Middelburgs raad akkoord met evenwichtsmaatregelen Zeeland haalt nieuw record: bijna 90 pet.! R.-K. INVALIDENBOND HIELD CONGRES IN TERNEUZEN l/vin Zeeuwse Almanak Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 8 OKTOBER 1957 NA UITVOERIGE BESPREKING Post culturele doeleinden met f 1000.- verlaagd De gemeenteraad van Middelburg heeft 7,ich maandagmiddag akkoord verklaard met de door B. en W. voorgestelde maatregelen om evenwicht in de begroting 1957 aan te brengen. Voor het echter zover was, werd over dit agendapunt een langdurige bespreking gevoerd. Hoewel de com missie \an financiën geadviseerd had om het voorstel Aan B. en W. aan te nemen, wensten twee leden A an deze commissie, de heren M. A. L. Hu- bregtse (p.v.d.a.) en J. S. Hoek (a.r.) er toch geenszins een hamerstuk van te maken. Het p.A.d.a.-raadslid klom in het geweer tegen de verlaging van de post culturele doeleinden met 1000 en de heer Hoek nam de budgetaire politiek van het gemeentebestuur onder de loep. Daarbij voeg de zich nog de heer B. A. Hesseling (v.v.d.) die de aandacht vroeg voor het tekort Aan de rekening voor maatschappelijke zorg. Hoewel de heer Hubregtse de schrappingen van enkele reserve ringen en afschrijvingen niet prettig vond („Hoewel het geen ramp is") bracht dit raadslid hulde aan B. en W. voor hetgeen gepresteerd is bij de toch zo noodzakelijke evenwichts maatregelen. Evenwel, in de verla ging van de post voor culturele doel einden zag de heer Hubregtse een symptoom, dat men de cultuur maar als een franje zag. „We z\jn nog wel geen geografisch centrum", aldus de heer Hubregtse, „maar we moeten toch trachten om Middelburg tot een cultureel centrum te maken. Hoewel de stad veel schoons voortbrengt, kon spreker zich voorstellen, dat de Areemdelingen ook wel eens wat an ders willen zien gedurende de avond uren. Ook Middelburg moet in de avonduren wat vertier te bieden heb ben, vond dit raadslid. Voorts drong de heer Hubregt se er op aan om. wanneer het ge meentebestuur nog eens een „meevallertje" heeft, dit ten goe de te doen komen aan de dienst voor gemeentewerken, want de loonsverhoging A'an 40.000, die in de dienst zelf zal moeten wor den gevonden, betekent bezuni- ging op het materiaal, aldus deze spreker. De heer Hoek achtte het een be zwaar, dat B. en W. aan het begin I ACLvw I vrille J van het jaar met wensplannen in zee gaan en achteraf de begroting sluitend moeten maken met kapi- taalsbezettingen. Spreker achtte dit geen juist beleid. De heer Hoek wees er op, dat hij B. en W. geen verA\ijt maakte, maar de raad, die de voor stellen van het college heeft gevolgd. „Deze Avenspolitiek zal falen", al dus de heer Hoek, die voorts opmerk te, dat de gemeente wel weet, waar ze aait toe is, maar niet Aveet Avat nog in 't vat zit. „Geef geen cent uit, die je niet hebt", waarschuwde de heer Hoek, die er in dit verband nog aan toevoegde, dat hjj de regeerings- maatregelen echter niet geheel billijk kon Ainden. De heer Hesselink stipte het be langrijke tekort van de dienst A'oor maatschappelijke zorg aan. Dit raadslid was van mening, dat bq overschrijding van de basisuitkering voor de bejaarden toch wel verlangd kan worden, dat de familieden in de tekorten bijdragen. 2000 voldoende In zijn antwoord deelde de waarne mend burgemeester, de heer J. W. Kögeler mee, dat de post voor cultu rele doeleinden nauwkeurig onder de loep genomen is. De subsidie aan „vaste" verenigingen bedraagt jaar lijks ongeveer 4000, zodat er van de toegestane 7000 ongeveer 3000 zou overblijven voor bijkomende eve nementen, zoals bijv. de Rembrandt- tentoonstelllng van het afgelopen jaar. Dit bedrag van 3000 is nog nooit uitgekeerd en dat zal wel met zo spoedig gebeuren ook", aldus de heer Kögeler, die voorts opmerkte, dat B. en W. een armslag voor der gelijke doeleinden van 2000 vol doende achten. Voorts wees de burgemeester er op, dat de heer Hubregtse niet bang hoeft te zijn, dat het ge meentebestuur de culturele ge beurtenissen als franje zal be schouwen. „Zonder enig nadeel kunnen B. en \V. deze post A-er- minderen, AA-ant geen enkele A*er- eniging komt er door in moeilijk heden", zo betoogde de voorzitter. De gemeenten weten nooit waar ze aan toe zijn", sprak de heer Kö geler vervolgens tot de heer Hoek. Bij het opmaken van de begroting hebben we rekening gehouden met een subjectïevè verhoging van de rijksbijdrage. We hebben "een gefun deerd A'erzoek ingediend, maar ~we krijgen geen cent!" De heer Kögeler stipte voorts aan, dat de begroting een weerspiegeling moet zijn \-an hetgeen er nodig is in de gemeente lijke huishouding. „Het is bij de be- zuinigingsmaatrgelen gebleken, dat we „diep in ons eigen vlees" moeten snijden en daardoor nadeel berokke nen aan onze gemeentehuishouding", aldus de voorzitter. Gering deel „Het zou heel gemakkelijk zijn als we onze inkomsten in eigen hand hadden en daarbij ook rekening kon den houden met de uitgaven" A*er- Aolgde de burgemeester. „Het is slechts een gering deel. dat Ave als eigen inkomsten kunnen beschouwen. Ais Ave de politiek Aan de lieer Hoek zouden A-olgen, hadden we de loonsA-erhoging voor het gemeente- personeel niet kunnen toepassen", al dus besloot de voorzitter zijn betoog ten aanzien van de opmerking van de heer Hoek. De heer Kögeler maakte de heer Hesselink er daarna opmerkzaam op, dat de marge tussen de nieuwe A.Ö. W. en de Au-oegere „uitkering Drees" niet zo groot is als de heer Hesselink zich wel voorgesteld had. Bovendien past de gemeente de alimentatie plicht wel degelijk toe, zei de burge meester tenslotte. Hierna werd het voorstel zonder stemming goedge keurd. SAMENWERKING VAN BELANG In 1961 bedevaart naar Lourdes De afdeling Zeeland van de rooms- katholieke inA-alidenbond St. Liduina hield zondag in het parochiehuis te VAN TOT „BELFORT" VORDERT"... De Averkzaamheden aan het „Bel fort" in Sluis gaan rustig door en zo langzamerhand begint het ge bouw zijn oorspronkelijke, zo fraaie contouren weer te krijgen. De dak spanten zijn aangebracht en in het geheel begint tekening te komen. A-GRIEP OVER, SCHOLEN OPEN. Eindelijk ook eens een verheugend bericht over de A-griep. Namelijk, dat deze nare ziekte in Axel Aveer zóver verdwenen is, dat de scholen er gisteren Aveer begonnen. Na on geveer een Aveek gesloten te zijn ge weest SINT-NÏCOLAAS NADERT.. AARDAPPELEN.... Naar men ons uit landbouwkrin- gen verzekerde, is het op het ogen- Heel vaag begint er al iets van de blik niet best met de aardappels. Sinterklaassfeer te komen. Zo be- De kwaliteit is volgens deskundigen rjChtte men ons uit Sluis, dat het het best te omschrijven met „gla- Sint-Nicolaascomité daar al bijeen- zig" en in de aardappelhandel kwam om van het feest dit jaar spreekt men dan kortweg over Weer eens iets goeds te maken, voor „glas". kinderen en ouden van dagen. Er is In Kortgene informeerde een land- echter nieuw textiel nodig om bouwer belangstellend bij een han- OU{je man mee te bekleden en daar- delaar naar de gang van zaken. Op VOOr rekent men op een gemeente dat ogenblik werd er juist een par- bijdrage. Verder zal men ook een tij, dik onder de klei zittende v>uis-aan-huis collecte houden. Om- aardappelen aangevoerd en met een dat het comité zelf nogal klein is blik op die produkten, antwoordde geworden, zal het een beroep doen de handelaar bitter: „Ik doe niet 0p verschillende ingezetenen van meer in aardappelen; ik handel in sluis, om mee te werken, de kinde glas en aardewerk"... i ren en de bejaarden een genoeglijk Sinterklaasavondje te bezorgen. DAM WERD OPGERUIMD Op het HaA-enplein in Brouwers- haven is lange tijd een „waterke- rende dam geweest, die de in die VERHUIZING, j buurten Avonende mensen A'oor het Ondanks de woningnood was die plotseling opkomende woeste Avater jongeling uit Vlissingen er in ge-1 moest behoeden en hen ook enige slaagd voor hem en zijn jonge i veiligheid moest verzekeren. Deze vrouw in Amsterdam huisvesting tedam is zaterdag j.I. opgeruimd. Im- krijgen. 't Was niet overweldigend,mers, de nieuwe keersluis heeft de maar ze waren in ieder geval onder dam onnodig gemaakt en men AA'as dak. Letterlijk, want ze huisden opdat lelijke ding in Brouwershaven een deel van een grote zolder en liever kwijt dan rijk. Woensdag a.s. waren dus wat je noemt finder de j wordt de nieuA\e keersluis officieel in gebruik gesteld door minister Al- gera. De altijd parate muziekvereni ging „Apollo" zal ook hier weer haar gewaardeerde medewerking A'erlenen. pannen In hun woning beschikten ze over zegge en schrijve één venster dat was eigenlijk wél een tikkeltje bezwaarlijk, maar ze namen het in hun jeugdige overmoed gaarne op de koop toe. En datwas achter af bezien heel verstandig, want na nauwelijks enkele weken in Am sterdam gewoond te hebben, kregen ze al gelegenheid om te verhuizen! De 'jongeling schreef het, irt een brief naar huis, in Vlissingen. 't Was een in opgetogen bewoor dingen gesteld epistel, waarin hij melding maakte van de. verhuizing. „We zijn er enorm op vooruitge gaan", meldde hij; „We wonen nu op een ander deel van die zolderen daar hebben we twéé ramen" Wie het kleine niet eert.... Terneuzen haar jaarlijks congres, Avaarvoor veel belangstelling be stond en dat onder meer werd bij gewoond door de nleuAve geestelijke adA'iseur, kapelaan Janssen, de A'er- tegenwoordiger Aran de Wit-Géle- kruisvereniging en van het rijksar beidsbureau en de directeuren' Van enige A.V.O.-werkplaatsen. In zijn" openingswoord herdacht de A'oorfcit- ter, de heer W. Weterings, het owr- lijden van de A-roegere geestelijke adA'iseur, pater Gonzaga en van het lid. mejuffrouw M. Inghels. VerA-ol- gens \A-ees hij er met nadruk op, dat de overheid de plicht heeft voor de invaliden zoveel mogelijk zorg te dragen en in dit verband noemde hij het noodzakelijk, dat de uitkeringen A'an de invaliditeitswet Avorden ver hoogd. Verder achtte de spreker de sa menwerking met de verschillende instanties van het allerhoogste be lang en hij Avees hierbij op de steun welke men in Zeeland A'an de zijde van de gewestelijke arbeidsbureaus heeft mogen onderAinden. De gees telijke nood. het isolement en het minderwaardigheidscomplex waar onder, aldus spreker, sommige inva liden gebukt gaan, dienen te w.or- den opgeheven en de lichamelijk gehandicapten moeten uit deze sfeer worden gehaald. Dit kan op velerlei wijzen geschieden, zowel door zelf werkzaamheid, als door het organi seren van bijeenkomsten, het geven van ontspanningsavonden, het aan kweken van hobbies enz. Tenslotte vestigde de heer Weterings speciaal de aandacht op de grote waarde van het plaatselijk contact door middel van onderlinge, avonden, terwijl hij verder het inschakelen van de inva lide jeugd bij het normale jeugd werk van niet te onderschatten be tekenis noemde. Bij de behandeling der jaarverslagen bleek ondermeer, dat de afdeling Zeeland op een gunstig jaar kan terugzien, terwijl het batig saldo over dit jaar f 118.57 bedroeg. De voorzitter bracht ver der dank aan mevrouw Daalman voor haar activiteiten en aan de Terneuzense middenstandszaken voor de ondervonden medewerking. Verder deelde de heer Weterings mede, dat de bond in 1961 een bede vaart naar Lourdes hoopt te organi- ren en hij wekte de leden op hier voor thans reeds te sparen. In ver band met een gestelde vraag ver klaarde hij eveneens te betreuren dat bij bijzondere gelegenheden van de zijde der overheid of betreffende De kinderen be gonnen toen m' man Stop! dacht 7, ik en haalde een flesv Abdijsiroop. Drie maal per dag een lepel en heus, het was meteen afgelopen met dat gehoest. Gelukkig.je weet maar nooit, wat er uit voort kan komen'. De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen A.R.-raadsleden over „Goese kwesties". Vergadering a.r.-kiesvereniging. De beide Goese raadsleden, de he ren J. Laport en R, Zuidema, hebben maandagavond tijdens een vergade ring van de a.r.-kiesvereniging Goes enkele door de gemeenteraad geno men besluiten aan een nadere be- schouwing onderworpen. Zo kwam o.m. de kwestie „ontslag dokter Scherphuis" ter sprake. Het nog te bouAA'en benzinestation aan het Rave lijn de Groene Jager vormde eveneens een punt van bespreking, terwijl ook de nodige aandacht werd geschonken aan de nog altijd leegstaande wonin gen van Bredero's bouwbedrijf n.v. De beide raadsleden gaven hun visie op deze kwesties, die gedurende korte of lange tijd de belangstelling van vele Goesenaren hebben gehad of nog hebben Voorts gaven zij een uiteen zetting hoe zij ertoe gekomen waren om hun stem aan bepaalde besluiten te geven. In deze drukbezochte verga dering, die onder voorzitterschap stond van de heer J. Laport, werden reeds verschillende namen genoemd van kandidaten, die in aanmerking kunnen komen voor de verkiezing voor de Provinciale Staten. Medege deeld werd, dat Goes in dertien wijken zal worden ingedeeld en dat elke wijk een hoofd krijgt. Dit ter versteviging van het contact tussen de leden en het bestuur. Rode Kruis-inzameling 1957 Aan het begin van dit jaar veronderstelde het Zeeuwse Rode Kruis- bestuur, dat het record-percentage van de inzameling 1956 (namelijk 78,5 pet. van het streefbedrag) wel nimmer zou Avorden overschreden. De Rode Kruisbestuurders hebben zich evenwel vergist, Avant de resultaten van de inzameling voor 1957 Avijzen uit, dat Zeeland Aveer belangrijk hoger komt dan A-erledcn jaar. Hoewel de officiële cijfers Aan enkele afdelingen momenteel nog niet bekend zijn, staat Avel vast, dat in ieder geA-al de 90 procent zeer dicht benaderd zal Avorden! In 1954 behaalde Zeeland 74 pet. Aan het streefbedrag, in 1955 73,2 pet. en in 1956 dus 78,5 pet. Wanneer de laatste vijf afdelingen hun inzamelingsbedrag in geleverd hebben rekent men op een totaal van circa 59.300, zijnde 87,5 pet. Bestuur verwacht eind dit jaar 22.000 leden. Dit alles blijkt uit het verslag over het 3e kwartaal van 1957, dat de kringsecretaris weer samengesteld heeft. Uit een overziebtstaat blijkt, dat 8 van de 20 Zeeuwse afdelingen boven het streefbedrag uitkomen. Van de 5 afdelingen, waarvan dó of ficiële cijfers nog niet bekend zijn, is het vrij zeker, dat minstens drie boven het streefbedrag zullen uitko men. hetgeen totaal bekeken een re cord zal zijn. Voorts Avordt gemeld, dat de af deling Sint Philipsland de lands kampioene bij de inzamelingen in 1954, 1955 en 1956 de 2000 reeds gepasseerd is, zodat mag worden aangenomen, dat deze afdeling wel weer boven de 400 pet van het streef bedrag zal uitkomen. Bovendien had de afdeling Mid delburg uit het lectuurhuisje reeds per 1 september j.I. onge veer 5000 kg aan tijdschriften naar het depot in Den Haag ge zonden. Vorig jaar werden deze 5000 kg over het gehele jaar 1956 ingezameld en toen won Middel burg landelijk bekeken de le plaats. De secretaris veronder stelt terecht, dat Middelburg ook dit jaar weer een uitzonderlijk goed figuur zal slaan. Derde plaats Wat het ledental betreft, staat Zeeland procentsgewijs momenteel na Friesland en Zuid-Holland op de 3e plaats, hetgeen een fraai resultaat genoemd mag worden. Het totale aantal leden in Nederland bedraagt ruim 616.000 of bijna 6 pet der be volking. Het Zeeuwse gemiddelde staat op 7.73 pet. Ongeveer de helft van de afdelingen ligt echter nog t>e- KwilitflUproduct van da Wybert-Fabrleken. 70 en 90 ct alléén bij Apotheken en Drogisten instanties geen plaatsen worden ge reserveerd voor de invaliden. De geestelijke advisieur, kapelaan Janssen, wees hierna op de goede resultaten, welke de afdeling dank zij eendrachtig samenwerken reeds heeft weten te bereiken. Hij spoorde een ieder aan, ook al is hij lichame lijk gehandicapt zijn talenten zoveel mogelijk te gebruiken, zulks ten be hoeve van de opbouw van een gees telijk leven. Daarbij zal men kracht kunnen vinden in het voorbeeld van St. Lu- duina. Nadat de heer L. Marquinie, amb tenaar van het arbeidsbureau o.m. nog had gewezen op het feit, dat de invalidcnzorg in Zeeland een bijzon dere plaats inneemt, dank zij de medewerking der directeuren van de arbeidsbureaus te Middelburg en Terneuzen, werd nog het Avoord ge voerd door de vertegenwoordiger van het Wit-Gele kruis, dr. J. van L erop, de werkmeesters van de A. V.O.-werkplaatsen te Hulst en Ter neuzen resp. de heren L. Rammeloo en P. Dingemans en de heer G. van Schaick uit Breskens. Laatstgenocm de bracht daarbij namens de leden dank aan de voorzitter voor alles wat deze in het belang van de afde ling heeft gedaan. Na een gezamen lijke koffiemaaltijd werd ver-volgens tot besluit van deze dag, een voor treffelijk klelnkunstprogramma uit gevoerd, waaraan medewerkten Christine Spierenburg, Bert Robbe, Judith de Leeuw en Co van der Heij- de Wijma. Kapelaan Janssen vertoon de verder nog een filmstrip over Lourdes en de heer Weterings sprak tenslotte nog een dankwoord. neden dit provinciaal gemiddelde. Het bestuur verwacht, dat Zeeland eind dit jaar de 22.000 zal bereiken. Was de deelneming van ZeeuAvse afdelingen bij de opzet van de post zegelactie in het begin niet bijster groot, thans heeft de secretaris ge constateerd, dat er ln deze een ken tering ten goede gekomen is. Vooral voor de afzet van puzzelkaarten schijnt in deze provincie veel belang stelling te bestaan, met namé in in dustriekringen. Wat de bevorderingen betreft, is dokter H. Frima te Zoutelande met ingang van 27 augustus tot de Rode Kruis-rang van majoor bevorderd. Dokter Frima is commandant van de colonne RKK Walcheren NW, tevens chef-staf bij het gewestelijk com mando Zeeland. De leidster van de colonne RKK van de afdeling Wal cheren NW, zuster J. A. Mijnders te Zoutelande, is per gelijke datum be vorderd tot de Rode Kruis-rang van 2e luitenant. Jeugdleidersweekend op „Hedenesse" De prov. herv. jeugdraad heeft, in overleg met de verschillende jeugdor ganisaties, voor 26 en 27 oktober a.s. een weekend voor jeugdleiders (-sters) op „Hedenesse" te Cadzand georgani seerd. Het is de bedoeling, dat de lei ders van de diverse clubs en vereni gingen zich samen beraden op de mo gelijkheden om de binding tussen jeugd en kerk en vereniging te ver stevigen. Na een inleidende causerie van ds. E. P. J. Jebbink, voorzitter van de jeugdraad, over het onderwerp: „Jeugd van nu", zullen zaterdags avonds de deelnemers(-sters) in drie groepen verdelen. De heer Cornet uit Goes zal daarbij spreken over „Hoe kunnen we de literatuur in ons club werk gebruiken?" De districtssecre taris van het C.J.M.V., de heer Sinke KUNST. „Ik ben een neger". Vlissingen, „Britannia"; Voordrachtsavond Otto Sterman voor ,,'t Nut'V ONDER HET MOTTO „Ik ben een néger" heeft de acteur Otto Sterman maandagavond in „Britannia" te Vlis singen een voordrachtsavond gehou den, onder auspiciën van het departe ment Vlissingen van ,,'t Nut voor het Algemeen", in samenwerking met de Ned. Stichting voor Culturele Samen werking met Suriname en de Neder landse Antillen. „Ik ben een neger"Dit motto opent een wereld Aran mogelijkheden; een wereld, die vooral gezien de re cente gebeurtenissen in de Ver. Sta ten opnieuw grote actualiteit ver kreeg en Otto Sterman heeft maan dagavond een bepaald deel van die wereld nader tot zijn toehoor ders gebracht. Met een weliswaar ta melijk conventioneel, maar daarom toch niet minder „aansprekend" pro gramma, dat voerde van enkele pro- za-fragmenten uit o.m. „De Slavernij" van Magdalena Paz via in negertrant verhaalde Bijbelse vertellingen en poëzie tot neger sprookjes en legenden uit Afrika en de West. „Conventio neel" samengesteld, omdat Sterman zijn repertoire volledig baseerde op de slavernij en op hetgeen daaruit is voortgekomen, met een enkele maal een zijstap naar de psyche van de ne ger daarbij het diep-religieuze ac centuerend maar nimmer puttend uit de hedendaagse negerlitteratuur; zelfs niet uit het toch zo boeiende boek „The Invisible Man". En dat nu had zijn voordracht ongetwijfeld meer dynamiek, méér esprit zelfs kunnen geven dan zij nu had. Hetgeen niet wegneemt, dat er geboeid geluisterd is naar de verteller Otto Sterman, die er toch in slaagde zijn publiek daad werkelijk te confronteren met een zo geheel Rndere wereld, de wereld van de neger. Vooral misschien ook wel dank zij de sobere trant, waarin Ster man zijn voordracht brengt; alleen gezeten op het toneel, ln het licht van een enkele schijnwerper en met als de cor slechts zijn schaduw. Simpelweg verhalend, zonder al teveel mimiek, zonder een enkele typering zelfs; kin derlijk eenvoudig en daarom volko men passend in de stijl van de door hem gekozen verhalen, gedichten en legenden, die stuk voor stuk alleen maar beogen het lijden, het aanvaar den en de milde humor van de neger te tekenen. Daar is Sterman maan dagavond in geslaagd. Namens het bestuur van ,,'t Nut" had de heer J. C. Verkerk, secretaris van het departement Vlissingen, een welkomstwoord gesproken, waarbij hij nog in het bijzonder aandacht vroeg voor de bibliotheek-afdeling, waar men In de pauze nadere inlich tingen over kon verkrijgen. v. B. Sluisse brandweer werd tweede in België. Aan de brandweerwedstrijden te Ingelmunster in België werd deelge nomen door een tiental brandweer korpsen uit België en W. Zqeuwsch- Vlaanderen. De Nederlands? Korpsen werden in een aparte klasse inge deeld. De brandweer uit Sluis bénaal- de van de Nederlandse korpsen de eerste prijs met 72 punten. Tweede werd Zuidzande met 68 punten, daarna volgden Breskens, Aarden burg en Groede. Het totaal aantal te hehalen punten bedroeg honderd. In het totaal klassement, dus met de Belgen samen, bezette Sluils de tweede plaats. De gemeentebesturen van Zuidzande en Sluis gaven deze dag acte de présence. De Nederland se inspectie van het brandweerwe zen was verhinderd aanwezig te zijn in verband met de bestedingsbeper king Duin bij Scharendijke wordt versterkt. Het begin van de duinstrook bij Scharendijke wordt momenteel ver sterkt. Het waterschap „Schouwen" heeft deze plaats indertijd opgege ven als zwakke plek. Waarschijnlijk zal het rijk voor dit werk een sub sidie geven. Momenteel worden over een afstand van ongeveer 75 meter een verhoogde en versterkte wering van klei en een lage steenglooiing aangebracht. De werkzaamheden, die de vorige week zijn begonnen, zullen in de loop van deze week worden beëindigd. Men verwacht, dat deze versterking aan het eind van de week weer on- dergestoven zal zijn, zodat van de duinversteviging dan niets meer te zien is. uit Goes, geeft aan hoe de Bijbel te gebruiken op de clubs en onder lei ding van wika R. Wasterval zal het rollenspel worden beoefend. Zondags morgens zal wika Wasterval voor gaan in een kerkdienst, waarna 's middags de groepsarbeid wordt voortgezet. De heer Cornet zal het dan over muziek hebben. Examens. Aan de rijkskweekschool te Middel burg ls geslaagd voor de hoofdakte de heer M. J. Wisse te Heinkenszand. Kunstmaan gezien....? H De Russische kunstmaan M die thans rond de aarde vliegt. M s heeft de ganse wereld in be f§ roering gebracht. De kranten s staan er vol van. het is het gesprek van de dag. Men zou sj kunnen spreken "Van een H „kunstmanie" Een inwo- ner van Vlissingen meent zelfs dat hij zondagavond met m het blote oog en later met H een verrekijker de kunst- maan in het luchtruim heeft n s gezien. Van zijn huis uit zag onze waarnemer hoe 't ding zich onder een hoek van onge- veer dertig graden aan de zui- delijke hemel bewoog, van oost H naar West. Zijn Indruk van de kunstmaan was een klein wit m lichtje met daarachter een ro- n de gloed. Er was een wolken- bank, waarachter het lichtje zo H nu en dan verdween. f Advertentie J Nieuwe Radio-Televisie-Gids groot succes! Rijk van kleur! Veel uitgebreider! Het programma-blad van de VARA was al zeer overzichtelijk en interes sant. Maar nü is deze Radio-TV-Gids zqn tijd eigenlijk vér vooruit! Nu is het een nieuw en nog gezelliger radio- en televisie-blad geworden, opge fleurd met vele fraaie kleuren en prachtige foto's. Alle radio-program ma's even groot, Hilversum I en II nóAst elkaar en de televisie-program ma's weer diérnaast. Een (gekleurde) pluim voor deze ge zellige verbetering. Middelburg Electro: „De schat van Pancho Villa", 7 en 9.15 uur, 18 Jaar. Stadhuis vleeshal. Tentoonstelling Vlvona I, 18—23 uur. Vlissingen Luxor: „Gevaarlijk spel", 8 uur, 18 jaar. Alhambra: „ln de bus van Coronado", 7 en 9 uur, a.l. Goes Grand: „De wonderman" 8 uur, 14 jaar. Arnemuiden: Ploegwedstrljden, 1 uur, hoeve „Het Hollands hof".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2