Volgende week worden de deuren van clubhuis ,,'t Trefpunt" geopend Mi-lock Zeeuwse Almanak GARANTIEPRIJS AARDAPPELEN OP 75 KOSTPRIJS HOUDEN MIDDELBURGSE ANMB VIJFTIG JAAR GELEDEN OPGERICHT G0ESE CHIRURG JAAGDE IN DONKER AFRIKA polAk I Vlissinden Purol en kunstmaan Agenda a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 12 OKTOBER 1957 VRIJETIJDSBESTEDING VOOR „ONGEORGANISEERDE" JEUGD Van autoband en bloempot maak je daar complete druminstallatie.... „MENEER, we komen onze briefjes brengenDrie paar glunderen- de jongensogen blikken op naar hoofdleider M. Faassen, die drie gele papiertjes deftig gezegd aanmeldingsformulieren in de hand gestopt krijgt. Waarschijnlijk komen er nog veel meer jongens en meisjes hun briefjesbrengen. En van maandag af kunt ge ze ongetwijfeld één of meer dagen in de week vinden in het Middelburgse clubhuis ,,'t Trefpunt", waar ze komen timmeren, toneelspelen, boetseren, muziek maken en wat al niet meer. Maandag gaan de deuren open van het pand Lange Gist- straat 7, waar de stichting sociaal-cultureel opbouwwerk Middelburg het trefpunt voor de hoofdstedelijke jeugd heeft ingericht. Een clubhuis, waarin de ongeorganiseerdejeugd een onderdag én verantwoorde ont spanning geboden wordt. Ds. W. Dijckmeester, voorzitter, en de heer J. J. Claas, penningmeester van het stichtingsbestuur, hebben met de heer M. Faassen, de hoofdlei der, ons het een en ander over het werk en het clubhuis verteld. Boven op de zolder van 't clubhuis werden we ontvangen. Een paar stevige ta fels en stoelen en werkbanken ston den er, en een materiaalkast, vol met splinternieuwe hamers, zagen, schaven enz. Een zolder met dikke houten balken, waar je gerust eens tegen schoppen mag en waar je zo af en toe best de as van een sigaret op de grond mag laten vallen of een toffeepapiertje Beneden is het (nog) een verschrikkelijke bende, maar dit duurt niet zo lang meer en het is ook niet erg, want per slot van rekening zullen de jongens en meis jes zelf ook wel iets aan „hun" club huis willen opknappen. De aanleiding om dit jeugdzorg- werk in Middelburg te beginnen vormde het jeugdleven van tegen woordig, dat beheerst wordt door drie factoren: gezin, school en jeugdor ganisatie. Wanneer we elk van deze factoren op zichzelf beschouwen is de rol van de school in de laatste tientallen jaren toegenomen. Die van het gezin daarentegen is afgenomen, evenals van de jeugdorganisatie, zo wel op kerkelijk, politiek als wereld beschouwelijk gebied. Praktisch komt het jeugdzorgwerk neer op vrijetijdsbesteding, waarbij het ideeële werkelijk niet op de achter grond hoeft te komen. Is er aanleiding om dit werk in de Zeeuwse hoofdstad te beginnen. Ob jectief is dit natuurlijk niet zo ge makkelijk te zeggen, maar alleen maar om het feit, dat er vele jonge lui „verloren" op straat lopen (terwijl er misschien nog wel meer zijn, die in een vereniging niet kunnen aar den en thuis geen raad weten met hun tijd) is het in Middelburg ge wenst. Met deze leidraad ontstond de stichting sociaal-cultureel op bouwwerk Middelburg, de officiële vlag, waaronder dit werk „vaart". Geen concurrentie En hoe zit het nu met de bestaande jeugdverenigingen in Middelburg, wordt het bestuur de laatste weken dikwijls gevraagd. Van concurrentie hoeft geen sprake te zijn. Ds. Dijck meester meende, dat alle jeugdlei ders erop gericht zijn het werk onder de „ongeorganiseerde jeugd" aan te pakken. Men recruteert er immers de mensen uit een geheel andere sector dan de jeugdorganisaties het doen. Volgende week start dus het jeugd werk: alleen nog maar op de zolder, omdat de andere vertrekken nog niet klaar zijn, maar het begin is er toch. Alle dagen van de week behalve zondags kan men er terecht. De heer Faassen maakt de jongens en meisjes wegwijs, geholpen door een staf van ca. vijftien kweekscholieren van de 3e leerkring, die hier' hun praktijk kunnen opdoen. De toeloop is uiteraard voor iedereen nog een vraagteken. Maar wanneer we het program ma eens bekijken, dat op alle scholen verspreid is, dan durven we toch wel zeggen, dat ,,'t Tref punt" in trek zal komen. Er zijn timmerclubs voor jongens, han- denarbeidclubs voor meisjes, clubs VAN Min TOT 3 ijfje GEEN ACHTERSTAND De minister van justitie heeft een nader antwoord gegeven op de vra gen van het lid der Tweede Kamer, mevrouw PloegPloeg, over de stagnerend werkende overbelasting van de raden voor de kinderbescher ming. De minister heeft hierbij een overzicht verstrekt over de in de periode van 1 januari 1957 tot 15 juli 1957 bij de raden uitgebrachte rapporten, zomede van de aantallen aanhangige, zaken de achterstanden. Hieruit blijkt, dat de achterstan den gedurende het laatste halfjaar inderdaad in het algemeen zijn toe genomen. Van de negentien plaatsen in Nederland, waar een raad voor de kinderbescherming zetelt, verto nen er 17 een niet onaanzienlijke achterstand. Twee raden werken zonder achterstand. Dat zijn Assen en... Middelburg! Middelburg, dat met drie voor de voorlichting bestem de maatschappelijke ambtenaren werkt, bracht in genoemde pe riode 229 rapporten uit. Per 15 juli j.l. moesten nog 34 rapporten door de maatschappelijke ambtenaren worden uitgebracht, op die datum het laagste aantal van alle 19 raden. De 16 maatschappe lijke ambtenaren, die in Den Haag arbeiden, hadden er bijvoorbeeld nog 825 op hun lijstje staan, Amster dam en Rotterdam volgden op belde raden zijn 18 maatschappelijke ambtenaren werkzaam met 606 en 507 nog uit te brengen rappor ten. LICHT Mevrouw De Meester in Oudelan- de heeft elektrisch licht! Na 23 jaar. Nu moet ge daar niet geringschat tend de schouders over ophalen, want dat is een gebeurtenis gewor den, waar dat andere technische ak kevietje (van die kunstmaan) maar een kleinigheid bij was. Uit waardering voor de technische vooruitgang, die nu ook haar wo ning in Oudelande bereikte, had me vrouw De Meester de vlag uitgesto ken en aan die vlag hing bij wij ze van wimpel een oude gaslamp. Zo heeft het wonder van het knop je, vjaar wij nu al jaren en jaren gedachteloos aan draaien om licht te krijgen, dan ook die woning in Oudelande bereikt en het is best te begrijpen, dat. de bewoonster de vlag uitstak en de gaslamp verbande. Misschien is het wat voor uw blad", schreven enige arbeiders van de P.Z.E.M. en zij besloten hun kat tebelletje met de feestelijke mede deling: (Nadien gebruikten we er nog een glaasje" Dat mocht ook best! SINT IN WESTDORPE De geur van het naderend St.-NI- colaasfeest begint zo langzamer hand deze lage landen te doortrek ken. Het feestcomité van Westdorpe heeft zich intussen alweer beraden over het op til zijnde bezoek van de goedheiligman! Het overleg wierp rijke vruchten af. De Sint brengt dit jaar weer een bezoek aan de lagere school en de ouden van dagen. De gebruikelijke collecte om de Sint in zijn mooie werk te steunen, geschiedt weer middels enveloppen, die de schoolkinderen mee naar huis brengen. Het comité zal na de ge slaagde viering van Sint's verjaar dag, aan het eind van het werkjaar, zoals onze correspondent schreef, een „teeravond beleggen". VERKEERSCURSUS Onze Thoolse correspondent be richtte, dat in die plaats weer een „verkeerscursus, zowel voor jonge ren als voor ouderen", zal worden georganiseerd door der postcomman- dant van de rijkspolitie, de heer Westdorp. De cursus, die zal be staan uit ongeveer tien lessen, die in het verenigingsgebouw zullen worden gegeven, begint aanstaande maandag reeds. Aan het einde van de cursus zal dat is een goed gebruik! na een met goed gevolg afleggen van een examen een diploma kunnen worden verkregen. Bij deze cursus krijgen de brom- fietsberijd(st)ers de speciale aan dacht en, zo zij de ook al speciale proeve doorstaan, een speciaal di ploma. voor toneel, „toneelallerlei" en „allerlei", bij voldoende belang stelling voor rietvlechten en raf- fiawerk, tafeltennis, boetseren en kleiwerk, muziekinstrumenten maken en bespelen. Flessen en bezemstelen Nu moet men bij dit laatste niet direct denken aan een viool of piano. Nee, hoofdleider Faassen werkt met andere dingenconservenblikjes, bloempotten en autobanden, bezem stelen, waarvan men complete drum apparaten kan maken, met flessen met water gevuld enz. De jongens en meisjes betalen ook contributie. Per keer gebeurd dat; kom je niet, dan betaal je ook niet. En als je er na 10 minuten genoeg van hebt, nou, dan vertrek je. 's Zaterdagsavonds is er een in stuif voor werkende jongelui van 16 tot 20 jaar, die er gezonde ontspan- Er is bijvoorbeeld gedacht aan het ning op eigen niveau kunnen vinden, bespreken en leren zien (ook tech nisch) van films, het houden van re feraten, discussies over bepaalde mu ziekstukken (jazz en klassiek). „We laten ze zelf organiseren", zei de heer Faassen. Er kan wellicht een eigen bestuur gevormd worden, dat in overleg met de vertegenwoordi gers van het clubhuis de program ma's samenstelt. De financiën vormen uiteraard het grote probleem voor dit werk. Ge lukkig heeft een aantal Zeeuwse in dustrieën de eerste stoot gegeven voor het vormen van een klein fonds en met nog enkele andere middelen heeft men de eerste inrichtingskosten kunnen voldoen. Verder hoopt het be stuur nog op een rijkssubsidie, zo dat men ongeveer 40 procent van de totale kosten gesubsidieerd krijgt. Voor het resterende bedrag zal pen ningmeester Claas andere bronnen voor steun moeten aanboren, zoals bijdragen, donateurs enz. De heer Claas ziet het aldus: „Ontplooiing van de activiteit en laten zien, dat je er bent. Daarmee kweek je good will, die uiteindelijk omgezet zal moeten worden in klinkende munt". socks of standing Toxtlelfabriekon Emile Lockefeir N.V. Huilt (Z) Benoemingen Met Ingang van 4 december 1957 is be noemd tot plaatsvervanger van de dijk graaf van de Emmanuelpoider, H. Wol- fert te Waarde. Met Ingang van 21 de cember is benoemd tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Houwerpolder, D. Vroegop te Poortvliet. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer A. Berkhout te Den Helder vroeger woonachtig in Mid delburg voor het doctoraal examen rechten, tweede deel A. Russische concurrentie op vlasmarkt neemt steeds toe. Slechts op hoog niveau kunnen moeilijkheden worden opgelost. De Russische concurrentie op de vlasmarkt wordt steeds sterker, met als gevolg dat de exportmogelijkhe den van het Nederlandse vlas ernsti ge gevaren lopen. Het grote kwantum en de lage prijs van 't Russische vlas houden een groot gevaar in, daar de Schotse en Ierse spinners, de voor naamste afnemers van Nederlands en Belgisch vlaslint, thans reeds voor 55 aan Russisch vlas importeren. Dit werd medegedeeld door de heer C. de Putter tijdens de vergader van het hoofdbestuur der Zeeuwse C.B.T.B. Opgemerkt dient te worden dat Rusland uitsluitend slechtere kwaliteiten levert, terwijl de behoefte aan goede kwaliteiten in West-Euro pa nog steeds kan worden gedekt. Wellicht zal het betere vlas daardoor gedeeltelijk buiten de Russische eoncurrentiesfeer kun nen blijven. Wanneer de Russische concurrentie aanhoudt, moet er op gerekend worden dat het areaal ln Nederland in de toekomst sterk zal teruglopen. Het hoofdbestuur was van me ning dat alleen op hoog niveau een oplossing voor de huidige moeilijkheden kan worden verkre gen. Advertentie i/teïH SHBITS [jfc in baconcréme in paprikasaus mei room [j> in mosterdsaus HOOFDBESTUUR ZEEUWSE C.B.T.B. MEENT: Overheidsgarantie van tweederde van kostprijs te laag. Uitvoerig werd in de vergadering van het hoofdbestuur der Zeeuwse C.B.T.B. gesproken over het te voe ren aardappelbeleid. De hoofdafde ling Akkerbouw van het Landbouw schap is van mening dat de garantie prijs in de toekomst voor de onder scheidene rassengrocpen verschillend moet zijn. Voor de meer gewilde, doch in het algemeen minder produk- tieve rassen dient een hogere garan tie te geiden dan voor de hoog op brengende rassen waarvan de kost prijs lager is. De garantie zal moeten gelden voor goed gesorteerde aard appelen. Gelet op de kostprijsbereke ningen zal de minimumgarantie plm. 7,30 per 100 kg moeten bedragen, uitgaande van een minimumprijs van 75 van de kostprijs. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening bleek sympa thiek te staan tegenover de gedach te van het gesorteerde produkt, eventueel met inachtneming van di verse rassengroepen. Over deze zaak is evenwel ook overleg gaande in Beneluxverband. Getracht wordt het handelsverkeer in aardappelen vrij te maken, het geen inhoudt, de aardappel af te voe ren van de lijst van zogenaamde protocolprodukten. De minister acht het daarom gewenst de aardappelre geling zodanig te doen zijn dat deze ook in België uitvoerbaar is. In dit verband wordt gedacht aan een over heidsgarantie gelijk aan 2/3 van de kostprijs. Het hoofdbestuur der C.B.T.B. is van mening dat een dergelijke rege ling niet in overeenstemming is met het tot nu toe gevoerde landbouwbe leid. Voor een Dasisprodukt als de aardappel is een dergelijke garantie beslist te laag. Advertentie Beroemdheid zou in gevangenis geboren zijn. George Sanger, zich noemende Lord Sanger, was de laatste en grootste di recteur van het wereldbeiaamde cir cus Astley in Engeland. De figuur van Lord Sanger is vandaag min of meer legendarisch. Op de Engelse scholen worden zijn memoires nog steeds ge bruikt als leesboek. Sanger was in zijn tijd dan ook een persoonlijkheid met nationale populariteit. Tal van lieden benijdden hem deze roem. Van hen is ook ongetwijfeld het praatje afkomstig, dat George Sanger in de fevangenis geboren zou zijn. Toen an George Sanger na talloze om zwervingen en vele merkwaardige avonturen directeur werd van het we reldberoemde circus Astley. bereikte zijn leven een hoogtepunt. Groot was zijn faam ook in de betere kringen, alhoewel men algemeen wist, dat de titel Lord geheel uit eigen Initiatief was toegevoegd aan zijn naam. Op zekere dag moest Lord George Sanger een voorstelling geven voor koningin Vic toria van Engeland, die nu niet be paald bekend stond als een gemakke lijke dame. Bij het officieel voorstellen vroeg de koningin lichtelijk geamu seerd: „Lord George, als ik mg niet vergis.George Sanger ant woordde toenLees de verrassende ontknoping van deze spannende histo rie en ook alle andere verhalen en anekdotes over het cirsusleven van alle tijden. In „De Bonte Droom van het Circus" vindt u een waarlijk schit terende bloemlezing van de meest ko mische en ook tragische gebeurtenis sen uit de toch al zo kleurrijke histo rie van het circus. Dit unieke circus album is bovendien verlucht met tal loze pentekeningen, vele prachtige kleurenplaten en plaatjes; geschreven door de circuskenners bij uitstek J. v. Doveren en Fred Thomas Voor slechts I 2.50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboterleverancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteral- bum". Postbus 47, 's-Gravenhage. U krijgt dan het album per omgaande toegezond°p onder rembours. Ver meld vooral duidelijk uw naam en vol ledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvang', v gratis voor r|jksbotermer- ken. U v it zo'n merk op elk pakje roombrl (Natuurlijk ook op koel- huisbote. Neem eer. pakje extra voor de zondag! Tot lid van de commissie van toezicht aan de Christelijke Middel bare Landbouwschool te Middelburg werden benoemd de heer R. Batten, notaris te Middelburg en de heer J. H. Janse te Arnemuiden. Tot lid van de commissie van toezicht aan de Christelijke Lagere Landbouwschool te Oostkapelle werd de heer A. Ge- schiere, te Grijpskerke gekozen. Besloten werd om samen met de C.J.B.T.B. in Zeeland in de ko mende winter één of meer kader cursussen te organiseren. Een commissie van uitvoering werd in gesteld, waarin, naast vertegen woordigers van beide organisaties, zitting zullen nemen de heren drs. J. Dijkgraaf te Goes en ir. H. Steur te Middelburg. VAN 8 TOT 1500 LEDEN Eind oktober viering met receptie en feestavond VIJFTIG jaar geleden werd ln Mid- •lburg een afdeling van de algemene Nederlandse bedr|jfsbond voor de me taalnijverheid en de elektrotechnische industrie kortweg gezegd de AN MB opgericht. Daar was wel enige aanleiding voor, want in die dagen waren werktijden van tegen de 70 uur per week regel, terwijl er daarnaast nog overgewerkt werd; het gehele jaar door, want vakantie kende men toen nog niet. Overigens is die oprich ting niet zo eenvoudig gegaan; zij hing heel nauw samen met een groot aantal gebeurtenissen en de belang rijkste hiervan was de oprichting van het N.V.V. in 1906. Omstreeks de eeuwwisseling was het verre van rustig in de vakbeweging. De leden gebruikten hun stem en als dat niet hielp, hun vuisten óm anderen duidelijk te maken hoe zij er over dachten. Jammer genoeg werd er met dat praten en slaan niets bereikt, want degenen, die zij wilden overtui gen, waren lid van dezelfde vakver eniging. Middelburg nam geen uitzon deringspositie in deze rumoerige tij den in: in 1899 bestond er reeds een afdeling van de bond, maar door „ge brek aan belangstelling" is deze weer ter ziele gegaan; hetzelfde lot onder ging een plaatselijke vereniging van metaalbewerkers. Dit veranderde echter allemaal in 1906, toen het NW werd opgericht. De arbeiders kregen opnieuw vertrou wen in de vakbeweging en het kon toen niet anders of ook de Zeeuwse hoofdstad zou weer een afdeling krij gen. Dat het echter al medio 1907 was, alvorens dit besluit genomen werd, komt waarschijnlijk door de teleur stellingen die de Middelburgse me taalbewerkers in de voorgaande ja ren hadden ondervonden. De afdeling begon met acht leden en daarmee was de eerste steen ge legd. Tijdens de eerste jaarvergade ring telde z|j 28 leden, maar de klap, die drie jaar later werd uitgedeeld, was raak. Een Middelburgse sta king, die aanvankelijk de steun had van het hoofdbestuur, werd evenwel later „opgeofferd" voor een staking onder de Rotterdamse elektriciens. De Middelburgers voelden zich in de steek gelaten en bedankten bij bosjes. Niet verslagen Slechts negen bleven er over, maar ij waren niet verslagen; en geleide lijk keerden de leden weer terug, waarbij zich uiteraard steeds meer nieuwe gezichten vertoonden. Bij de viering van het 25-jarig bestaan had afdeling 225 leden. Tijdens de we reldoorlog verdween de Middelburgse ANMB van het toneel, maar direct er na groeide het ledental tot onge kende hoogte: in 1947 waren er 400. Thans, bij het gouden jubileum, be- (Slot van oag. 1) verlies van de kleren die in de ge stolen koffer waren opgeborgen niet telden Na vier jaren de vermoeienissen en ontberingen van het buitengewoon on gezonde klimaat te hebben doorstaan, trokken de heer en mevrouw Huese naar de Belgische Congo, waar de Goese dokter zich als praktizerend arts op een bloeiende rubberplantage wilde vestigen. De autoriteiten staken daar echter een stokje voor, want hij had volgens hen te weinig kennis van tropische ziekten. Geen nood oordeelde de man, die met succes reeds honderden opera ties had volbracht, en hjj verliet de Songo om in Antwerpen tropische ekten te studeren. Zes maanden la ter kon men hem wederom in dit deel van het zwarte werelddeel aantreffen, met het benodigde diploma in zyn zak. Twee en een half jaar werkte hij op een rubbercompagnie, die zes planta ges omvatte en waarvan tussen de verst verwijderde een afstand van 200 kilometer was te overbruggen. H|j kreeg hier de zorg over 4000 arbeiders en nog 30.000 „loslopen de" Congolese burgers. De voor naamste ziekte die bestreden moest worden, was de lepra: alleen in het district van dokter Huese waren 3000 lijders. Met behulp van het gouvernement, dat een Belgi sche arts als assistent voor de com pagniedokter naar dit gebied diri geerde, heeft doktor Huese veel kunnen doen voor'de zieke negers. Lang konden de negers hun weldoe ner eenter niet houden, want spoedig sprak alweer het zwerversbloed. Ver huizing van de plantage naar Stanley ville volgde, een plaats waar ongeveer 3000 blanken werkten en woonden. Het was in deze stad, dat dokter Hue se zijn veertigjarig ambtsjubileum vierde en daaraan heeft hij tal van prettige herinneringen. Maar nog kwam aan de zwerftoch ten geen eind. want nauwelijks twee jaar later, in 1955, besloot het echt- Kaar er met de caravan op uit te trek en om zijn tijd zoek te brengen in de Afrikaanse dierenparken. De N(jl. de Soedan, Oeganda, Nairobi, Rhodesia delfstoffen" Transvaal, enz. enz., het zijn landen en plaatsen, die op de duizenden kilometers lange tocht wer den aangedaan. Nu kris-kras dooi' het land te hebben gezworven werd eindelijk Kaapstad bereikt, vanwaar het echtpaar zich inscheepte op een boot naar Engeland. Wie echter dacht hen spoedig in het vaderland tegen te komen, kwam bedrogen uit, want eerst volgde een trip naar Canada en de V.S. Dat was begin 1957 en enkele weken geleden hebben de heer en me vrouw Huese het Amerikaanse contin gent verlaten en maandag arriveerden z|j in Rotterdam. Eén dag later stond dokter Huese al in Goes, want deze stad die hem gedurende 20 jaar tot woonplaats heeft gediend, kan hij toch niet vergeten. „Binnenkort zal ik hier enkele films vertonen over mijn ver blijf in Afrika", vertelde dokter Hue se, terwijl hij ons een kleurige serie dia's liet zien. Over enkele maanden vertrekt h|j wederom naar het zwarte werelddeel. Hij is voornemens zich ln één van de Engelse gebieden van Afrika te ves tigen, omdat h|j zich onder de Engelse bevolking goed thuis voelt. Wanneer hij vertrekt Dat staat nog te bezien, want als Koning Winter reeds vroeg een schrikbewind gaat voeren met temperaturen van vele graden onder nul, zou dokter Huese wél eens spoe dig de w|jk naar hot; warme en zonni ge Afrika kunnen nemen! Naar Afri ka, het donkere werelddeel, dat altijd zo'n grote aantrekkingskracht op de Goese chirurg heeft gehad en nog heeft. De oesterverzending in september In de maand september zijn van uit Yerseke in totaal 2.032.157 oes ters verzonden. De verdeling was als volgt: Nederland 178.669 stuks (vo rig jaar 195.420 st.), België 1.608.257 (v.j. 1.750.224), Duitsland 119.030 (v.j. 76.881), Engeland 92.675 (v.j. 86.700), diverse landen 33.526 (v.1. 17.760). Een totaal dus van 2.032.157 stuks (vorig jaar 2.126.985). Belangrijke figuren in het ANMB- leven zijn geweest de heren Corne- lisse en Kortenhof, later Chr. Bank en L. Geers, P. W. Gutteling, L. P. J. Sulkers en S. Blokpoel, welke laatste er meer dan 40 jaar lidmaatschap hebben opzetten. Daar de officiële oprichtingsdatum tijdens de zomervakanties viel, heeft het bestuur de feestelijke herdenking verzet naar oktober. Vrijdag 25 okto ber wordt in 't Schuttershof 'n feest avond gegeven voor de leden en hun dames; zaterdag de 26e is er een re ceptie met 's avonds weer een feest avond, evenals de eerste te verzorgen door het gezelschap van Alex de Haas. Advertentie I7.V. VA gebr. Middenstandscommissie van V.V.D. ingesteld. De heer W. ten Haaf ui» Vlissingen in het bestuur Het hoofdbestuur van de Volkspar tij voor Vrijheid en Democratie heeft na raadpleging o.m. van de centrales der partij met ingang van 1 oktober 1957 de landelijke middenstandscom missie als volgt samengesteld: lid en voorzitter drs. H. A. Korthals te Voorschoten; lid en secretaris F. L. van der Leeuw te 's-Gravenhage; functionele leden W. ten Haaf te Vlissingen (Horecabedrijf), K. J. Neukerke te 's-Gvavenhage (detail handel), mr. G. A. W. C. Baron van Hemert tot Dingshof te Maarn (ver voer), M. A. Wisselink te Heemstede (vrije beroepen), W. Zwart te Lelden (ambacht). Van de gewone leden maakt deel uit de heer C. A. Kamme- raad te Middelburg. De vergaderin- fen worden geregeld bijgewoond oor de Tweede Kamerleden J. G. H. Cornelissen en mr. F. G. van Dijk. In een dezer dagen te Arnhem ge houden vergadering heeft de voorzit ter de commissie geïnstalleerd. In deze vergadering werden de voor het midden- en kleinbedrijf belangrijke hoofdstukken van de rijksbegroting voor 1958 uitvoerig besproken. In een nota aan de Tweede Kamerfractie zullen de resultaten worden neerge legd. Collecte De collecte ten bate van de reclasse ring bracht te Yerseke 1 390.71 op. Te Wesbkapelle heeft de ten bate van de reclassering gehouden collecte t 105.— opgebracht. (Advertentie) Purol gaat evenals de kunstmaan de gehele wereld rond. De kunstmaan houdt haar loop slechts enkele dagen vol, maar Purol startte reeds 50 jaar geleden en volhardt nog steeds in 'zijn loop. Purol wint het dus van de kunstmaan. VANDAAG. Middelburg Electro: „Hun laatste nacht", 7 en 9.15 uur, 18 J.; Schouw burg: „Ik was een rebel", 8 uur, 14 j.; Vleeshal, stadhuis: Tentoonstelling Vlvona, 10—23 uur; Schuttershof: Zo meravondvoetbal, 8 uur. Vlissingen Alhambra: „De zoon van Sindbad". 7 en 9 uur. 14 j.; Luxor: „Het geheim van de heksengrot", 7 en 9 uur, 14 j. Goes Grand: „Ja, ja. die Liebe in Ti- rol", 7 en 9 uur, a.l. MORGEN. Middelburg Electro: Als zaterdag, 3.30, 2.30 en 8 uur; Vleeshal9999~.r8999-9-(iA6 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Als zater dag, 2.30 en 8 uur; Vleeshal, Stadhuis: Vlvona, 13—23 uur. Vlissingen Alhambra: „De zoon van Sindbad", 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als za terdag, 3, 7 en 9 uur. Goes Grand: „De levensroman van Jo- hann Strauss", 3 uur, a l. 's Avonds om 7 en 9 uur: Als zaterdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2