mm Geen „subjectieve voor Middelburg verhoging" WALCHEREN ZEEUWSE GROENE KRUIS IN ST. MAARTENSDIJK BIJEEN FRUITWANDELTOCHTEN ROND KAPELLE EN BIEZELINGE ut de ETHER MAANDAG LAIBER 19ö7 fliüVlNClALB ZEEUWSE O O U B A N'1 7 MINISTER WEES VERZOEK AF Reserve voor reinigingsdienst op begroting 1957 geschrapt Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het gemeentebestuur van Mid delburg meegedeeld, dat de minister van Binnenlandse Zaken niet bereid zal zijn om het verzoek van de raad van 25 september 1956 tot het ver lenen van een subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor 1957 in te willigen. De minister heeft hierbij in aan merking genomen het totaal aan algemene middelen per inwoner van Middelburg, dat niet onbelangrijk uitgaat boven het landelijk groepsge middelde per inwoner, het verschil tussen de resultaten van de diensten 1954 en 1955 en de verwachte uitkomst van 1957 (volgens B. en W'. moet bedoeld zijn 1956) en de subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds in 1956. B. en W. van Middelburg spreken in hun begeleidend schrijven betref fende het voorstel tot aanbrengen van evenwicht in de begroting 1957 hun bittere teleurstelling er over uit, dat het verzoek van de raad tot dit negatieve resultaat heeft geleid. De ze afwijzende beschikking is voor het college aanleiding geweest tot een onderhoud met Ged. Staten. In dit onderhoud hebben B. en W. gewezen op de onbevredigende wijze, waarop over een dergelijk verzoek wordt be slist, alsmede op het feit, dat met het geheel enige karakter van Mid delburg als hoofdstad van Zeeland met zijn belangrijke centrumfunctie il te weinig rekening wordt gehou den. Deze factoren moeten onherroepe lijk leiden tot het uitgaan boven het landelijk groepsgemiddelde van de behoefte aan algemene middelen per inwoner der gemeente. Hierbij moet bovendien in aanmerking worden ge nomen, aldus B. en W., dat ongeveer f 7,per inwoner bestemd is voor Twee bromfietsen reden te Ter Buttinge op elkaar m Beide berijders in gasthuis te Middelburg opgenomen. Zaterdagmorgen om kwart over acht zijn op het rijwielpad langs de weg Middelburg-Grijpskerke, ter hoogte van Ter Buttinge twee brom fietsen op elkaar ingereden. De be rijders, de 85-jarige heer J. H. uit Westkapelle en de 27-jarige heer J. de V., uit Grijpskerke, moesten per ziekenauto naar het gasthuis te Mid delburg vervöerd, waar zij met ern stige verwondingen zijn opgenomen. H. reed in de richting Grijpskerke en wilde twee wielrijders passeren, toen van de andere kant De V. na derde. H. moet de tegemoetkomende bromfiets niet hebben gezien: in volle vaart reden H. en De V. op elkaar in. Dokter P. J. Bom uit Oostkapelle die zeer spoedig ter plaatse was, verleende eerste hulp. H., liep bij deze botsing een sche- delbasisfractuur op. De V. een lich te hersenschudding. Beide brom fietsberijders hadden voorts ver schillende vlees- en schaafwonden. De materiële schade was groot. Drie aanrijdingen. Zaterdagmorgen ontstonden er in de Paul Krugerstraat en omgeving te Vlissingen drie aanrijdingen, waarbij in twee gevallen bromfiet sers betrokken waren. Op de hoek Kapoentjesweg-Koop- mansvoetpad botste de bromfietser S. uit Vlissingen tegen een perso nenauto, bestuurd door zekere de M., eveneens uit Vlissingen. Beide voertuigen, die niet helemaal rechts hadden gehouden, kregen schade. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op het kruispunt Paul KrugerstraatBloemenlaan gaf de bromfietsberijder L. uit Vlissingen geen voorrang aan de personenauto van De K. uit Souburg. Ook hier schade aan beide vehikels, terwijl L. een zodanige hoofdwonde opliep, dat hij per ambulancewagen naar St. Josephziekenhuis moest worden vervoerd. Het derde ongeval speelde zich af in het gedeelte Paul Krugerstraat tussen Keersluis en Van Dishoeck- straat. Een auto, bestuurd door ze kere S. uit Vlissingen sloeg daar bij het plantsoen links af. De motorrij der S. uit Middelburg, die te dicht achter de auto reed, was niet ver dacht op deze manoeuvre. Het ge volg was dat hij achter tegen de au to reed. De man klaagde over pijn aan been en handen, en is voor on derzoek naar het St. Josephzieken huis overgebracht. Aanrijding te Kamperland. Vorige weck ontstond een aanrij ding in de Molenweg te Kamperland tussen de bromfietser A. en het 8- iarig dochtertje van de familie J. Het meisje kwam met haar fiets in aanraking met de bromfietser, met het gevolg dat zij een hersenschud ding en lichte schrammen opliep. Dok ter Van 't Hart verleende eerste hulp. Collecte De collecte die te St.-Maartensdijk werd gehouden' ten bate van de sanatoria „Zonnegloren" en „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht f 10.60. De ln de Ned. hervormde kerk te Brulnisse gehouden collecte voor de inwendige zending bracht f 238.02 op. De Unie-collecte voor de „School met de Bijbel" heeft te Zoutelande 188,42 opgebracht. de afschrijving op de kapitaalslasten, die voortvloeien uit het herstel van oorlogsschade. Dit is een omstandig heid, die bij lange na niet alle ge meenten, die in deze groep vallen, hebben. Ondanks deze kritiek zal niettemin evenwicht moeten worden gebracht in de begroting voor 1957. B. en W. hebben zich langdurig en zorgvuldig beraden op de maatregelen, die ge troffen kunnen worden. Het resul- raat is vervat in de 24e en 25e be grotingswijziging van de begroting 1957. Zo moest onder meer de reser ve reinigingsdienst worden ge schrapt. Het staat bij voorbaat vast, aldus B. en W. dat dit moet leiden tot extra kosten in de toekomst, als gevolg van uitstel van noodzakelijke vernieuwing van rollend materieel. Zodra er echter een mogelijkheid is om deze reservering toch te plaatsen, zullen B. en \Y'. dit bevorderen. Voorts zagen B. en W. zich genood zaakt de directeur van gemeente werken op te dragen het beschikbaar gestelde krediet voor onderhoudswer-1 ken niet te overschrijden, hoewel niettemin daaruit rond 40.000, moest worden geput voor het dekken van de gevolgen van loon- en salaris maatregelen. Dit leidt onherroepelijk tot het achteruit gaan van de onder- houdstoestand der gemeente-eigen dommen. B. en W. hebben een uittreksel in staatvorm bijgevoegd, dat op over zichtelijke wijze een samenvatting geeft van de voorgestelde maatrege len. Als tegenmaatregel wordt onder meer voorgesteld om de reservering van culturele aard van 18.000 te schrappen. Voorts is er een na-uitke ring van de algemene uitkering uit het gemeentefonds van 1955 van 44.663,76, een verlaging van het nadelig saldo der Godshuizen van 56.893,57, verlaging van het nade lig saldo van het gasbedrijf van 19.538,20 en verlaging van het na delig saldo van het grondbedrijf van 13.312,47. Het. begrotingstekort over 1957 is nadelig beïnvloed door onder meer een verhoging van de subsidie voor het nijverheidsonderwijs van 15.000 en een stijging van de kosten van de burgerlijke instelling cu de gemeen telijke dienst voor de maatschappe lijke zorg van 38.000. MIDDELBURG Lode van Gent sprak voor vereniging ,,Oost en West". De heer Lode van Gent uit Am sterdam heeft dezer dagen in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg met leden en belangstel lenden van de Kon. Ver. „Oost- en West" een reis gemaakt door het sprookjesland Indo-China. Met zijn verhalende en boeiende verteltrant, doorspekt met geestige herinnerin gen, heeft deze ras-echte Vlaming zijn toehoorders die in groten ge tale opgekomen waren ongetwij feld heel wat nader gebracht tot dit land, dat als een reusachtig schaak bord zo verdeeld aan de Chi nese zee is neergevleid. Deze cause rie werd omlijst met een serie prachtige kleurendiorama's. Na de noodzakelijke aardrijks kundige inleiding ove rde grote van het land een oppervlakte van 737.000 vierkante kilometer) alsme de 20 miljoen inwoners, (waarvan 40.000 Fransen), waarbij een aan tal indrukwekkende natuurbeelden vertoond werd, vertelde de heer Van Gent iets over de cultures (rijst en hevea), waarbij hij nader inging op de 'plechtigheden bij de verbouw van rijst, de visserij en de mijnbouw (steenkool en tin). Met een officiële introductie van minister Daladier van Frankrijk in zijn portefeuille maakte Lode van Gent in 1938, tijdens zijn eerste be zoek aan Indo-China, zijn opwach ting bij de keizer van Annam. Met toestemming van de keizer had hij enkele foto's van zijne majesteit in zijn paleis mogen maken en thans konden de toehoorders deze ooster se pracht en praal met eigen ogen zien. Het was alles goud wat er blonk. Even verblindend waren de diorama's, die de heer Van Gent maakte tijdens zijn bezoek aan de koning van Cambodja in 1952, even eens met een introduktie van de Franse regering. Na de pauze vertelde de heer Van Gent het een en ander over het In do-China van vroeger. Ook dit twee de deel, waarin men onder meer op namen zag van Oosterse danseres sen, vermocht de toehoorders uiter mate te boeien. Dokter A. Snethlage sprak een openings- en welkomstwoord, speci aal tot de heer Van Gent, en sloot tevens deze prachtige avond. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Middelburg van de N.C.V.B. is haar winterseizoen weer gestart. Vorige week werd in de Bo- gardzaal onder leiding van me vrouw Blauw de eerste vergadering gehouden. Hierop was aanwezig de schrijver Jan Ooms, die op prettige wijze sprak over het onderwerp ■■■■■ÉtitariMfijjj De be- Vergadering hervormde „Schrijver, waarom schrijf je? avond mag als zeer geslaagd schouwd worden. vrouwenvereniging. De Middelburgse afdeling van de hervormde vrouwenvereniging „In dienst der Kerk" hield vorige week een vergadering in de Bogardzaal. De vergadering stond onder lei ding van de presidente, mevrouw Don-Verboon. Luitenant M. Strubbe uit Middel burg sprak over de achtergrond van het werk van de Milva en van de Luva. Voorts werd door mej. Strub be een, door haar toegelichte, illu stratieve film van dit werk ver toond. Aan het slot der vergadering sprak de presidente mevrouw Da- niëlse, die in verband met familie bezoek naar Australië vertrekt, op hartelijke wijze toe. P. de Kraker, Driewegen kampioen-ploeger „Oost". Op het bedrijf van de heer J. de Kraker te Zaamslag werd zaterdag middag onder grote belangstelling een ploegwedstrijd met als inzet het kampioenschap van Oost Zeeuwsch- Vlaanderen gehouden. Deze wedstrijd ging uit van de vijf landbouw- en Jandarbeider&or- ganisaties die de streek telt; 13 ploe gers namen er aan deel. Ofschoon het doorweekte terrein zeer zwaar en moeilijk te beploegen was, waardoor de trekkers vaak „slipten"; lieten de deelnemers toch zeer goed werk zien; de organisato ren kunnen op een geslaagde wed strijd terugzien. Na afloop van de wedstrijden reik te burgemeester H. Trimpe van Zaamslag de prijzen uit. De voor zitter van de jury, de heer J. Schee- Ie van de landbouw-voorlichtings- dienst, gaf een prestatie-beoordeling. Hij zei, dat er, gezien de omstandig heden goed gewerkt is. Kampioen voor Oost Zeeuwsch- Vlaanderen werd voor 1958 de heer P. de Kraker van de N.C.L.B. te Driewegen (gem. Terneuzen), die 78 punten behaalde en een wisselbe ker in ontvangst mocht nemen. Tweede werd de heer J. Haak te Hoek. (L.J.G.) met 75 punten; 3. J. de Potter, Zoute Spui, (Z.L.M.), 73,5 p.; 4. J. Dieleman, Axel, (L.J. G.), 73 p.: 5. A. Pijpelink, Axel, (N. C.L.B.), 70 p.; 6. J. van Tatenhove, Axel (A.N.A.B.), 69,5 p. Eerste zege voor Swift in Dordt Zwervers met 85 geklopt. Hetgeen Swift op de eigen grasmat niot gelukt is, daarin slaagden de Middelburgse korfballers zaterdag in de eerste uitwedstrijd, die hen in Dordrecht tegen Zwervers in het veld bracht. Door het lesje van de twee voorgaande wedstrijden in praktijk te brengen, namelijk stug volhouden en het tempo niet verslappen, gingen de Zeeuwse korfballers met een 8-5 ze ge naar huis. De uitslag is weliswaar iets geflatteerd, maar de hoofdstede lingen verdienden de zege volkomen. De le aanval van Swift begon aarze lend en ook de verdediging was er nog niet helemaal in. Zwervers start te vlot en weldra opende de Dordtse ploeg de score met een ver schot. De Middelburgse aanval kwam er echter beter in en het werd gelijk, toen Mop de Voogd zich na 20 minuten handig vrijspeelde. In de 2e Swift-aanval vlotte 't niet zo best in het begin. Er werd te veel geschoten en te weinig gecombineerd. De aanvallen van Zwervers waren daarentegen gevaar lijker, maar de dames werden te wei nig in het spel betrokken. Het succes kwam echter aan de andere kant, toen Gre Gast met een vlug schot de stand op 1-2 bracht. Door een straf- worp werd het 2-2 en vlak voor de rust leidde een verdedigingsfout tot een 3-2 Zeeuwse achterstand. De thee had de Middelburgers blijkbaar goed gedaan, want er kwam meer tempo in het spel en cr werd beter gecombineerd. Floor Schreuders bracht Swift weer op gelijke voet (3-3) en toen zag Swift, dat een zege tot de mo gelijkheden behoorde. Nadat Mop de Voogd een straf worp had ge mist, maakte zij dat weer goed door uit een prachtige doorloopbal 4-3 te scoren, waarna Jan Mondeel met een prachtig ver schot de stand op 5-3 bracht. Zwervers zwoegde om de achterstand in te halen en in deze periode waren de Dordtenaren bepaald niet gelukkig met hun schoten. Bij Swift daarente gen lukte het deze maal wonderwel. Successievelijk werd de stand opge voerd tot 3-7 door doelpunten van Chris van Leerdam en Adrie van Moolenbroek. Weer werd een Middel burgse verdedigingsfout noodlottig, Schreuders sloeg echter terug en vlak voor het einde scoorde Zwervers nog eenmaal (5-8), waarmee het slot kwam. Scheidsrechter Wedemeijer leidde uitstekend. (Slot van pag 1) men. Voor de vorming van voldoende afweerstoffen in het bloed noemde dokter De Haas één inenting onvol doende. Hiervoor zijn drie Injecties nodig. Na verloop van enige jaren zul len de betrokkenen waarschijnlijk op nieuw moeten worden ingeënt. Vorig jaar deed zich in Zeeland een veertigtal gevallen van polio voor en men mag rekenen, dat een groot deel van de bevolking van ons gewest met het virus in aanraking is geweest. Als honderd mensen het virus bin nenkrijgen, krijgt er één kinderver lamming. Twee er van hebben enkele dagen last van „grieperige" verschijn selen; de overige 9< voelen helemaal niets. Bij inentingen tegen andere ziekten kan het virus de kans krijgen, toe te slaan. Daarom ent men, tijdens perio den waarin het poliovirus actief is zoals in de zomermaanden bij voor keur niet in. De ziekte kan ook bij ouderen voor komen, maar vaak is men tijdens de jeugdjaren in aanraking gekomen met het virus en hebben zich langs na tuurlijke weg afweerstoffen in net li chaam gevormd. Daarom komen de meeste gevallen voor onder de jeugd beneden de vijf jaar, als de kleuters voor de eerste keer in contact komen met het virus. In Nederland deden zich in 1955, 500 gevallen voor, in 1956 1500, een belangrijke toename dus. Vaccinatie is van het grootste belang, omdat Amerikaanse cijfers aantonen, dat een mindere frequentie het gevolg is van de enting met het z.g. Salk-vac- cin. Van de honderdduizend kinderen, die in Amerika met deze dode smet stof werden ingeënt, kregeii er 16 toch kinderverlamming. Van de 100.000 nlet-ingeënte kinderen, waren dit er echter 57. Dokter De Haas. dié hulde bracht aan de Amerikaanse onderzoeker dok- ter Salk, was van mening, dat een zeer belangrijke verbetering te ver wachten is. In de laboratoria gaan, ook in ons land. de experimenten door. Deze proeven, die nog niet in verge vorderd stadium zijn, wijzen in de richting van een vaccin met een le vende smetstof. Morgenvergadering In de morgenvergadering, bij het goedkeuren en vaststellen van de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester en de begroting voor 1958, informeerde de vertegenwoordi ger van Krabbendijke of er voor de dienst geestelijke volksgezondheid Zaterdagmiddag; gingen te Kapelle ruim 200 wandelaars van start voor de door de afdeling Biezelinge van „VV. S V." uit Kruiningen georganiseerde tweede fruitwandeltochten. Nadat de wandelaars zich hadden verzameld in het verenigingsgebouw „Obadja" waar de „staf" zetelde, vertrok om even half drie de stoet van tippelaars, voor afgegaan door het muziekgezelschap „Ons Genoegen" naar het bejaarden tehuis „Pomona", waar gedefileerd werd. „Thorpe Grange" aansprakelijk voor schade aan zeewering. De algemene vergadering van de Polder Walcheren heeft zaterdag tij dens haar te Middelburg gehouden vergadering en na een besloten zitting besloten tot het instellen van een rechtsvordering tegen de re ders van de „Thorpe Grange". De reders, Houlder and Brothers and Cie. te Londen hadden, nadat de Thorpe Grange op 8 maart van dit jaar door omhoogvaren tijdens mist schade had aangebracht aan de zee wering bij Ritthem, een cautie ge stort van f 150 000 die later werd ver laagd tot 100.000. Deze cautie is ech ter op 8 september 1957 geëxpireedl en stukken tot bewijs van verlennmg van de cautie zijn tot op heden nog niet in het bezit van de Polder Wal cheren. De totale aangerichte schade aan de zeewering bedraagt 72.640,82 waar voor nu een rechtsvordering zal wor den ingesteld. 1 oktober Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierlkzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.-f-N.A.P. U.-fN-AP. U.—N.A.P. U.—N.A.P. 7.13 7.40 1.57 1.75 1.11 1.28 19.57 20.24 20.43 21.01 21.18 1.91 1.19 1.35 1.11 1.37 2.07 1.53 2.11 13.39 14.05 14.38 1.34 1.51 1.73 1.90 1.30 1.47 Nadat het muziekkorps de deelne mers tot bij Biezelinge had gebracht splitsten zich de wandelaars voor de diverse afstanden, de 10, 15 en !25 km. Behalve verschillende groepen, ook dit jaar liep de Gestichtswacht uit Breda weer mee liepen talrijke in dividuele tippelaars op de diverse af standen, onder wie de 73-jarige ge pensioneerde oud-K.N.I.L.-onderof- ficier, de heer B. J. Buurman uit Rot terdam. Deze kranige tippelaar liep in totaal al 25.000 km., hetgeen hem een borst vol medailles opleverde. Zeven tien maal liep hij vierdaagsen te Nij megen en Apeldoorn. Per jaar tippelt deze veteraan zo'n slordige 1400 km. Met deze 73-jarige liepen alle deel nemers de tochten, die door de boom- gaardenrijke omgeving van Kapelle- Biezelinge voerden, uit. Bij de prijs uitreiking in het gebouw Obadja" kon aan iedere deelnemer een herinne- ringsmedaille worden uitgereikt. De groepsprijzen, bestaande uit bekers én zuilen, gingen naar: 10 km. le pr. ,Weest Kwiek", Roosendaal 681 pnt.; 2e pr. Gymnastiekvereniging „Olym- pia", Kapelle 604 pnt.; 3e pr. „W S. V.", Kruiningen 588 pnt.; 4e pr. Gym nastiekvereniging „W.I.K.", Wemel dinge, 551 pnt.,; 5e pr. „School met de Bijbel", Krabbendijke, 541 pnt. 15 km. „Weest Kwiek", Roosendaal, 696 pnt.; 2e pr. Gymnastiekvereniging „WIK.", Wemeldinge, 678 pnt.; 3e pr. Gymnastiekvereniging „TUNI", Nieuwöorp. 25 km. le pr. Gestichtswacht, Bre da, 696 pnt.; beker gemeente Kapelle; 2e pr. Padvindersgroep, Bergen op Zoom, 671 pnt.; 3e pr. „Vlug", Bergen op Zoom, 645 pnt. Geslaagd Voor het propaedeutasch examen In de economische wetenschappen slaagde aan de Econ. Hogeschool te Rotterdam de heer E. J. van Gorsel te Rllland- Bath. 1. Loodgrijs stond de herfst lucht gespannen boven het nijvere stadje Lutjewier. Traag wiekte een meeuw langs de masten der sche pen in de haven. Het zee water speelde een zacht- klotsend spel rond de kiel van de Kraak, die nauwe lijks merkbaar deinend aan de kade lag. De machines van ons goe de schip dienden, na de vele zeemijlen die het op nieuw had afgelegd, nodig te worden nagezien. Diver se onderdelen moesten worden vernieuwd; alle krukassen en rollagers, al le vetpotten, zuigers, olie- pompen, vliegwielen en vleugelmoeren hadden be hoefte aan een goede beurt De Meester had zich met een ware hartstocht op de ze taak geworpen; hij schroefde, draaide, boor de, vijlde en poetste met overgave. Zo druk had hij het, dat er zelfs geen tijd overschoot om de rest van de bemanning te ver gezellen naar de wal voor een eenvoudige maaltijd. Zo komt het dat wij bij de aanvang van dit ver haal Kappie, de Maat en Okki gedrieën vinden in het simpele, doch smaakvol-ingerichte eethuis van Ah Smg, alwaar zij genoten van enkele Chinese spijzen. reeds een psychiater is aangesteld. De door de Provinciale Staten van Zee land toegekende subsidie maakte het mogelijk, dat onlangs sollicitanten voor deze functie een volledige dagtaak in Zeeland werden opge roepen. De secretaris, de heer A. de Lange, deelde mee, dat enkele weken geleden een sollicitant is benoemd. Er is alle hoop, dat deze psychiater zijn benoe ming zal aannemen. Bij de vertegenwoordigers waren ook vragen gerezen over de even tuele aanstelling van een „ver pleegster in algemene dienst" waarover door het bestuur „slechts een ballonnetje werd opgelaten", zoals jhr. Roëll expliceerde, toen enkelen meenden reeds met een concreet voorstel te maken te heb ben. De eventuele aanstelling van een dergelijke verpleegster, zou van de plaatselijke vereniging een quotum verhoging van een kwartje vergen. Voor de benoeming zal een ruime meerderheid van circa 75 noodzakelijk zijn. De heren mr. A. J. van der Hoeven (Tholen) en dokter M. C. Polderman (Yerseke) werden in het bestuur her kozen. In de plaats van de heer A. I. Brakman (Retranchement). die zich niet herkiesbaar stelde, werd de bur gemeester van Zuidzande, de heer H. P. Everwijn gekozen. De volgende algemene jaarvergade ring zal waarschijnlijk in Kortgene worden gehouden, of anders in Oost- Zeeuwscn-Vlaanderen. Tijdens de rondvraag deelde dr. Cath naar aanleiding van een vraag van de vertegenwoordiger van Sta ven isse mee, dat het voeren van een landelijk-unlfonne boekhouding voor de afdellngspenningmeesters niet is verwezenlijkt. Voor de Zeeuwse ver enigingen zal dit in studie worden ge nomen. f Advertentie) „Tast toe, Jongs", noodde Kappie zijn bemanning. „We hebben het dubbel en dwars verdiend na de laatste reis". „Een ellendige tocht", mompelde de Maat neer slachtig. „Ik zou nu eindelijk wel eens een reis zonder een hoop- narigheid willen maken". „Kom, kom. Ome Tjeerd", meende Okkl. „Zo erg was het toch niet?" Hij wendde zich tot Kappie. .Wanneer gaat de volgende reis beginnen, kap'- tein?" „Ik weet het niet, groene haring", was Kappie's antwoord. „Tot nog toe heb ik nog geen nieuwe karwei kunnen vinden." §8 BURS VOOR MODE EN HUISHOUDING I Grandioze Lustrum-Beurs Een evenement voor de vrouw INSTRUCTIEF n GEZELLIG Showorkesl: The Rhythm Aces Cadeau-uitreiking: Bob Wallagh MODESHOW J Geopend van 10-1 7 en 1 9-23 u. j Zondags gesloten AHOY' GEBOUW ROTTERDAM 1/m 9 OCT. DINSDAG 1 OKTOBER. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 —24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11,50 Als de zaele luistert, caus. 12 00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.25 Metropole ork. en solist. 14.00 Gram. 14.30 Voor de vrouwen van het platteland. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.03 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re- geringsultz.: Cultuurtechniek ln het bui tenland, door ir. J. M. Hanraets. 17.53 Regeringsuitz.: Emigratleprogr door H. A. v. Luyk. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sport- praatje. 18.30 R.V.U.: Vrede als uitdaging, het belangrijkse wereldprobleem, door dr. E. H. F. van der Lely. 19.00 Nws. 19.10 Commentaar op het nws. 19.15 Lichte muz. 19."35 Gram. 20.20 Catechistrfus. 20.30 Act. 20.55 De gewone man. 2050 Omr. ork. en soliste. 21.45 Gram. 22.05 Pianorecital. 22.35 De positie van de kerk m Tsjecho- Siowakije, caus. 22.45 Avondgebed en li turg. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. TJ0 VPRO. 8.00—21.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 R.V.U.: De positie van de West- Europese vrouw ln de loop der eeuwen. (De vrouw naast, onder, boven en tegen over de man) door mevr. dr. S. C. Regt- doorzee Greup—Roldanus. Tweede lezing. 11.30 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram- 13-20 Lichte muz. 13,55 Beursber. 14 00 Gr. 14.40 Schoolradio. 15.00 Cello en plano. 15 30 Voor de zieken. 16.30 Voor de leugd. 17.30 Jazzmuz. 13.00 Nws, 13.15 Act. 18-30 Amateursprogr. 18.55 Parts vous parle. ".9.00 Voor de kinderen. 19.05 Ork. muz. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20 05 A'.les voor de firma, radio-operette. 21 15 Gevar. progr. 21.45 Dansmuz. 22.15 Ka merkoor. 22.35 Experimentele muz.. caus. met muz. 22.35 Gram. 2255 Ik geloof, dat.,.., caus. 23 00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 New York calling. 23,21—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMM. NTS: 20.30 Journ. en weerber. 20.45 Filmprogr. 22.40—23.00 Rep. Alg. Verga dering Int. Bureau voor Atoomenergie te Wenen. Wegens plaatsgebrek moest de strip „De vijf Rietvinken" aangehouden worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7