KAPPIE Klanken uit de ether RAAD SAS VAN GENT STELDE BEGROTING VOOR 1958 VAST WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda MAANDAG 21 OKTOBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COORA b BEZOEK VAN RAAD WESTDORPE Algemene beschouwingen van de heren Colsen en Stevens De raad van Sas van Gent heeft de gemeente-begroting voor 1958 vast gesteld met in de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven f 1.524.547,96 en 1.516.024,66; voor de kapitaals- dienst 7.ijn deze cijfers respectievelijk 4.356.296,39 en 5.189.650,04. Na een korte toelichting gaf de voorzit ter, burgemeester R. A. J. den Boer, de gelegenheid tot het geven van al gemene beschouwingen, waarvan door de heren W. H. M. Colsen (namens de K.V.P.-fractie) en H. Stevens (na mens de P.v.d.A.-fractie gebruik werd gemaakt. Nadat de heer Colsen 1957 een vrucht baar jaar voor de gemeente had ge noemd, vroeg hij de aandacht voor de woningbouw. Hij was van mening, dat de woningbouw een zodanig sta dium heeft bereikt, dat thans kan worden gezegd, dat de toekomst een minder somber perspectief biedt. Be droeg het aantal woningzoekenden in 1956 nog 160, thans is dit aantal gere duceerd tot 65. „Mede in liet kader van de bezitsvorming vinden wij het verblijdend dat gedurende het voor bije begrotingsjaar vooral het parti- culier initiatief aan de oplossing van de woningnood een ruime bijdrage heeft geleverd", aldus de heer Colsen, „immers, van het totaal aantal ge bouwde woningen werden er ruim 70f/ó in de vriie sector gebouwd. Uitermate verheugd zei de heer Col sen te zijn over de uitwerking van het uitbreidingsplan, mede omdat mag worden aangenomen dat ln het komende begrotingsjaar het huidige structuurplan in een definitief ont werp zal kunnen worden omgescha keld. „Het stemt tot verheugenis dat In dit structuurplan die voorzieningen zijn getroffen waarop Sas van Gent als industrieplaats o.i. recht heeft", m.a.w. de mogelijkheden biedt om voor Sas van Gent, door middel van industrieterreinen en havens een ver dere gezonde ontwikkeling, als indus trieplaats mogelijk te maken. Een ontwikkeling, die naar mij voorkomt, niet alleen voor Sas van Gent maar voor geheel Zeeuwsch-Vlaandoren van het allergrootste belang geacht moet worden" aldus de heer Colsen. Hij constateerde vervolgens, dat de begroting de geest van de bestedings beperking ademt. Vele kapitaalswer- ken, w.o. de demping van de kanaal- arm. vernieuwing van wegen etc. zul len mogelijk niet kunnen worden uit gevoerd. „Intussen hopen wij dat dit uitstel geen afstel zal blijken te zijnzo zei de heer Colsen. Ten slotte kwam hij nog even terug op de woningbouw. Hij hoopte, dat m 1958 ook de bouw van woningen voor grote re gezinnen ter hand kan worden ge nomen en het bouwen van midden standswoningen zal worden gestimu leerd. De heer Stevens „Hoe de financiële verhouding tussen rijk en gemeente zich ook zal ontwikkelen, we behoeven niet bevreesd te zijn, dat rente en aflos singen der leningen ons te zwaar zullen drukken" gaf de heer Ste vens als zijn mening, „als bezit heeft de gemeente 300 woningen ter waarde van minstens 3000 000 waarop regelmatig wordt afgeschreven". Bepaald onjuist en onrechtvaardig vond de P.v.d.A.-woordvoerder, dat, zodra er ook maar even over bezuini gingen wordt gesproken, er onmiddel lijk stemmen opgaan die de post voor Sociale Dienst te hoog vinden. Hij be toogde, dat deze post nog geen drie procent van het totaal vergt „ach ter die cijfers staan de mensen en hun noden". Een verhoging van de omzet kan voor de middenstand worden bereikt door aantrekking van vreemdelingenver keer. „Verfraaiing van onze gemeen te kan hier veel toe bijdragen", aldus de heer Stevens, „hiertoe zijn ook en kele evenementen nodig". Tot de werken, die hem als het meest dringend voorkwamen behoorden de Vergadering van V.V.V.'s Dezer dagen kwam de contactcom missie van de West Zeeuws-Vlaamse V.V.V.'s in vergadering bijeen in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. Voor deze voor het streektoerisme toch wel belangrijke bijeenkomst be stond slechts matige belangstelling, terwijl zelfs enkele plaatselijke V.V. V.'s in het geheel niet waren verte genwoordigd. De voorzitter, de heer P. M. Hoste uit Groede, wees er in zijn welkomst woord op, dat het afgelopen seizoen goed was geweest en dat er een toe name van liet toeristenbezoek t.o.v. hot vorige jaar was geconstateerd. Naar aanleiding van een aanvraag van een particulier service-bureau om te bemiddelen by de verhuur van lo- gies-ruimte in de streek, zal aan aan vrager het standpunt van de verte genwoordigde V.V.V.'s kenbaar wor den gemaakt. Uit de vergadering werd een com missie benoemd, bestaande uit de he ren E. Cuelenaere te Aardenburg, A. de Hullu te Oostburg en B. J. Steen- hardt te Cadzand, welke besprekin gen zal voeren om te komen tot de afgifte van dagkaarten bu de bus diensten in de streek. Tot lid van het dagelyks be stuur van de contactcommissie wer den benoemd de heren J. van der Tempel te Oostburg, E. Cuelenaere te Aardenburg en P. M. Hoste te Groe de. Besloten werd weer een streeltfol- der uit te geven. De gebruikelijke najaarsvergadering, waarvoor als plaats dit jaar Groede aan de beurt is, zal zo mogelijk worden gehouden op dinsdag 26 november a.s.. Voor deze vergadering zal de heer Hen driks van de A.N.V.V. te Brussel worden uitgenodigd om te komen spreken over de wereldtentoonstel ling 1958. Namens de directie van dc pro vinciale Zeeuwse V.V.V. werd deze vergadering bygewoond door de he ren G. W, Oskamp en J. P. de Regt. verlichting van de Westkade tot de grens en de riolering en bestrating van de Westdam vanaf de spoorweg overgang tot de grens. „Het eerste reken ik tot de onvermijdbare ver- keersvoorzieningen, bij het tweede spreekt de noodzakelijkheid voor zich zelf", aldus de heer Stevens. Hij vervolgde: „Tot de bouw van een nieuwe o 1. school is reeds enkele ja ren geleden besloten, deze is urgent verklaard en de. gelden zijn er destijds voor uitgetrokken en toch weten wij thans nog niet wanneer er aan begon nen kan worden. Er moet ergens iets haperen". De heer Stevens betreurde tevens, dat voor de nieuwe r.-k.-jon- gensschool, die ook hard nodig is, zelfs nog geen urgentieverklaring is verkregen. Tenslotte zei de P.v.d.A.-woordvoer. der, dat hij met genoegen weer een post op de begroting had aangetrof fen voor een te stichten rusthuis. Voordat de begroting werd behan deld ging de raad akkoord met een subsidieverlening aan het St. Elisa beth ziekenhuis te Sluiskil van 1, per ligdag, met een plafond van 7000,Voor het ziekenhuis te Terneuzen werd eenzelfde bedrag per ligdag uitgetrokken, met een plafond van 875. Na afloop van deze raadsverga dering kreeg men de raad van Westdorpe, die de raadzaal wil de bezichtigen, „op visite." Beide raden onderhielden zich enige tijd op aangename wijze met elkaar. ARJOS op Walcheren met werkseizoen gestart Het sireekverband „Walcheren" van de anti-revolutionaire jongeren-orga nisaties (de ARJOS) is zaterdagavond met het werkseizoen gestart. Dat ge beurde met een uitstekend geslaagde propaganda-avond in de Bogardzaal te Middelburg, waarvoor veel be langstelling. bestond. Het bestuur had voor deze avond een aantrekkelijk programma in elkaar gezet, dat de goedkeuring der bezoekers ten volle kon wegdragen. De avond werd geopend door de voorzitter van de afdeling Walcheren, de heer A. Maljaars uit Oostkapelle, die de bezoekers van harte welkom heette op deze startavond. Ds. J. van der Wal uit Vrouwenpolder hield een kernachtige propaganda-toespraak, waarin hij de aanwezigen opriep om het werk van de ARJOS te steunen, en daarbij tevens alles i-n het werk te stellen om de thuiszitters te bewegen actief aan het verenigingsleven deel te doen nemen. Een belangrijk aandeel in het wel slagen van deze avond leverden het Ambonezen-orkest en het Ambonezen- koor uit het woonoord „Havendorp" te Vlissingen. Vooral de zangnum mers, die het koor ten gehore bracht, waren van uitstekend gehalte. De be zoekers toonden door een geestdriftig applaus, dat dit optreden bijzonder op prijs gesteld werd. Ook het orkest kreeg voor enkele aardig gebrachte nummers een verdiende beloning. Na de pauze, waarin het koor en or kest nogmaals voor het voetlicht tra den, verzorgden twee leden, de heren A. de Buck en J. Wattel, een gezel schapsspel „Raak de roos", waaraan de bezoekers actief konden deelne men. De heer J. J. Tevel uit Souburg, sloot deze bijeenkomst met dankge bed. MIDDELBURG Examens Te Den Haag slaagden voor het voor. lopig diploma scheepswerktuigkundi- ge de heren J. Walraven te Middel burg, N. G. Moelker te Renesse, cn j. C. J. Menlieere te Lewedorp, allen leerlingen van de Machinistenscliool te Middelburg. Lezing over „Neurosen" voor Natuurkundig Gezelschap De heer F. J. M. Schmidt, zenuwarts te Breda, hield voor het Natuurkundig Gezelschap te Middelburg een lezing over „Neurosen". De heer Schmidt gaf in deze inleiding een overzicht van de verschillende groepen van geestes stoornissen, al dan niet gepaard gaan de met organische defecten. De grens tussen de verschillende groepen is niet scherp te trekken, terwijl het voorts ook mogelijk is, dat de oorzaken van een ziektebeeld gezocht moeten wor. den in een andere groep. De neurosen zelf hebben naast een goed verstand een karakterstoornis. Een voorbeeld hiervan is het „angst hebben voor iéts". Terwijl de ver schijnselen bewust zijn, liggen de oor zaken in het duister. Men kan de neu rosen indelen naar de oorzaken of wel naar de klachten. Bij de behandeling van deze zieken moet eerst een organisch onderzoek voorafgaan om zekerheid te krijgen, dat men met een neurose te doen heeft. De therapie maakt gebruik van verschillende methoden zoals een psychologische test, een droom en een narco-analyse. De heer Schmidt illus treerde zijn boeiend betoog met vele interessante gevallen. Pluimvee- sierduiven- en konijnententoonstelling te Middelburg De samenwerkende pluimvee-, sier duiven- en konijnenfokkersverenigin gen op Walcheren, „Middelburg en omstreken" te Middelburg. „Het ede le ras" te Vlissingen en „Nut en Ge noegen" te Souburg hebben besloten om gezamenlijk elk jaar om beurten een grote tentoonstelling te organise ren. Dit jaar wordt de grote provin ciale tentoonstelling van pluimvee, sierduiven en konijnen gehouden in de Vleeshal te Middelburg op 25, 26 en 27 december a.s. De organisatie is ln handen van de pluimveevereniging „Middelburg en omstreken". Voor de ze tentoonstelling is reeds een vijftal bekende keurmeesters benoemd. DOMBURG N.C.V.B. vergaderde De afdeling Domburg van de N.C. V.B. hield haar maandelykse verga dering onder leiding van mevrouw JellemaVan Dyk. In deze byeen- komst sprak de heer J. A. van Ben- nekom, directeur van de Christe lijke Kweekschool te Middelburg over het onderwerp „In de branding". Na afloop van zijn interessant en wel bespraakt betoog beantwoordde spre ker op duidelijke wyze nog een aan tal vragen. Behaalde successen van duivensportclub Behaalde successen van de duiven sportclub „Walcheren" in het vlieg- seizoen 1957. Vitesse: 1. P. v. Sabben te Middel burg; 2. A. A. v. d. Berge te Vlissin- fen; 3. J. Sponselee te Souburg; 4. A. Rottier te Vlissingen; 5. J. Rottier te Vlissingen; 6. J. Poelman te Mid delburg; 7. A v. Keulen te Vlissin gen; 8. B. J. Peters te Vlissingen; 9. C. Meulmeesters te Souburg; 10. J. Aerssens te Vlissingen. Fond: 1. C. Mommaas, Vlissingen; 2. A. v. Keulen, Vlissingen; 3. A. A. v. d. Berge. Vlissingen; 4. P. van Sabben, Middelburg; M. Boekhout. Vlissingen. Joftge duiven: 1. B. Biezen, Middel burg; 2. K. de Nooijer. Vlissingen; 3. P. Riteco, Vlissingen; 4. J. v. d. Wart, Souburg; 5. J. de Buck, Middelburg; 6. A. van Welsum, Souburg; 7. D. de Nooijer, Souburg; 8. D. Lacor, Vlis singen; 9. A. A. v. d. Berge, Vlissin gen; 9. Joh. Lens, Vlissingen. Generaal: 1. A. A. van de Berge, Vlissingen; 2. P. van Sabben, Middel burg; 3. A. van Keulen, Vlissingen. Collecte De Zeeuwse Collecte bracht te Aar denburg f 109.87 op. RAAD SEROOSKERKE (W) Sluiting van winkels op dinsdagmiddag De gemeenteraad van Serooskerke (W) kwam vorige week onder voor zitterschap van de loco-burgemeester A. Goedbloed in openbare vergade ring bijeen. Het voorstel van burge meester en wethouders tot het vast. stellen van een verordening regelende de halve dag sluiting der winkels te Serooskerke werd met algemene stemmen aangenomen, zodat alle winkels op iedere dinsdagmiddag van af 1 uur gesloten zullen zijn, met uit zondering van de enige kapperszaak, daar die op maandagmiddag vanaf 1 uur gesloten zal zijn. Het bedrag van het presentiegeld van de leden van de commissie tot wering van school verzuim werd van 0.35 gebracht op 2.50 per bijgewoonde vergadering en per lid. De kwestie aangaande een gedeelte van de riolering van de Wil- genhoekweg tussen de polder Walche ren en de gemeente werd voorlopig aangehouden. Burgemeester en wet houders zullen zich nog eens beraden hoe dit geschil kan worden opgelost. De subsidie aan de christelijke lagere landbouwschool te Oostkapelle werd verhoogd van 15 op 25 per leer ling per jaar, daar de raad unaniem van oordeel was dat de gemeente het landbouwonderwijs zoveel mogelijk moet steunen. Met de sportvereniging Serooskerke was een geschil ontstaan over de vraag wie de kosten van het plaatsen van de doelpalen e.d. moet betalen. Deze kosten bedragen 354. De sportvereniging had een nota naar de gemeente laten sturen daar zij van mening was dat de voorzitter en een der wethouders toegezegd had den dat dit voor rekening der gemeen te zou worden uitgevoerd. Waarne mend voorzitter A. Goedbloed ver klaarde echter nader, dat hij toestem ming had gegeven tot het plaatsen van de doelpalen, doch niet dat dit zou worden betaald door de gemeente. De raad besloot 300 voor rekening van de gemeente te laten komen, de sportvereniging moet dus zelf 54 betalen. Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. B. en w. van Vlissingen: gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 24 sep tember 1957 op de daarbij gestelde voorwaarden de volgende vergunnin gen zijn verleend: aan de N.V. Purflna Nederland te 's- Gravenhage tot het oprichten van een llchtpetroleumpomplnstallatle door plaat sing van een tank met een Inhoud van 6000 liter en een aftappomp aangedreven door een elektromotor met een vermogen van li p k. in het perceel ln de gemeen te Vlissingen, plaatselijk gemerkt Cru- qulusstraat 35; en aan de Zuid-Nederland se Bouw- en Handelscomblnatle te Vlis singen tot het oprichten van een Inrich ting voor machinale houtbewerking, waarin 32 elektromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 7014 p.k. gebe zigd zullen worden ln het perceel ln de gemeente Vlissingen, plaatselijk gemerkt Edison weg. Vlissingen, 15 oktober 1957. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. I>e burgemeester van Vlissingen, brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 25 oktober 1957 des namiddags te 2.00 uur een openbare vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden. Vlissingen, 18 oktober 1957. DINSDAG 22 OKTOBER HILVERSUM I. 402 m. 748 kc-s. 7.00— 21.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de hulsvrouw. 9,35 Waterstanden. 9.40 Gram. 9.45 Lichtba ken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.03 Metropole-ork. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lich te muz. 14.00 Schoolradio. 14.30 Voor de plattelandsvrouwen. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen Overzee: Pater J. M. Wempe, O.F.M.: Het gebied van de Mimika ln Zuid Nw.- Guinea. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Beroemde romanfiguren, door dr. A. Saalborn. Tweede lezing: „Adolphe, de verstandsmens. (Constant)". 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19,35 Gram. 20.20 Catechismus. 20.-30 Act. 20.45 En Gij zult het aanschijn der aarde vernieuwen, gesprek. 22.00 utrechts stedelijk orkest. 22.35 De Radiodokter. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. en weerberichten. 23.1524.00 Nouveauté's. TERNEUZEN Gevonden voorwerpen De korpschef van de gemeentepoli tie te Terneuzen maakt bekend dat omtrent de volgende gevonden voor werpen inlichtingen zijn te verkrygen grijze wollen das, windjack, 2 munt biljetten, balpointpen, wollen kinder truitje, kleurstalen boek,beige wollen sjaal, sierspeld, 2 muntbiljetten, blau we step, haarstrik, vlaggetje, bruine portemonnaie met inhoud, blauwe overall, wandelstok. Examen machineschrijven Voor het te Terneuzen gehouden examen machineschryven slaagden: mej. P. M. Kieboom, mej. L. J. F. Krieckaart, mej. L. A. J. de Roo, mej. E. E. M. Slock, en de heer L. E. de Betué allen te Sas van Gent; mej. J. de Bock, mej. F. D. Heeres, mej. M. L. A. Meertens, mej. J. S. Wisse, mej. A. Kolijn en de heer C. Mechielsen allen te Terneuzen; mej. M. Herrebout te Zaamslag. Allen zyn leerlingen van de erkende Pontschool te Terneuzen. VANDAAG. Terneuzen Luxor: „Zij, die zich ver kopen", 8 uur, 18 jr. Oostburg Ledeltheater: „Safari", 8 uur, 14 jr. OOSTBURG Houtvoorlichtingsavond Op de derde houtvoorlichtings avond, welke woensdag te Oostburg in hotel „Du Commerce" werd ge houden, sprak de heer John. II. ter Laak, bouwkundig adviseur en hout expert uit Amsterdam over het on derwerp: „houtrijke toepassing in de massa-woningbouw en de voordelen van het houtryke huis." Spreker sprak er zijn verwondering over uit, dat men door een star vast houden aan een eens ingenomen standpunt, t.w. het voorschrijven van harde materialen zoals steen, staal en beton, de woningopbrengst wil lens en wetens lager houdt dan nodig is. Hout. zo zei de heer Ter Laak, is in elke gewenste hoeveelheid aanwe zig. Ook stagnatie door vorst is by houtverwerking afwezig, zodat een economischer bouwwyze mogelyk kan worden gemaakt, aldus spreker. Op duidelqke en op een graag beluis terde wijze lichtte de heer Ter Laak de houtverwerking bij huizenbouw toe. Na de pauze werd de prachtige Afrikaanse houtfilm „Tussen rivieren en oerwouden" vertoond en werden de door de aanwezigen gestelde vra gen door de heer Ter Laak op vak kundige wijze beantwoord. 's-Middags was een zelfde voor- lichtingsbyeenkomst gehouden in het Ledeltheater voor de leerlingen van de technische school. Filmavond over „Vrederust" Vrijdagavond werd in het Nederlands- Hervormd Kerkcentrum te Oostburg een propaganda- en Filmavond gehou den door en over het werk van de vereniging tot christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken te Mid delburg en dat van de van haar uit gaande psychiatrische inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Na de inleiding en toelichting op de film door de geestelijke verzorger van „Vrederust" ds. J. F. van den Berg uit Bergen op Zoom werd de kleuren film „Der Zeeuwen trots op Bra bants bodem" vertoond. Deze film welke twee jaar geleden werd opgeno men door de heer Coen Leman en waarvan de muzikale omlijsting Is verzorgd door de heer P. van Eg- mond op het orgel is bedoeld om meer bekendheid te geven aan de verple- glngsmethoden op „Vrederust", maar daarnaast ook om te trachten het ook daar heersende tekort aan verplegend personeel op te helpen lossen. Lezing over „welfare-werk" Onder het motto „B.B B." (Bezig heid Bevordert Beterschap) organi seert het bestuur van de gewestelijke federatie V.V.H. in samenwerking met het Rode Kruis een samenkomst op donderdag 24 oktober a.s. des middags om half drie in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. Op deze bij eenkomst zal mejuffrouw N. H. Schokking, hoofd van de afdeling so ciale zorg van het Rode Kruis een lezing houden over het „welfare- werk." Deze samenkomst is voor een ieder toegankelyk. Bijeenkomst van vrouwengilde In het gebouw „De katholieke kring" te Oostburg hield het katholiek vrou wengilde donderdagavond een bijeen, komst voor haar leden. Spreekster van deze avond, mevrouw Luycks- Sleyfer, lid van de Eerste Kamer en van de Provinciale Staten van Noord- Holland had als onderwerp „De taak en de plaats van de vrouw in het open bare leven" gekozen. De zeer duidelij ke en boeiende uiteenzetting moet voor vele der aanwezige dames wel een heel nieuw licht hebben geworpen op de vele en verscheidene specifiek vrouwelijke taken in de maatschap pij- AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: De positie van de Westeuropese vrouw ln de loop der eeuwen (De vrouw naast, onder, bo ven en tegenover de man), door mevrouw dr. S. C. Regtdoorzee Greup—Roldanu*. Derde lezing. 11.30 Gram. 11.55 Idem. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin bouwmeded. 12.33 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.40 Dansmuziek. 13.55 Beursberichten. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Saxo foonkwartet. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Lichte muz. 18.00 N%vs. 13.15 Journ. 18.30 Amateurprogr. 18 55 Paris vous parle. 19.90 Voor de kinderen. 19.05 Koorconcert. 19.45 voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Volks- muz. 32.35 Pianovoordr. 22.55 Ik geloof, dat23.00 Nws. 23.15 Beursberichten van New York. 23.15 New York Calling. 23.21 Viool en hammondorgel. 23.35—24.00 Metropole-ork. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. KRO: 20.45 Filmprogramma. BIERVLIET Aanbesteding Door het ingenieursbureau voorheen J. van Hasselt en De Koning te Nij megen werd voor rekening van de gemeente Biervliet, openbaar aanbe steed de uitvoering van bestratings werkzaamheden op en nabij de markt alsmede de aanleg van een trottoir in de Burgemeester Maarleveldstraat. De uitslag van deze aanbesteding luidt als volgt: P. Mollet te Hoofdplaat 14.270; J. en K. T. de Oude te Biervliet 16.620; C. D. de Ruijsscher en Zn. te Biervliet 17.220; Aann. bedr. E. L. K. te Schoondgke 17.820; H. Bunschoten te Noordwyk 18 656; Wed. P. R. Toussaint en Zn. te Cad zand 19.685; P. J. van de Sande te Breskens 20.560; M. P. Hol te Hulst 21.120; G. en A. Sponseleer te Kloosterzande 21.870; Th. P. Cam- bier te Breskens 21.975. De gunning werd aangehouden. AARDENBURG Zwembad druk bezocht Uit het verslag 1957 van het meentelijk zwembad te Aardenburg bleek dat de maanden mei tot en met september het bad in totaal 26.875 be zoekers telde; dit is ruim 8000 meer dan vorig jaar. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: J. van der Hooft—Veldman, z.; T. H. Abrahams»—Van Toor, d.; I. L. Lohman—Snoeck, z.; C. F. Hamellnk— De Doelder, d.; M. J. van Damme—De Bakker, z.: T. M M. de Koek—Bracke, z.; J. C. van Roemburg—Van der Moolen, d.; T. M. R. van DorenDe Meijer, d. Ondertrouwd: A. Florussen, 25 J. en E. J. de Regt, 23 J.; P. L. de Vlieger, 24 j. en M. J. Hofman, 20 j. Overleden: A. M. L. Ivens, 4 jr.; A. Z. Kiel, 75 W. J. E. de Vos, 5 dagen; M. R. Bosschem, M J., e. v. A. S. van Dam me; A. van Laere, 79 Marktberichten VEILING TERNEUZEN. Sla 4—14, bloemkool 10—31, afw. 10—17, knolselderie 4—10, selderij 9—11, peen 19— 22,. bintjes I 1180—12, andijvie 18—25, prins, bonen 801,03, tuinbonen 2070, was- peen 20—24, rode kool 9. sav. kool 7—12, witte kool 9—12, breekpeen 12—14, prei 10 —19, spruiten 27—55. Fruit. Appelen: Cox' Orange pippin huishoud plm. maat 75-80: 100. 70—75: 100, 6570: 100, 60—65 85; Goudreinette huishoud plm. maat 95: 76, 85—90: 78. 75 —85: 77, huishoud II: 35. keuken: 64—69, fabrieks: 56, kroet: 40—41; Jonathan I maat 80—85 80 75—80 80, 70—75 73 65— 70: 73, 60—65: 67. I maat 8085 72, 75— 80: 74, 70—75: 76—77,50, 65—70 69, 60—65: 65, 55—60: M.hutshoud n: 53, keuken: 66 —70, fabrieks: 53—56, kroet: 45; Comtesse de Paris keuken 60—66; peren val £5—45; appelen val 2540. ZUID-BEVELAND GOES Botsing op overweg 19. Nu de spanning van het zoeken was gebroken door de opzienbarende ontdek king van Professor Jodela- hibi en zijn Q'gammascopo- loog, kwamen de opvaren den van het goede schip Kraak meteen in volle ac- Kappie liet een boei uitwerpen om de vindplaats te markeren: daarna gaf hij de Maat opdracht, naar de dlepzeegraafzuigdozer te koersen, die op enige af stand verankerd lag. Daar aangekomen. gingen de irman en de geleerde aan boord van het logge gevaarte; terwijl de eerste hét anker lichtte en dê trossen vastmaakte, ver dween Professor Jodelahi- li spoorslags ln de kajuit, die vol stond met dè meest vreemdsoortige apparatuur. De Maat, die vervuld van de somberste gedachten op het dek van de sleep stond, keek mopperen- hoe Kappie de twee v:tuigen kundig terugvo"- r»tr de plaats. Groene Draeck was gevonden. „Kom maar naar boven, Meester!" nep Kappie naar de machlnekt.mèr, nadat de ankers waren uit geworpen. „Voorlopig blijven we hier liggen!" /lAtfcisf zoéven Jofel ding, kap'teln!" 6prak Ofckl, wijzend naar de vreemde sieep. „Dat zal de tijd uitwijzen, groene haring", was Kapp:e's repliek. „Roel mij er maar eens heen. Ik wil zien, wat de professor nu gaat uitvoeren...," Toen Kappie de kajuit van het drijvende apparaat binnentrad, stond de kleine geleerde weer druk te draaien aan knoppen, schekelaars en hefbomen.. Nabij de spoorwegovergang aan de Patijnweg te Goes ontstond vrijdag een aanrijding tussen een personen auto, bestuurd door N. uit Rilland- Bath en een tractor met aanhangwa gen. bestuurd door P. uit 's Graven polder. De personenauto naderde uit de richting Bergen op Zoom, terwijl de tractor over de overweg kwam gereden en daarbij geen voorrang ver leende. Er deden zich geen persoon, lijke ongelukken voor. Er was enige materiële schade. Lezing voor Alliance Franjaise De Alliance Frangaise heeft het seizoen '57'58 ingezet met een le zing van Bernard Bray, lector aan de Gem. Universiteit te Amsterdam. In een helder, academisch betoog heeft hg de werken en speciaal de persoonlijkheid belicht van Jean Coc teau, een veelzijdig Frans kunste naar, die niet alleen dichter, roman schrijver en toneelschryver is, maar zich ook beweegt op het gebied van muziek, ballet, schilderkunst en film. Zoals bq veel kunstenaars, zyn ook bij hem duidelyk de invloeden aan te wijzen, die andere persooniykheden op hem hebben gehad, aldus de in leider. Daarom kunnen zijn leven en werken heel precies in verschillende perioden ingedeeld worden. Vóór al les, in alle uitingen van zyn veelzijdi ge kunst, is hg echter dichter, zo meende hij. Cocteau wil bewust voor een zon derlinge. onbegrijpelijke persoonlijk heid doorgaan. Toch is 't voor 'n ob jectief toeschouwer mogelyk, zich ook nu al een tamelijk juist beeld van hem te vormen. Ondanks alles behoort Cocteau toch niet tot de uitzonder lijk grote geesten, die Frankrijk in de loop der tijden heeft voortge bracht. zo besloot spreker zijn met veel aandacht gevolgde lezing. KRUININGEN Schaakwedstrijd „De Zwarte Dame" te Kruiningen speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen s.v. „Sealto" te Wemel- dinge. De uitslagen waren: A. Jeremiasse (W.)J. W. Has- man (Kr.i u,; H. J. de Vos <\V.) C. M. Goedegebuure (Kr.ï 01; P. Ruisaard (W.)— B. Cok (Kr.) 1—0: C. Hamelink (VV.)—M. Schryver (Kr.) 01; C. P. Phernambucq (W.) C. Engelen (Kr.) 1—0; P. Voge laar (W.)—A. J. Dek (Kr.) 1—0; C. Westveer (W.)— J. Quakkel&ar (Kr.) 0—1; A. op 't Hof (W.)—H. Volbeda (Kr.) 0—1C. Veerhoek (W.)— H. van den Berg (Kr.) 01. De totaal-uitslag was 65 in het voordeel van „De Zwarte Dame." KAPELLE Zangavond voor bejaarden Dinsdagavond aanstaande zal er voor de bewoners van het bejaar dentehuis ..Pomona" te Kapeile een zangavond worden verzorgd. Voor hen zullen optreden het mannenkoor „Zang en Vriendschap" en het dames koor van de plattelandsvrouwen bei den ter plaatse, onder leiding van de dirigent do heer J. Kousemaker te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3