Storm leverde rijke oogst op bij de „Kijk-uit" te Yerseke de vijf rietvinken kaas BRUID HONIG OMROEP NU BINNENKORT BIJ DE WET GEREGELD groentesoep Af 16 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1BS7 ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Suikerwier breidt zich sterk uit in Zeeland Het weer is de laatste tijd ruw, nat en koud. Enkele dagen achter een bereidde de stormwaarschu- wingsdienst ons voor op harde wind, snelle luchtstromen met windkracht 79 en toen deze wer kelijk ook kwamen hadden niet al leen de mensen, maar ook de diver se planten en dieren het hard te verduren. We hebben nu speciaal het oog op de bewoners van de zee, vooral die planten en dieren, die zich, om van een bestaan zeker te zijn, in hun prille jeugd moeten vasthech ten op stenen onder het waterop pervlak. Niet alleen bewerken har de winden een sterke golfslag, maar ook jagen zij het water op tot gevaarlijke hoogte wat dan weer tot gevolg heeft, dat de ebstro- men meer zuigkracht verkrijgen en daardoor sterker drukken te gen al wat zich op de bodem heeft vastgehecht, om nog maar te zwij gen van de geheimzinnige grond- zeeën. door BAREND ZWERFMANS De ervaring leert, dat voor de natuur liefhebber, die geen gelegenheid heeft door onder water te duiken de flora en fauna van onze zeearmen van na bij te bewonderen, na een flinke stormwind veel geluk kan hebben bij en veel profijt kan trekken van een bezoek aan een plekje dat gunstig ligt voor het aanspoelen van losgeslagen voorwerpen. Een dubbel voordeel is, dat het bezoek desnoods ook op een kille dag kan plaats vinden, de vond sten zijn er niet minder om. Heel mooie kansen verschaft ons de gebogen stroombreker, die zich vlak bij de aanlegplaats van de veerboot Yerseke—Gorishoek (Tholen) be vindt, Dit plekje is in de wandeling bekend als de „Kiek-uut", zonder twijfel omdat men er een prachtig uit zicht kan genieten over de Ooster- schelde. De breker, zelf al dik be groeid met een keur van wiersoorten, waaronder vooral de Zeeëik, vangt allerlei moois op, dat bij aanspoeling tegen de dijlcglooiingen elders terug glijdt, maar op het ruwe oppervlak van de breker blijft liggen. Zo kan die breker ons een aardig beeld geven van wat er in het ene-jaar minder, het an dere meer, in de Oosterschelde leeft en groeit. Na de laatste storm wachtte ons op dat punt een verrassing. Terwijl op gaven van andere delen van ons land ons melden, dat strenge vorst blijk baar een flinke opruiming heeft ge houden onder de wieren, ontdekken wij. dat dit althans niet geldt voor het Su'ikerwier, onze grootste wiersoort, nog niet zo heel lang voor Zeeland be kend. Het vorige jaar vonden we langs de dijk van Kattendijke naar Wemeldinge de duidelijke tekenen, dat deze zeeplant, die uit één blad bestaat in Frankrijk drie meter lang en tot veertig cm breed kan worden, zich hier vrij sterk uitbreidde. Thans kan (Advertentie) - Bewezen betere regenkleding. ieder, die de Kijk-uit bezoekt, zonder ook maar zijn schoenen uit te trek ken, op deze breker verscheidene aangespoelde suikerwieren aantref fen, iets, wat we hier nooit eerder za gen. Zelf vonden we meer dan dertig exemplaren. Het lange blad groeit op vanuit een korte steel, die met een vertakte voet op stenen is gehecht. Men kan groepjes vinden, waarvan de voetjes door elkaar gestrengeld elkaar vast houden, soms van meer dan tien bla den, die op deze wijze de indruk geven samen éen enorme plant te vormen. De langste plant haalde ongeveer twee meter bij een breedte van onge veer twintig cm. Op de bladen treft men grijze slikachtige vlekken aan, die het glanzend bruin-groene thallus overdekken. Kijkt men wat nauwkeu riger, dan ziet men er vreemde ster vormige vlekjes onder en wanneer men er een sterke loep bij neemt komt dan al gauw uit, dat hier van slik geen sprake is; de vlekken be staan uit kolonies kleine diertjes, Mosdiertjes, die zich op de bladen in de voedselrijke zeestromen heen en weer laten wiegen en zo aan hun kostje komen. Sponsen Verder liggen op de breker gele klompen van opgezwollen Wulke- eieren; deze lijken wel wat op spon sen, Een paar stappen verder ligt het echter vol van echte sponsen, de fel- oranje broodspons en de vingervor- mige vertakte grijze spons, die nog geen Hollandse naam heeft. Al naar de plaats, waar ze vastgehecht zijn geweest hebben ze de meest-grillige vormen aangenomen. Men moet zc maar niet mee naar huis nemen, want zoals men weet zijn onze was-sponsen de skeletten van de gelijknamige zee dieren; deze, die niet veel meer zijn dan een slijmbekleding over dat ske let, gaan buiten water spoedig tot ont binding over en geven dan een af schuwelijke, doordringende geur af. De nu genoemde vondsten vallen ieder op. Kijkt men wat scherper dan normaal, dan ziet men overal groene en rode klompjes liggen, bestaande uit min of meer aaneengekleefde draden of dun blad. Neemt men een flink aantal van deze klompjes mee in een busje, dan kan men er thuis veel plezier van beleven door ze te laten vallen op een wit bord, waarop men een laagje water met een wei nig zout er in heeft geschonken. De klompjes spreiden zich dan onmid dellijk uit tot heldergroene, licht bruine of purperrode wierplantjes, meestal het fraaie Tongwier of een soort van Hoornwier. Plantjes, die nog aan interesse winnen, als men gelegenheid heeft er kleine brokjes van onder een miscrocoop te leggen. Maar de onooglijke gevalletjes van straks komen reeds heel fraai uit te gen de witte achtergrond van een stenen bord. Wil men deze fraaie vormen bewaren, dan behoeft men maar een stukje schrijfmachinepa pier onder zo'n plantje te schuiven, het met een lucifersstokje (nog on der water) wat uiteen te leggen en daarna voorzichtig het natte papier tje vlak uit het water te trekken. Het wier hecht zich dan op het pa pier en als men het geheel laat dro- fren, blijft de kleur, groen, rood of ichtbruin in de meeste gevallen zeer fraai bewaard. Een blanco schrift kan heel goed als herbarium dienen en zulk een herbarium van wieren voldoet naar onze mening nog meer, dan een herbarium van N.C.R.V.-VOORZITTER VERWACHT: Spoedige beslissing over „politieke zendtijd" In Den Haag is „enige ritseling van leven" te aanzien van de zo lang op stapel staande omroepwet te be speuren, aldus deelde de voorzitter van de N.C.K.V., nir. A. B. Roos jen, mede op een door deze ommoepvere- niging gehouden persconferentie, waarin mededelingen ovor het nieu we winterprogramma werden ver strekt. In zijn inleidende toespraak belicht te mer. Roosjen de historie van deze omroepwet-in-wording, „die een wei nig mals oordeel van de kamers ver kreeg. Er zijn weinig voorbeelden, dat een wetsontwerp zo onbarmhar tig door de volksvertegenwoordiging is afgekraakt", aldus mr. Roosjen. „We hadden dan ook niet verwacht, dat men nog een memorie van ant woord zou samenstellen, maar dit is toch geschied en deze memorie op 't ontwerp van 1953 schijnt onderweg te zijn, vermoedelijk met een uitvoe rige nota van wijzigingen." Mr. Roos jen vervolgde: „De kans, dat de om roep dan eindelijk bij wet geregeld wordt, is de laatste weken dus toege nomen." Omtrent de zendtijd voor politieke partijen deelde mr. Roosjen mede, dat een spoedige beslissing mag worden verwacht. Het ziet er naar uit, dat daartoe zendtijd van de omroepverenigingen gevorderd moet worden, want de minister is er niet in geslaagd vrijwillige medewerking van alle betrokken instanties te ver krijgen. Over de programmaschema's zal deze zendtijd als volgt worden verdeeld: Vara 80 pet., P. v. d. A. en 20 pet. V.V.D., KRO 80 procent K.V.P. en 20 pet. V.V.D.; N.C.R.V. 40 pet. A.R., 40 pet. C.H.U. en 20 pet. V.V.D.; A.V.R.O. 40 pet. A.R., 40 pet. C.H.U. en 20 pet. V.V.D. Mr. Roosjen sprak de hoop uit, dat deze nieuwe zend- tijdveraeling als compensatie, in krimping of 't verdwijnen van de re geringskwartiertjes in de vooravond ten gevolge zal hebben. De waarde ring daarvoor is minimaal, zo zeide hij, en ze zouden best geheel kunnen verdwijnen. landplanten. Bij de Kijk-uit verza melt men gemakkelijk een tiental fijne soorten en men krijgt boven dien een aardig idee van de veel-vor- migheid er van. Het is juist een van de voordelen van onze provincie, dat men partij kan trekken van een weersgesteld heid, die een ander niets dan narig heid pleegt te bezorgen. De oogst van de storm bestaat voor de na tuurliefhebber niet alleen in brok stukken en sporen van ellende, ze stelt hem in staat van zeer speciale en onbereikbare gebieden kennis op te doen. Vooral als hij niet de neus optrekt voor slappe waterbewoners, die wanneer ze op de kant gewor pen er wat onooglijk uitzien. Eén op merking nog, voor een vruchtbaar bezoek aan de Kijk-uit moet men zich van te voren vergewissen, dat men er bij laag water aankomt, en ten minste geen peau de suède schoentjes draagt. Advertentie) /ia iet Specialist in dames-modeschoenen een soep voor fijnproevers AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Flauwe stemming overheerste Nederland 1951 (3%) Nederland 19*8 (3ft) Nederland 1955 (3 ft) Nederland 1947 (3 Va) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investerlngscert. 3 Nederland 1962-64 3 Nederland N.W.S. 2'/a Ned. Indilë 1907 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelsmij. Alg. Kunstzijde Unie Berghs' en Jurgens Calvé-Delft Hoogovens n.r. Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Feijenoord Kon Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Strv. Mij. Nederland H.V.A. Dell Mij. Bank van Ned. gem, 4ft Bank van Ned. gem. 0-5-10 Van Benkels Patent Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. Intern. Nickel Anaconda Baltimore en Ohio Bethlehem Steel General Motors Kennecott New York Central Pennsylvania Republic Steel Shell Oil Comp 25 sept. 26 sept. 88ft 1. 88 78*4 78% 78% 79 79ti 80tf 78% 79 89 ft 88 ft 88% 89(4 87 ft 87% 57 ft 85% 85 ft 9öft 95 15112 151 162ft 157% 221 223 305 293 255% 252 370ft 363 ft 203 198 194.30 192.30 66 65(4 151% 161 134 132% 130,4 137% 163 1. 163 108% 107 ft 75% 71% 89 89% 108 1. 189 173 188 170 ft 169 168 80% 80 ft 52 61% 45% 44% 42% 42 ft 40 39% 92 91% 23% 18% 18 50 48% 77% 76% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 88 88% Breda 1054 81 1. 79% Eindhoven 1954 78 ft 129. Toen Henk Huub het zakje met poedersuiker had overhandigd, wilde hij er natuurlijk wel wat meer van weten, maar daarvoor kreeg hij geen kans. „Laat de rest nu maar aan mij over", zei Huub, „het enige dat jullie moeten doen", voegde hij er op een fluistertoon aan toe, „is samen een beetje stoelen in de buurt var, de vaas en er <lan even, heel even tegen stoten. Maar natuurlijk niet voordat Ik Jullie daar het sein toe geef". Suus trok een bedenkelijk gezicht. „Oh, dus wij moeten het doen en wij krijgen dus de schuld als er iets gebeurt", zet ze teleurgesteld. „Wat heeft dat nou met die suiker te makenT", vroeg Henk, die er hoe lan ger hoe minder van begon te begrijpen. „Nou, als jul lie bezwaren hebben, ook goed", zei Huub onverschillig „dan doen we niets. Hier heb je je suiker. Doe ze maar op je boterham". Dat was echter geenszins naar Henk s zin. „Nee", zei hij beslist, „houd die suiker nou maar en doe er mee wat Je van plan was te doen". Suus aarzelde nog even. „Je doet vreselijk geheimzinnig", zei ze snibbig, „maar ik vind het ook goed. Ik wil wol eens zien, wat er gaat gebeuren als wij tegen die vaas stoten. Ik denk niets!" Huub wierp zijn zuster een ver achtelijke blik toe. Hij stak het zakje met suiker in zijn zak. Ik zal jullie wel waarschuwen", zei hij en verliet statig de garage t Advertentie) doe'meer met Kaas is voedzaam en v ~~7 gezond Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.63—10.63%, New York 3.82%—3.83, Montreal 3.97%—3.97%. Parijs 90-37%90.47%, Brussel 7.69% —7.60%, Frankfurt 90.81—90.86, Zu rich 87.10%—87.15%, Zürich (vrijs fres.) «9.30%—89.35%, Stockholm 73.41—73.46, Kopenhagen 54.91%— 54.96%, Oslo 53.25-63.30, Milaan 60.79%60.84%, Wenen 14.64—14.65 Japanse verr. dollar J.79H—3.80&, Turkse verr. dollar 3.79ft—3.79%. w**\\wvw*w>*vwvvvvv Enschede 1954 77 76 1. Den Haag 1952 I 851. 65 Defi Haag II 84 1. Getierd am 1952 I 87% 87 Utrecht 1952 90% Amsterdam 1956 I 76ft 76% Amsterdam 1956 n 86 86% Amsterdam 1956 III 66 85% Amsterdam 1933 (C en A) 94 Dordrecht 1956 76 76 Alkmaar 1956 76 ANP-CBS BEURSINDICES. Irnt. eonc. Industrie Scheepvaart Banken Indon. fondsen Algemeen 24-9 25-9 26-9 288.79 203-46 289.11 136.17 136.81 135.96 129.46 132.38 131.13 108.85 108.19 107.38 87.34 88.72 88.08 198.83 201.54 198.04 BEURSOVERZICHT. De flauwe stemming van Wallsfreet, heeft de hoop op een verder herstel in Amsterdam, in niet geringe mate giste ren geremd. Jammer, want eergisteren heerste er een aangename tendentie met flinke koersstijgingen op het Damrak. Echter Amsterdam is te veel afhanke lijk geworden voor wat betreft het aan geven van de toon en heeft te dien aan zien een grote troef uit handen gegeven, nu de handel in aandelen in Koninklijke Olie zich grotendeels heeft verplaatst van de Amsterdamse beurs naar de New Yorkse beurs. Hoe het zij Koninklijke Olies openden op f 189.70, doch op enige vraag in een kleine markt, kwam de koers op f 190.50, op welk niveau onge veer werd gesloten. Het verlies bedroeg ten opzichte van eergisteren bijna 3 gul den. De arbitragezaken hielden elkaar in evenwicht met eerder een neiging tot de koopkant. Het fonds vertoonde een dispariteit van 1 gulden Philips, na een opening op 250 (mdn l), trokken aan tot 252. Unilevers openden min 10 op 360, doch wat middenkoers- vraag reduceerde dit verlies tot circa 7 punten, AKU's waren gevoelig lager en verloren circa 4 punten op de slechte winstcijfers over de eerste 36 weken 1957, uitkomende op 50 dlrct. per eendeel, tegenover 1 dlr 50 zelfde pjeriode 1956 van de American Enka, waarvan de AKU een groot aandelenpakket bezit. KLM ruim 1 gulden beneden eergisteren. In de Indonesische sector werden DeU Mij. aangeboden en na een rustige opening op 74, min 1 pet. kwam het pu bliek aan de markt, waardoor een koers tot stand kwam van 71 om op clroa 73 te sluiten, tegen eergisteren 75. De on gunstige cijfers van de Sumatra Tobacco Corporation (netto verlies 1956 i.set.ooo dir., tegen een winst van 468.000 dir. In 1935) droegen tot dit verlies van de aan delen bij. aangezien de Dell MIJ. een anndelenbelang bij de Sumatra Tobaceo heeft van 51 pel. Amsterdam Rubbers min 1 pet.. HVA iets lager. Prolongatie 5 pet. FEUHXIiTON door Maryarei Malcolm op 31c Het was niet waar, dat ze Janie alles verteld had. Noch tegen haar noch tegen iemand anders kon ze spreken over dat zenuwschokkende ogenblik, toen ze zich plotseling be wust was geworden, welk een kracht en inspiratie er uitging van de man, die haar op het eerste gezicht afkeer had ingeboezemd. Celia had gedacht, dat Vin ofwel de gang van zaken nogal grappig zou lebben gevonden, óf er bezwaar tegen hebben gemaakt; misschien wel deels het een, deels het ander. Ook bestond de mogelijkheid, dat hij verheugd zou zijn geweest over de gevonden oplos sing, maar zeker had ze allerminst ver moed. dat hij alles nu reeds in kannen en kruiken zou hebben beschouwd en in de rot van zegevierend aanbidder zijn opwachting hebben gemaakt. Intussen was het zo nu eenmaal. Hij kwam veel vroeger dan ze had verwacht en was al bijna uit het Ford- je, voor het goed cn wel stilstond. Daarna stapte hij over de omheining van withouten paaltjes en nam Celia die was opgerezen om hem te verwel komen, eenvoudig in zijn armen, zon der zich om de tegenwoordigheid van Janie en Everett te bekommeren. Celia hoorde hoe Janie een roman tische zucht slaakte, maar vernam ook Everett's gegrinnik. Verontwaar digd rukte ze zich los. „Vin, wees alsjeblieft niet zozobegon ze. „Brutaal wil ze zeggen," voltooide Everett, die meteen opstond en zijn vrouw meetrok. „Kom. kindlief," zei hij, „ze hebben ons hier niet nodig." „O!" klaagde Janie teleurgesteld, maar liet zich toen gewillig weglei den, al keek ze onderweg nog eens over haar schouder. Een ogenblik heerste er stilzwijgen. Toen nam Vin, nu kalmer, Celia's handen in de zijne. „Vergeef het me, liefste," zei hij. terwijl hij haar verheerlijkt aankeek. „Je zag er zo lief uit en ik was zo opgewonden toen Greg me vertelde..." „Wat heeft hij je verteld?" vroeg ze snel en Vin antwoordde enigszins ver legen: „Wel, dat hij jou geen geschik te vrouw voor me vond wat weet hij er in vredesnaam van? en je dit ook had gezegd. Maar dat hij je toch een kans had gegeven om zelf te ondervinden wat het leven op een boerderij omvat en jij zijn aanbod had geaccepteerd. Is het zo niet ongeveer gebeurd?" „Ja." beaamde ze. „Tenminste was het een deel van het gebeurde „Welnu," hernam hij teder, „wat kon ik anders denken, dan dat jij dat jij je liefde voor mij groot genoeg vond om zulk een stap te doen?" Celia snakte naar adem. Zij had begrepen, dat Greg die indruk zou krijgen, maar gedacht, dat Vin de juiste betekenis van haar daad zou inzien. Ze zou immers nooit hebben beloofd naar de boerderij te gaan. wanneer ze niet overtuigd was, Vin duidelijk aan het verstand te hebben gebracht, dat ze tijd behoefde om met haar gevoelens in het reine te komen. Of zou ze toch Plotseling kreeg ze angst, angst voor zichzelf en zag ze Vin, die zo dicht bij haar stond, in een geheel ander daglicht. Hij en hij alleen be vond zich tussen haar en iets onbe paalds, dat haar in verwarring had gebracht en onzeker had gemaakt... zij, die altijd zo zelfverzekerd was geweest. Ze legde de hand op zijn schouder. „Beste Vin, ik vrees, dat ik een erg moeilijk persoontje ben," zei ze bij wijze van verontschuldi Hij boog zijn blonde hoofd en kuste haar op het kuiltje bij een van de mondhoeken. „Je bent gewoonweg heerlijk en ik aanbid je!" fluisterde hij. „Zeg me, schat, zeg me, dat je van me houdt... alleen maar een heel klein béétje!" Hij leek zo aantrekkelijk bij die in jeugdige ernst gesproken woorden en hij vereerde haar blijkbaar zozeer, dat Celia er niet ongevoelig onder kon blijven. „O, lieve Vin," stamelde ze. „Ik geloof, dat ik het wel moet... alleen maar een heel klein beetje!" Dadelijk omhelsde hij haar weer. „Ik zal je leren, heel véél van me te houden," verzekerde hij vurig. „O, liefste Hij drukte zijn lippen op de hare, eerst ietwat beschroomd, maar wel dra zo hartstochtelijk, dat Celia, in stil protest probeerde zich te bevrij den. Ogenblikkelijk liet hij haar los. „Heb ik je verdriet gedaan, schat?" vroeg hij berouwvol„maar maar ik geloof dat ik dronken van vreugde ben." Enige ogenblikken later nam hij af scheid, echter niet zonder dat hij Ce lia opnieuw in zijn armen had geno men. Ditmaal keek hij haar diep in haar mooie donkere ogen en zei met van ontroering trillende stem: „Denk erom, lieveling, als we op Mal lards zijn: Je bent van mij, alleen van mij. en als iemand probeert ons te scheidenkomt er moord van!" „Maar Vin!" riep ze, ontsteld over de klank van koude woede in zijn stem. Hij schrok en scheen nu eerst te beseffen wat hij eigenlijk had ge zegd. „Lieve hemel," lachte hij, ze nuwachtig met de vingers door zijn blonde haar strijkend, „wat zei Ik daar toch? Neem niet kwalijk liefste, maar vanavond ben ik een beetje bui ten mezelf! Ik zal maar weggaan, want anders kon ik er wat uitgooien dat je op vreemde gedachten bracht!" Celia keerde langzaam naar de bungalow terug. Daar was alles rus tig, maar uit de donkere zitkamer klonk Everett's stem: „Mogen we je gelukwensen Celia aarzelde even, maar zei toen een tikje uitdagend: „Ja!" „Hm!" zei hij, „jullie zogenaamd verstandige vrouwen laat je door wat maneschijn en een knap gezicht van de wijs brengen!" „Dat is het niethernam Ce lia op zachte toon. „Niet?" vroeg Everett, terwijl hij in de schemering trachtte haar ge zicht beter te zien. „Nu, dat doet me plezier. Ik wens je alle mogelijk geluk, Celia-lief." „Beste Everett! zei ze vriendelijk. „Ofschoon ik liever zou hebben, dat je die andere vent nam," hernam hij, blijkbaar hardop denkend en vrijwel haar tegenwoordigheid vergetend. „Als je het mij vraagt, past die beter bij je!" „Maar ik vraag je niets!" klonk het verontwaardigd. „Ik ben met Vin verloofd enVin heb ik lief!" „Wel, dat is dan prachtig, niet waar!" zei hij sussend. „Maar ga nu naar bed en zorg dat je gauw slaapt. Ik sluit wel. Goedennacht!" „Goedennacht," antwoordde Celia werktuigelijk terwijl ze zich naar haar kamer begaf. Intussen duurde het nog even voor ze de slaap kon vatten, niet zozeer omdat ze aan Vin dacht, maar omdat Everett's zonderlinge opmerking haar bezighield. Gregoryen zij? Wat dwaa», wat ongelooflijk dwaas! Er was im mers, voor zover ze wist, niemand dan hij, met wie ze minder gaarne samen wilde zijn, hoe kort dan ook. Laat staan voor haar gehele leven! In het ziekenhuis maakte men wel enig bezwaar tegen vertrek op zo korte termijn, maar Vin's ring aan haar vinger bezat de nodige overtui gingskracht. Celia wilde blijkbaar in elk geval zo spoedig mogelijk haar betrekking vaarwel zeggen en kon na een wei nig opbeurend gesprek met de direc trice die trouwen uit de boze vond Vin schrijven, dat hij haar de volgende week mocht verwachten. Vin was reeds op de boerderij te rug en werkte er volgens zijn brie ven heel hard. Intussen hield dit feit zijn gedachten minder bezig dan het vooruitzicht van haar spoedige over komst. „En dan," schreef hij, „zul je eens wat zien! 't Is hier het stilste plekje wat je denken kunt, maar per slot van rekening ben je per auto gauw in Colchester, dus dat komt er niet op aan! Greg is uiterst gierig op de benzine, maar daar is heus wel wat op te vinden; geloof dat gerust!" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 18