KAPPIE BOND VAN OUDEN VAN DAGEN MIDDELBURG BESTOND 10 JAAR WALCHEREN GEMEENTEBEGROTING 1958 WERD VLOT GOEDGEKEURD MARKTBERICHTEN DINSDAG 22 OKTOBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 FEESTAVOND IN SCHUTTERSHOF „Ledental kan nog belang rijk uitgebreid worden" De afdeling Middelburg van de al gemene bond van ouden van dagen heeft maandagavond tijdens een uit stekend geslaagde feestvergadering en -avond in het Schuttershof zijn 10-Jarig bestaan gevierd. De voor zitter van de afdeling, de heer J. Wondergem, sprak een welkomst woord tot de leden en genodigden, die de zaal geheel bezetten. In het bijzonder richtte hij zich tot wet houder A. J. Berenpas, die namens het gemeentebestuur van Middel burg aanwezig was, en de vertegen woordiger van het hoofdbestuur, de heer A. R. König uit Vlissingen. In een korte relevering van de resulta ten in de afgelopen tien jaar noem de de heer Wondergem onder meer de verschillende verhogingen van de noodwet Drees en de belangrijke voordelen, die de nieuwe A.O.W. voor velen bracht. „Echter niet voor al lemaal, en daarom kunnen we nog niet tevreden zijn", aldus de voor zitter. Spreker wees er voorts op, dat met een groeiend ledental het doel nog beter te bereiken is. „We heb ben thans ruim 700 leden tien jaar geleden waren dat er 30 maar deze toename is nog niet vol doende". Tenslotte dankte hij de heer Bostelaar, die reeds tien jaar be stuurslid is, voor zijn activiteiten en ovehandigde hem een fruitmand. Namens het gemeentebestuur sprak de heer Berenpas gelukwen sen uit. Hij wees op de grote bete kenis van de bond als belangenorga nisatie voor hen, die buiten het ar beidsproces gekomen zijn en door de bond een rustige oude dag genieten. Hoewel deze rustige dag nog niet ge heel aangebroken is, verklaarde de heer Berenpas, dat het gemeente bestuur alle belangstelling voor de bond heeft. Betreffende de moeilijkheden voor de bouw van een nieuwe so ciëteit merkte de heer Berenpas op, dat er thans een klein licht puntje gloort. Niet binnen lange tijd zal deze kwestie besproken worden. In dit verband stipte de wethouder nog aan, dat het per centage bejaarden in Middelburg 50 pet boven het landelijk middelde ligt. Nog beter Voorts werden felicitaties uitge sproken door afgevaardigden van 't damescomité voor ontspanning van ouden van dagen, het N.C.V.B.-be- stuur, het U.V.V.-bestuur, en de af delingen Vlissingen en Souburg. Na- Scheepvaartberichten vlissingen aangekomen op 20 oktober: geen. Op 21 oktober: geen. Vlissingen vertrokken op 20 oktober: geen. Op 21 oktober: geen. Gepasseerd naar Antwerpen op 20 ok tober: Rio van Midlesbrough. Prins Wil lem George Frederik van Rotterdam. Pe gasus van Slgo. Almdljk van Rotterdam. Arnedijk van Brownsville. Albert V van Amsterdam. Fiona van Dover. Adriaan- tje Elisabeth van Newport naar Gent. Waal van Izmir. Adine van zee. Marlnus van Rotterdam. Aardenburgh van Rotter dam. Zuiderkerk van Hamburg. Ezerus van NorrkÖping. Op 21 oktober: Ridder kerk van Kaapstad. Helvetia van Londen. Algenib van Bremen. Gepasseerd van Antwerpen op 20 okto ber: Arnoudspolder naar Rotterdam. Se nang naar Oulu. Leliegracht naar Helsin ki. Boskoop naar Rotterdam. Martje naar Londen. Olwe naar Glasgow. Gronltas n. Avonmouth. Purfina Nederland naar Per zische Golf. Op 21 oktober: geen. Officiële publikaties VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK OM VERLOF A. (Zwak-alcohollsche dranken.) B. en W. van Vlissingen. gelet op arti kel 45 der drankwet, doen te weten, dat bij hen ls ingekomen een verzoek van de heer C. Stompé, wonende te Vlissin gen, om verlof tot de verkoop van zwak- alcoholtsche drank ln het klein (verlof A) voor de kantine van de vismijnbarak, staande op de landtong tussen de eerste en tweede binnenhaven; dat van heden af gedurende twee weken tegen het ver lenen van het gevraagde verlof schrifte lijke bezwaren kunnen worden inge bracht bij hun college. Vlissingen, 18 oktober 1957. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: A. s. Llplijn—Vis, d. H. J. M. van de Sande—Bruinzeel, d. M. van de Voorde—Labruijère, d. H. H. J. Rook— Koopman, z. M. A. P. Fllppo—Krouwel, d. W. Karman—Nijssen, z. D. A. Wage- naai^-Bleuzé, z. E. S. Kopmels—Wolf, d. E. Lumulisanaij—TJltjl, z. Ondertrouwd: A. R. J. Gullllet, 24 J. en A. E. Barendrégt, 22 J, J. Buijs, 28 j. en A. Dlngemanse, 22 j. A. Lagendijk, 22 j en L. Zwemer, 22 J. Gebrouwd: J. P. Leenhouts, 25 j. en L, Geluk, 18 j. J. Geers, 29 j. en P. Cats- man, 24 j. Overleden: M. Ridder, 75 j., wede J. Huissoon. L. W. J. de Waardt, 67 j wedn. van D. C. de Ruyter. T. M. Meijer, 80 J. geh. m. A. B. M. Blesen. M. S. Meul- meester. 23 Jgeh. m. A. W. Géléijn. A.N.A.B. vergaderde in Goes De federatie Zuid-Beveland en Wal cheren van de A.N.A.B. hield zater dagmiddag een vergadering in de „Prins van Oranje" te Goes. Besloten werd twee zogenaamde toernee-avon- ilen te houden en wel op 27 december a s. in Goes en op 28 december ln Kruiningen. Beide avonden zal een toneelstuk worden opgevoerd, geti teld: ,,Het Chinees landhuis". De dls- trictsbestuurder, de heer F. de Roo uit Goes, besprak voorts de propaganda- actie van de federatie. mens het hoofdbestuur feliciteerde de heer König, die voorts aanstipte, dat er gezien de behaalde resultaten in de afgelopen tien jaar wel dege lijk een reden tot feestvieren was. Hij vergeleek de positie van de be jaarden met die van 10 jaar terug. „In samenwerking met andere orga nisaties kan de toestand nog beter worden", meende de heer König, die er in zijn betoog met klem op aan drong om te blijven streven naar een betere ondersteuning. Na deze feestvergadering was er alle gelegenheid om zich te amuse ren met het programma, dat de ca baretgroep van de buurtvereniging „Nieuw Middelburg" de leden en ge nodigden van de bond die avond gratis aanbood. De bejaarden heb ben hiervan inderdaad genoten en zowel de mondorgelclub, de „Chro- monica's, de „Ricardo's", de zang medewerkenden, de tonelisten en niet te vergeten het buurtorkest, dat de zanglustigen op de hand kreeg, ont vingen een welgemeend applaus. Uienexport in september In september werden uit Nederland ruim 16 miljoen kg uien geëxporteerd wat het totale aantal kilo's van het seizoen 1957-1958 op ruim 31 miljoen bracht. Ruim 15 miljoen kg van de in september geëxporteerde hoeveel heid ging naar Engeland en Duitsland waarbij Engeland nog ongeveer 600.000 kg. meer afnam dan Duits land. De exporteurs die naar Duitsland exporteerden, maakten betere zaken dan de exporteurs op Engeland. Naar dit laatste land moest dik wijls met verlies worden verzonden. De prijs voor de teler was 8 4 10 cent per kg. Dr. J. Kloek tol buitengewoon hoogleraar benoemd Tot buitengewoon hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is be noemd in de faculteit der rechtsge leerdheid, om onderwijs te geven in de forensische psychiatrie, dr. J. Kloek, thans psychiatrisch deskundige van de provinciale raad voor volks gezondheid in de provincie Utrecht en hoofd van de afdeling reclassering van de Centrale vereniging ter be hartiging der belangen van geestelijk festoorden ln de maatschappij (dr. F. Meyers-vereniging) Dr. Kloek werd op 13 juni 1909 te Oudelande geboren. MIDDELBURG Bijzondere dienst Op zondag 27 oktober a.s., des na middags vier uur zal in de Nieuwe Kerk te Middelburg door de hervorm de gemeente een bijzondere dienst (oogstdienst) worden gehouden. De plaatselijke predikant ds. W. Dijck- meester zal deze dienst leiden. Na afloop van deze dienst zullen door de dames van de wijkcomité's en de leerlingen van de hervormde zondags scholen, fruit en-vandere artikelen bij zieken en aan huis-gebondenen wor den bezorgd, welke de zaterdagmid dag daaraanvoorafgaande door de ge meenteleden voor dat doel in de Nieuwe Kerk zullen zijn bezorgd. Examen vakopleiding aannemer Aan de aannemerscursus te Middelburg slaagden voor het examen vakopleiding aannemer, afgenomen door de raad van bestuur bouwbedrijven te 's-Gravenhage, alle kandidaten, namelijk de beren: A. P. Dekker, Aagtekerke, J. Dekker, Kle- verskerke, J. Houmes, Westkapelle, J. Jobse, Oostkapelle (met lof), J. Kodde, Veere, C. de Kroo, Koudekerke, J. Mey ers, Serooskerke, D. Foley, Kruiningen (met lof), J. van Rooyen, Westkapelle, P. de Visser, Vrouwenpolder, J. wattei, Serooskerke. VLISSINGEN Autobotsing Door het niet tijdig voorrang verle nen, kwam zaterdagmiddag op het kruispunt KoudekerksewegHoge- weg te Vlissingen een bestelauto, be stuurd door zexere G. uit Vlissingen, in botsing met een personenauto, met aan het stuur zekere B., eveneens uit Vlissingen. Het liep zonder persoon lijke ongelukken af, doch beide wa gens werden flink beschadigd. De po litie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Oogstdienst 1957 Zondagmorgen is in de St. Jacobs- kerk te Vlissingen, evenals vorige jaren, een oogstdienst gehouden. Een 600 tal met bloemen versierde frult- bakjes, is na afloop van de dienst in de beide ziekenhuizen en ook by thuis liggende zieken bezorgd. In de ze oogstdienst ging ds. Y. v. d. Schoot voor. Hij had daarbü tot tekst gekozen „Let op de leliën des velds". Zeeuwse kleinkunstenaars treden in Vlissingen op TERNEUZEN—RCS 5—1. Voor de rust was Temeuzen ver in de meerderheid, maar de voorhoede was er niet al te best in en zo duur de het, nadat eerst verscheidene goe de kansen waren gemist, tot enkele minuten voor de rust eer rechtsbinnen Sandrini met een hard schot de score kon openen (1-0). Twee minuten na de hervatting was het linksbinnen Leunis, die vallend een voorzet van rechts hard en onhoudbaar inkopte (2-0). Temeuzen bleef aandringen, waarbij vooral de vleugelspelers 't Gilde en Wissel vaak aardig voetbal te zien gaven. In de twintigste mi nuut was het wederom Leunis die hard inschoot (3-0) en enkele minuten later maakte midvoor J. Koch er op beheerste wijze 4-0 van. RCS diende nu beter van repliek en een hoog schot van rechtsbuiten Keulemans bracht het verdiende tegenpunt (4-1). Met belde ploegen beurtelings in de aanval verstreek de tijd en het was tenslotte 1 minuut voor het einde dat linksbuiten Wissel de stand op 5-1 braoht. Woensdag a.s. zullen d' Oprechte Amateurs van de afdeling Zeeland een uitvoering verzorgen in net Concert gebouw te Vlissingen. De opbrengst van deze avond komt weer geheel ten goede aan het Prinses Beatrix Polio fonds. Na de succesvolle avonden in het vorig seizoen te Goes en te Mid delburg komt nu Vlissingen aan de beurt. De voorbereidende werkzaam heden hebben reeds uitgewezen dat de Vlissingse middenstand enthou siast mee wil werken om de kinder verlamming te helpen bestrijden. Deze zorgde nl. voor aantrekkelijke prijzen voor de verloting, die in de pauze van de uitvoering gehouden zal worden. De zeeverkenners hebben zich ver dienstelijk gemaakt met het ophalen van de prijzen. Ca. 30 amateurs zullen hun best doen om de bezoekers een prettige avond te bezorgen. Het pro gramma bevat voor elk wat wils, zo wel de liefhebbers van klassieke als van lichte muziek, van ernst of luim, zullen iets van hun gading vinden. De stichting d' Oprechte Amateur heeft een tweeledig doel. In de eerste laats tracht zij het peil van het ama- eurisme in Nederland op te voeren; voorts worden de uitvoeringen gege ven ten bate van charitatieve instel lingen. Collecten De collecte die te Vlissingen werd gehouden voor het Protestant Inter kerkelijk Thuisfront (P.I.T.) heeft f 810,96 opgebracht. ZIERIKZEE—ZEELAND SPORT 5-3. Zierikzee heeft tegen Zeeland-Sport uit Vlissingen éen goede wedstrijd ge speeld en zelfs een 3-1 achterstand om gezet in een 5-3 overwinning. In de twaalfde minuut nam Zeeland- Sport de leiding door haar hnksbuiten (0-1). Zierikzee maakte daarna gelijk door een treffer van Van Westen (1- 1). De vreugde was van korte duur, want de midvoor van Zeeland-Sport trapte de bal af en zonder dat er een Zierikzeese speler aan te pas kwam, vloog de bal in het net (1-2). Tien minuten voor de rust bracht de mid voor der gasten zelfs de stand op 1-3. In de veertigste minuut kreeg Zierik zee over rechts een corner te nemen, waaruit T. Simmers de bal keurig voor het doel plaatste en C. Krello met een harde kopstoot het leder in het doel deed verdwijnen (2-3). Na de rust tapte Zierikzee uit een ander vaatje en de Zeeland-Sport keeper moest met kunst en vliegwerk zijn doel schoonhouden. Na twintig minu ten spelen in de tweede helft plaatste T. Simmers de bal voor het doel en het was weer C. Krello, die raak schoot (3-3). Vijf minuten later doel puntte S. de Vlieger voor Zierikzee (3-4) en enkele minuten voor het einde omspeelde C. Krello keurig de Zeeland-Sport-verdediging en het leer verdween voor de vijfde maal in het Zeeland-Sport doel (5-3). ZEELANDIA—R.K.F.C. 1—2 De thuisclub heeft in deze matige wedstrijd ervaren, dat een veldover- wicht niet altijd een overwinning be hoeft te betekenen. De Zeelandia- aanval wachtte steeds te lang met de afwerking, waardoor de stevige R.K.F.C.-achterhoede, met stopper Steenpaal als uitblinker, steeds tijdig kon ingrijpen. Reeds in de eerste mi nuut ontstond een hachelijke situatie voor het RKFC-doel, toen de handige Huwae na een korte rush een schot afvuurde, dat de doelman ech ter keurig keerde. De Zeelandia- voorhoede liep steeds in de handig opgezette buitenspelval. In de 36e mi nuut kon Jacobs RKFC de Leiding bezorgen en juist voor de rust kon Noorlander nummer twee achter doelman Mondeel schieten. Na de thee probeerde Zeelandia de bakens te verzetten, maar de schoten bleven te slecht gericht om succes op te leveren. RKFC probeerde met snelle en frisse uitvallen de score te verhogen, waarbij vooral de snelle rechtsbuiten, die de invaller links back van Zeelandia steeds te vlug afwas, gevaar stichtte. Nadat een buitenspeldoelpunt van Huwae te recht was geannuleerd, bleek dit uit stel want 9 minuten voor het einde zorgde Van Iren ervoor dat de ach terstand tot 12 werd gereduceerd. Na dit doelpunt kreeg Zeelandia weer wat geloof in eigen kracht en trok ten aanval, waarbij men echter ver zuimde de beste man, spil Gutteling, in de voorhoede op te nemen. Wat men ook probeerde, de RKFC ach terhoede hield de deur verder stevig gesloten, waardoor de Bergenaren 'n verdiende overwinning behaalden. Volleybalwedstrijden afdeling Walcheren De uitslagen van de volleybalwed strijden, die zaterdagmiddag voor de afdeling Walcheren van de NeVoBo gespeeld werden, luiden als volgt: H TSMarathon 22; Michiel de Ruy terZuidwesters 31: VCUEMM 1—3; EWC III—HTS UI 2—2; EVV C IVMichiel de Ruyter EU afgelast. RAAD ST. LAURENS Lagere subsidie christelijke middelbare landbouwschool De raad der gemeente Sint Lau rens heeft In een maandagmiddag gehouden vergadering onder voor zitterschap van burgemeester VV. Baas, de gemeentebegroting voor 1958 behandeld en goedgekeurd. De begroting vertoont aan inkomsten en uitgaven 'n bedrag van f 178.862,27, met een post onvoorzien van f 456,90. De kapitaaldienst geeft de volgende eindcijfers aan: inkomsten f 177.346,43, uitgaven f 226.610,41, nadelig saldo f 49.263.98. De begro ting gaf weinig aanleiding tot op- of aanmerkingen. De heer A. Simonse (a.r.) gaf na- nens de a.r.-fractie een algemene beschouwing, waarin hij B. en W. complimenteerde met deze sluiten de begroting. Alleen speet het deze spreker dat de post voor onvoorzie ne uitgaven zo laag is. Hij was er van overtuigd, dat het komende jaar een jaar van uiterste beperking zal worden. „Met tij is gekeerd", aldus de heer Simonse, „en van de natio nale sleepboot met minister Hofstra aan het roer behoeven we geen hulp te verwachten". Ook de begroting voor 1958 van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd. Deze begroting, die aan inkomsten en uitgaven een be drag van f 9396.92 aangeeft is door een gemeentelijke bijdrage van f 6800 sluitend gemaakt. Het bestuur van de Christelijke Middelbare Landbouwschool had een verzoek ingediend om een subsidie van f 100 per leerling uit de ge meente. De raad was echter met B. en W. van mening, dat dit bedrag voor St. Laurens te hoog is, waarna men besloot de bijdrage vast te stel len op 50.per leerling. De we- deropbouwtaak werd afgesloten ver klaard. Op een vraag van de heer A. Francke (c.h.) deelde de voorzitter mede, dat aan de bermen van de Noordweg verbeteringen zullen wor den aangebracht. Wat het uitbrei dingsplan betreft kon worden mede gedeeld, dat het stedebouwkundig bureau Schat en Schut het ontwer pen van dit plan ter hand heeft ge nomen. De heer K. A. Hamelink (g.b.) in formeerde naar de riolering. Ook met het maken van plannen ls een begin gemaakt, zo verklaarde de burgemeester. Op een vraag van de heer P. A. Abrahamse (s.g.p.) over de bluswatervoorziening na de her verkaveling antwoordde de voorzit ter dat de sloten zullen worden uit gebaggerd. VLASMARKT ROTTERDAM 21 oktober. Waterroot vlas: lager soor ten van f 1.20 tot f 1.3S, middensoorten tot f 1.70, best vlas tot f 21.10 Dauwroot vlas: lage soorten van f 0,93 tot f 1.20. middensoorten tot f 1.40. best vlas tot f 1.70. Breekvlas: van f 0.7S tot f 1.29, naa: gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van f 0.45 tot f 0.80 De produktle blijft nog beneden nor male capaciteit. Er ls nog onvoldoende vraag om het aanbod wekelijks op te nemen. De prijzen bleven over het alge meen op hetzelfde peil als vorige week. de beste vraag ls voor de goede parttjen en de betere middensoorten, lage schadlgde partijen hebben weinig vraag. In dauwroot vlas blijft de meeste be langstelling voor de betere soorten, la gere kwaliteiten worden weinig vraagd, prijzen vrijwel onveranderd, enkele middensoorten Iets lager. Het aan bod van breekvlas ls nog gering, goede soorten blijven gevraagd, de prijzen zijn onveranderd. Voor gezwingelde lokken ls de belangstelling gering, prijzen on veranderd. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer ln totaal 1761 dieren. Vette koelen en ossen ïoil. Varkens 750. Vette koeien. Ie kw 290—300. 2e kw. —280. 3e kw. 250—260: varkens (lev. gew.) Ie kw. 164, 2e kw. 161, 3e kw. 158. Vette koelen, aanvoer Iets ruimer, han del tamelijk, prijzen onveranderd, pri ma's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer groter, handel lui. prijzen lager, prima's boven notering, zware van 150 152 per kg. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klelaardappelen 35 mm opwaarts: Eigen heimers 10—20, Bintjes 9—11.50, Bevelan ders 14—15, Furore 15—18, Meerlander 13 —15, ÏJsselster 11—13. Export Bintjes van de kleigrond 35 mm opwaarts gesorteerd ln twee maten: geen aanbod Zandaardappelen 35 mm opwaarts: Ei genheimers 9—12, Llbertas 9—11, Gleneke 7—9. Voéraardappelen f 2, prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van sumptle-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen, ochtendbeurs (offleleuse noteringen per loo kg, franco Rotterdam.) Tarwe rode op vochtcondltie voor de prima uitgezochte tot f 28.70, doorsnee kwaliteit 28.55. Voedergranen prijshou dend. Zomergerst 24.75— 26.00, extra tot f 26.75; haver naar kleur en droog te f 23.00—f 24.50, extra blanke tot f 25.00. Rogge naar vochtgehalte f 19.50, f 20.50, Bakrogge ca f 21.25. Peulvruchten: groene erwten met wei nig handel tot ca. f 28.—. Schokkers tot f 54.50. Bruine bonen, mits droog, tot f 87.50. MAANDAGVEILING TE KAPELLE VERVALT Met Ingang van volgende week zal er op de velling te Kapelle nog tweemaal per week velling worden gehouden en wel op woensdag- en vrijdagmiddag op de gebruikelijke uren. De velling van Geslaagd weekend Herv. Jeugdraad op „Hedenesse" Onder het motto „Hoe luisteren wfl heeft de Hervormde Jeugdraad een week-end voor jongeren van 16 jaar en ouder gehouden in het vormings centrum „Hedenesse" bij Cadzand. Met behulp van opnamen op een bandrecorder kon men tijdens de bij eenkomst van zaterdag vernemen hoe er vaak naar de radio en muziek wordt geluisterd. In wedstrijdvorm gaven de deel nemers vervolgens nun mening te kennen ten aanzien van diverse soor ten muziek. De leiding van deze wed strijd berustte bij wika R. Wasterval, directeur van „Hedenesse". De avond wijding werd verzorgd door wika C. Best. Onder het motto „Hoe luisteren wij naar God?" werd 's zondagsmorgens een bijbelstudie gehouden over 1 Sa- muël 3: 1-10, naar aanleiding waar van diverse vragen werden gesteld. Vervolgens bereidden de jongens een kampdienst voor. Een aantal van hen verzorgde de inrichting, een kleine groep bepaalde zich tot de liturgie, terwijl weer anderen een lekespel op voerden. Wika D. E. Hlensch uit Goes hield een predikatie naar aanleiding van het bestudeerde bijbelgedeelte, Zondagmiddag behandelden de jon gens het onderwerp „Het luisteren naar elkaar". Onder leiding van wika Best werden tal van actuele onder werpen besproken. Naast deze onder werpen was er gelegenheid tot ont spanning. zoals volksdansen en het zingen van kampliederen. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het artsexamen de heer R. G. M. Biemans te Temeu zen. 20. Professor Jodelahltl ging zo op in zijn bezigheden, dat hij Kapple pas be merkte toen deze vlak ach ter hem stond. „Der heer kapitaln!" riep hij opgetogen. ,Nog slechts weinig momenten, dan kan der graafzulgdozer aanvan gen!" Kapple's blik gleed met belangstelling langs de :n- gewikkeld-uitziende toe stellen. die de wanden van de kajuit besloegen. „Dat ziet ér sakkers ge leerd uit. professor", mom pelde hij. enigszins onder de Indruk. Professor Jodelahltl gltm- lachte bescheiden. „Ene simpele formule" legde hij uit. Zijn vinger wees naar een matglazen scherm, waarop hij een schakelaar omdraaide. „De televlsomaan: een neon- eamera, waterproof, schok vrij en pro-magnetisch. Hij vertoont ons het object!" Inderdaad zag Kapple nu duidelijk de omtrekken van de Groene Draeck op het scherm. „Dan ls hier der graafzulgdozer", vervolgde de geleerde. „Telescoop-formule van heer Donazetti. Zeer Slmpél, niet?" Zonder op èntwoord té waoh- ten, ging nij verder: „Achting, heer kapitaln. ach ting! lk ga de zuiger ln werking stellen!" HIJ haal de een hefboompje over. Een lichte trilling voer door het gehele, logge aevaartêi een zaeht gezoem vulde dé kajuit. Kappié, die op een wenk van da professor net scherm ln de gaten hield, zag al spoedig een buis in het beeld verschijnen, die zich langzaam maar zeker in de richting van het wrak béwoog.... maandagmiddag komt dus te vervallen. Een en ander vindt zyn oorzaak ln het teruglopen van de aanvoeren. VEILING BERGEN OP ZOOM 21 oktober. Andijvie 12—20. Bloemkool 10—38. Stamboon dubbele prlncessen 78— 141. Komkommers 10—32. Rodekool 101,2- witte kool 7—10. Savooiekool 7—18. Bospeen 10—17. Waspeen 15—28. Prei 12— 19. Sla 5—11. Spruiten 15-92. Tomaten 20 —67. Kroten 8. Radijs 10—12. Aardbeien 1.10—1.90. Appelen: Jonathan 39—74. Golden Delicious 57—81. Goudrel- nette 50—89 sterappelen 61—78. Cox Oran ge Pippin 50—93. Zoete Ermgaard 35—74. Peren: Conference 73—76. Doyenne du Commlce 1.25—1.34. Saint Remy 44—55. Kastanjes 1.30—1.28. VEILING KAPELLE 21 oktober. Goudreinette H 85 78, H 78- 85 77—78, H 65-75 71, JI 85. keuken 60, fa briek 55. Jonathan ST 70-75 73, ST 65-70 71. H 75-80 71. H 70-75 69-70, H 65-70 66-67, H 60-65 59—60, n 50, keuken 56. fabriek 40- 49. Sterappel H 65-73 81, H 55-65 69, II 51. Cox Orange Pippin keuken 78, fabriek 59. Laxton superbe H 80-85 70, H 75-80 71, H 70-75 73, H 65-70 72, H 60-65 60, keuken 60. fabriek 45. Comtesse de Pari* H 65-75 83. H 55-65 73, II 45, keuken 59, fabriek 44. St. Remy H 75-85 61. H 65-75 59, II 35. keuken 53, fabriek 48. Zoete Ermgaard I grof 68— 75. I 64-69, II 42—SO. keuken 50—55. fabriek 40-49. Gleser Wildeman I grof 67—68, I 59 —63. II 50, keuken 61, fabriek 50. Zwijndr. Wijnpeer I 56—64. Kleipeer I grof 86, I 50. Golden Delicious I grof 87—102, I 71—83, keuken 67—84. fabriek 41—53. Zoete Cam pagne I grof 64, I 61, H 42, keuken 47. fa briek 28. Lomb. Calville I grof 71—74, keu ken 44. Pondspeer I 51, fabriek 45. Beurré Alex Lucas I grof 80. zure kroetappel 40. Blauwe druiven I 170—180, n 161. Bramen per doos II 28—47, Industrie per kg. 115. Aardappelen I 11. Dubbele bonen 25—68. Bloemkool 10—22. Tomaten 30—51. Rode kool 11. Andijvie 10—15. Prei 10—18. Witte- kool 10. Spruitkool 2245. Savooiekool 18. VEILING V.V.Z.B. GOES 21 oktober. Groenten: Kropsla B n 6—12. Komkommers B n 8—15. Tomaten A 34. Bloemkool A I 43, A H 16—32, B I 21, afwij kend 10—30. Wortelen 14. Kroten 4—11. An dijvie 8—10. Groene savootekool 14—15. Rodekool 8—14. Dubbele princessebonen 45—68. Pre! 10—13. Uien 5—e. Knolselderij 7. Black Alicante 202—208. VEILING TERNEUZEN 21 oktober. Per 100 stuks ln centen: Sla 3—10.30. Per stuk ln centen: Bloemkool 10—33, afwijkend 1015. Per bos ln cen ten: Selderij 5—6. Peen 20 22. Per kg. ln centen: Andijvie 10—22. Princessebonen 80—90. sabo 93. Kroten 13—15. Rodekool 8 —9. Savooiekool 13—17. Wittekool 10—12. Waspeen 12. Prei 10—16. Tomaten 20—40. Uien 18—21. Breekpeen 12. Appelen: Goudreinette huishoud n 54 55, keuken 62, fabriek 53, kroet 48. Jona than ST 60-65 65—67, 55-60 61, huishoud 60- 65 61—65, 50-60 55, huishoud EI 50, keuken 64. fabriek 51, kroet 30. Appelen, val 14— 40. VEILING MIDDELBURG 21 oktober. Aardappelen: Bintjes, bon ken 14.90—16.30, Idem grote 8.90—10, Idem drielingen 5.70. Koopmans Blauwe, grote 13.40—15.70, Idem drielingen 6.50. Climax, grote 68. Meerlanders, grote 7. Fruit: Black Alicante I 183—187. II 177— 191. Tomaten A 61-85, B 23-61, C 31—46. Natuurtomaten 21—25. Appelen: Jonathan H 60 63—68, 65-70 71, 70-75 75, n 56-57, keuken grof 69-70. keu ken 54—57. Golden Delicious keuken 65. Goudreinette keuken grof 63, keuken 61— 74. Zoete Ermgaard H 55 90. Appelen, val en kroet 26—64. Peren: Doyenne du Cornice keuken*grof 113. Saint Remy keuken grof 59—61, keu ken 60—01, Gieser Wildeman H 55 69, n 55. Nouveau Poiteau keuken 55. Peren, val en kroet 31. Groenten: Bloemkool A 8—44, B 8—17, C 9-11. Kropsla A 18—19. B 3—19. Bospeen 12—35. Boskroten 6—13. Bosrapen 811. Andijvie 11—22. Prei 29—35. Rodekool 4— 14. Savooiekool 6—19. Wittekool 11—14. Boerenkool 11. Spitskool 10. Waspeen 13 29. Breekpeen 513. Wijnpeen 2—7. Kro ten per kg. 10—17. Uien per kg. 7—15. Ra pen per kg. 2—13. Spinazie 42—55. Sprui ten, geschoond 77. Spruiten, ongeschoond 38—58. Witlof 76-100. Kassnij bonen 177. Dubbele princessebonen 107—142. Veldsla (glas) 66—67. VISMIJN VEERE 21 oktober. 25 kg. Handelsgarnalen 1.02— 1.12. 79 kg. Schar 53—60. 113 kg. Wijting 31—35. 3 kg. Middel tong 2.95. 53 kg. Rog 25—32. 74 kg. Ongesorteerde vis 23—52. (Nagekomen advertenties). Heden ls van ons heen gegaan. na een langdu rig, geduldig gedragen lijden, onze lieve man, vader en behuwdvader, de heer JACOB PAAUWE, op de leeftijd van 52 Rilland-Ba th: M. E. PAAUWE— HARTHOORN Kruiningen: C. J. PAAUWE M. PAAUWE— DE LEEUW Rilland-Bath: J. C. PAAUWE Krabbendnke: J. W/LOUS Rilland-Bath 21 oktober 1957. Valkenisseweg 11. De begrafenis zal D.V. plaatsnebben op don derdag 24 oktober a.s.. des middags één uur. Na een langdurig lyden heeft God tot Zich ge nomen onze zeer geach te medewerker JACOB PAAUWE. in de leeftijd van 52 jaar. Zijn grote toewijding houden wij in dank bare herinnering. Fa. J. BLOK (I. en J. QUAAK) Kruiningen. 21 oktober 1957.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3