SOUBURGSE RAAD TEGEN AANSLUITING BIJ J.Z.A. V WALCHEREN Gloednieuwe Radio-TV-gids in kleuren verschenen. P.V.D.A. NAM AFSCHEID VAN BURGEMEESTER BOLKESTEIN VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 LANGDURIGE DISCUSSIES Bezwaren tegen onderhandse aanbesteding. Langdurig is er donderdagmiddag in de vergadering van de Souburgse gemeenteraad gesproken over het voor en tegen van 't Instituut Ziek tekostenregeling Ambtenaren, het I.Z.A. Burgemeester en wethouders hadden een voorstel tot aansluiting bij dit instituut op de 22 punten tel lende agenda geplaatst en hoewel zij het gloedvol verdedigden, heeft de raad het toch met acht tegen vijf stemmen verworpen. De P.v.d.A.-fractie, met uitzonde ling van de heren P. den Boer en F. Leenhouts, voelde bitter weinig voor een „eigen voorziening van een bepaalde groep", aldus de linkse woordvoerder, de heer A. W. Bouff, „Wij zijn voorstander van een alge mene verzekering". De linkervleugel van de Souburgse raad kreeg steun van de C.H.-fractie en de heer M. TJfkes (m.p.), zodat het voorstel niet werd aangenomen. Een ander punt van discussie was het voorstel tot onderhandse aanbesteding van de gedeeltelijke aanleg van de riole ring in West-Souburg. De P.v.d.A.- fractie was het hiermee niet eens, omdat eerder'de toezegging is ge daan aldus de heer Bouff dat aan openbare aanbestedingen de voorkeur zal worden gegeven. Hier in stond de linkervleugel van de Souburgse raad echter alleen, zo dat het voorstel met vijf stemmen tegen werd aangenomen. Tweede spreker in het koor van stemmen, dat opging bij de behan deling van het I.Z.A.-voorstel was de heer J. Sinke, die namens de C.H.-fractie het woord voerde. De ze spreker gaf als zijn mening, dat de I.Z.A.-regeling niet voor de volle honderd procent voldoet. Het creëeren van een apart fonds, waar de algemene fondsen de ver antwoordelijkheid dragen, vond de heer Sinke overbodig. Hij wees er tevens op, dat in deze materie bin nenkort een wetsontwerp tegemoet kan worden gezien. „Van een verbetering is geen spra ke", zo zei de heer C. de Potter (p.v.d.a.), „Waarom is het provin- cicpersoneel niet aangesloten bij het I.Z.A.Hij vond het niet wenselijk in deze tijd nog meer kosten op de gemeente te laten drukken. ANDER GELtJID Een geheel ander geluid liet het P.v.d.A.-raadslid de heer Den Boer horen. Hij had stemmen-uit-de- praktijk gehoord, die vol lof over de I.Z.A.-regeling waren. De heer W. Huson (a.r.) had niet de indruk, dat het I.Z.A. minder zou „doen" als de normale ziekenfond sen, zoals door de tegenstanders naar voren was gebracht. „Het feit ligt er, dat het I.Z.A. gx-oeit" zo vervolgde dit raadslid, ,jhet groot ste deel van de gemeenten is er bij aangesloten". Wethouder M. A. v. d. Putte wees er op, dat bij dat georgani seerd overleg de drie vakbond-ver tegenwoordigers zich vóór het I.Z.A. hadden uitgesproken. Hij was van mening, dat het I.Z.A., zo er een algemene volksverzekering komt, daarin zal worden opgenomen. Het I.Z.A.aldus spreker, is reeds een volksverzekei'ing. omdat hierin de loongrens-scheiding niet wordt toe gepast. „Men moet het niet zo zien, dat de ambtenaren een aparte status wensen", zo begon burgemeester A. H. S. Stcmerding zijn betoog. Dat het I.Z.A. geen honderd-procent, vergoeding geeft, kon de voorzitter niet als een nadeel zien. Hij meende, dat dit juist in moreel opzicht een voordcel is. „Zijn de 700 aangesloten ge meenten dan alle blind?" zo be sloot burgemeester Stemerding zijn betoog, „Zijn die drie bonds- bestuurders dan ook blind? Moe ten wij dan wijzer zijn dan die allen?" Nadat in tweede instantie de heer Bouff er nog eens op had gewezen, dat het I.Z.A volgens zijn princi pieel inzicht een sta-in-dc-weg is voor de volksverzekering, bleken slechts de heren Huson (a.r.) B. KERKNIEUWS Ds. L. Boer overleden. Ds. L. Boer, emeritus predikant van de Nederlands hervormde kerk, is dinsdag in de ouderdom van bij na 74 jaar te Scheveningen overle den. Ds. Boer was van 1916 tot 1920 predikant in Yerseke. De laatste 23 jaar was hij in Scheveningen werk zaam. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Edam voor bijzondere werkzaamheden herv. evangelisatie: M. J. van Dijck te Zonnemaire; te Oosterwolde (Geld.): J. Bakker te Giessendam Benoemd tot vicaris te Markelo: L C. Bos vic te Hardenberg. BeroeDbaarstelling: de heer Th. A. C. van Drunen vic. te Soesterberg stelt zich beroepbaar. Beroepen: te Lexmond C. Treure te Ederveen. Bedankt: voor Oude en Nije Horne (toez.) D. H. Scholten te Ileerewaarden. voor Akkerwoude K. A. Abelsma te Mar ken (toez.) Benoemd tot vicaris te Woudsend T P. Pol. kand te Vriezenveen, die deze benoeming ook aannam. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Ede: K. G. van Sme den te Utrecht-N. Beroepen te Zaandam S. Wijnsma te Broek op LangedUk. BAPT. GEMEENTEN. Aangenomen naar Hoogkerk: J, Tromp, kand te Groningen. GEREF. KERKEN. De heer J. D. de Vries, kand. te Stadskanaal is benoemd tot huipredi ker te Oostzaan. (verb. ber.). Koole (a.r.), Den Boer, Van de Putte en F. Leenhouts (p.v.d.A.) vóór het voorstel te zijn. Bij het voorstel tot onderhandse aanbesteding van de rioleringswer ken zei de heer De Potter, dat in verband met eerder gedane verzoe ken, hieromtrent enige bedenking in de P.v.d.A.-fractie bestond. Het is een klein werk, dat door niemand anders dan door de betrokken aan nemer, die ter plaatste reeds wer ken uitvoert, zo voordelig kan wor den gedaan, zo merkte de burge meester op. De heer Koole wilde het liefst vertrouwen óp B. en W. en de technische dienst van de gemeente, die advies uitbracht. „De fractie van de P.v.d.A. twij felt niet aan de goede bedoelingen van B. en W.'\ aldus de heer Bouff, „maar het gaat hier om eerder ge dane toezeggingen". HAMERSTUKKEN De raad hechtte vlot zijn goedkeu ring aan de voorstellen tot het aan gaan van een kasgeldlening ad. f 200.000, de aankoop van grond ten behoeve van de bouw van een open bare kleuterschool, het verlenen van eervol ontslag aan de heer F. J. Schreuders als onderwijzer aan de Pieter Louwerseschool, het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de N.V. P.Z.E.M. inzake de openbare straatverlichting, het intrekken van de bezwaarschriften Inzake het plan van wegen en waterlopen op Wal cheren en het verlenen van mede werking voor de aankoop van lees boeken en atlassen voor de Mar- nixschool. Aan de Middelburgsestraat werd een boerderij (van de heer A. de Visser) aangekocht, van de heer M. de Witte werd grond aan de Noord- beekseweg gekocht, aan de fa. Poel man en Zn. uit Ritthem werd grond aan de Hudsonstraat verkocht, en aan de heer M. Ufkes en het Rijk werd eveneens grond verkocht, res pectievelijk gelegen aan de Haaks bergenstraat en achter de begraaf plaats. Aaverienttej jet vtTgrotiran weersinnd tegeiï' v rrrktniithèid engriep Benoemingen waterschap pen en polderbesturen Bij K B. zijn benoemd tot dijkgraaf van de Houwerpolder Chr. Geuze, te Scherpenisse; tot lid van het bestuur van liet waterschap de Valkenisse- geul W. W. Kakebeeke, te Krabben- aijke; tot gezworene van de Karei- polder M. Dees, te Krabbendijke. Met ingang van 1 november 1957, tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze Borsselepolder, A. Quist, te Borssele; Met ingang van 1 november 1957, tot lid van het bestuur der waterkering van de cala miteuze Zimmermanpolder W. Walra ven, te Rilland: m. ingang van 13 no vember 1957, tot dijkgraaf van de Heer Janszpolder, C. J. Schippers, te Kamperland; met insrang van 17 no vember 1957. tot dijkgraaf van de Stadspolder. J. D. Vërburg, te Kort- gene, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; met ingang van 18 no vember 1957, tot voorzitter van het bestuur der waterkering van de cala miteuze polders Onrust. Jdcoba en Anna-Friso, A, P. Karelse. te Kam- Eerland; met ingang v&n 21 novem- er 1957, tot dijkgraaf van de Noord- Kraaijertpolder, W. H. van Gorsel. te 's-Heer Arendskerke; met ingang van 26 november 1957, tot dijkgraaf van de Van Citterspolder, J. de Win ter, te Nieuvvdorp, uiterlijk tot het einde van liet zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Er is aan L. J. van Nieuwenhuyzen, te Halsteren, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit z(jn functie van gezworene van het waterschap Sint- Philipsland. MIDDELBURG „Ondier de zon van Ceylon" Een ieder, die een reis onderneemt naar het Verre Oosten, brengt een bezoek aan het prachtige Ceylon, het oude eiland van het „Leeuwenras". Ook mr. A. Hustinx zag een lang ge koesterde wens om deze „parel van het oosten" te bezoeken in vervulling gaan en drie maanden zwierf hij er rond, gewapend met zyn onafschei delijke film- en fotocamera's. Het re sultaat van deze omzwervingen heb ben de leden van de N.R.V. (afde ling Walcheren) en de Z.V.U. te Mid delburg kunnen zien, toen de beide verenigingen mr. Hustinx woensdag avond uitgenodigd hadden om in de Concert- en Gehoorzaal van zijn zwerftochten te vertellen. Mr. Hustinx deed zich deze avond kennen als een boeiend en geestig causeui-, hetgeen de N.R.V.- en Z.V. U.-leden overigens reeds eerder heb ben ondervonden. Maar nog meer bij na trokken de cameracapaciteiten van de. lieer Hustinx de aandacht. De kleurenfilm „Onder de zon van Cey lon" was dan ook buitengewoon fraai en bovendien interessant. In deze film maakten de aanwezi gen kennis met de bedrijvige hoofd stad Colombo, een cosmopolitische havenstad en tevens een politieke vergaderplaats van de omliggende Aziatische staten. Prachtig waren de opnamen van het landschap, onder meer het Yala-reservaat, in de jungle aan de zuid-oostkust van het eiland, waar de dieren in een paradijselijke staat leven. Op weg naar Kandy, de oude hoofdstad, zag men op vei-schil- lende plaatsen volksdansen uitvoeren en werd een bezoek gebracht aan Ratnapura, de stad der edelstenen, in de nabijheid waarvan deze kost bare en kleurige stenen gezocht, ge wassen en geslepen worden. Vooral hierdoor is Ceylon bekend geworden. En tot slot waren de bezoekers onder meer getuige van de pracht en de praal, waarmee het bezoek van ko ningin Elizabeth van Engeland ge paard ging. Met name door deze fum werd het een onvergetelijke avond. Dirk Jansz. Zwart gaf concert in Nieuwe Kerk. In het kader van de Jan Zwart- herdenking 19371957 gaf de orga nist Dirk Jansz Zwart een zoon van de overleden organist don derdagavond een concert op het or gel van de Nieuwe Kerk te Middel burg. Het is een voortreffelijk con cert geworden, waarvan een ver heugend aantal toehoorders getuige was. Het programma, dat Zwart uit voerde, bestond uit vier werken van Jan Zwart, gecompleteerd door een toccata en koraalvoorspelen van Jo- han Sebastiaan Bach. Begonnen werd met „Musyck over de Voysen der Psalmen Davids" van Jan Zwart, waarvan het derde deel, sombere muziek over psalm 103, vers 8, een gedragen vertolking kreeg. Vevolgd werd met de „Do rische toccata" van Bach en de ko raalvoorspelen „Alle menschcn müssen sterben" en „Wachet auf ruft uns die Stimme", van dezelfde componist. Besloten werd met 3 wei-ken van Jan Zwart. Bij de uitvoering van dit Beroepen: te Diever C. W. de Vries ;e Lollum. Bedankt: voor Harllngen D. Kulpei te Bedum. Aangenomen: naar Emmen (vac R Ypma) dr. m. Feitsma te Oenkerk. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP. Beroepen: te Warns J. S. Postma te Emmen. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: te Kalamazzóo (Michigan U. S.A.) H. Rijksen te Vlaai-dingen. laatste deel van 't programma deed Zwart zich kennen als een der bes te organisten van Nederland. De reeds eerder geroemde kwaliteiten van het Nieuwe Kerkorgel kwa men onder zijn vaardige handen uit stekend tot hun recht. In de vertol king van de fantasie over het Lu- therlied bereikte Zwart een hoog tepunt. Tot slot vermeldde het pro gramma de meditatie en het koraal van „Rust mijn ziel Uw God is ko ning" en het uitgebreid naspel en koraal van „Alle roem: is uitgeslo ten". Vorming bedrijfsjeugd. Dezer dagen zijn de cursussen van de stichting Vorming Bedrijfs- „De Zonnebloem" te Middelburg weer begonnen. Er bleek ruim vol doende belangstelling te bestaan om naast de vervolgcursus een nieuwe eerste-jaarscursus in te stellen. VLISSINGEN Geslaagd Geslaagd voor scheepswerktuig- kundige diploma B I de heer J. Pot- appel, leerling der „De Ruyter- school". Vergadering hervormde vrouwen Dinsdag-middag hielden de her vormde vrouwengroepen ring Wal cheren een ringvergadering in Bri tannia. De presidente van de ring, me vrouw Oosthoek van Westkapelle, opende deze drukbezochte vergade ring. Een film over „Bartimeus", het blindeninstituut in Zeist, gaf de aanwezigen een indruk van het ze genrijke werk in die stichting. Na de pauze werd door de afdeling Vlissin- gen het toneelstuk „Ann en toch rijk" opgevoerd, dat goed gespeeld werd en door de aanwezigen met ap plaus beloond werd. Door ziekte van een der leden kon het toneelstuk ..Moeder" niet opgevoerd worden. Daarvoor in de plaats kwam een film over de bloembollencultuur. Tenslot te werden nog enige zangplaten van het „Bartimeuskoor" gedraaid. Een collecte in de pauze gehouden voor „Barthimeus" bracht 150 op. RAAD VEERE. Tijdelijke vergunning voor t.v.-masten nodig In de vergadering, die z(j woens dagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester I. F. den Beer Poortugael hield, besloot de raad van de gemeente Veere om de bouwver ordening in die zin te wijzigen, dat voor het bezitten van televisie-anten nes tijdelijke toestemming.wordt ge geven, in de vorm van een vergun ning tot wederopzegging. De raad keurde het voorstel van B. en W. tot verlenging van de kasgeldlening aan dc gemeente Stavenisse goed. Even eens ging de raad akkoord met het voorstel van het college om onder hypothecair verband aan „Het Groe ne Kruis" een geldlening te verstrek ken voor de financiering van de kos ten. die verbonden zijn aan de bouw van een nieuw wykgebouw, annex een ruimte voor toestellen. Bij de rondvraag informeerde de heer J. A. A. Mol (Vrjje ljjst) naar de toestand van het verenigingsge bouw. De voorzitter antwoordde hier op, dat hfl juist woensdag dc teke ning van de architect had ontvangen. „Er wordt aan gewerkt", aldus de voorzitter. De heer P. Houterman (CH.) vroeg, hoe het kwam, dat de woning van de gasfabriek aan de Kade nog altijd onbewoond was. De voorzitter had woensdag bericht ont vangen dat er een nieuw plan voor restauratie zou komen. Men hoopt spoedig met deze restauratie te be ginnen. Oud Zeeuws-Vlaming A. Wissel neemt afscheid. Als jongen van dertien voor de klas Een merkwaardige figuur in de Nederlandse dtaderwijswereld, de heer A. Wissel, neemt op 1 oktober af scheid van de Ulo-school in Leider dorp. De heer Wissel, die in 1892 in Zaaraslag geboren werd, stond in Zeeuwsch-Vlaanderen al op 13-jarige leeftijd voor de klas en werd later hoofd van de Christelijke school in Schoondijke. De heer Wissel werd zoals gezegd in Zeeuwsch-Vlaanderen geboren. Op de plaatselijke school was een zo dringend tekort aan onderwijzend personeel, dat de 13-jarige zesde- klasser Wissel, die boven de middel maat uitstak, voor de tweede klas als meester gezet werd. Dat beviel de jonge onderwijzer en de heer Kosten, het hoofd van de school- zo goed, dat de jongeman Wissel in de gelegenheid gesteld werd voor onderwijzer te leren aan de opleidingsschool in Terneuzen. Hoofd van deze normaalschool was de heer H. Koelmans, die later de schoonvader van de heer Wissel werd Juist op zijn achttiende verjaardag behaalde de jongeman Wissel zijn onderwijsdiploma en hij ontving een benoeming aan de school in Zaam- slag. Na nog korte tijd in Veenen- daal te hebben gewerkt, kwam de heer Wissel rond 1919 in Schoondijke te wonen als hoofd van de Christelij ke school. Eén der onderwijzeressen, mej. Koelmans, werd daar zijn echt genote. Tien jaar lang is de heer Wissel daar hoofd van de school geweest en, na enkele jaren in Wilnis te hebben gewerkt, kwam hij in 1935 naar Lei derdorp. De heer Wissel, die op 1 oktober het onderwijs verlaat, heeft ook op kerkelijk terrein zijn sporen verdiend. Zo is hij jarenlang ouderling van de Geref Kerk. f Advert enne) Vandaag is Nederland een nieuw ra dioblad rijker geworden. De VARA heeft zijn programma-blad namelijk volledig vernieuwd en deze week voor het eerst in vele kleuren laten ver schijnen. Deze nieuwe radio-tv-gids vermeldt de programma's van alle omroepver enigingen naast elkaar, in kleuren en met prachtige foto's. Daarmee biedt de VARA ongetwijfeld de mooiste en overzichtelijkste radio- en televisie gids in Nederland. Weinig krachtsverschil in promotieklas A K.N.K.B. Afgaande op de uitslagen in de promotieklas A van de K.N.H.B. is er (nog) weinig krachtsverschil in deze afdeling, zodat het zeker aan spanning niet zal ontbreken. Mid delburg, dat een kleine, maar nut tige 21 zege behaalde op de oud- Ie klasser Breda, is aan het hoofd van de ranglijst gekomen dank zij een beter doelgemiddelde en volgens alfabetische volgorde. Oranje Zwart, dat dit seizoen eni ge versterking kreeg, won met het kleinst mogelijke verschil van M.O. P. II (21), terwijl Forward, even eens versterkt met enkele nieuwe spelers, met 43 van H.T.C.C. II won. De stand is thans: Middelburg 1 1 0 0 2 2-1 Oranje Zwart 1 1 0 0 2 2-1 Forward 1 1 0 0 2 4-3 H.T.C.C. n 1 0 0 1 0 3-4 Breda 10 0 10 1-2 M.O.P. n 10 0 10 1-2 Eindhoven 0 0 0 0 0 0-0 Den Bosch 0 0 0 0 0 0-0 Collecten De te Serooskerke (W.) gehouden collecte voor „Draagt Elkanders Las ten" heeft 337,25 opgebracht. Marktberichten MARKTEN BARNEVELD. Op dc coöperatieve Veluwse eiervelline Barneveld-Ede waren aangevoerd 1.300.000 stuks. De handel was vlug. Prijzen- eieren 44—48 gram f 9.21—9.99 48—55 f 10.40 —13.95. 55—60 f 14.7515.89. 60—63 1 16.20— 10.77. 63—68 f 16.84—17.74, eendeëieren 67 —73 gram f 10.31—11.02. alles per 100 stuks. Eterveiling S.B.E.: aanvoer 389.740 st„ handel redelijk. In grote eieren vlugger. Prijzen: 3814 gram f 8.02—8.83, 4855 f 10.15—13.73. 55—60 f 14.20-15.60, 60—63 f 15 81—16.79. 64—69 f 17.11—17.92 alles per 100 stuks Eiermarkr aanvoer 2.000.000 stuks [sciiii::mr) nandel matig, uitgezonderd de i en neëieren, die vlug verhan deld w- den Klppeëleren f 1450—17, kilopius t 2.64. basis 55—66 gram, henne- eieren i 10—14.50. kiloprijs f 2.40, basts 47—55 gram. Prljsnoterln GeldersOverljselse ver eniging van elerhandelaren: grote eieren f 13.50—14, gewicht 62—68 gram, kleine eieren f 14.16, gewicht 5'60 gram, henne- eieren f 10—12, gewich 45—50 g am. TIJDENS VERGADERING IN MIDDELBURG „De hoge verwachtingen zijn niet beschaamd". Tydens een In de „Gouden Poorte" te Middelburg druk bezochte vergade ring heeft het gewestelijk bestuur en de afdeling Middelburg van de P.v.d. A. donderdagavond afscheid genomen van mr. dr. X. Bolkestein, thans bur gemeester van Deventer. „De hoge verwachtingen, die wij van U hadden" zo ving de afdelingsvoorzitter, de heer A. J. Berenpas zijn afscheidswoord aan. „zijn niet beschaamd". Hjj wees er op. dat de benoeming van mr. Bol kestein tot burgemeester van Middel burg, zeven jaar terug, als een blik semslag uit een heldere hemel kwam. Als persoon was mr. Bolkestein voor alleen een onbekende. Steeds heeft de heer Bolkestein zo zei de heer Berenpas, in zijn ambt boven de partijen gestaan en heeft blijk gegeven van een grote objecti viteit. Nimmer trad hij in het open baar als partijman op. Dit nam echter niet weg. dat mr. Bolkestein een actief aandeel had in het partijleven. Hij werd zelfs lid van het gewestelijk- en van het partijbestuur. Voorts wees de heer Berenpas er op. dat het vertrek naar Deventer zo snel gegaan Is, dat het niet meer mogelijk was om af scheid van de burgemeester te nemer. De heer Berenpas gaf de heer en mevrouw Bolkestein tenslotte de beste wensen mee voor het verblijf in hun nieuwe gemeente. Namens de afde ling bood spreker een boekwerk aan. Namens net gewestelijk bestuur dankte de heer M. J. van Poelje, lid van Ged. Staten, de heer Bolkestein voor het vele werk, dat deze in Mid delburg en provincie verrichtte. „Mr. Bolkestein was", aldus de heer Van Poelje, „niet slechts trouw in grote dingen, maar schroomde evenmin in kleine vergaderingen op te treden. Van het „droogste onderwerp" wist hij nog iets te maken". De wijze waarop hij het burgemeestersambt in Mid delburg vervulde, was voor spreker aanleiding om te hopen, dat ook zijn opvolger tot dezelfde partij zal beho ren. VEEL TOT STAND. „Het is geen gemeenplaats", al dus eindigde de heer Van Poelje, „als ik zeg, dat Zeeland mr. dr. Bolkestein niet spoedig zal verge ten". Als voorzitter van de raads fractie sprak tenslotte het Tweede Kamerlid, drs. Tlx. J. Westerhout, mr. Bolkestein op humoristische wijze toe. „Raadsleden plegen B. en W. veelal dwars te zitten", ver klaarde de heer Westerhout, „maar burgemeester Bolkestein gaf daartoe weinig kans". Swift trekt zaterdag naar Zwervers in Dordrecht. Na de kleine nederlaag tegen Ready aanvaardt Swift zaterdag a.s. vol goede moed de reis naar Dordrecht, om daar Zwervers te be kampen. Zwervers is een jonge en snelle ploeg, waarbij het meeste gevaar van de heren komt. Toch is dit twaalftal niet onoverwinnelijk, voor al als de Middelburgers het lesje van Ready goed geleerd hebben: feller verdedigen en het tempo niet laten verslappen. Dan is de kans, dat zij met winst naar huis komen, beslist aanwezig. Tengevolge van de terreinafkeu ringen is H.S.V. nog niet in het veld geweest. Nu komt Olympiaan op be zoek en slechts na veel moeite kan H.S.V. de punten thuis houden. Favoriet Algemene reist naar Ready. Ready zal het de Leidenaar erg lastig maken, maar toch zullen de ex-eerste klassers wel de volle winst weghalen. Zuiderkwartier D.K.C. wordt een strijd tussen ge lijkwaardige ploegen. Terreinvoor deel kan hier wel eens een beslissen de factor zijn. Het programma luidt dus: Zwer versSwift, H.S.V.Olympiaan, ReadyAlgemene, Zuiderkwartier D.K.C. Veertigjarig jubileum bij Rotterdamsche Bank Maandag 1 oktober zal een feestelijke dag zijn voor het kantoor Vlissingen van de Rotterdamse Bank en wel speciaal voor de heer G. van Weele Op die dag zal het namelijk veertig jaar geleden zijn, dat de heer Van Weele bij de Rotterdamse Bank in dienst trad. Vier decennia lang is hij onafgebroken werkzaam geweest op het kantoor te Vlissingen, hoewel zijn huidige werkzaamheden hij is thans districtscontroleur voor Zee land hem nogal eens en route doen zijn. De heer Van Weele trad op vijftien jarige leeftijd in dienst van de bank als jongste bediende. Dat was dus op 1 oktober 1917. Bijna 22 jaar later, op 1 juli 1939, werd zijn onafgebro ken trouwe dienst gehonoreerd door een benoeming tot bijzonder procura tiehouder. Op 1 januari 1944 werd hg algemeen procuratiehouder en vijfen- eenhalf jaar later volgde zijn benoe ming tot districtscontroleur. De neer Van Weele heeft zich doen kennen als een hulpvaardig mens. die geïnspireerd door een grote liefde voor zijn vak, steeds klaarstond voor ieder die zijn diensten nodig kon heb ben en die zich ook speciaal ontwik kelde tot een belangrijke steun voor diverse directies. Een groot aantal zakelijke relaties zal zich, evenals het personeel, dat in de heer Van Weele een geziene en gewaardeerde chef heeft, stellig met de jubilaris verheugen. Pluimveemarkt. Aanvoer p!m. 64.000 9tuks, prijzen slaclxtkippen f 1701.80 per kilo, siaehtkuikens t 2—2.25 per tello, han del ln kippen traag, siaehtkuikens zeer traag, verscheidene partijen bleven on verkocht. Varkensmarkt: aanvoer 113 stuks, trage handel. Prijzen biggen t 4660 p. st. drachtige zeugen i 260—410 p. st., 18 mestkalveren f 110—155 p. st. Voorts stipte drs. Westerhout aan. dat veel onder het burgemeesterschap van de heer Bolkestein tot stand geko men is in Middelburg. „Maar ook in de provincie was L een stuwende kracht", zo eindigde spreker. In een dankwoord verklaarde mr. Bolkestein dat nu hij weer een be zoek aan Middelburg bracht hem duidelijk geworden 5 hoeveel hem be kend en ook lief geworden is. Voorts betoogde spreker, dat de tegenstellin gen in de gemeenteraden veel minder zijn dan vroeger. Hy verklaarde dan ook dankbaar te zijn voor de zeven e hij in de Zeeuwse hoofdstad iogen werken. „De genoeglijke persoonlijke sfeer met zovelen", aldus eindigde mr. Bolkestein. „heeft mij steeds aangetrokken en lk zal dit nimmer vergeten". De heer Berenpas sloot hierna de bijeenkomst. (Nagekomen advertentie) Heden overleed na een langdurig lijden, mtjn geliefde en zorg zame vrouw en moeder, D. J. DE LEEUW— SANDEE. in de bloelende leeftijd van ruim 25 jaar. Namens de familie. A. DE LEEUW en dochtertje. Kamperland. Familie sANDEE Rilland: familie DE LEEUW. Biezelinge 26 september 1957. Eversdjjkseweg 14. De begrafenis zal plaats hebben op zater dag 28 september te twaalf uur op de alge mene begraafplaats te Biezelinge. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig ïgden, geheel onverwacht, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve vrouw en moeder, WILHELMINA CORNELIA SANDERS, geb. DEN BOER, op de leeftijd van 25 jaar. K. SANDERS. RONALD. Vlissingen, 26 september 1957. Badhuisstraat 47, bov. De gezongen uitvaart dienst zal plaats hebben op maandag 30 septem ber te 10.15 uur, in de O.L.V. Kerk, gevolgd door de begrafenis op het R.-K. kerkhof. Liever geen bezoek. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lij den, geheel onverwacht, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze in nig geliefde dochter en zuster WILHELMINA CORNELIA SANDERS, geb. DEN BOER, op de leeftijd van 25 laar. F. J. DEN BOER. M. DEN BOER— SOHIER. J. DEN BOER. Vlissingen 26 september 1957. Badhuisstraat 47. Heden overleed, ge heel onverwachts, op 68-jarige leeftijd, de heer GILLIS PROVOOST. in leven gemeentebode alhier. De behulpzaamheid, die hg steeds betoonde, zal een dankbare herin nering blyven. Het gemeentepersoneel van Domburg. Domburg. 25 sept. '57 De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild vanaf: Maandag 30 september '57 Goudrelnetten. alle maten. Laxton's Superb alle ma ten. op 5 mm sorteren. Beurre Alexandre Lucas, alle maten. Donderdag 3 oktober 1957 Jonathnn voldoende ge kleurd. op 5 mm sorteren, 18 kg netto per kist. Zwyndrechtse Wijnpeer, aile maten. Nouveau Poiteau. alle ma ten. .Maandag 7 oktober 1957: Overige rassen peren; en appels. behalve op Maandag 14 oktober 1957 Golden Delicious, mits niet grasgroen, op 5 mm sorteren. Winston, alle maten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3