Chefarine ,4 BBOTD Bijtsen?... Prachtbijts Ceta-Bever! GOESENAAR MAAKTE SNEL CARRIÈRE IN VER. STATEN GRIEP! TELEVISIE VOOR RUSTHUIS „TEN ANKER" IN TH0LEN 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 3 OKTOBER 1957 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllll De 25-jarige Kees Walraven uit I Goes heeft zijn hart verpand aan de Verenigde Staten van Noord- Amerika! Ruim vier jaar heeft hij i als student reeds doorgebracht in het land van Uncle Sam en volgen- de week woensdag neemt hij weer j afscheid van zijn familie in Goes j om zich voorgoed in Amerika te vestigen. „Een machtig land met vele mogelijkheden voor Iemand, i die van aanpakken weet", vertel- 1 de Kees, die in juni jongstleden naar Nederland terugkeerde om 'n permanent visum voor de V.S. te i verkrijgen. Het is hem in die Arno- i rikaanse jaren dan ook voor dc wind gegaan! Kees Walraven werd in 1932 als J zoon van Zeeuwse ouders in Be- verwijk geboren; na de oorlog ver- j huisde hij met zijn moeder naar j Goes. Zijn vader was namelijk in j het begin van de oorlog overle- I den. In de Ganzestad bezocht Kees j het lyceum, waar hij in 1951 slaag de voor het eindexamen 5-jarige h.b.s. A. Twee jaar studeerde hij vervolgens aan net Nederlands op leidingsinstituut voor het buiten land op kasteel Nijenrode in Breu- kelen, waar hij hoofdzakelijk vreemde talen en economie stu deerde. Tijdens zijn verblijf aldaar bestond dc mogelijkheid zich op te geven om op Iw't van de Ame rikaanse rege*-'--"* jaar in de V.S. te stude-cn. Hoewel Kees Walraven aanvan1" ijk nogal kri tisch tegenov: :--->d stond, gaf hij zich toch cn. Na het eindexa men werd hii teen zowaar met nog vijf anderen van Nijenrode uitver koren. Aan de universiteit van Ro chester (New York), een stad van ongeveer 350.000 inwoners, werd hij als student ingeschre ven en onmiddellijk voelde hij zich er thuis. De mensen waren er bijzonder hartelijk en hulp vaardig en de oud-Goesenaar hoefde zich geenszins eenzaam te voelen. Tijdens zijn vrije da gen kreeg hij soms drie of vier uitnodigingen om bij kennissen to komen logeren. Hij behaalde zijn eerste graad, de bachelor-degree en op verzoek verkreeg hij toestemming om nog een jaar in Amerika te studeren. Tot driemaal toe werd zijn tijde lijk studentenvisum voor een jaar verlengd. Kees benutte deze tijd goed, want na het behalen van zijn eerste graad in de economie ging hij naar de universiteit van Syracuse (New York), een plaats van ongeveer 225.000 inwo ners. waar 12.000 studenten aan de universiteit stonden ingeschre ven. Hij kreeg toen een aanbieding om als assistent in de economie op te treden bij een der professo ren. Als zodanig gaf hij les aan eerste en tweede jaars studenten. Ook hier vlotte het met de stu die bijzonder goed, want in 1958 behaalde hij zijn tweede graad, de mastersdegree. Precies een jaar later slaagde hij voor zijn docto raal examen economie, maar toen dreigde er een kink in de kabel te komen. De Amerikaanse regering weigerde zijn tijdelijk visum om te zetten in een permanent. Hij moest naar ztfn land van her komst terugkeren om een perma- hij nent visum te krijgen, wat heeft gekregen. Proefschrift In de V.S. wacht hem thans niets dan goeds! Kort voor zijn doctoraal deed Kees Walraven mee aan een door de Ford Foun- dation uitgeschreven weds try d f| voor studenten in de economie, waarvoor 30 beurzen ter beschik- |f king werden gesteld. De oud-Goe- senaar had een uittreksel ge- maakt van zijn nog te maken Eroefschrift, waarop hij in mei '58 oopt te promoveren. Het onder- werp van zijn proefschrift luidt: „De Nederlandse economie," Met dit korte uittreksel kwam §f hij tot zijn niet geringe verbazing In aanmerking voor één van de M dertig beurzen. Zijn reis naar Nederland en de verblijfkosten kwamen voor rekening van de s Ford Foundation. In Nederland heeft hij nu de nodige gegevens verzameld om straks zijn proef- schrift te schrijven. Het is duidelijk dat dit alles niet vanzelf gekomen is. Kees heeft hard moeten studeren en in de zomervakanties werkte hij o.a. in de bouwvakken, ln een staalbe- drijf en in een tapijtenschoonma- kerij om er een extra dollar bij te verdienen. Reeds na een jaar was hij ln staat een wagentje aan te schaffen. ,,Je kunt geen auto missen in de V.S. met zijn enorme afstanden", meende Kees, die graag en veel vertelt over zijn §f tweede vaderland. Bijzonder pret- n tig vond hij het, dat zijn moeder ruim twee jaar geleden naar ken- j| nissen ln Amerika kwam, bij wie zij ongeveer 20 maanden verbleef. „Ik had slechts een afstand van 500 kilometer te overbruggen om haar te bezoeken en dat bete- kent voor Amerika een peuleschil", s verklaarde hij ons gisteren in een gesprek. Kees Walraven gaat woensdag terug naar Amerika. Hij is voor- nemens zich er voorgoed te vesti- gen. In Syracuse wacht hem weer de baan van assistent en tussen M de bedrijven door zal hij dan zijn M proefschrift schrijven. lilllllllllll!l!llll!llllllll!lllllllllll!llllllllllll!llllllllllllll!l!lllllllllll!lllllllllll||||ll!llllll|llllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||ll|||||||||| Weer sterke toeneming van het V.H.M.O. Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cij fers telde het V. H. M. O. op 10 sep tember j.l. 129.800 leerlingen tegen 119.700 een jaar tevoren (toeneming 8 procent). Deze toeneming is een rechtstreeks gevolg van het feit, dat er thans 10.000 leerlingen meer zijn toegelaten dan in het afgelopen schooljaar vertrokken. Ondanks het feit. dat er in 1957 iets minder 12- en 13-jarigen waren dan in 1956. nam het aantal toegela- tenen met 2 procent toe en wel van 28.000 tot 28.700. Dit wijst op een nog toenemende belangstelling voor het V.H.M.O. De groei was bij het rooms-katho- lick en prot.-christelijk onderwijs (resp. 12 en 10 procent) sterker dan bij het openbaar en ander bijzonder onderwijs (resp. 5 en 6 procent). Het aantal scholen steeg van 411 in 1956 tot 426 thans. Prins Bernhard, die in Zweden op jacht is, heeft een eland geschoten en een vos. Oliebronnen op Sumatra niet terug aan Shell. De Indonesische minister van indus trie, Ingkiriwang, heeft te Djakarta de berichten, als zouden de oliebron nen op Noord-Sumaetra teruggege ven worden aan de B.P.M., tegenge sproken. Hij verklaarde dat de Indo nesische regering niet voornemens is de bronnen weer ter beschikking te stellen van de B.P.M. (Shell). De Nederlandse vertegenwoordiger van de B.P.M. in Indonesië, de heer B. Scheffer, heeft namelijk kortgele den verklaard dat zijn maatschappij vertrouwt dat een bevredigende op lossing van de reeds geruime tijd han gende kwestie van de oliebronnen ge vonden zal worden. Deze verklaring was op sommige plaatsen uitgelegd als de verwachting dat de B.P.M. de bronnen terug zou krijgen. Resultaten aardappeloogst niet rooskleurig De voorlopige resultaten van de aardappeloogst zijn niet rooskleu rig. Dit komt tot uiting in de prij zen op de Rotterdamse beurs, waar vroeg gerooide soorten kleiaardap- pelen in de laatste weken f 10.tot f 14.50 per 100 kg deden bij een uit- voerprijs voor „bintje" van f 12.50 tot f 18.Zandaardappelen, ge woonlijk lager in de markt lagen ongeveer gelijk in prijs met het ge middelde der klei-aardappelen, aldus mededelingen van het produktschap voor aardappelen. Er is hier en daar veel schade door wateroverlast, maar landelijk gezien zal deze volgens voorlopige indrukken, de aardappelpositie wei nig of niet beinvloeden. De kwaliteit is dit jaar echter minder goed, omdat bij de vroege soorten tengevolge van „doorwas" glazigheid bestaat. Dit zal zich bij de late rassen vermoedelijk minder voordoen. Volgens de oogstraming van 10 september zal (in 1000 ton) de late kleiaardappel netto 1.183 (te gen 1.088 in 1956), de late zand- aardappel netto 1.004 (tegen 839) en de fabrieksaardappel bruto 1.049 (tegen 718 in 1956) opbren gen. Vertegenwoordigers van de bacon- producenten uit Engeland, Denemar ken en Nederland, cfie te Londen bij een zijn geweest om produktie- en ■afzetvraagstukken te bespreken, heb ben besloten, dat er in de toekomst regelmatig besprekingen over de ba- consituatie zullen worden gehouden. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderen! "4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt baat waar andere middelen falen! rr Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. DANKZIJ DE ZEEUWSE COLLECTE Mevrouw De Casembroot „onthulde" het toestel Huize „Ten Anker", het bejaarden tehuis in Tholen voor de eilanden Tholen en St. Philipsland, heeft sinds woensdag de beschikking over een televisietoestel. In aanwezig heid van vele regenten van het te- huls en van vertegenwoordigsters van Vrouwenorganisaties op Tholen heeft mevrouw S. C. de Casembroot- baronesse van der Feltz woensdag middag in de fraaie recreatiezaal van het tehuis het televisietoestel symbolisch overgedragen. Mevrouw de Casembroot deed voorts enkele mededelingen over de Zeeuwse col lecte 1957. Zo zeide zij o.a., dat de Stichting Zeeland voor Maatschap pelijk en Cultureel werk, die deze collecte in samenwerking met de af deling Zeeland van de Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning organiseert, zeer waarschijnlijk een nog nader te bepalen percentage van de opbrengst zal afstaan aan de plaatselijk collecterende afdelin gen van de vrouwenorganisaties. De voorzitter van Huize „Ten An ker", notaris W. L. Blindenbach uit St. Maartensdijk, wees er in zijn openingswoord op, dat het tehuis in een grote behoefte voorziet. Thans zijn 44 bejaarden in het centrum ondergebracht, maar er is plaats voor 51 personen. Spreker herinner de er aan, dat de opbrengst van de Zeeuwse collecte 3956 voor 80 procent bestemd was voor de be jaardensociëteiten, maar in Tholen was het bejaardentehuis er mee ge baat, evenals in Kortgene. Het te huis in Tholen verkreeg een televi sietoestel, terwijl het rusthuis in Kortgene een aanvullend bedrag kreeg uit de opbrengst van de col lecte voor de aanschaffing van een televisietoestel. Notaris Blindenbach bood me vrouw De Casembroot als blijk van erkentelijkheid een mand met fruit aan. Vervolgens verwijderde mevrouw De Casembroot de nationale drie kleur van het toestel, waardoor het officieel was overgedragen aan het tehuis. „Na de Zeeuwse Collecte van vorig jaar meenden wij, dat het bejaardentehuis voor Tholen en St. Philipsland gebaat zou zijn met- een televisietoestel", aldus mevrouw De Casembroot. Zij verklaarde, dat er spoedig weer een Zeeuwse Collecte zal worden ge houden, waarvan do opbrengst ge deeltelijk teil goede zal komen aan rusthuizen in Zeeland. Men denkt daarbij aan de aanschaffing van een televisietoestel of een geluïds-instal- latie voor diverse tehuizen. Een voor vele vrouwenorganisaties prettige mededeling was, dat een bepaald percentage van het gecollecteerde bedrag wellicht aan de plaatselijke afdelingen zal worden ter hand ge steld. Zij zullen dit geld dan echter moeten aanwenden voor sociale en maatschappelijke doeleinden. Ver volgens bezichtigden de aanwezigen het twee jaar geleden gereed geko men, moderne tehuis. Labourcongres voor nieuwe nationalisatie-methode Het socialistisch congres te Brigh ton heeft gisteren met een overwel digende meerderheid besloten om een nieuw nationallsatieplan, inhou dende het opkopen van de aandelen aan te nemen dat uitgevoerd zou moeten worden, als de Labourpartij bij de volgende algemene verkiezin gen in Engeland weer aan de macht zou komen. De gedelegeerden van Labour stemden op hun jaarcongres ten gunste van dit plan met een stem verhouding van 5.309.000 tegen 1.276.000 (De gedelegeerden verte genwoordigen alleen een aantal stemmen in het land), nadat zij een verdediging ervan hadden aange hoord van de partijleider Hugh Gaitskell, een verdediging, die in voorzichtige woorden was gesteld. Volgens dit plan zou een eventu ele toekomstige Labour-regering er toe overgaan grote hoeveelheden aandelen in belangrijke Engelse in dustrieën op te kopen en zodoende het beheer er van in handen krijgen. Dat zou in scherp contrast staan met nationalisaties van de laatste Labour-regering, die de bedrijven eenvoudig overnam en de vroegere eigenaren ervan schadeloos stelae. (Advertentie) In het rusthuis Ten Anker' te Tho len onthuldemevrouw S. C. de Cusembroot-baronesse van der Feltz het televisietoesteldat geschonken kon worden danlc zij de Zeeuwse Collecte. (Foto P.Z.C.J. Vijfling geboren te Toulon De 28-jarige mevrouw Chrlstophe uit Toulon, vrouw van 'n maatschap pelijk werker, heeft woensdag het la ven geschonken aan een vyfhng. De bevalling duurde vijf kwartier. Van de vyfling, die uit drie meisjes en twee jongens bestond, is er een over leden; voor het leven van een tweede kindje wordt gevreesd. De vader had verklaard, dat het zijn vrouw verteld dat zij geen kinderen zou kunnen krijgen. Deense regering wijst Rus Smirnow uit De Deense regering heeft de Rus Sergei Smirnow bevolen Denemar ken te verlaten. Smirnow werd assistent van de Russische militaire attaché ge noemd. Hij kwam echter niet voor als lid opde plaatselijke lijst van diplomaten. Het Deense ministerie van bui tenlandse zaken heeft in een bood schap aan de Russische ambassa deur in Denemarken verklaard, dat Simrnow op ongeoorloofde wijze ge tracht heeft geheime gegevens te krijgen inzake de Deense defensie. N.S. berekent opnieuw afstanden Op 1 november zullen de Neder landse Spoorwegen een nieuwe af- standsberekening voor het reizigers verkeer invoeren. De afstanden, die ten grondslag liggen aan de prijsberekening van plaatsbewijzen, worden gevormd door opteliing van de op kilo meters af te ronden afstanden in meters van station tot station. Bij de afronding worden afstanden be neden 500 meter verwaarloosd en die daarboven voor 1 km gerekend. Wanneer een station voor het rei zigersverkeer wordt gesloten, dient de afstand tussen de nieuwe op el kaar volgende stations te worden vastgesteld. Het kan dan voorko men, dat de nieuwe afstand, na af ronding, op een ander getal komt dan de som der beide oorspronkelij ke afstanden. Ook wanneer tussen twee stations een nieuw station wordt gevestigd kan dit gevolg op treden. Doordat in de loop der jaren en kele stations en halten voor het rei zigersverkeer gesloten en andere geopend zijn, is het nodig gebleken alle thans geldende afstanden op nieuw te berekenen, terwijl tevens enkele andere correcties moesten worden ingevoerd. De hierdoor ontstane wijzigingen betekenen in sommige gevallen een geringe verkorting van de tot dus verre toegepaste afstanden. Van de gelegenheid tot herziening is tevens gebruik gemaakt voor en kele stations of halten, die in de zelfde bebouwde kom liggen, dezelf de afstanden en prijzen toe te pas sen, b.v. Arnhem en Arnhem Velper- poort. Dit betekent, dat een plaatsbewijs naar of van Arnhem zonder enige kosten of formaliteit tevens geldig zal zijn van en naar Arnhem Vcl- perpoort, hetgeen een gemak voor de reizigers oplevert. Verdere verlaging prijs baconvarkens Door de hoge aanvoeren, vooral uit Denemarken, zijn de prijzen op de ba- conmarkt nog- steeds terugl opend. Na dat tussentijds de prijs van onze ba convarkens tussen de 71 en 90 kg reeds was verlaagd van 2.50 op 2.15 besloot het produktschap voor vee en vlees woensdag opnieuw de prijs met 5 cent te verlagen, dus tot 2.10. Gehoopt wordt dat daarmee het dieptepunt is bereikt. Tevens werd besloten de export van vers varkensvlees te steunen door een toeslag te geven van 5 cent. All 't vuur boog opschiet in de kool - oplaaiend vanuit de maag Dat is geen kwaal die ge nog langer hoeft te dragen. Neem Rennies - die blussen de brandende pijn. Voet stoots. Rennies neutraliseren alle overtollig maagzuur en nemen zo de oorzaak weg van die snerpend bran dende pijn Ffclll.l/HTON floor Maryaiel Malcolm 14 „Dat heb ik," gaf ze, met een in stemmend knikje toe. „Wil je er van af?" grinnikte hij „Hoor eens, Vincent Ravenscar al komt de onderste steen boven, ik zal dit huis van kelder tot zolder schoonmaken, dat het misschien niet eens meer prettig is, om er in te wo nen," verzekerde ze grimmig. .Lieve help!" riep hij, haar ver baasd aanstarend, „ik wist niet, dat je van die kracht was." „Dat is elke vrouw als ze voelt dat het moet," hernam ze. „En i k ze ker!" „Wel, wel, wel!" lachte Vin zacht jes. „En dit is dan het meisje, voor wie mijn broer me gewaarschuwd heeft, omdat hij haar een nuttleloos weeldeschepseltje vond! Nu hij heeft zich wel belachelijk gemaakt!" Het geval amuseerde hem blijkbaar hevig, maar Celia hoorde ook iets kritisch in zijn toon. „Hij heeft er als 't ware om ge vraagd'." zei ze scherp. Vin knikte instemmend. op 31 c Ivf 1 elk geval nooit, dat ik je niet gewaarschuwd. Greg is niet gewoon dat hij voor de mal wordt gehou den... en hij zou 't allesbehalve goed opnemen!" Celia haalde de schouders op. „O, de les zal hem best te pas ko men," verklaarde ze koeltjes. „Mis schien was hij gemakkelijker in de omgang als hij zichzelf niet zo onfeil baar vond." ,,'t Wordt tijd, dat je weer aan je werk gaat," klonk eensklaps Greg's stem uit de open deur, die naar de deel leidde. Celia. hield de adem in. Ze waren zo verdiept in hun gesprek geweest, dat ze zijn nadering niet hadden be merkt en hij had dus misschien wel alles gehoord wat er gezegd was. 't Viel moeilijk uit te maken, maar één ding stond als een paal boven water: haar laatste opmerking was zeker tot hem doorgedrongen. Dat las ze op zijn gezicht, hoe ondoor gronde! yk ook. Enhij had de handschoen op genomen. Het was oorlog tussen hen en van weerskanten zou noch kwar tier worden gevraagd, noch gegeven. HOOFDSTUK III Toen de wekker afliep, richtte Ce lia zich dadelyk in haar bed op. Of schoon de zon reeds de kamer bin nendrong, was het pas half zes. Ze geeuwde even, rekte zich uit en sprong toen op de grond. Gelukkig had haar ziekenhuiswerk haar ge leerd, nooit toe te geven aan de ver leidelijke vijf minuten ,die zo vaak tot een half uur kunnen uitgroeien! Beneden klonken reeds de werkgc- luiden en toen ze uit het venster keek zag ze Gregory a! bezig met een of andere reparatie. Nu, dit was zeker, moest ze schoorvoetend toegeven, hy mocht dan veel van anderen eisen, maar hij spaarde zichzelf evenmin. Vin had geprotesteerd, toen ze had gevraagd of ze ook voor het ontbyt zou mogen zorgen. „Kom, kom, mevrouw Ragglea komt om acht uur en ze heeft het aldoor gedaan," zei hij. „Waarom kan ze het niet blijven doen?" „De laatste week heb ik drieman: en de week daarvoor twee keer mijn ontbijt gemist omdat ze te laat was," merkte Gregory onverstoorbaar op. „Als Celia wil opstaan om het ontbijt klaar te maken, zal ze mij daar veel plezier mee doen." Hij zei niet, dat ze het doen moest, hij liet haar de volle verantwoorde lijkheid voor haar aanbod, maar te gelijkertijd ontnam hij haar elke kans zich ervan af te maken en zeker was ze geenszins voorbereid op zijn waar schuwing: „Denk erom, dat het vroeg moet gebeuren, want anders heeft het weinig zin." „Dat dacht ik ook." Ze vermoedde wat volgen zou, maar haar stern bleef koel en effen. „Zeg maar hoe laat je het hebben wilt." „Half zeven," opperde hij. „Tenzij dat te vroeg voor je is." „Helemaal niet. Ik zou intussen wel graag weten waar alles staat, opdat ik 's morgens vroeg niet overal be hoef te zoeken." „Natuurlijk," zei Gregory ernstig. „Als je even wilt meegaan Zwijgend volgde Celia Greg naai de keuken. De eerstg aanblik daar van was allesbehalve geruststellend geweest en toen Gregory laden en kasten opende, bleek maar al te dui delijk, welk karwei haar wachtte. Ze was overtuigd, dat maanden lang niemand naar een en ander had omgekeken. Op de planken lagen ver geelde kranten, die van oktober voor twee jaar bleken te dateren. In don- kei e hoeken zag ze cakeblikken en v!i espannen, die vuil waren wegge zet. Bovendien en dat was wel het ergste verspreidde de kast voor het vlees een onbeschrijfelijke geur, zodat Gregory onwillekeurig het. voorhoofd fronste. Blijkbaar had hy zulk een reeks naargeestige onthul lingen toch niet verwacht en voelde hij zich genoopt tot enige verklaring or verontschuldiging, „Mevrouw Raggies wordt teveel zonder toezicht gelaten," merkte hy op. „Als ze meer gecontroleerd werd, zou ze zeker beter werk doen." „Of onmiddellijk de dienst opzeg gen," dacht Celia by zichzelf. „Ze zal wel als de meesten, ervoor bedanken, nu eensklaps achterna te worden ge zeten, nadat ze zolang haar eigen gangetje is gegaan! Zou het de be doeling zijn, dat ik zeggenschap over haar krijg? Als dat niet het ge val is. zal ze precies doen wat ze wil en indien wèl neemt ze haar congé, zodat ik 't aan mij zelf zal te wyten hebben wanneer ik voor alles hele maal alleen opdraai! Wat heb ik me in een wespennest gestoken!" Intussen zei ze hardop heel onver schillig: „O, ik zal het wel klaar spelen," en hoopte in stilte, dat Gregory haar voor dom genoeg zou houden om niet eens te zien, hoe de zaak er bij stond. Uit do grimmige trek op zijn ge laat leidde ze af, dat ze waarschijn lijk haar doel had bereikt en ze nam meteen het besluit, de wekker een half uur vroeger te zetten dan an ders nodig zou zijn geweest. De volgende morgen snelde ze da delijk na te zyn opgestaan naar de badkamer, een luxe, die ze op deze boerderij niet had verwacht, o, er was geen warm water en dat zou er ook niet zijn, voor ze het keukenvuur op gang had, maar met dit warme weer deed het er niet veel toe. In de winter zou het echter minder pret tig wezen. Ze ging snel haar kleren na en trok een aardige katoenen japon aan, die ze speciaal had gemaakt om 's mor gens te dragen. Een praktische boe zelaar, in de vorm van een timmer mans-voorschoot moest de jurk be schermen als ze vuil werk verrichtte. Celia daalde snel de trappen af en trof Greg reeds in de keuken, waar hij juist bezig was, het blijkbaar door hem schoongemaakte en aange legde keukenvuur te doen ontvlam men. Een feit, dat even wrok bij haar opwekte. Klaarblykelyk had hij niet gedacht, dat ze woord zou hou den cn was daarom zelf maar de no dige toebereidselen gaan treffen. In tussen was ze zo verstandig, niet toe te geven aan de wens, hem op zijn nummer te zetten en bleef ze vriende- limlachend bij de deur staan, at aardig en attent van je, Gre gory." zei ze liefjes, ,,'t Is altijd een Beetje moeilijk, een vuur waaraan men niet gewend is goed aan de gang te krijgen." Ze zag dat een van zijn mondhoe ken even trilde en begreep, dat hij hierop niet voorbereid was geweest, maar niettemin een soort grimmig vermaak schepte uit het feit, dat ze hem de loef had afgestoken. „Toch zou hy 't allesbehalve leuk hebben gevonden als hij er niet zeker van was, dat hij me tenslotte wel de baas zal blijven," dacht ze bitter. Ze liad wol gewild, dat het vuur zou uitdoven, maar het gedroeg zich inte gendeel voorbeeldig. Greg richtte zich op en keek haar vragend aan. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 8