KAPPIE ei\ lief sfAAtsgc/lGlW „MIJN ZOON IS ONSCHULDIG" HEKELT MISSTANDEN IN V.S. WALCHEREN .-en Ur&ititfeek ftf! B. EN W. BEZUINIGEN OP 0LIEST00KKACHELS ut de ETHER DINSDAG 24 SEPTEMBER 1957 PBOV1NC1 ALE ZEEUWSE COURANT 6 FILMS IN ZEELAND Martine Carol als een charmante Marianne. Wat men soms ook tegen Ame rikaanse films kan inbrengen, men kan niet zeggen, dat zij niet openhar- tier zijn wanneer het op hekelen van misstanden in de eigen samenleving aankomt. Zo is de rassendiscrimina tie, die in het zuiden van de Vere nigde Staten helaas nog steeds be staat, door Hollywood al herhaalde malen aan de kaak gesteld. Deze kwestie door het gebeurde In Little Rock kort geleden weer in het middelpunt van de belangstel ling gekomen, is ook het onderwerp van „Mijn zoon is onschuldig", (Al- hambra, (Vlissingen). Niet alleen de rassendiscriminatie, maar ook corruptie en communisti sche activiteiten worden aan de kaak gesteld. Een jonge Mexicaan (Rafael Campos) wordt beschuldigd van moord. Hij heeft de moord niet ge pleegd en een advocaat (Glean Ford) neemt de verdediging op zich. Mark Robson heeft met deze film knap werk geleverd, hoewel de film door een teveel aan misdadigheid niet bij zonder overtuigend is. „In de greep der zonde" Luxor (Vlissingen) is een film vol ontroe rende momenten, zonder dat gespro ken kan worden van sentimentali teit. De figuur van de moeder wordt voortreffelijk uitgebeeld door de Duitse actrice Margot Hielscher, die haar rol heel overtuigend weet te vervullen. De rol van Albert, de jongen, die na tien jaar weer thuis komt en die helemaal op het verkeer de pad is geraakt wordt goed ge speeld door Fausto Tozzi. Grand, (Goes) vertoont de komende dagen „De avonturen van Quentin ward". We bespraken deze film reeds eerder. „De majoor en Marianne", Elec tro (Middelburg) is een leuk ver haal van een majoor, die Enge land ontvlucht om de slechte En gelse keuken. Natuurlijk gaat hij dan naar Frankrijk, waar hij be halve een betere keuken ook een ZEELAND SPORT—R.K.F.C. 5—3 In een op behoorlijk peil staande wedstrijd is het Zeeland Sport gelukt een verdiende overwinning te beha len op het Bergen op Zoomse R.K.F. C. (53). Klopmeijer speelde bij de thuisclub een uitstekende wedstrijd als stopperspil. Al van het beginsig- naal was de thuisclub-voorhoede ge vaarlijk, maar doelpunten bleven voorlopig uit. Na 15 minuten was het echter de actieve Jansen, die hard op doel schoot. De terugspringende bal werd keurig door Feenstra inge-$ schoten (1De Zeeland Sport- aanvallen bleven gevaarlijker en in de 20e minuut was 't midvoor Schuit die no. 2 achter de R.K.F.C.-doelman plaatste. Enige aardig opgezette aan vallen van de R.K.F.C. liepen steeds te pletter op stopper Klopmeijer en de backs Ritcco cn Dijkstra. Mid voor Schuit kreeg een strafschop te nemen wegens een handsgeval van een der R.K.F.C.-backs. De bal werd echter door de lat gekeerd. In de 40e minuut echter deed midvoor Schuit het beter, toen hij uit een goe de pass van Jansen no. 3 in het R.K. F.C.-doel werkte. goede vrouw vindt. Wanneer klei ne ruzietjes tussen beide echtelie den ontstaan, worden de nationale gevoelens geraakt en is men als toeschouwer getuige van kostelij ke situaties. Martine Carol is het charmante vrouwtje van de ma joor. Donderdagcyclus. „Tosca" is een van de zeldzame ope rafilms die in alle opzichten zijn ge slaagd. De prachtige muziek van Puccini is donderdag te horen in Grand (Goes). Niet alleen de muziek is de moeite waard, ook als film komt Tosca alle waardering toe. In Alhambra (Vlissingen) draalt „Elena et les hommes" de aardige geschiedenis van een arme Poolse gravin (Ingrid Bergman) in Parijs. Een goede film van Jean Renoir, waarin Juliette Greco liedjes zingt uit haar reperttoire. Orson Welles speelt de hoofdrol in de door hem geregisseerde film „Misdadig verleden", waarin ook Michael Redgrave een opmerkelijke rol vervult. Het is de geschiedenis van een multi-miljonair, die aan geheugenverlies lijdt en die niet be- grijpt waar zijn rijkdom vandaan komt. Een thriller vol spanning en verrassingen. Vergadering vereniging voor prot.-chr. onderwijs. De vereniging „Chr. bewaar- en voorbereidingsschool" te Middelburg hiel dmaandagavond onder voorzit terschap van de heer I. Verhelst haar jaarvergadering in het gerei. jeugdgebouw aan de Singelstraat. Een der belangrijkste agendapunten was het voorstel tot wijziging van de statuten. De vereniging is thans ge naamd: Vereniging voor Protestants- Christelijk onderwijs en is gevestigd te Middelburg. Het bestuur werd uit gebreid en bestaat thans uit tien le den, die gekozen worden uit en door de leden. Vijf plaatsen worden bezet door Hervormde leden, van wie twee op bindende voordracht van dubbel tallen van de besturen der vereniging „Christelijke Burgerschool" en de Herv. school aan de Zuidsingel, ter wijl vijf plaatsen \vorden bezet door Geref. leden, van wie twee op bin dende voordracht van dubbeltallen van het bestuur der vereniging voor Geref. onderwijs. Voorts ging de vergadering ak koord met het bestuursvoorstel tot het aangaan van een lening van f 35.000 in verband met de bouw van een christelijke kleuterschool, die tesamen met de openbare school aan het Veerse Bolwerk opgericht wordt. Het verslag van de secretaris, de heer B. Hogendorf, werd goedge keurd, evenals dat van de penning meester. De rekening over 1956 sloot met een voordelig saldo van f 1331,32 Het totaal beliep een bedrag van f 2873,29. MIDDELBURG Bevestiging ambtsdragers In de zondagmorgen in de Nieuwe Kerk te Middelburg gehouden dienst werden als ouderlingen in wijk IV der hervormde gemeente van Mid delburg (predikant ds. F. Don) be vestigd de heren A. Verhage en J. van den Brink en als diaken de heer P. Loeve, alsmede als ouderlingen in wijk II (predikant dr. H. van dei- Linde) de heren A. de Jong en J. D. Slagter. De dienst werd geleid door ds. F. Don. Padvindsters en padvinders hielden fietsenrallye. De Middelburgse padvindsters en padvinders hebben vorige week een fietsenrallye gehouden. Hieraan na men deel de Gouden Cirkel-, de Lu- tem-, de Paul Kruger- en de Berdenis van Berlekomgroep met ongeveer 100 deelnemers, die weer onderverdeeld waren in 20 patrouilles, ronden en bakken. Nadat om kwart voor twee de eerste groep van de Kousteensedijk vertrokken was, ging er elke drie mi nuten later een volgende groep van start. De route ging via het station naar Arnemuiden, over de dijk naar Kleverskerke, over de sluis naar Vee- re en via de Oude Veerseweg door de Schellag en de Nadorst naar de Zuid singel. Er waren zeven controlepos ten waarvan er één geheim was. De groepen moesten verschillende op drachten uitvoeren, onder meer een reis opzoeken uit een spoorboekje, het meten van torens met kompas, een lasso maken van het materiaal, dat men bij zich had (de langste was 21 meterbladeren herkennen, ver keerstekens en puzzel, haringen slaan enz. De leden van Lutemgroep waren - enz. ue leaen van uutemgrueu waren Na de thee de eerste tien mmuten ^je mi(j<}ag klaarblijkelijk bijzonder in een geweldig offensief van R.K.F.C. Een aarzeling in de Zeeland Sport achterhoede werd door rechtsbinnen Jacobs keurig afgestraft (31). Toch kwam de Zeeland Sport over winning niet meer in gevaar, want midvoor Schuit maakte aan alle R. K.F.C.-illusies een einde door op on berispelijke wijze no. 4 voor zijn re kening te nemen. Het spel werd nu wat minder, maar rechtsbuiten Feenstra stichtte nogal eens verwarring en zodoende kreeg midvoor Schuit gelegenheid om de score tot 51 op te voeren. Een fel offensief van R.K.F.C. le verde zowaar nog 2 doelpunten op. Rechtsbinnen Jacobs (in de 35e mi nuut) en midvoor Noorlander (in de 42e minuut) maakten de uitslag voor de bezoekers wat dragelijker (53). ZEELANDÏA-GRENSWACHTERS 3—0. Op een drassig en moeilijk be speelbaar terrein heeft Zeelandia de volle buit op Grenswachters vero verd. Na 8 minuten kwam de thuis club fortuinlijk aan een voorsprong toen Verbraak geheel onnodig hands maakte binnen de beruchte lijnen en Van Iren geen moeite had uit de strafschop de eerste treffer te plaat sen. Na een goede voorzet van De Kam zorgde Van Iren na 14 minuten ook voor het twee doelpunt door be heerst in te schieten (20). Grens wachters gaf de moed echter niet op, maar mede door uitstekend werk van keeper Mondeel bleef de stand tot aan de rust ongewijzigd. Daarna wa ren de bezoekers weliswaar overwe gend in de aanval, maar de kunst van doelpunten maken bleken ze niet meester, al dient gezegd dat doelman Mondeel ook nu weer uitstekend werk verrichtte. Bij een Zeelandia- uitval miste Verbraak finaal en Ver straten was er als de kippen bij om liet derde doelpunt te maken (30). Grenswachters probeerde nog wel de eer te redden, maar verder dan een schot tegen de lat en even later te gen de paal, kwamen de mannen uit Putte niet. Zeeland-Sport-junioren zagen Abe spelen Zondag bracht het A-junioren elftal van Zeeland Sport uit Vlissin gen een bezoek aan de eredivisie wedstrijd NOADEnschede, waar Abc en z'n mannen een klinkende zege behaalden. kami afgelopen afdeling. Collecte. De voor de afdeling Domburg—Aag- tekerke van het C.N.V. gehouden col lecte bracht te Domburg 77,62 en te Aagtekerke 38,50 op. vorm, want zij sleepten niet minder dan drie van de vier „ere-pryzen" in de wacht. De uitslag was: „Klapro zen" van de Lutemgroep, 2. „Margrie ten" van de Lutemgroep, 3. „Robben" van de Paul Krugergroep, 4. „Violen" van de Lutemgroep en een eervolle vermelding voor de „Vossen" van de Gouden Cirkelgroep. VLISSINGEN Aantrekkelijk programma Nutsdepartement. Voor het komend seizoen heeft het Nutsdepartement Vlissingen een aan trekkelijk gevarieerd en in sommige gevallen ook instructief programma samengesteld, dat dinsdag 1 oktober begint met de opvoering van „Ont vluchting" door het Rotterdams To neel. Voorts zullen in samenwerking met de Z.V.U. nog de volgende toneel avonden worden sregeven: 10 decem ber Charlotte Kohier. 21 februari Nieuw Nederlands Toneelgezelschap en 2 mei het gezelschap „Theater". Het programma omvat verder een voordrachtsavond door Otto Sterman („Ik ben een neger") op maandag 7 oktober: een lezing met kleurenfilms ..Door de woestnnen van Pakistan" door mr. A. L. Hustinx; voordracht uit eigen werk door Simon Carmig- gelt op donderdag 16 januari: een le zing over de ontwikkelingsgang van het toneel door Jan Lemaire Jr. op donderdag 20 maart en een lezing met muzikale omlijsting in april door Henk Stam over „De romantiek in de muziek". Filmavond Nederlandse Reisvereniging De afdeling Walcheren van de Ned. Reisvereniging heeft zaterdag j.l. met haar filmavond te Vlissingen slechts beperkt succes gehad. De zaal van het Concertgebouw was niet meer dan half gevuld toen met de af werking van het programma werd begonnen. Dat programma omvatte o.a. een bijzonder mooie kleuren film „Die schöne blaue Donau", waarbij de heer Groen een instructie ve toelichting gaf. Voor enkele leu ke intermezzi werd gezorgd door de Weense zangeressen Susi Rothmayer en Erica Hirsch, die alleraardigste liedjes brachten op een zo humoristi sche wijze, dat ze herhaaldelijk met daverend applaus werden beloond. Dit betekent niet, dat de aanwezi gen minder geboeid geweest zouden zijn door de film, want deze was voortreffelijk van kwaliteit. Vooral aan de natuuropnamen was grote zorg besteed. Ook werd uit de steden en dorpen in het bovenstroomgebied van de Donau veel stads- en dorpsschoon op het doek gebracht. En het zou geen reisvereniging- film geweest zijn, wanneer men niet herhaaldelijk opgewekte reisgezel schappen had ontmoet, die in het Do- nau-gebied een prettige vakantie doorbrachten. Jammer, dat de zaal zo slecht be zet was, waardoor ook het dansen na afloop van de wat matig bleef. Misschien kan het bestuur van de Ned. Reisvereniging (afd. Walche ren) er iets op vinden om te Vlis singen de belangstelling voor de ma nifestaties van de reisvereniging een ietsje op te voeren. Plotseling overleden Zondagavond is in Vlissingen plot seling overleden de 56-jarige M. J. S. S. was per auto met enkele familie leden op weg naar het station toen hij in de Paul Krugerstraat onwel werd. Hij wist zijn auto nog te par keren, waarna hij een woning bin nenging. Vandaar is de heer S. over gebracht naar het St. Josephzieken- huis. Hij is vermoedelijk aan een hartverlamming overleden. OOSTKAPELLE Concert In het kader van de uitwisselings concerten tussen de muziekkorpsen E.M-M. (Kruiningen) en Crescendo (Oostkapelle) bracht E.M.M. een be zoek aan Oostkapelle. Met de drum band voorop marcheerde het korps door het dorp en gaf daarna in het verenigingsgebouw een uitstekend concert, dat door de vele belangstel lenden zeer op prijs werd gesteld. De voorzitter van Crescendo, de heer A. Don, dankte de gasten voor het gebodene. Het is te hopen, dat Crescendo in de toekomst meer van dergelijke uitwisselingsconcerten zal organiseren. Welke moeder kon hel zich veroorloven ziek Ie zijn? Daarom bij opkomende hooldpi|n. verkoudheid etc., of wanneer U zich niel prettig voelt onmiddellijk 2 'ASPRO'1 en U blijft fit en op de been. 'ASPRO' helpt'/direct en is onschadelijk voor de moag. LEZERS SCHRIJVEN Bestedingsbeperking Vanmorgen kregen wij van de te lefoonmaatschappij een prachtig nieuw telefoontoestel cadeau. Niet dat ons eigen toestel slecht functio neerde of dat wij er ook maar enige klacht over hadden. O nee, zo maar. Op onze vraag wat er nu met ons nog goede toestel gebeurde, was het antwoord: naar de schroothoop. Wat heerlijk als een telefoonmaat schappij zo rijk is, dat ze zo maar met nieuwe toestellen kan strooien. Bestedingsbeperking? Ha-ha-ha. Nu vraagt men zich natuurlijk toch wel even af waarom men geen nieuwe aansluiting kan krijgen uit zuinigheidsoogpunt, de tarieven zo zeer verhoogd moesten worden en er anderzijds zo met geld gegooid wordt. Maar ach, men moet maar niet te veel vragen. Vlissingen A. M. de Vries Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: S. van AartsenPluijmers, z.: W. C. M. Baijens—Verhage. d.: W. A. D. Boon—Beemsterboer, d.; J. J. de Munck— Schot, d.; J. Geuze—van Belzen, z.; V. Verhulst—v, d. Borst, d.; S. van der Meer—v. d. Putte, d.; P. Scheele—Du- rink. d.; K. A. E. Vader—van Doese laar, d.; C. CoppoolseHillebrand, d., P. Th. van Hecke—Wolkenfeit, d.; R. Boon—Zwerus, z.; M. Dekker—Peene, d.; S. Davidse—Collin, z.; J. Ursepuny—Re- ring, d. Ondertrouwd: L. J. Joosse, 21 j. en A de Bruin, 20 J.; J. W. den Engelsman, 20 j. en A. C. Th. Snijders, 21 j. Getrouwd: P. B. van den Broecke, 22 j. en N. A. van Loo, 20 j.; C. Latupei- rlsse, 28 j. en A. J. de Kam, 22 j. Overleden: D. Dorst, 76 ongeh.; F. de Troije, 92 j., wedn. van L. D. Smit; W, P. J. Coppoolse, 2 d.; J. Arense, 74 j„ ongeh.; P. J. van Ouwerkerk. 72 j., geh. met J. Rijkse. O.- EN W.-SOUBURG Lening voor bouw van 32 woningen in Souburg. Voor de verdere financiering van het bomvrijpmaken van de grond en de bouw van 32 woningwetwoningen aan de Van Visvlietstraat en de Pad- weg achten B. en W. van Souburg 't noodzakelijk, dat een kasgeldlening van 200.000 wordt aangegaan. Een voorstel hiertoe zal behandeld wor den in de raad van donderdagmiddag a.s. B. en W. willen de bezwaarschrif ten inzake het plan van wegen en waterlopen op Walcheren intrek ken. Dan is er nog een voorstel om grond aan te kopen voor de bouw van een openbare kleuterschool. Tijdens deze vergadering zullen de leden worden benoemd voor de wo ningcommissie, de commissie voor 't georganiseerd overleg en de advies commissie woonruimtewet 1947. Voorgesteld wordt aan de heer F. J. Schreuders eervol ontslag te ver lenen als onderwijzer aan de Pieter Louwerseschool. B. en W. willen aan de Marnixschool medewerking verle nen voor de aanschaf van leesboeken en atlassen. Ook is er een voorstel tot het aangaan van een nieuwe over eenkomst met de P.Z.E.M. inzake de openbare straatverlichting. Een voor stel tot onderhands aanbesteden van de gedeeltelijke aanleg van de riole ring in West-Souburg staat ook op do agenda. Aan val overleden. In het Juliana-ziekenhuis te Terneu- zen is overleden de 57-jarige P. van T. aldaar, die vorige week in zijn kosthuis aan de Baandijk van een trap viel en daarbij een schedelbasis- fractuur opliep. HOOG EN LAAG WATER 25 september. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.-f-N A P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. 0.03 2.55 3.57 4.12 4.21 1.65 2.77 2.86 1.90 2.17 12.29 15.14 16.08 16.26 16.42 1.76 2.74 2.78 1.74 2.00 10.01 9.15 1.65 2.23 2.40 19-01 22.00 22.37 21.49 1.89 2.47 2.64 ONDERWIJSVOORSTELLEN IN DE RAAD Het r.-k. kerk- en schoolbestuur heeft het gemeentebestuur van Vlis singen een verzoek doen toekomen mede te werken aan de vervanging van de kolenkachels in de St.-Jozef- kleuterschool door oliestookkachels. Voor dezelfde school vraagt men li- noleum-vloerbedekking, rubberdopjes onder de schoolmeubelen, een berg ruimte achter de school, alsmede ont wikkelingsmateriaal en hulpmiddelen. Het gemeentebestuur kan zich met de voorzieningen verenigen, maar is i oordeel, dat de rubberdopjes uit de exploitatievergoeding moeten wor den betaald. Voor het overige van de aanvrage is 2765 nodig. B. en W. wilLen het be drag voor de oliestook dadelijk ver schaffen en met de rest^vachten tot er verbetering is gekomen In de fi nanciële positie van de gemeente, al dus schrijven zij ter toelichting van een voorstel aan de raad. Ook de prinses Irenekleuterschool krijgt oliestookverwarming. B. en W. stellen de raad voor medewerking te verlenen aan de vereniging voor christelijk kleuteronderwijs voor de aanschaffing van drie kachels. Daar mee zal een bedrag van 1890 ge moeid zijn. Voor de school in de Kasteelstraat vroeg de vereniging voor bijzonder lager onderwijs op gereformeerde grondslag zes oliestookkachels, met een tank in de speelplaats. Deze aan schaf zou een bedrag van 8632 ver gen. B. en \V. zeggen in hun voorstel, dat ze zich voor hebben laten lichten en dat bij het gebruik van een ander type kachels maar 6000 nodig zal zijn. Ze stellen tenslotte voor om de uitgaven tot een bedrag van 4515 te beperken: een centrale tank wordt namelijk niet noodzakelijk geacht. In de personeelssector van het onder wijs doen B. en W. de volgende voor stellen aan de raad: benoeming van mevrouw G. Spanje-Speerstra tot tij delijk vakleerkracht voor het v.g.l.o. in de vacature mevrouw E. M. Kou- ijzer-Doolaege. Eerder werd in deze vacature benoemd mejuffrouw A. Doolaege, maar deze heeft haar be noeming niet aanvaard; benoeming van F. G. M. van Roessel tot tijdelijk tekenleraar aan de gemeenteiyke in dustrie- en huishoudschool. De aan Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 23 september. Aardappelen. Bintje bon ken 7.80—12.50, grote 3.60—7.10, drielingen 3. Koopm. BI. grote 8.30—12.10, drielingen 3.60—3.70. BI. Eigenh. grote 4—9.20, drie lingen 3.30—3.80. Climax grote 7.60. Fruit. Frankenthaler I 116—178, II 162— 167. Black Alicante I 163—171, II 149, III 142. Ananasmeloen 37—68, Netmeloen 13— 61. Tomaten A 21—62, B 20—56, C 14—47. Natuurtomaten 15—23. Appelen: Cox's Orange Pippin H 55-65 75, K grof 64. K 55—70. Glorie van Holland H 65-70 82, K 64. Goudreinetten K 57. Appelen val 28— 54. Peren: Conference H 55-60 73. 60-65 83—85, II 69. K grof 70—72, K 45—73, Do yenne du Cornice H 65-70 115. Bonne Loui se H 60-70 98. H 60-70 76. II 64. K grof 64, K 57—76. Kraaipeer K 43—50 Zwijndr. wijn peer H 55 42—54, H 43. Legipont: H 55-60 75, II 56. K 58—76. Br. Hardy K 90. Peren val 13—52. Groenten. Bloemkool A 15—39, B 13—23. Kropsla A 4—12, B 3—9." Komkommers A Boskroten 6—13. Bosrapen 613. Andijvie 7—11. Prei 10—28. Dubb. Princ. bonen 46— Pronkbonen 29—57. Waspeen 35—42. Kroten per kg. 515. Rapen per kg 2—11. Rode kool 5—13. Savoye kool 7—21. Postelein 58 —61. Augurken A 84, B 52—108. C 54—59. VISMIJN VEERE. 23 september. Export garnalen, aanvoer 1212 kg. 65—75. Handels garnalen, aanvoer 620 kg, 8095. Schar, aanvoer 22 kg, 42— 50. Bot, aanvoer 34 kg, 41—50. Wijting, aanvoer 153 kg, 18—28. Tong. aanvoer 39 kg. 183—364. Rog, aanvoer 98 kg. 24—35. Ongesorteerde vis. aanvoer 34 kg. 2069. Krab, aanvoer 7 kg, 25—31. 66. Het hoge stemmetje van de heer Floeblatt klonk schel door de gedrukts stilte. „Moet U eens horen, mijnheer Jollch!" kreet hu De heer Jollch fronste de wenkbrauwen en trok een pijnlijk gezicht Zijn secre taris-kolonel kwam nu snel uit zijn hoekje, de Maat met zleh meetrekkend. „Zeg dat nog eens" drong de doctorandus aan .Zeg dat nog eens". „W wa wat?", stamelde de Maat ver schrikt. Kappte stapte dreigend op het tweetal af. „Alle overgehaalde for muliereninvullersl" riep hij. „Laat mijn stuurman met rust. mijnheer, of U krijgt met mij te doen!" „Ik w.... wil hehele maal geen k kwaad, ka pitein", stotterde drs. Floe blatt nu. „Integendeell Uw stuurman hoeft alleen maar even te herhalen wat hij zoeven ze). Vooi mijnheer Jolich" Hij wendde zich opnieuw tot de Maat. „Kom. U weet wel, van die aanvoerder en die zandbank". Een weinig beverig herhaalde de stuurman, ten aanhore van het gehele gezelschap, zijn bewering aangaande het astronomische abuis met zijn ramp zalige gevolgen. Mr. Alfred Jollch staarde de Maat verbijsterd aan. „Maar dat is onmogelijk!" riep hij uit. „Mijnheer, U künt dit niet weten. Het zoeven door U aangehaalde felt is pas voor het eerst vermeld in ons Witboek over de Zeeoor logen!" deze school verbonden leraar A. P. J. Dalhuisen wenste namelijk niet voor herbenoeming in aanmerking te ko men; benoeming van een lerares in de naaldvakken in de vacature van mejuffrouw Prummel, aan de huis houd- en industrieschool. De voor dracht vermeldt de namen van I. M. Bendeler, Den Haag. 2 A. H. Muilwijk Brunssum; benoeming van M. Hoog vliet, onderwijzer aan de Frans Nae- reboutschool. tot achtste onderwijzer aan de openbare u.l.o.-school. P.Z.E.M.-elftallen speelden Op het voetbalveld „Havendorp" werd zaterdagmiddag een wedstrijd gespeeld tussen de P.Z.E.M.-elftallen uit Vlissingen en Middelburg, wel ke wedstrijd door Middelburg met 4 3 werd gewonnen. Te half vijf werd een veteranen-wedstrijd gespeeld gen en uit Middelburg. Deze wed strijd, welke bestond uit 2 ronden van elk een half uur, werd door Middelburg met 21 gewonnen. MiddelburgBreda III 41 Het sterk verjongde damesteam van de Middelburgse Mixed Hockey club behaalde een nuttige 41 zege op Breda Hl. Met de rust was al een 30 voorsprong bereikt door drie doelpunten van mevrouw Rietkerk. De eerste helft moest echter ver scheidene malen onderbroken wor den voor een serie plensbuien. Na de rust kon echter zonder onderbreking doorgespeeld worden. Breda kwam er toen beter in, waardoor het een ge- lijkopgaande wedstrijd werd. Beide teams scoorden nog eenmaal: voor Breda de midvoor en voor Middel burg Fieke Kruijder. Mej. Van den Berg redde voor Middelburg nog een maal op de doellijn, waardoor de uitslag 41 bleef in het voordeel van de thuisclub. Prijzen Vlootschouw te Yerseke. Het comité „Zeeland presenteert" heeft prijzen bekendgemaakt voor de versierde schepen tijdens de vloot schouw op 5 september. De tien hoogst geklasseerde schepen waren de Z.Z, 9, 161 punten; YE 7, 152 pun ten; T.H. 18. 147 punten; YE 34, 144 punten; YE 4. 143 punten; YE 15, 142 punten; YE 64, 142 punten; YE 44, 137 punten; YE 82, 133 punten; YE 39, 132 punten. De Z.Z. 9 kwam hierdoor voor een jaar in het bezit van de wisselbeker, welke vorig jaar werd gewonnen door de heer Jac. Prins met de YE 24. WOENSDAG 25 SEPTEMBER. HILVERSUM I 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19J0 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 NWS. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbljtclub. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 10.45 Gevar. progr. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tulnbouwme- ded. 12.33 Voor het platteland. 12 38 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Tentoon- stelllngsagenda. 13.20 Dansmuz. 13-50 Me dische kron. 14.00 Gram. 14.30 Voor de Jeugd. 15.50 Voor de zieken, 16.20 Rep. voetbalwedstrijd NederlandOostenrijk. 18.20 Nws. en comm. 18.40 Lichte muz. 19.10 Gram. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Tussen de regels door. 20.15 Radlo-Philharm. ork.. groot koor en solist. 21.15 Statenlozen. blijspel. 22.00 Gram. 22.25 Tussen mens en nevel vlek. caus. 22.40 Kamerkoor. 23.00 Nws. 23.13 Orgelspel. 23.50—24.00 Soc. nws. In Esperanto. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00 —24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws- en 'weerber. 8.15 Gram. 8.35 Idem. 9 oo Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9 30 Amus. muz. 10 00 Gram. 10.10 Morgendienst 11X0 Gram. 11.10 Omr. ork. en solist. 12.10 Klavecimbelrecltal. 12 30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Gram. 12.37 Eng. hervormde kerkdienst. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Zlgeunerkw-.ntet. 13.40 Gram. 15.15 Holland Festival: Pianorecital. 16.00 Voor de Jeugd. 17 20 Vocaal ens. en sol. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18 00 Gemengd koor. 18.20 Gram. 18.45 Spectrum van het chr. org.- en verenigingsleven. 19.00 Nws- en weerber. 19.10 Orgelconc. 19J0 But- tenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Geestelijke liederen. 20.50 De nieuwe politiewet, caus. 21.10 Kamerork. en so list. 21.25 Gram. 21.45 Edinburgh Festi val: Symf. ork. en soliste. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 NWS. 23.15—24.00 Edin- burg Festival (verv.). TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 15.30 Voor de kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3