DE LEVENSROMAN VAN STRAUSS IS HISTORISCH VERANTWOORD ZEEUWSCH-VLAANDEREN Nieuwe verordening regelt sluiting van de winkels ^Poïw, WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN PREDIKBEURTEN De strijd tegen A-griep j bewijst opnieuw de eigenscbeppen van bet vee! voorgeschreven middel Aspirin ZATERDAG 12 OKTOBER 1957 PROVINCIALE ZB B O W 8 E COURANT 1 FILMS IN ZEELAND Jean Gabin in sombere Franse film „De levensroman van Johann Strauss", Grand (Goes), Is een film, die het leven van de grote componist werkelijk naar waarheid weergeeft. De makers hebben vooral gestreefd naar historische juistheid en zij zjjn daarin volkomen geslaagd. Geen ogenblik krijgt men het idee, dat het verhaal teveel is geromantiseerd: een fout, die bij dit genre maar al te vaak wordt gemaakt. Grote aandacht is besteed aan de decors, waardoor een duidelijk beeld wordt geschapen van de omgeving, waarin de walsen- koning werkte en leefde. Vele van de opnamen zijn zelfs op historische plaatsen genomen. Uitstekend is men erin geslaagd de toeschouwer een idee te geven van de toestanden in die tijd en veel van wat tot nu voor sommigen onbegrijpelijk was, wordt door deze film duidelijk. De omstandigheden, waaronder de meesterwerken van Strauss werden geboren, en die men zich in deze tijd moeilijk kan voorstellen worden in deze film geschetst. En hiermede is het voornaamste doel van de film be reikt. De hoofdrol wordt op knappe RAAD SCHOONDIJKE Do gemeenteraad van Schoondyke kwam onder voorzitterschap van bur gemeester F. A. van Rosevelt bijeen voor de afwerking van een beknopte agenda. De burgemeester weidde in zijn openingswoord enkele woorden aan de heersende A-griep waardoor twee van de drie lagere scholen gesloten zyn. Een aanvrage van het Juliana Ziekenhuis te Terneuzen om een sub sidie over 1958 van 1,50 per ver- pleegdag voor inwoners uit de ge meente, werd in verband met de zor gelijke financiële toestand afgewezen. Aan A. J. van Pamelen, de wed. H. Kanse, de wed. C. B. Wijffels, W. J. Hubregtse en C. M. Risseeuw, werden percelen grond verkocht. In een begrotingswijziging was een bedrag opgenomen voor net aanschaf fen van twee oliekachels ten behoe ve van de openbare lagere school. Het schoolgebouw moest voorzien worden van 4 oliekachels, maar in verband met de bestedingsbeperking kon slechts voor 2 kachels geld ge voteerd worden. Door deze beslissing is men noodgedwongen teruggeko men op het aanvankelijke voornemen om deze school samen met het te bouwen gymnastieklokaal centraal te verwarmen. De bouw van het gym nastieklokaal kan niet doorgaan. De voorzitter deelde mede. dat hij van de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten de toezegging had gekregen dat het krediet in rekening courant voor de tyd van één maand zal worden verhoogd met 200.000. De rijkspostspaar bank heeft zich bereid verklaard de gemeente een kasgeldlening te verstrekken van 3Ö0.000 tegen met het vooruitzicht de lening te zijner tijd om te zetten in een vaste lening. Later zal uit deze lening de uitbreiding van de Middelbare Landbouwschool kun nen worden betaald. De heer C. J. Musson werd benoemd tot waarnemend gemeente-ontvanger. Opnieuw kwam aan de orde de uit voering van de winkelsluitingswet. Vastgesteld werd een nieuwe veror dening. Deze houdt in: a. sluiting van alle winkels om 19 uur van 1 april tot en met november; b. sluiting van de kapperswinkels om 19 uur op dins dag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1 december tot en met maart; c. sluiting van alle winkels om 19 uur op zaterdag van 1 december tot en met maart. Besloten werd de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid te verzoeken de afwikkeling van de herstel- en herbouwgevallen wegens oorlogsschade van de gemeente over te nemen met ingang van 1 januari 1958. 9 RAAD IJZENDIJKE Herziene uitbreidingsplan werd vastgesteld In de donderdagavond gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van IJzcndijke aan P. J. Corijn en J. Claeijs voor woningverbetering een premie toegekend. Op voorstel van B. en W. werd besloten de wederop- bouwtaak als geëindigd te beschou wen en de minister van volkshuis vesting en bouwnijverheid te verzoe ken de gemeente van de behandeling van eventueel nog resterende geval len te ontslaan. Op voorstel van B. en W. werd 'n herziening van het uitbreidingsplan (industrieterrein) vastgesteld. De ingekomen bezwaarschriften werden voor kennisgeving aangenomen. Ten aanzien echter van hot bezwaar schrift van de heer C. Vloebergh staan B. en VV. op het standpunt dat de aanwijzing van de aan hem toebe horende grond dient te vervallen in dien hem geen vervangende grond kan worden toegewezen. De woning wetwoning Landbouwstraat werd voor 10.931,66 verkocht aan R. de Paauw. Tijdens de rondvraag informeerde de heer P. van Hijfte (k.v.p.) of er al iets bekend is over huurverhoging van de noodwoningen. De voorzitter kon hierover niets meedelen. De heer A. Dellaert (k.v. p.) vroeg of de verhoogde subsidie over 1956 aan de muziekvereniging al is uitbetaald. De voorzitter zeide toe dat dit spoedig zal geschieden. wijze vervuld door Bernhard Wicki, terwijl de wouwen, die zo'n grote rol in het leven van Johann Strauss heb ben gespeeld, worden uitgebeeld door Hilde Krahl, Annemarie Düringer, Lis van Essen en Friedl Loor, die goed spel laten zien. En gedurende de gehele voorstelling wordt men vergast op de beroemde walsen, die eens Wenen in verrukking brachten. Electro (Middelburg) vertoont deze week een sombere, maar pakkende Franse film, waarin Jean Gabin en Madeleine Robinson de toeschouwers boeien met hun spel. „Hun laatste nacht" is de geschiedenis van een bandiet en zijn meisje, die tenslotte door de politie worden ontdekt. Hoe wel zij onschuldig is en zij aanvanke lijk niets afweet van zijn duistere praktijken, helpt zij hem. Hoe zij ook haar best doet, het is tevergeefs. „Hun laatste nacht" is een spannen de film met vele boeiende scènes. Een weinig boeiende film wordt ver toond in Grand (Goes). „Ja, ja die Liebe in Tirol" is een zwakke film, die humoristisch is bedoeld, maar die de lachspieren niet al te zwaar op de proef stelt. Hans Moser is het, die zo af en toe nog wel een glimlach op ons gelaat weet te toveren. „De zoon van Sinbad", Alhambra (Vlissingen) is een Oosters sprookje (Advertentie) Oude al Jenever f 7.40 per lller ,1 raagt lie nlijter I Pollen N.V. Kollrrdam die dan één en under mei 1 >1 ijler rcgrll. in Amerikaanse stijl verbeid, hetgeen betekent, dat het op niets meer lijkt. De geschiedenis begint natuurlijk in een harem. De harem van de kalief van Bagdad nog wel. Ook de veertig rovers verschijnen nog op het witte doek. Ditmaal wordt er een vrouwen groep mee bedoeld, die in de woestijn leeft. De vrouwen hebben in de film blijkbaar de taak redding te brengen, wanneer de helden dreigen te worden vermoord. „Het geheim van de heksengrot", Lu xor (Vlissingen) is een heel ingewik kelde geschiedenis over een onschul dig veroordeelde. Een meisje gelooft in hem en wil hem helpen. Talloze verwikkelingen maken de film enigs zins moeilijk te volgen, waarbij nog komt dat met Italiaanse vaart wordt gespeeld. Het spel is echter goed en de spanning gaat geen moment ver loren. „Ik was een rebel". Schouwburg (Middelburg), bespraken we reeds eerder in deze rubriek. MIDDELBURG Zaalhandbaltoernooi E.M.M. Vanavond (zaterdag) worden in de Middelburgse veilinghal de laatste wedstrijden gespeeld van het zaal handbaltoernooi van de hoofdstedelij ke vereniging EMM, die dus met de Singelloop mee wel een bijzonder drukke dag krijgt. In de kantine zul len na afloop van de wedstrijden de prijzen uitgereikt worden. De eerste wedstrijd begint om 7 uur. VLISSINGEN „Calvijn" herdacht het zeventigjarig bestaan De jongelingsvereniging op gere formeerde grondsliag „Calvijn" te Vlissingen herdacht donderdagavond in de gereformeerde kerk haar zeven tigjarig bestaan. Na het zingen van psalm 119 1, 5 en 7, Schriftlezing uit Efeze 6 1020 en gebed, werd het bondslied gezongen en sprak de voor zitter, de heer Iv. van Belzen een ope ningswoord. Vele geslachten is de ver eniging tot een zegen geweest, aldus de voorzitter, die hierna het doel van de vereniging nog eens uiteenzette: „Jonge mensen voorbereiden op hun taak als cristen en het geven van principiële voorlichting In gerefor meerde geest om de jongens geschikt te maken voor kerk en maatschappij". Het enthousiasme van de jongelui is echter niet meer zo groot als vroeger. Ds. J. Hindriks, gereformeerd predi kant te Rotterdam, vroeger te Vlissin gen, hield de feestrede. Hij had als on derwerp gekozen „Inkoop en ver koop". „Op het eerste gezicht een vreemd thema in deze tijd van beste dingsbeperking", aldus spreker, maar de woorden zijn aan de Bybel ont leend". Bijzonder geschikt voor de jeugd noemde ds. Hindriks het bijbel gedeelte met de Spreuken, waarin de jeugd wordt gewaarschuwd Gods woord vast te houden, wel te kopen, maar niet te vérkopen. Spr. wekte de ouders op een voorbeeld van. christe lijke blijdschap te zijn voor hun kinde ren en lid te worden van de respectie ve verenigingen. Het slotwoord werd uitgesproken door drs. Verschoor, plaatselijk predi kant. die er op wees, dat men in deze tijd flinke principiële jonge mensen nodig heeft, krachtig om te strijden tegen de heersende geest van onge loof. Een Ambonees koor zorgde op verdienstelijke wijze voor muzikale afwisseling. Toneelvoorstellingen voor lagere scholen De leerlingen van de Vlissingse lagere scholen die géén A-griep hadden werden vrijdagmorgen en vrydagmkldag in „Britannia" te Vlissingen vergast op de opvoering van het kinderblyspel „De kaJie en de goochelaar" door de stichting „Het Nederlands Jeugdtoneel". Het gezelschap speelde dit oosterse verhaal, geschreven door Germaine Duchatel, in een Nederlandse bewer king van Rob Geraerds, de directeur van de stichting „Jeugdtoneel". Een jongen, die nergens voor schijnt te deugen en die overal weg wordt gestuurd, komt op een gegeven mo ment als leerling-goochelaar bij de oude, goedhartige Ibrahim. Dan blijkt duidelijk, dat Achmed zo heet de mislukte jongeman in werkelijk heid een goede, flinke knaap is, die er plezier in heeft de mensen te la ten lachen en van hun zorgen te be vrijden. Samen met z'n helpster, 't Chinese meisje Tsjoem-Tsjoem trekt hij langs de jaarmarkten en wordt beroemd: meester Achmed. Hij krijgt de beschikking over een toverspreuk van een „dad'elvcrkoopster", die hij geld geeft. Hij dringt zelfs door tot het paleis van de kaliè, waar nooit meer gelachen wordt en waar een kijvige prinses de stemming bederft. Door middel van de toverspreuk weet Achmed de sfeer in het paleis te verbeteren. Tevens „goochelt" hij de geldkist, waar bijna niets meer in zat. boordevol. John Sirag speelde een dubbelrol als Ibrahim en de groot-vizier. Tsjoem-Tsjoem was een uitstekend Chineesje en Tilly van Vliet als de lastige dochter Van de kalie heeft haar rol eveneens goed gebracht. Bepaald zwak echter was het spel van John Faber als Achmed. Ook vandaag (zaterdag) zijn er nog opvoeringen van „De kali" en de goochelaar." K.R.O. en V.P.R.O. met revue en cabaret Ook dit seizoen komen er weer enkele radio-cabaretgezelschappen voor het voetlicht. Zo treedt morgen zondagavond in „Britannia" te Vlissingen het K.R.O.-tourneege- zelscliap op met een programma, ge titeld „Revue-menu voor U". Hier werken o.a. aan mee Berry Kievits en Gerard Walden met Hafry Boda, de zangeres Coby Beek, de zanger John van Heumen en het danspaar Frances Capy. Het K.R.O.-revue- orkest onder leiding van André van Wattingen verleent medewerking. De V.PR.O. komt woensdag 16 oktober aanstaande eveneens in „Britannia" met een muzikale komedie, verzorgd door het ensem ble Benny Vreden. Dit ensemble zal de musical „Hotel de Mens" ten to nele voeren, met als medewerken den Benny Vreden, Kitty Knappert, Piet Ekel en de zangeres Ellen Craamer. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend dat ln het tijdvak van 2 oktober tot en met 8 oktober 1957, de navolgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: rijwielen, diverse sleutels, step, overhemd, hand schoenen, boodschappcnmandje, identi teitskaart, deken, oorbel, halsdoek en dat inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen van de adressen waar de na volgende voorwerpen zijn te bevragen; diverse handschoenen, sleutels, kinder- ring, sjaal, autoband, rijwieltas met In houd, kinderjasje, horlogebandje, kana rie, handveger, rasp en kniptang, nagel schaartje met vijltje, oorknopje, kussen van kinderwagen, reservewiel auto. arm band, portemonnee, ceintuur, gymschoe nen, kinderjasje, beenstuken en kinder- ring. Examens Geslaagd voor scheepswerktuig- kundige, diploma A, de heren H. Lopes Dias en H. G. A. C. Moesen, leerlingen der „De Ruyterschool" te Vlissingen. O.- EN W.-SOUBURG „Nemidso" te Souburg bestond 25 jaar Met een receptie in de middag uren en een feestavond is woensdag in „De Zwaan" te Souburg het 25- jarig bestaan van de „Neringdoende middenstandsvereniging Nemidso" gevierd. Tijdens de receptie voerden onder meer het woord de midden standsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje uit Goes en de loco-burgemeester van Souburg, de heer M. A. van de Putte. De heer Van de Putte zette de be tekenis van de middenstand voor Souburg uiteen en wees op de sa menwerking, die er tussen het ge meentebestuur en de middenstanders bestaat. Hij memoreerde de grote verbeteringen en vernieuwingen, die de winkelpanden in Souburg de laatste jaren ondergingen. Van de Kamer van Koophandel en van zusterverenigingen uit Vlissin gen en Middelburg waren felicitaties binnengekomen. 's Avonds opende de voorzitter van de jubilerende middenstandsvereni ging, de heer C. Hendrikx, de feest avond. Hij releveerde het „wel en wee" van de vereniging en stipte daarbij aan, dat zij uit nood in de crisisjaren werd geboren. On danks vele moeilijkheden in de be zettingstijd en door de inundatie, bleef de vereniging bestaan. „Zij gaat thans vol goede moed verder"', aldus de heer Hendrikx. Vervolgens trad het cabaretgezelschap- „De Zandkorrels" uit Middelburg voor het voetlicht. Dc jubileumviering werd besloten met een koffiemaal tijd, waarna nog een gezellig sa menzijn volgde. Ernstige aanrijding Bij de hoek Koopmansvoetpad Kanaalstraat te Souburg deed zich dinsdagmiddag een ernstige aanrij ding voor tussen een broriifietsberij der de heer J. d. E. en een motorrij der de heer v. d. B. De heer d. E. werd met inwendige kneuzingen op genomen en naar huis gebracht, maar moest later naar een ziekenhuis in Vlissingen overgebracht worden. Ook de heer v. d. B. werd aan een der armen verwond. GOES R.K.V.V. „Robur" hield haar jaarvergadering De R.K.V.V. „Robur" te Goes hield ln café Baarends haar jaarvergade ring welke een goede opkomst had. De voorzitter, de heer P. J. Janssens zei- de in zijn openingswoord dat de ver eniging momenteel er gezond voor staat. De elftallen boekten goede re sultaten. De vereniging mocht dit jaar ook haar vijfentwintig jarig bestaan herdenken. Een woord van dank richt te de voorzitter vervolgens tot de Goese middenstand voor het beschik baarstellen van prijzen voor de g< houden bazaar. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer E. W. Jans sens bleek, dat het ledental steeg tot 93. Voor de eerste maal sedert het be staan werd met drie seniorenelftallen aan de competitie deelgenomen. De rekening van de penningmeester, de heer A. Aertsen sloot met een batig saldo van f 211,17 met aan ontvang sten f 3538,20; aan uitgaven f 3327,03. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren P. J. Janssens, A. Hoogesteger en D. van Hese herko zen, terwijl het bestuur uitgebreid werd met de heer J. P. H. Capello. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren F. Aarts, C. Remijn en F. Landa. De elftalcommissie zal het komende jaar bestaan uit de he ren B. Joosten, P. J. Temmerman en A. Quinten Sr. en de juniorencommis sie uit de heren M. J. Polfliet, Jos. Buysrogge en A. Quinten Jr. Aan het eind der vergadering sprak de geeste lijke adviseur, kapelaan Van Stee een kort Woord, waarin hy de leden op wekte om toch vooral de sportiviteit en onderlinge vriedschap niet uit het oog te verliezen Filmavond „Tussen Indus en Ganges" De Vereniging voor Algemene Wetenschappelijke Belangen te Goes heeft haar winterseizoen ingezet met de kleurenfilm „Tussen Indus en Ganges", die zowel donderdag- als vrijdagavond ln het „Schuttershof" werd vertoond. Deze film werd ver toond door de voor de leden van We tenschappelijke Belangen bekende Limburgse cineast mr. A. L. Hus- tinx. Hij ondernam een reis van cir ca 20.000 kilometer naar en door het vroegere Brits-Indië, dat in 1947 uit een is gevallen in twee onafhanke lijke staten, namelijk India en Pa kistan. Zijn film belichtte het ge deelte van zijn reisindrukken, die hij in India had verzameld. In deze boeiende rolprent voerde de filmer de toeschouwers via de levendige Oliebollenactie. De oliebollen-actie, gevoerd door de turnvereniging „Astrow" te Souburg is geslaagd. Niet minder dan 10.500 bollen zijn aan de man gebracht. Door deze actie die op touw gezet is orp een brug aan te schaffen, is men weer een stuk dichter tot dat doel gekomen Bij de eerstvolgende uitvoe ring bestaat er dan ook goede hoop de dames op deze „oliebollen-brug" te zien werken. VEILING TERNEUZEN. Groente. Sla 3—13.80. Bloemkool 10—51, afw. 10—25. Witte komkommers 10—15. Knolselderij 9—13. Peen 27—30. Bintjes I 12.70, Andijvie 7—19. Prlnc. bonen 50—85. Rodekool 10—11. Sav. kool 7—15. Witte kool 9—12. Prei 16—22. Spruiten 43—55. Tomaten 20—42, Witlof B II 43—50. Fruit. Appelen: Cox's Orange Pippin, H I 60-65 91, 50-60 72. Goudrelnette, H I 95 78, 85-90 78. Jonathan, ST 85-90 84, 80-85 84, 75-80 85, 70-75 83, 65-70 80. 55-60 54, H I 85-90 72, 80-85 77—81, 75-80 77—80, 70-75 06—85, 65- 70 72, 60-65 67, 55-60 54—55, H II 51—52, keu ken 65—68, fabriek 48—51, kroet 36—42. Laxton's Superbe, H I 35-90 64. 80-85 65, 75- 80 67, 70-75 68, 65-70 66, 60-65 60, H II 42, keu ken 59, fabriek 45, kroet 40. Appelen val 25—44. Peren: Beurré Alex Lucas, H I 75-85 102, 65-75 100, H II 85, keuken 50—52, fabriek 42, kroet 35. Doyenne du Cornice, H I 75-80 148, 70-75 140, 65-70 135, keuken 112, fabriek 80, kroet 52. V.V.Z.B. GOES. 11 oktober. Groenten: Kropsla, B II 6—9. Komkommers, A H 910, B II 12—21. To maten, A 64, B 64, c 32—36. Bloemkool, A I 36—38, A II 18—27, B I 15—23, afw. 10—25. Wortelen per bos 1032. Kroten per bos 15. Kroten per kg 15—17. Uien 5—11. Prei 17— 22. Andijvie 7—15. Groene sav. kool 16—26. Rodekool 6—17. Snijbonen 120—135. Dubb. pr. bonen 3881. Pronkbonen 4666. Knol selderij 9. Bosselderlj 3. Black Allcant, I 196—201, II 172—180, H 154. Officiële publikaties MIDDELBURG. BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad in zijn vergadering van 7 oktober 1957 besloten heeft medewerking te verlenen ingevol ge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan de Vereniging „De Christelijke Burgerschool" tot het aanschaffen van leermiddelen voor haar school voor uit gebreid lager onderwijs aan de Olmen laan, in verband met de stijging van het aantal leerlingen. Middelburg, 7 oktober 1957. havenstad Bombay met ongeveer 4 miljoen inwoners naar het noorden, waar Indore met zijn primitieve, maar interessante omgeving, Bhopal met zijn vorstenhuizen en oude mos kee, en Sanchi met zijn Boeddha- stupa op het witte doek verschenen. Eveneens verkreeg men een goede indruk van de sprookjesachtige pa leizen en lustoorden in de staat Radjputana. Op de film van mr. Hustinx kon men eveneens een ou derwets prinsenhuwelijk bewonde ren. Lezing voor plattelandsvrouwen De afdeling Zuid-Beveland West van de Bond van Plattelandsvrouwen belegde een bijeenkomst in de „Prins van Oranje" te Goes, welke onder lei ding stond.van mevrouw J. C. van WilligenEverse. Mevrouw Y. I. E. Wegener Heeswijkvan Balen Blan ken uit Den Haag hield een lezing over het onderwerp „De moeilijkheden en de zorgen van onze kinderen." De ze causerie werd met grote aandacht door de leden gevolgd. KAPELLE Plattelandsvrouwen bijeen De afdeling Kapelle van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen hield in hotel „De Zwaan" een van zijn periodieke winterbijeenkomsten. De leiding was in handen van de presi dente, mevrouw Mennesde Schip per. Na eerst de huishoudelijke zaken te-hebben afgehandeld, werd door me vrouw Y. I. E. Wegener Ileeswrjk van Balen Blanken gesproken over „De verhouding van kinderen tegen over de ouders". Een interessante le zing waarvoor een goede belangstel ling bestond. HEINKENSZAND Raad vergadert De raad der gemeente Heinkenszand komt maandag 14 oktober, 's avonds om half acht bijeen. Onder meer zal dan worden behandeld een voorstel tot het verlenen van medewerking bij de bouw van een nieuwe protes tantse kleuterschool. Voorts wordt voorgesteld een gedeelte van de Wes terstraat te verbeteren. Besproken zal worden de wijziging van het uit breidingsplan. Tevens is er een vooi- stel om het onteigeningsbesluit te wij zigen. Walcheren ZATERDAG 12 OKTOBER Adventisten. Middelburg 10 Bijbelstu die, 11 ds. De Raad; Vlissingen 9.15 ds. De Raad, 10.15 Bijbelstudie. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse Kerk) 7 308 uur; Middelburg (Koorkerk) 88.30 uur. ZONDAG 13 OKTOBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Theunissen; Ar- nemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij; Big- gekerke 9.30 ds. Aalders, 2 ds. Kwast, Domburg 10 ds. Van Vliet, 7 ds. Kalk man; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wis se (H.A.); Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Hofman (gezinsd) 7_,bijzondere dienst ds. Hofman; 't Zandt 10 ds. Durkstra (gezinsd. en H. D.) geen jeugdkerk, 7 ds. Oost hoek, Vliss. str. geen dienst. Melis- lcerke 2.30 ds. De Groot; Middelburg Nieuwe Kerk 9 ds. v. d. Linden, 10.30 ds. v. Woerden (H.A.) 7 ds. Aalders; Engelse Kerk 10 ds. Don; Koorkerk 10 ds. v. Houte (bed. H.D.); Nieuw en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Van Haarlem (HA); O. en W-Souburg 9.30 en 11 vic. Duvekot, 7.30 ds Hai- tjema en ds. Pontier, Interkerkelijke Gezinsdienst. Kanaalstraat. Con cordia 9.30 jeugdd. Oostkapelle 10 ds v. Empel, 2.30 ds. v. Woerden, Rit- them 10 ds. v. 't Hof, 2.30 ds. Cor- nelder (doopd.); St. Laurens 10 ds. Kalkman. 7 ds. Van Vliet; Veere 10 ds. Otte, 7 ds. v. d. Linde; Vlissingen, St. Jacobskerk 10 ds. Kwast (bed. H.A,), 5 ds. Kloosterman, Engelse Kerk 9.30 Kerk voor jongeren 12 16 jaar, Johanneskerk 9.30 ds. Hait- jema (voorb. H.A.). 7 ds. De Groot, Havendorp 10 ds. Dc Groot; Westka- pclle 9.30 ds. Theunisse, 2.30 ds. Durkstra. 7 ds. v. Evert (jeugdd.) Zoutelande 9.30 ds. Oostewyck, 2.30 ds. Aalders. Eglise Wallone. Middelburg 10.30 pasteur Berthoud. Evangelisatie op G.G. Vlissingen Willem m kazerne 10 en 5 dhr. Zwij- nenburg. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. v. d. Kerk; Domburg 10 en 2.30 ds. Pontier; Gapinge 9-30 en 2 ds. Gearsink: Grijpskerke 10 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Heesen; Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 en 2.30 kand. Tis- sink, 5 ds. Dondorp, Noorderkerk 9.30 ds. De Boer (bed. H A.) 5 ds. De Boer (dankzeg). Lutherse kerk 7.15 geen dienst; Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveid (bed. H.A.); Oostkapelle 9.30 en 2.30 ds. de Groot, (bed. H.A.)Seroos- kerke 10 en 2.30 uur ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 ds. Streef kerk bed. H.A.), 2.30 ds Streefkerk (bed. H. A.)Vlissingen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9.30 en 2.30 f zeg.) 2.30 ds. Dondorp (bed. tapelle H.A.) (dank- Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Mid delburg 9.30, 2 en 6.30 ds. De Gien; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlis singen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; West kapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Zoute lande 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Kleisen. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. kring. Vlissingen 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes (H.A.)Vlissingen 9 ds. Johannes. Doopsgezinde Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 dr. S. Daalder. Hersteld Apostolische Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heilsk. 4 openl.sk. 7.30 Verlossk.; Vlissingen 10 Heilsk. 7.30 Verlossk. G.G.N. Middelburg, Cantinezaal vei ling, 9.30, 2 en 6 leesd. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: w. Feikema, Dam 30, tel. K 1180—2903. Apotheek: Van der Harst, Korte Delft 12. tel. K 1180—2789. Vlissingen: G. J. M. de Greef, Jullana- laan 13, tel. K 1184—2121. Apotheek: Van de Kleine Mulder, Sin gel 9, tel. K 11842730. Zoutelande. Koudekerke, Westkapelle: H. Frima, Duinweg 59, Zoutelande. tel. K 1186—282. Oostkapelle, Serooskerke, Vee re: M. van der Sluys, Markt A 155, Veere, tel. K 1181—271. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING". 11 oktober. Goudrelnette, H 85-95 81—82, H 75-85*80, H 63-75 73, II 55, K 61, F 54. COX'6 Orange Pippin. H 75-80 99, H 70-75 95—101, H 65-70 97—98, II 60-85 94, H 55-60 76, II 51, K 76-77, F 49—58. Jonathan, ST 80-85 81, ST 75-80 82, ST 70-75 83, ST 65-70 79, ST 60-65 72, H 80-85 81, H 75-80 79—81, H 70-75 78—83, H 65-70 79—80, H 60-65 67—68, II 52, K 60, F 44—52. Sterappel, H 65-75 95—98, H 55-65 76 -77, II 52—53, K 68. F 40—51. Laxton's Su perbe, H 80-85 71, H 75-80 72, H 70-75 73, H 65-70 73, H 60-65 60, K 61, F 39. Glorie van Holland, H 75-85 84," H 65-75 76. Comtesse de Paris, H 65-75 89, H 55-65 86, II 51, K 56—59, F 42. Zw. wijnpeer. H 60-70 105, H 50-60 97, H 41, K S3, F 42. Nouv. Poiteau. H 65-75 86, H 55-65 78, K 52. F 40. Br. Alex. Lucas, H 75-85 110, H 65-75 108. K 63. F 35—49. Emile d'Heyst, H 65-75 93, H 55-65 87. n 49. Joden- peer, H 60-70 79. H 50-60 70. H 36, K 42, F 37. Doyenne du Cornice, H 80-85 145. H 75-80 150, H 70-75 145—148, H 65-70 141, H 110, K 115, F 70—82. St. Remy, H 75-85 64, H 65-75 61—62, H 55, K 51, F 45. Pondspeer. H 75-85 53, H 65-75 53, K 50, F 45. Hollandszoet, I 48, II 39, F 26. Gleser Wildeman, I grof 71—76, I 65—72, II 51—53, K 52—60, F 42—50. Zoete Ermgaard, I 63—64, II 47—53, K 56, F 36—50. Lomb. Calville, I 56—67, II 53, K 52. F 43. Conference, I 70, II 56, K 67. Legipont, I 88, K 74, F 54. Winterlouwtje, I 54, II 46. Franse Relnette, 61—62, K 53, F 52. Klei- peer, I 51,1 grof 57. Zoete Pippin, I 68—69, II 58, K 63. Crimson Cox's. I 79—83, F 51. Brederode, I 59. Br. Clargeau, I 68—79. Kroetappelen 38—39. Goudreinette, val 49. Kroetperen 23. Bramen per doos II 4117. BI. druiven. I 156—185. H 146—1G1. Noten p. st. 6Vs. Groenten: Bloemkool 12—35. Dubb. bonen 70—85. Prei 17—19. Andijvie 17. To maten 20—29. Sav. kool 8—11. Komkom mers 8. Kropsla 8—9XA. Aardappelen 14. VISMIJN TE VEERE. 11 oktober. Aangevoerd: 1596 kg handels garnalen 78—95; 38 kg wijting 27—35; 3 kg middeltong 186—246; 53 kg rog 18—20. VEILING „WALCHEREN" G.A. 11 oktober. Aardappels: Bintje, bonken 14.10—14.40, grote 4—11.50. drieling 4.30. Koopmans blauwe 17.70—18. Climax grote 9.10—6.70. Fruit. Appels: Goudrelnetten, K 57—72. Jonathan, H I 65-70 68, K 68. Zoete Arm- gaard, H I 60 en op 1.08. Cox Orange Pip pin, H I 55 85—88. K 89-96, fabriek 67—79, val en kroet 10—52. Tomaten, A 20—75, B 2034, c 20—30. Druiven: Black Alicante 1.32—1.82. Golden Champion 2.27. Peren: Gieser Wildeman, H I 55-60 69—70, H n 60 —61. K 52—66, val 20—48. St. Remy, H I 70- 75 54, 65 54, K 53—60. Beurré Alex. Lucas, K 34—57. Kraatpeer. K 47—62. Léglpont, K 72—76. Doyenne du Cornice, K 89—92. Groenten: Andijvie 7—10.' Postelein 53— 58. Prei 1016. Rodekool 519. Savoyekool 7—15. Wittekool 7—10. Spruiten 24—83. Wit lof 63—89. Komkommers, A 8—15, B 8—13, C 8—9. Uien 10—15. Peen kg 8—16. Peen bos 16—36. Waspeen 10—33. Kroten bos 7—15. Snijbonen 1.67. Pronkbonen 38—61. Dubbe le Princes. 55—96. Sla 3—20. Spinazie 23— 43. Herfstrapen 2—8. Chinesekool 2—6. Bloemkool, A 10—27, B 10—12, C 10. VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 oktober. Andijvie 7—17. Bloemkool 10 —34. Snijbonen 61—1.58. Stamboon dubbele princessen 30—98. Komkommers 8—22. Ro dekool V/2—9V2. Witte kool 2—8. Kroten 5li8. Bospeen 10—16. Waspeen 10—19. Prei 1014. Sla 3—12. Spruiten 15—93. Tomaten 20—77. Staakprlncessen 46—1.28. Savoye kool 7—17. Radijs U. Jonathan 32—79. Goudreinette 37—72. Cox Orange 37—83. Lombart Calville 43—53 K. Golden Delicious 51—65 K. Zoete Erm gaard 29—72. Doyenne du Comice 1.24. Le gipont 78—81. Zwijndrechtse wijnpeer 61. Gieser Wildeman 60. N. Poiteau 57. Kas tanjes 1.381.49. Noten 3.90. Advertentie fm&pOUh mderFiujMfaMi Uitgestelde wedstrijden afdelingsvoetbal. Voor de zaterdagcompetitie zyn als nog (in verband met griep) uitge steld de volgende wedstrijden: le klas: Spui—Colijnspl. Boys; 2e klas B: Me- voSVD; 2e klas C: Colijnspl. Boys H—Kapelle en 2e klas E: SVD H— Arnemuiden III. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg: T. C. WALCHEREN tel. 3200 V. DOESELAAR. tel. 215S.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15