Nederlands Bijbelgenootschap hield provinciale dag in Goes |don Zeeuwse Almanak Mntauons VAN :tvin TOT «Ik? Een Inventa, KATTENDIJKE WEIGERDE TEN ONRECHTE EEN COLLECTE WYNAND FOCKINK 00STKAPELLES HERSTELDE TOREN IN GEBRUIK GENOMEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 16 OKTOBER 1957 ONRUSTBARENDE ACHTERUITGANG Ledenaantal in Schoondijke liep in één jaar van 34 op tot 154 „Het gebruik van de bijbel gaat in de laatste jaren op een onrustba rende wijze achteruit in ons land en wanneer er geen maatregelen wor den getroffen ziet het er bepaald somber uit. Een speciaal daartoe inge stelde commissie heeft onder twee van de grootste protestantse kerke lijke gezindten een enquête gehouden over het bijbelgebruik, maar de resultaten bleven ver beneden de verwachting". Dit deelde mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken, algemeen secretaris van het Neder- landsch Bijbelgenootschap, mede tijdens de dinsdag in Goes gehouden provinciale bijbeldag. „De resultaten die in een bepaalde streek van Ne derland werden geboekt, vielen tegen alle verwachtingen in erg te gen. Men kon hier spreken van een angstwekkende teruggang van het gebruik van de bijbel", aldus mr. Van Tuyll. In een tweede gebied waar een onderzoek werd ingesteld, viel 't beeld nog somberder uit, zodat de enquête niet werd beëindigd. Ten aanzien van de bijbelver spreiding liet spreker optimisti scher geluiden horen, want vaak met gebrekkige middelen wordt niettemin veel gepresteerd. In Nederland wordt meer naar de bijbel gevraagd dan men opper vlakkig wel zou denken. In ons land alleen zijn reeds 600.000 bij bels in de nieuwe vertaling gele verd. Sprekende over de taak van de afdelingen van het N.B.G. verklaar de mr. Van Tuyll, dat er een breuk dreigt te ontstaan tussen de oudere en de jongere generatie. Te weinig jongeren worden in de afdelingsbe sturen opgenomen. Met klem drong hij er dan ook op aan in de naaste toekomst het werk meer en meer in handen van jongeren te geven, hoewel dat geenszins impliceert, dat de oudere generatie het werk moet neerleggen. Voorts deed de algemeen secreta ris enkele mededelingen betreffende de Inschrijving van leden op de Cen trale Ledenlijst. Met ingang van 1 januari 1958 zullen alleen degenen op deze lijst voorkomen, die per jaar 2,50 of meer bijdragen aan het N.B.G. (Advertentie) SPÜRTCOLKRTS a gentleman's, perfection! In Zeeland Tijdens de morgenvergadering van het NJ3.G., die onder voorzitterschap stond van mevrouw S. C. de Casem- broot baronesse van der Feltz, ver telde de heer W. R. Scheuing uit Vught, adjunct-secretaris voor het Zuiden het een en ander over de ac tiviteiten in de 64 afdelingen in Zee land. Hij herinnerde er aan, dat de Zeeuwen de hulpactie voor bijbels aan de uit hun land verdreven Hon garen spontaan hadden aangepakt, waarvoor hij zijn dank uitsprak. Overigens bleef het eigenlijke werk voor het N.B.G. wel eens liggen. In de verslagperiode van sep tember 1956 tot september 1957 werden in Zeeland 433 nieuwe le den geboekt. Opmerkelijke resul taten werden bereikt in Schoon dijke, waar het contribuerende ledental in één jaar tijd opliep van 4 tot 154. Oud-Vossemeer kwam eveneens goed voor de dag, want daar boekte men een winst van 71 contribuanten. In het voorjaar van 1958 zal in Vlis- singen de tentoonstelling over 't werk van het Nederandsch Bij belgenootschap worden gehou den, getiteld „Van kleitafel tot wereldboek". Over het geheel gé- nomen toonde de heer Scheuing zich tevreden over de activitei ten in Zeeland en hij deed een beroep op de aanwezigen om niet te versagen. In de morgenbijeenkomst werd voorts één agendapunt afgewerkt, namelijk voorziening vacature ds. Vis. In zijn plaats werd gekozen mej. D. v. d. Kleine Mulder uit Vlis- singen. Des middags hield de heer Van Tuyll een causerie over het onder werp: „Het werk wereldwijd bin nen de United Bible Societies". Hij deelde mede, dat de bijbelversprei ding in Amerika en West-Europa „WEL HIER EN DAAR Vormingscentrum „De Haaf" van de Nederlandse hervormde kerk in Bergen (Noord-Holland) heeft voor dit winterseizoen een cursus geor ganiseerd, die gehouden zal worden van 28 oktober tot 16 november. Het „HIER-gedeelte" van de cursus speelt zich af in het landhuis „De Haaf" in het sfeervolle Bergen, daar na richten de deelnemers alleen boven de 18 jaar hun blikken op het zuiden. Dan komen ze n.l. een weekje in het vormingscentrum „He- denesse" te Cadzand, van waaruit zij Zeeuwseh-Vlaanderen en het mooie gedeelte van België ten zuiden daarvan zullen verkennen. De bedoe ling is dat de deelnemers elkaar en de mensen in andere streken bij voorbeeld in zuid-Zeeland leren ken nen. Vermaak zal er zijn in de vorm van sport en spel, film en ex- pressiewerk. NIEUWE HAAN. Bij een zwaar onweer tijdens de laatste zomer is het gouden haantje op Sint Annalands ranke toren van de Nederlands hervormde kerk. door zijn poten gezakt en op straat ge- INSTUIVEN.... Men dient uiteraard voorop te stel len, dat het allemaal uiterst serieus bedoeld was. Een oprechte poging om de zeevaartschool jeugd in Vlis- singen verstrooiing en ontspanning in de avonduren te bieden, maar de leiding van het christelijk militaire tehuis dacht er anders over. Daar zag men het eerbiedwaardige tehuis misschien in gedachten al herscha pen in een soort massaal huwelijks bureau! Het ging allemaal om een plan netje van degenen, die het jeugd werk in de Hervormde Kerk een goed hart toedragen en die dan ook prompt met dit nieuwe initiatief wa ren gekomen: „instuifavonden" voor zeevaartscholieren én verpleegster tjes uit ,Jiethesda", i» het militair tehuis. 't Ging niet door. ,jNee", riepen ze in het tehuis verschrikt, „dat nooit!'' Waarbij bovendien nog aangevoerd werd, dat het een tehuis is voor litairen en niet voor scholieren en vanzelfsprekend bepaald ook niet voor verpleegstertjes.... Enfin, de initiatiefnemers gingen niet bij de pakken neerzitten. Ze zochten en vonden een ander bouw en zo zullen zeevaartscholie- ren en zustertjes toch nog kunnen „instuiven" vallen. Omdat het niet meer te ge nezen was, heeft men snel een nieuw mooi en jong haantje laten maken. En dat is maandag op de toren ge zet, zodat de Sint-Annalanders hun neuzen niet meer in de wind behoe ven te steken, om te weten uit welke richting die waait. PRODUKTIEVE GANZEN Wat de twee ganzen mankeert, die bij de heer W. Koster aan het Ar- nemuidsvoetpad te Middelburg een onderdak hebben gevonden, is (nog) niet bekend, maar de beide dieren hebben iets gepresteerd, dat nog maar zelden voorgekomen is. In de eerste twee weken van oktober leg den de dieren namelijk reeds een-en- twintig eieren VERZAMELAARS, OPGELET Verzamelen Suikerzakjes, post zegels, sigarenbandjes, prentbrief kaarten, bierviltjes, kaas- en si garettenmerken, oude munten, lu cifersmerken en niet te vergeten filmsterrenfoto's. En nog talloze van die kleine of minder klei ne dingetjes, voor in een al bum of aan de muur. Om ten toon te stellen en vooral om te weten waar men overal koffie kan drinken want suikerzakjes zijn favoriet. De Nederlandse ver eniging „De Verzamelaar" heeft een ruilbeurs georganiseerd, die van stad tot stad trekt, als een museum op wielen. En deze ruil beurs komt woensdag 16 oktober in Middelburg en wel in café-res taurant „De Eendracht" op de Markt, zaal 7, aanvang 8 uur. De grootste attractie van deze beurs is. dat de objecten onder ling inwisselbaar zijn, zodat men voor sluitregels dikwijls sigaren bandjes of voor „oude stadsge zichten" suikerzakjes kan krij gen. veel groter is dan waar ook ter we reld. In deze twee gebieden wordt elk jaar aan 1 op de 30 personen een bijbel verkocht, terwijl het ge middelde voor de rest van de wereld 1 op ongeveer 150 is. Voor India een der dichtst be volkte landen ter wereld liggen deze cijfers nog hoger, namelijk op 360. Het blijkt dus, dat waar men de bijbel gemakkelijker en be ter kan betalen, zij ook het meest wordt verspreid, aldus de inleider. Sprekende over de samenwerking tussen de Engelse, Amerikaanse, Schotse en Nederlandses Bijbelge nootschappen, wees hij er op, dat waar de kerken in Indonesië, India en Afrika niet tegen hun groeiende taak zijn opgewassen, het westen hulp moet bieden. Deze hulp is dringend nodig, want zowel het Mo hammedanisme als het Boeddhisme en het Hindoïsme zitten geenszins stil, maar blijken de laatste jaren zelfs buitengewoon actief. Mr. Van Tuyll wees er voorts op, dat men in Nederland voor een paar uurlonen reeds een goedkope uitga ve van de bijbel kan verkrijgen, maar in India moet men er tien da gen voor werken en in Pakistan zelfs drie maanden. In verhouding zijn de prijzen overal op de wereld even hoog, maar het welvaartpeil speelt daarbij een grote rol. Hoe wel men uiteraard vaak voor taal moeilijkheden komt te staan, is de bijbel in de belangrijkste talen ge drukt, hetgeen betekent, dat ruim 70 procent van de wereldbevolking de bijbel kan lezen. Wat het druk ken van de bijbel betreft kan men in Nederland goedkoper terecht dan in andere landen. Zelfs landen van het Scandinavische blok laten hun bijbels in ons land drukken. Op de ze met veel aandacht gevolgde cau serie van mr. Van Tuyll volgde een geanimeerde bespreking. Ds. J. Ka- relse, predikant van de Vrije Evan gelische gemeente te Goes, sloot deze door verscheidene predikanten en vertegenwoordigers van 17 afde lingsbesturen bijgewoonde vergade ring, met gebed. BESLUIT VAN DE KROON: „Strijdig met beginselen van behoorlijk bestuur" De kroon heeft het beroep van het Verbond van algemene instellingen voor Kinderbescherming en de Stich ting samenwerkende protestants- christelijke Kinderbescherfnings-orga- nisaties te Utrecht tegen het besluit van het college van B. en W. van Kattendijke van 12 februari 1957, waarbij toestemming werd gewei gerd voor het houden van een open bare inzameling in Kattendijke, ge grond verklaard. De beslissing van B. en W. is door de kroon vernietigd en teveu6 is bepaald, dat B. en W. ten onrechte de toestemming voor de in Kattendijke te houden collecte heb ben geweigerd. Het college van B. en W. had zol der enige nadere motivering afwijzend beschikt op het verzoek in Kattendij ke een collecte te houden ten bate van de bij de genoemde instellingen aangesloten organisaties onverzorg de kinderen, ongehuwde moeders, chronische zieken, en invaliden, hoe wel deze collecte was opgenomen in het collecteplan van het centraal ar chief- en inlichtingenbureau inzake maatschappelijk hulpbetoon voor Ne derland. De kroon heeft thans overwogen, dat het besluit van B. en W. strijdig moet worden geacht met de beginse len van een behoorlijk bestuur. Door Jaarvergadering Zeeuwse zangersbond uitgesteld. De jaarvergadering van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" die zater dag te Goes zou worden gehouden kon door de A-griep niet doorgaan. De vergadering is nu bepaald op za terdag 16 november a.s. Zeeuws leidingwater voor Huijbergen in Brabant. Huijbergen, de laatste gemeente in Noord-Brabant, welke nog niet was aangesloten op een waterleidingnet zal vrijdag a.s. officieel drinkwater gaan betrekken van de N.V. Water leidingmij Zuid-Beveland te Goes. De ze maatschappij heeft de leiding van uit Hoogerheide doorgetrokken, daar bij gedeeltelijk gebruik makend van de bestaande leidingen van het kloos ter van Huijbergen, dat een eigen wa terinstallatie bezit en een deel van het dorp voordien van drinkwater voorzag. Het overige deel van de lei ding is van plastic. Sinds 1945 stelde de gemeente reeds pogingen in het werk om een volledige aansluiting op de waterleiding te verkrijgen. Een fontein op het Kerkplein zal vrijdag middag op het moment van de officië le aansluiting het eerste drinkwater in de lucht spuiten. (Advertentie) PASSAGE de jonge jenever van Ja, dat is 'n beste jonge! per liter kelder fles f 7.80 het ontbreken va°n de motivering wor den niet alleen de appelanten in hun beroepsrecht beknot en daarom in hun belangen geschaad, maar boven dien staat dit een juiste beoordeling van het omstreden besluit in hoger be roep in de weg, aldus de kroon. Het feit dat B. en W. aan G. S. van Zee land hebben bericht, dat zij voor de collecte geen toestemming gegeven hebben in verband met de geringe draagkracht der ingezetenen van Kat tendijke, ach^ de kroon geen argu ment om de gevraagde toestemmuig te weigeren.: Hetzelfde oordeel heeft de kroon over het argument van en W. dat er toch al teveel collecten gehouden worden, en dat B. en W. ieder jaar, zij het bij toerbeurt, enige toestemmingen voor aangevraagde col lecten weigeren. Ook het feit dat een in 1956 toegestane collecte door de appelerende vereniging niet gehouden is, mag volgens de kroon geen aan leiding zijn om een aanvraag voor toestemming voor een in 1957 te hou den collecte te weigeren. Advertentie ïicstcv Specialist in dames-modeschoenen Show van „foundations" in Middelburgs Schuttershof. (Van onze redactrice) De „foundation", de voor de mo derne vrouw onmisbare grondslag van haar verschijning. is lange tijd een onderdeel van de garderobe ge weest waaraan weinig aandacht werd besteed. Men sprak niet over „foun dations", men kocht ze dikwijls zon der deskundige voorlichting en aan de pasvorm mankeerde dan ook nogal eens iets. Tegenwoordig heeft de „foundation-show" een vaste plaats temidden van de „gewone" mode shows en dat er veel belangstelling bestaat voor deze vorm van voorlich ting, bleek gistermiddag en gister avond in het „Schuttershof" te Mid delburg, waar de Nederlandse korset industrie „Wala" een show gaf in sa menwerking met de Middelburgse corsetterie „Elegant". De Wala-explicatrice die het ge toonde materiaal in een plezierig bab beltje toelichtte, gaf de bezoeksters vele nuttige raadgevingen met be trekking tot het kopen van de juiste foundation die tegenwoordig, nu de jersey- en tricotartikelen ons mode beeld beheersen, van dubbel belang is. Want de jersey mag dan een ideale en veelgevraagde dracht zyn, ze stelt hoge eisen aan hetgeen eronder wordt gedragen! De toeschouwsters kregen voorts de nodige wenken inzake on derhoud en reiniging van het materi aal, dat tijdens deze causerie door een viertal mannequins getoond werd. En al brengt de foundation-industrie niet, zoals de bovenkleding-modfe, elk sei zoen iets nieuws, toch waren er tus sen het getoonde diverse aantrekkelij ke nieuwem odellen te zien, dikwyls vervaardigd uit de modernste licht gewicht-materialen die het enorme voordeel hebben dat ze gemakkelijk te wassen en snel te drogen zjjn. Er wer den voorts enkele bijpassende onder jurken en moderne pyjamas getoond op deze interessante voorlichtingsbij eenkomsten die hun plaats in het hui dige modebeeld volkomen verdienen; dat bleek opnieuw uit de grote aan dacht waarmee geluisterd werd. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen geneeskunde mejuffrouw H. M. Goettsch te Zierikzee. (Slot van pag. 1) wel ongemoeid lieten, werd reeds overwogen de ouderdomsverschijnse- len opnieuw te herstellen. Toen in 1948 een nieuwe luidklok werd opge hangen, traden 'de gebreken scnerp naar voren. Bij het luiden zat er te veel beweging in de torenromp, stuk jes metselwerk vielen neer Ir. H. de Lussanet (le la Sabloniêre te Middelburg werd bereid gevonden een rapport over de toestand van de toren uit te brengen. Onomwonden kwam hierin de zorgelijke toestand naar voren, ja, er werd zelfs geadvi seerd de klok niet meer te luiden Na subsidieverzoeken in 1949, 1950 en 1951 werd toegezegd, dat. in 1954 een rijksbijdrage te verwachten Aanbesteding werken bij St.-Maartensdijk Te St.-Maartensdijk is aanbesteed het egaliseren van percelen cn het graven van leidingen en kavelsloten, een en ander met bijbehorende wer ken in een gedeelte van de Noördpol- der aldaar. De raming was 77.765, De inschrijvingen waren: Gebr. Jan sen Co.. St.-Maartensdyk f 61.000; M. Uil. Middelburg f 72.000: J de Oude en K. T. de Oude. Biervliet f 73.500; J. v. Vossen K. J. Moer land. St.Annaland f 75.637; N.V. Hil- len Roosen, Amsterdam f 79.200; M. de Oude K. T. de Jonge. Zierik zee f 79.800; W. Uil, Amsterdam f 80.000; Gebr. v. Oord, Werkendum f 82.100; G. Volker, Vlissingen f 82.500; J. D. Janse, Middelburg f 82.900; G. van Herk Tz„ Nieuwer- kerk a. d. IJsel, 85.000; N.V. Zeeland, Middelburg f 85.800; A. en D. C. v. d. Werff, St.-Maartensdijk f 86.300; ,T. H. Eleveld Zn., Groningen f 89.900; N.V. A.V.O.B., 's-Hertogenbosch f 96.300; S. A. Sanders. Delft f 103.000; C.V. Gebr. v. 't Verlaat, Hardinxveld-Giessendam f 104.094,50. was. Zeventig procent van de totale kosten zuilen uit de rijks- en pro vinciale kassen komen, dertig procent blijft ten laste van de gemeente. Mooier dan ooit Tot ir. De Lussanet zei de heer Sprenger: „Wanneer ik nu het woord tot U richt om U namens de raad van Oostkapelie te danken voor alle werk, tijd en moeite, die U zich voor dit res tauratiewerk hebt willen getroosten, dan betrek ik in deze woorden ook de ons helaas ontvallen heer Sturm. U hebt met de medewerking van de heer Sturm ons een vernieuwde to ren teruggeven, een toren die mooier dan ooit tevoren over ons dorp en ons Walcherse land prijkt". Na deze woorden bood burgemees. ter Sprenger de architect de zilveren Voor mevrouw Sturm stond een vaas legpenning van de gemeente aan. orchideeën gereed, die haar inmiddels zijn toegezonden. Tenslotte bracht de heer Sprenger dank aan de aanne mers, de onderaannemers, en de werk lieden. „Ik ben blij, dat de gemeente dit prachtige monument in oude luis ter heeft willen herstellen", zo zei de heer De Lussanet in zijn dank woord. Hij overhandigde burge meester Sprenger de sleutel van een oud en waardevol slot. dat in de torendeur is aangebracht. Dit slot bood de heer Lussanet mode namens wijlen de heer Sturm aan. Tevens overhandigde ir. De Lus sanet een oude Zeeuwse prent, een waterverftekening van Jan Arends, waarop „Duinbeek" te Oostkapelie in beeld ls gebracht. Namens de fa. Woudenberg, de aannemer, sprak de heer D. Wou denberg. Deze bood de gedenksteen aan, die in de hal van de toren is aan gebracht. Nadat burgemeester Spren ger tenslotte nog dank had gebracht aan de heer P. de Jong uit Den Haag, die het beeldhouwwerk boven de to reningang verzorgde, sprak nog de onderaannnemer, de heer A. Jobse jr. KUNST Pantomime Middelburg, Schouwburg) Z.V.U.: Jean Soubeyran. DE PANTOMIME kan men met recht en redenen een „verstilde kunst vorm" noemen, want niet alleen im mers bestaat zij uit een zwijgende ge barentaal, maar bovendien trad er sinds jaren rondom die kunstvorm een zekere stilte in. Nog slechts wei nigen beoefenen het pantomime-spe len en de gezelschappen, die het nog doen zijn spaarzaam. De vraag is ge wettigd of deze kunstvorm als zoda nig nog redenen van bestaan heeft; anders gezegd, of zij in deze dynami sche tijd, waarin film, toneel, cabaret en televisie plus radio als verwoed om de voorrang strijden, nog wel „in een behoefte voorziet", om deze geijkte term nog maar eens te gebruiken. Voor een antwoord op deze vraag zorgde min of meer het pantomime- ensemble van Jean Soubeyran, dat dinsdagavond onder auspiciën van de Z.V.U. optrad in de Middelburgse Schouwburg. Vooropgesteld dient, dat er gaaf en soms zelfs knap „vakwerk" te zien is gegeven, maar desondanks vermochten Jean Soubeyran en de zij nen het niet om onze aandacht voort durend gevangen te houden. Daartoe is deze verstilde kunstvorm ten enen male te eenzijdig en naar onze me ning niet meer geschikt voor een „avondvullend programma". Daarom ook de vraag of deze kunstvorm als zodanig nog wel redenen van bestaan heeft, die hiermede dan tegelijkertijd in negatieve vorm beantwoord is. Pantomime zouden wij wel als onder deel van een kleinkunstprogramma kunnen waarderen en zeker wanneer het een niveau heeft, zoals dat in de gisteravond gegeven voorstelling van tijd tot tijd bereikt werd. Zoals aat by voorbeeld het geval was in het geesti ge, vaardig gebrachte spel „De snel trein", in soli als „De slager", „Trap- klimmen" en „Eerste rendez-vous", waarin Jean Soubeyran en Fridhjof Zeidler hun talenten ten volle konden ontplooien. Maar zij beiden zagen toch ook weer geen kans een versleten clownesk nummer als „De krant" aan nemelijk te maken, evenmin als het gehele ensemble in staat was de na de pauze gebrachte „Blauwe bloem" te doen bloeien. Waarbij dient aangete kend. dat dit nummer in de plaats moest komen van het aangekondigde „Circus", in verband met net uitval len van Brigitte Soubeyran, die by een auto-ongeluk gewond raakte. Voorts omvatte het programma dan o.m. nog een „Burleske", vertolkt door Jean Lancelot, Jacques Lauzin en Pierre Rousseau. Een „slapstick", zonder wezenlijke inhoud en evenals de soli „De musicus" en „De Henge laar" alleen maar dienend om da executanten gelegenheid te bieden techniek en mimiek te manifesteren. Dat gebeurde op te loven wjjze. In de ensemble-stukken kon men verder Martine Trévière nog aanschouwen; eveneens vaardig en soepel spelend, zonder nochtans veel indruk te ma ken. De toeschouwers toonden zich dank baar voor de lichte, naar onze mening al te lichte en eenzijdige ontspanning, die Jean Soubeyran en de zijnen brachten. Bromfietser reed in mist op Sloedam tegen de trein Gelukkig niet ernstig verwond Dinsdagmorgen vroeg is op de on bewaakte spoorwegovergang bij de Sloedam in de mist een bromfietser tegen de elektrische trein uit Mid- delbur gebotst. Wonder boven won der is dit ongeluk vrij goed afgelo pen. Het slachtoffer moest met een beenfractuur naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd worden. Omstreeks vijf over half zeven des morgens reed de 40-jarige Arne- muidse inwoner J. de R. over het fietspad op de Sloedam op weg naar zijn werk, dat achter de spoordijk gelegen is. Bij de spoorwegovergang stak hij de verkeersweg over en reed op de overgang aan. Daar het zicht door de vrij dichte mist bij zonder slecht was, merkte De R. te laat de elektrische trein op, die om 6 uur 32 uit Middelburg naar Goes vertrokken was. Het wiel van de bromfiets kwam tegen één der treeplanken van het treinstel, waardoor de fiets tegen de grond geslagen werd. Gelukkig bleek de onfortuinlijke bromfietser geen ernstig letsel bekomen te heb ben, want dokter J. J. Gelderblom die spoedig aanwezig was, consta teerde alleen een beenfractuur. Een niet zo ernstige verwonding dus, het ongeluk in aanmerking genomen. De bromfiets werd zwaar bescha digd. (Advert entte/ Krimpen van pijn door reumatiek, spit, ischias, hoofd en ze.nuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere mid delen falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. By agoth. en drog. 0,95, 2,40 en VANDAAG. Middelburg Electro: „Tennessee's part ner", 7 cn 9.15 uur, 14 jr.; Concert- en Gehoorszaal: Choplnavond, Stefan Askenase. 8 uur; Schouwburg: „Nacht in de middag", Zuidelijk Toneel. Concert- en gehoorzaal: Provinciale B.B.-blJeenkomst, 1016.30 uur. Vlissingen Alhambra: „Speeldulve! en metgezel", 7 en 9 uur, 14 Jr.; Luxor: „Lichtzinnige meisjes", 8 uur, 18 jr. Goes Grand: „De levensroman van Jo- hann Strauss", 8 uur, a.l.; Prins van Oranje: Lezing over „Het conflict ln het Midden-Oosten," door ds. H. P Smit, 8 uur. Goes-Voge 1 zangsweg (terrein Kakebeeke): voorstelling Circus Van Bever, 20 uur. Prins van Oranje: Presidentencon ferentie N.O.V.B., 10 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2