KAPPIE SCHIPPER VAN „ENA" KREEG TWEE MAANDEN MET AFTREK WALCHEREN 1. OVERHEMDBLOUSE 2. TERLENKA PLISSÉ-ROK DE DUIF KRIEK EERSTE BLOK WONINGEN IN STROMENWIJK ONDER DE KAP ut de ETHER WOENSDAG 16 OKTOBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT POLITIERECHTER MIDDELBURG Na redding van gezonken schip bestal Belg zijn helpers Voor de politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda, moest zich dinsdagmorgen verantwoorden de Belgische schipper J. R. J. M. S. uit Gent, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg. S. werd beschuldigd van diefstal van een geldkistje, waarin zich ruim 5500 bevond, alsmede van enkele slopen en een sprei in een hotel te Wemel- dinge. In de laatste week van augustus j.l. was de motorspits „Ena" van S. op de Oosterschelde gezonken, nadat hij in aanvaring gekomen was met een aldaar omhooggelopen schip, de „Migna". De schipper van de „Migna" had S. met zijn echtgenote en twee maanden oude baby van boord gehaald, waarna verdachte vervolgens naar Wemeldinge gebracht was, waar hij onderdak gekregen had bij de heer Jac. S.. De volgende morgen was de heer S. tot de ontdekking gekomen, dat een geldkistje met 5500 verdwenen was en nadat aangifte gedaan was bij de politie bleek, dat de schipper het kistje ontvreemd had. Ter zit ting verklaarde de Belg, dat hij niet al het geld wilde hebben. In een hotel, waar hij des nachts gesla pen had, ontvreemdde hij een aantal slopen en een sprei. Bovendien had hij ongeveer 4500 Belgische francs gestolen van de schipper, die hem van zijn zinkend schip gered had. Dit ontkende hij echter. Deze dief stal was S. evenwel niet ten laste gelegd. De officier van justitie, mr. Ph, M. Schenkenberg van Mierop, stip te aan, dat alle goederen achter haald zijn. Hetgeen de officier niet vond pleiten voor verdachte, was '1 strafblad, daar hij reeds meer ver oordelingen achter de rug had. Sinds de Belg in het Huis van Bewaring vertoeft, was er reeds een serie dag vaardingen uit België tegen hem uitgebracht. Vreemd persoon air. Schenkenberg had de indruk gekregen met een vreemd per soon te doen te hebben. De of ficier wees er op, dat, wanneer S. een Nederlander geweest zou zijn, zeer zeker een onderzoek naar zijn toerekeningsvatbaar heid ingesteld zou zijn. De offi cier achtte het het beste om S. maar zo spoedig mogelijk over de grens te zetten, daar zijn aanwezigheid in Nederland niet op prijs gesteld wordt. Tot slot eiste mr. Schenkenberg van Goese schippersknecht in Maasbracht verdronken. In de haven van Maasbracht (L.) is maandagmorgen de Goese schip persknecht De D., die op een schip voer van de N.V. „De Hoop" uit Ter- neuzen, verdronken. De 21-jarige jon geman was bezig met werkzaamheden op het dek, waarbij hij wellicht is ko men te vallen en in het water terecht kwam. Opvarenden van een passerend schip waarschuwden de schipper van De D., die een boei in het water wierp. De drenkeling kwam evenwel niet meer boven. Het stoffelijk overschot werd een uur later door de politie te water gevonden. Waar zijn onze schepen? Aagtekerk 14 te Gasanrede. Alnati 13 Bremen. Alcor 13 Santos. Alhena 13 100 m. w. Lissabon. Alphacca 13 180 m. o. Fortolera. Alpherat 14 Norfolk n. New York. Alwaki 14 Hamburg n. Antwerpen. Ameland 14 80 m. z.o. Billiton. Ampenan 13 Semarang. Barentsz 13 Garontalo. Bontekoe 15 Makassar verw. Bolssevadn 13 380 m. o.n.o. Diego Garcia. Blltar 12 100 m. z.t.o. Minicoy. Camitia 13 Willemstad n. Londen. Carllla 14 te Portokha. Camphuys 13 Semarang n. Cherlbon. Congokust 14 A'dam n. Antwerpen. Callisto 13 550 m. n.o. Fayal. Dongedijk p. 12 Kp. San Lucas. Dlemerdljk 12 Tocoma. Dalerdijk 14 te San Francisco. Delfshaven 14 nog op rede Marmagoa. Eemland 14 Hamburg n. Amsterdam. Esso „Den Haag" p. 14 Malta n. Rastanura. Esso „Nederland" 14 Mena al Ahmadl n. Suez. Frans van Seumeren 15 Holmsuna verw. Gadila 13 Soerabaja n. Ballkpapan. Heelsum 14 te Le Havre. Heemskerk 13 Suez. Houtman 14 L. Marques. Jagersfontein 13 220 m. z. Dakar. Jupiter 13 Beiroet. Khaslella 15 te Gibraltar. Laurenskerk 12 Marseille n. Pt. Said. Lemaire p. 13 Singapore. Lekhaven 13 Bremen. Limburg 15 te Chlttagont verw. Luna p. 14 Finisterre. Maasland 14 A'dam n. Bremen. Musilloyd 14 te Rotterdam. Meerkerk 14 Mombassa n. Zanzibar. MItra 13 160 m. n.n.o. Gulapagas ell. Mijdrecht 13 130 m. z.o. Kp. Hattaras. Noordam 13 Rotterdam. Noordzee 12 Kaapstad n. Durban. Ondina 14 Eastham. Oranje-Nassau 13 Plymouth n. A'dam. Parkhaven 13 130 m. Bahla. Purfina Nederland 13 Antwerpen. Rita 15 te Teloh Anson verw. Rode Zee p. 13 Oasquets. Slamat 14 Aden n. Bahrein. Schouten 12 400 m. w.n.w. Mahé. Schelpwijk 12 186 m. n.o. Kp. Hatteras. Scherpendrecht 14 Port Said. Senegalkust p. 13 Ouessant. Sliedrecht 13 Cablmas n. Rotterdam. Lombok 14 Adelaide verw. Singapore 13 27 m. n. Cherbourg. Tabian 13 300 m. n.w. Minicoy. Tara 12 Santos n. Montevideo. Ternate 13 Padang n. Suez. Tiba 13 150 m, n. Paramaribo. Tjlpandok 13 200 m. o. Kp. Padaran. Tomorl 13 Port Said. Utrecht p. 13 Blzerta. Van Rlebeeck 12 Belawan n. Singapore. Vlvipara 13 Montreal n. Porto de la Cruz. Waterman 13 Pt. Said naar R'dam. Willem Ruys pass. 15 Kp. Guardaful n. Colombo. Westerdam 14 New York. Zaankerk 15 te Lourenzo Marques. Mierop een gevangenissHraf van twee maanden met aftrek van voorarrest. De raadsman van S., mr. M. A. Terwoert, was van mening, dat het oordeel van de officier wel juist was. De raadsman betoogde, dat er wel reden was voor 'n psychologisch on derzoek, maar aangezien het een Belg is, moet daar de Nederlandse samenleving: niet mee belast wor den. Mr. Terwoert achtte toezicht van S.'s energieke echtgenote het beste. Mr. Sieperda sprak tenslotte de veroordeling uit, die conform was aan de eis van de officier. School gesloten. In verband met de griep is de chr. la gere school te Zoutelande deze week ge sloten. Collecten. De Zeeuwse collecte heeft te Zou telande f 34.81 opgebracht. De Ruyterpenningen voor Deense marine-officieren. Voor activiteiten bij herdenking in Denemarken Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben De Ruyterpennin gen geschonken aan twee Deense ma rine-officieren en een Nederlander, als blijk van waardering voor de ma nier, waarop zij het mogelijk hebben gemaakt Michiel Adriaansz. de Ruyter bij zijn 350-jarige herdenking in De- marken te eren. De penningen wer den namens het gemeentebestuur overhandigd door kapitein ter zee G. J. Flaterink, commandant van Hr. Ms. „De Zeven Provinciën", bij gele genheid van het bezoek, dat deze krui ser in september aan Kopenhagen bracht. In het mei-nummer van het „Tids- sknft for Sövaesen" het te Kopenha gen verschijnende tijdschrift van de Deense marine-officieren, heeft de Nederlandse luitenant ter zee I. C. J. M. Kreischmer de Wilde een aan de herdenking van Michiel de Ruyter gewijd artikel gepubliceerd. Eén der redacteuren van het blad, de com mandant H. J. Rasmussen, heeft dit stuk in het Deens omgezet. De heer Kretschmer de Wilde heeft het Vlis- singse gemeentebestuur van deze gang van zaken op de hoogte ge bracht en zich tot hen gericht met het verzoek of het mogelijk was voor de heer Rasmussen en voor de hoofd redacteur van „Tidsskrift for Sö vaesen", de kolonel S. S. Thostrup ieder een De Ruyterpenning beschik baar te stellen. Hierop heeft 't Vlis- sings gemeentebestuur besloten drie penningen uit te reiken en wel aan beide voornoemde heren en aan de heer Kretschmer de Wilde zélf. Bij de overhandiging ervan bracht de kapi tein ter zee Platerink de complimen ten van het Vlissingse gemeentebe stuur over. Tevens wees hij op de Deens-Nederlandse samenwerking op maritiem gebied, die sinds Michiel de Ruyter ononderbroken heeft bestaan. MIDDELBURG Huldigingscommissie zet „Achilles in het zonnetje Tijdens een bestuursvergadering van de Middelburgse gymnastiekver eniging „Achilles'r te Middelburg, die in het Nederlands Koffiehuis gehou den werd, is besloten tot de oprich ting en installatie van een huldigings commissie, die bestaat uit leden, do nateurs, ouders van adspirantleden en vrienden van de hoofdstedelijke gym nastiekvereniging. Deze commissie zal een huldiging voorbereiden voor Achilles, dat op 15 februari 1958 35 jaar bestaat. In de commissie hebben zitting ge nomen de heren A. Imanse, voorzit ter, J. Acda, secretaris, mevrouw A. van den EelaartRoose, penning- meesterésse, A. J. Barto te Den Haag, G. Budde, M. W. van den Driest, J. Geers te Rotterdam, mevrouw J. Gel dofBal te Souburg, A. Huijsman, P. C. Muller, A. Neufglise, .G. Remijn, P. Seits en W. Verdonk te Den Haag. De leden, achter wier naam geen plaatsnaam vermeld is, zijn woonach tig in Middelburg. Ook de gymnastiekvereniging zal zelf een groots huldigingsprogramma voorbereiden. (Advertentie) Praktisch en modieus is deze ideale combinatie originele Engelse Horrockses viyella. Open en gesloten te dragen, lange mouw met dubbele manchet. In wit, beige, turquoise en geel 22.50. in de allerbeste A 1 kwaliteit. Kreukt niet, blijvende plissé. Komt als nieuw uit de was tevoorschijn. In antraciet, zwart, bruin, beige en marine 49.75. Oktober-aanbieding samen voor L. Noordstr. 40 L. Delft 20 Tel. 2518 Tel. 2092 Middelburg. „Middelburg" organiseert snelschaaktoernooi De schaakvereniging Middelburg had het plan op 19 en 20 oktober a.s. een Zeeuws weekendtoernooi te orga niseren als onderdeel van de schaak manifestaties ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. De A-griep is er evenwel schuldig aan, dat de belang stelling voor dit toernooi te klein is gebleken. Het zal daarom niet door gaan. Het bestuur heeft nu het be sluit genomen een snelschaaktoernooi te organiseren op een donderdag en vrijdag in de maand november of de cember a.s. Over de organisatie van dit toernooi zullen nog nadere mede delingen volgen. Duitse bus botste tegen personenauto Dinsdagmiddag om kwart voor vier botste op het kruispunt Penninghoek- singelKromme Weele te Middel burg een kleine bus tegen een perso nenauto. In de bus, bestuurd door J. S. uit Düsseldorf. die over de Pen- ninghoeksingel naar de Molenberg reed, bevond zich een gezelschap, dat 's avonds in de Schouwburg optrad. De personenauto, die vanuit de Krom me Weele de Seisbinnenbrug opreed, werd bestuurd door W. K. uit Middel burg. Als gevolg van deze botsing werd één der leden van het gezelschap, me vrouw S., de echtgenote van de be stuurder, aan het gelaat gewond, ter wijl zij voorts klaagde over inwendige pijn. In het ziekenhuis is zij verbon den. Door dit ongeluk kon zij des avonds niet optreden. Tilburg IIIMiddelburg 0—3 Het goed getrainde damesteam van de MMHC te Middelburg zette zijn zegereeks voort met een overwinning op het derde van Tilburg, een wed strijd, die gespeeld werd op de prach tige velden van Tilburg en die de Middelburgse dames met 30 won nen. Het duurde tot de 25e minuut, aleer Middelburg zijn meerderheid kon tonen door een doelpunt van me vrouw Rietkerk, die scoorde uit een solorun. Toen de 2e helft 10 minuten oud was, volgde Fieke Kruyder het goede voorbeeld van mevrouw Rietkerk op en uit een solorun maakte zij er 20 van voor de hoofdstedelijke ploeg. Even later was het weer mevrouw Rietkerk, die uit een scrimmage 30 aantekende. Tilburg kwam toen hevig opzetten en het duurde wel 10 minu ten voor de bezoeksters haar inzin king te boven waren, waarna het weer een gelijk opgaande strijd werd. De overwinnig was alleszins ver diend, hoewel de Tilburgse dames ze ker een of twee tegenpunten verdiend hadden. „Gedegen actualiteit" in het Zeeuws Tijdschrift De derde, onlangs uitgekomen afle vering in deze jaargang van het „Zeeuws Tijdschrift" beval enkele ar tikelen, waar de kwalificatie „door wrocht" volledig op van toepassing is. Om te beginnen is dat het geval met de bijdrage van dr. P. J. Meer- tens, die een beschouwing wijdde aan „Het Zeeuws Genootschap der Weten schappen", onder het motto „Moeten de bakens verzet?" waarbij men al lezend tot de conclusie komt dat het vraagteken echter dat motto naar de mening van dr- Meertens wel ge schrapt kan worden. (Aan dit artikel werd in de P.Z.C. van 10 okt, j.l. uit voerig aandacht geschonken). Ir. H. Visser schreef over de moge lijkheden voor een vaste oeververbin ding met Zeeuwsch-Vlaanderen en hij deed zulks aan de hand van een aan tal concrete gegevens, die zijn artikel bijzonder interessant maken. F. H. Jilleba behandelde in een uit voerig artikel de non-figuratieve in vloeden in de hedendaagse Zeeuwse beeldende kunst, met een vluchtige terugblik op de geschiedenis van vijf tig jaar schilderkunst in Zeeland. In zijn artikel bespreekt Jilleba beknopt, maar dringend het werk van een aan tal schilders, onder wie Reimond Kim- pe, Jac. Prince, Bram Pihl en Hans Heeren, van de graficus Dirk van Gelder en van de beeldhouwster Lies- beth Messer en de beeldhouwer Phi lip ten Klooster. Tenslotte is in dit nummer de in leiding afgedrukt, die pastoor Jos van Campen uit Terneuzen hield over „Godsdienstig-sociale problematiek in de kanaalzone" ter gelegenheid van het bejoek van een aantal K.V.P.- Kamerleden aan Terneuzen in juli van dit jaar. Het opnemen van deze inlei ding in het Zeeuwsch Tijdschrift was alleszins gerechtvaardigd; zij verdient het in breder kring bekend te wor den. De omslag van dit nummer wordt gesierd met een fraaie opname van het Eenhoornbeeld in Oostburg van Hans Hubregtse. De overige illustra ties bestaan uit foto-reprodukties van werken die de heer Jilleba in zijn ar tikel bespreekt. De redactie van het Zeeuws Tijd schrift is er in geslaagd een afleve ring samen te stellen, waarin op ge degen wijze enkele actuele Zeeuwse zaken aan de orde worden gesteld. v. B. Optreden van het ensemble Benny Vreden De Vrijzinnig Protestantse Radio Omroep (V.P.R.O.) is wederom ge start met zijn jaarlijkse bindings- avonden en als eerste plaats in Zee land maakte Goes dit winterseizoen het optreden mee van het ensemble Benny Vreden. Het accent van de bindingsavonden wordt steeds gelegd op het blije en het gezellige en het moet gezegd worden: Benny Vreden, Kitty Knappert, Piet Ekel en Ellen Craamer vormden een ideaal kwartet, dat een programma bracht vol vaart en enthousiasme. Hotel „De Mens", zoals deze muzi kale comedie van het ensemble Benny Vreden is genoemd, bood de talrijke toeschouwers in de „Prins van Oran je", te Goes enkele uren aangename verpozing. Er werd veel en hartelijk felachen om de met milde humor oortrokken gebeurtenissen in hotel „De Mens", waar letterlijk alles kon gebeuren. Kitty Knappert was het charmante kamermeisje, dat in aller lei verwikkelingen betrokken werd. Tezamen met Benny Vreden ver dienstelijk pianist en accordeonist die zichzelf de rollen van portier, gé rant, piccolo, kelner, kok en chasseur had toebedeeld, verscheen zij vele ma len op de planken. Het optreden van beide artiesten vond veel waardering bij de bezoekers. Piet Ekel typeerde een aantal gasten in het hotel en dat ging hem bijzonder vlot af. Een rake typering gaf hij van een Amerikaans impresario, die nogal wat deining in hotel „De Mens" veroorzaakte. El len Craamer was de verdienstelijke zangeres, die goed op haar plaats was in deze muzikale komedie. Met haar prettige stem zong zij verscheidene liedjes, waarvoor haar evenzovele ma len een klaterend applaus ten deel viel. De humoristische situaties in ho tel „De Mens" waren vaak voortref felijk gearrangeerd en het geheel ge tuigde van het streven om in het ca baret een nieuwe vorm te verkrijgen. Daarin is Benny Vreeden met de on misbare medewerking van Piet Ekel. Kitty Knappert en Ellen Craamer gisteravond ten volle geslaagd. Heden avond wordt in Britannia te Vlissin gen het optreden van deze artiesten herhaald. BELANGRIJKE DAG VOOR MIDDELBURG Wellicht kunnen de eerste woningen half december betrokken worden HET EERSTE blok van acht stuks twee-gezinswoningen in de in aanbouw zijnde „Stromenwijk" te Middelburg heeft maandagmiddag om vijf minuten voor vier het hoog ste punt bereikt. En zoals in de woningbouw gebruikelijk was dit de reden, waarom de Nederland se driekleur in top gehesen werd. Het personeel van aannemer A. Broek en van enkele onderaanne mers verdienden er een bonificatie mee en vrij-af voor de rest van de middag. Het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad wilde dit heug lijke feit niet onopgemerkt voorbij laten gaan, zodat wethouder L. J. van 't Westende naar de „Stromen- wijk" gekomen was, vergezeld van de heer C. H. van Herwijnen, hoofdcommies le klas ter gemeente- secreetarie, om de bouwers te feli- Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 3017. Weektotaal 4641. Vette koeien en ossen 350; gebrulks- vee 1183; vette kalveren 200; graskalveren 337; nuchtere kalveren 386; varkens 102; biggen 105; paarden 62; veulens 12; scha pen of lammeren 232 bokken of geiten 48. Prijs in cents per kg. le k\v 2e kw 3e kw Vette koeien 290—300 260—280 250—260 Vette ossen 260—270 230—250 200—220 Slachtpaarden 250 220 210 Prijs in guldens per stuk. le 2e 3e Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Schapen Lammeren Kaifkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken 70 60 43 40 35 30 100 80 70 95 80 70 1175 975 800 1175 975 800 840 700 600 830 730 630 550 450 350 Vette koeien aanvoer korter, handel kalm. prijzen als gisteren; vette kalve ren .aanvoer kleiner, handel stug. goed prijshoudend: graskalveren aanvoer als vorige week. handel kalm, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren aanvoer even meer, handel stroef, teruggaande prijzen; biggen aanvoer iets minder, han del slepend, niet geheel prijshoudend; slachtpaarden aanvoer iets kleiner, han del lui, beste jonge paarden goed prijs houdend, verder onv.; schapen en lam meren aanvoer even meer, handel kalm. prijzen als vorige week; kaLfkoeien en melkkoeien aanvoer matig, handel iets levendiger, ruim prijshoudend; vare koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer flink, handel stroef, prijs houdend. VISMIJN VEERE. Handelsgarnalen, aanvoer 1216 kg, 74 —108. Schar, aanvoer 106 kg, 41—51. Wijting, aanvoer 191 kg, 16—50. Tong, aanvoer 7 kg, 248—308. Rog, aanvoer 33 kg, 18—21. E.V.V.C. kampioen van de afdeling Walcheren Op 2 november naar landelijk afdelingstoernooi in Rotterdam Zaterdagmiddag organiseerde E.V. V.C. een volleybaltoernooi voor de eerste herenzestallen van afdeling Walcheren van de NeVoBo. E.V.V.C. werd zelf winnaar en zal op 2 novem ber deelnemen aan een landelijk afde- Ilngskamploenentoernooi in de Ener giehal te «otterdam. De uitslagen luidden: Poule A: EV.V.C.—V.C.U. 1—1; E.V.V.C.—Marathon 2—0; V.C.U.— Marathon 02. Poule B: M. de RuyterZuidwes ters 0—2; M.V.C.H.T.S. 1—1; H.T. S.Zuidwesters 11; M. de Ruyter M.V.C. 11; M.V.C.Zuidwesters 02; H.T.S.M. de Ruyter 02. Om 3e en 4e plaats: MarathonM. de Ruyter 12. Finale: E.V.V.C.Zuidwesters 21. 17 oktober Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.N.A.P. 7.21 1.37 7.48 1.55 8.08 1.69 8.28 1.12 8.50 1.29 20.11 20.38 20.58 21.15 21.32 1.76 1.90 1.32 1.48 1.14 1.36 2.06 2.06 2.12 1.42 1.55 1.72 1.16 1.34 13.51 14.13 14.41 14.42 14.42 1.63 1.75 1.93 Het punt dat Kapple als bestemming had opgekre gen. lag niet ver van de Westkust van het eiland Lutjewieroog. Hoewei deze afstand niet bijzonder groot was, duurde het toeh nog tot tegen het middaguur al vorens de Kraak, met de zware machine tn de tros sen, daar aankwam. Ter stond werden de trossen losgegooid en werd de sleep tijdelijk verankerd. Professor Jodel ah ÏO was de hele voormiddag reeds druk in de weer geweest op het voordek De kleine geleerde had daar enkele vreemde apparaten opge steld Eén ervan bezat een soort televisiescherm. Okkl, nieuwsgierig als HU is, kwam aanslenteren. „Der scheepsknaapl?' groette de professor opge wekt. „Wat zijn dat voor Jofele dingetjes, professor?" Infor meerde Oklcl. „Dit is der Q'gammascopoloog' unLwoordde de geleerde. „Ene ^ns nieuwe ultvlndlnk, die der we tenschap nog grote diensten zal bewijzen.' „Jaja." mompelde Okkl. die niet veel wur'i was geworden „Ennewat doet U daar nu mee, pro „Wil jij wel eens als de geoliede weerlicht aan Je citeren. Hierbij waren aanwezig de architect, de heer P. Gützen, uit voerder A. Zwartsenburg, en de op zichters 1*. Barends en P. Wielema- ker. In een toespraak wees de heer Van 't Westeinde er op. dat deze dag voor Middelburg een belangrij ke was. Door de oorlogshandelin gen werden in de Zeeuwse hoofd stad circa 600 woningen vernield door de brand, 300 door het water, terwijl een slordige 3000 beschadi gingen opgelopen hadden. Met kracht werd het noodherstel en de wederopbouw ter hand genomen, vervolgde de wethouder, maar toen dit er op zat, was de woningvoor raad geenszins vooruitgegaan. Vervolgens stipte do wethouder aan, dat er een prognose opge steld was, waarnït gedestilleerd werd, dat Middelburg in het bij zonder en Zeeland in het alge meen, geen woningtekort hadden. „Ik heb deze prognose nooit goed kunnen begrijpen", merkte de heer Van 't Westende op. „Er kwam dan ook geen bouwvolu me en Middelburg kon niet bou wen. Tenminste niet meer dan 26 stuks in drie jaar.— Verandering Gelukkig is er verandering in ge komen, aldus de heer Van 't West ende, die hiermee doelde op de pre mie- en woningwetbouw, mits er voor dit laatste voldoende arbeidsre serve is. En die is er in Middelburg, zodat dit er toe bijdroeg, dat men met een project van 336 woningen de „Stromenwijk" kon aan vangen. Nadat de wethouder nog op de bestedingsbeperking als remmen de factor gewezen had, zei hij ver der, dat het gemeentebestuur hoopt, dat de bouw van de woningen in hetzelfde tempo mag voortgezet worden als voorheen het geval is geweest. Tot slot meende de heer Van 't Westeinde, dat het voor de personeelsleden van de aannemer 'n voorrecht is om mee te mogen wer ken aan de voltooiing van dit pro ject en aan de woningverbetering. Namens het gemeentebestuur ont ving het personeel hierna een sur prise, die hen werd overhandigd door de beide opzichters. Hoewel liet niet bijster „gezonde" bouwweer van de laatste maand het werk overigens niet noemenswaard vertraagd heeft, zijn de aannemers en de uitvoerder toch tevreden over de vorderingen. Wanneer de muren van het blok woningen aan de zijde van de Nieuwe Vlissingse weg op getrokken zijn, zal men een uitste kend overzicht kunnen krijgen van dit project, daar momenteel nog in gedeelten gebouwd moet worden.- Wanneer het weer geen verdere spaken in het wiel zal steken, is de hoop niet ongegrond, dat half de cember de eerste gezinnen de eerste woningen kunnen betrekken. KERKNIEUWS EVANG. LUTH. KERK. Drietal te Dordrecht: L. G. Chr. Gra- bandt te Leeuwarden. H. Johannes te Vlissingen en J. A. Roskam te Bever wijk. GEREF. KERKEN ART. 3L Beroepen te Enumatil D. Nieuwen- huis te Bunschoten-Spakenburg. Te Goes J. Faber te Deventer. NED. HERV. KERK. Beroepen te Ophetisden: J. van Dijk te Garderen. werk gaan, groene haring?" onderbrak hem de sten van Kapple Okkl holde verschrikt weg „Ziezo, professor", ging Kapple verder. „De sleep ligt geankerd. Wat mij betreft is alles gereed." „Schoon heer kapitaln," antwoordde Professor Jodeiahitl. „Der Q'gammascopoloog is ook gereed We kunnen aanvangen." op een noog punt van de rotsachtige Westkust an het eiland Lutjewieroog zat een kleine gestalte en tuurde met een verrekijker naar de Kraak, die op luttele afstand uit de kust lag. Gespannen volg de de bespieder de activiteiten op zee DONDERDAG 17 OKTOBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg. k=; 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.90 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor het platteland. 12.35 Land- en tuLnbouw- meded. 12.38 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 23,20 Gram. 13.25 Blaastrio en sol. NCRV: 14.00 Promenade ork. en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Vocaal ens. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Karaermuz. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Metropole ork. 18.10 Kamermuz. 18.30 Fries progr. 18.45 Leger des Heils kwartier. 19.00 Nws- en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Gr. 20.00 Radiokrant. 21.45 Gram, 22.00 Tijd- schrlftenkron. 22.10 Gram. 22.30 Orgelcon cert. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20 Gr. 23.55—24.00 Dagsluiting. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Omr.ork. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het be drijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Cabaret. 15.40 Orgelspel. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Regerlngsuitz.: Ultwlssellng6progr. over Finland in samenwerking met Radio Ne derland Wereldomroep. Spreker: F. Broersma. 18.00 Nws. 18.15 Gevar. progr. voor de strijdkrachten. ;s.4.» Sportpro- blemen. 18.55 Gesproken brief uit Lon den. 19.00 Voor de kinderen io os Gram. en Koek en el, hoorspel. 20.no Nws. 20.05 Tlefland, opera. In de pauze iplm. 21.30 Een Gouden Luchtvaart Jubileum, klank beeld). 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. 23.16 Act. of gram. 23.23— 24.00 Dlscotaria.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3