Tweede Kamer over Europese verdragen Griep oorlogspad! PHIUPS^, Hutci VERVALSER HOORDE 2 WEKEN GEVANGENISSTRAF EISEN VLISSINGSE PADVINDSTERS HEBBEN EIGEN CLUBGEBOUW WYNAND FOCKINK In vijf jaren kwamen bijna 6200 mensen bij verkeersongevallen om het leven GEURENDE ZAAKVOOR HET KANTONGERECHT TERNEUZEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENS3 1957 (Slot van pag. 1) der gemeenschap en de lid-staten. als mede de Nederlandse ministers recht doen wedervaren aan de noodzaak van een voortgaande uitbreiding van de werkgelegenheid in ons land, voort vloeiende uit de bevolkingsdichtheid en de sterke bevolkingsgroei. Tenslotte diende mr. Burger na mens de commissie van voorbereiding een motie in, waarin de regering wordt uitgenodigd elke zich voordoen de mogelijkheid aan te grijpen om de invloed van Nederland in de assem blee te vergroten, bijvoorbeeld door een systeem van plaatsvervanging of door verdubbeling van het ledental der assemblee. Inschakeling bedrijfsleven Enkele afgevaardigden drongen aan op inschakeling van het bedrijfs leven by het nemen van beslissingen op het terrein van de Ë-E.G. Men waarschuwde tegen de monopolies in en van enkele deelnemende staten men vroeg aandacht voor de uit het hoge buitentarief voortspruitende moeilijkheden. De heer Van Dgk van de V.V.D. vreesdé, dat de kostprijsverhogingen, die vermoedelyk uit het E.E.G.-ver- drag zullen voortvloeien, de protec tionistische politiek, het stelsel van minimumprijzen en de long-term-con- tracten een rem zullen vormen op de totstandkoming van een gemeen schappelijk Europees landbouwbeleid. Zelfmoord In de avondvergadering van de Tweede Kamer lichtte ds. Zandt toe waarom de S.G.P. tegen de E.E.G. is. Hij wees haar principieel af, omdat zij een produkt is van het revolutio naire sentiment. Reeds bij de Volkeh- Advert ent\e) is op het Bescherm U met tegen hoest, Heesheid, keelpijn én verkoudheid. Sterk desinfecterend 60 tabletten f. 0.98 A.R.K.A. maakt geen deel meer uit van K.A.B. De door de K.A.B. aangekondigde opzegging per 1 oktober van de over eenkomst met de Algemene Rooms Katholieke Ambtenarenver. (AR- KA) Is doorgegaan, zodat de ARKA met haar 21.000 leden met ingang van gisteren geen deel meer uit maakt van de K.A.B. De ARKA betaalde aan de K.A.B. f 15.000 contributie per jaar, waarte genover de K.A.B. stelde, dat dit be drag ten miftste f 55.000 per jaar moest bedragen, wat neerkomt op vijf cent per lid per week, terwijl de vakbonden aan de K A B. 26 cent per lid per week betalen. Ook 't over leg. dat na het ARKA-éoflgres op 14 en 15 september tussen de K.A.B. en de de ARKA is gevoerd, heeft niet tot overeenstemming geleid. De K.A.B. heeft gisteren aan de ARKA, de vakbonden, de diocesane bonden en instellingen officieel van de nieu we situatie kennis gegeven. Het le dental van de K.A.B. is nu Van 419.000 verminderd tot 398.000 Treinramp in Pakistan eiste 300 doden. De autoriteiten in Lahore zijn de mening toegedaan dat waarschijn lijk ongeveer 300 personen zijn ge dood toen zondag een personentrein bij het station Gambar op een olie- trein reed. Na de botsing verspreidde de brandende olie zich door de wrak stukken. en vier wagons, alsmede de dieselloeomotief van de trein, ver brandden. Vier andere Wagons wer den door de botsing uit de rails gewolpen en sloegen in elkaar, tot een ravage. Eugeniusz Grzvbowskv. een Pools officier die na een gevangenschap van zeven jaar wegens collaboratie met de Duitsers ter dood werd ge bracht. is door één gérechtshöf te Warschau gerehabiliteerd. bond plaatste de mens zich op de troon van God. Bij de Verenigde Na ties is dat weer zo. evenals bg de E. E.G. Materieel had ds. Zandt grote bezwaren tegen de E.E.G. Van de 30 Europese staten zijn er elf aangeslo ten bij het communistische blok. Van de overige vormen slechts zes de E. E.G. Daaronder zijn nog drie kleine staten. En zelfs is de eensgezindheid in die zes landen ver te zoeken. Tal van maatregelen achtte ds. Zandt hoogst nadelig voor Neder land. Allerlei prijzen zullen stijgen zo voorspelde hg: brood met 6 cent, vlees met 20 cent, honing met 30 cent, suiker met 80 cent, ruwe tabak met 30 procent, koffie met 16 procent en thee met 29 procent. Aan de tabakverwerken de industrie wordt een zware slag toegebracht. Sommige onderne mers denken erover, zo onthulde hij, hun bedrijf naar Denemarken over te brengen. Ds. Zandt ver langde, dat Nederland zelfstandig zou blijven. Als het zich aansluit bij de E.E.G., pleegt het zelf moord VOOR EURATOM De heer Calmeyer van de C.H.U. noemde Euratom van groot belang voor Europa. Hij drong er bg de rege ring op aan, dat zij niet met zo'n be scheiden plaats in Euratom genoegen neemt. Hij vond het onjuist, dat al leen Frankrijk de kernenergie voor militaire doeleinden wil toepassen en hij bepleitte het aandacht schenken aan de geestelijke opvoeding van on ze toekomstige technici. Hij hoopte op een leerstoel in de calvinistische wijsbegeerte aan de technische hoge school in Delft. De antirevolutionaire heer Verkerk vestigde er de aandacht op. dat de transportondernemingen huiverig zijn voor de Ë.E.G., omdat zij in de eer ste plaats vrezen een achteruitgang van de bedrijvigheid, waarvan zij af hankelijk zijn en in de tweede plaats de invoering van 'n algemeen Euro pees vervoersbeleid, waarvan zij de dupe kunnen worden. Advertentie) Specialist in dames-modeschoenen Moeilijke oriëntatierit van M.C. ,De Zeeuwen'. Het afgelopen weekeinde organi seerde M.C. „De Zeeuwen" een oriën tatierit bij duisternis over Walcheren. Start en finish waren op de Markt te Middelburg. Aan deze rit werd zowel door motoren als door scooters en auto's deelgenomen. Voor deze wed- stryd bestond van de zijde der rijders een behoorlgke belangstelling. Er werden 22 deelnemers genoteerd. Hoewel de oriëntatiepunten goed te vinden waren, leverden ze voor de ryders nogal wat moeilykheden op, hetgeen duidelyk aan de uitslag was te zien. Na deze rit is ook de clubkampioen 1957 bekend geworden. Het was voor het 2e achtereenvolgende jaar. dat de heer W. Flipse uit Nieuw- en St.-Joos- land aanspraak op deze titel maakte. De uitslag was: Autoklasse: 1 R. Joosse Nieuwland, 45 strafp.; 2 J. Geldof, Serooskerke, 266 strafp.; 3. P. v. Boven. Lewedorp, 272 Strafp4. F. de Visser, St.-Lau rens, 274 strafp.; 5 P. Tilroe. Vlissin- gen. 301 strafp.; 6 L. C. Bolier, Mid delburg, 360 strafp.; 7 J. de Visser, Serooskerke, 362 strafp. Motorenklasse: 1 C. Crucq, Arne- muiden, 41 strafp.; 2 S. Jongepier, Se rooskerke, 151 strafp.; 3 W. Flipse, Nieuwland, 210 strafp.; 4 L. de Klerk, Middelburg, 237 strafp.; 5 W. Kerne beek, Goes, 270 strafp.; 6 P. Lous, Se rooskerke, 273 strafp.; 7 C. Sinke, Serooskerke, 273 strafp.; 8 J. Poppe, Middelburg, 295 strafp.; 9 J. Lokker, Middelburg, 295 strafp.; 10 J. Dam man. Middelburg, 307 strafp.; 11 J. de Rijcke, Vlissingen 322 strafp. In deze klasse waren 4 uitvallers. Bus met kinderen in ravijn gestort. Een bus met kinderen is maandag avond bg Los Angeles in een elf me ter diep ravijn gestort. Drie jongens vonden de dood en 24 werden gewond. Allen waren janger dan elf jaar. De kinderen werd van school naar huis gebracht. POLITIERECHTER MIDDELBURG Zaak aangehouden om rapport op te stellen Veertien dagen gevangenis eiste de officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen dinsdagmorgen tegen de Souburgse timrJiefman G. J. W. vroeger aannemerdie zich moest verantwoorden voor de politie rechter te Middelburg, mr. P. van Empel. W. had zich namelijk in het begin van dit jaar schuldig gemaakt aan valsheid In geschrifte. In die tijd was zijn personeel werkzaam op een groot bedrijf in Vlissingen. Hij stelde een lijst voor vorstverlet samen met de namen van zijn werkne mers er op en diende deze lijst in bij de stichting sociaal fonds voor de bouwnijverheid. Daar de werknemers echter geen vorstverlet gehad had den, maar normaal doorgewerkt hadden, was dit Voor de aannemer aan leiding geweest om de handtekeningen van zijn arbeiders op de lijst te vervalsen. Zodoende had hij geprobeerd om de stichting voor ruim f 500.op te lichten. Het geld is tenslotte nooit Uitbetaald, omdat de stichting deze zaak niet vertrouwde en een onder zoek instelde, zodat het bedrog aan het licht kwam. De officier eiste dus 14 dagen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. De politierechter be sloot echter de zaak aan te hóuden om een rapport ovër W. te laten op maken. Het was namelijk gebleken, dat W. gedurende de laatste drie maanden, waarin hij in loondienst gewerkt had, beter opgepast had. Op de 10e augustus zat een ver loofd paartje óp het terras van een der Vlissingse restaurants. Aan een tafeltje in de nabijheid verpoosde de aannemer E. A. de B. uit Bier vliet, tezamen met een vriend. Toen het paartje vertrok, liet het een fo totoestel liggen, dat De B waar schijnlijk doordat hij een ietsje te veel op had in zijn zak stak en het er Inhield tot hij zijn woning in Biervliet bereikt had. In Vlissin gen en Breskens was hij de politie gepasseerd en ook in zijn woon plaats had hij het toestel niet aan gegeven. Toen zijn vrined hem op belde, dat de politie het fotoappa raat zocht, is hij het terug gaan brengen naar de Scheldestad. Toch is dit een geval van verduis tering. vond de politierechter. „Het is helemaal niet mijn bedoeling ge weest oin het te houden", weerde verdachte. „Maar er is toch een be paalde verduistering gepleegd'-, zei de officier, die een boete vai#f 25. of 5 dagpn eiste. De raadsman van De B., mr. W. K. R Dieleman, geloofde niet, dat zijn client het toestel had willen houden. „Hij is alleen maar wat laat geweest met terugbrengen", aldus pleiter, die dan ook vrijspraak vroeg. De politierechter stipte aan, dat de twijfel hier in het voordeel van de verdachte uitviel, hetgeen voor mr. Van Empel aanleiding was om De B. vrij te spreken. Te veel haast Eveneens op de 10e augustus kwa men een dame en twee heren zeer gehaast het perron van het station in Vlissingen oplopen, waar de trein op punt van vertrek stond. Een dei- heren stapte echter in een verkeerd treinstel, waarop hij attent gemaakt werd door de rangeerder J. V. uit Vlissingen. De man stapte uit en liep op z'n dooie gemak naar het andere treinstel. Hij deed het wel iets te langzaam met het gevolg, dat de trein voor zijn neus vertrok. De andere man, de constructieschil der E C. T. W. uit Vlissingen, dacht echter, dat V. zijn vriend stond uit te lachen. Hij stapte op V. toe en gaf hém een klap. Die kostte hem conform dé eis van de officier f 30 of 6 dagen. De vader van de scheepsbouwer I. H. V. uit Graauw had ruzie ge had met J. t\, eveneens uit Graauw. F. had de man daarbij zelfs in het gezicht gespuwd. Op een avond, al weer de 10e augustus, wilde de scheepsbouwer zich wreken en gooi de met een kei een grote ruit aan splinters. Het was de bedoeling ge weest om een ruit van F's woning stuk te gooien, maar omdat hij waarschijnlijk net iets te veel ge dronken had, werd een ruit van de woning van V's bloedeigen neef het slachtoffer. De officier eiste een boete van f 25.of 5 dagen. De raadsman van V., mr. G. Ti chelman, stipte aan, dat deze „Graauwse vedetta" gelukkig zon der bloedvergieten was afgelopen. Voorts wees pleiter er op, dat hier de ruzie tussen V's vader en F. de maat heeft doen overlopen. Mr. Van Empel vonniste conform de eis. Tenslotte stond terecht de 70-ja- rige D. J. S. uit Middelburg, die op 17 juli mevrouw C. P.-B. beledigd had. „Zij heeft mij ook beledigd", verdedigde S. zich. Reeds in vroeger jaren had hij liefst 33'veroordelin gen achter de rug. De officier eiste een geldboete van f 30.of 2 da gen, die de politierechter reduceerde tot f 10 of 2 dagen. Jeugdwedstrijd tussen Nederland en Engeland Het Nederlands jeugdelftal (1618 jaar) dat vandaag in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen het En gelse jeugdteam zal uitkomen, is als volgt samengesteld: doel: Kik (Feijenoord) of Hoekstra (GVAV) achter: De Groot (HermesDVS) en De Ruiter (Volewijckers); midden: Borghuis (GVAV), Ro mein (SW) en Schillemans (Baro nie); voor: Lazeroms (RBC), Boogaard (Volewijckers), Gosgens (Rapid JC), Oorschot ((Excelsior) en Bouwmees ter (NAC). Reserves zijn: De Boer (Xerxes), Stalman (Rapid JC)) en Kick (Vole wijckers). Het Engelse jeugdelftal is als volgt samengesteld doel: Gaskell (Manchester United); achter: Collinson (Concaster Ro vers) en Wright (Barnsley, aanvoer der) midden:: Barber (Barnsley), Moore (Westham) en Elms (Manchester United); voor: Lewis (Sheffield United), Vine (Southampton), Bridges (Chel sea), Beaumont (Barnsley) en Mit ten (Mansfield Town). Uitslagen juniorvoetbal Groep A I: Vlissingen A III—Middelburg A II 04. Vlissingen A IOostkapelle A I 9—1. Groep A II: Wemeldinge A I—Nleuw- dorp A I 2—0. Hansweertse Boys A I Goes A I 3—1. Goes A II—Patrijzen A I Patr. n.o.g. Groep A III: Axel A I—Clinge A I 1—1. Groep B I: Arnemuiden B I—Middél- burg B I 02. Middelburg B IIZeeland Sport B I 2—1. Vlissingen B IRCS B I 8—1. Zeelandia B I—Vlissingen B II 6—1. Groep B Hi Nieuwland B I—Zeelandia B II 7—0. RCS B II—Vlissingen B IV 3—3. Groep B III: Meeuwen B I—Vlissingen B VII 12—1. RCS B III—Zeeland Sport B II 04. Serooskerke B I—Veere B I 1—1. Groep B IV: Kapelle B I—Goes BIO— 5. Kloetinge B I—Robur B I 1—3. Groep B V: Goes B II—Wemeldinge B I 1—0. Yerseke B I—Krabbendijke B I 0—2. Groep B VI: SVD B I—Lewedorpse Boyi B I 1—5. Volharding '32 B I—Beren B I 1—12. Groep B VII: Aardenburg B I—Oostburg B II 5—3. Biervliet B I—Groede B I 3—3. IJzendijke B I—Breskens B I 3—7. Groep B VIII: Brouwershaven B I— Drèischor B I 2—0. Zierikzee B II—Zierik- zee B I 1—9. Zonnemaire B I—Renesse B I 3—0. Groep B IX: Philippine B I—Axel B I 1—1. Terneuzen B II—Corn Boys B I 2—8. Corn Boys B II—Sluiskil B I 1—0. Groep B X: Koewacht B I—Hontenlsse B I 4—1. ILLUSIE WERD WERKELIJKHEID Mevrouw Kolff opent 12 okt. ,De Golfbreker.' Voor de Vlissingse padvindsters Is een illusie werkelijkheid gewor den! Jarenlang hebben de meisjes 't moeten doen met lege zolders, oude gebouwtjes of zelfs een souterrain. Maar nu hebben ze hun „Golfbre ker", -een modern gebouwtje, dat in de vorm van een frisse bungalow is opgetrokken op een open terrein- tje aan de Burgemeester Van Woel- derenlaan. Twee reusachtige ka mers, een echte keuken, twee gar derobes en alles wat nog meer in een compleet huis te vinden is, kan men in dit clubgebouw ontdekken. t Advertentie Oude gentver van p SUPERIEUR 40°J0 - EXTRA 37'/j0/0 k 100°/,, KWALITEIT f In de onlangs verschenen statis tiek van de verkeersongevallen over 1954 en 1955, samengesteld door het Centraal Bureau voor de Statistiek, zijn naast de gebruike lijke cijferreeksen de resultaten opgenomen van een uitgebreid on derzoek naar de aard van de ver keersongevallen met dodelijke af loop. Dit onderzoek heeft betrekking op de periode 19501954. Gedu rende deze vijf jaren kwamen in to taal bijna 6200 personen bij ver keersongevallen om het leven. Het grootst was het aantal slachtoffers onder de voetgangers, n.l. 1940. Hieronder bevinden zich 991 kinderen jonger dan 15 jaar Voor de Terneuzense plaatsvervangende kan tonrechter, mr. H. C. M. van Son. stond dinsdag terecht de handelaar In uien J. L. uit Axel, die in maart San dit jaar door zUn knecht een hoeveelheid kwalykrle- kende uien had doen storten in een put gele gen op het terrein van de vuilnisbelt der ge meente Axel. De uien- handelaar had by een vorige behandeling van de zaak o.m. verklaard, dat hij dit al gedurende enkele jaren had laten doen en hy zou hiervoor destijds toestemming, zij het al dan niet, schriftelijk, hebben ge kregen. Bovendien zou de plaats voor liet stor ten der uien door een gemeentewerkman zijn aangewezen. Twee gemeentewerk lieden. die destijds op de belt werkzaam waren, werden thans als getui gen gehoord. Eén van hen, die zich als „stort- baas" opwferp, gaf een uitvoerige uiteenzet ting over de gang van zaken op de Axelse vuilnisstortplaats. Hy verklaarde steeds te werken volgens de hem gegeven „constructies". Hg betoogde, dat de uien gestort mochten worden, indien dit naar „beneden" en niet naar „boven" geschiedde. Naar „boven" storten had hem Ia9t veroor zaakt en daarover had hij gereclameerd, met als gevolg dat er aan de hele storterij een einde werd gemaakt. Dé paradoxaal klinken de uiteenzetting bleek achter de groene tafel enige verbazing te ver oorzaken en een nadere verklaring van de tech nische termen van deze getuige was noodzake lijk. Overigens kwam vast te staan, dat de andere werkman „om ervan af te zyn" een put voor hét storten der rottende uien had aan gewezen. De officier justitie, mr. Th. Lebret, meende dat achter de ze aangelegenheid een ruimteprobleem schuilt. Een probleem dat alle uienhandelaren raakt. Mr. Lebret requlreerde tenslotte tot schuldig verklaring zonder op legging van straf en de kantonrechter vonniste conform. en 739 personen van 50 jaar en ouder. Onder de wielrijders vielen in de genoemde periode 1883 slachtof fers. Van de personen van 50 jaar en ouder werd 52 pet. gedood na aan rijdingen door personenauto's en 25 pet. door vrachtauto's. Voor de jon geren waren deze percentages vrij wel tegengesteld n.l. resp. 25 en 51 pet. Een verdere onderverdeling laat zien, dat van de 1883 overleden wiel rijders er 1609 aangereden werden door motorrijtuigen, waarvan 1009 bij het oversteken van de rijweg, de overigen werden bij het rechtuit rijden aangereden door passerende motorrijtuigen. Het aantal overledenen onder de bromfietsers bedroeg in deze periode 467. Het is begrijpelijk, dat in ver band met de krachtige ontwikkeling '-"1 W— W van het aantal bromfietsen het aan tal slachtoffers jaarlijks een sterke stijging te zien geeft. ïn 1950 bedroeg dit 37 en in 1954 150 (in 1956 zelfs 223). Van de slachtoffers in de jaren 19501954 werden er 355 gedood bij aanrijdingen door motorrijtuigen, waarvan 266 bij het oversteken en 87 bij het rechtuit rijden. Van de motorrijders werden in de periode 19501954 793 personen ge dood, waarvan 443 (of 56 pet.) bij botsingen met rijdende verkeersmid delen. De overige slachtoffers, rela tief dus een zeer belangrijk gedeel te, overleden bij botsingen met stil staande verkeersmiddelen, vaste voorwerpen (bomen, e.d.) en bij een zijdige verkeersongevallen (te wa- tei' njdên, slippen op de weg, enz.) Bij de inzittenden van personen auto s was het aantal slachtoffers overleden bij ongevallen, waarbij geen andere' rijdende verkeersmid delen waren bétrokken, relatief nog groter. Onder deze inzittenden vielen n.l. in totaal 668 doden, waarvan 278 bij aanrijdingen met rijdende verkeersmiddelen, 61 bij botsingen met stilstaande verkeers middelen, 205 bij botsingen met stilstaande verkeersmiddelen, 205 bij boetsingen met vaste voorwer pen en 124 bij eenzijdige ongeval len. In de bedoelde publlkatie zijn ver der uitvoerige berekeningen opgeno men over de kwetsbaarheid van de diverse categorieën verkeersdeelne mers. Uitgaande van de door de verkeersmiddelen afgelegde afstand blijkt de kwetsbaarheid van de motor rijders het hoogst te liggen. De Vlissingse padvindsters heb ben lange tijd gedacht, dat ze nooit een eigen huis zouden krijgen. Maar de hoop begon te leven, toen de Vlissingse metaalhandelaar Sam Cracau eens een kijkje kwam nemen in een bunker van de padvindsters iii Koudekerke. „Dat ding lekt als een zeef", zei hij, „daar moet wat anders voor komen". Zo werd de heer Cracau de initiatiefnemer voor de bouw van een clubhuls. Collega's van de heer Cracau in heel het land begonnen mee te werken en toen die giften eenmaal kwamen, barstte ook in Vlissingen een lawine van aanbiedingen los. Stenen, tegels, grond, hout kortom alles wat voor de bouw nodig was, kwam er. Een architect, een aannemer, loodgieters, elektriciens, metselaars en timmer lieden werkten voor niets aan „De Golfbreker"... „In de kelder ligt zeker voor tien jaar kolen" vertelde ons de heer L. Ahn, die secretaris is van de Stichting clubhuizen Ne derlands Padvindsters Gilde te Vlissingen en omgeving. „Ook al lemaal gekregen". Maar niet alleen de ruim vijftig padvindsters en kabouters zijn de koning te rijk met „De Golfbreker". Het is ook een gelukkig bezit voor mejuffrouw Rie de Smidt uit Kou dekerke, de hoofdleidster, die bij de meisjes beter bekend is onder haar padvindstersnaam „Otka". En ook voor mevrouw J. M. Ahn-Appel, die op 4 mei van dit jaar de eerste steen metselde voor het gebouwtje. De heer en mevrouw Ahn zou men de pleegouders van de padvindsters kunnen noemen. Dat zeggen de pad vindsters trouwens zel£ ook, want zij noemen mevrouw Ahn geWoon maar „Vonk", dat is de afkorting van „Voor ons een kameraad". En er zijn misschien wel meisjes, die de naam Ahn niet eens meer kennen, want de heer Ahn noemen zij sinds Jaar en dag „meneer Vonkman" ïij hen thuis werd éh alle probier men, die er nog wel eens rond „De Golfbreker" opdoken, opgelost. De illusie wordt op zaterdagmid dag 12 oktober 's middags om drie uur helemaal werkelijkheid, want dan zal mevrouw M. K. Kolff-Krui- singa, de echtgenote van de burge meester van Vlissingen, „De Golf breker" officieel openen. (foto P.Z.C.). LEZERS SCHRIJVEN P.T.T.-tarieven. Met volle instemming las ik uw ar tikel in het nummer van 24 sept. j.l. Mag ik ook op iets wijzen? Somml- fe telefoontarieven gaan in maancl- uur van 30 tot 50 omhoog z.g.n. wegens de daarin verwerkte materi alen. Een zoemer gaat nu per jaar 3.60 kosten. Ik heb me door men sen, die het weten kunnen, laten ver tellen, dat dit n6g niet eens voor de P.T.T. de aanschaffingsprijs kan zyn, en een leek kan al gauw beoordelen, dat het motief onjuist is. Als een particuliere onderneming zo iets zou proberen, dan zou de minister van economische zaken er een stokje voor steken. Maar ja nu is het een overheidsbedrijf, waarvan altyd (m.i. ten onrechte) wordt beweerd, dat het zoveel goedkoper exploiteert. Van een particuliere onderneming zou men dit uitbuiterij noemen, of komt het door hoge kosten van onnodige ver vanging. zoals uw lezer sehryft? Ik heb een zoemer in gebruik, ge durende zeven jaar, er heeft nog nooit iets aan gemankeerd, en toch nu 50 meer betalen. Breda. A. JERONIMUS. Salarisverhoging hogere ambtenaren. Met grote belangstelling volg ik al tgd de verslagen van de gemeente raad. Nu is my één ding niet duidelijk. Alle fracties waren vrijdag j.l. tegen het voorstel om de salarissen van de hogere ambtenaren te verhogen. Bij stemming bleek het tegenovergestel de uitgezonderd dan de K.V.P. Hoe is zulks nu mogelijk? Kunnen de fracties hierop een ant woord geven I.i. lijkt die stemr.ilng op een Ja broer-systeem. Hulde aan de gemeenteraden Mid delburg, Leeuwarden en Amersfoort. Mgn dank voor de plaatsing. Vlissingen. A. BALJÊ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 8