Drie weken gevangenisstraf voor ernstige mishandeling DOLCIN AARDAPPELBELEID WORDT MET REGERING NADER BESPROKEN WEG DIE KWELLENDE REUMATISCHE PIJNEN D0LCIN DODELIJK VERKEERSONGELUK G0ESE CHIRURG BEHANDELD NYL0NDAM SLUIT PLUIMP0T THANS GEHEEL AF DONDERDAG 17 OKTOBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 POLITIERECHTER MIDDELBURG Verdachte sloeg tijdens ruzie in café tegenstander met gebroken bierglas VIERMAAL klonk dinsdagmorgen tijdens de polltierechterzïtting te Mid delburg uit de mond van de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van MIerop. de onverbiddelijke eis van gevangenisstraf: eenmaal werd de zaak aangehouden, eenmaal werd onvoorwaardelijk geëist en tweemaal onvoorwaardelijk. Eenmaal werd de laatst gevorderde straf conform over genomen door de politierechter, mr. B. S. Sleperda, die de twee Branbantse los-Iandbouwarbeiders G. J. en L. S. B. bij verstek tot drie weken veroor deelde, omdat zij zonder aanleiding de handelaar in uien G. H. P. uit Sint- Maartensdijk mishandeld hadden. J. en B. bevonden zich onder een 25-tal arbeiders, die P. aangenomen had om zijn perceel uien te rooien. De hande laar had een regeling getroffen, waarbij de arbeiders 17.per dag ver dienden, waarmee de meeste arbeiders hun volle tevredenheid betuigden. Behalve de beide verdachten, die het hier niet mee eens waren en op een volkomen onverwacht moment uit de groep tevoorschijn traden en de han delaar de neus kapot en de ogen dicht sloegen. Gelukkig had P. er geen ern stige gevolgen van overgehouden, maar de politierechter vond deze mis handeling zo ernstig, dat hij 3 weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf oplegde. Tgdens een ruzie in een café te Axel had de los-werkman J. L. de W. uit Axel een plaatsgenoot, R. F. B., met een kapotgeslagen bierglas in het ge laat geslagen. „Dat is niet waar" zei verdachte. Hij verklaarde in de keu ken van het etablissement B. ont moet te hebben, die daar een zekere H. lastig viel. „En toen B. mij aanviel, heb ik hem met de handen in het ge zicht geslagen". De verwondingen in aanmerking genomen vond de politie rechter dat maar vreemd. „Had U wat gedronken", vroeg mr. Sieperda. „Ja, gewoon", verklaarde verdachte. „Wat noemt U gewoon?". „Een glaasje of zes", aldus De W. Volgens getuige B. had De W. eerst een bier glas tegen de deurpost stuk geslagen en hem er vervolgens het gezicht mee bewerkt. Zeven dagen had hij niet kunnen werken. Uit de getuigenver klaringen van de landbouwersknecht F. E. van E. (18) uit Aardenburg en de metselaar L. C. de P. (18) uit Axel, die tijdens het gevecht in het café vertoefden, bleek, dat er wel eni- fe grond in B.'s lezing zat. egen Van E. had de verdachte ge zegd B. met een bierglas geslagen te hebben, omdat zyn tegenstander met een mes dreigde. Later verklaarde hy echter, dat er geen mes aan te pas ge komen was. Tegen De P. zei De VV.: „.Je zult hem je hele leven wel aan zyn gezicht herkennen, want dat litteken gaat niet meer weg". Uit de getuigenverklaringen was de officier wel duidelijk gewórden, dat de verwondingen moesten zijn toege bracht met een scherp voorwerp. Een ernstige mishandeling, aldus mr. Schenkenberg van Mierop, die een on voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken eiste plus betaling van de ci viele vordering, groot 68. De politie rechter, veroordeelde alle omstan- Aanvaring van „Flandres": een matroos gedood. Een lid van de bemanning van het 7809 ton metende Belgische vracht schip „Flaiufres" is gisteren bezweken aan verwondingen, die hij had opgelo pen toon zijn schip vier mijl ten zui den van het lichtschip „East Good win" een aanvaring niet de Liberiaan se vrachtboot „Trader" (7901 ton) had. I-Iet; ongeluk gebeurde tijdens een dichte mist. Direct na de aanvaring vroeg het Belgische schip, dat van Avonmouth, de haven van Bristol, op weg was naar Rotterdam, medische hulp, om dat twee leden van zijn bemanning in levensgevaar verkeerden en verschei dene andere opvarenden ernstig wa ren gewond. Deze hulp kwam uit de Engelse plaats Walmer, die met een reddingboot een arts naar het bescha digde schip stuurde. De Franse sleep boot „Jean Bart" nam de „Flandres" op sleeptouw naar Duinkerken. Aan gezien een gedeelte van het Belgische schip, waaronder de machinekamer, onder water stond, werden de gewon de bemanningsleden aan boord van de sleepboot gebracht. Wachtmeester ontslagen van rechtsvervolging. Het gerechtshof te 's-Hertogenboscli heeft conform de conclusie van de pro cureur-generaal by dat Hof het von nis van de rechtbank te Breda tegen de wachtmeester van de rijkspolitie H. M. uit Zevenbergen, bevestigd en hem ontslagen van rechtsvervolging. De wachtmeester was ten laste ge legd dat hij op 2 juli 1955 een zekere H. V., toen deze zich in staat van dronkenschap tegen hem verzette, een klap met een gummistok had ge geven. V. was op 3 2 juli daaraanvol gende in het ziekenhuis te Dordrecht overleden. Bij de behandeling van deze zaak voor de Bredase rechtbank had de politiedeskundige dr. Hulst verklaard, dat het zeer onwaarschijnlijk was, dat er verband zou moeten worden gelegd tussen de klap die door ver dachte gegeven was en het overlijden van V. Volgens deze verklaring zou dit. overlijden eerder aan dronken schap en een moment van opwinding te wijten zyn geweest. Mr. M. Tydeman benoemd Door Ged. Staten is aan mr. dr. N. Bolkestein, in verband met diens be noeming tot burgemeester van Deven ter. ontslag verleend als lid van de Prov. Commissie voor de Werkgele genheid in Zeeland. Als diens opvol ger is benoemd, mr. M. Tydeman, bur- femeester van Westkapelle, als ver- egenwoordiger van de afdeling Zee land van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. dlgheden In aanmerking nemend verdachte tot een voorwaardelijke straf van 1 maand met een proeftijd van twee jaar, een geldboete van 40, alsmede betaling van de 68 loon derving. De 67-jarige koopman P. H. R., momenteel verblijvend in het Huis van Bewaring te Middelburg, moest zich verantwoorden, omdat hij mevrouw J. M. D.D. uit Zaamslag op 12 juli jl. via een op- lichtersverhaal een bril en een paar nieuwe glazen verkocht had voor een veel te hoge prijs. Oplich ting dus. Die dag was R. bij me vrouw D. gekomen met de mede deling, dat hij haar bril, die zij ge kocht had van een familielid van R. zekere S. kwam controle ren. Daarbij vertelde hij, dat S. bij hem in dienst was, hetgeen onjuist was. R. bekeek de leesbril en een bril, die mevrouw D. nodig heeft wanneer zij loopt, en verklaarde, dat er nieuwe glazen in de leesbril moesten, terwijl hij voorts aanraadde om een „loop- bril" voor in de avonduren aan te schaffen. Dat. werd dan ook gedaan, maar R. liet zijn „klant" daar 200 voor betalen, waarvan 45 voor de glazen. Veel te veel dus. Oplichterspraatje Het kwam de officier van justitie voor, dat verdachte het koopman s- gebruik-met-praatje ver te bulten gegaan was. „Mevrouw D., die he lemaal geen bril nodig had, is met een oplichterspraatje bewerkt", meende de officier, die een onvoor waardelijke gevangenisstraf van 3 weken eiste. Er kwam nog een on verwachte wending in de afloop van de zaak, toen de politierech ter meedeelde, dat de zaak aange houden zou worden om de verbali sant te horen, hetgeen volgende week dinsdag geschieden zal. Conform de vordering van de officier veroordeelde de politierechter de a.s. varensgast J. de B. uit Middelburg tot 1 maand voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van 3 jaar, alsmede ondertoezichtstelling van de P.C.R.V., omdat De B. op 4 mei ln een winkel te Middelburg enkele pantalons gekocht had onder het op geven van een valse naam en zich vervolgens de pantalons toegeeigend had. Vervolgens kwamen er twee beledi gingen: mevrouw T. R.T. uit We- meldinge had in haar drift enige on heuse woorden gesproken tot zekere S., hetgeen haar op 25 of 5 dagen kwam te staan, en de bedrijfsleider J. V. uit Vlissingen had zekere K. bele digd, hetgeen hem 20 lichter maakte. Tot slot kreeg ook de Goesenaar van L. een aantekening in zün strafregis ter, omdat hy na het opknappen van een karweitje ln YVolfaartsdyk enke le borrels gedronken had en vervol gens op de bromfiets naar Goes ge tuft was. Waarbh hij onderweg nog al de aandacht trok. Verdachte was voorzitter van een bromfietsclub geweestConform de eis veroor deelde de politierechter hem tot 60 boete. BESTUUR LANDBOUWSCHAP VERGADERDE Wat is representatieve kostprijs nu precies? (Van een onzer verslaggevers.) Het Landbouwschap zal op voor stel van het C.B.T.B.-bestuurslid mr. B. W. Biesheuvel nader met de mi nister van landbouw in overleg treden omtrent de uitwerking van het aard- appelbeleid. Er is al vele maanden over dat onderwerp overlegd. De moeilijkheid is echter, dat de erheid de aardappel wel als een ba. sisprodukt voor het landbouwbedrijf wil erkennen, maar dat zij anderzijds zegt er misschien niet in te zullen slagen een voor een basisprodukt be vredigende prijsregeling te schenken. Bovendie is tijdens het overleg tus sen landbouw en regering over deze zaak een nieuw element in de be sprekingen gekomen, namelijk het verlangen van de regering om de Ne derlandse aardappelregeling zodanig te maken, dat zij ook in België zou kunnen worden toegepast. Dat zou een voortgang van de harmonisatie tussen de drie Beneluxlanden bevor deren. De overheid denkt nu over een ga rantieprijs van tweederde van de kostprijs' voor gesorteerde aardappe len. Het Landbouwschap betwijfelt of dio garantie wel lager mag liggen dan 75 procent van de kostprijs van gesorteerde aardappelen. Het landbouwschap heeft In zijn bestuursvergadering van woensdag voorts besloten op korte termijn met de minister van landbouw besprekin gen te beginnen over de vraag, wat eigenlijk moet worden verstaan on der de zogenaamde representatieve kostprijs. Dit is voor het berekenen \an al lerlei garantieprijzen en daarmee voor de hoogte van het inkomen van de boeren een belangrijk begrip. Het bestuur van het Landbouw schap zal schriftelijk aan do mi nister van landbouw mededelen het verzoek van het produktschap voor zuivel te ondérsteuen om aan Minister Witte dankte Nederiandsche Roode Kruis. Dc minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, ir. H. B. J. Witte, heeft gisteren aan het „Nederiandsche Roodc Kruis" een foto-album aange boden ter herinnering aan de samen werking bij de hulpverlening aan dc slachtoffers van de watersnoodramp van 1953. De minister herinnerde in een korte toespraak aan de buitengewoon pret tige en doeltreffende samenwerking, die bij de opbouw der geschenkwonin gen aan de dag is getreden. Hij sprak nogmaals zijn dank uit voor het hoogst belangrijke werk, dat het „Nederiand sche Roode Kruis" ook in dit opzicht met betrekking tot de hulpverlening aan de rampslachtoffers heeft ver richt. Het album met opnamen van de des tijds door verscheidene landen ge schonken woningen is in de werkka mer van de minister overhandigd aan de eerste ondervoorzitter van het Ro de Kruis, luitenant-generaal der ge nerale staf A. G. J. M. F. van der Kroon, Een soortgelijk album, dat bijdra gen bevat van de commissarissen van de koningin in de provincies Zee land, Zuid-IIolland en Noord Bra bant, is onlangs door de diplomatieke vertegenwoordigers in de desbetref fende landen aan de gevers van deze woningen aangeboden. melkveehouders op korte termijn een voorschot van anderhalve cent per kg melk, geleverd in het tijd vak nov. 1956nov. 1957, op de ge garandeerde prijs te geven. De voorzitter, de heer H. D. Louwers, merkte daarbij op: „Dan mogen we de minister van financiën wel een nieuwe bezem sturen om de bodem van de schatkist aan te ve gen". Namens het Landbouwschap zijn in het bestuur van de „Stichting voor vee-arbitrage" benoemd de heren G. Derks uit Heythuysen, G. J. Wueste- nenk uit Vorden, I. de Boer uit IJs- brechtum, J. F. Abma te Monniken dam en als adviserend lid E. Govers uit Alkmaar. t Advertentie) Terstond verlichting door Ontelbare minnen en vicu na u wen- j«enlang óoor de reu- matiek ondraaglijk gekweld, hebben hun pijnen blijvend verbannen e» hun'oude activiteit weer herwonnen dank zij dc DOLCIN tabletten! Lijdt U aan jicht, ischias, reumatiek, spit en zenuwaandoeningen grijp dan in! Begin nog vandaag met DOLCIN, het nieuwe uit Amerika komende prepa raat, dat terstond en beslist verlichting geeft bij pijnen van reumatische aard Zonder voorschrift bij Uw apotheker of drogist verkrijgbaar. Flacons van 100 tabletten f4.15 kuur- 'flacons van 500 tabletten L 1 f i6.-. L v Zoutelande in moeilijkheden Tengevolge van do werken, die op het ogenblik worden uitgevoerd ter verbetering van de zeewering in Zou telande, verkeert deze gemeente in vrij ernstig financiële moeilijkheden. Men zag zich namelijk voor de nood zaak gesteld o.m. een aantal betalin gen aan aannemers en uitvoerders te doen, die de financiële draagkracht van Zoutelande verre te boven gaan. Reeds nu staat vast, dat de begroting voor 1958 een tekort van tenminste rond 80.000 (in '57 was dit 70.000) zal ojileveren. Het gemeentebestuur verkeert nog steeds in het onzekere over de bedra gen. die men naar verwachting te zij ner tijd van het rijk zal terugkrijgen op de nu in voorschot ten behoeve van de werken aan de zeewering ge dane uitgaven. Het wachten is op een ministeriële beslissing in deze aangelegenheid, die op het ogenblik zeer urgent is geworden. Intussen heeft de gemeente bij Gedep. Staten van Zeeland goedkeuring gevraagd om over te mogen gaan tot het afslui ten van een kasgeldlening groot 1 miljoen gulden, tegen 5% Indien men er in slaagt binnenkort een der gelijk lening af te sluiten zullen de moeilijkheden althans voorlopig gro tendeels ovèrwonnen zijn. Mocnt dit echter niet gelukken en zou dc be slissing van het rijk over terugbeta ling der ten behoeve van de kustver dediging gedane kosten nog lang uit blijven, dan dreigen inderdaad ernsti ge moeilijkheden. In dit geval zou het niet uitgesloten zijn, dat de gemeente Zoutelande een aantal financiële ver plichtingen niet langer zou kunnen nakomen. KANTONRECHTER MIDDELBURG Tegen autobuschauffeur boete van 80,geëist Een groot deel van de morgen en 'n deel van de middag vroeg woens dag voor de kantonrechter te Mid delburg de behandeling van het ern stige verkeersongeval van 13 juni j.l. te Kruiningen, waarbij de 88-ja- rige Goese chirurg R. Suurenbroek vrijwel op slag werd gedood. In de personenauto van de chirurg, die in botsing kwam met een autobus van de A.M.Z. zaten voorts zijn echtge note en zijn beide kinderen, die ern stig gewond in het St. Joanna-zie- kenhuis te Goes moesten worden op genomen. De chauffeur van de autobus, J. J. L. uit Rilland-Bath, stond woensdag terecht omdat hij, toen hij naar links wilde afslaan geen doorgang heeft vrijgelaten voor de auto van de Goese chirurg. Deze reed in de richting Goes; de autobus diende de Rijksweg te verlaten om via de Laverideldijk de halte te Oostdijk te bereiken. L. stond dus niet terecht zoals de officier van jus titie, mr. T. Lebret, in zijn requisi toir zei voor dood door grove of mindere schuld. L. heeft meer gedaan dan alleen voorsorteren aldus de of ficier van justitie, hij is met de autobus over de lengteas van de weg gekomen. De autobus reed bij dit voorsorteren dus gedeeltelijk op het linker weggedeelte. Bij de nadering van de personenauto is de bus terug- gezwenkt. Anderhalf jaar voor aanslag op taxichauffeur. Uitspraken in appèlzaken conform het geëiste De Middelburgse rechtbank heeft woensdagavond uitspraak gedaan in de zaak tegen de Goese koopman C. M. Verdachte had in de nacht van 12 op 13 juli de straatmaker J. A. uit Vlissingen in de omgeving van Krui ningen met een stuk hout op het hoofd geslagen. De Vlissinger liep hlerby, een schedelbreuk en een hersenschud ding op. A. die in zijn vrije tijd ais hulp-taxi chauffeur werkt had M. naar Kruinin gen gebracht waar verdachte, die ge dronken had. wilde overnachten in net woonwagenkamp. Daar aangekomen verliet hy de taxi zonder te betalen en toen de chauffeur hem om zijn geld vroeg viel hij deze met een stuk hout aan. Het scheelde weinig of hij had de chauffeur doodgeslagen. Anderhalf jaar gevangenis met aftrek eiste de officier van justitie, mr. J. L. Andreae en conform deze eis is M. woensdag veroordeeld. Voorts behandelde de rechtbank enige appèlzaken. De uitvoerder wegenbouwer A. S. uit Utrecht, die op 26 sept. j.l. in de Axelsestraat te Terneuzen een voor hem rijdende auto met een snelheid van 100 km per uur passeerde en daarbij in bot sing kwam met een tegenligger en door de kantonrechter te Terneuzen was veroordeeld tot een boete van pen - P dat moment een te hoge snelheid De president van de rechtbank, mr. P. van Empel dacht er anders over en bevestigde het vonnis van de kanton rechter. De kantonrechter te Oost burg veroordeelde de handelaar L, de R. uit Groede tot 30,—, subsidiair zes dagen hechtenis. Hij had op 22 maart tijdens links afslaan op de pro vinciale weg Schoondijke—Ijzendijke geen ruimte gelaten voor een achter hem rijdende auto. Een botsing was het gevolg hiervan. Vercfachte. die overtuigd was geen overtreding te hebben begaan ging in appèl. Zijn overtuiging werd evenwel niet ge deeld door de president van de recht bank, die de uitspraak van de kanton rechter bevestigde. Dertig gulden of zes dagen voor L.. de R. dus. De chauffeur P. S. uit Biggekerke was de Molenweg te Arnemuiden op gereden vanaf het erf op het moment dat G. J. de R. uit Middelburg juist passeerde. Een botsing was het ge volg hiervan. De kantonrechter had S. een boete van 30,subsidiair 6 da gen opgelegd. Het vonnis voor de rechtbank luidde tenslotte 25,of tien dagen. Op de Boulevard de Belgique in Mo naco is maandag een gedenkteken onthuld ter nagedachtenis aan wij len koning Albert van België. De plechtigheid werd bijgewoond door (v.l.n.r.) prinses Gracia, prins Rai nier van Monaco en prins Albert- van België. Na de onthulling gaf het prinselijk paar in het paleis een diner ter ere van prins Albert van België. Een jaar voor poging tot doodslag op politieman. Het Haaijste gerechtshof heeft bij arrest de 28-jarige koopman F. H. L. uit Roermond wegens poging tot dood slag op een politieman te Alphen aan de Rijn tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroor deeld. Zi.in zwager H. A. F. H. uit Roermond werd vrijgesproken van een beschuldiging van medeplichtig heid aan oplichting. L- ventte samen met zijn zwager zonder vergunning met coupons slof te Alphen en kwam daarbij aan rle deur van de politieman M. Fokker. Zij gingen met hun auto aan de haal en poogden F., die zich op de wagen had geslingerd, door allerlei gevaar lijke manoeuvre kwijt te raken. De oplichting was tevens ten laste gelegd, omdat L. en H. zich voordeden als „Duitse kooplieden, terugkomend van een modeshow, die hier te lande hun geëtaleerde stoffen van de hand wil den doen om invoerrechten te ontdui ken. (Slot van pag. 1) tot onze beschikking hadden ge had, was veel, heel veel onheil voorkomen Nu de draglines de laatste nylon- zakken op de zware dam hebben ge worpen is een belangrijke periode voor de rijkswaterstaat afgesloten, de periode, waarin de „Pluimpot" tijde lijk een openlucht-laboratorium was voor de Deltawerken. „Zelden is een waterstaatkundig experiment zo goed geslaagd", vertelde een ambtenaar van de rijkswaterstaat. Bewust heeft men de afsluiting van de Pluimpot vertraagd, waardoor men in het stroomgat met een uitgebreide apparatuur belangrijke proeven kon nemen. En niet alleen experimenteer de men met de nylonzakken. „Praktisch ieder onderdeel, iedere werkfase aan deze dam, is voor ons een experiment geweest", zo zei een waterbouwkundige. Zo onderzocht men de waarde van nylondoek en Idastiemembramen, nieuwe materia- en voor de dijkbouw. En eigenlijk is in dit openluchtlaboratorium ook voor het eerst duidelijk geworden, dat doodgewone mijnsteen belangrijk kan zijn Dij het leggen van dammen", al dus een deskundige. Bij de aanleg van de werkhaven te Vrouwenpolder ondervond men. dat mijnsteen niet zo goed tegen de stroom bestand was, maar in de Pluimpot experimenteerde men met veel beter resultaat. Ook ondervond men de mogelijkhe den van zand, dat gebonden is door bepaalde klitstoffen, die drie procent van het totaal uitmaken. Ondertussen is met de voltooiing van dit nylonexperiment, de afslui ting van de Pluimpot nog niet vol tooid. Want achter de nylondam zal door het waterschap Sint Maartens dijk een definitieve dijk van „norma le samenstelling" worden aangelegd. En inmiddels is men al begonnen met het verzwaren van de zeedijken ter weerszijden van de dam, die de Pluimpot afsluit. Pas als dit werk gereed is, is de afsluiting van de Pluimpot geheel een feit. Nadat het waterschap Sint Maar tensdijk de definitieve dijk heeft af gelegd, zal de experimentele nylon- dam worden afgebroken. Waarvoor dit materiaal dan gebruikt wordt? „Misschien voor de afsluiting van de haven van Stavenïsse", zegt de een. Maar er zijn er ook, die vertellen, dat dit materiaal wellicht in het Veere- gat benut zal worden. „L. heeft de tegenpartij in het on zekere gebracht, wat er zou gaan gebeuren" zei de officier, die tot een eis van 80 subs. 20 d. kwam. Hij vorderde tevens, dat in deze zaak schritelijk vonnis zal wordpn gewezen. De kantonrechter bepaalde het vonnis op woensdag 30 oktober Bij de behandeling kwam ter spra ke, dat L. met de autobus op het lin ker weggedeelte zou zijn gekomen, toen de auto reeds dicht genaderd was. Daarna zou hij zijn terugge- zwenkt, zodat geen der beide weg helften vrij bleven. Verdachte, die toegaf bij het voorsorteren op het voor hem linker weggedeelte te zijn geko men, verklaarde, dat hij de auto van de chirurg slingerend op zich zag toekomen. Hij veronderstelde dat dokter S„ wellicht verblind door de zon, de macht over het stuur is kwijtgeraakt. Getuigen Als getuige werd gehoord de rilks- politie-wachtmeester A. N. de Vis ser, die juist op het kruispunt stond, toen het ongeluk gebeurde. De Goese chirurg reed bij het begin van de helling naar het kruispunt nog rechts, daarna links, kort daarop weer volledig rechts, zwenkte toen weer links om vlak daarop weer hoewel niet volledig naar rechts te gaan. Daarop volgde de botsing. De wachtmeester nam aan, dat dok ter S. aldus een uitweg heeft ge zocht om zich uit de „penibele" si tuatie, zoals getuige het omschreef, te redden. „Was de situatie werkelijk peni bel? Kon de chirurg er niet meer langs?" vroeg de kantonrechter de rijkspolitieman. „De overgebleven ruimte was niet erg breed". Een andere getuige, de heer J. Francke uit Krabbendijke, die ach ter de Goese medicus reed, verklaar de daarentegen, dat hij de auto niet had zien slingeren. Alleen vlak voor de botsing zag hij de auto naar links zwenken. Deze getuige, die de snelheid, waarmee dr. S. reed op 80 km. per uur schatte, was van me ning, dat er naast de autobus wel voldoende ruimte was om te passe ren. De derde getuige, de rijkspoli tieman J. A. van Rossum, die bij de reconstructie van het ongeval de personenauto bestuurde, noem de de confrontatie met de auto bus, zoals hij die bij het beklim men van de helling vanachter de dijkskruin meemaakte een „vre selijke gewaarwording". De stand van de bus suggereerde op dat moment, dat zij de verkeerde weghelft in beslag nam. Het stond voor deze getuige vast, dat er van verblinding geen sprake kan zijn geweest. De officier van justitie vroeg zich af, of een wijziging van de busroute naar Oostdijk waarmee het links- af-slaan op dc rijksweg wordt voor komen niet wenselijk zou zijn. De verdediger van L.. mr. P. Drion uit Breda wees er op, dat zijn cliënt, die 30 jaar busschauffeur is. deze route al 18 jaar rijdt. Pleiter meen de, dat L. wel voldoende doorgang heeft vrijgelaten, ook al was do auto bus iets ovor de streep. Hij meende, dat alleen op grond hiervan reeds vrijspraak zal moeten volgen. Een ontwikkeling uit de praktijk is, aldus de raadsman, dat bij het voorsorteren aan beide kanten een stuk wordt gereserveerd voor het te gemoetkomende en het achteropko mende verkeer. Men gaat dus in het midden van de weg rijden. Hij was van mening, dat L. in deze zaak geen verwijt past, ,.L. heeft de veiligheid op de weg niet in gevaar gebracht" aldus pleiter. (Nagekomen advertenties). Na een langdurig ziekbed is plotseling van ons heengegaan, onze lieve man, vader en grootvader, de heer M. J. VAN KERKVOORT, op de leeftijd van byna 59 jaar. S. VAN KERKVOORT —DU BOIS M. SCHELSTRAETE— DU BOIS H. SCHELSTRAETE MARIE JAN HENK En kleinkinderen. Breskens, 15 okt. 1957. Begrafenis zaterdag 19 oktober a.s. te 3 uur. Heden overleed nog on verwachts in het zie kenhuis „Bethesda". zacht en kalm, onze lie ve vrouw en der kinde ren zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder CORNELIA SCHKOEVERS, geb. DE NOOIJER, in de ouderdom van ruim 78 jaar. Uit aller naam: G. SCHROEVERS. Vlissingen, 16 okt. 1957. Baljuwstraat 20. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 10 oktober a.s., om 12.30 uur vanafBaljuw- straat 20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7