, sprak een wel komstwoord, waarna de secretaris, de heer P. B. Kramer, het jaarver slag uitgebracht. Het aantal leden steeg in het afgelopen verslagjaar tot 736. De penningmeester, de heer Jac. Everse kon de kas afsluiten met. een batig saldo van 260. De heer J. K. Voogd te Middelburg werd als bestuurslid herkozen. De dames E. Bakker te Borssele en J. Zwiep te Biezelinge nemen thans de plaatsen in van de aftredende dames Panne- koek en Van Hekken. De afdeling be sloot om de voorzitter aan te wijzen als kandidaat voor het hoofdbestuur. Voorts werden er enkele films ver toond, namelijk „Diep Nederland", „New York", Strauss" (muziekfilm) en „Bermuda Bound." De heer Voogd sloot de geslaagde avond met dank gebed. Iets levendiger uienhandel in Zeeland Op de uienveilingen is de laatste week een iets levendiger stemming f;ekomen. Lange tijd was er een bc- rekkelijk lusteloze markt, maar thans is er een toenemende vraag en het gevolg is dat de prijs van de voor export geschikte uien enkele centen per kg is opgelopen. Zo wordt thans voor de middelkwa liteit rond 15 ct. per kg betaald en voor de grove maat 1112 ct. Dat is overigens altijd nog iets minder dan vier tot zes weken geleden werd be taald. De voornaamste afnemer van de Nederlandse uien is op het ogenblik West-Duitsland. In de week van 6 12 oktober werden in totaal 4628 ton uien geëxporteerd en hiervan gingen naar WestT-Dultsland 2785 ton. Naar Engeland werden in deze periode 1640 ton verladen, naar West-Indië 29 ton en naar Afrika 165 ton. Ver der gingen er nog kleine zendingen naar Zweden. Frankrijk, België en Nieuw-Guinea. Auto reed tegen boerenkar In de Nieuwe Diepstraat te Ter- neuzen ontstond dinsdagmiddag een aanrijding tussen een personenauto, bestuurd door J. S. uit Rotterdam en een rechts van de weg geparkeerd staande boerenkar van de voerman L. uit Terneuzen. De auto werd over een aanzienlijke lengte opengereten. De kar liep geen schade op. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Collecte De collecte ten bate van het Pro testant Interkerkelijk Thuisfront heeft te Kamperland 55,38 opge bracht. rus. Op het verdere programma van de avond stonden onder meer de ver toning van een filmstrook, enkele ge zelschapsspelen en nog méér zang. De liederen kregen een meer ingetogen karakter tegen het einde van de avond, voor en na het sluitingswoord van ds. Van der Schoot. Naar de heren J. J. Hamelinck, ou derling voor het jeugdzorgwerk en A. Minnaer, secretaris van de Hervorm de Jeugdraad, nog mededeelden, is het Jan van Bovenhuis eigenlijk een do mein van enige der dertien clubs voor jongens en meisjes tot zestien jaar, welke onder auspiciën van de jeugd raad werkzaam zijn en die zich onder meer met knutselen, spelen vertellen, sport, kamperen, corresponderen (met Zuid-Arika), een maandelijkse film vertoning enz. vermaken. Andere „do meinen" voor die clubs zijn de Noor derkapel en het „Havenhonk". Kinderen van enkele clubs, die ln het Jan van Bovenhuis zyn gevestigd, waren present by de opening van de eerste instuif. Het Jan van Bovenhuis is Immers eigenlijk van hén, en zy hebben zich ongetwijfeld gevoeld als gastheren en gastvrouwen voor deze nieuwe bezoekers, inclusief Dorus en de schuit van Columbus. Wrak van de „Plan" is onvindbaar De Duitse kustvaarder „Plan", die maandagavond na een aanvaring in de VVesterschelde ln de Biezellngse Ham is gezonken, is onvindbaar! Po gingen van de bergingsvaartuigen „Salvator 10", van de Union Remor- quage et Sauvage te Antwerpen en de „Walrus" van Van der Tak's Ber gingsbedrijf te Rotterdam om het ge zonken schip „op te dryven", misluk ten. De rijkswaterstaat heeft name lijk geen boei gelegd op de plaats waar het wrak ligt. Vandaag zullen wederom pogingen worden aange wend het wrak op te sporen. Generaal Van Baarse! nam afscheid van le COAK De inspecteur der militaire admini stratie, de brigade-generaal L. A. van Baarsel, die binnenkort met pensioen zal gaan, heeft woensdag afscheid genomen van officieren en manschap- gen van de le COAK te Middelburg. mstreeks half vier nam de generaal Van Baarsel op de Markt een parade af van de COAK-troepen, die vooraf gegaan werden door de tamboers- en hoornblazersband van de in Middel burg gedetacheerde militairen. De commandant van de le COAK. de lui tenant-kolonel J. Potteboom, was hierbij parade-commandant. Des avonds was er in de Berghuijskazerne een afscheidsdiner. Arbeiderskunstkring in West Zeeuwsch-VIaanderen In hotel „De Eenhoorn" te Oost burg hield het N.V.V. in West- Zeeuwsch-Vlaanderen een vergade ring, waarin van gedachte wera ge wisseld over het oprichten van een Arbeiderskunstkring in de streek. Het bestuur van de opgerichte arbei derskunstkring wera samengesteld uit de heren: G. J. van Oorschot, Sluis, P. de Vreeze, Aardenburg, J. Hensen, Breskens en mevrouw S. de RooDesein uit Groede, die tevens de Federatie van de Vrouwenbond vertegenwoordigt. Aan het bestuur werd namens de bestuurdersbond van het N.V.V. toegevoegd de secretaris, de heer L. de Klerk uit Aardenburg. Reeds 1 november a.s. zal de Kunst kring starten met het Zuidelijk To neel, dat in het Ledèltheater te Oost burg „Nacht in de Middag" voor het voetlicht brengt. Na het huishoudelijk gedeelte sprak de heer C. Hoek, distnetsbestuurder van het N.V.V. in Zeeland over de sociaal-economische politiek in het algemeen. Hij betoogde o.m. dat het zeker nu van belang is dat de vak beweging in het sociaal-economische leven in ons land een stérke plaats inneemt. Na deze inleiding sloot de voorzit ter, de heer A. van de Velde uit Schoondijke de vergadering. MIDDELBURG Tuinbouw en Plantkunde geeft cursus in bomen en heesters In samenwerking met de afdeling Goes, geeft de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, een cursus. De deel nemers zullen daar niet alleen kennis van bomen en heesters opdoen, maar ook praktische lessen krijgen hoe ze die op de juiste wijze moeten snoeien. Voor deze cursus, die 1 no vember a.s. in één der lokalen van café Montaan te Middelburg begint en on. der leiding staat van de heer Kr. Goudzwaard, hebben zich reeds 15 leerlingen opgegeven. Voor hen, die in deze cursus belangstellen is er ge legenheid de eerste les, die om kwart voor acht begint, als toehoorder bij te wonen. Successen voor pluimveefokkers Enkele Middelburgse leden van de pluimveevereniging „Middelburg en omstreken" behaalden op de 49e ten toonstelling van „Ornithophilia" te Utrecht weer enkele mooie successen. De heer B. Mulder behaalde met Ned. sabelpootkriel, hen, V.G.; met rood schila pauwstaart 1 Z.G. met ere prijs, met een oud-Hollandse meeuw, rood schild 1 Z.G. met ere-prijs en met een oud-Hollandse meeuw, geel schild Z.G. De heer P. Simpelaar behaalde met een wijandotte kriel withaan 4 Z.G. met ere-prijs en met wijandotte krielhen G-G.; niet een oud-Hollandse meeuw geen schild Z.G. en met blauw schild 4 Z.Z.G. en G. en met roodzilver schild 1 Z.G. VLISSINGEN ,,Het kind en het boek" Mevrouw N. Verschoorvan der Vlis te Vlissingen sprak voor de her vormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" te Bruinisse over het on derwerp „Het kind en het boek". Spreekster werd ingeleid door me vrouw De KoningJumelet. Me vrouw Verschoor wees er in haar causerie op, dat het schrijven van kinderboeken pas dateert uit de achttiende eeuw. Voor die tijd kende men slechts boeken voor volwasse nen. Zij waarschuwde voor sommige soorten beeldromans. „Een boek kan het geestelijk leven van een kind voeden, maar ook verwoesten" Tot slot las de schrijfster een frag ment voor uit een door haar ge schreven kinderboek, waarna zij de aanwezigen gelegenheid tot het stel len van vragen schonk, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. De vrouwenvereniging van Sirjansland was op deze avond de gaste van „Helpt Elkander". NOORDZEELAND R.-k. oudervereniging uitte ontevredenheid. Tijdens de dinsdagavond gehouden bijeenkomst van de r.k.-oudervereni- ging in hotel „Concordia" te Zierik zee, hebben de aanwezigen hun on tevredenheid geuit over de lesroos ters, die door het schoolbestuur van de r.k.-school zijn vastgesteld. De kinderen moeten verschillende dagen in de week reeds om één uur op school zijn, in verband met gymnas tieklessen. In diverse gezinnen geeft dit moeilijkheden. Hoewel in het les rooster waarschijnlijk geen verande ring gebracht kan worden, zal het be stuur van de oudervereniging probe, ren een betere oplossing te vinden. Men betreurt het, dat het schoolbe stuur geen contract met de ouder vereniging heeft gehouden, zodat eventuele moeilijkheden opgelost had den kunnen worden. Tot bestuurslid werd gekozen de heer C. J. Droog. De overige leden werden herbenoemd. Het hoofd van de school, de heer W. J. Langedijk, hield na de pauze een korte Inleiding over „Handenarbeid en ander expressief onderwijs". Tij dens een volgende bijeenkomst zal kapelaan Adriaansé een causerie houden over het onderwerp „Sexuelè voorlichting voor kinderen." Onderwijsbenoeming Tot hoofd van de christelijke la gere school te Oud-Vossemeer ls be noemd de heer B. G. Kegge, t hans werkzaam als onderwijzer te Middel burg. De heer Kegge 'zal de heer C. P. de Schipper, die benoemd is tot hoofd van een school te Koudekerke, in zijn functie opvolgen. Herdenking bevrijding Evenals vorige jaren zal ook dit maal in de novembermaand de be vrijding van Vlissingen worden her dacht. Zaterdag 2 november a.s. is er 's avonds om kwart over zeven een kranslegging bij het landings monument, waarbij het woord ge voerd zal worden door de burgemees ter van Vlissingen. mr. B. Kolff. De legaties van instellingen, verenigin gen e.d., die aan de plechtigheid wil len deelnemen, kunnen dit tot 30 okto ber a.s. ter secretarie opgeven. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 22 oktober: Leopoldskerk, Antwerpen; Farmsum, Antwerpen; Fiona, Antwerpen; 23 okto ber: Avontuur, Londen. Vlissingen vertrokken op 22 oktober: Stanislas, Antwerpen; Westropa, Gibral tar; Deo Duce, Lissabon; 23 oktober: Farsum, Houston; Leopoldskerk, Rotter dam. Gepasseerd naar Antwerpen op 22 ok tober: A Moth, Las Padmas; Mypuck, Cork-Gent; Ella, zee; Nore, Rotterdam; Senegalkust, Rotterdam; Heron, Velzen; 23 oktober: Doris, Hamburg; Prins Johan Willem Prlso, Rotterdam; Vrede, Swan sea; Ida Jacoba, FeHxborough; Dinkel, Midlesbrough; Had-a, zee. Gepasseerd van Antwerpen op 22 okto ber: Ridderkerk, Amsterdam; Drente, Londen: Arnedijk, Rotterdam; Algenib, ^Otterdam; Spoorslngel, Lissabon; Adine, Rotterdam; Helvetia, Londen; 23 oktober: Ronopi, Patras: Hulst, Lissabon; Nimrod, Boulogne; Eagle, Fleetwood; Adrlaantje Elisabeth. Le Havre; Capri, IJmulden- Gent; Helvetia. Hull; Utrecht, Amster dam; Hydra, Londen; Fiona, Zee. ZEEUWSCH-VLAANDEREN AARDENBURG E.H.B.O.-wedstrijden in West Zeeuwsch-VIaanderen In de zaal van hotel „De Roode Leeuw" werden door de diverse E. H. B. O.-afdelingen van West-Zeeuwsch Vlaanderen wedstrijden gehouden. De jury bestond uit de heren H. de Jong, chirurg te Oostburg, A. Beck, arts te Zuidzande, G. de Meijer, arts te Sluis en N. J. Rijk, arts te Aardenburg. De wedstrijd was verdeeld in een seniorengroep waarvan de deelnemers reeds meer aan dergelijke wedstrij den hadden deelgenomen en een ju- niorengroep, waarvan dé deelnemers voor het eerst uitkwamen. Bij de senioren waar 160 punten te behalen waren, werd Aaïdenburg I eerste met 123 punten en winnaar van de beker die beschikbaar was gesteld door de Aardênburgse winke liersvereniging „Warvo". Tweede werd Sluis I met 115 punten, winnaar van de medaille van „Warvo", 3e Aardenburg II met 90 punten en 4e Sluis II met 61 punten. Bij de junioren ging de le prijs naar Oostburg met 74 van de 140 te behalen punten. Deze groep kreeg de medaille van de E.H.B.O. Tweede werd Sluis met 64 punten en 3e Zuid. zande met 56 punten. De commandant van Aardenburg I de heer P. Minnaert uit Eede werd evenals vorig jaar bij de senioren winnaar van de commandantsprijs met 41 van de 45 te behalen punten. Bil de junioren was dit de heer Van Schaick uit Sluis met 28 p. De prijs uitreiking geschiedde door de voor zitter van de afdeling Aardenburg. de heer A. de Baere. Dokter H. de Jong uit Oostburg gaf een nabe schouwing over de wedstrijd. GOES Gezelschap Johan Kaart trad op De bromfietsclub „De Bromvlieg" te Goes heeft zich in weinige jaren van zijn bestaan ontwikkeld tot een groepje enthousiaste sportbeoefe naars. die er echter geenszins van te rugschrikken 'n gezellige avond met foede artiesten te organiseren. Dit leek ook weer dinsdagavond in de „Prins van Oranje" te Goes, waar 't bekende gezelschap van Johan Kaart het vermaarde blijspel „Potasch en Perlemoer" in textiel over het voet licht bracht. Behalve vele leden en donateurs van de bromfietsclub, wa ren voorts o.m. aanwezig de besturen van de Goese middenstandsverenigin gen „Handelsbelangen" en „De Gan- ze" alsmede tal van middenstanders. Potasch en Perlemoer de beide com pagnons, die grote zaken in textiel doen. en verscheidene personeelsleden hadden de lachers op nun hand. Het gebodene stond op een goed peil en de talrijke bezoekers beloonden ac teurs en actrices herhaaldelijk op een spontaan applaus. Lezing voor middenstanders De r.k. middenstandsvereniging „Hanze" te Goes houdt aanstaande vrijdagavond om 8 uur een ledenver gadering in het „Schuttershof", waar in de heer B. ter Stege uit Den Haag zal spreken over het onderwerp: „Fi nanciële bedrijfsvoering met alle as pecten van dien". Ook de leden van „Handelsbelangen" zijn uitgenodigd deze bijeenkomst bij te wonen. Benoeming aan u.l.o. Aan de christelijke u.l.o. te Goes werd tot leraar benoemd de heer L. Holwerda, onderwijzer Aan de her vormde school te Sassenheim, De hoor Holwerda komt in de plaats van de heer J. H. Heringa, die per 1 januari met pensioen het onderwijs verlaat. KLOETINGE Bevordering De heer J. A. Hoste, afkomstig uit Nieuwvllet en werkzaam als adj. commies tér gemeentesecretarie van Kloetinge, is bevorderd tot commies. KAMPERLAND Bazaar De muziekvereniging „Ons Genoe gen" te Kamperland hield een ba zaar in „Renata". Naast de vele at tracties trok in het bijzonder het rad van avontuur een goede belang stelling. WEMELDINGE Mej. N. E. Janse, onderwijzeres te Wemeldinge, slaagde voor de akte wis kunde l.o. BORSSELE Verbouwing gegund De verbouwing van de oude openbare school te Borssele is gegund aan de heer P. Engéis uit Heinkenszand voor het be drag van f 6400. Het gebouw zal worden omgebouwd tot verenigingslokaal. Vrouwenvereniging vierde jubileum Te Borssele vierde de vrouwenver eniging „Naar hoger doel" haar tien jarig bestaan. Tijdens een gezellige bijeenkomst, die onder leiding stond van mevrouw Vrijlandt, werd een te rugblik geworpen op de vrouwenver eniging zoals zij in het begin was. Op deze avond waren ook bestuursleden van de provinciale vereniging aanwe zig. RILLAND-BATH Gemeenteraadsvergadering De raad van de gemeente Rilland- Bath komt vrijdag 25 oktober in ver gadering bijeen. Op de agenda staat o.m. een voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de N. V. P.Z.E.M. inzake de levering van elektrische energie ten behoeve van de openbare verlichting en een voor stel om medewerking te verlenen aan de N.V. Waterleiding Maatschappij Zuid-Beveland" te Goes voor de aan sluiting van onrendabele percelen. Voorts zal tijdens deze vergadering de gemeentebegroting voor 1958 be handeld en vastgesteld worden. KORTGENE Vergadering ambtsdragers van hervormde gemeenten Voor dè eerste maal in dit winter seizoen kwamen de ambtsdragers der hervormde gemeehtén van Noord-Be veland in vergadering hijeen in het verenigingsgebouw te Kortgêne. De voorzitter, ouderling M. v. Halst, opende de bijeenkomst met schriftle zing en gebed en heette de aanwezi gen welkom. Vervolgens werd het programma voor de komende winter bekend gemaakt. De inleider van deze avond, as. G. van Schuppen te Kort- gene, sprak over „De theologie van Karl Barth". Spreker noemde enkele punten uit de levensloop van deze grote Zwitserse theoloog en zette enige van zijn belangrijkste theolo gische visies uiteen. VEILING MIDDELBURG 23 oktober. Aardappelen: Bintjes, bon ken 14.10, Idem grote 3—14.50. Koopmans Blauwe, grote 15.10. Climax, grote 5—6.20. Furore, drielingen 5.30. Fruit: Black Alicante II 126—162. Ana nasmeloen 2535. Netmeloen 21—24. Kas- tomaten A 40—75. idem B 68, idem C 28— 69. Gele tomaten A 49. iratuurtomaten 22—28. Appelen: Jonathan, keuken grof 67. keuken 53—72. Winston, keuken 47—72. Goudrelnêttè, keuken grof 69—75. keuken 70—71. Appelen, val en kroet 33—57. Peren: Saint Remy huishoud II 59, keu ken grof 64, keuken 55—60. Zwijndrechtse Wijnpeer, keuken 52—66. Doyenne du Co- mice, keuken 156—117. Comtesse de Paris, keuken 55. Beurré Alex Lucas, keuken grof 5456. Gieser Wildeman, keuken 67. Peren, val en kroet 37—48. Groenten: Bloemkool A 1039, idem B 8—18, idem C 10. Kropsla B 3—15. Bos- peen 16—30. Boskroten 3—13. Bosrapen 6—8. Andijvie 6—15. Prei 16—25. Savooie kool 6—11. Rodekool 5—16. Wlttekool 6— 12. Boerenkool 11—13. Waspeen 3—20. Breekpeen 5—12. Uien per kg. 6—15. Ra pen per kg. 3—9. Spruiten, geschoond 77 —76. Spruiten, ongèschoond 35—70. Witlof 62—84. Postelein 40—50. Spinazie 40—43. Dubbele princessen 136. Pronksnijbonen 63. VEILING TERNEUZEN Per 100 etuks ln centen: Sla 4—11. Per stuk ln centen: Bloemkool 1040, afwij kend 10—20. Knolselderij 2—8. Per bos in centen: Selderij 4. Peen 10—22. Per kg. ln centen: Bintjes 911. Andijvie 716. Prlncessebonen 105. Kroten 5—7. Rode kool 611. Savooiekooi 7—13. Wittekooi 5—13. Breekpeen 10—19. Prei 10—15. To maten 20—52. Uien 17—20. Witlof, afwij kend 40. Selderie 31—38. Alpha's 13.80. Appelen: Cox Orange Pippin huishoud I 80-85 100, huishoud II 60, keuken 79—87, fabriek 60—75, kroet 28—50. Goudreinette huishoud I 95 80, 85-95 77—80, 75-85 76—81. 65-75 67—70, huishoud II 52—55, keuken 59—64, fabriek 61—54, kroet 40—60. Jona than ST 80-85 74—78, 75-80 74—76, 70-75 75 —79, 65-70 70, 60-65 60—65, 55-60 55—61, huishoud I 80-85 70—78, 75-80 70—77, 70-75 69—76, 65-70 65—71, 60-65 56—65, 55-60 50—60. huishoud H 44—50, keuken 61—70, fabriek 50—51, kroet 25—46. Peren: Beurré Alex Lucas (rijp) huis houd I 85-95 92, 75-85 93, 65-75 100, huis houd n 58, keuken 60, kroet 47. Saint Re my keuken 55—58, fabriek $0. Nouveau Poiteau keuken 54—60. fabriek 52. „Voorwaarts" vierde het 25-jarig jubileum Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum hield het bestuur van de christelijke réisvereniging „Voor waarts" te Terneuzen in het her vormde jeugdgebouw een druk be zochte receptie, na afloop waarvan 'n gezamenlijke koffiemaaltijd volgde, tijdens welke de voorzitter, de heer C. Leunis, mededelingen deed be treffende het a.s. winterprogramma en de plannen voor het volgend jaar, wanneer een 4-daagse reis door Ne derland zal worden gemaakt. 's Avonds wérd een feestavond ge geven, waaraan onder meer mede werking werd verleend door de mu- ziekclub „Nieuw Leven" onder lei ding van de heer Lensen en het da meskoor der vereniging en waarbij een bont programma op vlotte wijze werd uitgevoerd. Tijdens deze feestavond sprak voorzitter een feestrede uit, werden door de secretaris, de heer D. Versluijs tal van bijzonderheden uit de geschiedenis van de jubileren de vereniging onder de aandacht ge bracht. Verder werd onder meer aar de voorzitter een geschenk aange boden, evenals aan oestuurs- en ge wone leden, die zich voor de ver eniging verdienstelijk hebben maakt. De avond werd verder gevuld met de vertoning van kleurendia's over Zwitserland en samenzang, waarna de sluiting van deze geslaagde jubi leumviering geschiedde door vicaris J. Lalleman. Studieclub schilders bestond tien jaar De studieclub schilders „Van d'Ee tot Hontenisse" hield ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan in hotel „Des Pays Bas" te Terneuzen een bij eenkomst. die druk bezocht was. Na een openingswoord van de heer A. Franse, vertoonden de heren F. H. Sluyter en G. Groeneveld de door hen vervaardigde film „10 jaar S. C. S. in Nederland", die zowel een beeld geeft van het werk van de huis- en scheepschilders als aan hun oplei ding. Voorts werden nog enkele an dere films vertoond, waaronder een rolprent over een verffabriek. Tijdens de welgeslaagde avond vond verder de prijsuitreiking plaats van de landelijke- en de onderlinge wedstrijd. Voor wat deze laatste betreft vie len de bekers ten deel aan de heren A. Bruijns te Sluiskil (A-klasse), J. Dus te Oostburg (B-klasse) en W. Wögener te Sint Jansteen (C-klasse). De heren J. Riemens te Terneuzen en W. Wögener te Sint Jansteen ont vingen verder de door hen gewonnen prijs in de landelijke wedstrijd, een passerdoos. ZUIDDORPE Vier woningwetwoningen opgeleverd Te Zuiddorpe werd een serie van 4 woningwetwoningen opgeleverd. In verband met de „bestedingsbeper king" kon de aanleg van de riolering nog niet worden voltooid, daar men de gehele riolering in de dorpskern wil verbeteren. Voor de vier nieuwe woningen werd een noodaansluiting gecreëerd. Door het betrekken van deze percelen is de woningnood in dit grensdorp goeddeels gelenigd. CLINGE Onderwijsbenoeming De heer A. Bijsterveld, onderwij- zer aan de lagere school te Nieuw- Namen (gemeente Clinge) werd in ~elljke functie benoemd te Èavel (N. VEILING MIDDELBURG Marktbericht van de export- en Indus- trleveillng. gehouden op woensdag 23 oktober 1957. Totale aanvoer 42.000 Kg. Saint Remy: 5 ton, huishoud 75-85 60, huishoud 65-75 58—59, huishoud 11 52. keu ken 52—53. fabriek 48, kroet 40. Gieser Wildeman: 2 ton, huishoud 60-70 71, huls- houd 50-60 61—62, huishoud n 52, fabrleic 47, kroet 36. Goudreinette: U ten, huis houd 95 en op 76. huishoud 85-95 77, huis houd 75-85 79. huishoud 65-75 70, keuken 64. fabriek 56. Jonathan: 24 ton, huishoud 80-85 74, huishoud 75-80 73—75. huishoud 70-75 72—76, huishoud 65-70 68—72. huis houd 60-65 62—69, keuken 60-63, fabriek 50—63, kroet 40—41. VEILING GOES 23 oktober. Groenten: Kropsla B II 4—7. Komkommer» B II 8. Tomaten A 50—54, B 60—60, C 38—41. Bloemkool A 2 35, A II 10—27, B I 14—15, afwijkend 10— 21. Wortelen 10—26. Kroten 6—13. Andij vie 15—18. Groene savooiekool 6—20. Ro dekool 6—14. Snijbonen 149. Dubbele prln cessebonen 59—62. Prei 12—20, BosselderiJ VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" 23 oktober. Goudreinette H 85 76—77, H 75-85 78—79, H 65-75 63—69, II 54-55, keu ken 59—61. fabriek 54—56. Jonathan H 89- 85 66, H 75-80 76, H 70-75 75-76, H 65-70 66. H 60-65 61-62, II 51, keuken 56-58, ST 75- 80 78, ST 70-75 79, ST 65-70 72. Glorie van Holland H 85 79, H 75-85 82, H 65-75 78, II 61, keuken 68. Laxton Superbe H 75-80 75. H 70-75 76, H 65-70 69, H 60-65 69, H 46, keu ken 57. sterappel H 65 85, H 55-65 75, H 53, keuken 66. Cox Orange Pippin H 70-75 103, H 65-70 98. H 60-65 83—84, H 55-60 69—73, II 54, keuken 77. Comtesse de Paris H 65-75 91, H 55-65 80, II 49, keuken 03, fabriek 48. Saint Remy H 75-85 59. H 65-73 60, II 55, keuken 55, fabriek 49—50. Zure kroetappè- len 42. Verpakt fruit: Cox Orange Pippin ST 75-80 106, ST 80-85 103, ST 65-70 103, ST 70- 75 106. Beurré Alex Lucas H 80-85 95. Gewone velling: Blauwe druiven I 17$ —189, II 153—157. Bramen per doos H 50. Mispels I 34, II 17. Golden Delicious H 75-80 88—106, H 70-7$ 80—103, H 85-70 71—90, H 60-65 70—73, keu ken 63—78, fabriek 41—58. Gieser Wilde man H 60-70 65—71, H 50-60 48—63, II 46— 52, keuken 48—58, fabriek 41—49. Zoete Ermgaard H 65-75 66—76, H 55-65 57—71 II 46—50, keuken 51—57, fabriek 38—49. Klei- peer H I grof 56—58, I 50—52, II 36—38, keu ken 43, fabriek 42. Lomb. Calville H 80-90 63. H 70-80 69, H 60-70 59—63, keuken 64, II 52, fabriek 44. Zoete Campagne I grof 53 63, I 46—58. II 40—42, fabriek 28. Glorie v. Holland, fabriek 61. Sch. v. Nordhausen I grof 59-65, I 52—56, H 40—41, keuken 40. Pondspeer I 53, keuken 47. Jonathan, fa briek 39—50. Cox Orange Pippin, fabriek 57—69. Stefappèl, fabriek 34—44. Laxton Superbe, fabriek 44. Zwijndrechtse Wijn- pfeér I 76—81, II 52. kèuken 59, fabriek 48 —57. Conference, keuken 80. Court Pen- du I 50, II 46. Tuinzoet II 68. Brab. Belle fleur I 57, II 35—43. Hondsmuil I 50, II 37. Holl. Zoet 5253, II 39. Nouveau Poiteau I 59. Beurré Alex Lucas I grof 84, H I 57 67, fabriek 44. Doyenne du Cornice I 92, keuken 89, fabriek 68. Aardappelen I 9U—15, n 5^—6, drie lingen 4 Groentgn: Bloemkool 1038. Andijvie 11 —15. Rodekool 51^—834. Spruitkool 44—81. "Savóolekóol 7—18. Wittekooi 11—13. Sta 13. Tomaten 36—61. Dubbele bonen 88—93. Uien 12. Prei 20—23. VEILING BERGEN OP ZOOM 23 oktober. Andijvie 7—16. Bloemkool 10—39. Snijbonen 1.781.81. Stamboon dub bele princessen 54—1.10. Komkommers 8 —12. Rodekool 4'/29*4.- Wittekooi 6—9. Sa vooiekool 7—12. Kroten 7—8. Bospeen 10 —17. Waspeen 10—19. Sla 3—9. Tomaten 20—66. Boerenkool 4—7. Witlof 32—65. Prei 10—14. Spruiten 15—74. Radijs 5—12. Appelen: Glorie van Holland 46—70. Golden Delicious 35—92. Jonathan 38—62. Goudreinette 47—74. Cox Orange Plppm 37—90. Zoete Ermgaard 43—76. Groninger Kroon 5358. Lombarts Calville 36—61. Laxton Superbe 32—65. Gieser Wildeman 27—72. Leglpolnt 74—98. Saint Remy 51— 59. Comtesse de Paris 61—76. Zwijndrecht se Wijnpeer 55—61. Conference 70—71. Druivén 1.65—2.48. VISMIJN VEERE 2026 kg. Handelsgarnalen 96—1.10. 148 kg. Schar 64-51. HO kg. Wijting 43-62. 7 kg. Tong 3,51—4.45. 27 kg. Rog 23—43. 91 kg. Ongesorteerde vis 60—68 3 kg. Krab 24. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting te Bergen op Zoom, in gaande donderdag 24 oktober 1957. Prijs klasse o 22 cent; prijsklasse I ai cent; prijsklasse II 20 cent; prijsklasse III 19 cent; prijsklasse IV 17 cent; prijsklasse V 14 cent. Collecten De opbrengst van de te Zierikzee ge houden collecte ten behoeve van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront be droeg f 309.66. De jaarlijkse oogstcollecte die ln de Nederlands hervormde kerk te St.-Anna- land werd gehouden bracht voor de diaconie het bedrag van f 1652.95 op en voor de kerk f 2470.85. Te Oosterland werd door de leer lingen van de openbare lagere school voor de kinderpostzegel- en kaarten actie 302.bijeengebracht. De huis-aan-huis-collecte, die te Oosterland werd gehouden voor het P.I.T., bracht 88,54 op. Te Zuiddorpe werd een collecte ge houden ten bate van de Nationale Re- classering. De opbrengst bedroeg De ..Zeeuwse Collecte" bracht te Stoppeldijk (gemeente Vogelwaarde) De collecte voor maatschappelijk en cultureel wérk in Zeeland (de „Zeeuwse Collecte"), heeft te Koe wacht f 37.16 opgebracht. De Zeeuwse collecte bracht ln de gemeente Cadzand 182,25 op. De collecte ten bate van het Na tionale Reclasseringsfonds bracht ln de gemeente Cadzand 39,87 op. De collecte voor het Koningin Wil- helminafonds heeft, te Zuiddorpe 54,81 opgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15