KAPPIE „SAMENLOOP" VAN TANDEM EN AUTO TE KWADENDAMME WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN DONDERDAG 17 OKTOBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kantonrechter bepleitte de voorzichtigheid Met een tandem, voorzien van een hulpmotor, liet de kantonnier A. S. uit 's Heer Arendskerke op 30 maart j.l. geen doorgang vrij voor een van rechts komende personen auto, tengevolge van welk verzuim een botsing ontstond. De kanton rechter te Middelburg, mr. J. Moo- lenburgh, heeft S. tijdens de zitting van woensdagmorgen tot een boete van 15 subs. 6 dagen veroor deeld. De eis van de officier van justitie, mr. T. Lebret, was bedui dend hoger: 35 subs. 7 dagen. „Het was een samenloop van om standigheden" meende verdachte. „Ja, dat U daar kwam en de auto daar kwam, dat was een samen loop", repliceerde de kantonrechter, „het is juist de kunst op hoeken, waar men niets ziet, de voorzich tigheid te betrachten". De officier was teleurgesteld omdat bij de van het ongeluk nog niet geheel her stelde verdachte het „Inzicht" nog niet in alle glorie aanwezig was. Verdachte meende namelijk, dat, zo Souburgs duivenhok blijft - ook met wielen - duivenhok. Koopman B-. veroordeeld tot boete van vijftien gulden HET MERKWAARDIGE bouwsel, 'n duivenhok, dat de Souburgse pata- tes-frites verkoper J. B. in zijn tuin achter de Van Doornstraat in de tweede helft van 1956 het licht in zond en waarvoor hij zo gaarne de kwalificatie „vervoermiddel" had verkregen is bij vonnis van de kan tonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh woensdagmorgen gewezen een duivenhok gebleven. De kantonrechter heeft, omdat hier gebouwd is in strijd met de bouw verordening in de gemeente Souburg de koopman tot een boete van 15 subs. 4 dagen hechtenis veroordeeld. TijdenB de tweede behandeling van deze zaak, op woensdag 2 oktober j.l. de zaak werd op 4 septem ber j.l. aangehouden had de offi cier van justitie, mr. T. Lebret, een boete van 25 subs. 5 dagen geëist. B. had, zoals gemeld, een viertal tankwielen onder het gewraakte duivenhok geplaatst, waardoor 'n zekere mobiliteit werd verkregen en het bouwsel aldus verdach te was omgevormd tot een, zij het curieus, vervoermiddel. De kantonrechter heeft deze ziens wijze niet kunnen delen. In zijn overwegingen ging de kantonrech ter er van uit, dat hier sprake is van een (verboden) houtconstructie, dewelke haar karakter niet verliest ook al zou zij verreden kunnen wor den... Het blijft, ook mèt wielen, een zonder schriftelijke vergunning van B. en W. van Souburg tot stand gekomen houtconstructie, weshalve zij uit het Souburgse dorpsbeeld wordt geweerd. Stichtingsvorm voor de Goese fruitcorsocommissie Plannen 1958 in voorbereiding In een gecombineerde vergadering van de Goese Evenementencommissie met de Commissie Zeeuws Fruitcorso werden de plannen voor het corso in 1958 nader besproken. De heer I. A. Luteijn, voorzitter van de Evene mentencommissie, bracht allereerst zijn dank voor de wijze waarop het fruitcorso 1957 was georganiseerd. Hij verklaarde dat het corso thans op de goede weg is en dat men er hierdoor inderdaad in geslaagd is het Zeeuwse fruit niet alleen in Nederland maar ook in het buitenland grote be kendheid te geven. De heer Luteijn verzocht de commissie met de voor bereidende werkzaamheden voor het corso 1958 te beginnen. Langdurig werd van gedachten gewis seld over de voor. en nadelen welke verbonden zijn aan de omzetting van de corsocommissie in een stichting. Met dit plan wordt beoogd aan het corso een wettelijke basis te geven. Bovendien wordt dan de mogelijkheid geschapen begunstigers aan te wer ven. Men denkt daarbij niet alleen aan fruithandelaren en fruittelers, maar ook aan middenstanders en particu lieren in en buiten de gemeente Goes. Hierdoor zouden de geldzorgen kun nen worden verlicht. Een en ander zal nog nader worden bekeken. Even als vorig jaar zullen ook deze winter wederom propaganda-avonden wor den belegd in verschillende gemeen- ten.Tijdens deze bijeenkomsten zul len plaatjes en films over de corso's worden vertoond. Ambtsjubileum op „Vrederust" Dinsdag was de heer L. J. C. Looij, eerste verpleger in de inrichting „Vre derust" te Bergen op Zoom 25 jaar in dienst van deze inrichting. De genees heer-directeur dr. M. van der Beek wenste de jubilaris namens het be stuur geluk en bood hem een envelop pe met inhoud aan. Namens het per soneel werd de heer van Looij een ra- dlokast aangeboden. Vele anderen ga ven door middel van een bloemenhul de van hun belangstelling blyk. er niets gebeurd zou zijn, hij „ge luk" zou hebben gehad. „Op papier zou U de 35 verdienen" voegde de kantonrechter hem nog toe. De aanstaande kleuteronderwij zeres mejuffrouw A. S. K. uit Goes was op 28 september j.l. al lang niet in „de stad" geweest en zij bewoog zich op die dag dan ook zonder gewetenswroe ging op een rijwiel door de Lan ge Kerkstraat in een richting, die op dat tijdstip voor fietsen verboden was. Voor mej. K. was de bepaling té vers en het bord met de rode rand was haar helemaal ontgaan. „De borden zijn er niet voor de aardigheid" duidde de kantonrechter haar. „De borden hangen hoog" meen de de scholiere. De officier wees er op, dat ver keersborden inderdaad, zo de om standigheden dit poodzaken, wel eens hoog kunnen hangen. „Er zijn veel bepalingen, die niet geannonceerd worden, maar hier acht men het zelfs wenselijk het verbod kenbaar te maken", zei de kantonrechter tenslotte en redu ceerde de eis van de officier 6 subs. 2 dagen tot 3 subs. 1 dag. Zeeuwse leraren hielden contactdag te Middelburg. In het gebouw van de r.h.b.s. te Mid delburg hielden de Zeeuwse leraren hun jaarlijkse contactdag, die onder voorzitterschap stond van dr. C. H. J. Philips te Goes. Nadat de voorzitter deze bijeenkomst geopend had, wer den de sectievergaderingen gehouden, waarin de vakproblemen van de lera ren besproken werden. Zo waren er onder meer secties voor de moderne talen, de oude talen, geschiedenis, wiskunde. Verschillende problemen van het schoolleven werden hier dus ln kleiner groepsverband besproken. Na de lunch, die gebruikt werd in het „Nederlands Koffiehuis", luister den de aanwezigen naar een lezing door het Tweede Kamerlid, de heer C. Kleiwegt, vroeger hoofdinspecteur voor het kweekschoolonderwijs te Middelburg. De heer Kleiwegt be sprak hierbij de kweekschoolopleiding en wees onder meer op de noodzaak van het volgen van pedagogisch-di- dactisch onderwijs voor leraren bij het VHMO. Op deze korte, maar met gro te aandacht gevolgde inleiding, volg de een geanimeerde en breedvoerige discussie, die tot bijna vijf uur duurde. Deze vergadering werd bezocht door ruim 60 leraren. Aanvankelijk zouden dat er meer zijn, maar een aantal Zeeuws-Vlaamse deelnemers kon in verband met de mist niet tijdig aan wezig zijn. Dit „Zeeuws lerarencon- tact" werd eveneens bijgewoond door de inspecteur voor het middelbaar on derwijs in de tweede inspectie, dr. De Boer. VANDAAG Mlddelburg-Electro: „I Vltelloni", 7 en 9.15 uur, 18 J. Schouwburg: „Nacht ln de middag". Zuidelijk Toneel. Schuttershof: Uitvoering Nieuw Mid delburg, 8 uur, Vllssingen-Alhambra: „Carnival Story", 7 en 9 uur, 18 J. Luxor: „Lichtzinnige meisjes", 8 uur, »8 j. N.V. De Vitrite Fabriek gaf verzorgde brochure uit. De N.V. Vitrite Fabriek te Mid delburg is een fabriek voor lampvoe ten en dieptrekwerk van kleine me taalwaren. Maar wat is een lampvoet Het is het meest miskende onderdeel van een gloeilamp. Dit laatste staat te lezen in een brochure, die de Mid delburgse fabriek uitgegeven heeft. Het ligt namelijk in de bedoeling om dit keurig uitgevoerde boekwerkje uit te reiken aan bezoekers van het be drijf en andere belangstellenden, ten einde de niet aan iedereen bekende werkzaamheden van de fabriek in ruimere kring onder de aandacht te brengen. Deze brochure, uitgevoerd ln een prettig leesbare druk en verfraaid met een aantal goede foto's en duide lijke werktekeningen, geeft een duide lijk beeld van de N.V. De Vitrite Fa briek en haar produkten. Na het ge lezen te hebben, heeft de lamp voet weinig geheimen meer voor de leek. De constructie er van, de fabricage, het vormen van de metalen mantel, van de contactplaatjes en van de glas- kop, alsmede net glansbeitsen, men kan deze werkzaamheden alle in de brochure vinden. Voorts zijn er nog enkele aparte hoofdstukjes in opgenomen over de sociale en de bedrijfsgegevens. Be treffende dit laatste wordt opgemerkt dat in de zomer van 1957 ca 500 werk nemers in het bedrijf werkzaam wa ren. In totaal werken in het bedrijf ruim 100 vaklieden, gemiddeld een vakman per drie geoefende of onge schoolde produktiewerkers. Levendige ruilhandel op „Beurs" voor verzamelaars De verzamelaars in Middelburg beleefden woensdag een hoogtijdag. Met allerhande verzamelmateriaal, zoals suikerzakjes, sigarettenpakjes- merken, sigarenbandjes, postzegels, bierviltjes, lucifermerken, oude munten en nog vele andere verza- ■nelspullen waren zij in groten geta le opgekomen naar café-restaurant „De Eendracht", waar de Neder landse vereniging ;,De Verzamelaar" met een „ruilbeurs", die als een mu seum van stad tot stad trekt, haar „tenten" had opgeslagen. Op lange tafels hadden de heren van „De Verzamelaar" hun ruilma teriaal tentoongesteld. De grootste attraktie van deze beurs is name lijk, dat de objecten onderling in wisselbaar zijn. Men kon dus het materiaal omruilen bij de „beurs", maar er werd tevens druk van de gelegenheid gebruik gemaakt om onderling te rullen. Velen kwamen deze avond de beurs met een bezoek vereren. Voor het merendeel waren het jeugdige verzamelenthousiasten, maar we za gen toch ook vele ouderen, onder meer een bejaarde heer, die een prachtige verzameling oude munten had. Maar aan de andere kant was er ook levendige handel in film sterren... Favoriet waren echter de suikerzakjes, uit alle delen van de wereld en in een grote verscheiden heid verzameld door groot en klein. Die suikerzakjes gingen grif van de hand voor verkreukte, maar voor de verzamelaar bijzonder waardevolle „oude stadsgezichten" en kaasmer- ken, sigarenbandjes en lucifermer ken. En dan waren er nog talloze klei- - ne en minder kleine dingetjes, die in een album geplakt waren geweest of aan de muur gehangen hadden, zo als klompjes, lijstjes, figuurtjes enz. Vooral de jeugd heeft zich op deze avond kostelijk geamuseerd en om het plezier was het toch allemaal begonnen. VLISSINGEN „De Posthoorn" vergaderde In het Concertgebouw te Vlissingen hield de buurtvereniging „De Post hoorn" haar jaarvergadering die on der voorzitterschap stond van de heer Van Zutphen. De jaarver-la^en van de penningmeester en van de secretaris werden goedgekeurd. Het bleek, dat de vereniging sinds okto ber 1956 90 nieuwe leden had gekre gen, waardoor het ledental gestegen was tot 140. Het batig saldo was ruim 135,Daar de heren Niemants- verdriet en De Jonge als bestuurslid aftraden volgde een bestuursverkie zing. De heren Muller en Hermens werden resp. tot tweede penning meester en eerste secretaris benoemd. De scheidende bestuursleden kregen als dank voor het vele door hun ge dane werk een boek aangeboden. Tij dens de rondvraag werd nog gespro ken over het komende St. Nicolaas- feest, de rondgang van St.-Nicolaas door de stad en over het eventuele vormen van een reisverenigïng. Door middel van circulaires zullen de le den in kennis gesteld worden van de plannen, die men omtrent deze aan gelegenheid zal opperen. Collecten De opbrengst van de in Terneuzen ge houden jaarlijkse Zeeuwse collecte is 471,04. Nieuwe voorzitter van de „Dr. A. Stavermanbrigade". De heer G. Broersma vertrekt uit Vlissingen In verband met het a..s vertrek van de heer G. Broersma uit Vlissingen, is mr. H. van Andel aangezocht op te willen treden als voorzitter van de Dr. A. Stavermanbrigade. Mr. van Andel heeft het voorzitter schap aanvaard. Hij zat allereerst een beslissing moeten nemen over het toe wijzen van het „Van Bel-schild" voor 1957. Hiervoor zijn namelijk twee kandidaten, onder wie de winnaresse van 1955 en 1956, mej. Huygen. De nieuwe voorzitter heeft zich ook bereid verklaard, de arbeid van de af tredende voorzitter te willen voortzet ten voor wat betreft de propaganda en het daadwerkelijk verkrijgen van een overdekt zwembad op Walcheren. Zoals bekend, gingen de gedachten en voorstudies van de heer Broersma zelve uit naar een bad met internatio nale wedstrijdbanen, voor het groot ste gedeelte in lichtmetaal, glas en plastic uitgevoerd. Voor de waterrei- niging werd een biologisch systeem overwogen. Bestudeerd werd voorts de mogelijke stichting bij het zwem bad van een restaurant en vergader zalen voor sportverenigingen. Het ge heel nabij het Kanaal door Walcheren en als onderdeel van een sportpark. Najaarsvergadering V.B.B. Onder voorzitterschap van de heer A. C. Schenkel hield de Vlisswigse Be- stuurdersbond zijn najaarsvergade ring ter bespreking van het winter werk- De vergadering werd bijge woond door de districtsbestuurder van het N.V.V., de heer C. Hoek te Goes. Staande herdacht men het oud- bestuurslid, de heer D. Heijboer, die onlangs door een verkeersongeluk om het leven kwam. Medegedeeld werd dat de arbeidérsavondschool deze week zal starten met 12 leerlingen. Voor een kaderscholing worden nog besprekingen gevoerd. Het vijftigja rig bestaan van de V.B.B. op 8 febru ari 1958 zal worden gevierd met een receptie en een feestavond voor het kader, terwijl de leden een gezellige avond zal worden aangeboden met optreden van het gezelschap Adrie van Oorschot. Bovendien zal een feestkrant worden uitgegeven. Het be stuur werd uitgebreid met leden van de N.V.V.-vrouwenbond, en de jeugdorganisatie „Jonge Strijd". Ook de heer J. Spruit, lid van dc Alge mene Nederlandse Grafische Bond werd tot bestuurslid gekozen- Wat de Arbeiders Kunstkring betreft kon de voorzitter mededelen, dat de 1409 leden zijn gepasseerd, waardoor het programma moest worden uitgebreid. De begroting sloot met een bedrag van f 14.630 en werd goedgekeurd. Uitvoerig discussieerde men over de reisvergoeding van de Souburgse le den, die de avonden willen bezoeken en waarvoor men een regeling had getroffen. Groene Kruis-film ln de gemeentelijke industrie- en huishoudschool te Vlissingen werd voor de leden van de plaatselijke af deling van de vrouwenbond van het N.V.V. een film vertoond over het werk van het Groene Kruis. Bij deze film, waarin men de kruis- zuster in haar werk van deur tot deur kon volgen, gaf zuster Stellweg een duidelijke toelichting. De presidente, mevrouw Van Putten-Van Thiel dank- lan het slot van de avond voor het gebodene. VEILING KAPELLE 16 oktober. Exportveiling: Goudreinette H boven 85 76—81, 75-85 79—80, 65-75 70—72, II 56, k 60—62. F 55; Jonathan St. 75-80 80. 70-75 83, 65-70 77, 60-65 66, H 80-85 76, 75-80 79, 70-75 79—80, 65-70 72—75, 60-65 64—65, II 53, K 60—62; Sterappel H 65-75 95, 55-65 75, II 53, K 67; Glorie van Holland H 75-85 84, 65-75 76. II 55. K 65, F 51; Brab. Bellefleur H 65-75 60, 55-65 56. II 48; Cox Orange Pip pin H 75-80 96. 70-75 99. 65-70 94—95, 60-65 85, 55-60 74—75, II 51, K 79: Remboer Mor tier H 70-80 57, 60-70 46; Comtesse de Paris H 65-75 88—96. 55-65 82, II 49, K 61, F 49; Beurre Alex Lucas H 85-95 102. 75-85 108 110, 65-75 108, II 60, K 62, F 45; Zwijndr. wijnpeer H 60-70 96, 50-60 74, II 46. K 58, F 47; Doyenne du Cornice H 75-80 131, K 109; Nov. Poiteau H 65-75 58, F 45: Joden- peer H 60-70 74, 50-60 65, K 47; Saint Remy H 75-85 66, 65-75 63, H 56—57, K 55, F 47; Pondspeer H 75-85 56. 65-75 58; Sterappel F 4548; Cox Orange Pippin F 5661; Jona than F 44—52; Kweeperen K 92, F 61; Lax- ton Superbe H 60-65 63; Wintersulkerpeer I 42, H 42, K 48, F 41; Zoete Ermgaard I gr. 71—74, I 61—70, II 44—54, K 49—60, F 40—47: Gieser Wildeman I gr. 70—74, I 61-66, II 47—50, K 59—66, F 48; Golden Delicious H 70-75 96, 65-70 89, 75-80 94, 60-65 82, K 65, F 43—48, II 66; Kleipeer I gr. 59, I 51, n 38, F 35; Lombard Calville I gr. 65, I 56; Zoete Campagne I gr. 68, I 62, II 50, K 55. F 42; Manks Codlin I 54, n 46; Eva Baltet I gr. 53, I 50—51, II 50; Zure kroetappelen 39, val Goudreinette 52, kroetperen 25. Verpakt fruit: Scarlet Pimpernel H 65- 70 137, 60-65 129. Druiven I 178—185, II 148— 163; Bramen per doos n 38—50. Aardappe len I 15, drielingen 8. Groenten: Bloemkool 10—32, Savooie kool 10—14, Dub. pr. bonen 68—84, Rode kool 4.50—8.50, Wlttekool 11—13, Spruitkool 26—56, Andijvie 7—17, Tomaten 25—44, Prei 17. Verbouwing winkelpand Het verbouwen en uitbreiden van een bestaand woon- en winkelpand gelegen aan de Kapellestraat no. 33 onder leiding van architect L. A. J. Dongen is na onderhandse aanbe- teding gegund als volgt: Metselwerk aan C. Cortvriendt te Sluis voor 5869.Timmerwerk aan H. v. Poecke te Sluis voor f 3720. Smeedwerk met lood- en zinkwerk aan J J. de Potter te Sluis voor 1095.^. Glas- en schilderwerk met behangwerk aan Willy Canon te Sluis voor j 1624. Klucht in studie De rederijkerskamer „De Oranje- bloem" uit Sluis, heeft de klucht ,Wie is Henry Jones" in studie ge nomen. Het is een klucht in drie be drijven, geschreven door Tino Gösll.. „Central" opende seizoen De biljartvereniging „Central" opende het seizoen met een onder linge wedstrijd voor leden, waaraan enkele prijzen verbonden waren. De winnaars-ronde was voor G. Ver- wilstP. Berchmoer en de verlie zers-ronde voor R. GrahameG. J. Oorschot. Aan het slot deed de voor zitter de heer F. Visser nog enkele mededelingen met betrekking tot de winterwedstrijden en de ingestelde ledenstop. CADZAND Jubileum bij P.T.T. Een dezer dagen herdacht de heer J. de Ridder te Cadzand het feit, dat hij 25. jaar bij de P.T.T. in dienst was- Burgemeester J. Leenhouts van Cadzand, en wachtmeester H. van de Berge, kwamen hem feliciteren. De directeur van het postkantoor te Breskens en echtgenote en de adjunct inspecteur van de P.T.T. te Middel burg brachten eveneens persoonlijk hun felicitaties over. Raadsleden op excursie Vanmorgen zullen de gemeente raadsleden van de gemeente Cadzand in de gelegenheid worden gesteld de nieuw gebouwde zuiveringsinstalla tie aan de kust te bezoeken. Deze in stallatie is reeds in gebruik genomen. Een vertegenwoordiger van het in genieursbureau v. h. J. van Hasselt en De Koning zal een uiteenzetting ge ven van de werking van de installatie. Verder zullen aanwezig zijn de heren C M. Zuidweg, directeur van de Cen trale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht in West Zeeuwsch-Vlaande ren, H. F. Bogaard, opzichter van de Centrale Dienst en W. van Akker, ge meentewerkman te Cadzand. Na afloop wordt een verversing aan geboden in hotel „De Schelde". 1ERNEUZEN Chauffeursexamen B Voor het maandag te Terneuzen ge houden examen ter verkrijging van het chauffeursdiploma B. het hoogste diplo ma voor chauffeursvakbekwaamheid, slaagden alle kandidaten van de Z.V.T.M. namelijk de heren H. Engels, C. L. J. v Hecke, M. Slabbekoorn, A. C. Sijs en J Verstralen te Axel, P. Jansen en L. Rle- mens te Breskens, H. Verdumen te Hulst en J. C. Verhage te Temeuzen. METO—TERNEUZEN 1—2 Terneuzen bond de strijd aan met een invaller-doelman, Franken, die zich echter op uitstekende wijze van zijn taak heeft gekweten. Het eerste kwartier was voor Terneuzen, doch midvoor Jan Koch miste een opge legde kans. Linksbuiten Wissel deed het echter beter en nadat deze na tien minuten de score had geopend, 01, bracht hij de stand twee minuten later op 02 voor de bezoekers. Een gelijk opgaande strijd volgde hierna tot de rust. Na de thee was het aan vankelijk weer Terneuzen, dat de toon aangaf. Geleidelijk nam Meto het initiatief in handen en een ware belegering van het Terneuzense doel, waarin doelman Franken uitblonk, volgde. Na een half uur wisten de gast heren de stand op 12 te brengen, maar daarmede was hun kruit ver schoten. Ondanks zware druk wist de Terneuzen-defensie stand te houden. Scheepvaartberichten Vlissingenvertrokken op 15 okt. Astrid Naes n. Mena Ahmaai. Gepasseerd naar Antwerpen op 15 okt.: Auriga G v. Swansea, Eemsmond v. Kot- ka, Maartje v. Liverpool, Bloemgracht v. Londen, Drenthe, v. Londen, Con Zelo v. Denemarken, Hast 5 v. Amsterdam, Flevo v. Lissabon, Alw aki v. Rotterdam, Senang v. Rotterdam, Martje v. Huil. 16 okt.: Pavo v. Zee, Anne Christine v. Las Pal- mas. Gepasseerd van Antwerpen op 15 okt.; Hydra n. Londen, Egbert Wagenborg n. Rotterdam, Oranjeborg n. Rotterdam, Isis n. Amsterdam. Maasborg n. Zweden, Ny- enstein n. Rotterdam, IJsel n. Le Havre, Oosterburgh n, Rotterdam. Helvetia n. Londen. 16 okt.: Fivelborg n. Forus. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: L. Kodde—Wisse, z.\ L. U. H. Krekel Kelderman—Heegers, z.; M. C. A. Speckens—Lamb, z.: J. J. v. Kooten— Grootijen, d.; A. M. Hoffman—Jagten- berg, d.; A. F. Wagemakers—Mommers, d.; M. I. Elshout—Ratelband, z.; A. Prins—v. Gilet, d.; J. Deij-Bakker, d.; C. J. Brugge—de Wolff, d.; J. T. v. d. Hulst Schepers, d.; F. B. Klandermans—de Pree, z. Ondertrouwd: J. Veerman, 30 j. en J. van Belzen, 25 J.; P. B. Zoutewelle, 24 j. en A. E, de Meulmeester, 25 j.; H. J. Knegt, 19 j. en M. E. Lute, 18 J. Getrouwd: W. Sanstra, 21 j. en M. J. J. Cornellssen, 19 j.; P. de Meulmeester, 21 j. en J. S. J. Grinse, 18 J.; H. Cozijnsen, 26 j. en J. C. F. Kroon. 27 j. Overleden: J. G. v. Hoeijdonck, 66 J M. J. v. Zweeden, 83 J.. wedn. van c Kloosterman: I. Fliers, 72 j„ wedn. van P. de Ridder; T. Dijkhuizen, 81 J„ wed. van T. Brouwer; J. J. G. Limonard, 72 j.; J. W. Delsine, 31 J. VEILING MIDDELBURG 16 oktober. Aardappelen: Bintje bonken 14.60. groten 5.70—11.60; Koopm. Blauwe groten 13.40—17.70; Furore bonken 1180, groten 12—1250, Fruit: Black Alicante I 168 —178, II 154—188; Tomaten A 43—61, B 32— 78. C 36-81; Gele Tomaten A-B 27. C 27. Appels: Jonathan: H 60-65 65. K 30-69; Laxton Superbe: H 60-65 66, 65-70 76, 70-75 81, 75 en op 81, K 57—75; Winston: H 60-85 62. 65-70 69. 70-75 78, K 49—58; Goudreinette H 65 78, 70 80, 75 81, K 62—73; Appels val 1652. Peren: Zw. Wijnpeer: H 50-60 56, 65 en op 65—67, K grof 53. K 47-48; Com tesse de Paris: H 55-65 57—66. II 36, K grof 61, K 52; Gieser Wildeman H 50-60 67, 60 71, K 61—66; Beurré Alexander Lucas: K 45— 65; St. Remy: K grof 63, K 55; Peren kroet 18—48. Appels: Lombart Calville: H 60-65 55, 70-75 58, K 46. Groenten: Bloemkool A 8—39. B 8—11, C 8—10; Kropsla B 3—11; Bospeen 10—24; Boskroten 8—14; Bosrapen 2—10; Andijvie 6—9; Prei 12—18; Savoye- kool 7—18; Rodekool 4—18; Wlttekool 7— 12; Chlnesekool 6—9; Boerenkool 5; Breek, peen 612;Wijnpeen 49; Waspeen 16—23; Kroten per kg. 818; Rapen per kg. 4—6; Uien per kg. 8—13; Spruiten A 62. B 65—67; Witlof 60—83; Postelein 44—48; Spinazie 51. VEILING TERNEUZEN Groente: Sla 3—9; Bloemkool 10—31, afw. 10—14; Witte komkommers 10—12; Meloe nen 19; Knolseldery 610; Peen 10—22; Kroten 9—16. Bintjes I 12.50—13.70; Andij vie 7—16; Princ. bonen 80—96; Pronkbonen 54—56; Kroten 8—16; Rodekool 3.50—11; Savoyekool 7—16; Wittekool 9—16; Breek peen 10—12; Prei 12—21; Spruiten 44—48; Tomaten 20—50; Uien 17. Fruit: Appelen: Bramley Seedling H X 75 59, 65-75 54, K 40, F 31, kroet 24; COX* Orange Pippin H I 70-75 100, 65-70 96, 60-65 85, 55-60 73, H II 54—55, K 74—81, F 60-65, kroet 29—46; Goudreinette K 56, F 51, kroet «0; Jonathan 80-85 83, 75-80 81, 70-75 81, 85-70 77, 60-65 64—68, 55-60 48-54; H X 80-85 80, 75-80 78, 70-75 77, 65-70 70, 60-65 60— 65, 55-60 54—58, H H 48, K 65—68, F 51—55, kroet 32—55; Appelen val 2544; Peren: Beurré Alex Lucas H I 85-95 102, 75-85 102, 65-75 110, H n 55, K 62, F 44, kroet 43; Com tesse de Paris H I 75-85 85, 65-75 90, 55-65 82, H H 39, K 60, F 40; Doyenne du Cornice H I 60-65 131, 75-80 134, 70-75 134, H II 100, K 110, F 72—88; St. Remy 55—56; Rietpere'aó; Pe ren val 18—48; Emll d' Heyst H I 65-75 90, 55-65 82, H n 50, K 60, F 41, kroet 30. VISMIJN VEERE 16 oktober. Handelsgarnalen 924 kg 93— 106; Schar 77 kg 54—64; Bot 9 kg 60; Wij ting 94 kg 33—41; Middel tong 7 kg 301— 362; Rog 50 kg 19—27; Krab 5 kg 22—25. VEILING MIDDELBURG 16 oktober. Totale aanvoer 52 ton. Jona than: H 80-85 80—83. 75-80 80—82, 70-75 77— 78, 65-70 72—73, 60-65 66—67, K 81—65, F 48— 49. kroet 45. H H 56. Aanvoer 28 ton. Gol den Delicious: H 80-85 88. 75-80 89, 70-75 89. 65-70 83, 60-65 71. K 71, F 57. kroet 46. Aan voer 5 ton. Goudreinette: H 85-95 79, 75-85 78, 65-75 70, K 63, F 55. kroet 49. H II 58. Aanvoer 10 ton. St. Remy: H 85-95 63, 75-85 65, 65-75 62, H II 58, K 56, F 52, kroet 43. Comtesse de Paris: H 75-85 78, 85-75 75, 55- 65 71, K 64, F 48, kroet 34. Aanvoer l ton. Gieser Wildeman: H 60-70 74, 50-60 63. H II 54, K 59, F 47, kroet 39. Aanvoer 2 ton. Beurré Alexander Lucas: H 85 86, 75-85 93, K Aanvoer 2 ton. VEILING GOES 16 oktober. Groenten: Kropsla B II 511; Tomaten A 66—72, B 65—71, c 49—50; Bloemkool A 1 33—40, A II 17—27. B I 10— 23, afw. 10—18; Kroten 13—16; Andijvie 10 —12; Groene savoyekool 13—20; Rodekool 515; Snijbonen 135 Dubb. pr. bonen 39— 53; Prei 10—19; Peen 7—8. E1ERNOTERINGEN Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom ingaande 17 oktober 1957. Prijsklasse 0 23 cent, I 22, U 21, III 20, IV 18, V 15. Goes-Grand: uur, 18 j. „Cavalleria Rusticana", 16. Geheel onkundig van het feit, dat zij van het eiland Lutjewteroog af wer den bespied, gingen de op varenden van de Kraak aan het werk. Het goede schip was thans aangekomen op de ln Professor Jodeiahltl's document aangegeven breedte. Nu kwam net er aan, de preclese plaats vast te stellen, waar het k van de Groene Draeck onder de zeebodem lag be dolven. De kleine, maar veelzijdige geleerde hart hiertoe zijn Q'gammascopo- loog geconstrueerd. Terwijl de Kraak lang- aam heen en weer koerste legde professor Jodelahlti de beginselen, waarop hei apparaat berustte, uit aan Kappie. „Zeer eenvoudig", sprak hij. „Der basls-werk.lnk ge schiedt naar het Kwarts effect ln dubbel-ratlo uit het negatieve kwadraat van een torengambiet. Ene simpele formule, niet?" „Hmmm," mompelde Kappie sant. professor". „Inderdaad, heer kapltain", gaf de geleerde toe. „Maar spreekt U er nog met niemand over, nietf De werkink is nog geheim in afwachting van het Vergadering Zeeuwse veevoederhandelaren In dc dinsdag; in „Centraal" te Goes gehouden vergadering van hooi- stro- en veevoederhandelaren in Zeeland, gaf de algemeen secretaris van de landelijke federatie de heer N. v. d. Velde een kort overzicht van de situatie op de hooi- en stromarkt. De slechte weersomstandigheden van de laatste maanden hebben de handel ongunstig beïnvloed, hetgeen boven dien moeilijkheden met zich mede brengt bij afwikkeling van trans acties. De thans heersende toestand baart volgens de heer L. N. v. d. Velde veel zorgen. Hij voorzag in de naaste toekomst verbetering ten aan zien van deze kwestie. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer P. G. v. d. Weele uit Colijnsplaat, ontheven van zijn taak als secretaris. In zijn plaats werd tot algemeen secretaris in vas te dienst benoemd de heer P. M. v. d. Werf. Herkozen werden als bestuurs lid de heren J. Ruissen, Wemel- dinge en J. de Nood, Waterland kerkje. In de plaats van de heer C. Meulenberg uit Kamperland, die zich wegens drukke werkzaamheden niet herkiesbaar stelde, werd be noemd de heer J. Oudesluijs uit St. Maartensdijk. In de rondvraag werd tenslotte van gedachten gewisseld over de handel op algemene handels- voorwaarden en de daarbij te volgen procedure. .Verdraaid lnteres- patentl." ..De formule ls bij mij veilig, professor", stelde Kappie de ander gerust. „Maar wat ls dat op uw scherm?" HU wees op de vage lijnen en vlakken die op het tot dusverre lege scherm van Professor Jodelahiti's apparaat begon nen te vormen. De geleerde draalde haastig aan een stei knoppen en schijven, „Der wrakt!" riep hij opgewonden. „Der wrakl. heer kapltain!" Examen E.H.I.O. Een groep noodwachters van de geneeskundige dienst en de blokploe- gen van de organisatie ..Bescher ming Bevolking" heeft examen ge- -Eerste Hulp In Oorlogs tijd (E.H.I.O.) Het was de eerste groep ln Zeeland, die voor dit examen was opgeleid. De opleiding geschied de door de dokters A. den Dikken, A. H. van Dijk en J. Stumphius. Het examen werd afgenomen door een jury bestaande uit de dokters M. G. Schiphorst te 's-Gravenhage. C. F. D. N. van Gelderen te Middelburg. „,D® geslaagden zijn: de dames W. M. Ensink—Souwens, A. A. M. G van Geffen—Van Hirsel. P. D. van Ham—Van de Broeke. C. S. Hol, J. Hol—Hamelink, E. E F. Hontele— Maes, C. C. Kozlowski—Klooster, man, C. Pierens, R. E. Schroevers Perwez, M. A. C. van de Star, A. P. Sturm en de heren J. M. Breen, J. Diktus, C. C. van Eekelen, L. Gro- chla, N. P. Kerkhove, C. Kokelaar, J. Naerebout, A. A. Oranje, L. Vlees drager en B. Walker. Vijf kandidaten werden afgewezen. De tweede groep zal op 24 oktober examen doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3