Vlissingen had niet voldoende kracht om voorsprong te houden ADO en Sparta verloren; Rapid JC leidt nu DE SCHELDE KWAM, ZAG EN OVERWON IN ANTWERPEN WILKES - LENSTRA - RIJVERS 00K TEGEN OOSTENRIJK MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 VIA 1—2 NAAR 3—2 NEDERLAAG S.C. Emma bracht Zeeuwen in laatste 20 minuten op de knieën Hoewel Vlissingen in zijn tweede wedstrijd weer de beschikking had over Wijgman, Van der Schraaf en Dingemanse, heeft het toch niet vol doende kracht kunnen opbrengen om de 21 voorsprong, die het 25 mi nuten na rust nog had, te handhaven. SC Emma won met 32. Niettemin heeft het er alle schijn van gehad, dat de Zeeuwen een gemakkelijke zege zouden behalen. Wel had Emma het eerste kwartier van de wedstrijd een kleine veldmeerderheid, maar moest die al spoedig prijsgeven om haar in de laatste 20 minuten met succes te heroveren. Het wilde in de Vlissing- se achterhoede nog niet bijster vlotten en het eerste doelpunt, dat in de 10e minuut gescoord werd, was weer een misverstand tussen spil De Nooyer en doelman Baart. Linksbuiten Lempers profiteerde er heel han dig van (1—0). Dat doelpunt schudde Vlissingen echter wakker, want spoedig daarna bracht Chris de Nooijer uit een goede pass van Jan de Nooijer de partijen weer in balans (11). Beide doelen kwamen hierna beurtelings nog een maal in groot gevaar totdat Vlissingen in de 30e minuut aan een fortuinlijke voorsprong geraakte. Keeper Kuit had de hard ingeschoten bal van Van der Schraaf wel kunnen onderscheppen, maar via het hoofd van spil Godding verdween de bal over de verbaasde doelman in het net (12). Na de rust speelde Vlissingen lange tijd veel beter dan Emma. maar de voorhoede miste de kracht om de voorsprong de vergroten. Toen linksbinnen Caldenberg een einde maakte aan het Zeeuwse overwicht (22) was "Vlissingen finaal de kluts kwijt. Emma kreeg meer inspiratie en toen rechtsbin- Swift verloor met 8-7 van Ready Reeds in de voorbeschouwing voor de korfbalcompetitie hebben we op gemerkt, dat liet Middelburgse Swift in de eerste plaats er naar moet stre ven om zich aan het 2e klaspeil aan te passen. Er wordt nog sneller ge speeld, nog sneller en meer gescho ten, het is nog beweeglijker enz. On getwijfeld hebben de hoofdstedelijke korfballers zaterdag uit de wedstrijd tegen Ready uit Den Haag, waarmee officieel het nieuwe veld in gebruik genomen werd, w eer wat opgestoken. Swift verloor, maar de cijfers 87 en het vertoonde spel zullen de vele korfbalenthousiasten die deze middag- hun favorieten langs de ljjn aanmoe digden, zeker geen reden tot pessi misme hebben gegeven! Vooral in de eerste helft werd er van Swïft-zijde uitstekend korfbal te zien gegeven en met een beter schot had men de strijd toen kunnen beslissen. Het spel van Swift was echter (nog) te ,,teer" en met name de le aanval die overigens goed op dreef was deed in de beginperiode een tik keltje té beleefd. Waarom niet schie ten, waneer men zich na uitstekend samenspel van de tegenstander heeft vrijgemaakt? (Dat is toch de bedoe ling). Het heeft totaal niets met on- sportiviteit te maken en 't kostte de Middelburgse ploeg die middag zeker één doelpunt of misschien wel twee! De eerste helfst was dus de beste met een serie snelle aanvallen en een regen van doelpunen. Jan Mondeel nam de openingstreffer voor zijn re kening, maar nadat Ready gelijk ge maakt had, namen de Hagenaars zelfs de leiding door een onoplettend heid van de Swift-verdediging. Maar 3 seconden later maakte Nel Bouw meester uit een snelle aanval prach tig gelijk. Weer kwam Ready voor, doch nu was het Anneke Stèyn, die de partijen weer in evenwicht bracht. In de beginopstelling draaide de aanval op volle toeren. Het kwar tet was beweeglijk, het schoot en or kwamen doelpunten uit. Eerst liet Mop de Voogd de Swift, aan hang juichen cn even later bracht Mondeel de stand met een prachtig schot op 53. Even mooi kwam daarna het vierde Haagse doelpunt ter wereld en met deze 54 stand werd gedraaid. Reeds 1 minuut na de hervatting werd het gelijk en thans ontspon zich een felle, maar ondoeltreffende strijd om de punten. De 3e Swiftaanval was hierbij het meeste aan bod, doch het viertal zette niet door en was te wei nig beweeglijk. Eerst toen na 20 mi nuten de Hagenaars een 6—5 voor sprong namen slaagde Floor Schreu- ders (nog niet helemaal fit, maar toch een goede wedstrijd) er in de korf te vinden. Een minuut daarop was het 67, maar fel aanvalsspel bracht Swift weer gelijk door Mop de Voogd. Ready liep weer uit (78) maar wat de 2e aanval ook probeerde Van Leerdam miste zelfs een strafworp de gelijkmaker, die wel verdiend zou zijn geweest, kwam er niet meer uit. Schulte wil nog eenmaal naar wereldkampioenschap De 41-jarige Gerrit Schulte, heeft een contract getekend met een Ne derlandse bandenfabriek. Hij zal na een winterpauze zich ernstig voorbe reiden op deelname aan het wereld kampioenschap op de weg, dat in '58 te Reims zal worden gehouden. Kampioen houthakker velde 60 bomen in 5 uur. Bosarbeider W. Barten uit Hoender- lo is vrijdagmiddag tot nationaal kam pioen houthakken uitgeroepen. Op de bosbouwdagen in de Steeg leverde hij een prestatie van 130 procent bo ven normaal. In de recordtijd van 5 uur en 24 minuten velde hij 60 bomen van omstreeks 30 jaar oud met een diameter van 8 tot 19 centimeter nen Kerens 10 minuten later uit een vrije schop van 25 meter hard langs Baart schoot, was Vlissingen een geslagen ploeg. Stand De le klas C wordt thans aange voerd door 3 ongeslagen clubs, name lijk MOC, dat niet speelde, De Spech ten, dat Alliance met 31 versloeg, cn Boxtel. Kïmbria behaalde een nu'- tige zege op Heer (32), terwijl Bra- bantia en Roermond eerlijk deelden (2-2). 2 2 0 0 4 4- 2 2 0 0 4 7— MOC De Spechten Boxtel Alliance SC Emma Kimbria Brabantia Roermond Vlissingen Maurits Valkenswaard Heer De uitslagen i Gouda—Quick 0—2, OSV—DWV 0—4: in de le klas B: AchillesSneek 0 0, WW—WVC 5—2. Borne—Be Quick 2—4. 2 10 12 2 10 12 3 0 2 1 2 2 0 111 2 0 111 0 0 0 0 0 10 0 10 2 0 0 2 0 4—7 de le klas A zijn 5—5 3—4 4—6 5—7 45 3—4 0—0 1—2 VERRASSENDE ATLET1EKZEGE De atleten van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen brachten zaterdag en zondag een bezoek aan hun sportvrienden van de scheepsbouwmaatschappij Cockerill-Ougrée te Antwerpen die zij na oen zeer spannende strijd wisten te verslaan. De vier fraaie, door de directie van Cockerill beschikbaar gestelde bekers, die de Vlissingers mee naar huis namen, verklaarden volkomen de vrolijkheid, die tijdens de terugreis in de bus heerste. De bekers waren eerlijk verdiend en men heeft er hard om moeten vechten in Antwerpen. Vier fraaie bekers waren de buit Na de ontvangst zaterdagmiddag in het clubhuis van de Belgische at leten, waar een der directeuren, de heer H. C. Snethlage enkele woorden van welkom sprak, ging men meteen naar het prachtig geoutilleerde „Leo Bosschartstadion" van de sportclub Cockerill in Hoboken, waar de felle strijd direct begon. Met weinig moei te wisten de dames van „De Schelde" hun tegenstandsters te verslaan. Al leen de estafette werd tot ieders ver rassing een zege voor de Belgische dames. Bij de heren kregen we een heel ander beeld te zien. De techni sche nummers betekenden punten voor „De Schelde", de loopnummers echter werden over het Algemeen ge wonnen door de heren van Cockerill. Bijzonder spannend was de 8 x 4 x 2 x 100 meter, waarin afwisselend Bel gië en Nederland voorlagen. Rini Mondeel behaalde reeds in het begin een enorme voorsprong, toen de snel le A. van Britsum in de sprint niet tegen hem op kon. Deze voorsprong ging later weer verloren, maar dank zij A. Heydens behaalde „De Schel de" toch de overwinning met slechts 0.2 seconde verschil. De eind-uitslag luidde tenslot te: De Schelde 1 met 140 punten en Cockerill 2 met 124 punten. Na een gezamenlijke maaltijd in een restaurant in Hoboken bleven Vlissingers en Antwerpenaars nog gezellig bijeen. Zondag boden de Belgen hun gasten een tocht dooi de stad aan. UITSLAGEN. 1500 meter heren: 1. A. Geys (C) 4.16.8; 2. R. Mondeel (S) 4.19.6. 100 meter heren: 1. H. Fruytier (S), 11.7; 2. Ch. Casio (C), 12.-. 800 me ter heren: 1. J. van Onselen, (C) 2. 10.2; 2. M. van Rccth (C), 2.11.8. 400 meter heren: 1. De Swert (C) 55.3; 2. A. Geys (C) 55.9. 200 meter heren: 1. H. Fruytier (S), 24.4; 2. De Swert (C), 24.9. 4 x 100 meter heren: 1. De Schelde, 48.4; 2. Cockerill, 48.7. 8 x 4 x 2 x 100 meter hei-en: 1. Schel de, 3.42; 2. Cockerill, 3.42.2. Verspringen heren: 1. G. Bogaerts (C), 6.34 m.; 2. A. Zwigtman (S), 5.83 m.; hoogspringen heren: 1. A. Bogaert (C), 1.65 m.; 2. E. Boudts (C), 1.55 m.; 3. W. van der Linden (S), 1.55 m.; kogelstoten heren: 1. W. van der Linden (S), 11.32 m.; 2. I. de Bruin (S), 11,1 m.; speerwer pen heren: 1. W. van der Linden (S) 39.84 m.; 2. A. Geens (C), 39.03 m.; discuswerpen heren: 1. W. van dei- Linden (S), 32.50 m.; 2; I. de Bruin (S), 30.30 m.; 100 meter .dames: 1. M. Theunen (S), 12.9; 2. G. Rosier (C), 13.4; 200 meter dames: 1. M. L. van Bouwel, (C), 28.1; 2. L. Minder hout (S), 28.3; 4 x 100 meter dames: 1. Cockerill, 55.3; verspringen da mes: 1. G. Rosier (C), 5.15 m.; 2. L. Minderhout (S), 5.15 m.; hoog springen dames: 1. B. van der Wey- de (S), 1.45 m.; 2. A. van Ooyen (S), 1.30 m.; speerwerpen dames: 1. B. Hulst sterker dan Internos Bij Corn Boys ontbrak een schutter en dus won Sarto In een matige wedstrijd heeft Hulst een 5—2 zege behaald op het bezoe kende Internos. Vooral in de eerste helft was er maar weinig moois te be leven en zelfs doelpunten bleven in die periode uit. Direct na rust kon Hulst door Jansen de leiding nemen- En in die 15e min. ondernam De Block een solorun, die hij afsloot met een treffer (2—0). Linksbuiten Van Nij- natten zorgde voor een tegentreffer van Internos, naar Van Dorsselaer maakte er in de 20e min. 3I van. Ook De Block schoot daarna nog eens raak (t1) en weer zorgde Van Nij- nalten voor een tegenpunt (42). Uit een sublieme pass van de gebles seerde Neefs maakte Jansen I min. voor tijd een treffer (52). BIJ CORN. BOYS. Corn Boys, dat kampt met een mid- voorprobleem, kwam met een gewij zigd elftal op het zwaar bespeelbare veld. Aanvankelijk waren de Sasse- naren in de meerderheid. Maar Sarto maakte zich los en in de 20e min. doelpuntte midvoor Van Hees (01). Eén minuut voor rust kwamen de Tii- burgers door rechtsbinnen Sluitjes op 2—0. De tweede helft begon met een geweldig offensief van Corn Boys. Een schutter ontbrak echter. In de 30e m:n. had Sluitjes weer succes (0 —3) en vijf minuten voor het e:nde bracht rechtsbinnen Appel de eind stand op 40 in het voordeel van Sar- §j Tijdens atletielacedstrijden |g tussen dames- heren- en vete- H ranenploetjen van de Konink- lijke Maatschappij „De Schel- de" en de scheepswerf Cocke- ee §j rill-Ougrée in Hoboken bij s p Antwerpen hebben de sportlie- |y den van trDe Schelde?' zater- dag de overwinning behaald. Deze foto werd genomen tij- -- H dens de 1500 meter heren: R. rj Mondeel fin wit shirtvecht M hier tegen de Cockerill-atleten A. van Britsum flinks) en A. p Geys (achter). Winnaar werd tenslotte A. Geys. Mondeel s vserd tweede- 1 (Foto P.Z.C.). iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil van der Weyden (S), 24.57 m.; 2. N. Labruyère (S), 22.58 m.: kogelsto ten dames: 1. B. van der Weyde (S), 10.32 m.; 2. Crauwels (C), 8.20 m.; discuswerpen dames: 1. Crauwels (C), 27.93; 2. N. Labruyère (S), 26.15 m.; 100 meter veteranen: G. de. Pagter (S), 12.1; 2. A. Parent en 3. P. de Moor (S). 12.7; discuswer pen veteranen: 1. E. Michaux (C), 34;71 m.; 2. G. de Pagter (S), 30.89 chaux (,C), 12.30 m.; 2. G. de Pag-, 'tèi*, (Sj. 10.81 m.; speerwerpen vete ranen: 1: G: de Pagter (S), 35.55 nu: 2. E. Michaux (C), 32.49 m. Eindre sultaat herén: Schelde 1 met 67 pun ten; Cockerill 2 met 65 punten; da mes Schelde 1 met 48 punten en Cockerill 2 met 40 punten; de vetera- nen van de Schelde werden eerste met 25 punten tegen 19 punten voor de Cockerill-veteranen. Trainer en spelers voor Nederlandse televisie. Zoals te verwachten was is de Ne derlandse ploeg in vergelijking met in.; u. w, «etwenLl,.ye™b,u^®pS!" koggen yeterartenr l.W moe Zaterdagmiddag werd in Utrecht de jaarlijkse Singelloop gehouden. Winnaar werd H. Cujé van E.M.M. uit Middelburg, die een van de wei nigen was, die droog door de finish kwam. Op de bijgaande foto zien we de massale start van de iolm. 200 deelnemers op de Rijnkade. SAMENSTELLING NEDERLANDS ELFTAL Het Nederlands voetbalelftal, dat woensdag a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen Oostenrijk speelt, is als volgt samenge steld: Doel: De Munck (DOS), achter Wiersma (PSV) en Kuys (NA C) midden Notermans (Fortuna '54), van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (WV); voor: Van der Kuil (.Ajax), Wilkes (VVV), Len stra (Spel Enschede), Rijvers (Feyenoord) en Carlier, (Fortuna '54). Reserves: Pieters Graafland (Ajax), Van Wissen (MVV) en een nog nader aan te wijzen speler. maar wees ervan overtuigd, dat er sportief gespeeld zal worden", zo voegde hij eraan toe. Zaterdagavond kwam de wedstrijd NederlandOostenrijk reeds in het Nederlandse televisie-journaal ter sprake. De trainer van het Oosten rijkse elftal Argauer zei in di( pro gramma, dat hij van mening waM, dat het Nederlandse publiek met betrek king tot de voetbalwedstrijd Oosten rijkNederland in Wenen door de pers is voorgelicht. Men had hem ge vraagd of hij niet bevreesd was voor eenzelfde onverkwikkelijke atmosfeer in het Amsterdamse stadion. In dezelfde uitzending van het NTS- journaal kwam ook de Oostenrijkse voorhoedespeler Dienst aan het woord. Hem was hetzelfde gevraagd. Dienst zei: „Ik hen zeer verwon derd dat men maanden na de wed strijd er nog nltyd een affaire van tracht te maken. Het Nederlandse publiek moet wel onjuist zijn voor gelicht." Ook Iiy verklaarde, dat het Oostenrijkse elftal in Amster dam zal bewijzen een ..faire, fat soenlijke partner" te zijn. Van der Hart. de Nederlandse stop per-spil van de vorige ontmoeting met Oostenrijk, zei mie vertrouwen in de scheidsrechter te zullen heb ben. Als hij. Van der Hart. zou wor den gekozen, zou hij zich „keurig netjes" gedragen, „al zal het mis schien hard tegen hard gaan. Maar wat dat betreft, sta ik mijn man". Als Dienst bereid is alles te ver geten en te vergeven, waarom zou ik het dan niet doen". Ellis leidt de wedstrijd Het bestuur van de KNVB heeft lis heeft zijn linksbuitenplaats moe ten afstaan aan-Carlier, die^ zondag in de wedstrijd van Fortuna '54 tegen ADO voortreffelijk speelde. Trainer Schwartz heeft ook Kuys kunnen op stellen. De Nederlandse linksback werd vorige week nog geplaagd door griep, maar speelde zondag weer in grootse vorm in N AC. Acht spelers, die op 26 mei j.l. in Wenen tegen Oostenrijk speelden, zijn nu opnieuw opgesteld: Wiersma. Kuys, Notermans, Van der Hart, Klaassens, Van der Kuil, Wilkes en Carlier. Zeventien Oostenrijkers Na een lichte training op het ter rein van Rapid te Wenen heeft bonds coach Joseph Argauer de volgende zeventien spelers aangewezen, die als kandidaten voor liet Oostenrijks elf tal naar Amsterdam zullen reizen: de de doellieden Schmied en Zemann. de achterspelers Swoboda, Kozlieek, Ha- senkopf. de half.spelers Stotz, Hap- pel, Hanappi. Roller en Kovazh, de voorspelers Hallu, Dienst. Riegler. Senekowitsch, Buzek, Körner en Haummer. Zondagavond zijn de Oostenrijkse voetballers op het centraal station in Amsterdam aangekomen. Daar wa ren onder meer aanwezig de heer J. J. Egberts, vice-voorzitter van de K. N.V.B.. en de secretaris-penning- meester Lo Brunt, „Wij komen als j uit Wenen bericht ontvangen dat de vrienden en hopen als vrienden ont- i Oostenrijkse voetbalbond akkoord vangen te worden", zo zei de samen- gaat met de aanwijzing van de En- steller van het Oostenrijks elftal. gelsman Ellis, als scheidsrechter voor trainer Josef Argauer. „Het zal!de wedstrijd NederlandOostenrijk, woensdag een zware strijd worden, die woensdag 25 september in het I Olympisch Stadion te Amsterdam I voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1958 wordt gespeeld. Ellis heeft de invitatie aangeno men. Elirikwijk sluit de rij Er z(jn zondagmiddag in cle eredi visie weer een aantal uitslagen op de scoreborden gekomen, die de deelne mers aan de voetbalpools vertwijfeld zullen hebben doen kyken! Oordeel zelf: Sparta verloor van BW (en hoe!), ADO struikelde bij Fortuna '54, Amsterdam werd verslagen door Blauw Wit, VW gaf PSV geen kans en bovendien kwam er dan in de hele eredivisie geen enkel gelijk spel voor, ook een feit, waarop weinig pool- dèelnemers gerekend zullen hebben... Bijzonder verrassend was dus de 64 nederlaag van Sparta in Den Bosch en tegen alle verwachtingen in is BW daarmee al weer hard op weg de reputatie van vorig jaar „kam- pioenendoder" te heroveren. Maar ook de tweede koploper. ADO, ver loor: van Fortuna met 21. De club, die daarvan het meest profijt trok, was het sterk gestarte Rapid JC, dat GVAV op eigen grondgebied met 2 3 versloeg en dat nu de enige club is, die nog geen wedstrijd verloren heeft. Maar ook aan de staart van de ranglijst veranderde het een en an der. Want niet alleen Fortuna won voor de eerste maal, ook Blauw Wit zegevierde. Stadgenoot Amsterdam was daar met 13 -> het slacht offer van. Blauw Wit sprong daardoor vier plaatsen hoger en passeerde daar bij onder meer N.O.A.D., dat de kracht van Sportclub Enschede in Tilburg moest ervaren (26) en ook Elinkwijk, dat ondanks het sterke optreden van Piet Kraak door Ajax verslagen werd. De Utrechtenaren belandden na deze 30 nederlaag zelfs op de onderste plaats. Feijenoord begint het nu kennelijk ook ernst te worden, want voor de eerste maal in dit seizoen kwamen de Rotterdammers tot een prestatie, die in overeenstemming was met hun standing, door M.V.V. met een 31 nederlaag weg te sturen. P.S.V. kon het bij V.V.V. helemaal niet rooien en verloor dan ook met 41, terwijl N.A.C. met een sterk spelende Kuvs gemakkelijk won van D.O. S. (4—0). N.A.C.D.O.S. 4—0 Twee feiten uit deze wedstrijd zijn vooral belangrijk voor het Neder landse publiek: le Kuijs speelde vol komen hersteld weer mee en deed dat indrukwekkend; 2e bij D.O.S. bleek doelman Frans de Munck in een slechte vorm te steken, hij was onzeker en blunderde zelfs... In het eerste halve uur kon D.O.S. zich nog staande houden, maar precies in de 30e min. nam Canjels een vrije trap, waaruit Luijten scoorde (10). Ne gen minuten later schoot Canjels zelf r raak (20). Na de rust verscheen D.O.S. sterk gewijzigd in het veld en het Utrechtse team had hierdoor onmiskenbaar aan kracht gewonnen. Vooral Kuijs stond echter de Utrecht se aanvallers te veel in de weg. 3 mi nuten voor liet einde werd het zelfs 30 door een Bouwmeester-Luïjten combinatie en nauwelijk een minuut later schoot Canjels nog eens raak (4-0). B.V.VSPARTA 64 Op zeker ogenblik is de stand in deze wedstrijd zelfs 61 geweest in het voordeel van B.V.Ven ver diend, want de Bossenaren speelden voor de'rust voortreffelijk. Alle doel punten van B.V.V. vielen dan ook in de eerste helft. Berkelmans, nog een amateur, nam er daarvan vier voor zijn rekening, Van Beurden en de Surinamer Johson elk één. Pas toen de Bossenaren vijf maal ge scoord hadden, kwam Zaal -tot een tegentreffer (51). Kort voor rust veranderde Wim van der Gijp de 6-1-stahd in 62. Na de rust bleef er van liet Brabantse hogeschool- voetbal niet veel meer over en Spar ta liep in die periode bijna voortdu rend storm op het B.V.V.ydoel. Door een blunder van Saris kon Zaal er 63 van maken. Maar de Spartaan se moeite werd daarna met slechts één doelpunt beloond, namelijk in de 37e minuut van Wim van der Gijp. Daar bleef het bij..... Uitslagen G.V.AV.Rapid JC N.A.C.—D.O.S. B.V.V.—Sparta AmsterdamBlauw Wit' Fortuna '54A.D.O. FeijenoordM.V.V. N.O.A.D.SC Enschede V.V.V.—P.S.V. ElinkwijkAjax 2—3 40 64 1—3 2—1 3—1 2—6 41 0—3 Stand Rapid JC 5 4 10 9 13- 6 Sparta 5 4 0 19 19-10 A.D.O. 5 4 0 18 15- 8 Ajex 5 3 0 2 6 12- 4 Sportcl. Enschede 5 3 0 2 6 14-10 NA.C. 5 3 0 2 6 11- 8 M.V.V. 5 3 0 2 6 11-10 D.O.S. 5 2 2 16 7- 9 Feijenoord 5 2 12 5 15-16 G.V.A.V. 5 2 12 5 9-10 V.V.V. 5 2 0 3 4 6- 6 B.V.V. 5 12 2 4 12-12 P.S.V. 5 2 0 3 4 9-13 Blauw Wit 5 113 3 S-ll Fortuna '54 5 113 3 7-10 Amsterdam 5 113 3 6-12 N.O.A.D. 5 10 4 2 7-16 Elinkwijk 10 4 2 4-14 Anquetil won Grand Prix des Nations" Jacques Anquetil heeft zondag voor de vijfde achtereenvolgende keer de „Grand Prix des Nations" een 100 km tijdrit met start te Valenciennes en finish in het Pare des Princes te Parijs gewonnnen. Hij reed de af stand in 2 uur 22 minuten en 12.8 seconde (moyenne 42.191 km.'uur) en had een voorsprong van 1 minuut en 11 seconden op zijn voornaamste te genstander, de Italiaan Ercole Bal- dini. Moser (It.) klasseerde zich als derde. (2.27.03), voor de Fransen Bouvet 12.29.01.9), Vit re f 2.29.53». Pipelin (2.30.13.6) en de Belg Gilbert de Smet (2.30.55,3). Aan de wedstrijd namen 22 renners deel: zij startten met onderlinge ver schillen van vier minuten Anque til als laatste. De Fransman bleef slechts 12,8 seconden boven het re cord. dat hij vorig jaar in deze wed strijd vestigde. Voor a.s. zondag Voor a.s. zondag zijn de volgende wedstrijden vastgesteldD.O.S.G. V.A.V.; SpartaN.A.C'.: Blauw Wit B.V.V.; A.D.O.Amsterdam; M.V. V.Fortuna '54; SC EnschedeFeij enoord; P.S.VX.O.A.D.; Ajax V.V.V.; Rapid JC—Elinkwijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5