T BRUID AMSTLEVEN levensverzekering Victoria Hotel „ANIMO" LEED TEGEN „SWIFT" VERPLETTERENDE NEDERLAAG „Welke haard gaat U kopennatuurlijk!" Jk? Een Inventa, WYNAND FOCKINK DE HEER D. STOOP GESCHORST TOT 1 JANUARI 1960 VSV OVERTUIGEND VERSLAGEN DOOR SU RAAK (8-2) At WOENSDAG 23 OKTOBER 1957 PROVING J ALB ZEEUW BB OOI RANT 18 TALRIJKE VERRASSINGEN Eindelijk kon weer een flink programma worden afgewerkt. Alleen in klas 3c dreigen moeilijkheden omdat enkele clubs hier, doordat de voetbal- competitie's ook volop draaien, met spelerstekorten sukkelen. In deze af deling moesten van de drie wedstrijden er twee worden uitgesteld. In de eerste klas is de met spanning tegemoet geziene strijd tussen Swift II en Animo I geëindigd in een debacle voor Animo I. Met niet minder dan 125 gingen ze ten onder. Togo I deed wat van haar verwacht werd en klopte Vios I met 68. Toch heeft het er voor Togo even donker uitgezien want by de rust keek men tegen een 23 achterstand aan. De stand aan de kop bleef dus ook nu weer ongewyzig d. Swift II heeft de leiding gevolgd op één punt door Togo I. Elto I is kampioen in tweede klas, afdeling A In klas 2a kon jammer genoeg het duel tussen Swift III en Zuidwesters I door veldafkeuring niet doorgaan. Bij VitesseVios II bleek Vios nog diverse grieppatiënten te tellen, zo dat ook deze wedstrijd werd uitge steld. De derde wedstrijd Eendracht Tjoba n leverde een daverende on verwacht grote zege voor Eendracht op (61). De Tholenaars klommen hierdoor een plaats op de ranglijst. Overigens in deze klas dus geen ver schuivingen. In klas 2b viel de beslissing om trent het kampioenschap. Elto I klopte Luctor I in eigen huis met duidelijke cijfers (18). Wat de ko mende promotiestrijd betreft hebben wij grote verwachtingen van de club uit Kapelle. Zeelandia I en Togo II sloten hun strijd af op 22, hetgeen van de Goesenaren een verdienste- lyk resultaat is. Ook de Poel kende met Scampolo II geen genade (13 0). De stand in deze afdeling is nu Brandenburg winnaar van damtoernooi. In de laatste ronde om de zilveren wisselbeker speelden de dammers Fr. Brandenburg uit Zierikzee en L. An derson uit Goes remise. Brandenburg had aan deze puntenverdeling juist voldoende, zodat hij Anderson, die in 1956 winnaar was geweest, onttroon de. Uit het totale toernooi werden de drie besten in de finale geplaatst. Brandenburg moest het in de finale opnemen tegen Anderson en Sinke. Ongeslagen bereikte de Zierik- zeeënaar de eerste plaats. Dit is een prachtige prestatie, vooral ook, omdat er in Zierikzee geen damclub is en de heer Brandenburg dus niet zo veel kan trainen als de andere spe lers. De uitslagen van de finale lui den als volgt: AndersonSinke 11; SinkeBrandenburg 02; Branden burgAnderson 11; SinkeAnder son 02; BrandenburgSinke 20; AndersonBrandenburg 11. Bran denburg behaalde dus 6 punten uit vier partijen, Anderson 5 punten en Sinke 1 punt. Juniorvoetbaluitslagen. Groep A I: Oostkapelle A IMid delburg A II 2—3; RCS A I—Vlis- singen A m 61; Vlissingen A I Vlissingen A n 21. Groep A II: Nieuwdorp A IGoes A II12; Hansw. Boys A IWemel- dinge A I 1—0; Kapelle A I—Wol- faartsdijk A I 32. Groep A III. Hulst A ITerneuzen A I 12; Axel A ISteen A I 5—0; Groep B I. Middelburg B IIAr- nemuiden A I 23; Vlissingen B I Middelburg B I 5—2; VCK B I—RCS B I 0—*-5; Zeeland Sport B IVlis singen B II 41. Groep B II. Middelburg B IIIZee landia B II 32; Walcheren B I RCS B n 6—0. Groep B III. Vlissingen B VSe- rooskerke B I 30; Veere B IZee- land Sport B II 70. Groep B IV. Luctor B IGoes B I 2—4; Wolf aartsdijk B I—Robur B I 3—2. Groep B V. Krabbendijke B I— Rillandia B I 51; Wemeldinge B I Yerseke B I 0—2. Groep B VI. Beren B I—SVD B I 4—0. Groep B VII. Breskens B IOost- burg B I 42; Schoondijke B I Breskens B II 41. Groep B VIII. Duiveland B IBrou. wershaven B I 13. Groep B IX. Axel B ITern. Boys B I 04; Spui B ITerneuzen B II 2 2; Corn. Boys B ISluiskil B I 3 7; Philippine B ICorn Boys B 40. Groep B X. Hontenisse B IClinge B I 3O; Hontenisse B IIKoewacht B I 0—8; Hulst B I—Hulst B in 14— 0; Vogelwaarde B ISteen B I 60. Elto I 13—24. Luctor I 12—17, Zee landia 113—17, Togo II 11—11, Vopo II 12—11, De Poel 13—10, Volhar ding II 12'8 en Scampolo n 120. In klas 3a was het 22 gelijk spel, dat hekkesluiter Stormvogels tegen kampioen BKC wist te behalen een grote verrassing. Ook de andere wed strijd in deze klas leverde een onver wachte uitslag op. Atlaa slaagde er n.l. in om Vedo I thuis met liefst 5 2 te kloppen. Het sohynt, dat het nieuwe ter rein een goede invloed heeft op de prestaties van Atlas. Atlas steeg door deze zege naar de der de plaats. De stand is BKC 1424 KVL 14—18, Atlas 13—12, Vedo I 12—11, Animo H 12—10 en Stormvogels 133. In klas 3b blijft- de strijd om de onderste plaats bijzonder spannend. Beide kandidaten Animo III en AKC speelden gelijk 4-4 en door deze uitslag is ook VZOD weer volop in de stryd om de rode lantaarn be trokken geraakt. Dos '55 is een ploeg, waarvan de resultaten steeds beter worden. Nu slaagde men erin om Swift VI met 96 aan de zegekar te binden. Dos '55 kwam hierdoor op de derde plaats. OndoVZOD werd uitgesteld. De stand is hier: Ondo 1119, Top II 12—16, Dos '55 11—12. Swift VI 11—11, VZOD 11—7, AKC 11 7 en Animo ni 116. In klas 3c werden drie wedstrijden uitgesteld. Ingelast werd Tjoba ni Elto H, uitslag 14. Deze uitslag had geen wijzigingen in de stand tenge volge. Eveneens was dit het geval met het resultaat van Vopo II. Vopo II stelde wel heel duidelijk zijn kan didatuur voor de titel (111). In klas 3d werden geen wedstrijden gespeeld. Advertentie) Voorzitter Internationale Wielerfederatie overleden Achilla Joinard, de voorzitter van de „Union Internationale Cycliste" (Internationale Wielerfederatie), is zondagochtend in zyn woning te Pa- rys overleden. Hij was geboren op 28 oktober 1889. Met Achille Joinard is een strijdbare maar ook veel omstre den figuur in de internationale wie lersport heengegaan. Hy heeft de Franse wielerfederatie en ook de U.C-I. jarenlang met straffe hand als president geleid. Joinard was voorzitter van een wielerclub van het 10e Parijse arron dissement. de „Jeunesses Populaires et Sportives", toen hij in het jaar van de bevrijding, gekozen werd tot pre sident van de Franse wielerfederatie. Niet lang daarna, de 8e februari 1947 werd hij gekozen tot president van de U.C.I., als opvolger van de Belg Alban Collignon. Hij heeft deze post tot aan zijn dood toe bekleed. Hij was verder lid van de hoge raad van na tionale opvoeding en lid van de be stuursraad van net nationale sport comité. Hij was ridder van het le- rioen van eer, officier d'academie en Irager van tal van buitenlandse on derscheidingen. Rods Kruis ontving weer kaarten voor Ned.-België. Voor de wedstrijd Nederland-Bel- gië, die óp 17 november a.s., zal wor den gespeeld .in het Feyenoord sta dion te Rotterdam heeft de K.N.V.B. 5000 toegangsbewijzen ter beschik king gesteld van het Rode Kruis. Gegadigden voor een toegangsbe wijs kunnen per briefkaart, met 50 cent extra postzegels, aanvragen richten tot het Rode Kruis, Den Haag. De prijzen van de kaarten zijn 10, 8, 6. 4. en 2. Aanvragen dienen uiterlijk op dins dag 5 november a.s. om 18 uur bin nen te zyn. Per briefkaart kan slechts één toe gangsbewijs worden aangevraagd. Argentinië kwam gelijk met Bolivia in voorronde In de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voet ballen, groep 2 van de Zuidameri- kaanse zone, heeft Argentinië met 4-0 van Chili gewonnen. De Argentij nen waren veel sterker, maar nadat ze voor rust vier goals hadden ge scoord deden ze het in de tweede helft kalmpjes aan. In hun elftal waren 8 spelers van de kampioensploeg River Plate opgenomen. De stand is nu in deze groep: Bolivia 3 2 1 4 6—2 Argentinië 3 2 1 4 62 Chili 4 1 3 2 2—10 De wedstrijd ArgentiniëBolivia, zondag 27 okt. a.s. re Buenos Aires, kan een beslissing brengen in deze groep. Nederlands jeugdelftal voor Edinburgh Het Nederlandse elftal, samenge steld uit spelers beneden 23 jaar, dat woensdag 23 oktober te Edinburgh tegen het Schotse team zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Cox (Rapid JC); achter: Brull (Rapid JC) en Kraay (DOS); midden: Burgerhof (BW), Schilder (Sparta) en De Koning (Sparta); voor: De Vries (Sparta), Bosselaar (Sparta), Kruiver (PSV), Luyten (N AC) en Moulijn (Feyenoord). Reserves: De Graaf (Stormvogels), Van Ham (Ajax), Weustink (SC En schede) en Coenen (MW). (Advertentie) ADVOCAAT van n doet Uw goede smaak volledig recht! per fles f 4.75 Klyssen waarschijnlijk tegen Randolph Turpin Het is zo goed als zeker, dat de Amsterdamse bokser Piet Klijssen op 25 november a.s. waarschijnlijk in Newcastle zal uitkomen tegen de oud-wereldkampioen in het half- zwaargewicht Randolph Turpin. Over de beurs zijn de managers het al eens geworden. Alleen de toestemming van de NBB ontbreekt nog voor Klijssen om het contract definitief te kunnen tekenen. Bij een brand tn een portiekwoning van twee kamers in Belgrado, zijn zon dag een 36-jarige moeder en zeven van haar acht kinderen omgekomen. SECTIE BETAALD VOETBAL. Hoger beroep aangetekend. De voorzitter van de sectie betaald voetbal van de K.N.V.B.. de heer A H. Martens, heeft In zyn opening» woord tot de algemene vergaderini van de sectie enige mededelingen ge daan over de kwestie Stoop. De voor naamste mededeling was, dat hel bondsbestuur nog zaterdagavond bij een zou komen om de straf voor d« heer D. Stoop vast te stellen. Die avond besloot het bestuur d« heer Stoop met ingang van 21 okto ber 1957 tot 1 januari 1960 te schot» sen als lid van het sectie-bestuur be taald voetbal op grond van feiten, dl« de heer Stoop ter kennis zyn ge bracht. Van de punten van de voorlopige agenda voor de bondsvergadering vroeg de verkiezing van een nieuw* bondsvoorzitter de meeste aandacht Bijna een uur lang werd over dit on derwerp gesproken waarna men ten slotte besloot de kandidaat van hel bondsbestuur, de heer A. Schroder te steunen. De stemming in de vergade rir.g was echter niet bepaald op de nand van de heer Schröder geweest Diverse sprekers hadden bezwaren tegen de bestuurskandidaat, o.m. om dat hij enkele jaren geleden, toen de K.N.V.B. tot het betaalde voetbal overging, op een bondsvergadering had gezegd: „Nu het van dienen ver dienen wordt wens ik geen geen func tie in de K.N.V.B. meer te vervullen". De heer Schröder werd door één del afgevaardigden betiteld als „één van de ergste bestrijders van het betaal? de voetbal". Het kwam zover, dat men de here Martens kandidaat wen ste te stellen, maar deze verklaarde een kandidatuur thans nog niet t« willen aanvaarden. De vergadering verklaarde zich ak koord met de voorgestelde wijzigingen van de overschrijvingsbepalingen met dien verstande, dat de wachttijd van één jaar toch gehandhaafd zal moe- ZEEUWSE TAFELTENNISCOMPETITIE In de tweede klas twee gelijke spelen De eerste competitie week van de afdeling Zeeland is achter de rug en zoals verwacht, wonnen in de le klas Will van Zooien I en Sorry I beide van hun reserves. Bij Will van Zoe- lea II zorgde Pieterse voor het enige tegenpunt door P. van Gilst te ver slaan. A. van Gilst leverde een goede prestatie door het tegen de ex-over- gangs klas, speler H. Poppe tot een derde game te brengen welke met 3129 in het voordeel van Poppe werd beslist. Bij Sorry n was het Van Breen, die een overwinning boekte en wel tegen De Poorter, ook het dubbelspel was voor de reserves. De nieuwbak ken le klasser V.S.V. leed zijn eerste nederlaag tegen stadgenoot Sla Raak. De Vries van V.S.V. won van Van Sluys en het dubbelspel leverde het tweede punt op voor de Vitrite- spelers. In de tweede klas kroop Goes I door het oog van de naald door een 52 achterstand bij Will van Zoelen III nog om te zetten in een puntenverdeling. Spirit HP.Z.E.M. begon aanvan kelijk goed voor de Middelburgers, maar verder dan een gelijk spel kwa men ook zij niet. In de derde klas blijkt dat P.T.T. niet meer zo sterk is als vorig jaar, tegen Will van Zoelen IH kwamen de „postmensen" maar net met de hak ken over de sloot. Wilno IH tenslotte won overtuigend met 82 van Spirit ni. De 4e klas bracht geen verras singen daar Will van Zoelen V nor. maal van Will van Zoelen IH won en Sorry IV veel te sterk bleek voor Sorry V. De uitslagen zijn: Sla Raak—V.S.V. 8—2; Sorry I— Sorry n 82; Will van Zoelen I Will van Zoelen II 9—1; Spirit H— PZEM 55; Will van Zoelen IH Goes 55; PTTWill van Zoe len 64; Wilno niSpirit III 82; Will van Zoelen VWill van Zoelèn VI 7—3; Sorry IV—Sorry V 10—0. Het programma voor de volgende week luidt: le klas: 28 oktober. Sla Raak I Will van Zoelen II; 30 oktober, Sorry ILuctor I; 31 oktober Spirit I V.S.V.; 1 november Will van Zoelen I ;Sorry H. 2e klas: 31 oktober. Spirit IISla Raak n; 3 november, Wilno HWill van Zoelen IH. 3e klas: 30 oktober, P.T.T.Luc tor ni; 1 november, Will van Zoelen IVLuctor H; 2 november, Luctor H Spirit IH. 4e klas: 29 oktober. Will van Zoe len VIWilno IV; 30 oktober, Sorry IVWill van Zoelen V. In de le klas gaat het zeker span nen tussen Sla Raak en Will van Zoelen II. Het voordeel van thuisspe- len zal Sla Raak zeker geen wind eleren leggen. Sorry krijgt Luctor op bezoek en zal de winst wel in eigen handen houden, terwijl V.S.V. bij Spi rit al bij voorbaat een geslagen ploeg is. Will van Zoelen I zal tegen Sorry n nog danig op z'n tellen moeten pas sen maar een kleine overwinning zit er wel in. Spirit nSla Raak n is nog een open vraag daar Sla Raak H nog niet neeft gespeeld, terwijl Will van Zoelen Hl bij Wilno H wel aan het kortste eind zal trekken. In de derde klas krijgt P.T.T. het derde Luctor team op bezoek hetgeen een zware wedstrijd betekent voor P.T.T. Ver van een puntenverdeling zal het niet worden. Luctor II is favoriet te gen Will van Zoelen IV en Spirit IH. De 4e klas brengt Wilno IV op be zoek bij Will van Zoelen VI waarbij de Vlissingers alles in het werk zul len stellen om de punten mee naar huis te nemen. Sorry IVWill van Zoelen V brengt twee gelijkwaardige tegenstanders in het strijdperk het geen een gelijkspel of een kleine over winning betekent voor Sorry IV. ten biyven indien de verlaten vereni ging de speler geen toestemming wil geven om voor zijn nieuwe vereniging uit te komen. In het oorspronkelijke voorstel zou de speler dan per 1 janu ari volgend op de aanvraag tot over schrijving (in de maand juni) voor zijn nieuwe vereniging mogen spelen. De heer Martens deelde mede. dat naar aanleiding van het grote aantal strafzaken „waardoor voor regeren weinig tijd meer overbleef" het bonds bestuur overweegt een college op te richten, bestaande uit juristen en voetbalkenners, welk college de gehe le rechtspraak in de K.N.V.B. voor zijn rekening zou moeten nemen. Protest. De heer D. Stoop heeft het A.N.P. een verklaring doen toekomen, waar van de letterlijke tekst hieronder volgt: „De door het bondsbestuur op 19 oktober tegen mij uitgesproken straf, die thans bekend is gemaakt, is de zelfde straf, zoals die reeds tegen mij uitgesproken was op 28 september, welke mij reeds op 20 september offi cieel ter kennis is gebracht. Ik blijf staan op mijn standpunt, dat ik mij niet moest gaan verdedigen tegen feiten, waarvoor de straf reeds bij voorbaat bepaald was. Zowel de straf van 28 september als de straf van 19 oktober berusten op geen en kele reglementaire bepaling en ook tegen het feit, dat de statuten en het huishoudelijk reglement van de KNV B het bondsbestuur niet toestaan een schorsing van een sectie-bestuurslid uit te spreken zijn de feiten, op groni waarvan het bestuur van de KNVB gemeend heeft mij te moeten schor sen, van een dermate formele en nau welijks laakbaar te noemen aard. dat ik hoop, dat de commissie van beroep tot vernietiging van de uitgesproken straffen zal overgaan. Het is in elk geval een voldoening voor mij te mogen vaststellen, dat na een minutieus onderzoek door twee commissies nog wei gebleken is, dat mij geen enkele blaam treft voor wat betreft mijn houding in de zaak Ajax- Sal zelf". Wilno won eerste wedstrijd overgangsklas tafeltennis De tafeltenniscompetitle in de lan delijke overgangsklas is zaterdag van start gegaan. De enige Zeeuwse deel nemer is Wilno I, dat zaterdag een prachtig resultaat behaalde door in Rotterdam het sterke Rondo met 37 te verslaan. Vooral Szoszkiewicz was goed op dreef. Hij won alle drie z'n partijen waarvan die tegen Van Buren, van Rondo, in de derde game met 2325 in het voordeel van de Vlissinger werd beslist. Ook tegen de sterk spe lende Verweij, die van Groch en Kap- lon gewonnen had, had Szoszkiewicz zijn spel gevonden, met 1321 en 17 21 joeg hij de Rotterdammer van de *fel. De uitslagen zijn: P. v. BurenR. Groch 18—21, 11—21; B. Verweij— E. Szoszkiewicz 1321, 1721; J. Stolk—J. Kaplon 14—21, 21—16, 16— 21; B. Verweii—R. Groch 2220, 20 22, 21—11; P. v. Buren—J. Kaplon 21—8, 18—21, 19—21; J. Stolk—E. Szoszkiewicz 2224, 1321; B, Ver weij—J. Kaplon 21—16, 21—17; J. Stolk—R. Groch 11—21, 21—13, 20— 22; P. v. BurenE. Szoszkiewicz 11 21, 2113. 2325; P. v. Buren en B. VerweijE. Szoszkiewicz en J. Kap lon 21—18, 21—15. De overige uitslagen van groep G. zijn: DOS uiEendracht 55; Wi- fra HWifra Ht 6—4: NO AD— Dordrecht 3—7: BSM—USV 7—3; Maasstad nWibo IV 46. Nieuwe zwemclub te Bussum opgericht Te Bussum is een nieuwe zwemclub opgericht, waarvan de naam op de eerste vergadering, welke woensdag avond a.s. wordt gehouden, zal wor den vastgesteld. Het voorlopige be stuur van deze club wordt gevormd door de heren R. van Raalte (voor zitter), E- Stoffers (penningmeester) en mevr. Heemskerk (secretaresse). De training, welke maandag a.s. reeds begint, staat onder leiding van Wil van Breukelen. FEUILLETON door Margaret Malcolm 31 Hij keek op zijn horloge. „Tijd om naar huis te gaan", zei hij kortaf. „We zullen naar de hooischelven rij den. Ik wil eens zien, hoe ze daar op schieten!" Ze legden de terugweg zwijgend af en volgden nu een rechte lijn, zodat ze betrekkelijk vlug ter plaatse wa ren. De machine werkte nog, maar blijkbaar was men tijdens hun afwe zigheid flink opgeschoten en voor Celia's ongeoefende ogen leek alles best in orde. Ze wendde zich juist tot Greg om haar bewondering voor de mooie, goudgele hoop bergen te uiten, toen ze eensklaps verschrikt bleef steken. Zijn gezicht stond letterlijk op storm, terwijl hij voor haar onthutste blik van zijn paard sprong en naar Vin toeliep. „Wat heeft dit in 's hemels naam te betekenen?" schreeuwde hij. „Heb Ik je niet gezegd, dat je elke hooiberg goed apart moet zetten? Begrijp je dan niet domkop, dat als een van alle vuur vat, ze er allemaal onherroepe lijk aangaan? Och, ik had ook kun nen weten, dat ik je geen vijf minu ten aan jezelf kon overlaten!" Een ogenblik sloot Celia, diep ramp- op 31 c zalig, de ogen voor het onbehaaglyke toneel: Greg's onbeheerste woede, Vin wit van nijd en rondom de nieuwsgie rige afkeurende gezichten van dc hel pers. Toen zette ze haar kleine merrie zachtjes aan en reed naar de stad te- éér kon ze niet verdragen. En de zend stukken. betovering van die morgen lag in dui- ZESDE HOOFDSTUK. Toen ze de open deur van zyn stu deerkamer voorbijkwam, riep Roger Wlckham zijn dochter. „Editha. kom eens hier. Ik moet je spreken". Ze bleef even staan en zei wat ver strooid: „Nu niet, vader. Ik heb wat te doen". „Nu", klonk het vastberaden. „Da delijk". Ze wist uit ondervinding, dat tegen stribbelen niet zou baten en trad zon der verder protest de grote, zonnige kamer binnen. „Nu?", vroeg ze nors. Hij stond voor het open venster en kon, omdat zyn huis op een heuvel was gebouwd, heel Mallards overzien. „wat was er gisteren aan de hand op de boerderij? vroeg hy, zonder zich om te draaien, op bevelende toon. Editha was niet op haar gemak. Ze wist, hoe snel dorpspraatjes rondgin gen, maar had gehoopt, dat haar va der er ditmaal niet van zou horen. „O, niet veel bijzonders", antwoord de ze onverschillig. Nu wendde Roger zich om. „Ik wil het weten, zoals je heel best begrijpt", zei hij kalm. „Verknoei dus geen tyd en spreek!" Ze haalde de schouders op, als zijn eigen dochter slechts al te goed we tend, dat hij meende wat hij zei. „Greg werd boos omdat Vin de hooi bergen te dicht by elkaar had gezet. Greg was bang voor brand". „Natuurlijk. Was dat alles?" „Zover ik weet wel. Waarom vraagt U dat?" „Omdat ik heb gehoord, dat Greg's kwade bui alle perken te buiten ging", antwoordde Roger Wickham ernstig. „Dat heeft U maar uit de tweede hand en van de bedienden" zei Editha heftig. „Het is niet eerlijk „Juist. Daarom vraag ik jou of je er iets meer van weet", hernam Ro ger. Ze aarzelde even. „Jadat doe ik", zei ze toen. „Inderdaad heb ik Vin toevallig gisteravond ontmoet. Hy was nog helemaal buiten zichzelf, als iemand zich volkomen heeft laten gaan, was hy het en niet Greg". „Vin? Hm. Een tijdlang zyn jij en hij nogal dikke maatjes geweest, niet waar?" vroeg haar vader listig. Andermaal haalde ze de schouders op, alsof die kwestie geen betekenis voor haar had. „Och", gaf ze toe, „toen we allebei erg jong waren. Maar ik moet niets van Vin hebben. Hij is een zwakkeling en een nietsnut. Greg had volkomen gelijk met die hooiber gen, maar Vin heeft eenvoudig niet willen luisteren hij heeft er het land aan, altijd bevelen te ontvangen en kan toch niets zelf uitdenken. O, hy maakt me woedend!" Meer Wickham ging niet op deze uitval in. Hij wilde graag toegeven, dat hij van vrouwen geen verstand had en het allerminst van zyn doch ter, maar toch dacht hij soms, dat een vrouw alleen de moeite nam, zich op Advertentie een man kwaad te maken wanneer ze belang in hem stelde. Wj derde ny van onderwerp. „Hoe staat het tussen jou en Greg?" „O", zei Editha, het hoofd ophef fend, „we zullen samen trouwen vroeger of later". „Hm. Wat betekent, dat hy je nog niet heeft gevraagd", merkte haar va der slim op. Editha maakte een wanhopig ge baar. „Hoe kan hij datmet die hypo theek op de boerderij en alles zo ach terop Maar ik weet genoeg van hem, dus dat is in orde", „En je wilt met hem trouwen, of schoon je nog verliefd bent op Vin?" vroeg Roger wickham, terwijl hij zijn dochter onderzoekend aankeek, zodat Editha haar geduld verloor. „Hoe durft U dat zeggen?" riep ze woedend. „U hebt absoluut geen re den „Prachtig", klonk het onverstoor- naar. ,Dan zullen we het anders uit drukken. Je wilt met Greg trouwen, ofschoon je hem niet liefheDt". Ze zweeg, maar hy drong aan: „Is het niet zo?" Weer een schouderophalen. En dan: „Ik weet wat ik doe". „Heus? Nu, ik ben benieuwd. Kom een? hier, meisje!" Hij wenkte haar naar het venster. „Nu wat zie je daar M9 Hards", zei ze kortaf. „•«ig Lts meer, nietwaar?" Toen ze niet antwoordde, ging hij voort: „Zal ik het je vertellen? Een goede boerderij met bijbehorende ak kers en het enige vroegere grond- Advertentie; AMSTERDAM I Tel. 34255 Wintertorleven J bezit van ons landgoed, dat we verlo ren hebben". „Schandelijk van grootvader om het te verkopen!" riep Editha harts tochtelijk. „Gemeen! Hij had niet het recht „Hy had toch het volste recht er toe", zei naar vader koel. „Hij kon met zijn eigendom doen wat hy wilde. Je weet evengoed als ik, dat geen en kel deel van het landgoed onver vreemdbaar is". „Dat weet ik. maarZe bleef steken en keek somber naar het aan trekkelijke landschap. Even zwegen beiden, maar toen zei Roger Wickham zachtjes: „Dus daarom wil je met Greg Raven scar trouwen! Om Mal lards terug te krijgen!" Antwoord bleef uit en hij hernam: „Maar 't is niet uitsluitend van hem. De helft behoort Vin. Je had wat dat betreft evengoed met Vin kunnen trouwen". „Neen", sprak ze kortaf tegen. „Greg is een werker, Vin zal het er nooit uithouden; hy wil weg van Mal lards. Als ik met Greg trouw, kan ik Vin met mijn geld uitltopen (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9