ZÓ DENKT MEN IN NET BUITENLAND ER OVER ZWAARDEMAKER Jam Sluis in Zandkreekdam wordt dieper en breder EERSTE BENELUXCONTACTDAG IN DEN BOSCH GEHOUDEN STEMMEN UIT DE KERKEN PROVINCIALE ZEEUW8E COÜRAN'i ZATERDAG 12 OKTOBER 1957 Mededelingen over de plaais van de Volkerakdam (Slot van pag 3) Naar aanleiding van verdere vragen deelde de minister mee, dat de sluis in de Zandkreekdam aanvankelijk was ontworpen op een breedte van 18 m en een drempeldiepte van 5 m. Na nader overleg is besloten de diepte te brengen op 5.50 en de breedte op 20 m. Daardoor wordt de breedte gelijk aan die van de sluizen in het Kanaal door Walcheren. Die diepte zal dan nog altijd iets min der zijn dan die van de sluizen in dat kanaal, maar volkomen vol doende om de Zandkreek te ge bruiken als reserveverbinding naast die door het Kanaal door Zuid-Beveland. terwijl zij ook ruim voldoende is voor het ver voer van lege casco's. Op vragen over het wegenplan voor het Deltagebied antwoordde de minister, dat het niet zijn bedoeling was een weg van Zuid-Beveland over Noord-Beveland naar Zierikzee op het rijkswegenplan te brengen. De daartoe nodige dam door de Ooster- schelde van Colijnsplaat naar Zie rikzee komt trouwens in het Delta plan niet voor. De wegen, aanslui tende op de grote dammen, zullen voor het doorgaande verkeer van meer betekenis zijn dan die, welke zullen aansluiten op de Zandkreek dam. De eerstbedoelde wegen komen daar door meer in aanmerking om in het rijkswegenplan te worden opgeno men. In aansluiting hierop werd ge vraagd of de minister reeds nadere mededelingen kon doen over de plaats van de Volkerakdam, welke plaats voor het wegenplan immers van belang kan zijn. Hierop antwoordde de minister, dat de plannen hiervoor nog niet ge heel vaststaan, doch dat de gedach ten thans uitgaan naar de aanleg van een eilandje met verkeersroton- IR. GOODEN IN STEENBERGEN: Voor Zeeland is aanleg rijksweg 17 urgent. Eerste- en Tweede-Kamerleden van de K.V.P. hebben gisteren een be zoek gebracht aan Steenbergen. In het stadhuis gaf Ir. Gooden, directeur van gemeentewerken van Breda, een uiteenzetting over het verkeer in Noord-Brabant in de ko mende jaren. De stedelijke en indus triële centra van Noord-Brabant zul len de komende jaren een zeer ster ke groei te zien geven. In West-Bra bant zullen de in 1970 voor uitvoe ring gereed te maken plannen ten minste gebaseerd moeten zijn op het vijf a zesvoudige van het huidige verkeer. Gerekend zal moeten worden op een sterkere groei van het verkeer dan het Nederlandse gemiddelde. De bestaande en de aan te leggen pri maire noord-zuidverbindingen in West-Brabant zullen het binnen af zienbare tijd te verwachten ver- keersvolume redelijk kunnen verwer ken. Voor West-Brabant en Zeeland is de aanleg van rijksweg 17 zeer urgent. Ernstige aandacht dient te worden geschonken aan het verkeer in oost-westrichting waarvoor de westelijke aanslui- tingspunten gelegen zijn bij de Volkerakdam en de Kreekrak- dam. Voor de ontwikkeling van de industriegebieden op de Bra bantse zandgronden bij Roosen daal en Bergen op Zoom en aan de Westerschelde nabij de Kreek- rakdam is tijdige aanleg van pri maire verkeerswegen een dringen de noodzaaak. De industriegebieden rond Tilburg, Dongen, Oosterhout en Breda zou den met een primaire oost-westelijke verkeersweg zeer zijn gediend. Ir. Knottnerus, voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouwco- mité besprak de moeilijke situatie van de vlasindustrie en van de vlas teelt. De prijs van het vlas is aan zienlijk gedaald door het aanbod van Russisch vlas op de Westeuropese markt. De animo voor de vlasteelt is hierdoor ook aanzienlijk minder geworden. de op de platen van het Hellegat, vanwaar uit een brug over het Ha ringvliet de verbinding zou vormen met de Hoeksche Waard, terwijl een dam dit eilandje zou verbinden met Goeree en een andere dam met Noord-Brabant. Deze laatste dam zou dus iets ten noorden van het eigen lijke Volkerak komen. Vervolgens werd gevraagd, welke perspectieven aanwezig zijn voor een vaste verbinding van Tholen met Zuid-Beveland en van Zeeuwsch- Vlaanderen met overig Zeeland of Noord-Brabant. Zou de regering niet een, zij het nog zo globale, begro ting kunnen geven voor een tunnel onder of een brug over de Wester schelde Zulk een globale begroting ver klaarde de minister nog niet te kun nen geven, daar de mogelijkheden van deze oeververbindingen nog on voldoende zijn onderzocht. Verbin dingen van Tholen met Zuid-Beve land en van Zeeuwsch-Vlaanderen met overig Nederland komen op het rijkswegenplan niet voor en het was niet de bedoeling van de minister ze daarop te brengen. Resolutie van Algemene bond van ambtenaren. De bondsraad van de algemene bond van ambtenaren heeft gisteren in een bijeenkomst ter bespreking van de salarispositie van het over heidspersoneel een resolutie aange nomen. Gehoord de uiteenzettingen van het hoofdbestuur omtrent de stap pen, welke zijn ondernomen, om ook voor de lagere en middelbare ambte naren een redelijke compensatie te verkrijgen, nu de salarissen der z.g. topfunctionarissen zijn herzien, en kennis genomen hebbende van de houding door de vertegenwoordigers der regering daartegenover aangeno men, is de bondsraad van oordeel, dat de door de regering afgewezen voorstellen zeker een basis vormen waarop overeenstemming zou kun nen worden bereikt. De bondsraad betreurt ten zeer ste het negatieve standpunt, inge nomen door de regeringsverte genwoordigers tegenover de sug gesties van de organisaties en spreekt daarover zijn verwonde ring en misnoegen uit. Hij stelt zich onveranderd op het standpunt, dat op redelijke wijze aan de gestelde verlangens met be trekking tot de positie van de lagere en middelbare ambtenaren, zelfs on der de huidige moeilijke economische omstandigheden, kan worden tege moetgekomen, en vraagt het hoofd bestuur, waarin hij opnieuw het vol le vertrouwen uitspreekt, hiervoor met alle kracht te blijven ijveren. Optreden tegen pers in Zuidelijke Molukken. De militaire autoriteiten in de zui delijke Molukken hebben twee dag bladen, die daar verschijnen, verbo den uit te komen en twee andere dag bladen censuur opgelegd. De plaatselijke journalistenvereni ging heeft om opheffing van het ver bod van verschijnen gevraagd en de twee onder censuur geplaatste bla den hebben uit protest hun publikatie gestaakt. Intussen is een journalist in Dja karta. die een maand geleden gear resteerd werd, door de militaire auto riteiten in de hoofdstad vrijgelaten. Soemarsono, hoofdredacteur van de Plan voor satellietstad nabij Pijnacker. De gemeenteraad van Pijnacker heeft kennis genomen van het zgn. structuurplan-Keijens, dat vorm wil geven aan een geheel nieuwe stad in ae randstad Holland. Hiermee is weer een plan toegevoegd aan de reeks ontwerpen, die alle beogen een oplossing te geven voor het ruimte lijk probleem in Zuid-Holland, be grensd door Leiden, Den Haag, Rijs wijk, Delft en VoorburgLeiaschen- dam. Het plan-Reijens vertoont enige overeenkomst met een studie van de Planologische Dienst van Zuid-Hol land. Dit laatste plan houdt vooral rekening met de ruimtelijke proble men van Rotterdam. Is het denkbeeld van een „dubbelstad" van Delft voor al op deze laatste stad gericht, het plan-Regens is duidelijk op Den Haag georiënteerd. Het plan-Regens schaadt de tuinbouw niet in zijn ont wikkeling, hetgeen wèl het geval is met het Delftse ontwerp. Intussen wijkt het plan-Reijens toch in belangrijke mate af van de studie van de Planologische Dienst. De „stad"-Regens vindt in het noor den en oosten zijn natuurlgke begren zing in de spoorbaan Den Haag Utrecht met de Rijksweg 12 (Den HaagUtrecht) en de nieuwe (pro vinciale) verkeersweg van Rotter dam-Oost naar de landscheidingsweg in de richting van Wassenaar en Scheveningen. De westgrens van het plan-Reijens loopt ongeveer 2 km uit de oost grens van Delft. De zuidgrens wordt bepaald door de ligging van de hoge tuinbouwgronden. De opzet van de stad-Reijens voorziet in een inwoner tal van 106.000 zielen (dubbelstad Delft: 140.000. Wilsveen 130.000). De Amerikaan William Clark, die in 1953 als voornaamste rechter van de Amerikaanse rechtbank in Neurenberg weigerde zijn functie neer te leggen, Is op Ceylon aan een hartziekte overleden. 9 De 50-jarige mevrouw Rhonda Belle Martin is te Montgomery (Alabama) op de elektrische stoel ter dood gebracht. Zij heeft bekend drie echtgenoten, haar moe der en drie van haar kinderen te hebben vergiftigd. Mat doel bereikt Wanneer het aankomt op uithoudingsvermo gen, dan helpt kauwen meer dan wat dan ook. Kauw Wrlgley P.K. Kauwen is lekker en gezond. Doe 't, kauw. Voetbal en training Slaat men er de literatuur op na dan blijkt hoe noodzakelijk een goede lichaamstraining is voor goed voetbalspel. De schijnbewe gingen van de Arsenal-speler Alex James worden nu nog ge noemd als voorbeeld van perfec tie. Lou Adam en Kick Smit waren wonderen van technisch kunnen in Nederland. Vallen zonder builen, concentratie van spieren en gedachten. Het is allemaal training. Generale Synode Gereformeerde Kerken. De Generale Synode der Gerefor meerde kerken wekt de ambtsdra gers op zich van de bij de film en bioscoop in geding zijnde vraagstuk ken op de hoogte te stellen en in hun pastorale zorg met plaatselijke toe standen rekening te houden en in zonderheid de jonge leden met goede raad en voorlichting te dienen. Ook is de wenselijkheid uitgesproken, dat allen die daarvoor in aanmerking ko men zich samen bezinnen om tot een zo algemeen mogelijke opinie te ko men aangaande de opvoeding tot een juist gebruik van de film. De kerken worden opgewekt elk streven om tot een chr. verantwoor de film te komen moreel en finan cieel te steunen. Bij de overheid zal worden aangedrongen bij de produk- tie, import en vertoning van films hoge eisen te bevorderen van moraal en goede smaak en stuitende bios coopreclame tegen te gaan. In de zaak van de kartelpositie van de Ned. Bioscoopbond zal aan deputa- ten voor de correspondentie met de hoge overheid worden verzocht dili gent te blijven. Satelliet draait in modesfeer. Het onvermijdelijke moest wel ge beuren er is een rode aard-satel liet-hoed op de markt gebracht, op de markt dan van de curiositeiten voor de vrouw. Die vrouwenhoed van rood flu weel heeft gisteren zijn opwachting gemaakt op een mode-show. Het is een bolvormige hoed, die de vorm van een helm heeft, waarop vier an tennes van rood satijn aan zijn ge bracht. Of de heren der schepping om deze satelliet heen zullen draai en? Te Montreal is vrijdag het huwelijk ge sloten tussen de 23-jarige Annette Dionne, een van de vier overgebleven meisjes van de Canadese vijfling, en Germain Allard. Annette is de eerste van de vijfling die In het huwelijk ls getreden. Initiatief van Vlaams economisch verbond. Op initiatief van het Vlaams eco nomisch verbond is gisteren te 's- Hertogenbosch een regionale Bene- lux-contactdag gehouden, waaraan werd deelgenomen door vertegen woordigers uit het bedrijfsleven van de Nederlandse provincies Brabant en Limburg en de Belgische provin cies Antwerpen en Limburg. Prof. dr. B. H. M. Vlekke, secre taris-generaal van het Nederlands genootschap voor -internationale za ken, heeft er gesproken over de ge schiedenis van het Benelux-midden- gebied, waaraan hij ook een schets van de ontwikkeling van het Neder landse volkskarakter verbond. Hij kwam tot de conclusie, dat de „Djawa Bearoe", is echter wel onder arrest-bevel gebleven, maar hg kreeg vrijheid zich in de stad te bewegen. Soemarsono is slechts een van een aantal Indonesische journalisten, die de laatste maanden door de militai ren zijn gearresteerd en gevangen ge zet. De meesten van die journalisten zijn ervan beschuldigd, dat zij berich ten over militaire aangelegenheden hebben gepubliceerd, zonder dat zij daartoe machtiging hadden gekre gen van een militaire instantie. beide landen vooral sinds de eerste wereldoorlog door de landsgrenzen scherper dan vroeger van elkaar ge scheiden, nu toch oprecht zoeken naar de noodzakelijke samenwer king. Bij het neerhalen van die bar ricaden zal echter het contact tussen de individuele personen een onont beerlijk vereiste zijn. Mr. R. Gielen uit Breda sprak over de positie van het middenge bied in de Benelux. Hij legde er de nadruk op, dat de regionale belan gen van dit gebied sterk verweven zijn met de nationale belangen van beide landen. Om de gewenste een heid in de gebieden te bereiken, be hoeven volgens mr. Gielen geen nieu we organen in het leven te worden geroepen, maar zullen de daarvoor in aanmerking komende instanties telkens opnieuw naar een nauw con tact dienen te streven. De heer F. Osterrieth, president van de Kamer van koophandel van Antwerpen besprak voorts de geza menlijke belangen van het middenge bied ten aanzien van land-, water en spoorwegen en de economische betrekkingen op het gebied van het pendelverkeer van arbeidskrachten, de wederzijdse industriële vestiging aan de overzijde van de grens, het commercieel verkeer en het toeris me. Sprekend over de terreinen, waar op rechtstreekse samenwerking mo gelijk is, dacht spreker allereerst aan het atoomcentruni te Mol en de te stichten atoomcentrale in Geer- truidenberg. (Slot van Dag. 3) nen, dat van de Evangelisatie, het verkondigen van het evange lie met het woord en dat van de Inwendige Zending, het verkon digen van het evangelie met de daad. Zo zijn in het midden van de vorige eeuw in ons land ont staan de Heldringgestichten in Zetten, de inrichtingen van Hoen- derloo, de weesinrichting Neer bosch, de Marthastichting te Al phen aan de Rijn, om de meest bekende te noemen. Daarnaast kende men het evangelisatiewerk, straatprediking, bijbelversprei ding, tractaatgenootsehappen enz, waarbij altijd het vrijwilli- gerselement was ingeschakeld. Naast dit alles hebben we in ons land ook nog de zogenaamde rich tingsevangelisaties, die we alleen volledigheidshalve noemen en welke er alleen zijn in sommige hervormde gemeenten. Bijna alle protestantse kerken van ons land hebben in meerdere of mindere mate meegedaan met het werk van de evangelisatie, dat dik wijls een interkerkelijk karakter had, en wat we er verder ook van mogen zeggen en hoe ons oordeel ook moge wezen over het effectieve van de toegepaste methoden om het evangelie te verkondigen aan hen. die het niet meer kenden, niemand zal toch ontkennen dat zij, die in dit evangelisatiewerk zaten, gedre ven werden door een liefde voor het verlorene, waarin iets tot uiting kwam van de liefde van Christus. Over het algemeen kunnen we wel Auto te water - twee mannen verdronken. Donderdagnacht omstreeks kwart over één is een bestelauto van een naaimachinemaatschappij in het wa ter van de Weespertrekvaart bij Am sterdam geraakt. De inzittenden de 33-jarige A. G. van Lunzen en de 37-jarige D. Heinhuis, beiden uit Hil versum, kwamen hierbij door ver drinking om het leven. Een wielrijder zag het ongeluk van ver gebeuren. De bestelauto kwam uit de richting van het Gooi en* slipte in een bocht van de Weesperzijde ter hoogte van de Kruislaan. De wagen schoot dwars over de weg, kwam en kele tientallen meters verder in het water en verdween snel in de onge veer vijf meter diepe vaart. De politie, die snel ter plaatse was, had veel moeite om de plaats op te sporen, waar de auto op de bodem van de vaart rustte. Toen dit gelukte en de auto naar de kant was gehaald, waren de inzittenden reeds overleden. Een kraanwagen heeft de bestelauto weer op het droge gezet. voor uw gezondheidrozohotte! jam t' J zeggen, dat die evangelisatie geen bloeiend bestaan meer heeft. De tijd van tentzendïng en dergelijke is er geweest. In de kerken vraagt men zich de laatste tijd af, of men niet een te groot onderscheid heeft gemaakt tussen woord en daad. Behoren deze niet altijd samen te gaan, zoals ze ook samengingen bij Jezus Chris tus? Na de laatste wereldoorlog heeft het verlangen om vanuit het evangelie iets te zeggen en ook met de daad te zeggen, een bedding ge kregen, o.a. in het massa-jeugd werk in de grote steden, terwijl het kerkelijk maatschappelijk werk zich steeds meer is gaan ontwikkelen. Met deze materie heeft ook de Generale Synode van de Gerefor meerde Kerken zich beziggehouden. Van de desbetreffende deputaten lag er een lijvig rapport op de tafel van de synodeleden. Zij hadden zelfs gevraagd om een aparte synode, die dan het komende jaar gehouden zou moeten worden, alleen om de vraag stukken rondom de evangelisatie te bespreken. In het rapport is gewe zen „op de grote nood juist in die verpauperiseerde en moreel ont wrichte stadswijken in onze grote steden", „met het verheugende ge volg, dat men ook in de kring van onze kerken, wier leden lange tijd bijna allen tot de bij uitstek be schutte milieus in onze samenleving hadden behoord en die daarom van die andere wereld en wat daar om ging, zo weinig begrip hadden ge had, belangstelling hiervoor begon te krijgen en begon te beseffen dat hier een taak voor ons lag". Aldus prof. G. Brillenburg Worth, die daar bij noemt het werk In de „Jeugd- haven" te Rotterdam van Evange lisch Herstel en Opbouw, waarvan ds. Van Krimpen secretaris is, die dit werk op voortreffelijke wijze leidt. De deputaten hebben de extra synode waarom zij vroegen, wel niet gekregen, maar wel zijn er maat regelen genomen dat de vraagstuk ken rondom die moderne evangelisa tie en die alle liggen in het vlak Kerk-wereld, de aandacht zullen krijgen en daarmee zijn ook de Ge reformeerde Kerken op dit terrein, evenals andere, van koers veran derd, waarvoor we alleen maar dankbaar kunnen zijn. H. Streng optreden tegen wilde occupanten in Indonesië. De chef-staf van de Indonesische landmacht, generaal-majoor A. H. Nasoetion, heeft, naar vrijdag in Dja karta bekend werd gemaakt, de re gionale commandant van Noord-Su- matra gelast krachtige maatregelen te nemen tegen de illegale occupatie van ondernemingsgronden in zijn ge bied. schaal van gronden van 1 ondernemingen heeft de laatste tijd een aantal bedrijfsleiders aanleiding gegeven te verklaren, dat zij genood zaakt zullen zijn hun ondernemingen te sluiten, indien aan deze wilde occu patie geen einde zou worden ge maakt. Les De wereld heeft zich in de afgelopen week verbaasd. Er zijn thans zoals de „The New- York Herald Tribune" een hoofdartikel be gon, twee manen in de lucht. „Daar is de gewone maan, waaraan we van kindsaf ge woon zijn en daar is de nieuwe, gemaakt in Moskou, waaraan we ook wel gauw ge wend zullen zijn". In enkele regels kan men het grote nieuws vertellen. De nieuwe maan snelt door het heelal met een snelheid van 18.000 mijlen per uur en cirkelt in 96 minu ten om de aarde. Dit nieuws heeft bezorgdheid en opwin ding veroorzaakt. Het deed de ontwikkeling in Little Rock, waar nog steeds de federale troepen zijn gelegerd; het deed de nieuw tjes in de Franse politieke ontwikkeling en het deed het nieuws over het bezoek van generaal Speidel aan Denemarken en Noor wegen verbleken. De Russische maan zwerft door het heelal en beheerste de kran ten. De dagbladen hebben pagina's gewijd aan de „spoetnik", de aardsatelliet van de Sowjet-Unie. In alle commentaren en zeker in het begin van de week, klonk de op winding door. „The New-York Herald Tri bune" constateerde, dat de Verenigde Sta ten hebben geslapen. Het Amerikaanse volk heeft er recht op van de regering te verlangen dat de plannen voor geleide pro jectielen en kunstmatige satellieten met groto spoed worden uitgevoerd. Er zal een speciale zitting van het con gres moeten worden belegd om een weten schappelijk onderzoekingsprogramma te lanceren. De Amerikaanse geleerden sporen ijverig de baan van de Russische kunst maan op en het kan een zegening voor het land zijn dat het kibbelen over de spaar zaamheid en de politieke twisten, die het satelliet- en rakettenprogram hebben be lemmerd in zijn uitvoer, ophouden te be staan. aldus „The New-York Herald Tri bune". Hel en hemel „The New-York Times" schrijft, dat het lanceren van de Russische kunstmaan ernstige vragen doet rijzen over de juistheid van de politiek van de Verenigde Staten in het heden en het verleden. Onder de kop „Wegen naar de hel of de hemel" merkt het blad in een hoofdartikel op, dat de essentie van de zaak is, dat voor het af schieten van een kunstmaan als de Rus sische, die in verhouding een groot ge wicht heeft en op grote hoogte om de aar de draait, een reusachtige grote kracht no dig is. Raketten, die daartoe in staat zijn, kunnen atoom- en waterstofbommen over vele duizenden kilometers vervoeren. „Het is duidelijk, dat wij thans geen van dergelijke wapens bezitten en het ogen blik waarop wij ze zullen hebben, is nog onzeker", aldus het blad dat zich af vraagt of de Verenigde Staten wel alle krachten inspannen om intercontinentale ballistische projectielen te vervaardigen. Het legt echter de nadruk op het gevaar van te grote aandacht voor raketten en pro jectielen. „Wij kunnen de wereld van van daag niet aanschouwen zonder ons tc rea liseren, dat onze macht over onszelf geen gelijke tred heeft gehouden niet onze macht over de levenloze natuur". Overwinnen In de Britse pers wordt gesproken van een technische overwinning van dc Sowjet- Unie, maar tegelijk wordt uiting gegeven aan bezorgdheid over de gevolgen op poli tiek niveau. De onafhankelijke „Times" spreekt zijn bewondering en dankbaarheid uit, omdat er een mijlpaal in de vooruitgang der weten schap is bereikt. Deze gevoelens zullen echter bij de meeste mensen gemengd zijn met vrees. Een aardsatelliet heeft op zich zelf slechts weinig militaire betekenis, maar de betekenis van de Russische kunde om een voorwerp van dergelijke omvang de ruimte in te schieten is duidelijk genoeg, aldus het blad. Het ziet in de geslaagde proef een beves tiging van de jongste bewering der Sowjet- Unie, dat zij met succes een intercontinen taal ballistisch projectiel heeft afgescho ten. De liberale „Manchester Guardian" sprak de waarschuwing uit, dat Engeland zich niet door overwegingen van prestige moet laten verleiden te proberen ook een satel liet met de Union Jack het wereldruim in te sturen. Het nuttigste wat onze geleerden en technici voor het westen kunnen doen is nieuwe en bestaande procédé's, die tot de Industriële kracht van de naties bijdragen tot ontwikkeling te brengen". „The Daily Mirror" wijst erop, dat het nieuws uit Rusland de enorme achterstand van Engeland op het gebied van het tech nische wetenschappelijke onderwijs onder streept. „The News Chronicle" zegt, dat het Rus sische succes een les voor het westen in houdt; het moet op technisch gebied nau wer samenwerken. De Amerikanen zullen meer technische geheimen met de rest van de wereld moeten delen. The Daily Telegraph" zegt het anders. „De Amerikanen zijn naar de tweede plaats teruggevallen. Engeland verheugt zich weliswaar niet in Amerika"s moeilijk heden. Maar men mag toch wel hopen, dat het besef dat zelfs de macht van Amerika begrensd is dc waarde van ccn gezond stel sel van bondgenootschappen zal onderstre pen". Het Franse „Franc-Tireur" wijst er op. dat wetenschap zonder geweten gevaarlijk is: het is gemakkelijk een revolutie in het heelal teweeg te brengen dan een werkelijke verandering op aarde door te voeren. Een jaar geleden, zo schrijft „Le Populaire" dreigde Boelganin het westen nog met een intercontinentale raket. Nu zegt Moskou, dat de kunstmaan een wetenschappelijk doel heeft. Laten wij het hopen. Bewijs In het lanceren van de Russische kunstmaan ziet „The Daily News" het bewijs dat een dictatoriale staat zijn be volking nagenoeg kan laten verhongeren om alle kracht en energie te besteden aan een of ander dat de dictators bezig houdt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4