„GEVAARLIJK SPEL" MET EEN ZÉÉR GELUKKIG EINDE WALCHEREN HANDWERKONDERWIJS OP V.G.L.O.-SCHOOL KOMT IN HET GEDRANG MARKTBERICHTEN DINSDAG 8 OKTOBER 1957 PROVINOIALE ZEEUWSE COURANT 5 FILMS IN ZEELAND Martine Carol bezielde femme fatale in „Nana" Met vier knappe studenten en een bijzonder knappe nachtclubzangeres is voor een fimregisseur, die eens een flinke winst wil maken, al heel wat te beginnen. Als dan één van die studenten een „shock natuur lijk van een oorlog heeft over gehouden en één van hen wil trou wen en degelijk worden, terwijl de overige twee hem in feite dwingen om een roofoverval te plegen, dan is het draaiboek voor de rolprent bijna gereed! De „geshocte" student wordt half krankzinnig en bijna zou het toch nog een klein drama worden, maar de producent zowel als de regisseur blijven aan hun winst denken en on ze krankzinnige man wordt geluk zalig lachend naar een psychiatri sche inrichting vervoerd, waar door een goede behandeling „de gene zing op hem wacht". Onze serieuze man heeft niets gedaan, integendeel hij heeft de „vreemde" student, die, bezeten van de overval, er per se met de buit vandoor wil gaan, ge kalmeerd. Hij mag dus trouwen er wel met de nachtclubzangeres, waar hij lang op had gewacht. Deze zan geres wordt gespeeld door Kim No- vak, die met Frank Sinatra zo'n boeiend spel te zien gaf in „De man met de gouden arm". Guy Madison en Brian Keith zijn studenten, re gisseur is Phil Karlson. De film heet „Gevaarlijk Spel" en draait van dinsdag tot en met donderdag Luxor (Vlissingen). Een aardige showfllm, met June Allyson en Jack Lemraon, is „In de bus van Coronade", dinsdag er woensdag in Alhambra (Vlissingen) De guitige (en opstandige) dochter van een veekoning, die naar de wel luidende naam van Andrews luistert, een nietsnut met de nog muzikaler naam Ballarino, een meestentijds be rooide journalist en een aantal over al opduikende privé-detectives zijn de kleurrijke figuren, die dit ver haal zijn levendigheid verlenen. Pa niekerige avonturen en een grappig slot maken de rolprent werkelijk de moeite waard. Danny Kaye heeft wel eens de ge woonte om stoutmoedige staaltjes uit te halen. Maar in „De Wonder man" (Grand, Goes) overtreft hij al zijn voorgaande toeren. Spottend met zwaartekracht andere „onbenullige zaken" zweeft hij door het leven, met aan zijn zij de een mooi meisje heeft men hem wel eens zónder gezien? Virginia Mayo. Zoals reeds eerder in deze rubriek gemeld, zijn naam staat borg voor lachorkanen. De sympathieke Shelley Winters speelt samen met de gebruinde Ro- ry Calhoun een hoofdrol in „De schat van Pancho Villa" (Electro, Middelburg). Men kan zich deze film wel voorstellen, als men weet, dat hij is opgenomen in technicolor en superscope. Een verhaal om de Officiële publikaties VLISSINGEN. MEDEWERKING ART. 72 L. O. WET 1320 B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de raad der ge meente in zijn vergadering van 27 sep tember 1357 besloot medewerking tt verlenen aan: I het r.-k. kerk- en schoolbestuur voor het aanschaffen van leermiddelen v< het verkeersondenvijs aan het 3e tot met het Ge leerjaar van de onder het bestuur staande St-Jacobschool aan de Breestraat. - II het bestuur der vereniging voor bij zonder lager onderwijs op gereformeerde grondslag voor de aanschaffing van olie- stookkachels ten behoeve van de onder het bestuur staande school voor gewoon lager onderwijs aan de Kasteelstraat. Vlissingen, 30 september 1957. VLISSINGEN. MEDEWERKING ART. 50 KLEUTERONDERWIJSWET. B. en W. van Vlissingen brengen ter open-bare kennis, dat door de raad der gemeente in zijn vergadering van 27 september 1957: 1. medewerking is verleend aan het be stuur der vereniging voor christelijk kleuteronderwijs voor de aanschaffing van 3 ollestookkachels ten behoeve van de Prinses Irenekleuterschool aan de Wilhelminastraat 2. medewerking is verleend aan het r.-k. kerk- en schoolbestuur voor de aanschaf fing van oliestookkachels, vloerbedek king, ontwikkelingsmateriaal en hulp middelen voor en het aanbrengen van een bergruimte achter de St.-Josephkleu- terschool aan de Bi-ouwen-aarstra-at; 3. medewerking Is geweigerd aan het r.-k. kerk- en schoolbestuur voor het aan brengen van rubberdopjes onder het meubilair van de voornoemde St.-Jo- sephkleutersohool. WESTKAPELLE Benoeming Met ingang van 1 december is tot on derwijzer aan de „school met de bijbel" te Westkapelle benoemd de heer G. de Lugt te Schoondljke. O.- EN W.-SOUBURG Bibliotheek aangeschaft De afdeling Souburg van de bond van ouden van dagen zal ook dit win terseizoen trachten haar leden zo aan genaam mogelijk bezig te houden. De bijeenkomsten die gehouden zullen worden in het muzieklokaal aan de Burchtstraat zullen elke middag plaatsvinden. Het bestuur van de bond heeft ook een bibliotheek weten samen te stellen, waaruit tegen een geringe vergoeding boeken kunnen worden geleend. Gift aan kerkvoogdij De kerkvoogdij van de gemeente Souburg heeft van de hervormde vrouwenvereniging een gift van f 200 in ontvangst mogen nemen. Dit was het restant van de onlangs door deze vereniging gehouden verkoopmiddag. dagelijkse zorgen bij te vergeten met avonturen en romantiek in on gelimiteerde hoeveelheden. DONDERDAG-CYCLUS. In Grand, Goes draait de sterke, op de roman van Eniile Zola geba seerde rolprent „Nana", waarin een verrukkelijke Martine Carol oog, oor en hart streelt. Zij is een mees terlijke „femme fatale"; door haar gaat een zeer geacht en voor Frank rijk zeer belangrijk persoon Charles Boyer op z'n best volko men ten gronde. De regisseur is er niet voor teruggeschrokken om een écht drama te verfilmen. De ge noemde minister daalt door Nana van een bijzonder degelijk man af tot één, die volkomen van haar af hankelijk is. Het verhaal voert naar een spectaculaire climax. „Het einde van een grote liefde", die donderdag in Alhambra, Vlissin gen wordt vertoond, werd onlangs uitvoerig in deze rubriek besproken. De levensgeschiedenis van Frédé- ric Chopin werd verfilmd in „De on vergetelijke melodie" (Electro, Mid delburg). De muziek is goed, voor wie van Chopin's werken houdt althans, dat kan niet missen. Maar dat is dan ook vrijwel het enige goede aan deze nogal zoetige rol prent, waarin Cornel Wilde, Paul Muni en Merle Oberon de hoofdrol- len spelen. Er komt meer kijken voor een goede verfilming van de levensgeschiedenis van een groot heid. Kon. onderscheiding. Bij kon. besluit is verleend de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons, aan A. Ka- moen te Westdorpe, hulpopzichter bg de Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent. Nederlands Jeugdtoneel met „De kalief en de goochelaar". Driemaal klaterde maandag in de Middelburgse Schouwburg een en thousiast applaus op. Het was be stemd voor de leden van het Neder lands Jeugdtoneel, die onder leiding van Rob Geraerds drie voorstellingen hebben gegeven van „De kalief en de goochelaar" voor de leerlingen der lagere scholen. Het applaus beteken de, dat de jeugd, die de grote zaal tot driemaal toe geheel bezette, zich kostelijk geamuseerd heeft. Vermel ding verdienen de fleurige decors, die dit stuk nog aantrekkelijker maakten. De Zeeuwse Volks Universiteit heeft de stichting „Nederlands Jeugdtoneel" bereid gevonden om met dit toneelstuk een tournee door Zeeland te maken. Uiteraard komen bij het in elkaar zetten van een der gelijk tournee vele moeilijkheden kij ken zowel voor de organisatoren als voor de uitvoerenden, maar vandaag (dim "ag) komt Rob Ge raerds naar Goes, waar twee voor stellingen gegeven worden, daarna is IJzendijke aan de beurt met twee voorstellingen, Oostburg wordt don derdag bezocht voor drie voorstellin gen, terwijl het gezelschap vrijdag en zaterdag in Vl'pringen twee voor stellingen geeft. Tot sot van de tour nee komt het Nederlands Jeugdto neel op 21 oktober in Zierikzee. Deze uitvoering is een onderdeel van h:': Z.V TT--choolprogramma. VLISSINGEN De heer D, Heijboer ter aarde besteld. Maandagmiddag werd op de alge mene Noorderbegraafplaats te Vlis singen onder zeer grote belangstel ling het stoffelijk overschot van de heer D. Heijboer, die j.l. donderdag middag bij een dodelijk ongeluk om het leven kwam, ter aarde besteld, Onder de aanwezigen was de burge meester van Vlissingen, de heer mr. B. Kolff, de wethouder van gemeente werken, de heer M. A. van Popering en de directeur van de gemeentelijke woningdienst, de heer A. Rorije. Tal van deputaties van verenigingen, waarin de heer Heijboer een bestuurs functie vervulde, waren aanwezig. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de heer C. Noordberg, penningmeester van het hoofdbestuur van de Alg. Bedrijfsbond van arbei ders in Voedings- en Genotmidde len, de heer J. Marijs, voorzitter van de woningbouwvereniging „Gemeen schappelijk Belang" de heer A. A. A. Schellings, 2e voorzitter van de Vlis- singse Speeltuinvereniging, de heer A. R. König, voorzitter van de afd. Vlissingen van de bond van ouden van dagen, de heer Th. P. van Zutphen, secretaris van de speeltuinvereniging „de Oude Stad", de heer W. Melis, voorzitter van de afd. Vlissingen der Algemene bedrijfsbond van arbeiders in Voedings- en Genotmiddelen, de heer S. de Graaf, voorzitter van de Coöperatie „de Broederband" en de heer L. P. van Oorschot als oud-colle- i en vriend. Ai deze sprekers belichtten de gro te verdiensten van de heer Heijboer op zowel sociaal en maatschappelijk terrein, waaraan deze mens tijdens zijn leven zijn beste krachten heeft gegeven en spraken woorden van troost tot de familie Heijboer. Ds. F, S. Kloosterman, Nederlands hervormd predikant te Vlissingen, las tenslotte enkele Schriftgedeelten voor en besloot met het „Onze Vader". De oudste zoon, de heer C. J. Heij boer, dankte namens zijn moeder en verdere familie voor de gesproken woorden en de grote deelneming. „Gemeenschappelijk Belang" Vlissingen vergaderde. Tweede voorzitter, de heer D. Heijboer, herdacht. Vrijdagavond hield de woningbouw vereniging „Gemeenschappelijk Be- lang" te Vlissingen in het hervormd jeugdgebouw haar jaarlijkse leden vergadering. De voorzitter, de heer J. Marijs, herinnerde in zijn openings woord eerst het droevig en plotseling verscheiden van de tweede voorzitter, de heer D. Heijboer, die zulk een grote plaats innam in de vereniging en in tal van functies in andere organisa ties. Spreker schetste de jarenlange sa menwerking met de heer Heijboer in het bestuur en stelde diens ijver en werkkracht ten voorbeeld voor ande ren. In een ogenblik van stilte werd staande de heer Heijboer herdacht. Vervolgens wees de voorzitter op het vele werk, in het afgelopen jaar ver richt. Het werk neemt steeds toe, vele conferenties werden gehouden over nieuwbouw en herstel waterschade. In het begin van het volgend jaar' zuyen de complexen nieuwe woningen in Tuinstad en Van Dishoeckstraat worden opgeleverd. Ook dit jaar zijn weer verschillende woningen met inundaticschade hersteld, doch vele komen hiervoor nog in aanmerking. Het is teleurstellend, dat een definitie ve oplossing nog steeds op zich laat wachten. Ook de ondorhoudsnormen noemde spreker veel te laag en hier door kunnen vaak nodige herstellin gen aan de woningen niet worden uit gevoerd. Het bedrag voor onderhoud zou minstens f 132 a f 145 per wo ning moeten bedragen. Het 39e jaarverslag en het financi eel verslag, uitgebracht door de se cretaris, de heer W. de Ridder, werden goedgekeurd. De aftredende bestuurs leden, de heren J. Marijs, W. de Rid der en W. L. de Bree, werden bij ac clamatie herkozen. De heer B. de R>d der werd herkozen als commissaris. Kaartloernooi. Door de personeelsvereniging der P.Z.E.M. te Vlissingen werd een kaarttoernooi georganiseerd, dat ge houden werd in de conferentiezaal van de centrale Zeeland aan de Edison- weg. Er werden verschillende spelen gespeeld, voor de winnaars waarvan aardige prijzen ter beschikking wa ren gesteld. Voor deze kaartavond be stond veel belangstelling en het was een zeer geanimeerde wedstrijd. Feestavond „Mercurius" De afdeling Vlissingen van de alge mene bond „Mercurius" organiseerde zaterdag in het Concertgebouw te Vlissingen een feestavond, waaraan het cabaretgezelschap van Charles René medewerkte. Dhr. J. Mommaas voorzitter van de afdeling sprak een openingswoord, waarna de bonds- penningmeester. de heer K. F. Pieter- se, een terugblik wierp op de positie van de arbeiders in de afgelopen, veertig jaar. Er is in deze periode veel verbeterd. De vakbeweging is een hechte eenheid geworden, die uit het maatschappelijk bestel niet meer weg te denken is. Hierna volgde de huldiging van een aantal jubilaris sen die resp. 25 en 40 jaar lid zijn. De heer J- de Nooyer die op deze dag veertig jaar lid was van „Mercurius" kreeg de gouden speld van het N.V.V. uitgereikt. De andere jubilarissen; de heren N. Knuyt, A. Peene, A. Ga- briëlse en J. van der Eyk, die vgfen- twïntig jaar lid waren, ontvingen de zilveren speld van het N.V.V. De echtgenoten van de jubilarissen kre gen uit de handen van de bondspen- ningmeester een doos bonbons. Na deze plechtigheid volgde het ca baretprogramma, dat door Charles René en zijn gezelschap op aardige wgze naar voren werd gebracht. Een bijzondere attractie was wel 't op treden van Diana en Daranti die met hun xylofoon- en kristallofoonspel de zaal in verrukking brachten. Hetty Croes, de charmante cabaretière, won de harten van talrijke aanwezigen met een paar eenvoudige liedjes, ter wijl conferencier Han Bakker menig lachtsalvo deed opklinken. Na afloop van het progra>.ima volgde een ge zellig samenzijn. Geslaagde toneelavond in het Scheldekwartier. Een „halfgare" wiskunde-leraar, een verliefde, bijna altijd dronken journa list. een strenge tante, een lief jong meisje en haar boze pa, dat zÜn de figuren, waarmee August van Zuylen heeft gegoocheld in zijn blijspel „Bliif zitten waar je zit". Dit toneelstuk werd zaterdagavond in de „Schelde- hal" opgevoerd door „De nieuwe Am sterdamse Komedie" voer de perso neelsvereniging van de Kon. Mij „De Schelde". De vele toeschouwers heb ben genoten van wat „De nieuwe Amsterdamse Komedie" onder regie van Johan Strong over het voetlicht bracht. Alles komt na vele complica ties en vaak grappige situaties tot een goed eind. waarbij de fraai ge snorde journalist die op het be slissende moment juist dronken in de keuken onder tafel lag met een cog- nacfles in zjjn hand er het be- kaaidst afkomt. Er werd goed ge speeld. Vooral Johan Sirag als de wis kunde-leraar was goed óp dreef. Al- bert van der Linden was een „echte" journalist. Tilly van Vliet, als de pin nige tante, speelde voortreffelijk en Ditv Doornbos als haar meer gemoe delijke zuster deed niet voor haar on der, evenmin als Willy Brands, die „de werkster" speelde. 'Julien Moreau, de hyperstrenge vader van Yvonne, vond een meesterlijke vertolker, in Wim Bagge. Wilma Wattier als de verliefde Yvonne kon niet zo bost meekomen. Vooral iti het bcsfm was haar spel tamelijk weinigzeggend. „De nieuwe Amsterdamse Komedie" heeft een vlotte vertolking gegeven van een geestig blijspel. Na de opvoe ring bleven velen nog enige tijd'dan sen. ZEELAND SPORT-RCS 5-0 Zeeland Sport heeft een grote over winning op de Souburgers behaald. Al had RC9 2 invallers voor de Kra ker en Maipou, waarvoor Wamelink en v. d. Horst meespeelden, toch had den zij ook volledig weinig kans ge had tegen de goed spelende Vlissm- gers, die met goede combinaties de RCS verdediging aan flarden speel den. Al van de aftrap af had Zeeland Sport het beste van het spel. Toch kon Schuit pas in de 18e minuut via één der RCS verdedigers het eerste doelpunt scoren (1-0). De druk op het RCS-doel bleef aanhouden en 9 minuten later had een combinatie tussen Schuit en Noest tot gevolg, dat doelman Beun voor de tweeae maal het nakijken had (0-2). Spil Hendrikx bij RCS verzette bergen werk maar znn zwoegen had weinig succes daar steeds zijn goed opgezet te aanvallen op de verdedigers van Zeeland Sport dood liepen. Reeds 5 minuten na de rust was RCS een ge slagen ploeg, toen Schuit wederom in de gelegenheid werd gesteld door Feenstra en Jansen opnieuw doel man Beun kansloos te passeren (0-3). In de 20e minuut werd een slecht op gezette buitenspelval RCS noodlottig toen Schuit hier handig van profi teerde 4-0. Hierna werd doelman Meijer van Zeeland Sport door P. de Kraker op de proef gesteld, maar zijn harde schoten vonden geen genade bij de Zeeland Sport doelman. Na 25 mi nuten was het de handige Dunnes, die door Noest en Jansen in staat gesteld werd de score op 5-0 te brengen. Zee land Sport kreeg hierna nog enige goede scoringskansen, maar spil Hen drikx en zijn verdedigers stonden ver der geen doelpunten meer toe. Doel man Meijer moest in de laatste mi nuten nog enige harde schoten van de Kraker en Keulemans onschadel>k maken. Zeeland Sport had een volko men verdiende overwinning behaald op een wel zeer teleurstellend RCS. ZEELANDIA-HONTENISSE 0-1 Zeelandia heeft zijn ongeslagen re cord niet kunnen handhaven en moest met een verdiende 1-0 nederlaag ge noegen nemen. Het gemis van mid- voor Ko van Iren had tot gevolg, dat de voorhoede niet op volle toeren kon draaien en alle stootkracht miste. Het eerste en naar later zou blijken enige doelpunt ontstond na 12 minu ten toen bij een Hontenisse-aanval de Zeelandia-verdedlging het blijkbaar niet zo somber inzag want er werd niet ingegrepen en rechtsbuiten Ben Neve kon met 'n laag schot doelman Mondeel kansloos passeren (0-1). Wel probeerde Zeelandia na rust de ba kens te verzetten en dit bracht ook wel enige kansen, maar deze werden niet benut. Verstraate kwam na 8 mi nuten alleen voor de doelman doch schoot zwaar gehinderd naast. Een schot van Jan de Ruyter ketste op het lichaam van de doelman af. Hontenisse bleef met zijn uitvallen gevaarlijk en een schot van de mid- voor trof het latwerk. Kort voor het einde kreeg linksbuiten Jansen nog een dot van een kans .docli hij schrok hiervan blijkbaar zo. dat hg voor een leegdoel staande, nog naast schoot. Het bleek echter achteraf niet nodig ...e, u,P„,aKK„,,|K want het ene doelpunt was voldoende plaats te vinden, voor de volle winst. I t-._ RAAD MIDDELBURG Byna de helft van de agenda, die de Middelburgse gemeenteraad maan dag moest afwerken, bestond uit onderwysvoorstelle.n. Reeds hel tweetle daarvan, de benoeming van een onderwijzeres aan de ulo-school Dwars- kaai, gaf de heer L. A. Schenk (v.vJI.) aanleiding om enkele vragen te stellen aan de voorzitter, waarnemend burgemeester J. W. Kögclcr. B. en W. hadden namelijk voorgesteld om te benoemen mej. P. A. Janse, thans onderwijzerses aan de openbare v.g.l.o.-school. Daar mej. Janse aan deze school handwerkonderwljs gaf, was re heer Schenk bevreesd, dat dit vak voor de meisjes in het gedrang zou komen, temeer daar dit raadslid van mening was, dat men niet snel een vervangster zou kunnen vinden. Ver der wilde de heer Schenk weten hoc h et in de toekomst met 't v.g.l.o.-on- denvgs zal gaan. Raadsleden op bres voor Middelburgs schoonheid. De heer Kögeler wees erop, dat B. en W. deze kwestie eveneens on der ogen gezien hebben. B. en W. hadden zich als oplossing gedacht om de meisjes het handwerkonderwgs aan de Industrie- en Huishoudschool te laten volgen. Lukt dit niet, dan wil het college het vervolgens probe ren bij de landbouwhuishoudschool. Ten aanzien van de verdere ontwik keling van dit onderwijs kon de waarnemen^ burgemeester nog geen nadere mededelingen doen. Wel ver wachtte de heer Kögeler, dat het aan tal leerlingen in de toekomst zal af nemen. De heer C. J. Geldof werd ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare school C (aan de Bree). ter wijl mej. C. W. Groen benoemd werd tot hoofdleidster aan de openbare kleuterschool aan 't Zanddorp. Voor het aanschaffen van leermiddelen voor het le, 2e en 4e leerjaar van de chr. ulo aan de Olmenlaan vo teerde de raad een bedrag van 2749, terwijl mevrouw en de heren voorts een noodzakelijkheidsverklaring af gaven voor de oprichting van een cursus voor banketbakken aan de technische school. Het beklimmen van de Lange Jan en het bezichtigen van het stadhuis zal duurder worden. De raad hechtte zjjn goedkeuring aan het voorstel van B. en XV. om de rechten voor de bezichtiging van beide gebouwen te verdubbe len: voor volwassenen wordt het thans 0,50 en voor kinderen tot 16 jaar 0,20. Bij de behandeling van de ingeko men stukken had de heer L. J. Breel (p.v.d.a.) aanmerkingen op hét re clamebord aan de Breeweg vlakbij de Wilhelminalaan. De heer L. A. Schenk (v.v.d.) viel hem bij door op te merken, dat de plaatsing van het bord onjuist is. Het geheel dient als blikvanger voor mensen, die Middel burg uitgaan en niet voor hen, die de hoofdstad binnenkomen. Burge meester Kögeler merkte op, dat het niet gemakkelijk is om een andere I De heer M. A. L. Hubregtse Burgerlijke stand DOMBURG. Bevallen: H. BastiaanseJoosse. z.; W. van <le Woestijne—De Wolf. d.; I,, Wisse Melse. z. Ondertrouwd: J. DIJIcslag, 31 j. en C. Francke, 23 j. Getrouwd: J. A. Maas, 2D j. en L. Provoost, 20 j. Overleden: G. J. Passer.ier, 58 J., echt genoot van J. Wisse; G. Provoost, 68 j., echtgenoot van W. Geertse. MARKTBERICHT VLAS. Rotterdam, 7 oktober 1957. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.20 tot f 1.35, mid densoorten tot f 1.70, best vlas tot 2.10. Dauwroot vlas: lage soorten van f 0.95 tot 1.20, middensoorten tot 1.45, best vlas tot f 1.70. Breekvlas: van 0.75 tot 1.20 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.45 tot f 0.80. Het roten is nagenoeg ten einde geko men, de aanhoudende regens hebben het zeer moeilijk gemaakt het gerote vlas te drogen zodat het rootseizoen eerder dan in andere jaren werd afgesloten. Enkele bakken moeten nog gedroogd worden doch de meeste vlassers zijn met roten ge reed. De produktie neemt langzaam toe, er is nog te weinig vraag om het grotere aanbod op te nemen. De meeste vraag is nog voor de goede middensoorten, betere kwaliteiten worden zeer weinig aangebo den. De prijzen bleven vrijwel onveran derd. Het aanbod van dauwrootvlas is onver anderd, de vraag blijft bij de produktie ten achter zodat alleen goede partijen verkocht worden, prijzen als vorige note ring. Breekvlas wordt nog weinig gezwin geld, de beste partijen worden iedere week verkocht, mindere soorten blijven weinig gevraagd. Gezwingelde lokken zijn minder gevraagd, er zijn echter verschil lende partijen voor latere levering ver kocht. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 1672 stuks. Vette koeien en ossen 1084. Vette koelen le kw 290—300, 2e kw. 263— 280, 3e kw. 250—260; varkens (lev. gew.) le kw. 169, 2e kw. 167 3e kw. 165, beida per kg. in cent. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel slepend, met gedrukte prijzen, prima's boven notering; varkens (lev. ge wicht) aanvoer kleiner, handel tamelijk, door korte aanvoer wat hoger in prijs, enkele prima's boven notering zware varkens. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, ochtendbeurs (of ficieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe rode op vochtcondl- tie voor de prima lot f 28.35 flauw. Voe- dergranen: zomergerst goed prijshou dend lot. vast naar kwaliteit van f 24.50 tol f 25.75, extra tot 1 26.25; Haver prijsh. naar kleur en kwaliteit van f 22.50—24.00; extra blank f 24.50: rogge goed prijshoudend: naar vochtgehalte I 19.00—20.00; bakrogge ca. f 21.00. Peulvruchten: groene erwten tot f 37.— nveranderd; schokkers tot f 54.— on veranderd, doch praktisch zonder vraag. Bruine bonen van de nieuwe oogst, mits droog ca. f 63.—. V.V.Z.B. GOES. 7 oktober. Groenten. Kropsla, A H 8—16, B H 4—11. Komkommers, A n 10, B H 14— 15. Tomaten, A 3016, B 38—39, C 21—28. Bloemkool, A I 39—42, A II 18—34, B I 21— 29, afw. 11—22. Wortelen per bos 14—16. Kroten 8—15. Prei 17—25, II 10. Andijvie 13 -21, Groene sav. kool 22—30. Rode kool 14 —16. Snijbonen 109—122. Gubb. pr. bonen 7090. Knolselderij 48. Pronkbonen 37 44. Bintjes 8. Black Alicant 175—181. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klelaardappelen 35 mm opwaarts. Eigen heimers 10—20; bintjes 9—12; bevelan ders 1415; furore f 1516; meerlander 13—15; IJsselster 12—13 35 mm opwaarts gesorteerd ln twee maten f 13.50. Bintjes van de kleigrond: Zandaardappelen 35 mm opwaarts. Nieuwlandse eigenheimers f 11—15; ii- bertas 10—11.50; Gieneke 9—10. Voeraardappelen f 2.25—2.50 prijzen be rekend per 100 kg. en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING „WALCHEREN" G.A. 7 oktober. Aardapel: Bintje bonken 7..., grote 10.1011. Koopmans blauwe, grote 14.90—17.80. Furore, grote 7.40—12. Fruit. Appels: Cox Orange Pippin, H I 60-65 79, 65-70 85, H H 53. K 49—87, F 56—72. Goudreinetten, K 41—58, F 55. Glorie van Holland, K 67—79. Jonathan, H I 60-65 65— 67, 65-70 67, 70-75 76, 75-80 81, K 29—63, F 39— 40. Golden Delicious, F 38. Lombarts Cal ville, H I 70-75 60, 75-80 56, 80-85 56, K 48— 56, F 37. Tomaten, A 25—75, B 21—73, C 25— 66. CC 10—47. Gele tomaten 48. Druiven: Black Alicante I 1 93—2.05, II 1.97. Ananas meloenen 5765. Peren: Comtesse de Pa ris, H I 50-55 57, 55-65 65. 65-75 G2—63, 75-85 61, K 4142. Beurré Alex. Lucas, K 54. Conference, K 78, F 77. Gieser Wildeman, H I 50-55 62, 50-60 60—61, 60-65 GB, H II 54— 56, K 53—55. Kraaiperen, K 53. F 40. Zwijn- drechtse Wijnpeer, H I 50-55 51, H H 48, K 46. St. Remy, H I 65-75 51, 75-85 47—50, H II 43, K 43—52. Legïpont, H I 60-65 67. 65-70 69. H II 46, K 62—76, Nouveau Poiteau, H I 55-60 40, 65 43, II II 30, K 36, F 16. Groenten: Andijvie 7—16. Bospeen 22— 36. Bosrapen 10—13. Chinesekool 68. Dub bele prmcessen 1.02—1,27. Kroten kg 11— 26. Kroten bos 11—26. Kassnijbonen 1.17— 1.54. Prei 22—41. Postelein 63—68. Komkom mers A 20—23, B 12—18. Wittekool 9—11. Pronkbonen 84—91. Rapen kg 7—12. Rode kool 5—22, Sla A 8—10, B 3—7, Savoyekool 14—28. Spruiten 63. Uien 8—17. Peen kg 13 —36. Bloemkool A 10—43, B 10—24, C 10—18. Witlof 1.08. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 1106 kg handelsgarnalen 89 —101; 94 kg schar 50—69; 257 kg wijUng 18— 38; 20 kg rog 28—29; 9 kg tong 128—350; 34 kg ongesorteerde vis 39—62. i (p.v.d.a.) sprong op de bres voor een ander bedreigd „schoonheids- punt" in de stad, namelijk een frites-kraam op het Karei Door manplein. „Het is een foeilelijk ding en ik hoop, dat het spoedig zal verdwijnen zei de heer Hu bregtse. Burgemeester Kögeler merkte op dat er een ander „uiterlijk" aan gegeven moet wor den als het kraam aanstotelijk is. De heer A. J. Kaland (c.h.) merk te op, dat de plaatsing van deze kraam niet in de commissie van bij stand geweest is. „Hoort ook niet in de commissie thuis", merkte wethou der L. J. van 't Westende (k.v.p.) op, waarmee de heer Kaland het echter niet eens was. Burgemeester Köge ler zegde toe, dat de heer Kaland op antwoord kan rekenen in de volgen de raadsvergadering. Drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) verzocht B. en W. een lijst samen te doen stellen, waarop alle woningen in Middelburg voorkomen, die in huur gestegen zijn. Drs. Westerhout wilde er ook de verschillende percentages bij hebben. De heer Kögeler zegde dit toe. Tenslotte werd op voorstel van B. en W. besloten om de officienze be handeling van begroting 1958 vast te stellen op 18 november en de of ficiële op 9 december. Op de maan dagen 4 november en 2 december zal het normaal raad zijn. Sch eep vaartberichten Te Vlissingen aangekomen: 5/10 Corcièa van Antwerpen, Lekkerkerk van Rotter dam, 6/10 Avontuur van Londen. Hulst van Antwerpen, Gre van Zee, 7/10 Alm- kerk van Marseille. Te Vlissingen vertrokken op: 4/10 Anna Marie naar Kopenhagen, 6/10 Avontuur naar Brussel, Lekkerkerk naar Antwer pen, Corcica naar Grimsby. Gre naar Ro chester, Hulst naar Lissabon. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen op: 4/10 Bram van Rotterdam, Helena van Bremen, Matini van Arnkoldsvlk, 5/10 Prins-Willem 4 van Rotterdam, Majorca van Rotterdam, Amazone van Rotterdam, Elsa van Zee/Gent, Wega van Zee/Gent, Zaanland van Rotterdam, Appingedam van Leixous, John M van Venetië. Schlppers- gracht van Amsterdam, Metropole van Grangemouth, Marta van Londen, Lek haven van Buenos-Aires, Alnati van Bue- nos-Aires, Geert van Cork/Gent, Libelle van Zee/Gent, Casana van Kopenhagen, Soestdijk van Rotterdam, Catell van Rot terdam/Gent, Ouwerkerk van Rotterdam, Bill-S van Zee/Sluiskil, Isola van Telghn- mouth, Zanzibar van Zee/Gent, 6/10 Fidu- cia van Ipswich, Oranje van Londen, Ha- do 2 van Rotterdam/Gent, Maasland van Las-Palmas, Helvetia van Londen, Tuko van Kalkskov, Arbon van Requejada, Kontiki van Denemarken. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen: 4/10 Elda naar Hamburg, Minorca naar Londen, Leuvehaven naar Rotter dam, Leendert naar Drammen, Wim 2 naar Santa-Isabel, 5/10 Lulia-Anna naar Kopenhagen, Antares naar Aalborg, Mo- lenkerk naar Hamburg, Almdijk naar Rotterdam, Blijdendyk naar Rotterdam, Rio naar Fulham. Berkelstroom naar Zee, Jolklint naar Zee, Zaanland naar Zee, Al- genib naar Bremen, Gazelle naar Londen, Prins-Willem v. Oranje naar Hamburg, Majorca naar Humber, Fortuna naar Aberdeen, Astra naar Londen. 6/10 Rubato naar Gothenburg, Prins-Willem 2 naar Bremen, Spoorsingel naar Lorlent, Beek bergen naar Rotterdam, Bram naar Lon den, Schippersgracht naar Helsinki, Mar tha naar Helsinki, Alhena naar Rotter dam. John M naar Ventië. MELISKERKE A.R.-kiesvereniging bijeen. Voor de eerste maal van de „wln- tercampagne" kwam de a.-r. kies vereniging afdeling Meliskerke in vergadering bijeen. Nadat de voor zitter van de afdeling, de heer W. de Buck de aanwezigen welkom had geheten, besprak men kwesties als de contributie en de abonnementen op „Nederlandse Gedachten". Te vens werd beslist wie de kiesvereni ging kandidaat zou stellen bij de aanstaande Statenverkiezingen. Ds. M. E. van Heesen besloot de avond met een dankgebed. SINT-LAURENS Vergadering a.r.-kiesvereniging. Voor de eerste maal in het winter seizoen kwam de a.-r. kiesvereniging te Sint Laurens in vergadering bij een o.l.v. de heer P. Boon sr. Beslo ten werd om het 55-jarig bestaan van de vereniging in maart a.s. fees telijk te herdenken. Het bestuur zal hiervoor een en ander voorbereiden. Besproken werd de in 1958 te hou den staten- en raadsverkiezing. Voor de groslijst verkiezing Pro vinciale Staten werden verschillen de namen genoemd welke zullen wor den doorgegeven. In het tweede deel van de verga dering werd van de voorzitter af scheid genomen, aangezien deze na een periode van 39 jaar thans de lei ding wilde overdragen. Gekozen werd als nieuwe voorzitter de heer J. Riemens, die deze benoeming aannam. Tenslotte memoreerde de schei dende voorzitter verschillende ge beurtenissen uit de voorbij gesnelde jaren. In 1919 was de vereniging in een impasse geraakt. Nu is de ver eniging kerngezond en is het leden tal gegroeid tot bijna 120. Hij achtte het een voorrecht in deze omstandig heden de leiding te mogen overdra gen. De 2e voorzitter de heer J. Koole Mzn. was de tolk van de vergade ring om de scheidende functionaris hartelijk te danken voor al het werk dat door hem was verricht. Als blijk van waardering werd een boekenbon aangeboden. De verga dering, die druk was bezocht, werd met dankgebed door de heer S. Si- monse besloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3