BRUID DE VIJF RIETVINKEN ONDO (ST. LAURENS) GREEP TITEL IN 3e KLAS B Kruidenkracht! GEWIJZIGD E.V.V.C. SPEELDE GELIJK TEGEN 0DULPHUS r DE MARGRIET-BREISHOW KOMT! 33 WANDELAARS LIEPEN TOCHT BRUSSEL-ROTTERDAM Ceta-Bever 10 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DINSDAG 8 OKTOBER 1957 KORFBALPROGRAMMA Tjoba van laatste plaats; Monsterzege van Animo Ondanks nog enkele afgelastingen In verband met de A-griep kon afge lopen zaterdag een flink programma korfbal worden afgewerkt. De uitsla gen hadden enkele belangrijke ver schuivingen tot gevolg, terwijl ln klas 8b de beslissing omtrent het kam pioenschap viel. In de eerste klas slaagde Tjoba I er Inderdaad in om in Zaamslag Scanv polo I een 46 nederlaag toe te bren gen. De Tjobanezen zullen zeer ver heugd geweest zijn met deze over winning want ze verlieten de laatste Claats, die nu wordt bezet door Vol- arding I, dat een grote nederlaag te slikken kreeg, voor eigen publiek nog wel, tegen Animo I. De Souburgers zegevierden met liefst 143. Animo I steeg hierdoor één plaats en is nu vierde. De stand in ae eerste klas is nu: Swift II 10—18, Togo I 10—17, Vios I 1112, Animo I 10^—9, Olym- pia 111—8. Tjoba I 118, Scampolo I 117 en Volharding I 12-7. In klas 2a wordt de spanning elke week groter. Ok nu wonnen de drie koplopers. Het meeste sprak echter de overwinning van Zuidwesters I op Tjoba II (2—12). Ook Swift IH liet duidelijk blijken, dat het sterker was dan Eendracht (93). Leider Top I deed het iets minder tegen Swift IV (30). Top I behield de leiding ge volgd door Zuidwesters I en Swift III. Leider Top I moet nu nog twee wed strijden spelen en juist tegen beide concurrenten Zuidwesters I en Swift III. Er is dus nog van alles mogelijk. De stand in deze klas is nu: Top I 1222, Zuidwesters I 1118. Swift HI 10—16, Vitesse I 10—12, Tjoba II „Middelburg" kwam adem te kort en verloor van MOP II Snelle rechtsbuiten maakte vier doelpunten. Nog wel op eigen veld heeft de Mid delburgse hockevploeg zondag verlo ren van het jeugdige en snelle MOP II. Middelburg speelde beneden zijn normale vorm en de 42-overwinning van MOP II was dan ook volkomen verdiend, vooral omdat de bezoekers over meer uithoudingsvermogen ble ken te beschikken. In de Middelburg se verdediging werd door de snelle aanvallen van MOP II nogal eens verwarring geslicht cn vooral de ge vaarlijke rechtsbuiten van de gasten buitte deze verwarring uit: hij scoorde alle doelpunten voor zijn ploeg Na een start in hoog tempo door beide ploegen, stond Middelburg al na vijf minuten achter. Maar de Zeeuwse hoofdstedelingen dienden snel van repliek en lanceerden aanval op aanval en tien minuten later kon Kalkman dan ook voor de gelijkmaker zorgen. Tot aan de rust bleef de strijd gelijk opgaan, maar de razendsnelle MOP-rechtsbuiten wist toch de be zoekers nogmaals de leiding te geven. Ook de tweede helft werd in hoog tempo ingezet en ditmaal had de aan val van Middelburg het eerst succes, want Franke zag een mooie soloren beloond met een goed doelpunt (2— 2). De vele Middelburgse supporters hadden toen alle redenen om te jui chen, want met deze stand was alles mogelijk. Maar de Bossche rechtsbui ten maakte aan alle Zeeuwse illusies een einde door nogmaals verwarring te stichten en er 23 van te maken. En nog geen twee minuten later was het zelfs 24 door dezelfde speler. In de laatste tien minuten gooide Middelburg alles op de aanval en zelfs Van Heel trok naar voren. Een grote veldmeerderheid en een aantal corners waren hiervan het resultaat, maar treffers kwamen er niet uit voort. Advert entte) Herstel de schade die de moderne, onnatuur lijke leefwijze in Uw lichaam aanricht. Wl# de samenhang begrijpt lussen gesiooide spijsvertering, onzuiver bloed, vale huid, verstopping, enz., zal onverwijld zijn lichaam de natuurlijke zuiverheid teruggeven met HERBESAN Kruidenthee. Bevat 14 ver schillende Kruiden met elk een eigen werking. Drink Herbesan Kruidenthee en word weer een gezond, dus jeugdig mens! Verkrijgbaar bij apotheker of drogist af 1.80 per groot pak. (voldoende voor maanden.) 1110, Vios II105, Eendracht 10 3 en Swift IV 12—0. In klas 2b waren de uitslagen over eenkomstig onze verwachtingen. Het is nu zo, dat het kampioenschap Elfeo I praktisch niet meer kan ontgaan. Nog slechts twee punten scheidt het van de titel. Elto I nam de lastige Zee- landia-klip net op het nippertje met 56, waardoor Zeelandia I uitgescha keld werd. Concurrent Luctor I ver speelde bij. Vopo I één puntje (44). Scampolo H, sterk gehavend door de griep, wilde de competitieleider niet teleurstellen en speelde zijn wedstrijd tegen Togo H. Het resultaat was een 015 nederlaag. De stand in deze af deling is nu: Elto I 1222, Zeelandia, 12—16, Luctor I 10—15, Vopo I 11— 11, Togo H 10—10, De Poel 10—8, Volharding H 116, Scampolo H 10—0. In klas 3a werd enkel gespeeld AtlasKVL (26). Een resultaat waarmede KVL nog vaster op de tweede plaats kwam. De stand is hier BKC 10—20, KVL 13—18, Vedo I 11— 11. Atlas 12—10, Animo II 11—8, Stormvogels 112. In deze afd. moe ten totaal door elke club 15 wedstrij den worden gespeeld. Ondo kampioen In klas 3b viel de beslissing. Ondo haalde juist het enige puntje dat nog nodig was binnen tegen het lang niet malse Swift VI (5—5). Het sportieve ploegje uit Sint-Laurens zal met (lil eerste kampioenschap zeer blij zijn en zal ongetwijfeld in de komende promotiestrijd zijn woordje wel mee spreken. De andere wedstrijden in deze klas werden afgelast. De stand in deze afd is: ONDO 10—17, Top II 11—14, Swift VI 10—11, Dos '55 10— 10, VZOD 10—7, AKC 9—6 en Ani mo III 10—5. In klas 3c kon jTO verrassend goed uit de bus, door numer 2 van de lijst Togo III, dat echter gehavend in 'het veld kwam een 2—2 gelijkspel af te dwin gen. De stand in deze afd. is nu Luctor n 10—20. Togo Hl 10—13. WKV 11—13. Zeelandia n 89, VOTO 11—5, Blauw Wit H 9—4, KCS 9—0. Geen enkele uitvaller tijdens Herfstwandeltocht „Achilles" De wandelaars, die zaterdagmiddag meegelopen hebben aan de herfstwan deltocht van de Middelburgse gym nastiekvereniging „Achilles" hebben uitstekend wandelweer gehad. Welis waar had de griep de gelederen van de deelnemende verenigingen flink uitgedund, iniuir toch begaven zich nog 293 tippelaars welgemoed op pad, namelijk 174 voor de 10 km, 82 voor de 15 km en 37 voor de 25 km. Enkele uren later bleek bij aankomst, dat geen enkele uitvaller genoteerd moest worden. Op de 10 en 15 km waren er deel nemende groepen van Achilles, Wil- helmina en Medioburgum uit Middel burg, en op de 25 km een groep van de organiserende vereniging. Individuele lopers en loopsters kwamen bijna uit geheel Zee land, want onder hen noteerden we wandelaars uit Terneuzen, Bergen op Zoom, Goes, Vlissingen, Yerseke, Heinkenszand, Biggekerke en Zoute- lande. Een van deze individuele lopers was de heer G. van Hemert uit Kortgene, die in Amerika woont, maar momen teel met vakantie in zijn geboorte plaats vertoeft. Tezamen met twee Kortgeensen heeft hij de „Achilles"- tocht meegemaakt. Zoals gewoonlijk was de organisa tie weer tip-top in orde, terwijl ook de verzorging en alles wat daarmee samenhangt de goedkeuring van de deeinemers ten volle kon wegdragen. De deelnemende groepen kregen een groepsprijs, tenvijl er voor de indi viduele lopers een fraaie herinnerings medaille was. Middelburgse dames wonnen met 5—2 van D.F..S. Het damesteam van de Middelburgse hockeyclub komt steeds beter op dreef. Ook in de wedstrijd tegen DES werd uitstekend gecombineerd en ook werden de buitenspeelsters meer in het spel betrokken. Hierdoor ontston den er verrassende aanvallen, die gro te zorgen opleverden voor de dames uit Kaatsheuvel. Mevrouw Rietkerk stak weer in 'n goede vorm en scoor de 4 van de 5 Middelburgse doelpun ten. Lucie Kolff passeerde 1 maal de DES keepster. Verder waren Honoree Sandberg en Mirna Kornet ook uit stekend op dreef. Deze grote 5-2-ze- ge op DES' 3 was ruimschoots verdiend. COME-BACK VAN SCHREURS Spannende derde set was voor Vlissingers (17-15) Zaterdagmiddag speelde E.V.V.C. de eerste thuiswedstrijd in de hoofdklas Zuid A van de Nederlandse Volleybal- bond. In de zaal aan de Grote IVIarkt werd gespeeld tegen Odulphus uit Til burg. E.V.V.C. verscheen met twee wijzigingen in de ploeg. Hans Luit- wieler was het slachtoffer van de A- grlep geweest, en was nog niet fit, en ook Rudi Leihitu was afwezig. open plaatsen werden echter goed in genomen door Lex Langendijk en Adrie Sehreurs, die in deze wedstrijd een goede come back vierde. De uit slag was wederom 22, met welke puntenverdeling de Tilburgers zeer tevreden mogen zijn. De eerste set was al direct voor E.V.V.C., want de voorsprong die van het begin werd genomen werd niet meer afgestaan (159). In de twee de set bevocht Odulphus, dat een in valler had voor de jeugd-international Clemens, al snel een 510 voor sprong; wel kwam E.V.V.C. nog tot 810 terug, maar daarna drukten de Brabanders toch door (1015). De derde set was de spannendste van de vier. Nameen 20 voorsprong voor E.V.V.C. werd de stand spoedig ge lijk en kwam Odulphus zelfs aan een voorsprong van 68. Daarna begon de Vlissingse aanval op volle toeren te draaien en harde smashes van Van Loenen, Swiers en De Roos, alsmede enkele technische ballen van Sehreurs, die ook verdedigend een prima partij speelde, bezorgden E.V.V.C. een 138 voorsprong. Toen was er een time out voor Odulphus, gevolgd door opslag wis selen. Odulphus Kwam terug tot 13 12, time out voor E.V.V.C., ge volgd door 3412. Time out voor Odulphus, waarna deze ploeg een II15 voorsprong nam. Time, out door E.V.V.C. daarna 15-15, 16-15, 1715. Nu stond E.V.V.C. dus met 21 voor. singense overwinning verloren door diverse misverstanden over de opstel ling tusen Sehreurs en Swiers, waar door een 30 voorsprong in een 3—6 achterstand overging. Twee time outs van aanvoerder De Roos en enkele smashes van Van de Berg en Van Loenen, konden de bakens echter niet meer verzetten. Eindstand dus 22. U KOMT TOCH OOK? Juweeltjes van breimodellen, gekozen uit de bekroonde inzendingen van de Nationale Margriet-Breiwedslrijd worden U getoond in de vertrouwde, gezellige „Margriet"-sfeer. U zult het zélf zienl Het is haast niet te geloven, wat vrouwen zoals U en ik met een kluwentje wol en een paar breipennen weten te toveren! WIJ KOMEN IN OOSTBURG - Hotel „DE EENHOORN" Markt 1 op DONDERDAG, 10 OKtOBER 1957. Aanvangstijden: 3.00 en 8.00 uur. Voor zover de voorraad ■trekt, nog kaarten i 70 ct verkrijgbaar aan de zaai op de dag van de show van 10-12 uur. Frederiks won Zaanlandse Marathonloop De zaterdag in Zaandam door de atletiekvereniging Zaanland georga niseerde Marathonloop is een verdien de zege geworden van Frederiks uit Deventer. Gedurende de eerste helft van de Marathon, die door de gehele Zaanstreek voerde, lagen Smits, Van Ginkel en Van Hoorn aan de kop op enkele minuten gevolgd door Frede riks. In de Wijde Wormer, toen de lo pers tegen de wind in liepen, kwam de laatste snel naar voren en passeer de de eindstreep tenslotte met 8 minu ten voorsprong. De uitslag luidt: 1. J. Frederiks (Daventria, Deventer) 2 uur 47 min. 43 sec.; 2. J. Smits (A.A.V. '36. Al phen aan de Rijn) 2.55.56; 3. C. Buy- ning (Avon, Heerlen) 2.57.9; 4. P. van Hoorn (Avon, Heerlen); 5 A. J. Bes- seling (Zaanland, Zaandam); 6. J. v. Ginkel (G.A.C.., Hilversum); 7 K. Jansen (O.S.S. V.O.L.O., Den Bosch); 8. F. Muurling (A.A.C., Amsterdam); 9. F. J. v. d. Berg (Adelaar, Vught); 10. J. de Jong (G.A.C., Hilversum). Nice versloeg Torpedo De Russische voetbalploeg Torpedo, die verleden week in Parijs met 71 van Racing Paris won, heeft in Nice een verrassende nederlaag geleden. De Franse eerste divisieclub Nice won de ontmoeting met 32. De Russen namen de leiding en on middellijk na rust vergrootten zij hun voorsprong tot 2-0. Weer leek Tor pedo op een gemakkelijke overwin ning af te gaan, maar het liep anders af. De Luxemburger Nilrenberg maakte twee doelpunten en een mi nuut voor het einde scoorde Foix het winnende doelpunt uit een hoekschop. Terneuzense Marechaussee won oriëntatierit De districten Bergen op Zoom, Ter- neuzen en Breda van de Koninklijke Marechaussee verreden een oriënta tierit door West-Brabant, die mee tel de voor de Kolonel v. d. Kroon-wis- selbeker. "t Was geen gemakkelijke rit, waarbij slechts één deelnemer, de wacht meester N. Bostelaar uit Terneuzen. de wedstrijd zonder strafpunten uit reed. Hij bezorgde daarmee zijn district de leiding met 5 strafpunten: Bergen op Zoom kreeg 8 strafpunten en Bre da 12 strafpunten. De uitslag werd: 1. Bostelaar, Ter neuzen, 0 strafpunten; 2. Adj. Mulde- rije, Roosendaal 1 str.p.; 3. Mar. Ver meulenWmr. Romers 1 str.p.; 4. Mar. Verhoossen, Breda 2 str.p.; 5. Wmr. BijlWmr. Brosky. Bergen op Zoom 3 str.p.; 6. Mar. Witkamp, Bergen op Zoom 4 str.p.; 7. Wmr. C. de Bruijn, Bergen op Zoom 4 str.p.; 9. Mar. Buijsse, Terneuzen 6 str.p.; 10. Wmr. PoortvlietOpp. Wmr. Wisse 8 str.p. J3€U€f Specialist in dames-modeschoenen Schiedammer liep ook naar startplaats Drieëndertig lange afstandwande laars arriveerden zondagavond om half zeven te Rotterdam. Zij konden toen tevreden terugzien op de wandel tocht BrusselRotterdam, welke de Rotterdamse wandelsportvereniging voor de 17e maal had gehouden, en die zij zojuist met succes in ruim 29 uur hadden volbracht. Zaterdagmiddag om 1 uur waren te Brussel 35 deelnemers gestart voor de tocht over 150 km. Hierbij waren o.m. de 20-jarige Ans Lusse uit Rotterdam, de enige vrouwelijke deelneemster en nieuwelinge in dit milieu, Anne Hal- bertsma uit Beers (Friesland) die met zijn 65 jaar de oudste wandelaar was van de groep en de tocht voor de vier de maal volbracht en de Rotterdam mer Dick de Ronde die voor de tiende maal met succes deelnam. Ofschoon de weersomstandigheden ideaal waren bleek het tijdstip ten op zichte van vorige jaren minder ge lukkig gekozen. De nacht, die in deze tijcl van het jaar al flink lang is, had een moedeloos makende uitwerking, hetgeen vooral bij de nieuwelingen merkbaar was. Dit veroorzaakte een vertraging in het tijdschema. Ook het feit dat dit jaar de gebruikelijke ge zamenlijke trainingstochten achter wege waren gebleven, waardoor de deelnemers niet op elkaar waren in gesteld, had tot gevolg dat de tocht langer duurde dan berekend was. 137. Mevrouw Rietvink ergerde zich groen en geel aan het doordrijven van tante Clara. „Ga jij even helpen met het verzetten van die vaas, Huub", zei ze. „Stiaks kost het me ook nog een nieuw vloerzeil". Huub stond met tegenzin op, maar hij liep toch ach ter zijn vader en tante Clara aan naar de voorkamer. Ook Henk en Suus volgden. Terwijl mevrouw Riet- v:nk haar gebrek aan belangstelling demonstreerde door neuriënd altijd een bewijs, dat zij heftig uit haar humeur was de ontbijttafel te gaan afruimen. Henk en Suus betraden met Jcloppende harten de voor kamer. Zij keken naar hun vader en tante Clara, die al bij de vaas stonden. Huub gaf zijn broer en s een knipoogje. „Vader", zei hij, „zet U even als U wil, die armstoel daar 'n eindje opzij, dan help ik tan te Clara met de...." Huub maakte zijn zin niet af. Hij deed of hij over een vloerkleedje uitgleed. Hij bonkte tegen tante Clara, die hij tegelijkertijd stevig tegen de vaas aandrukte. Het gevolg van deze onverwachte ma noeuvre was ontzettend. Er weerklonk zo'n daverend kanonschot, dat zoals later bleek, er twee vensterrui ten sprongen. Henk en Suus zagen met verblufte ogen de vaas wel een halve meter de lucht in-Arliegen. Een bijzondere prestatie, uniek voor Nederland, leverde de 38-jarige Schiedamer Kooy, die voor de 7e maal meeliep. Deze wandelaar was vrijdag morgen om 8 uur uit Rotterdam ver trokken om ook de reis naar de sta rt- laats, Brussel, te voet af te leggen, lii arriveerde zaterdagmorgen om half twaalf te Brussel en hij begon anderhalf uur later welgemoed aan de officiële tocht. Het was niet te ver wonderen dat Kooy, die in totaal 300 km aflegde, in de nacht van zaterdag op zondag last kreeg van slaap Zeeuwse schaakrubriek. Maartense behaalde tegen het VAS fraai winstpunt (Red.: drs. M. C. Verburg) K. Maartense, voormalig lid van de schaakvereniging Middelburg, scoor de in de wedstrijd MiddelburgVAS, een fraai winstpunt. Na een niet ge heel correcte half-Slavische opening, waarvan zijn tegenstander J. Wil mink met zwart geen gebruik maakte koerste hij via een dreigende opstel ling in liet middenspel naar een ge wonnen eindspel toe. Dit eindspel gaf nog enige techni sche problemen. Wit's vrije C-pion en zijn a-pion werden echter gebruikt tegen de zwarte g- en h-pion. Daar door liepen de g- en h-pion van wit door, terwijl wit de vrije a- en c-pion van zwart gemakkelijk kon tegenhou den. Evenals graaf Van den Bosch sDeelt Maartense in het Hilversum's Schaakgenootschap. 1. d4, d5; 2. c4, c6; Pf3, e6; 4. Pc3, dc4:; 5. e3i). b5; 6. a4, b4; 7. Pbl, La6; 8. Le2, Pd72): 9. b3. c5; 10. bc4:, cd43)li. ed4:, Dc7; 12. Pbd2, Pgf6; 13. Lb2. Pb6; 14. Db3. Df4*); 15. a5, Pbd7; 16. 0-0, Tb8; 17. Tel, Ld6; 18. c5, Le2:; 19. Te2:, Lc7; 20. c6, Pf8; 21. d5, Td8; 22 Lf6, Df6; 23. Tdl, Dc35); 24. Dc3bc3:; 25. Pe4, c2; 26. Tc2, Td5:; 27. Td5:, cd5:; 28. Pc3, Ke7; 29. Pd5:' f, Kdb; 30. Pc7\ Kc7:; 31. Pd4, a6; 32. Tb2, Pe6; 33. Tb7, Kd6; 34. Pe6:. fc6:; 35. Tb6, Kc5; 36. Kfl<>). Tf8: 37. Ke2, Tf7; 38. Tb7, Tf8; 39. Tg7:, Kc6:; 40. Tb7:; Tf5; 41. h4, Ta5:; 42. h5, Te5 t; 43. Kd3, a5; 44. g4, a4; 45. Ta7, Kb5; 46. h6, a5; 44. g4. a4; 45. Ta7, Kb5; 46. h6. Zwart gaf na enige zetten op. De witte vrii-pionnen zijn niet te houden. De zwarte is dat wel. geldt als zeer ewak, omdat zwart de gambiet-pion kan ver dedigen. Beter is a4. 2) La6 is nu ongedekt, zodat wit met b3 zijn pion kan terugwinnen. 3) wit krijgt hierdoor een gedekte vrije-c- pion. 4) Loopt op niets uit. Zwart had eerder op de rochade moeten aan sturen. 5) Nodig om c3 te verdedigen en de aanval af te slaan. Op Ta6: volgt Kh5. Wit kan meer uit de stel- Hnpr halen. door Marymel Malcolm FEUILLCTUN op 31C u 18 Ja, dat was één kant van het geval, maar er was nog een andere, die er hemelsbreed mee verschilde. Vin was jarenlang niet thuis geweest, eerst wegens zijn dienst bij de lucht macht. later omdat, hij de landbouw school bezocht. Hij droeg dus geen schu'd aan de verwaarloosde toe stand. waarin het huis verkeerde, maar Celia kon slechts minachting en afkeuring gevoelen voor de man, die toch steeds ter plaatse was geble ven, voor Gregory, die had moeten zorgen, dat het zover niet kon komen. Méér nog: Hij had haar moeten waar schuwen. dat de staat van zaken al lesbehalve normaal, ja hoogst abnor maal was. Ze had er geen flauw idee van gehad, dat ze zou worden opge scheept met een smerig huis. een lastig kind en een nog lastiger vol wassen mens. Neen, hij had haar in de val gelokt en wel onder zulke om standigheden dat ze of orde en regel maat moest weten te scheppen of toe geven. dat hij gelijk had en zij niet opgewassen bleek tegen de taak. wel ke naar alle waarschijnlijkheid van Vin's vrouw werd verwacht. De door Vin aanvankelijk geopperde mogelijk heid. dat ze samen een huisje in dc buurt zouden betrekken, was immers nooit meer aangeroerd. De reeds lang bij Celia smeulende wrok laaide op tot een felle vlam. Neen, geen vrouw, wie dan ook, kon dit werk verrichten en tegelijkertijd aantrekkelijk voor een man blijven. Had Greg dit beseft en had hij van haar opzettelijk een sloof willen ma ken opdat Vin genoeg van haar zou krijgen? Het had er waarlijk alle schijn va®. „Laat ons een eindje gaan lopen. Vin," stelde ze voor. „Dat is de enige manier om niet gestoord te worden." „Zoals iedere pummel met zijn lief je," zei hij op bittere toon. „O. wat zou ik er niet voor geven, om hier vandaan te zijn!" Celia keek hem snel aan en vroeg toen een beetje angstig: „Houd je niet van de boerderij. Vin V' Na even gearzeld te hebben, zei hij enigszins verstrooid: „Och, ik weet het niet precies. In bepaalde omstan digheden zou het heel goed kunnen gaan, maarik wil mijn eigen baas zijn. Daar zit 'm dunkt me, de kneep." Dat sprak natuurlijk vanzelf. Vin had per slot van rekening jarenlang zelfstandig en gevaarlijk werk ge daan; zijn oude uniform, vol gaten en scheuren, die ze op zolder had gevon den, liet daaromtrent geen twijtel. Nu echter moest hij, inplaats van verant woordelijkheid te dragen en een lei dende positie te bekleden, van voren af aan beginnen en de bevelen opvol gen van zijn broer, die per slot van rekening maar de helft van de boer derij bezat. Een ogenblik kwam de ge dachte bij haar op, dat het voor Grog die in zoveel moeilijke en gevaarlijke oorlogsjaren de boerderij alleen had beheerd, wel een heel besluit was, een deel van zijn gezag aan Vin over te dragen, doch bij nader inzien hield die overweging toch geen steek, vond ze. Greg mocht het al dan niet prettig vinden, die feiten lagen er nu eenmaal toe ep hij maakte eenvoudig misbrüik van de omstandigheid, dat hij meer ervaring bezat dan zijn jongere broer. „Kom laat ons in elk geval maar gaan", zei ze een beetje hulpeloos. „Ik heb wel behoefte aan wat frisse lucht na een hele dag binnenshuis." „Mooi zo. Misschien kunnen we iets gaan drinken bij „The Rose", stelde Vin nu weer opgevrolijkt voor. „O, zou dat wel gaan?" vroeg ze. „Ik bedoel, kan ik daar wel komen? Je weet, hoe de mensen op kleine plaatsen babbelen als een vrouw een café bezoekt." „Och, het is er keurig", zei hij ach teloos. „Zij zijn er bezoek gewend en bovendien is het een dom vooroordeel, waarvan je spreekt!" Dat was het inderdaad en Celia deed er het zwijgen toe. Ze poederde even haar neus, veranderde iets aan haar kapsel en voegde zich toen in de tuin bij Vin. Beiden moesten Greg's open deur voorbij cn Celia was bijna op de tenen gaan lopen, uit vrees, dat hij hen zou horen. Hij scheen hen ech ter niet te hebben opgemerkttot dat ze juist de hoek van het huis zou den omgaan. Toen klonk zijn gehate stem: „Vin, ik heb je nodig!" Vin aarzelde en beet zich op de lip pen. „Ik moet maar eens horen wat er t Advertentie) Gelakte menbels opknappen? NED0-MEX Transparante kleoriak aan de hand is", bracht hij er ten slotte uit en snelde naar binnen. Ze hoorde dat de woordenwisseling spoedig een twistgesprek werd en vatte al haar moed bijeen. Langzaam op haar schreden terugkerend, luis terde ze naar hetgeen ae twee man nen zeiden. „Maar, lieve help, morgenochtend is toch vroeg genoeg", protesteerde Vin. „Je weet heel goed, dat het niet zo is", luidde het onverbiddelijke ant woord. Vin aarzelde andermaal en zei toen geprikkeld: „Goed dan, daar gaat onze wandeling, Celia, het spijt ine erg". Meteen verdween hij. daar hij blijk baar niet durfde blijven of in haar bijzijn 'n heftige scène uitlokken. Ce lia en Greg volgden hem met de ogen. Toen zei Greg, alsof hij tot zichzelf sprak: „Als die jongen in vredesnaam maar eens volwassen wilde worden!" „Hij is volwassen", riep Celia ver ontwaardigd, „Of hij zou het althans zijn, als jij hem enige verantwoorde lijkheid wilde laten. Maar zolang je hem als een kind behandelt ,Wat kan ik anders doen zolang hij zich als een kind gedraagt?" vroeg Gregory streng. Celia zei niets, maar hij besefte klaarblijkelijk, dat ze boos op hem was, want na een ogenblik geaarzeld te hebben, hernam hij op meer ver zoenende toon dan hij ooit jegens haar gebruikt had- „Hoor eens, Celia, je hebt genoeg gezond verstand. Meen je heus, dat ik het plezierig vindt, al tijd op Vin te moeten letten, te moe ten zorgen, dat hij zijn werk niet af roffelt of het helemaal in de steek laat? Geloof me: het baart me heel wat zorgen ik heb er al meer dan voldoende!" „Maar je wilt het zo!" barstte Celia uit. „Je vindt het prachtig, dat je al les en iedereen onder de auim houdt! Stel nu eens, dat je iets overkwam, zou Vin dan in staat zijn, de boerderij alleen te beheren?" „Neen", antwoordde Greg, „maar niet, omdat ik zou hebben verzuimd, hem op de hoogte te brengen." „Misschien heb je het inderdaad ge probeerd, maar dan als een school meester tegenover een leerling en een geheel achterlijke nog wel", zei ze driftig. „Indien je hem als je gelijke behandelde Hij zag haar even met zijn ondoor grondelijke blik aan. „Ik heb dat één maal geprobeerd. Vraag het Vin maar", zei hij toen en keerde naar zijn schrijfbureau terug, Een ogenblik vroeg Celia zich af, of het de moeite zou lonen, als ze een nadere verklaring van zijn woorden vroeg. Toen echter wendde ze zich schouderophalend af. Indien Greg het haar had willen vertellen, zou niets er hem van hebben weerhouden, maar als hij het niet wilde, zou aandringen harerzijds hoegenaamd niet baten. Intussen had ze nauwelijks enkele schreden gedaan, toen hij haar tcrug= riep. Ze draaide zich schoorvoetend om cn vroeg wat terughoudend: „En?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12